Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (178)Реферативна база даних (2657)Книжкові видання та компакт-диски (511)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМН$<.>+<.>K=ТЯЖІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 227
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Городиський Ю.М. 
Дослідження механізмів та інтерпретація аномальних часових змін геомагнітного поля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.М. Городиський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню фізичних механізмів, що спричиняють аномальні часові зміни геомагнітного поля, та інтерпретації цих змін. Запропоновано механізм формування аномального магнітного ефекту електрокінетичної природи для моделі квазіоднорідного середовища і проведено його статистичні дослідження. Проведено інтерпретацію результатів геомагнітних зйомок на Північному Кавказі, в Дніпровсько-Донецькій западині, Закарпатті та Львівському палеозойському прогині. Виявлено несинфазність коливань зміни напружень на різних глибинах в земній корі. Розглянуто механізм часових змін векторів Візе, отриманих з результатів спостережень бухтоподібних варіацій геомагнітного поля, та знайдено основні математичні вирази для нього. Дано інтерпретацію часових змін векторів Візе на РГС "Нижнє Селище". Виявлено зону динамічної лінеаризації на південний схід від РГС, наявність двох типів аномальних часових змін векторів Візе на Закарпатському геодинамічному полігоні та проаналізовано їх зв'язок з землетрусами поблизу Карпатської аномалії електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.211

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Сєріков С.А. 
Синтез системи обробки інформації стосовно до вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.А. Сєріков ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням синтезу системи обробки інформації стосовно до задачі визначення параметрів гравітаційного поля, а саме вимірювань прискорення сили тяжіння в умовах рухомої автомобільної платформи у реальному масштабі часу. У роботі розвивається новий напрямок у виділенні інфранизькочастотного корисного сигналу на тлі заважаючих збурень великої інтенсивності методом частотної фільтрації на основі використання принципів цифрової обробки сигналів. У результаті досліджень отримана математична модель і структурна схема оптимального цифрового фільтру (ЦФ) виділення корисного сигналу при виконанні гравівимірювань в умовах рухомої автомобільної платформи, а також синтезована структурна схема системи обробки інформації у вигляді послідовного з'єднання попереднього ЦФ, призначеного для обмеження спектру вхідного сигналу, компресора частоти дискретизації і оптимального ЦФ. Синтезована система обробки інформації забезпечує значне поліпшення точності і детальності вивчення вектору прискорення сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.11

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Рудий Р.М. 
Методи дослідження рельєфу земної поверхні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.02 / Р.М. Рудий ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розв'язку проблем виділення об'єктів з цифрового зображення, класифікації ділянок земної поверхні за рівнем складності рельєфу та за наявністю певних форм. Запропоновано новий метод дослідження рельєфу, що базується на використанні основних положень теорії обробки зображень. Розроблено математичний підхід для виділення структурних ліній поверхні за даними цифрової моделі автоматичним методом. Проведені експериментальні дослідження складності рельєфу за допомогою різних кореляційних та спектральних функцій. На основі виконаних досліджень запропоновано метод моделювання рельєфу зображуванням із змінною оптичною щільністю. Використано основні положення теорії розпізнавання образів для виділення певних форм рельєфу, що дало можливість створити методику виділення схилів з певною експозицією та інших форм рельєфу за цифровою моделлю в системі реального або близького до реального масштабу часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.0с181

      
4.

Каблак Н.І. 
Вплив атмосфери на віддалемірні спостереження штучних супутників Землі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / Н.І. Каблак ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — Ужгород, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення точності врахування впливу земної атмосфери на результати денних віддалемірних спостережень штучних супутників Землі. За одержаними впродовж року даними денних аерологічних зондувань в регіоні України та в Будапешті, використовуючи сферичну симетричну та несферичну моделі атмосфери, визначено поправки, їх просторово-часові варіації. Проведено оцінку та аналіз моделей редукцій за атмосферу, рекомендованих Міжнародною службою обертання Землі (МСОЗ) для обробки віддалемірних спостережень штучних супутників Землі (ШСЗ). Досліджено і удосконалено моделі редукцій за атмосферу на основі виявлених регіональних і локальних особливостей впливу атмосфери на лазерні та радіовіддалемірні спостереження ШСЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В656с,022

      
5.

Нгуен Суан Ань 
Визначення рельєфу та оптичних характеристик ділянки поверхні планети за серією її зображень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Нгуен Суан Ань ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення рельєфу та оптичних (радіооптичних) параметрів ділянки поверхні планети за серією її некогерентних зображень в оптичному або радіодіапазоні. Запропоновано математичну коректну постановку задачі та метод її розв'язку. Показано, що коректний підхід потребує сумісного розгляду чотирьох задач: визначення рельєфу поверхні, її оптичних характеристик, усунення замиття зображень, зумовленого земною атмосферою та недосконалістю зображуючої системи, та суміщення зображень. Запропонований метод розповсюджено на випадок зображень, одержаних за допомогою радіолокатора з синтезованою апертурою. Можливості метода та його ефективність досліджені експериментально на комп'ютерній моделі. Результати наведені у вигляді карт рельєфу, оптичних параметрів та похибок їх визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.041,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Грінченко В.Ф. 
Еволюційно-формаційна модель розвитку Волинського мегаблоку в докембрії: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / В.Ф. Грінченко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 39 с. — укp.

Доведено, що типоморфні властивості породоутворюючих та акцесорних мінералів еволюціонують під впливом більш пізніх накладених процесів. Це дозволяє намітити послідовність проявлення минулих геологічних подій, що досить важливо при відтворенні історії геологічного розвитку великих регіонів. Зроблені теоретичні узагальнення і розроблена еволюційно-формаційна модель геологічного розвитку Волинського мегаблоку в докембрії. Згідно запропонованої моделі в межах північно-західної частини Українського щита проявились чотири мегаетапа розвитку земної кори континентального типу: архейський прогеосинклінальний, протерозойський головний геосинклінальний, орогенний, платформенний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР3)3 + Д432(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)43

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Павлик В.Г. 
Комплексне дослідження сезонних гідротермічних деформацій земної поверхні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / В.Г. Павлик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 15 с. — укp.

Показано, що основною причиною сезонних вертикальних зрушень і нахилів земної поверхні є періодичні варіації запасів вологи грунту. Розглянуто дію окремих складових цього фактора на вертикальні зміщення. Встановлено залежність величини вертикальних деформацій від глибини від поверхні землі і нахилу місцевості. На основі територіального розподілу грунтів за їх механічним складом зроблено якісну оцінку можливих сезонних вертикальних зрушень різних регіонів України. Розглянуто вплив гідротермічних факторів на результати геометричного нівелювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392(45УКР)2 + Д59(45УКР)39

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Орлюк М.І. 
Магнітна модель земної кори південного заходу Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.І. Орлюк ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методики інтерпретації аномального магнітного поля, побудові та тлумаченню різномасштабних трьохвимірних (3В) та еволюційних магнітних моделей земної кори з метою пізнання її глибинної будови, розвитку та прогнозування нафтогазоносності. Побудовані 3В магнітні моделі земної кори Східно-Європейської платформи (1:5 000 000), її південно-західної околиці (1:2 500 00), заходу Українського щита й Дніпровсько-Донецького авлакогену (1:500 000) та еволюційна магнітна модель території України свідчать про нерівномірний розподіл магнітних джерел в межах кори та циклічність їх формування. Запропоновано методику регіонального та локального прогнозування нафтогазоносності земної кори з використанням комплексу геомагнітних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1(45УКР)

Рубрики:

      
9.

Боєва Г.А. 
Поперечні магнітогазодинамічні ударні хвилі в неоднорідних плазмових середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Г.А. Боєва ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 13 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню властивостей поперечних ударних хвиль, що розповсюджуються в неоднорідних плазмових середовищах з магнітним полем. В роботі проведено узагальнення на магнітну газодинаміку наближеного аналітичного методу Уізема для класу одномірних та близьких до одномірних задач. Розглянуто розповсюдження плоскої МГД хвилі в плоско-шаруватій атмосфері, що знаходиться під дією сили тяжіння та магнітного поля; рух плоскої поперечної хвилі в середовищі з випромінюванням; задачу про симетричний вибух в атмосфері з осьовим магнітним полем, а також задачу про стійкість збіжної ціліндричної хвилі по відношенню до малих збурень. Досліджено залежності властивостей ударних хвиль від магнітного параметру та характеру неоднорідності середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.264,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Єрмаков В.М. 
Прогноз зміни стану підробленого гірничого масиву при закритті вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.М. Єрмаков ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційна робота містить рішення нової актуальної наукової і технічної задачі, що полягає у встановленні механізму активізації геомеханічних процесів у районі відробленого гірського масиву, викликаному затопленням закритих вугільних шахт, з метою прогнозу можливих аварійних ситуацій. Експериментальними дослідженнями встановлено, що при зволоженні гірських порід їхня тріщиностійкість зменшується в 8 разів, причому одночасно збільшуються пластичні властивості масиву. Оцінено гідрогеологічну ситуацію в районі шахт вугільних пластів, що відпрацьовують свити крутих пластів у Центральному районі Донбасу, можливі варіанти її зміни при закритті шахт. У результаті аналізу експериментальних досліджень геомеханічних процесів у лавах крутих пластів і процесу деформування гірського масиву розроблена методика прогнозу розміру осідання земної поверхні над виробленим простором, викликаного активізацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1

Рубрики:

      
11.

Томусяк Л.М. 
Семантико-синтаксична організація речень з дуплексивами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Томусяк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексний системний опис синтаксичних конструкцій української мови, до складу яких входить компонент з подвійною причленною залежністю, названий у роботі дуплексивом. Синтаксична природа дуплексива і семантико-синтаксична структура семантично неелементарного речення з цим компонентом тлумачиться з урахуванням найновіших досягнень українського і зарубіжного мовознавства. На основі грунтовного аналізу фактичного матеріалу (картотека складає 6000 карток) зроблено цікаві експериментально-лінгвістичні спостереження над функціонуванням речень з дуплексивними компонентами. Узагальнено формальні засоби вираження дуплексива в припідметовій (присуб'єктній) та придодатковій (приоб'єктній) позиції; досліджено природу синтаксичного зв'язку тяжіння; описано семантичну (три- та чотирикомпонентну) структуру речень з дуплексивами; визначено основні типи первинних та вторинних пропозицій в односуб'єктних та двосуб'єктних реченнях з дуплексивами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Руденко С.П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С.П. Руденко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню існуючих та розробці нових алгоритмів, що використовуються при визначенні орбіт високоорбітальних супутників Землі, а саме, геодинамічних супутників Lageos-1 та Lageos-2, а також геостаціонарних супутників. Отримана нова реалізація земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 109 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено також ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. по 13 грудня 1998 р. Обчислені орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на основі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих в Києві та Ужгороді у 1996 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3
Шифр НБУВ: РА306493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Писаренко Т.В. 
Розробка методу контактного термопроникнення в глибинні надра за допомогою технічних автономних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.В. Писаренко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано можливості контактного термопроникнення в глибинні надра за допомогою автономного термозонда. Виконані теоретичні дослідження методу термоконтактного плавлення свідчать, що можливість його практичної реалізації обгрунтовано з достатнім ступенем коректності, що дозволяє збільшити його ефективність завдяки оптимальному вибору форми поверхні термозонда. Розроблено методику розрахунку основних вихідних інженерних параметрів - швидкість термопроникнення, товщина шару розплаву, розподіл температури та густини теплового потоку на робочій поверхні термозонда. Зроблено аналіз та вибір конструкційних матеріалів з точки зору їх придатності для створення термозонду, спроможного здійснити транскорове проникнення в земні надра. Розроблено метод контактного термопроникнення та основи інженерно-фізичної концепції автономного термозонда, які відкривають шляхи створення принципово нової техніки для застосування в різноманітних областях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126-5
Шифр НБУВ: РА310379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Звягільський Ю.Л. 
Геомеханічні основи запобігання обвалень земної поверхні над шахтами, що ліквідуються: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Ю.Л. Звягільський ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2000. — 36 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни режиму деформування, тривалого обвалення товщі порід над виробками неглибокого розташування та навколо погашених стволів у залежності від кінетики розвитку руйнування у часі, наявності у товщі різноміцних шарів порід, розщільнення та дезорганізації фрагментів масиву, що руйнується, а також дренування вод. Уточнено та науково обгрунтовано механізм зрушень товщі навколо погашених стволів з урахуванням вибірковості та стохастичності обвалень. Удосконалено геомеханічні принципи забезпечення тривалої стійкості поверхні, що примикає до погашених гірничих виробок. Наведено кількісні значення співвідношення товщини порідного перекриття виробок до їх висоти, що визначають параметри мульди зрушення поверхні в місцях підробки останньої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.1 + И183.5
Шифр НБУВ: РА311504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ненахов Е.І. 
Методи розв'язання негладких опуклих задач математичного програмування та їх застосування: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Е.І. Ненахов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вкладення матричних задач оптимізації у загальний клас оптимізаційних задач і сформульовано на даній основі необхідні (а для опуклих задач і достатні) умови мінімуму. Вивчено властивості конуса симетричних додатньо визначених матриць, розроблено структуру субдиференціала деяких матричних функцій. Наведено спосіб мінімізації матричних параметричних функцій з обмеженнями на невід'ємну визначеність, які виникають у процесі аналізу екстремальних задач на графах. Розроблено алгоритм розв'язання нелінійної задачі про доповняльність, яка має велике застосування в оптимізації та математичній економіці. Сформульовано достатні умови розв'язності некомбінаторними методами проблеми куль (задача знаходження вектора максимальної довжини на множині, що визначається перетином скінченної кількості куль), яка зводиться до спеціальної задачі опуклого програмування. У деяких випадках проблема куль за допомогою операції інверсії також зводиться до знаходження розв'язку задачі опуклого програмування. За допомогою методу відтинання розв'язано загальну задачу про рівновагу, знайдено економічний темп росту моделі Неймана - Гейла, встановлено зв'язок двоїстого методу відтинання, на підставі лише властивості розв'язків задачі лінійного програмування, доведено теорему, еквівалентну теоремі Хеллі. Досліджено одноточковий аналог методу відтинання, вказано можливості звільнення від надлишкової інформації в багатоточковому методі відтинання. Сформульовано та досліджено новий метод чебишевських центрів (другий метод чебишевських центрів), наведено одноточкові варіанти першого та другого методів чебишевських центрів. Вказано пособи очищення від надлишкової інформації у методах чебишевських центрів. Побудовано два алгоритми багатоточкової лінеаризації методу центрів Хьюарда. Розроблено модифікований метод центрів тяжіння симплексів, в якому здійснюється ефективне керування зменшенням об'єму чергового симплексу, що містить "півсимплекс". Встановлено, що алгоритм чебишевських центрів симплексів для відшукання розв'язків системи лінійних нерівностей збігається з двоїстим симплекс-методом. У випадку використання проксимаційних функцій побудовано алгоритми для мінімізації негладких опуклих функцій і розв'язання загальної задачі опуклого програмування, які збігаються за вельми загальних припущень і не накопичують надлишкову інформацію. Досліджено ряд моделей математичної економіки, наведено властивості відображень колективного та надлишкового попиту моделей обміну, виробництва - обміну, які дозволяють отримати їх рівноважні стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.113.1,022
Шифр НБУВ: РА309211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Вульфсон Л.Д. 
Особливості формування температури та коефіцієнтів відбиття земних покровів у тепловому ІЧ- і НВЧ-діапазонах стосовно дистанційного зондування у геологічних і природоохоронних цілях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 05.07.12 / Л.Д. Вульфсон ; НАН України. Ін-т геол. наук. Центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено ефективність застосування дистанційних зйомок у тепловому ІЧ- і НВЧ-діапазонах з метою виявлення ділянок, перспективних щодо нафтогазоносності та термальних вод, активних розломних зон, а також картографування вологості грунтів і глибини рівнів грунтових вод, що неглибоко залягають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2
Шифр НБУВ: РА310504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ломотько Д.В. 
Удосконалення технології перевезення вантажів на залізницях України в умовах ринку транспортних послуг: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Д.В. Ломотько ; Харк. держ. акад. залізн. транспорту. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення технології перевезення вантажів у межах транспортно-експедиційного обслуговування (ТЕО), а також розроблено методики впровадження ефективної технології нових транспортних послуг на прикладі послуги завезення-вивезення вантажів. Проаналізовано загальний стан технології здійснення транспортно-експедиційного обслуговування на закордонних і українських залізницях, визначено найбільш важливі завдання в цій області. Ефективність технологічних варіантів ТЕО здійснено за запропонованою ринково-орієнтованою методикою обгрунтування, яка враховує вдосконалений критерій максимуму економічної вигоди вантажовласника. Запропоновано вдосконалені показники якості технологічних елементів, а також комплексний показник якості транспортно-експедиційного обслуговування. Установлено доцільність використання методу Бокса - Дженкінса для прогнозування технологічної ситуації в районі тяжіння залізничної станції. Вперше розроблено математичну модель на мережі Петрі, що реалізує взаємодію залізничного та автомобільного транспорту під час завезення-вивезення вантажів, а також удосконалену методику визначення оптимального режиму роботи вантажно-розвантажувального фронту. Обгрунтовано технологію ТЕО за запропонованою методикою, спрямованою на підвищення прибутку залізниці. За даних умов встановлення оптимального рівня тарифу за технологічними варіантами ТЕО досягнуто з використанням оптимального розміру знижки в межах, достатніх для одержання прибутку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813
Шифр НБУВ: РА312252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Філіпович В.Є. 
Комплексне застосування дистанційних аерокосмічних і польового газортутного методів при пошуках покладів вуглеводнів (на прикладі нафтогазоносних площ альпійської зони і Дніпрово-Донецької западини): Автореф. дис... канд. геолог. наук: 05.07.12 / В.Є. Філіпович ; НАН України. Ін-т геолог. наук. Центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності подільності земної кори та вплив тектонічних напруг на порушення суцільності, а також фізико-механічної однорідності гірських порід. Встановлено критерії виявлення (прогнозу) у продуктивному розрізі зон вторинної зміни порід із високими ємкісно-фільтраційними властивостями в осадовому чохлі та породах кристалічного фундаменту. Вивчено кінематику різномасштабних тектонічних порушень та їх вплив на флюїдомасоперенос. Розроблено прийоми попередньої оцінки нафтогазоносності локальних об'єктів і прогнозування ділянок із максимальною нафтогазоносністю до постановки пошуково-розвідувального буріння і на стадіях дорозвідки, а також експлуатації родовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.11 + Д453.3-5
Шифр НБУВ: РА310631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Наумова Н.В. 
Християнство як фактор формування духовної культури Київської Русі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Н.В. Наумова ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Доведено, що в системі східних і західних світоглядних парадигм українському народу більш притаманні світо- і життєзаперечення та інтровертизм. Обгрунтовано положення, що на Русі з давнини панувало апофатичне богослов'я, пріоритетність ідеї про непізнаваність бога й різке розмежування небесного і земного, божественного і мирського. В духовності увагу акцентовано, передусім, на її моральній та естетико-художній складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-341.4-011.13 + Т3(2)414-7 + Т3(4УКР)41-7
Шифр НБУВ: РА308026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Шевченко Г.В. 
Вплив зміненої сили тяжіння на цитоскелет рослинних клітин з верхівковим ростом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Г.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.3,022 + Е50*716-631,022
Шифр НБУВ: РА310377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського