Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (475)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗВІТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коробко О.М. 
Бухгалтерська фінансова звітність: методологія складання і практика використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Коробко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено поняття бухгалтерської фінансової звітності та систематизовано її класифікаційні ознаки відповідно до вимог користувачів. Запропоновано зміни щодо складу якісних характеристик та принципів формування звітності. Визначено напрямки удосконалення методики фінансового аналізу звітності. Узагальнено організаційно-аналітичні засади аналізу та прогнозування показників бухгалтерської фінансової звітності. Оцінено вплив методології бухгалтерського обліку на якість звітних показників та розроблено рекомендації щодо удосконалення окремих положень законодавчо-нормативної бази бухгатерського обліку. Запропоновано алгоритм формування облікової політики підприємства. Обгрунтовано сукупність принципів, методів і прийомів під час формування фінансових звітів залежно від впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА326143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Замула І. В. 
Бухгалтерський облік екологічної діяльності: теорія та методологія: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / І. В. Замула ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 36 с. — укp.

Виділено об'єкти бухгалтерського обліку (БО), пов'язані з екологічною діяльністю підприємств, розроблено їх класифікацію, а також теоретико-методологічні положення їх БО. Розвинуто теоретико-прикладні положення формування та оприлюднення інформації про екологічну діяльність суб'єкта господарювання через його бухгалтерську звітність. Встановлено причини споживацького ставлення людини до довкілля, що дозволило виокремити фактори впливу на власника підприємства для організації екологічної діяльності. Розглянуто шляхи узгодження БО екологічної діяльності та системи національних рахунків з метою реалізації положень концепції стійкого розвитку за стратегічного управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)228
Шифр НБУВ: РА377271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Безкровний О.В. 
Державне соціальне страхування працівників аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Безкровний ; Нац. наук. центр Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження теоретичних засад організації та практичних аспектів реалізації державного соціального страхування працівників аграрних підприємств. Розкрито економічну сутність і функціональне призначення системи державного соціального страхування працівників аграрних підприємств, уточнено визначення окремих категорій. Проаналізовано досягнутий рівень здійснення соціального страхування працівників аграрних підприємств. Визначено основні напрями удосконалення державного соціального страхування на селі. Обгрунтовано механізм об'єднання процесу адміністрування фінансових ресурсів існуючих (за винятком пенсійного) та запланованих до запровадження (медичного) видів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Запропоновано прогресивно-регресивну шкалу нарахувань внесків до Єдиного фонду державного соціального страхування працівників аграрних підприємств та уніфіковану звітність до нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271.92 +
Шифр НБУВ: РА367702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Белінська О.Г. 
Державне управління видатками пенсійного фонду України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.Г. Белінська ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення теоретичних положень сучасної економічної науки щодо функцій і ролі держави в соціально-ринковій економіці обгрунтовано необхідність запровадження трирівневої пенсійної системи в Україні. Відзначено, що фінансову звітність Пенсійного фонду України перетворено за накопичувальним методом обліку для одержання більш реалістичного уявлення про його фінансовий стан. Розроблено схему управління Пенсійним фондом та його видатками у контексті проведення адміністративної реформи. Удосконалено методику здійснення фінансового аналізу діяльності Пенсійного фонду України. У процесі виконання аналізу діючої та запропонованої пенсійних систем України набуло подальшого розвитку використання моделі PROST для прогнозування розвитку даної системи. Запропоновано послідовність проведення пенсійної реформи: створення комп'ютерних систем, баз даних і адміністративних механізмів, необхідних для підвищення ефективності та дієвості солідарної системи; побудову фінансової моделі з метою обчислення очних оцінок і керування збиранням внесків та виплатою пенсій у цій системі; її реформування з метою забезпечення актуарного балансу та створення надлишку коштів для фінансування накопичувальної системи; удосконалення адміністративних процедур у солідарній системі; розробку законодавчо-нормативної бази накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА325746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мервенецька В. Ф. 
Звітність у системі інформаційного забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. Ф. Мервенецька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Визначено концептуальні підходи до розширення інформативності звітності сільськогосподарських підприємств з позиції удосконалення управління економічною, соціальною й екологічною ефективністю, обгрунтовано напрями модернізації структури та змісту основних форм фінансової, статистичної та внутрішньогосподарської звітності суб'єктів господарювання відповідно до визначених параметрів їх розвитку. Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення методики формування статистичної звітності для розрахунку макроекономічних показників розвитку аграрної галузі. Запропоновано напрями моделювання внутрішньогосподарської звітності цих підприємств про діяльність усіх центрів відповідальності за принципом розподілу сфер господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-15
Шифр НБУВ: РА380059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Семенишена Н.В. 
Комунікативна та інформаційно-аналітична функції бухгалтерської звітності сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Семенишена ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано комунікативну й інформаційно-аналітичну функції бухгалтерської звітності сільськогосподарських підприємств. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення структури та складу основних форм бухгалтерської звітності, розширення її інформаційних можливостей в управлінській діяльності, а також проведено періодизацію розвитку у взаємозв'язку з формуванням комунікативної та інформаційно-аналітично функцій звітності. Обгрунтовано доцільність застосування терміна "бухгалтерська звітність" у нормативних документах. Удосконалено критерії класифікації звітності на сучасному етапі реформування бухгалтерського обліку. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення складу та змісту основних форм річної бухгалтерської звітності та необхідність доповнення річної звітності сільськогосподарських підприємств інформацією, що відображає специфіку галузі з метою підвищення відповідності її якісним критеріям та інформаційним потребам користувачів. Розглянуто концептуальні підходи до формування внутрішньої бухгалтерської звітності та підвищення її ролі в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-15 +
Шифр НБУВ: РА360703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Семчук І. В. 
Консолідована фінансова звітність групи підприємств: організаційно-методичні засади формування і контролю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / І. В. Семчук ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, організаційно-методичні та практичні питання формування консолідованої фінансової звітності (КФЗ) групи підприємств. Уточнено поняття й економіко-правовий зміст об'єднання підприємств для визначення суб'єктів та об'єктів складання КФЗ. Визначено місце КФЗ у системі бухгалтерського обліку та розкрито її значення в управлінні групою підприємств. Розроблено модель процесу складання КФЗ групи підприємств, яка забезпечує зацікавлених користувачів необхідною обліковою інформацією. Розкрито порядок формування облікової політики групи підприємств в частині складання та контролю КФЗ, визначено її елементи та розроблено порядок документального оформлення. Висвітлено порядок елімінування внутрішньогрупових операцій у підготовці КФЗ та визначено напрями застосування інформації про внутрішньогрупові операції. Сформовано організаційні засади внутрішнього контролю КФЗ в системі управління групою підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.2-149.3-15
Шифр НБУВ: РА377001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лучко М.Р. 
Консолідована фінансова звітність: системний підхід до побудови та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / М.Р. Лучко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 29 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування консолідованої фінансової звітності. Здійснено системну побудову й обгрунтування пропозицій щодо розвитку консолідованого обліку діяльності консолідованої групи підприємств. Охарактеризовано генезис інтегрованих корпоративних структур у світі та в Україні. Досліджено проблеми обліково-інформаційного відображення специфічних економічних відносин підприємств консолідованої групи у процесі поточної, операційної, фінансової та інвестиційної діяльності групи та розподілу прибутків (збитків) між її учасниками. Проаналізовано сучасний стан побудови консолідованої звітності на базі консолідованого обліку та розроблено спеціальні прийоми його ведення. Удосконалено методику обліку внутрішньохолдингового руху товарно-грошових потоків і елімінування у консолідованій фінансовій звітності дебіторської та кредиторської заборгованості, утвореної між підприємствами консолідованої групи; нереалізованого прибутку, втіленого у запасах підприємств консолідованої групи, що виникає за умов внутрішньогрупової торгівлі; нарахованих податкових зобов'язань, які не підлягають перерахуванню до бюджету у поточному звітному періоді; безоплатної передачі майна між підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА362544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пилипенко О. І. 
Корпоративні права в системі бухгалтерського обліку: теорія, методологія, організація: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / О. І. Пилипенко ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано комплексний підхід до відображення в бухгалтерському обліку корпоративних прав на основі застосування неоінституційних теорій та ідентифіковано систему об'єктів бухгалтерського обліку, пов'язаних з процесами придбання, використання та відчуження корпоративних прав. Розроблено методологію бухгалтерського обліку операцій з корпоративними правами, що полягає в науковому обгрунтуванні методологічних принципів, покладених в основу розробки методичного підходу до бухгалтерського обліку операцій. Розкрито теоретичні засади й елементи облікової політики корпорацій, удосконалено організаційні положення щодо формування та наведення інформації про корпоративні права суб'єкта господарювання через його бухгалтерську звітність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.16
Шифр НБУВ: РА377852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Терешко Ю.В. 
Методи оцінки ефективності впровадження інформаційних систем управління підприємством поштового зв'язку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Терешко ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено науковий аналіз і узагальнення чинних шляхів формування та впровадження інформаційних систем управління у поштовому зв'язку (за умов впровадження новітніх інформаційних технологій), розвитку послуг поштового зв'язку в Україні. Обгрунтовано, що для оцінки економічної ефективності інформаційних систем управління у поштовому зв'язку доцільно використовувати метод експертного опитування. Розроблено процедуру застосування даного методу за конкретних умов підприємств поштового зв'язку та технологію розрахунку експертних оцінок. Визначено вагові коефіцієнти для окремих критеріїв за умов впровадження систем управління. Розкрито зміст категорії ефективності у контексті застосування в оцінці впровадження інформаційних систем управління та розроблено системний підхід до формування механізму оцінки. Наведено структурно-функціональну схему, на підставі якої показано, що склад сучасної інформаційної системи управління має містити певні функціональні блоки, а саме: аналіз і контроль стану зовнішнього середовища, прогноз змін; забезпечення адекватної реакції на зміну середовища та стану підприємства; моніторинг (контроль, аналіз, оцінка) стану підприємства; управління витратами; бухгалтерський облік і звітність; інформаційне забезпечення системи управління підприємствами та межами поштового зв'язку відповідно до впровадження новітніх інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.1-210.302 +
Шифр НБУВ: РА355571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Урбан Н.М. 
Методика та організація оцінки активів в обліку і аудиті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Урбан ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо сутності активів, рух яких зумовлює операційну діяльність підприємства. Узагальнено класифікаційні ознаки активів з урахуванням їх типів з метою встановлення критеріїв визначення активів як об'єктів обліку. Уточнено методику оцінки руху активів та їх відображення на рахунках обліку для забезпечення користувачів достовірною інформацією за статтями фінансової звітності. Розроблено методику аудиту оцінки активів з деталізацією програм перевірки кожного з їх видів. Наведено оцінку організаційних принципів інформаційного середовища формування вартості активів щодо їх здатності забезпечити якісні вимоги до облікової інформації, встановлені у Законі України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні". Доповнено методику застосуванння інструментарію фінансового аналізу підприємства для підтвердження правильного вибору методики оцінки активів та оптимізації інформаційного середовища аудиту її достовірності. Розроблено організаційні моделі оцінки активів в обліку й аудиті, що сприяють оптимальному вибору удосконаленого методичного забезпечення її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.51 +
Шифр НБУВ: РА331685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайлов В.С. 
Методологічні засади статистики зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / В.С. Михайлов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти формування статистики зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Розкрито зміст та організаційні особливості функціонування галузі, показано її зв'язок з іншими науковими дисциплінами. Проаналізовано сучасні економічні теорії, методи аналізу та макроекономічні моделі відображення зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено питання генезису концепції макроекономічних розрахунків і побудови сучасної Системи національних рахунків (СНР) редакції 1993 р. Досліджено основні визначення та поняття рахунків інших країн світу в СНР. Проаналізовано макроекономічні тотожності СНР, що відображають рахунок інших країн світу. Розглянуто теоретичні засади статистики платіжного балансу. Висвітлено основні поняття, класифікації та стандартні компоненти платіжного балансу та балансу зарубіжних інвестицій. Проаналізовано чинники, що впливають на стан платіжного балансу. Досліджено статистику руху капіталів і прямих іноземних інвестицій, розглянуто проблеми статистичного дослідження світових потоків технологій. Висвітлено питання впровадження методології платіжного технологічного балансу. Проаналізовано методичні та практичні аспекти інформаційного забезпечення процесу складання платіжного балансу України. Розглянуто основні концепції та визначення статистики зовнішньої торгівлі, розроблено методичні підходи щодо забезпечення достовірності статистичних даних. Досліджено організаційні форми та статистичну звітність у сфері зовнішньоі торгівлі товарами та послугами. Розглянуто проблеми організації вибіркових статистичних спостережнь у зовнішній торгівлі України. Досліджено методичні засади обліку послуг зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено систему показників і проаналізовано стан і динаміку торгового балансу України. Проаналізовано методологічні засади статистики цін зовнішньої торгівлі. Розглянуто проблеми застосування індексного методу та розроблено методологічні положення розрахунку індексів зовнішньої торгівлі в Україні. Обгрунтовано нові підходи щодо статистичного прогнозування зовнішньоторговельних цін. Наведено рекомендації щодо удосконалення методології проведення статистичних досліджень у галузі зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)8 в + С62:У9(4УКР)8 в
Шифр НБУВ: РА337734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Борковська В. В. 
Облік витрат виробництва м'ясопереробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Борковська ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання обліку витрат виробництва з урахуванням технологічних особливостей та податкових нюансів вітчизняної м'ясопереробки. Розглянуто облік витрат за видами фінансової, статистичної, податкової та внутрішньогосподарської звітності. На основі наукового дослідження стану обліку витрат м'ясо-жирового та ковбасно-блочного виробництва м'ясопереробних підприємств Хмельницької області запропоновано практичні рекомендації з вдосконалення первинної документації постачання, безпосередньо виробництва та реалізації готової продукції. Розроблено рекомендовану управлінську звітність м'ясопереробних підприємств за видами звітних документів. Запропоновано проект Методичних рекомендацій з планування та калькулювання м'яса та м'ясопродуктів на основі національних П(С)БО з метою забезпечення уніфікованих підходів до обчислення собівартості. Обгрунтовано необхідність цілісного підходу до забезпечення інтегрованого обліку витрат виробничого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.12-148.6
Шифр НБУВ: РА380935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сидоренко Р.В. 
Облік за центрами відповідальності в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Р.В. Сидоренко ; Ін-т аграр. економіки УААН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення поняття "центр відповідальності" та погляди різних науковців на нього з метою уточнення ключових понять, що характеризують об'єкт дослідження. Уточнено класифікацію центрів відповідальності за різними ознаками для потреб побудови системи обліку. Встановлено роль і значення системи обліку для центрів відповідальності та підприємства в цілому. Виділено основні риси й особливості сучасних сільськогосподарських підприємств, що впливають на облік, планування та звітність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1
Шифр НБУВ: РА374124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Позняковська Н.М. 
Облік і звітність доходів і видатків місцевих бюджетів: організація та методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Позняковська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено економічний зміст понять "доходи" і "видатки місцевих бюджетів". Встановлено шляхи удосконалення їх бухгалтерського обліку, доповнено існуючу класифікацію, ознаки кодування та аналітичні параметри балансових рахунків з обліку коштів, доходів та видатків бюджетів і результатів їх виконання. Запропоновано порядок обліку активів і зобов'язань, доходів і видатків, а також капіталу сільських, селищних, міських (міст районного значення) бюджетів та бюджетних установ. Удосконалено зміст та структуру фінансових звітів про виконання місцевих бюджетів, розроблено методику контролю їх доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА329425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Буханець Д.Г. 
Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Д.Г. Буханець ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання, нові методологічні підходи та практичні рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку та системи спеціалізованої фінансової звітності страхових компаній України. Розглянуто основні методологічні засади побудови обліку страхової діяльності. На основі узагальнення світового досвіду висловлено пропозиції щодо удосконалення методики обліку страхових операцій з перестрахування, виплат страхових сум і страхових відшкодувань на підставі єдиних методологічних засад обліку страхових операцій, а також порядку та умов їх проведення. Обумовлено застосування методів оцінки технічних резервів страхових компаній, що відповідають характеру надання страхової послуги. Для задоволення інформаційних потреб користувачів та державного нагляду за страховою діяльністю запропоновано склад та форми спеціалізованої фінансової звітності страховика відповідно до вимог національних стандартів бухгалтерського обліку та страхового законодавства України з використанням зарубіжного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.27
Шифр НБУВ: РА310294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Янчук Г.В. 
Облік та звітність регіональних університетських центрів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.В. Янчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо стану обліку та проблеми формування звітності регіональних університетських центрів, створених згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України з метою покращення та раціонального використання бюджетних коштів за умов підготовки та систематичного підвищення кваліфікації спеціалістів для аграрного сектора. Уточнено суть певних понять, а саме: бюджетного обліку, доходів і видатків та звітності бюджетних установ з урахуванням особливостей функціонування регіональних університетських центрів. Розроблено трансформацію рахунків (субрахунків) обліку сільськогосподарських підприємств до бюджетного та облікового регістрів з метою переходу до меморіально-ордерної форми бухгалтерського обліку. Наведено рекомендації стосовно взаємодії формування облікової інформації на всіх ділянках бюджетного обліку університету та його структурних підрозділів. Адаптовано до умов центру регістри з обліку доходів і витрат. Обгрунтовано та запропоновано заходи щодо удосконалення обліку та звітності регіональних університетських центрів. Розвинуто зміст облікової політики, структури фінансування, порядок закриття рахунків у науково-дослідних господарствах за умов регіональних університетських центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.321-15 +
Шифр НБУВ: РА342234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Китайчук Т.Г. 
Облік та контроль товарно-матеріальних цінностей в аграрних формуваннях: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.Г. Китайчук ; Ін-т аграр. екон. УААН. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення обліку та контролю товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) і розроблено методичні рекомендації щодо їх удосконалення. Розкрито економічну сутність ТМЦ як групи оборотних засобів, удосконалено їх класифікацію та структуру, проаналізовано первинний облік і звітність для оперативного управління. Рекомендовано систему натурального обліку ТМЦ для цілей управлінського обліку. Запропоновано аналітичне зведення інформації про ТМЦ, де передбачено узагальнення всіх їх складових. Основні результати дослідження відображено у практиці роботи аграрних формувань Вінничини та навчальному процесі Вінницького державного аграрного університету, а також використані інститутами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.720 + У052.9(4УКР)832.0-145.720
Шифр НБУВ: РА375150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Іваненко В. О. 
Облікове забезпечення формування та аналізу статистичної звітності з виробництва продукції промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. О. Іваненко ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "звітність" і розширено класифікаційні ознаки статистичної звітності. Визначено неврегульовані питання щодо заповнення окремих форм статистичної звітності та напрями їх вирішення. Обгрунтовано порядок підготовки облікової інформації для обчислення показника валової доданої вартості через систему показників статистичної звітності. Розроблено комплексне облікове забезпечення формування статистичної звітності з виробництва промислової продукції на підставі використання ресурсного підходу, зокрема запропоновано методичні положення бухгалтерського обліку виробництва продукції власними силами (з використанням власної та давальницької сировини), а також на давальницьких умовах. Визначено порядок формування показників обсягу виробництва та реалізації промислової продукції (валової, товарної та відвантаженої) на підставі даних статистичної звітності. Удосконалено методичне забезпечення використання показника доданої вартості, розрахованого з даних статистичної звітності, в аналізі господарської діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.2-15
Шифр НБУВ: РА383899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Степанова О.В. 
Організаційно-економічні основи соціально відповідального управління промисловими підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Степанова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні принципи вдосконалення організаційно-економічних засад соціально відповідального управління промисловими підприємствами за ринкових умов господарювання. На підставі проведеного комплексного аналізу передумов трансформації такого управління розкрито основні причини низького рівня соціальної відповідальності підприємств. Виявлено взаємозалежність соціальної активності від організаційно-економічних факторів їх діяльності. На підставі систематизації зарубіжного та вітчизняного досвіду соціальної діяльності підприємств розкрито основні форми та рівні соціально відповідального управління промисловими підприємствами. Удосконалено структурні складові соціальних факторів підприємства. Обгрунтовано доцільність застосування поняття "соціально-економічна технологія", що визначає зміст трансформації соціальних процесів у відповідності до їх заданих оптимальних параметрів, які дозволять підвищити результативність функціонування економічної системи на різних ієрархічних рівнях управління підприємством. Удосконалено структурно-логічну схему функціонування механізму соціально відповідального управління промисловими підприємствами, важливими елементами якого є адаптаційні технології, соціальний аудит і соціальна звітність. Сформульовано й обгрунтовано особливості впровадження соціально-економічних технологій формування людського та соціального капіталів підприємств. Удосконалено та проведено оцінювання ефективності соціально відповідального управління підприємствами на прикладі підприємств машинобудівної та хімічної гуалузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21 +
Шифр НБУВ: РА356498

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського