Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (328)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА$<.>+<.>K=ДІЯЛЬНОСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Мерхо О. 
Державне регулювання збільшення експорту країни: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Мерхо ; НАН України; Н-д. центр індустр. пробл. розв.. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Уточнено значення понять "податкове середовище суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності" та "зовнішньоекономічна діяльність". Досліджено опосередкований регулятивний вплив митного оподаткування на процес розвитку зовнішньої торгівлі у достроковій перспективі, як такий, що може самопідсилюватися. Визначено довготермінові тенденції формування ціни на продукцію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та обсяги діяльності за умов монополістичної конкуренції під впливом оподаткування. Обгрунтовано використання методів нелінійно-динамічного моделювання для оцінки впливу податкового середовища на розвиток експортної сфери. Розроблено методичне забезпечення інформаційної підтримки прийняття рішень щодо регулювання збільшення експорту країни на основі принципу сканування інформаційного простору та визначення індикативних показників податкового тягаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА366783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Безлуцька О.П. 
Діяльність Й.К.Пачоського в контексті розвитку біологічної науки (остання чверть ХIХ - перша половина ХХ століть): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07. / О.П. Безлуцька ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено життя та наукову діяльность Й.К. Пачоського (1864 - 1942) - визначного українського біолога та дослідника. Розкрито умови формування наукового світогляду та подальшого розвитку Й. К. Пачоського як дослідника й особистості. Розроблено періодизацію життя та наукової діяльності вченого. Досліджено внесок біолога у розвиток флористики, ботанічної географії, фітосоціології, лісівництва, садівництва, сільськогосподарської ентомології, зоології, мисливства й охорони природи. Наукова діяльність Й. К. Пачоського розглянута в контексті розвитку біологічної науки в Україні. Він розробив оригінальну схему біологічних типів рослин і модернізував її в одну із перших вітчизняних морфолого-біологічних класифікацій життєвих форм рослин. Доведено, що науковий доробок ученого став основою для розвитку нових ідей і задумів щодо подальших біологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*85 д (4УКР) Пачоський Й.К. +
Шифр НБУВ: РА367916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коломієць В.В. 
Експортний потенціал та його зовнішньоекономічна діяльність (на прикладі Черкаського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.В. Коломієць ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та нарощування експортного потенціалу (ЕП) регіону. Визначено сутність експортного соціально-економічного потенціалу, виявлено передумови та сформульовано принципи його становлення та нарощування за сучасних умов. Доведено необхідність підвищення ролі держави в регулюванні та координації розвитку ЕП, проведенні економічних, валютно-фінансових заходів стимулювання експорту. Запропоновано концептуальну модель можливих напрямів і технологій ЗЕД у регіоні з метою створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових фінансових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)843-803.4 +
Шифр НБУВ: РА335699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чесноков А.В. 
Зовнішньоекономічна безпека держави в умовах європейської інтеграції України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Чесноков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти забезпечення зовнішньоекономічної безпеки України за умов європейської інтеграції держави. Розкрито сутність, визначено місце, роль та значення зовнішньоекономічної безпеки у загальній системі національної безпеки. Розглянуто її основні чинники та види небезпеки, проаналізовано взаємодію з іншими складовими національної безпеки. Проаналізовано сучасний стан і тенденції зовнішньоекономічної діяльності України в контексті забезпечення зовнішньоекономічної безпеки держави та курсу на інтеграцію до ЄС. Запропоновано методологію оцінки зовнішньоекономічної безпеки та здійснено її апробацію на прикладі порівняльного аналізу структури експорту України з використанням інтегрального коефіцєнта зовнішньоекономічної безпеки. Встановлено, що у довгостроковій перспективі досягненню найбільшого позитивного ефекту в результаті євроінтеграції України сприяє розвиток наукоємних технологій та підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняної економіки як фактора забезпечення зовнішньоекономічної безпеки держави. Обгрунтовано пріоритети забезпечення зовнішньоекономічної безпеки за умов інтеграції до ЄС шляхом розробки комплексу відповідних заходів, які необхідно реалізувати на підготовчому та початковому (створення зони вільної торгівлі) етапах інтеграції України в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-995 +
Шифр НБУВ: РА344014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савчук Ю.С. 
Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.С. Савчук ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання щодо реформування зовнішньоекономічної діяльності у плані її захисту від негативного впливу світових кризових шоків, запобігання руйнуванню експортного та імпортного потенціалу агропромислового комплексу, обмеження негативного впливу світових кризових шоків на ринок імпорту нафтопродуктів і техніки, а також збереження та залучення іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)832
Шифр НБУВ: РА310434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сойма С. Ю. 
Зовнішньоекономічна діяльність регіону в умовах ринкових трансформацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / С. Ю. Сойма ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні і прагматичні підходи до виокремлення функцій регіону у зовнішньоекономічних зв'язках і розроблено практичні рекомендації з удосконалення напрямів активації зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Визначено суть і функції регіонів у такій діяльності та проаналізовано зовнішньоторговельні відносини регіону на сучасному етапі. Визначено роль і місце транскордонного співробітництва в системі ЗЕД. Висвітлено результати аналізу такої діяльності прикордонного регіону, досліджено особливості його зовнішньоекономічної співпраці з сусідніми державами. Розкрито методичні засади удосконалення ЗЕД, запропоновано шляхи подальшого зростання конкурентоспроможності регіону. Розроблено практичні рекомендації з удосконалення напрямів активізації ЗЕД і міжнародної економічної співпраці регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА384923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гонтаржевська Л.І. 
Зовнішньоекономічна діяльність туристичних підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.І. Гонтаржевська ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано стан наукових досліджень зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) у сфері туризму. Розглянуто сутність, тенденції, структуру міжнародного туризму та світового ринку туристичних послуг. Розкрито причини та чинники ЗЕД підприємств за умов глобалізації, запропоновано методику оцінки організаційно-правових умов ЗЕД туристичних підприємств країни, проведено порівняльно-економічний аналіз їх конкурентних переваг у межах міжнародного регіону. Обгрунтовано макроекономічну стратегію виходу української держави на зовнішні ринки туристичних послуг і доцільність впровадження кластерної моделі організації туристичної діяльності національних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)849:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА342901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мокій А.І. 
Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально-галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / А.І. Мокій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу розвитку всесвітньогосподарських зв'язків у контексті інтеграції економіки України. Запропоновано авторське бачення сутності зовнішньоекономічної інтеграції, наведено методику вивчення досвіду деяких країн щодо вивчення досвіду даної проблеми. Проаналізовано досвід інтеграції перехідних економік з погляду можливостей його адаптування в Україні. Досліджено вплив тенденцій розвитку зовнішньоекономічних зв'язків колишнього СРСР на українську економіку, визначено проблеми та перспективи зовнішньоекономічної інтеграції нашої країни, а також обгрунтовано доцільність застосування регіонально-секторної моделі зовнішньоекономічної інтеграції. Доведено необхідність застосування стратегічного менеджменту в процесі інтеграції територіально-галузевого комплексу та розроблено послідовність його етапів. На основі дослідження основних тенденцій розвитку господарського комплексу Львівщини обгрунтовано засади регіональної політики формування передумов інтеграції. Акцентовано увагу на створенні спеціальних економічних зон як форми регіонально-секторної моделі в Україні. Надано рекомендації щодо вдосконалення законодавчої та нормативної бази, а також розроблено концептуальні засади створення спеціальних економічних зон (СЕЗ) на Львівщирі та основні прикладні рішення з приводу створення СЕЗ "Мостиська" та "Курортополіс - Трускавець".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА309336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хаджинов І.В. 
Зовнішньоекономічна стратегія України в контексті її інтеграції до європейської економічної системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Хаджинов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито суть і механізми формування зовнішньоекономічної стратегії держави, проаналізовано теоретичні підходи та концепції формування моделей відкритості економіки за умов інтеграції до світової економіки. Розглянуто питання стосовно впливу інтеграційних процесів на динаміку макроекономічних показників. Здійснено оцінку динаміки й основних тенденцій розвитку зовнішньоекономічної діяльності України, зокрема з країнами Європи. Визначено детермінанти економічної безпеки держави у контексті її європейської інтеграції. Запропоновано економіко-математичну модель, що дає змогу визначити найбільш значущі фактори державного впливу на зростання ВВП з метою нівелювання негативних наслідків інтеграційних процесів. На підставі дослідження й аналізу статистичних даних розраховано рівні еквівалентного мита та визначено наслідки вступу України до Світової організації торгівлі для металургійної, машинобудівної, хімічної промисловості. Висвітлено пріоритетні напрямки подальшого розвитку національної економіки за умови дотримання економічної безпеки у контексті інтеграції України в європейський економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА334242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бійєн Б. 
Іноземні інвестиції і зовнішньоекономічна політика: регіональний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Б. Бійєн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної зовнішньоекономічної політики України в контексті тенденції глобалізації світової економіки. Розкрито принципи формування регіональної зовнішньоекономічної політики, моделі інтернаціоналізації регіонів, визначено детермінанти системи формування сприятливого інвестиційного клімату в регіоні. Проаналізовано динаміку розвитку зовнішньоекономічної політики України, процесу притягнення іноземних інвестицій в економіку України в контексті її структурної трансформації, оцінено роль Донецького регіону в зовнішньоекономічній політиці України. Розроблено концептуальну модель формування даної політики, цілісний механізм визначення комплексної оцінки економічної ефективності реалізації інвестиційних проектів за участю іноземного капіталу з позиції народногосподарського та регіонального підходів. Синтезовано модель формування зовнішньоекономічної політики на всіх її ієрархічних рівнях. Розроблено економіко-математичну модель багатофакторної оцінки економічного ефекту для регіонів від реалізації інвестиційних проектів на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)80-18 +
Шифр НБУВ: РА325006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Нгуєн Тхі Тху Лінь 
Інтеграційна політика В'єтнаму в умовах економічної глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Нгуєн Тхі Тху Лінь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти формування інтеграційної політики В'єтнаму за умов економічної глобалізації. Розкрито сутність та особливості інтеграційної політики, досліджено її взаємодію з економічною політикою держави. Показано роль інтеграційної політики у становленні економіки країн, що розвиваються, за сучасних умов формування міжнародних економічних відносин. Досліджено інтеграційний процес у Південно-Східній Азії на прикладі АСЕАН, проведено ретроспективний аналіз зміни економічної сутності інтеграційної політики В'єтнаму з кінця XIX ст. до сучасного періоду. З'ясовано, що основною сферою реалізації інтеграційної політики країни є зовнішньоекономічна діяльність, в якій проявляються всі результати прийнятої інтеграційної стратегії. Показано пріоритетне значення торгового механізму в реалізації інтеграційної політики держави. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу наведено оцінку торгової діяльності В'єтнаму, висвітлено її здобутки та визначено недоліки. Запропоновано подальший план розширення та зміни структури торгівлі В'єтнаму з метою ефективної реалізації прийнятої в країні мультилатеральної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(5ВЄТ)8 +
Шифр НБУВ: РА353146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дутко О.М. 
Педагогічні ідеї М. І. Костомарова у контексті просвітницького руху в Наддніпрянській Україні XIX століття: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.М. Дутко ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічні погляди та науково-просвітницьку діяльность М. Костомарова (1817 - 1885 рр.) - просвітника та педагога, історика й етнографа, активного громадського діяча. Визначено основні чинники, які сприяли формуванню особистості М. Костомарова та його педагогічних поглядів. Обгрунтовано авторську періодизацію педагогічно-просвітницької діяльності ученого, згідно з якою виділено п'ять періодів життєдіяльності діяча. Систематизовано загальнопедагогічні погляди М. Костомарова щодо покращання освітньої справи, розвитку народної освіти, необхідності педагогічно виваженого родинного виховання. Визначено внесок його як дослідника в розкриття розвитку освіти на українських землях у X - XI і XVI - XVIII ст. Висвітлено погляди ученого на проблеми покращання університетської освіти в Російській імперії XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5-8 Костомаров, М. І. + Т3(4УКР)5-8 Костомаров
Шифр НБУВ: РА373541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гавриш Н.В. 
Розвиток мовленнєвотворчої діяльності в дошкільному дитинстві: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Гавриш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розглянуто концептуально-методичний підхід до розв'язання проблеми розвитку мовленнєвотворчої діяльності дітей дошкільного віку. Обгрунтовано й опрацьовано лінгводидактичну модель стимулювання та розвитку мовленнєвої творчості, що поєднує художньо-естетичний, мовленнєвий, інтелектуально-творчий і особистісний компоненти. Визначено суть понять "мовленнєвотворча діяльність", "мовленнєвотворчі здібності", "образотворчо-мовленнєва діяльность", "музично-мовленнєва діяльність", уточнено та структуровано зміст понять словесної творчості, художньо-мовленнєвої діяльності. Досліджено особливості, характерні риси, типи мовленнєвотворчої діяльності дошкільнят та встановлено її залежність від педагогічних умов організації навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910 + Ч411.382
Шифр НБУВ: РА317862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Економова Е.К. 
Сумісна діяльність співака і концертмейстера у професійній підготовці студента-вокаліста: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Е.К. Економова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено модель професійної підготовки студентів-вокалістів до сумісної діяльность і з концертмейстером. Науково обгрунтовано суть і структуру понять "співтворчість" і "навчальна співтворчість". Запропоновано та апробовано методику діагностики рівнів розвитку ансамблевих якостей студентів-вокалістів у процесі сумісної професійної діяльності з концертметйстером. Впроваджено та апробовано методику формування співтворчості між студентом даного фаху і концертмейстером у ході їх педагогічної та виконавської взаємодії та модель професійної підготовки студентів-вокалістів до цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР)32-3
Шифр НБУВ: РА321692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Васюренко В. О. 
Фінансове регулювання зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. О. Васюренко ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність поняття "зовнішньоекономічна діяльність" (ЗЕД) і розкрито зміст її фінансового регулювання. Узагальнено критерії та методи оцінки стану фінансового регулювання ЗЕД суб'єктів господарювання. Досліджено ефективність фінансового регулювання ЗЕД даних суб'єктів. Проаналізовано вплив податкового навантаження та зміни курсових коливань на процес ведення ЗЕД. Обгрунтовано пропозиції щодо фінансового регулювання ЗЕД суб'єктів господарювання. Запропоновано методичний підхід щодо аналізу впливу курсових коливань національної грошової одиниці, узагальнено рекомендації щодо врахування впливу податкового навантаження на здійснення ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-93
Шифр НБУВ: РА371006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фатенок-Ткачук А.О. 
Формування стратегії розвитку зовнішньоекономічної діяльності машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Фатенок-Ткачук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретичні положення та прикладні засади процесу формування стратегії розвитку зовнішньоекономічної діяльності машинобудівних підприємств. Уточнено та поглиблено сутність понять зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) і стратегія розвитку ЗЕД. Систематизовано й ідентифіковано фактори впливу на розвиток ЗЕД. Виділено диференціальну структуру рівнів стратегічних цілей. Обгрунтовано доцільність використання системного підходу для формування стратегії розвитку ЗЕД. Наведено методичні рекомендації щодо оцінки якісних характеристик сформованих стратегій машинобудівних підприємств, а також аналізу ЗЕД підприємств відповідно до рівня стратегічних цілей і особливостей зовнішнього ринку. Розвинуто оптимізаційну модель обсягів експорту й імпорту. Удосконалено систему моделювання впливу факторів на розвиток ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11 +
Шифр НБУВ: РА367408

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ціолковська С. І. 
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств агробізнесу / С. І. Ціолковська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено теоретичну суть агробізнесу та систему взаємозв'язку підприємств, які його формують, особливо зовнішньоекономічний напрям їхньої діяльності. Розглянуто основні напрями зовнішньоекономічної політики у сфері аграрного виробництва, вплив процесів лібералізації та протекціонізму на їхнє формування. Проведено дослідження зовнішньоекономічної торгівлі агропродовольчими товарами підприємствами Волинської області. Представлено оцінку організаційно-економічної діяльності підприємств агробізнесу, в тому числі їхньої зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено особливості регулювання зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.Наведено пропозиції щодо планування та бюджетування зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Обґрунтовано заходи з активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Опрацьовано питання формування стратегії розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.^UThe dissertation studies the theoretical aspects of agrarian business and the system of relationship of the enterprises making the business, particularly foreign economic focus of their operation. The research considers principal directions of the foreign economic policy in the field of agrarian production, and impact of the process of liberalization and protectionism on the policy shaping. The work investigates foreign trade in agricultural food products by enterprises of Volyn region, estimates organizational and economic activity of the enterprises of agrarian business, including their foreign economic activity. The thesis outlines peculiarities of the regulation of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The research analyzes conditions of production and sales of agricultural products and products of their processing by some agribusiness enterprises, and supplies proposals concerning planning and budgeting of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The work also elaborates the issue of shaping of the strategy concerning development of foreign economic activity of agribusiness enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Односталко Д. В. 
Система публічного управління у сфері економічної безпеки України: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Д. В. Односталко. — Б.м., 2024 — укp.

У вступі до дисертації обґрунтовано актуальність дослідження, сформульовано мету та завдання, визначено об’єкт та предмет дослідження. Розкрито наукове та практичне значення дисертаційного дослідження. Перший розділ присвячено узагальненню та систематизації теоретико-методологічних засад формування системи публічного управління у сфері економічної безпеки в Україні. Досліджено особливості економічної безпеки держави як об’єкта публічного управління. Акцентовано увагу на концептуальних основах формування поняття «економічна безпека держави» та представлено його еволюцію на сучасному етапі. Для усвідомлення сучасного розуміння економічної безпеки держави системно розглянуто історичну ретроспективу цього явища. Розроблено підхід до комплексної оцінки рівня економічної безпеки через обрахунок показників у розрізі складових, а саме: економічне зростання та стабільність, фінансова стійкість, зовнішньоекономічна активність, промисловий та технологічний розвиток, енергетична безпека, соціальна стабільність, забезпечення продовольчої безпеки, політична та геополітична стабільність. Запропоновано структурувати економічну безпеку держави на основі сфер економічної діяльності, разом з тим, не ускладнювати перелік її складових, виділяючи макроекономічну, фінансову, зовнішньоекономічну, інноваційно-інвестиційну та виробничу.Запропоновано трактувати поняття економічної безпеки як стан, в якому економіка країни чи регіону забезпечена стійкістю, стабільністю та здатністю протистояти внутрішнім та зовнішнім загрозам, які можуть негативно вплинути на її функціонування, розвиток та добробут. Економічна безпека передбачає забезпечення надійності фінансово-економічних систем, стійкості до економічних криз, резервів для подолання зовнішніх та внутрішніх шоків, а також здатність зберігати і підтримувати стійкий рівень розвитку, зайнятості та соціального забезпечення населення.Доведено, що загроза економічній безпеці держави (об’єкта) – це намір і можливість суб’єкта завдати шкоди відповідно до поставленої мети, в той час як небезпека являє собою лише можливість нанесення збитку. Якщо ж розглядати мету діяльності суб’єкта з позиції захисту від загроз, то об’єктами економічної безпеки виступатимуть економічні інтереси, по відношенню до яких суб’єктом буде вжито заходів і дії запобіжного характеру. Комплексність взаємодії загроз, які взаємопов’язані та взаємообумовлені спільними деструктивними факторами, що є джерелами цих загроз, обумовлює певну складність їх класифікації. Найбільш поширеним є їх поділ за місцем виникнення на внутрішні та зовнішні по відношенню до об’єкта безпеки. Зовнішні загрози виникають у зовнішньому середовищі об’єкта, а внутрішні зумовлені станом самого об’єкта безпеки. Визначено, що забезпечення економічної безпеки в Україні вимагає побудови системи публічного управління у сфері економічної безпеки, що має виходити з мети даної системи, яку запропоновано трактувати як забезпечення такого стану національної економіки, який дає змогу зберігати стійкість до внутрішніх та зовнішніх загроз держави, забезпечувати високу конкурентоспроможність у світовому економічному середовищі та здатність національної економіки до сталого та збалансованого зростання.Компонентами системи управління у статиці визначено функції, структуру, кадри, інформацію, технології, техніки, та методи керування. Визначення складових (елементів) системи має базуватися на реалізації управлінських функцій системи. Доведено, що побудова системи публічного управління, зокрема у сфері економічної безпеки, має виходити також з суб’єктно-об’єктного підходу, тобто враховувати не лише інституції, які приймають рішення щодо питань забезпечення економічної безпеки (керуючу підсистему), а і керовану підсистему, тобто об’єкт управління. Визначено, що система публічного управління у сфері економічної безпеки представляє собою комплекс організаційних, інституційних, правових та функціональних структур, які спрямовані на забезпечення стійкості, захисту та розвитку економічної сфери держави в умовах потенційних загроз та ризиків, включаючи військові конфлікти, зовнішні агресії, терористичні атаки, економічний тиск, кібератаки та інші небезпеки.Опрацьовано теоретичні засади побудови системи публічного управління шляхом уточнення її мети, об’єкта управління, суб’єкта управління, функцій та принципів управління. Запропоновано формулювання цілей та завдань основних складових функціонування системи публічного управління у сфері економічної безпеки, які спільно спрямовані на забезпечення стійкості, стабільності та захищеності економіки від різних викликів та загроз, які можуть виникнути.У другому розділі досліджено основні етапи р^UThe introduction to the dissertation substantiates the relevance of the research, formulates the goal and task, defines the object and subject of the research. The scientific and practical significance of dissertation research is revealed.The first chapter is devoted to the generalization and systematization of the theoretical and methodological foundations of the formation of the public administration system in the sphere of economic security in Ukraine.Peculiarities of economic security of the state as an object of public administration have been studied. Attention is focused on the conceptual foundations of the formation of the concept of "economic security of the state" and its evolution at the current stage is presented. In order to understand the modern understanding of the economic security of the state, the historical retrospective of this phenomenon is systematically considered. An approach to comprehensive assessment of the level of economic security has been developed through the calculation of indicators in terms of components, namely: economic growth and stability, financial stability, foreign economic activity, industrial and technological development, energy security, social stability, ensuring food security, political and geopolitical stability. It is proposed to structure the economic security of the state on the basis of spheres of economic activity, at the same time, not to complicate the list of its components, highlighting macroeconomic, financial, foreign economic, innovation-investment and production.It is proposed to interpret the concept of economic security as a state in which the economy of a country or region is provided with stability, stability and the ability to resist internal and external threats that can negatively affect its functioning, development and well-being. Economic security involves ensuring the reliability of financial and economic systems, resistance to economic crises, reserves for overcoming external and internal shocks, as well as the ability to preserve and maintain a sustainable level of development, employment and social security of the population.It is proven that the threat to the economic security of the state (object) is the intention and ability of the subject to cause harm in accordance with the set goal, while the danger is only the possibility of causing damage. If we consider the purpose of the subject's activity from the standpoint of protection against threats, the objects of economic security will be economic interests, in relation to which the subject will take measures and actions of a preventive nature.The complexity of the interaction of threats, which are interconnected and mutually determined by common destructive factors that are the sources of these threats, determines a certain complexity of their classification. The most common is their division by place of occurrence into internal and external in relation to the security object. External threats arise in the object's external environment, and internal threats are determined by the state of the security object itself.It was determined that ensuring economic security in Ukraine requires the construction of a system of public management in the field of economic security, which should be based on the goal of this system, which is proposed to be interpreted as ensuring such a state of the national economy, which allows maintaining resistance to internal and external threats to the state, ensuring high competitiveness in the global economic environment and the ability of the national economy for sustainable and balanced growth.Functions, structure, personnel, information, technologies, techniques, and management methods are defined as components of the management system in statics. The definition of components (elements) of the system should be based on the implementation of management functions of the system. It is proven that the construction of a public administration system, in particular in the field of economic security, should also be based on the subject-object approach, i.e. take into account not only the institutions that make decisions on issues of economic security (the governing subsystem), but also the governed subsystem, that is, the management object.It was determined that the system of public administration in the field of economic security is a complex of organizational, institutional, legal and functional structures aimed at ensuring the stability, protection and development of the economic sphere of the state in conditions of potential threats and risks, including military conflicts, e


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського