Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (735)Книжкові видання та компакт-диски (374)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осауленко В.В. 
Диференційний підхід до вибору методу реваскуляризації міокарду у лікуванні IXС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / В.В. Осауленко ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Представлені результати клініко-ангіографічних обстежень і хірургічного лікування ІХС у 219 хворих. Визначена хірургічна тактика та вдосконалена методика проведення оперативного лікування непрямою реваскуляризацією міокарда у випадках дифузного ураження коронарних артерій. Вивчені безпосередні й віддалені результати хірургічного лікування хворих після непрямої реваскуляризації та резекції кардіальних гілок зірчастого вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.111

      
2.

Чорна О.А. 
Дослідження обернених задач теорії логарифмічного потенціалу для тіл, близьких до заданих: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.А. Чорна ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теорії і методів розв'язування оберненої задачі логарифмічного потенціалу зірчастих областей з відомою густиною, близьких до круга або шару постійної товщини. Виведено нелінійні інтегральні рівняння з компактними операторами для визначення контурів збурюючих тіл поблизу заданих. Доведено локальні теореми існування і стійкості розв'язків. Запропоновано ефективний спосіб розв'язку нелінійних інтегральних рівнянь. Глобальний регуляризуючий оператор для кожного з них розшукується у вигляді послідовності локальних регуляризуючих операторів для відповідних лінійних інтегральних рівнянь з компактними невід'ємними операторами. Для визначення правих частин цих рівнянь розроблено спеціальні адаптивні процедури згладжування вихідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.33,022 + В161.626.11,022 + Д212.1

Рубрики:

      
3.

Мельник В.М. 
Розповсюдження та випромінювання пучків електронів в космічній плазмі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.М. Мельник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію нелінійного розповсюдження та випромінювання швидких електронів у космічній плазмі за відсутності (Сонце, пульсари, позагалактичні викиди) та за наявності зовнішніх електричного (Сонце) та магнітного (Сонце, спалахуючі зірки, Юпітер) полів. Продемонстровано, що електрони розповсюджуються в плазмі у вигляді нелінійного об'єкта - пучково-плазмового утворення, що складається з електронів та плазмонів і має властивості аналогічні властивостям солітонів. Випромінювання цих об'єктів за допомогою плазмового та електрон-циклотронного мазерного механізмів дозволяє зрозуміти тонку часову структуру, велику яскравісну температуру, час життя та інші властивості спорадичного радіовипромінювання різних космічних об'єктів (Сонця, Юпітера, пульсарів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА313958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козел О.В. 
Дослідження ефекту непрецесійного руху рівнодення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Козел ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено ефект непрецесійного руху рівнодення за вашингтонськими та грінвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925 - 1982 рр. Отримано та проаналізовано оцінки різниць положень нуль-пунктів, непрецесійного руху рівнодення, кутів взаємної орієнтації систем координат, елементів орбіти Землі. Зроблено висновки про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеної приблизно удвічі величини ефекту в FK5. Доведено, що на оцінки ефекту впливають методики дослідження, неточність прийнятої сталої процесії, а також відмінності шкал UT2 і динамічної "шкали часу Брауера". Вперше виявлено залежності величини ефекту непрецесійного руху рівнодення від середньодобових рухів планет та від розмірів їх орбіт. Доведено кращу збіжність та більш високу точність оцінок невідомих під час використання геометричного підходу щодо розв'язку задачі про узгодження каталожної та динамічної систем координат. Обгрунтовано, що приведення координат зір каталогу до динамічних нуль-пунктів має здійснюватись із урахуванням взаємного нахилу каталожного та динамічного екваторів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В622.12,022
Шифр НБУВ: РА308557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Петрук О.Л. 
Гідродинамічне моделювання еволюції залишків наднових зір у неоднорідному міжзоряному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Л. Петрук ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто залишки наднових зір (ЗН), що широко досліджуються теоретично та у ході космічних експериментів, зокрема, у рентгенівському діапазоні. Встановлено, що більшість гідродинамічних моделей ЗН грунтуються на припущенні про однорідний розподіл густини навколишнього середовища. Однак, спостереження свідчать про несферичність форм ЗН та анізотропію розподілу поверхневої яскравості. Розроблено новий наближений аналітичний метод гідродинамічного моделювання несферичних адіабатичних ЗН у середовищі з довільним розподілом густини. Вперше досліджено закономірності впливу неоднорідного середовища та несферичного вибуху Наднової на морфологію та інтегральні характеристики рівноважного теплового рентгенівського випромінювання (світність та спектральний індекс) несферичних адіабатичних ЗН. Аналіз випромінювання виконано у різних енергетичних діапазонах, що дозволило також оцінити характер поведінки спектрів несферичних ЗН. Розраховано поверхневий розподіл вказаних характеристик Х-випромінювання ЗН у різних типах неоднорідного середовища та несферичного вибуху. Ці закономірності було порівняно з випадком залишку сферичного вибуху Наднової в однорідному середовищі. Розроблено моделі ЗН RCW86, Тихо, IC443, які вперше пояснюють спостережений розподіл поверхневої яскравості як вплив великомасштабного градієнта густини міжзоряного середовища (МЗС). Надано основні характеристики МЗС та ЗН, які випливають з даних моделей. На основі розробленої моделі ЗН IC443 подано інтерпретацію гамма-випромінювання від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24,022 + В665.4,022
Шифр НБУВ: РА308657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Перепелюк М.М. 
Порівняльна ефективність преформованих фізичних чинників у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / М.М. Перепелюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено порівняльній ефективності відновлювального лікування з використанням преформованих фізичних чинників на область зірчастого ганглія у хворих із поєднанням стабільної стенокардії напруження ІІ - ІІІ функціонального класу з вазоспастичною стенокардією. Оцінено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних показників (кількість та характер епізодів ішемії, толерантність до фізичного навантаження, порогову частоту стимуляції, вегетативний тонус, стан ліпідного спектра, активність перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту). Встановлено, що застосування інфрачервоного лазерного випромінювання сприяє значному зменшенню кількості вазоспастичних епізодів. Використання синусоїдально-скошеного магнітного поля призводить до зниження кількості та часу навантажувальних епізодів ішемії, викликає розвиток знеболювального та gamma-адреноблокувального ефектів. Вплив електромагнітним випромінюванням КВЧ-діапазону не дає ефекту. Розроблено критерії для диференційованого використання вказаних преформованих фізичних чинників у хворих з поєднанням двох форм стенокардії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-54
Шифр НБУВ: РА311039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Колесніков С.В. 
Періодичні та аперіодичні зміни поляризації та блиску катаклізмічних змінних зірок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.В. Колесніков ; Одес.держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено катаклізмічні змінні зірки з різною напруженістю магнітного поля головного компонента та різним ступенем впливу магнітного поля на акрецію. Вперше створено базу даних однорідних спостережень, в основі якої - результати майже тисячі годин фотоелектричних спостережень (більш 200 тисяч вимірів за 284 ночі). Під час обробки спостережень та аналізу результатів використано класичні та розроблено безпосередньо для даного класу задач числові методи. До програми входило 10 зірок - AM Her, BY та BZ Cam, TT Ari, MV Lyr, HQ, HV та PX And, RXJ 0558+5353, RXJ 2107.9-0518. Вперше знайдено низку явищ та залежностей, що дозволило зробити суттєвий крок до розуміння фізичної природи об'єктів даного типу. Наведено результати 15-річного вивчення прототипу полярів АМ Геркулеса, результати міжнародних програм щодо дослідження полярів та спорідених об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1-7,022
Шифр НБУВ: РА310543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Марсакова В.І. 
Змінність характеристик індивідуальних циклів пульсацій довгоперіодичних зірок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.І. Марсакова ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Отримано каталог характеристик індивідуальних циклів кривих блиску 53 довгоперіодичних пульсуючих зірок. Вивчено змінність даних характеристик з часом та отримано різні її типи для декількох груп зірок. Проведено класифікацію маловивчених зірок пізніх спектральних класів за допомогою методів пошуку періодичності. Проаналізовано характеристики індивідуальних пульсаційних циклів для кожної зірки; подано каталог даних кореляцій. Отримано низку діаграм, що пов'язують змінність характеристик індивідуальних циклів із середніми параметрами змінності зірок та спектральним класом. На основі даних діаграм запропоновано доповнення до класифікації довгоперіодичних змінних зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.12-5,022
Шифр НБУВ: РА310541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бондар Н.І. 
Дослідження проявів нестаціонарності зірок різного віку методами фотометрії і спектрофотометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.І. Бондар ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663-5,022
Шифр НБУВ: РА310554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Браженко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022
Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Коротін С.А. 
Використання методу НеЛТР аналізу для дослідження вмісту легких елементів у зоряних атмосферах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Коротін ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено вміст елементів C, N, O та Na без припущення про локальну термодинамічну рівновагу (ЛТР) в атмосферах зірок різного віку та спектрального класу. Досліджено вплив НеЛТР ефектів на лінії атомів та іонів даних елементів у спектрах В-зірок головної послідовності, цефеїд, холодних карликів і гігантів. Показано, що облік відхилень від ЛТР, за умов визначення вмісту зазначених елементів, має принципове значення для поліпшення сучасних знань про хімічний склад зоряних атмосфер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В682,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА310493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Процюк Ю.І. 
Теоретичні та методичні основи спостережень та їх обробки на автоматичному меридіанному телескопі горизонтального типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / Ю.І. Процюк ; Миколаїв. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Викладено теоретичні та методичні основи позиційних спостережень, їх обробки на автоматичному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії шляхом проведення спостережень та їх обробки в автоматичному режимі. Розроблено та впроваджено високотехнологічний процес, який включає автоматизовану підготовку до спостережень та обробку вхідних даних, автоматичне проведення спостережень небесних об'єктів, контрольовані процедури обміну інформацією між вузлами телескопа та керуючою ЕОМ, високоточну та продуктивну обробку одержаних спостережень від первинної обробки до одержання диференційних каталогів спостережних об'єктів включно. Протягом 169 ночей за допомогою програмного комплексу проведено більше 12000 спостережень зірок. Застосування розроблених у дослідженні методик, алгоритмів і програм забезпечило ефективність функціонування всього комплексу, дозволило отримати однорідні дані спостережнь. Проведено їх обробку й одержано каталог прямих піднесень і схилень 14022 зірок (11 - 14,5 зоряної величини) зі списку USNO-A2,0 навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1B).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В66
Шифр НБУВ: РА311576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Любчик Ю.П. 
Моделювання спектрів зір пізніх спектральних класів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.П. Любчик ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему моделювання спектрів зір пізніх спектральних типів. Розглянуто наближення JOLA для врахування молекулярної непрозорості, а також застосування списків ліній молекули TiO Плеза та Швенке для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів. Визначено вміст літію та ряду інших елементів в атмосферах двох пар зір спектральних класів F та G з околиць Сонця. Отримано задовільний опис спектрів двох пізніх М-карликів GJ1111(M6.5 V) та GJ51(M5 V), а також коричневого карлика Teidel(M8). Це доводить можливість використання даної методики для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів і квазізоряних об'єктів. На підставі порівняння розрахованих та спостережуваних спектрів визначено ефективні температури та прискорення вільного падіння в атмосферах цих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В642,022 + В661.41,022
Шифр НБУВ: РА318486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Силантьєв Д.О. 
Корекція фізичного розвитку слабозорих дітей засобами плавання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Д.О. Силантьєв ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну для теорії та практики тифлопедагогіки проблему корекції фізичного розвитку засобами плавання дітей з слабким зором. Результати теоретичних досліджень присвячені аналізу проблеми ранньої корекції фізичного розвитку таких дітей з частковою втратою зору під впливом занять плавання. На базі проведеного дослідження розроблено й адаптовано комплекс, що нараховує 37 тестових методик і який дозволив виявити особливості фізичного розвитку, фізичної підготовленості, функціонального стану організму слабозорих дітей під впливом систематичних занять плавання. Розроблено початкову методику навчання та спортивних тренувань з плавання з дітьми молодшого шкільного віку, які мають поганий зір. На підставі експериментального матеріалу, одержаного завдяки різнобічному та комплексному дослідженню, виявлено позитивний вплив плавання на функціональні показники центральної нервової системи, кардіо-респіраторної системи, варіаційної пульсометрії дітей з слабким зором. Для проведення цілеспрямованої корекції фізичного розвитку та функціонального стану організму дітей з зазначеними вадами розроблено спеціальну систему методичних прийомів і засобів початкового навчання та спортивних тренувань з плавання, що базується на використанні комплексу збережених аналізаторів. На заключному етапі дослідження - під час апробації розробленої системи початкового навчання та спортивних тренувань з плавання з дітьми, які мають вади зору, доведено її ефективність для корекції фізичного розвитку, рухових якостей і функціонального стану організму дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.241.6
Шифр НБУВ: РА313102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гузій С.С. 
Абсолютна спектрофотометрія стандартних зір проміжної яскравості в діапазоні 3200-7900 EE: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.С. Гузій ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Дані про абсолютний розподіл енергії у спектрі використано для проведення калібрування спектральної апаратури, стандартизації фото- та спектрофотометричних спостережень, та для уточнення фундаментальних характеристик зір, моделей атмосфер і вибору спектральних діапазонів для гетерохромної фотометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА315609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Панько О.О. 
Довготривала змінність емісійних спектрів Be зір різних типів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.О. Панько ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Одержані результати дозволять більш деталізувати стан речовини оболонок Ве зір, що є важливим для створення детальної теорії Ве феномену в цілому та уточнення ролі Ве стадії в еволюції гарячих зір, які швидко обертаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.41,022
Шифр НБУВ: РА314417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Щукіна Н.Г. 
Багаторівневі задачі переносу випромінювання та діагностика сонячної і зоряної атмосфер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.Г. Щукіна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Визначено новий механізм заселення рівнів атомів, названий сифонним. Пояснено причини емісії сонячних інфрачервоних ліній декількох хімічних елементів, які виникають у переходах між рідбергівськими рівнями. Для великої сітки моделей холодних зір розраховано НЛТР поправки до вмісту літію. Розглянуто НЛТР утворення ліній Fe I у незбуреній сонячній атмосфері, плямах, гранулах і міжгранулах, а також атмосфері металодефіцитної зірках гало. Проведено температурну діагностику різних сонячних структур. Досліджено проблему вмісту заліза в фотосфері Сонця та в металодефіцитних зірках. Багаторівневу задачу переносу випромінювання в лініях Fe I розв'язано за допомогою розробленого програмного забезпечення NATAJA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 + В632.2,022
Шифр НБУВ: РА316396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Яценко А.І. 
Оптична реалізація небесної системи координат за даними міжнародних програм КСЗ і ФОН: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.01 / А.І. Яценко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

З використання даних щодо абсолютних власних рухів зір на базі каталогу GPM1 одержано компоненти швидкості обертання осей координат, закріплених каталогом астрометричного супутника HIPPARCOS, відносно галактик. Разом з матеріалами інших досліджень дані результати використано у процесі побудови остаточного варіанту каталогу HIPPARCOS. Досліджено дисторсію, кому та рівняння блиску подвійного ширококутного астрографа (ПША) з використанням нової методики визначеня сталих платівки телескопа за обробкою знімків за двома експозиціями різної тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В66 я263.1
Шифр НБУВ: РА321384

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського