Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (3394)Реферативна база даних (46258)Книжкові видання та компакт-диски (7862)Журнали та продовжувані видання (454)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАГРЯЗНЕНИ$<.>+<.>K=ОКРУЖАЮЩ$<.>+<.>K=СРЕД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Медвідь З.С. 
Вплив інгібіторів мікросомальних монооксигеназ на фармакокінетику та фармакодинаміку окремих анальгетиків та анестетиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / З.С. Медвідь ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Диссертация посвящена вопросам взаимодействия обезболивающих лекарственных средств с лекарственными препаратами, обладающими свойствами ингибиторов микросомальных монооксигеназ. Установлено преимущественно изоэнзимспецифический характер взаимодействия ингибиторов с исследованными ферментами метаболизма ксенобиотиков. Показана взаимосвязь между интенсивностью процессов биотрансформации лекарственных препаратов и их фармакологической активностью. На примере индометацина и кетамина продемонстрирована возможность целенаправленного вмешательства в метаболизм, фармакокинетику и фармакодинамику отдельных групп лекарственных препаратов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

      
3.

Зірка В.В. 
Мовна парадигма маніпулятивної гри в рекламі: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / В.В. Зірка ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Визначено основні характеристики сучасної реклами, що свідчать про явно виражений маніпулятивний характер рекламних текстів. Розкрито суть мовного маніпулювання, здійсненого завдяки свідомому та цілеспрямованому використанню особливостей структури та вживанню мови. Наведено визначення поняття "маніпулема". Акцентовано увагу на категорії маніпулятивної гри та маніпулятивному компоненті (кваліфікаторі). Висвітлено прийоми маніпулятивної гри у рекламі, подано класифікацію адресатів і адресантів мовних стратегій реклами. Відповідно до сучасної лінгвістичної теорії запропоновано визначення мовної парадигми у контексті рекламного маніпулювання. Здійснено системний опис маніпулятивних компонентів реклами, зокрема: словникового корпусу за різних варіантів, рекламних слоганів та прецедентних феноменів. Відзначено, що найяскравішим, традиційним і широко вживаним маніпулятивним компонентом є оцінна лексика, що має високий прагматичний потенціал ("революцинное алмазное укрепляющее средство"). Зауважено, що важливим засобом впливу та маніпулювання свідомістю споживача є використання прецедентних феноменів. Зроблено висновок, що дії людини навіть у час комп'ютерних технологій певною мірою обумовлені пам'яттю, традицією та міфом ("о вкусном не спорят" (реклама сирів)). З'ясовано, що істотне значення для тактики залучення й утримання уваги адресата мають запозичення, зокрема англіцизми ("требуются мерчендайзер и креатор"), значна роль у рекламому маніпулюванні належить "грі слів", що робить текст яскравим, пікантним і таким, що запам'ятовується ("уколы красоты"). Слоган як важливий маніпулятивний кваліфікатор рекламного звертання реалізує зазначені мовні засоби ("Vichi. Источник здоровья"). Виявлено шляхи креативних маніпулятивних рекламних текстів, що реалізуються у навмисній гендерній маркованості лексики та впровадженні реклами у нові сфери людського буття, зокрема сферу потенційного володіння чим-небудь: їжею, матеріальними цінностями, інформацією, красою ("зеркало души").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-716 + Ш141.2-31 + Ч620.164 +
Шифр НБУВ: РА337060

Рубрики:

      
4.

Ноордін Ашаді Джелла 
Стратегічне планування діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ноордін Ашаді Джелла ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано нові підходи щодо стратегічного планування діяльності підприємства за умов динамічного середовища. Розроблено науково-методичні та практичні рекомендації щодо розвитку та удосконалення стратегічного планування. Проаналізовано взаємозв'язок стратегічного менеджменту та стратегічного планування. З'ясовано значення стратегічного планування як інструменту підвищення надійності управлінських рішень у системі стратегічного менеджменту підприємства. З метою одержання стратегічної переваги обгрунтовано необхідність логістизації діяльності підприємства. Проаналізовано інформаційне забезпечення управління матеріальними потоками в стратегічному плануванні підприємства та визначено основні напрямки та завдання щодо його розвитку з використанням нових моделей та інформаційних технологій. Запропоновано застосування методу реінжинірингу бізнес-процесів у стратегічному плануванні діяльності підприємства. Встановлено інтегральний показник стійкості його функціональної активності за динамічних умов средовища. Розроблено методичні рекомендації щодо розвитку інформаційного забезпечення стратегічного планування діяльності підприємства та впровадження безперевної інформаційної підтримки життєвого циклу виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-23 +
Шифр НБУВ: РА333668

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ястремська Т.О. 
Структурно-семантична організація та географічна диференціація пастушої лексики гуцульського говору: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.О. Ястремська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тематичну групу лексики пастухування гуцульського говору, її склад, структурну організацію та географічне поширення. Системність даної тематичної групи виявлено насамперед в об'єднанні слів за лексико-семантичним принципом. Здійснено комплексний аналіз номенів у межах лексико-семантичних груп, з'ясовано основні моделі мотивації, розкрито шляхи формування складу та семантики пастушних назв. Охарактеризовано основні види системних зв'язків у лексико-семантичних парадигмах, а також спільні ознаки їх структурної організації. Це підтверджує доцільність виділення лексики пастухування як окремої системно зорганізованої тематичної групи. Внаслідок ареалогічного аналізу виділено діалектні зони поширення лексики пастухування у гуцульському діалекті, зокрема, північно-центральну, средньо-центральну, південно-центральну, західну, східну та південно-східну. Виявлено міжмовні та міждіалектні зв'язки, а також паралелі пастушої лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА319035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Єгупов В. К. 
Методи оцінки сейсмостійкості будівель та споруд / В. К. Єгупов. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації розглянуто питання проектування і експлуатації сейсмостійких будівель і споруд. Аналіз сейсмостійкості будівель та гідротехнічних споруд зведених в сейсмічних районах України показав, що фактичні сейсмічні навантаження на споруди значно перевищують розрахункові навантаження, які були визначені нормативними документами до 2006 року.У вступі розкрито стан наукової проблеми, обґрунтована актуальність, викладена мета, завдання та робочі гіпотези виконаних досліджень. Охарактеризовано наукову новизну, практичну цінність роботи та відомості про її апробацію, надана загальна характеристика дисертації.У першому розділі наведено короткий огляд досліджень деформації будівель і споруд при землетрусах, відзначено, що в останні роки був накопичений значний досвід в області розробки теорії сейсмостійкості з урахуванням просторової поведінки конструкцій. У той же час, проблема хвильової природи сейсмічних впливів вивчалася епізодично, мало робіт присвячено врахуванню кінцевої швидкості поширення сейсмічних хвиль. Для ефективного вирішення цієї проблеми було обґрунтовано можливість і доцільність спрощення моделей споруд шляхом приведення об'ємної задачі до двовимірної. Систематизовано та узагальнено наявні дані по оцінці несучої здатності будівель і споруд в умовах сейсмічних впливів.У другому розділі проаналізовано основні підходи до проведення сейсмічного мікрорайонування (СМР); запропоновано практичний підхід до уточнення прогнозованої сейсмічної інтенсивності (бальності) будівельних майданчиків з урахуванням результатів детального сейсмічного районування (ДСР) і сейсмічного мікрорайонування (СМР); розроблена апаратура і методика польових досліджень; розроблено напівемпіричну методику побудови розрахункових акселерограм; встановлено, що нерівномірності поля коливань ґрунту, фільтрація сейсмічних хвиль геологічним середовищем і виникнення резонансних коливань в спорудах при сильних підкорових землетрусах зони Вранча можуть привести до збільшення сейсмічних навантажень у декілька разів; запропоновано рекомендацію, згідно якої уточнення сейсмічності майданчиків будівництва повинно виконуватися на основі сейсмічного мікрорайонування.У третьому розділі розроблено аналітичні і чисельно-аналітичні методи розрахунку для регулярних споруд; удосконалено метод зниження розмірності просторових об'єктів; розроблено алгоритми розрахунку регулярних будівель і причальних споруд на сейсмічні впливи; виконане порівняння результатів розрахунку споруд з використанням різних програмних комплексів показало високу точність запропонованих методів.У четвертому розділі наводяться результати розрахунку для трьох об'єктів і порівняння одержаних результатів з результатами застосування методик викладених в третьому розділі. Виконано перевірочні розрахунки конструкції причалу судноремонтного пірсу №2 ТОВ «Іллічівського судноремонтного заводу» з використанням учбових програмних комплексів SCAD (спектральний метод) PLAХIS (розрахунок на синтезовані акселерограми). Розрахунок укриття машинного залу газової станції Орлівка 2 та 24-х поверхового житлового будинку (житлова будівля №1 і №2) за адресою: пров. Средньофонтанський, 1-а, Приморський район, м. Одеса, виконувались з використанням ПК ЛІРА-САПР.Ключові слова: клас наслідків (відповідальності), землетруси, сейсмічне мікрорайонування, розрахункові акселерограми, будівлі, споруди^UThe thesis deals with the calculation of buildings and structures of increased responsibility for seismic impacts. It is shown that not taking into account a number of geophysical factors leads to a significant change in the magnitude of seismic influences, often in a dangerous direction. To assess the reliability of the objects of the increased class of responsibility (CC2 and CC3), it is necessary to obtain additional geophysical data (wave propagation speed under the structure, the prevailing period of soil oscillation and synthesized accelerograms taking into account the ground conditions of the construction site). Theoretical modeling of seismic influences and numerical experiments made it possible to establish that the unevenness of the soil oscillation field, the seismic wave filtration by the geological medium, and the appearance of resonance oscillations in structures with strong subcrustal earthquakes in the Vrancea zone may increase seismic loads by several times. The calculated accelerograms and reaction spectra based on the results of the SMR make it possible to significantly reduce the cost of this earth-resistant construction due to the optimal choice of design solutions that avoid the coincidence of the prevailing frequencies corresponding to peak accelerations in seismic waves, the resonant frequencies of the underlying soil strata and the natural frequencies of the designed building ), with the preservation of the necessary reliability of highly responsible structures.Key words: class of consequences (responsibility), earthquake, seismic microzoning, calculated accelerograms, buildings, structures


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ачкасов І. А. 
Конвергентное сбалансированное управление портфелямипроектов снижения технологических потерь в электрических сетях в условияхтурбулентности рынка. / І. А. Ачкасов. — Б.м., 2020 — укp.

Диссертация посвящена решению важной научно-технической проблемы,связанной с построением систем конвергентного сбалансированного управленияпортфелями проектов снижения технологических потерь в электрических сетях вусловиях турбулентности рынка, которая позволяет повысить эффективностьинновационных проектов, портфелей проектов и программ с помощьюразработанных моделей, методов и механизмов проектно-ориентированногоуправления развитием систем энергоснабжения.Анализ тенденций развития энергетики показывает, что ключевыми факторамиявляются надежность энергоснабжения, энергетическая безопасность,энергоэффективность и экологическая гармонизация. При этом повышение уровняэнергоэффективности и уменьшения потерь электрической энергии являетсястратегическим направлением снижения энергоемкости экономики. Ключевую рольв успешном решении насущных проблем энергетики, включая удовлетворениярастущего спроса, повышение энергоэффективности и надежности энергоснабженияс улучшением состояния окружающей среды, определять инновационные технологииэнергетики, направленные на развитие «интеллектуальных» электросетей (SmartGrid), технологий «интеллектуальных» систем учета и расчетов (Smart Metering),управление спросом (Demand Response, DR), устройств аккумулирования энергии изарядки электромобилей и т.д.Проведенный анализ проблем систем энергоснабжения регионов, городов,поселков и потребителей Украины определил актуальность и практическуюзначимость исследований о поведении рынка электроснабжения в условияхтурбулентности, построения моделей и методов формирования и управленияпортфелями проектов систем электроснабжения компаний на основе конвергентногосбалансированного подхода. При этом в диссертации выявлены источники потерь итиповые проекты, обеспечивающие их устранения, разработанная холистическаямодель решения проблем управления потерями в электрических сетях, построенныемодель и метод поиска рациональных проектов для реализации, а также методоптимального формирования портфеля операционных проектов. Автором такжепостроена система индикаторов контроля эффективности реализации проектов иразработана конвергентная модель масштабирования портфеля проектов в39многоуровневой схеме управления электроснабжения предприятиями. Проведенныеэкспериментальные исследования предложенных моделей и методов управленияпортфелями проектов снижения потерь в электрических сетях подтвердили ихадекватность и эффективность.Впервые предложено холистическую модель решения проблемы уменьшенияпотерь в электрических сетях на основе формирования и внедрения портфелейпроектов применением комплекса моделей комплементарных нейронных сетей иметодов их обработки.Получили дальнейшее развитие терминологическая база знаний по методологииуправления проектами и программами путем понятийного расширения базовых идополнительных определений: «конвергентное устойчивое управление», «портфельпроектов энергосбережения», «риски портфеля проектов», а также определение наоснове предложенных новых положений диссертационного исследования,раскрывают глубину проектно-ориентированного управления уменьшением потерьэлектроэнергии организаций поставщиков.Разработанные конвергентно-сбалансированные модели, методы и механизмысформировали новую методологию проектного и портфельного управленияуменьшением потерь в электрических сетях. Методологию проверено практикойиспользования механизмов систем конвергентного сбалансированного управленияпортфелями проектов снижения потерь в электрических сетях в условияхтурбулентности рынка.Ключевые слова: управление проектами и портфелями проектов, уменьшенияпотерь в электросетях, конвергенция, комплементарная нейронная сеть,проактивность, методология, риски портфеля, бережливое производство.^UThe dissertation is devoted to the solution of the important scientific and technicalproblem connected with the construction of systems of converged balanced portfoliomanagement of project losses reduction in the grids in the conditions of market turbulence,which allows to increase the efficiency of innovative projects, project portfolios andprograms by means of developed models, methods and mechanisms of project design. -oriented management of the development of energy supply systems.An analysis of energy development trends shows that key factors are energy security,energy security, energy efficiency and environmental harmonization. At the same time,increasing the level of energy efficiency and reducing electricity losses is a strategicdirection for reducing the energy intensity of the economy.40The conducted analysis of the state and problems of the energy supply systems ofregions, cities, settlements and consumers of Ukraine has determined the relevance andpractical significance of the studies on the behavior of the electricity market in the conditionsof turbulence, construction of models and methods of formation and management ofportfolios of projects of electricity companies based on a converged balanced approach. Inthe dissertation the sources of losses and typical projects providing their elimination arerevealed in the dissertation, the holistic model of the solution of problems of lossmanagement in electric networks is developed, the model and method of search of rationalprojects for realization and the method of optimal formation of a portfolio of operationalprojects are constructed. The author also constructed a system of indicators for monitoringthe effectiveness of project implementation and developed a convergent model of scalingthe project portfolio in a multi-level scheme for managing electricity supply companies.Experimental studies of the proposed models and methods of portfolio management of lossreduction projects in the electrical networks confirmed their adequacy and effectiveness.Keywords: project and portfolio management, loss reduction in power grids,convergence, complementary neural network, proactivity, methodology, portfolio risks,economical production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Завгородній Р. В. 
Стратегія удосконалення ресурсоефективності в нафтогазовому секторі економіки України / Р. В. Завгородній. — Б.м., 2020 — укp.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата экономических наук по специальности 08.00.03 – экономика и управление национальным хозяйством. – Классический приватный университет, Запорожье, 2020.Диссертация посвящена систематизации теоретических основ и обосновании практических рекомендаций по развитию направлений и стратегий ресурсоэффективности в нефтегазовом секторе экономики Украины.Усовершенствовано определение понятия «ресурсоэффективная стратегия», которое рассматривается как долгосрочный комплекс направлений деятельности, позволяющий обеспечивать конкурентные преимущества, реагировать на изменение внешней среды, рационально использовать ресурсы с применением инновационных технологий. Предложена трактовка понятия «стратегия отрасли» как комплекса мероприятий, целевых программ, которые ориентированы на определение приоритетов и направлений формирования ресурсоэффективности отрасли, обеспечение ее динамичного развития. Предложена концепция формирования ресурсоэффективних стратегий отрасли, которая позволяет осуществлять диагностику и мониторинг для своевременного реагирования по оценке эффективности разработанных стратегий развития отрасли.Исследованы тенденции и приоритеты развития нефтегазового сектора Украины. Проанализированы государственное регулирование и факторы определения ресурсных потребностей в нефтегазовом секторе.^UDissertation is devoted to the systematization of theoretical foundations and the substantiation of practical recommendations for the development of resource efficiency strategies in the oil and gas sector of Ukraine's economy.The author has improved the definition of «resource-efficient strategy» – as a long-term set of activities that provide competitive advantage, respond to changes in the external environment, rational use of resources using innovative technologies and proposes to define the «strategy of the industry» as a set of measures, targeted programs that focus on determining the priorities and directions of development of resource efficiency of the industry, ensuring its dynamic development.The author proposed the concept of forming resource-efficient strategies of the industry, which also allows diagnosing and monitoring for timely detection of effective strategies. The author investigated the trends and priorities of development of the gas and oil sectors of Ukraine and analyzed government regulation and analysis of factors determining resource needs in the oil and gas sector.We have developed a model for diagnosing resource efficiency (IRE) in the oil and gas sector of the Ukrainian economy, and price equilibrium scenarios in the oil and gas sector using the Leontief intersectoral model. An economic assessment of the consequences of resource conservation was conducted based on the IRE model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Галенін Є. П. 
Отримання сцинтиляційних кристалів BGO-BSO зі структурою евлітину із розплаву / Є. П. Галенін. — Б.м., 2020 — укp.

Получены смешанные кристаллы Bi4(GexSi1-x)3O12 (BGSO) с улучшеннымисвойствами в сравнении с литературными аналогами благодаря разработкекомплекса мер, снижающих оптическое поглощение кристаллов в области ихлюминесценции за счет устранения рассеивающих и поглощающих дефектов.Уточнены данные о зависимости сцинтилляционных свойств смешанныхкристаллов BGSO от соотношения Ge и Si. Световой выход превышает 40% отBi4Ge3O12 (BGO) при x≥0,7, а при x=0,7 достигнуто наилучшее энергетическоеразрешение 16,2% (при возбуждении от источника 137Cs).Установлено, что причиной образования газовых включений вкрупногабаритных кристаллах BGO является газонасыщенность расплавакомпонентами среды выращивания (воздуха). Разработан оптимизированный составгазовой среды выращивания О2:Ar=3:97, снижающий количество газовыхвключений, позволяющий улучшить прозрачность осевой части кристаллов на 15%в диапазоне люминесценции и улучшить на 0,5% энергетическое разрешение (привозбуждении 662 кэВ от 137Cs).С помощью моделирования тепло- и массопереноса при выращиваниикристаллов BGO классическим методом Чохральского с использованиемдополнительного донного нагревателя определены условия поддержания плоскойформы фронта кристаллизации в течение всего процесса роста. Это позволилоувеличить диаметр выращиваемых кристаллов до 82 мм для изготовлениядетекторов диаметром 76 мм и высотой 76 мм без увеличения размеров платиновоготигля и теплового узла. При этом минимизировано количество остаточного сырья втигле до 5% от массы исходного сырья, что в совокупности с наплавлением тиглясырьем и росте кристалла за один цикл нагрева увеличило ресурс платиновыхтиглей с 10-20 до более 40 ростовых циклов.Впервые методом EFG получены качественные профилированные кристаллыBGO в форме стержней диаметром до 20 мм и пластин с сечением 3х40 мм2 идлиной более 100 мм. Установлено, что скорость выращивания и поперечноесечение кристалла в методе EFG ограничены процессом сегрегации примесейпосторонних фаз к периферической части растущего кристалла. Это вызываетнакопление низкотемпературной фазы бенитоита, которая препятствуеткристаллизации материала со структурой эвлитина и вызывает отрыв кристалла отформообразователя. Преимуществом метода EFG является в 2,5 раза большаяскорость выращивания в сравнении с методом Чохральского. Также, кристаллыBGO, выращенные методом EFG, имеют лучшую стабильность сцинтилляционныхпараметров при воздействии УФ излучения благодаря более высокой сегрегациипримесей в процессе роста.Результаты диссертации внедрены в производство кристаллов BGO в ИСМАНАН Украины.Ключевые слова: кристаллы со структурой эвлитина, газовые включения, методЧохральского, метод EFG, ресурс тиглей, крупногабаритные кристаллы.^UThe work is devoted to the development of technological approaches to increase theobtaining efficiency of scintillation crystals with the eulitine structure from the melt.Bi4(GexSi1-x)3O12 crystals with the enhanced parameters were obtained due toimproving of optical transparency in luminescence band of crystals.The developed optimized growth atmosphere composition О2:Ar=3:97 provided theenhancement of transmission in the luminescence band and improvement by 0,5% theenergy resolution at irradiation with 662 keV γ-quanta by 137Cs).The growth conditions of Bi4Ge3O12 (BGO) crystals with the diameter up to 82 mmby the conventional Czochralski method were determined. This enabled the production ofØ76x76 mm scintillation detectors without increasing the size of the platinum crucible andcrystallizer. Minimizing the residual raw material amount in the crucible up to 5% fromthe initial raw material weight, combining the crucible loading with melt and crystalgrowth in one heating cycle provides the increase of the platinum crucible lifetime bymore than 3 times.For the first time, shaped BGO crystals were obtained in the form of rods with thediameter up to 20 mm and plates with the cross section up to 3x40 mm2 and the length upto 100 mm. The results of this work are implemented in BGO crystals production in ISMANAS of Ukraine.Keywords: crystals with the eulitine structure, gaseous inclusions, Czochralskimethod, EFG method, crucible lifetime, large-size crystals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Нігородова С. А. 
Методика оцінювання екологічних загроз та ризиків регіону з використанням аерокосмічних технологій та експертних оцінок / С. А. Нігородова. — Б.м., 2021 — укp.

Диссертационная работа посвящена повышению эффективности оценки экологических угроз и рисков регионов за счет комплексного применения аэрокосмических технологий и экспертных оценок. Разработана методика экологического оценивания окружающей среды для прогнозирования экологических угроз и рисков с использованием системного подхода. Предложены следующие технологии: технология экологического оценивания окружающей среды, технология прогнозирования экологических процессов на основе системного подхода, технология оценки экологических рисков системы земледелия. Оценена эффективность технологии создания и применения систем экологического мониторинга природных и техногенно опасных объектов. Оценена эффективность применения региональной системы комплексного мониторинга окружающей среды (на примере Днепровской области). Оценена эффективность основных проектных решений по системам комплексного мониторинга окружающей среды локального (городского) уровня (на примере городов Каменское и Желтые Воды Сичеславской области). Осуществлен анализ опыта создания систем комплексного мониторинга окружающей среды (на примере г. Каменское). Оценена эффективность применения геоинформационной системы государственного мониторинга окружающей среды (на примере г. Винница и Винницкой области), применения комплексной экологической ГИС (на примере г. Кривой Рог).Ключевые слова: аэрокосмические технологии, экологическая безопасность, экологические риски, экспертная оценка, опасность регионов, оценки экологических угроз, техногенные и природные чрезвычайные ситуации, управление экологической безопасностью.^UThe dissertation is devoted to increase of the efficiency of estimation of ecological threats and risks of the regions due to the complex application of aerospace technologies and expert assessments.A methodology for the implementation of environmental assessment for the development of environmental threats and risks using a systematic approach is developed. Technologies are proposed: implementation of ecological environmental assessment, forecasting of ecological processes on the basis of a systematic approach, assessment of ecological risks of the farming system. The method of realization of ecological estimation of vegetation plot and the method of choosing the location of construction site of ecologically dangerous object on the basis of system approach is offered. The technique of systematic forecasting of the consequences of discharge (release) of hazardous substances in accidents at industrial facilities and transport has been improved, as well as the method of estimating the risk of damage to the population by hazardous substances in accidents at high-risk facilities. The technology of environmental risk assessment of man-made hazardous objects has been developed.The technique of ecological safety management with the help of ecological monitoring system is offered. The structure of the hazard (risk) management system is developed and the principles of management and normalization of environmental risks are substantiated. Mechanisms for regulating the ecological safety of man-made objects and the environment are substantiated. Management decisions were optimized to prevent environmental accidents and environmental emergencies. The technology of solving the problems of optimal costs for managing the environmental risk of emergencies, as well as the planning of measures for ensuring environmental safety in the system of environmental monitoring, is proposed.The effectiveness of the technology of creation and application of environmental monitoring systems for natural and man-made objects is evaluated. The effectiveness of the application of the existing system of environmental monitoring with obtaining the results of observations of the state of environmental pollution, emissions, discharges and waste, their accumulation is evaluated. The effectiveness of the application of the regional system of integrated environmental monitoring (based on the example of the Dnieper region) was evaluated. The effectiveness of the main design decisions on systems of integrated monitoring of the local (city) level environment (on the example of the cities of Kamyanskoe and Zhelty Vody of Sicheslav region) was evaluated. The experience of creation of object systems of integrated environmental monitoring (on the example of Kamianske) is analyzed. The effectiveness of the geoinformation system of state environmental monitoring (on the example of Vinnitsa and Vinnitsa region) was evaluated. The experience of application of complex ecological GIS (on the example of Kryvyi Rih) is analyzed, as well as the experience of application of regional subsystems of storage, processing and control of water accounting data on the basis of network technologies (on the example of Kherson region).Keywords: aerospace technologies, ecological safety, environmental risks, expert evaluation, danger of regions, assessment of ecological threats, man-made and natural emergencies, management of ecological safety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Літкевич А. М. 
Управління розвитком конкурентоспроможності загальноосвітнього навчального закладу / А. М. Літкевич. — Б.м., 2021 — укp.

В диссертационном исследовании проведен анализ сущности конкурентоспособности заведения общего среднего образования (далее ЗОСО) и управления развитием этим феноменом. Установлено, что конкурентоспособность ЗОСО отличается от трактовки конкурентоспособности в экономических науках, конкретизировано содержание понятия «конкурентоспособность учебных заведений» и определено содержание понятия «управление развитием конкурентоспособностью ЗОСО». Определены элементы управления конкурентоспособностью ЗОСО. Построена модель управления развитием конкурентоспособностью ЗОСО, на основании факторно-критериальной субмодели определены характеристики уровней конкурентоспособности ЗОСО, что позволяет принять адекватные управленческие решения и влиять на развитие конкурентоспособности ЗОСО. Ключевые^UPh.D. thesis is devoted to the development of competitive management of an educational institution. This research analyzes the philosophical and social basis of competitiveness of General Secondary Educational Institutions and the management of development of this phenomenon. In particular, it was found that the competitiveness management of an educational institution should be based on a strategic management methodology. The research determinates that a qualitative indicator of the activity of General Secondary Educational Institution, which affects its level of competitiveness, is the continuous support for innovation in the management of the Educational Institution. The principle of innovation in managing the competitiveness of the General Secondary Educational Institution must be ensured through the support of pedagogical innovations, creative initiatives and creativity by school's management. It was found that the competitiveness of General Secondary Educational Institution differs from the generally accepted in the economic sciences the interpretation of competitiveness, because it is characterized by its multifunctional nature and extended range of activities, which provides not only purely economic, competitive aspects of competition, but also various forms of cooperation strategies and tasks with other Educational Institutions, government agencies and businesses, employers and more. On the basis of a series of researches summarizing existing definitions and the competitiveness of organizations and enterprises in different fields of knowledge clarified the concept of «competitiveness of Educational Institutions» and defined the concept of «competitiveness of General Secondary Educational institutions». In particular, «competitiveness of Educational Institution» is defined as a complex characteristic of educational organizations in specific market conditions and for a certain period of time, which lies in the available and potential abilities (opportunities) to provide an appropriate level of educational services that meet the needs of society for training highly qualified personnel and contribute to the formation of key competences and increase the competitiveness of graduates in the labor market, and the educational establishment itself is in demand among consumers of educational services and is constantly evolving due to the interdependent and interrelated processes of comprehensive cooperation and competitiveness (competitiveness) between it and other educational institutions in order to achieve the most favorable positions in the market of educational services at the expense of a number of inexpensive aimed at: improvement of consumer characteristics and increase of consumer value of educational services; focus on the unmet demand and current prospects of development; design and development of new pedagogical services and programs, educational technology innovations in the organization of training others. Determined that the controls are designed to ensure a high level of competitiveness General Secondary Educational institutions are: the educational process; marketing and financial and economic component; innovative management strategies and advanced educational technologies; organizational and corporate culture; strategic-management component; logistical and technological provision of the educational process; staff competitiveness. Substantiated the thesis that technology usage model of development management General Secondary Educational institutions competitiveness based on the creation and implementation of complex innovations for the continuous quality assurance of educational services and increased competitiveness educational organization (educational institution). One of these innovative technologies for organizing the targeted activities of the subjects of the educational process is project management, which can be used to implement management models in the practical work of the General Secondary Educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Троцька В. М. 
Вільне використання творів у цифровому середовищі / В. М. Троцька. — Б.м., 2021 — укp.

Троцкая В. Н. Свободное использование произведений в цифровой среде. ‒ Квалификационная научная работа на правах рукописи.Диссертация на соискание ученой степени кандидата юридических наук по специальности 12.00.03 ‒ гражданское право и гражданский процесс; семейное право; международное частное право. Научно-исследовательский институт интеллектуальной собственности Национальной академии правовых наук Украины, 2021.В работе разработаны научно-теоретические основы и практические рекомендации о необходимости законодательного урегулирования отношений, связанных со свободным использованием произведений в цифровой среде. В диссертации раскрыты понятия и признаки «свободного использования произведений», «ограничение имущественных прав», «цифровая среда», определено содержание правоотношений, возникающих в этой среде в контексте свободного использования произведений, даны практические рекомендации по разграничению свободного использования произведений от нарушения авторского права. Подготовлены рекомендации и предоставлены предложения по совершенствованию законодательства Украины в сфере авторского права и смежных прав.^UTrotska V. M. Free use of works in the digital environment. Мanuscript.Dissertation for the scientific degree of a Candidate of Legal Sciences (Doctor of Philosophy), specialty 12.00.03 − Civil Law and Civil Process; Family Law; International Private Law. Scientific and Research Institute of Intellectual Property of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine. Kyiv, 2021.The dissertation is a comprehensive research of the features of application of the norms of the legislation on the free use of works in the conditions of digital environment development. The analysis was based on international and national legislation, foreign and domestic experience, judicial practice and legal doctrine, which allowed to propose the author's approach to the definition of relevant concepts in copyright. The aim and objectives of the dissertation determined the choice of its structure. The work consists of three chapters and covers the following questions: 1) theoretical and methodological principles on the free use of works; 2) the digital environment and its impact on the development of the norms of free use of the works; 3) interfacing related to the free use of works in the digital environment in international and national law. The dissertation deals with the issues of the historical and legal aspects of the establishment of norms of exceptions and limitation in copyright in the laws of different countries; factors, that influenced their need for improvement; features of terminology application; definition and systematization of conditions for free use of works; the features of the digital environment and its impact on the improvement of relevant norms; the legal regulation of relations in accordance with international and European legislation; trends in the development of legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського