Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (379)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖИТОМИРЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ящук Л.В. 
Антропонімія Житомирщини XVI - XVII ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Ящук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано антропонімійні (одно-, дво-, три- та чотиричленні) й антропонімійно-апелятивні іменування для ідентифікації осіб чоловічої статі Житомирщини XVI - XVII ст. Виділено продуктивні та непродуктивні антропонімні моделі, формули ідентифікації нижчих і вищих верств населення. Визначено склад чоловічого антропонімікону, а саме: християнські імена, їх фонетичні та словотвірні (повні, усічені, усічено-суфіксальні та суфіксальні) варіанти, слов'янські автохтонні (композитні, відкомпозитні) імена. Проведено кількісні підрахунки іменника. Виділено найуживаніші, поширені, маловживані та рідкісні імена. Установлено онімну й апелятивну лексику, відображену в основах прізвищевих назв. Виконано порівняння різних класів онімів і апелятивів під час створення прізвищевих назв представників соціальних низів і верхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА356274

      
2.

Рафальська Т.Л. 
"Великий терор" на Житомирщині (липень 1937 р. - листопад 1938 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Л. Рафальська ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано терористичну політику сталінського режиму на Житомирщині у 1937 - 1938 рр. на підставі маловідомих архівних документів та опублікованих матеріалів. Висвітлено соціально-економічний та політичний розвиток регіону напередодні "великого терору" та створення механізмів для його проведення. Досліджено специфіку, інтенсивність та технологію репресій, їх регіональні особливості. Визначено основні причини та етапи терору, розв'язаного владою проти різних категорій населення регіону, зв'язок регіональних репресивних акцій з репресіями в СРСР, роль та місце виконавців репресивної політики влади у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)6-49
Шифр НБУВ: РА371137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Фурман С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів бджільництва, одержаних в радіоактивно забруднених районах Полісся Житомирщини: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / С.В. Фурман ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17
Шифр НБУВ: РА312808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Збродська О. В. 
Використання ресурсного потенціалу в сільськогосподарських підприємствах на радіаційно забруднених територіях: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Збродська ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Досліджено питання формування та використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств (СГП) на радіаційно забруднених територіях. Визначено сутність і склад ресурсного потенціалу таких підприємств, наведено методики оцінювання його величини й ефективності використання. Охарактеризовано групи чинників використання ресурсного потенціалу СГП на радіаційно забруднених територіях. Розглянуто сучасний стан розвитку аграрних підприємств Житомирщини, проаналізовано тенденції забезпечення та результативності віддачі їх ресурсного потенціалу. Обгрунтовано перспективні шляхи підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу СГП, розташованих на забруднених територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571
Шифр НБУВ: РА385795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Трухан О.Л. 
Внутрішньогосподарська структуризація промислових підприємств (на матеріалах підприємств харчової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Л. Трухан ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо удосконалення внтурішньогосподарського управління промисловими підприємствами. Досліджено економічну суть, завдання, об'єкти та визначено головні аспекти процесу внутрішньогосподарської структуризації підприємств харчової промисловості на сучасному етапі розвитку економіки. Удосконалено класифікацію виробничо-організаційних структур підприємств за ознакою ступеня децентралізації управління підрозділами. Проведено ретроспективний аналіз структурних перетворень у даній галузі промисловості Житомирщини. Визначено напрями структуризації харчопереробних підприємств за умов підвищеного динамізму зовнішнього середовища. Розглянуто сучасні форми функціонування структурних підрозділів підприємств як центрів відповідальності за результати господарювання та виявлено перспективи їх застосування. Обгрунтовано раціональні виробничо-організаційні форми структуризації підрозділів харчопереробних підприємств. Розроблено модель внутрішньогосподарських економічних відносин для їх структурних підрозділів на базі запровадження концепції "внутрішнього підприємництва". Запропоновано систему показників-індикаторів для оцінки ефективності процесу внутрішньогосподарської структуризації підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-31 +
Шифр НБУВ: РА340042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дубова Н.Ф. 
Вплив наслідків Чорнобильської катастрофи на народжуваність населення радіоактивно забруднених територій України та шляхи її поліпшення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Дубова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено основні характеристики народжуваності, тенденції її динаміки та стан репродуктивного здоров'я населення, яке мешкає у найбільш радіоактивно забруднених районах Житомирщини та Київщини. Показано, що основні параметри народжуваності та напрями її змін, особливо у 1990-і роки, відповідають перебігу цього процесу в державі. Проте в радіаційно несприятливих районах виявлено більш виразні зміни режиму народжуваності населення у порівнянні з доаварійним періодом та контролем. Визначено внесок і ступінь впливу основних демографічних чинників до змін рівня народжуваності. Встановлено збільшення відносних ризиків репродуктивних втрат від накопиченої колективної дози опромінення. Надано рекомендації щодо покращання показників народжуваності на радіаційно несприятливих територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023
Шифр НБУВ: РА320216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нестерчук І.К. 
Геоекологічний аналіз регіону (на прикладі Житомирської області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / І.К. Нестерчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні аспекти геоекологічного аналізу природокористування на регіональному рівні з залученням методичних підходів геоекологічного районування та запропоновано алгоритм проведення таких досліджень Житомирщини. Охарактеризовано різноманітні прояви, особливості виникнення та тривалості у часі, поширення сучасних несприятливих фізико-географічних процесів, що перебігають на певному ландшафтно-зональному фоні, за різних співвідношеннях площ природних і перетворених ландшафтів. Визначено особливості просторової ландшафтної організації території та її ландшафтно-типологічну структуру. Проведено геоекологічне районування регіону на рівні геоекологічних мікрорайонів з розгорнутою характеристикою показників природного потенціалу, техногенного навантаження, на основі яких виявлено актуальні геоекологічні проблеми в їх межах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЖИТ)112
Шифр НБУВ: РА374869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дубовий А.А. 
Гістоморфологія щитоподібної залози собак у постнатальному періоді онтогенезу в умовах Полісся Житомирщини: автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.А. Дубовий ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у собак дослідної групи 1, 7, 14-добового та 3 - 4-річного віку діаметр малих, середніх і великих фолікулів щитовидної залози, порівняно з контрольними тваринами, зростає, а у собак 1, 2 і 8-місячного віку зменшується. Зазначено, що у собак 1, 2, 8-місячного та 1, і 3 - 4-річного віку відбувається порушення гістоструктури органа, що проявляється дегенерацією паренхімпи у вигляді інтерфолікулярного зоба. Проаналізовано, що ці зміни характеризуються руйнуванням фолікулів, десквамацією тироцитів, гіперплазією та розростанням інтерфолікулярного епітелію, інтенсивною васкуляризацією, численними мікрокрововиливами в інтерфолікулярній тканині. Встановлено, що одержані дані радіологічних і морфологічних досліджень щитовидної залози собак значною мірою доповнюють сучасні уявлення щодо морфологічного стану органів ендокринної системи в цілому та щитовидної залози зокрема у свійських тварин, вирощених на територіях, забруднених радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-273.95 + П673-271.25 +
Шифр НБУВ: РА369630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кудрик А.П. 
Динаміка грунтоутворення в еродованих чорноземах аграрних ландшафтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.П. Кудрик ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності трансформації морфометричних параметрів, механічного складу, гумусового стану, вмісту макро- і мікроелементів у еродованих чорноземах, типових для Лісостепу Житомирщини за останні 30 років. Показано особливості впливу сільськогосподарського використання на процеси грунтоутворення цих грунтів. Обгрунтовано зв'язок деяких режимів у гумусово-акумулятивних горизонтах змитих чорноземних грунтів із режимами в їх перехідних горизонтах. Розроблено технологічні заходи стосовно створення та підтримання активного балансу гумусу та відтворення родючості еродованих чорноземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.53(4УКР-4ЖИТ) + П034.28(4УКР-4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА314597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гордійчук С.В. 
Динаміка змін антропометричних та рентгенокардіометричних показників у юнаків-солдатів строкової служби та студентів 18 - 20 років: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / С.В. Гордійчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку змін антропометричних соматотипологічних, рентгенокардіометричних параметрів, показників компонентного складу маси тіла та гармонійності фізичного розвитку у практично здорових юнаків. Встановлено позитивний вплив стандартизованого комплексного фізичного навантаження, регламентованого режиму дня, регулярного харчування протягом року на динаміку змін антропометричних і соматотипологічних параметрів, компонентів складу маси тіла, індексів гармонійності фізичного розвитку, рентгенокардіометричні показники, кардіосоматичні кореляції у практично здорових юнаків віком 18 - 20-ти років, мешканців Житомирщини, які перебувають на строковій військовій службі, або навчаються у медичному закладі II - III рівня акредитації. Зростання значень рентгенокардіометричних показників зафіксовано в обох групах протягом усього періоду спостереження. Виявлено, що кореляційні зв'язки рентгенокардіометричних параметрів з антропометричними характеристикам зростають кількісно та якісно, але динаміка є якісно більшою (на 6 - 12 %) у групі юнаків-солдатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5 +
Шифр НБУВ: РА362305

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бутковська Н.Ю. 
Динаміка соціального статусу етнічної спльноти (на прикладі поляків Житомирської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.Ю. Бутковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На базі об'єднувальної парадигми (теорії структуризації Е.Гіденса, конструктивістського структуралізму Р.Бурдьє) і розробок вітчизняних соціологів розглянуто теоретичні аспекти дослідження соціального статусу етнічної спільноти та здійснено емпіричне дослідження динаміки соціального статусу польської спільноти Житомирської області. Базуючись на новому підході до розуміння соціальної структури, що відкриває об'єднувальна парадигма, розглянуто соціальний статус комплексно, а саме: статус індивіда та групи, до якої він належить. Таким чином, продовжено традицію використання мікроаналізу, яка дозволяє розглядати динаміку соціального статусу етнічної спільноти через переміщення індивіда у площині однієї родини, що фіксується шляхом міжпоколінної зміни позиції, яку він займає у порівнянні зі своїми попередниками за такими соціальними показниками, зокрема, професією, рівнем освіти та етномовної компетенції. Узагальнення прикладів окремих переміщень двох - трьох (у деяких випадках чотирьох - п'яти) представників однієї родини фактично дає підстави робити висновки стосовно соціального просування поколінь, а отже динаміки етнічної спільноти в цілому. Результативності дослідження сприяло застосування якісної методології, зокрема, напівструктурованого глибинного інтерв'ю з використанням фрагментів автобіографій з ретроспективними моментами, методу роботи з документами, а також методу конвент-аналізу, які застосовувалися в рамках дослідницьких тактик "історія сім'ї" та "історія життя". На підставі результатів дослідження динаміки соціального статусу поляків на Житомирщині з'ясовано наявність тенденцій щодо позитивної динаміки спільноти в освітній і професійній сферах. Констатовано неможливість однозначного визначення тенденцій щодо динаміки спільноти у сфері етномовної компетенції без зазначення конкретних критеріїв. Тобто, зниження рівня володіння рідною мовою може розглядатись як позитивна тенденція, якщо базуватися на критерії рівня мобільності в суспільстві, та негативна тенденція, якщо критерієм розглядати збереження певних культурних форм, аутентичність спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425 +
Шифр НБУВ: РА345680

Рубрики:

      
12.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Косолапова Е.В. 
Екологічна оцінка забруднення земель різного використання Волинського і Житомирського Полісся цезієм-137: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Е.В. Косолапова ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2002. — 19 с. — укp.

Простежено міграцію радіонуклідів у ланцюгу "грунт - корми - молоко" внаслідок забруднення, що виникло після аварії на Чорнобильській АЕС. Зроблено висновок, що на різних угіддях зниження рівнів радіонуклідного забруднення з часом проходить з різною інтенсивністю. Запропоновано методику оцінки радіоекологічної безпеки територій забруднених районів Рівненщини та Житомирщини за співвідношенням на них площ різних угідь. Виявлено, що найбільш несприятливими для проживання на Рівненщині є Рокитнівський, на Житомирщині - Олевський райони. З даної причини необхідно проводити комплекс заходів, спрямованих на отримання чистої продукції, в першу чергу в даних районах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518цезій-137(4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА317181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хороз Л.М. 
Ендоекологічний стан порожнини рота і його корекція за умов дії малих доз радіації та гіпофункції щитоподібної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.М. Хороз ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що параметрами ендоекологічного стану порожнини рота є фізико-хімічні властивості ротової рідини. Вивчено клініко-фізіологічні показники стану слизової оболонки рота. Доведено, що за умов впливу малих доз радіації на фоні гіпотиреозу відбуваються зміни вказаних параметрів ендоекологічного стану порожнини рота в осіб, що мають гіпофункцію щитоподібної залози і постійно проживають на Рівненщині та Житомирщині. Виявлено роль процесів апоптозу (за електронно-мікроскопічними ознаками) та порушення балансу між перекисним окисненням ліпідів і антиоксидантним захистом у змінах, що відбуваються в слизовій оболонці рота за умов окремої та бінарної дії малих доз радіації та гіпофункції щитоподібної залози. Відзначено, що санаторно-курортні фактори, головним з яких є слабомінералізована вода "Нафтуся", нормалізують фізико-хімічні параметри ротової рідини, не впливають на стан слизової оболонки порожнини рота. Наведено оцінку впливу олії з насіння амаранту на регенеративні процеси в слизовій оболонці рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р661.2-3
Шифр НБУВ: РА319296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Романишина Т.О. 
Епізоотична ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби в господарствах Житомирської області, вдосконалення засобів діагностики та профілактики: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т.О. Романишина ; Наці. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію щодо лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) на Житомирщині. Встоновлено, що захворювання поширене у 21-й з 23-х районів області. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу ВРХ у 2000 - 2007 рр. в розрізі районів. Розроблено картограми поширення лейкозу ВРХ у районах області. Вперше застосовано ізамбен у разі лейкозу ВРХ. Встановлено можливість його застосування з метою підвищення чутливості РІД у разі виявлення тварин з прихованим перебігом лейкозу. Модифіковано множинний кореляційно-регресійний аналіз для математичного виявлення факторів, що затримують оздоровлення господарств від лейкозу ВРХ. Складено рівняння епізоотії, які дають можливість прогнозувати розвиток епізоотичного процесу та плани оздоровлення господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1 +
Шифр НБУВ: РА367546

Рубрики:

      
17.

Довгалюк Н.В. 
Ефективність використання та відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.В. Довгалюк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні акспекти ефективності використання та відтворення основних засобів (ОЗ) сільськогосподарських підприємств. Розглянуто соціально-економічну сутність і класифікацію ОЗ. Розкрито методичні підходи до оцінки ефективності використання та відтворення ОЗ. Проаналізовано сучасний стан і рівень забезпеченості сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся Житомирщини основними виробничими засобами (ОВЗ). Виявлено основні фактори впливу на економічну ефективність виробництва сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано рівень забезпеченості господарств технічними засобами і їх вплив на ефективність сільськогосподарського виробництва. Визначено потребу сільськогосподарських підприємств в ОВЗ і обсягах їх капітальних вкладень на їх відтворення. Обгрунтовано методологічний підхід до формування механізму відтворення ОВЗ сільськогосподарських підприємств, що базується на управлінні кругообігом коштів амортизаційного фонду, його акумуляції на спеціальному банківському рахунку з метою цільового використання. Запропоновано оптимізаційну модель підвищення ефективності виробництва для пошуку резервів фінансових ресурсів і покращання матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств Центрального Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)321-571.18
Шифр НБУВ: РА370720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Яценко О.М. 
Євроінтеграційний вектор розвитку аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Яценко ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні засади підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств аграрного сектора Житомирщини у контексті євроінтеграційних процесів. Проаналізовано історичні, економічні та соціальні передумови зовнішньоекономічних відносин України з європейськими державами в аграрній сфері. Розглянуто сучасні тенденції та перспективи розвитку підприємств аграрного сектора Житомирщини. Виявлено резерви забезпечення зростання позитивного зовнішньоторговельного сальдо за рахунок зміни структури експорту продукції аграрних підприємств області. Встановлено, що загальне коливання зовнішньоторговельного сальдо найбільше залежить від зміни рівня фізичного обсягу експорту продовольства та сільськогосподарської сировини та значно менше від обсягу та ціни імпорту. Розроблено пропозиції щодо оптимізації товарно експортно-імпортної номенклатури області, способів забезпечення сталого розвитку аграрного сектора на базі структурної перебудови виробництва, поглиблення спеціалізації сільськогосподарських підприємств, диверсифікації діяльності підприємств переробної сфери, вільного руху ресурсів і товарів, формування ринкової інфраструктури, переходу до європейських стандартів якості та безпеки харчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)832.1 + У9(4УКР-4ЖИТ)843 +
Шифр НБУВ: РА348013

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Прокопчук О.А. 
Забезпечення економічної стійкості сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Прокопчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та основні функціональні складові економічної стійкості сільськогосподарських підприємств, досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти її забезпечення. Систематизовано чинники, що визначають її рівень за сучасних умов. На підставі узагальнення теоретичних аспектів проблеми запропоновано методику комплексного оцінювання економічної стійкості, з використанням якої проведено аналіз її сучасного рівня у сільськогосподарських підприємствах Житомирщини. Розглянуто особливості функціонування й інструменти механізму забезпечення економічної стійкості сільськогосподарських підприємств за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА361147

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Місевич М.А. 
Забезпечення конкурентоспроможності високотоварних сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.А. Місевич ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти підвищення конкурентоспроможності високотоварних сільськогосподарських підприємств. Визначено суть високотоварності та конкурентоспрожності даних підприємств і чинників, що впливають на них, а саме: специфічних особливостей конкурентного середовища підприємств аграрного сектора економіки. Розроблено методику оцінювання індексу конкурентоспроможності високотоварних сільськогосподарських підприємств з використанням показників потенційної (ресурсної), поточної конкурентоспроможності, рівня товарності підприємства. Досліджено особливості конкурентного середовища підприємств Житомирщини. Здійснено економічне оцінювання ресурсного потенціалу та проаналізовано економічну ефективність виробництва продукції у високотоварних сільськогосподарських підприємств даного регіону. На основі ефективного забезпечення та реалізації ресурсного потенціалу, формування ефективної системи управління процесу виробництва аграрної продукції, впровадження диверсифікації, здійснення маркетингових заходів з метою підвищення рівня товарності запропоновано шляхи підвищення конкурентоспроможності високотоварних сільськогосподарських підприємств. Визначено організаційно-економічні критерії державної допомоги даних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-13 +
Шифр НБУВ: РА360809

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського