Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (1270)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗОНДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Карабанов О.Г. 
Оцінка динамічних параметрів тропо-стратосфери радіотехнічними системами вертикального зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / О.Г. Карабанов ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням створення радіотехнічної системи вертикального зондування (РТС В3) для дослідження вітрових рухів у тропо-стратосфері. У роботі розглянуто випадок вертикального зондування неоднорідностей коефіцієнта заломлення атмосфери при ясному небі (відсутності гідрометеорів). Розроблено структуру апаратури РТС В3, методику отримання оцінок швидкості й напрямку вітру. Обгрунтовано вибір основних параметрів РТС В3. Розроблено моделі розсіяного сигналу і системи його обробки. У модельних експериментах визначено похибки оцінок швидкості вітру та спектральної ширини для розглянутих засобів обробки сигналів у РТС В3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
2.

Шадчина Т.М. 
Розробка теоретичних основ та методів дистанційного моніторінгу стану посівів озимої пшениці за допомогою спектрометрії з високим спектральним розділенням: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Т.М. Шадчина ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4в734.5,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Лазоренко О.В. 
Розповсюдження надширокосмугових радіосигналів у навколоземному просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Лазоренко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто особливості розповсюдження надширокосмугових (НШС) сигналів у плазмових середовищах, зокрема, в іоносфері, магнітосфері Землі та міжпланетному середовищі. Запропоновано прості й адекватні моделі НШС сигналів і завади у каналі дистанційного радіозондування. Показано, що основним ефектом при розповсюдженні таких сигналів є їх дисперсійні спотворення, які виникають через наявність у середовищі дисперсій фазової швидкості, поглинання та розсіяння випадковими неоднорідностями концентрації електронів. Дані ефекти оцінено для різних областей навколоземного космічного простору. Рівняння дистанційного радіозондування узагальнено на випадок застосування НШС сигналів. Розраховано оптимальні параметри радіотехнічних систем дистанційного зондування навколоземного космічного простору та планет сонячної системи, в яких пропонується використовувати НШС сигнали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кийко В.І. 
Дослідження багатопроменевих антен для систем дистанційного зондування підстилаючої поверхні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Кийко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню багатопроменевих і скануючих антен, що знаходять використання в радіометричних системах дистанційного зондування Землі аерокосмічного базування. Розроблено алгоритми розрахунку і оптимізації характеристик випромінювання таких антен. Вивчені фізичні закономірності збільшення рівня пересічення парціальних променів і зниження рівня бокових пелюсток дзеркальних антен і антенних решіток. Досліджені електродинамічні характеристики випромінюючих елементів з коловою поляризацією у вигляді кільцевих антен біжучої хвилі і антен витікаючої хвилі, а також можливість розв'язку антен за допомогою резонансної малоелементної гребінчастої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Гладких І.І. 
Теорія і методи визначення і моделювання динаміки рельєфу морського дна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / І.І. Гладких ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів геодезичних робіт на шельфі, які базуються на застосуванні засобів супутникової геодезії, гідролокації, підводного нівелювання і зондування морського дна. В дисертації розроблено новий напрямок у математичному моделюванні динаміки рельєфу морського дна, який базується на двох способах: способі паралельного переносу основних форм рельєфу за рахунок ковзання грунту та способу переносу вздовжберегового потоку наносів. Запропоновано методи розрахунку силової дії пересувного грунту на підводні споруди та прогнозування їх стану під час експлуатації на морському дні. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні, будівництві та експлуатації морських підводних споруд на шельфі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2с18

      
Категорія: Будівництво   
6.

Сукач М.К. 
Ідентифікація робочих процесів глибоководних грунторозробних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04. / М.К. Сукач ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — Бібліогр.: с.27-30. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню характеристик підводних грунтових масивів, процесів руйнування грунту і визначенню експлуатаційного донного фону при функціонуванні землерийних машин. Встановлено взаємозв'язки між опором грунтів, їх деформаційно-міцнісними властивостями, параметрами динамічного навантаження, геоакустичного зондування і фотопрофілювання морського дна. Розроблено основи теорії гравітаційного зондування і теорії різання підводних грунтів. Створено нові методи і технічні засоби, призначені для ідентифікації робочих процесів глибоководних грунторозробних машин. Впровадження результатів дослідження у виробництво дозволяє скоротити термін створення і підвищити ефективність застосування машин шляхом забезпечення відповідності їх параметрів реальним умовам експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-01 + Д543с1/8

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Корецький Е.А. 
Підвищення завадозахищеності систем дистанційного зондування атмосфери при використанні авторегресійних фільтрів подавлення акустичних завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / Е.А. Корецький ; Харків. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені статистичні моделі розсіяних акустичних сигналів і завад. Обгрунтована доцільність застосування адаптивних решітчатих фільтрів для подавлення активних завад в системах радіоакустичного і акустичного зондування. Запропоновано використати для подавлення інтенсивних акустичних завад в системах дистанційного зондування опорний канал. Розроблено алгоритм обробки сигналів, який дозволяє ефективно боротися з пасивними акустичними завадами і враховує відмінні особливості поведінки даного типу завад від аналогічних в радіолокації. Отримані експериментальні результати з подавлення реальних активних і пасивних акустичних завад за допомогою запропонованих алгоритмів обробки сигналів в умовах сучасного аеропорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2 + З95-018.7

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Матвєєв О.Я. 
Дослідження неоднорідностей морської поверхні методами багаточастотного дистанційного радіолокаційного зондування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.Я. Матвєєв ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано фізичні принципи, розроблено та експериментально перевірено дистанційні багаточастотні радіолокаційні методи вивчення неоднорідностей морської поверхні, спричинених розлиттям поверхнево-активних речовин (ПАР), неоднорідностей, що виникають у акваторіях потужних морських течій. Доведено переваги багаточастотного радіолокаційного зондування для оцінки параметрів плівок ПАР на морській поверхні, моніторингу найбільш динамічних примежевих зон морських течій та визначення меж течії. Сформульовано вимоги до параметрів багаточастотних радіолокаційних систем для досліджень неоднорідностей морської поверхні, які реалізовані під час створення авіаційного комплексу "МАРС". Розроблено та експериментально перевірено за допомогою комплексу "МАРС" методики багаточастотних радіолокаційних досліджень вказаних неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.34с23 + Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА310847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Вульфсон Л.Д. 
Особливості формування температури та коефіцієнтів відбиття земних покровів у тепловому ІЧ- і НВЧ-діапазонах стосовно дистанційного зондування у геологічних і природоохоронних цілях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 05.07.12 / Л.Д. Вульфсон ; НАН України. Ін-т геол. наук. Центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено ефективність застосування дистанційних зйомок у тепловому ІЧ- і НВЧ-діапазонах з метою виявлення ділянок, перспективних щодо нафтогазоносності та термальних вод, активних розломних зон, а також картографування вологості грунтів і глибини рівнів грунтових вод, що неглибоко залягають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2
Шифр НБУВ: РА310504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Клавдієва О.Ю. 
Міжтравне жовчовиділення, базальне та стимульоване дуоденальне зондування у здорових та хворих на хронічний некалькульозний холецистит з дискінезіями жовчного міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Клавдієва ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 17 с. — укp.

За умов гастроентерологічної клініки було обстежено 120 хворих на хронічний некалькульозний холецистит з дискінезіями жовчного міхура віком від 20 до 60 років. Досліджено скорочувальну функцію жовчновивідних шляхів і жовчного міхура у взаємозв'язку з моторикою дванадцятипалої кишки в міжтравний період, взаємозв'язок зовнішньої секреції печінки і виділення міхурової жовчі з фазами моторики дванадцятипалої кишки у здорових та хворих на хронічний некалькульозний холецистит. Встановлено міжтравну інтеграцію жовчного міхура та фазної моторики дванадцятипалої кишки, яка пояснює динамічну діяльність жовчного міхура. У другій половині I фази і у II фазі моторики дванадцятипалої кишки жовчний міхур наповнюється жовчю і тому виділення міхурової жовчі в цей період припиняється. У III фазі та першій половині I фази відбувається звільнення жовчного міхура від накопиченої жовчі. У хворих на хронічний некалькульозний холецистит фазна моторно-евакуаторна функція жовчного міхура змінюється відповідно до типу супутних йому дискінезій. Доведено, що жовчний міхур і печінка працюють асинхронно у фазах міжтравної моторики дванадцятипалої кишки. Розроблено та запропоновано спосіб сучасного дуоденального зондування з урахуванням фаз міжтравної моторики дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-433.4
Шифр НБУВ: РА308434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Зарудний О.А. 
Підвищення ефективності передавача радіотехнічної системи оптичного діапазону для зондування домішок атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.А. Зарудний ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему розробки високоефективних передавачів оптичного діапазону для лідарних систем дистанційного резонансного зондування атмосфери. Визначено граничні значення для ширини спектра й енергії випромінювання передавача. Запропоновано використання в оптичній схемі лампового накачування освітлювачів на базі послідовного сполучення еліптичних дзеркальних циліндрів. Експериментально доведено можливість збільшення ресурсу роботи та підвищення енергетичної стабільності багатолампових систем накачування з загальним комутатором у режимах з передіонізаційним імпульсом. Висвітлено варіанти оптимальної побудови дисперсійного резонатора за критерієм максимальної ефективної енергії випромінювання. На базі проведених досліджень розроблено конструкцію генераторної головки, що дозволяє робити швидку заміну ламп, які відпрацювали ресурс. Доведено доцільність побудови випромінювача лідара за схемою генератор-підсилювач у разі перевищення сумарної протяжності накачуваної області окремої характерної довжини, обумовленої щільністю накачування та втратами в резонаторі генератора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2 + з86-53-048
Шифр НБУВ: РА313212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Білоус Л.Ф. 
Ландшафтно-екологічний аналіз агрогеосистем для цілей управління: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.Ф. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Сформульовано концепцію та розроблено методику інвентаризації ландшафтної територіальної структури. Проведено комплексно-ознакове агрогеоекологічне районування території, що базується на принципі природно-функціональної цілісності регіону. Вдосконалено й апробовано методику ландшафтного розпізнання дистанційних образів і моделювання агрогеосистем за даними дистанційного зондування Землі. Здійснено ландшафтно-екологічну оцінку природно-агрогосподарської узгодженості. Ранжовано функціонально цілісні агрорайони за ступенем конфліктності їх природно-агрогосподарської структури та виявлено ті, що потребують пріоритетної уваги управлінців. Створено ландшафтно-екологічний інформаційний ресурс для обгрунтування управлінських програм природно-агрогосподарської адаптації. Запропоновано систему рекомендацій стосовно ландшафтно-екологічної оптимізації природно-агрогосподарської взаємодії для конфліктних агрорайонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821 + Д8ф1
Шифр НБУВ: РА315161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Скоробагатий В.В. 
Ефективність функціональнозберігаючих хірургічних втручань в комплексному лікуванні запальних захворювань лобної пазухи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.В. Скоробагатий ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вдосконалено функціональнозберігаючий принцип хірургічного лікування хворих на фронтит. Проведено обстеження та лікування 67 хворих пацієнтів із запальними захворюваннями лобних пазух. Для лікування 36 осіб, хворих на фронтит, було застосовано розроблений комплексний метод лікування використанням обмеженої трепанації лобної пазухи, завдяки чому відновлено фізіологічні процеси у лобній пазусі та прохідність лобно-носового каналу; 31 пацієнта - аналогічний метод лікування, але з застосуванням трепанопункції лобної пазухи. З метою діагностики, спостереження за динамікою перебігу запального процесу в оперованій пазусі та ефективності здійснюваної терапії впроваджувалися діафаноскопія, рентгенологічний, мікробіологічний та морфофункціональний методи дослідження. Опрацьовано та впроваджено функціональнозберіагючий спосіб - обмежену трепанацію лобної пазухи, інструментарій для її виконання, а також вивчено й обгрунтовано можливість місцевого застосування мараславіну в комплексній терапії хворих на фронтит. Запропонований метод комплексного лікування хворих включає ендоскопічне обстеження, ендоскопічні мікрохірургічні втручання в ураженій пазусі та порожнині носа, антеградне зондування лобно-носового каналу та дилатацію силіконовою трубкою у разі його обструкції за рахунок інфільтративного та рубцьового процесу, а також використання для місцевої дії 10 % розчину мараславіну у разі зовнішнього дренування пазухи. Це дозволило досягти позитивного результату лікування у 97,2 % хворих на гострий та хронічний ексудативний фронтит, а також у разі початкових стадій хронічного гіперпластичного та поліпозного фронтиту: одужання - у 80,5 % хворих, покращання - у 16,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.264.011
Шифр НБУВ: РА315375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Учитель І.Л. 
Дослідження просторово-часових залежностей аварійності газопроводів м. Одеси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Л. Учитель ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 24 с. — укp.

Розроблено основи районування територій за чинником геодинамічного ризику швидкоперебігаючих деформаційних процесів. З метою визначення параметрів геодинамічних процесів під час дослідження аварій міських газопроводів проведено геодезичний моніторинг з використанням методів дистанційного зондування. Доведено, що за аномальної кількості аварій їх просторовий розподіл складає декілька типів, які відображають деформаційні міжблокові процеси. Встановлено, що просторово-часова послідовність виникнення аварій в аномальні дні пов'язана з максимальними деформаціями приливного генезису, вона відбиває процеси взаємодії складної блокової структури земної кори з виникаючими деформаціями хвильової природи, трасує межі блоків або місця їх перетинання. Досліджено, що періоди росту тектонічних напруг виявляються за допомогою супутникових геодезичних методів і характеризуються різким зниженням рівня аварійності міських газопроводів. Показано, що запропонована методика районування за фактором геодинамічного ризику дозволяє зменшити кількість аварій міських газопроводів. Розроблено перспективні напрямки забезпечення оперативного діагностування територій, схильних до геодинамічного ризику з урахуванням часових змін напружено-деформованого стану земної кори. Досліджено перспективні напрямки забезпечення прогнозу довгострокових змін рівня тензочутливості та хвилепровідних властивостей закартованих тектонічно ослаблених зон різної орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082.03
Шифр НБУВ: РА316546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Кочевський О.М. 
Оптимізація геометричних параметрів відвідних пристроїв насосів високої швидкохідності з лопатевою системою типу НР: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.М. Кочевський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення енергетичних і масогабаритних якостей насосів з лопатевою системою типу НР шляхом оптимізації геометричних параметрів відвідного дифузора. Розроблено методику розрахунку закручених вісесиметричних без- і слабовідривних течій в дифузорах із криволінійними твірними. Визначено область застосування розробленої методики. Шляхом зіставлення з результатами зондування визначено точність розрахунку течії у відвідному дифузорі з використанням розробленої методики за епюрами швидкості та коефіцієнтом втрат енергії. Отримано енергетичні характеристики насоса з різними кутами розкриття відвідного дифузора. Встановлено залежність кута розкриття від ступеня розширення даного дифузора, за якої ККД насоса є максимальним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з565.24-01
Шифр НБУВ: РА315436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
16.

Яцевич С.Є. 
Взаємозв'язок характеристик розсіяного сигналу з параметрами поверхні при багаточастотних методах дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.Є. Яцевич ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Експериментально досліджено характеристики розсіяного сигналу за умов багаточастотного зондування параметрів грунтів і рослинного покриву. Експерименти проведено за допомогою дистанційних методів у широкому діапазоні частот з борта літака-лабораторії ІЛ-18. Для обробки результатів експериментів використано дані радіолокаторів бічного огляду 3-х см, 23-х см і 180-ти см діапазонів, а також дані скануючого радіометра 8-ми мм діапазону. Використано дані контактних вимірів. Показано переваги багаточастотного радіолокаційного зондування над одноканальними методами для оцінки параметрів грунтів і рослинного покриву. Установлено зв'язки відбитого сигналу з гранулометричним складом грунтів, щільністю та вологістю. Показано можливості багатоканальної ідентифікації агрокультур і визначення ряду їх біометричних параметрів. Наведено результати застосування космічної інформації РБО ШСЗ "Січ-1" для оцінки агрометеорологічної ситуації в осінньо-зимовий період року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з841.2 + Д23с141.25
Шифр НБУВ: РА315315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Веласко Еррера Віктор Мануель 
Синтез оптимальних алгоритмів дистанційних вимірювань електрофізичних параметрів земної поверхні та її підповерхневих шарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / Віктор Мануель Веласко Еррера ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання синтезу оптимальних алгоритмів обробки сигналів радіотеплового випромінювання для високочастотних випромінювань електрофізичних параметрів і статистичних характеристик природних середовищ на базі максимізації умовних функціоналів щільностей ймовірностей радіотеплових сигналів як випадкових процесів. Досліджено граничні похибки цих вимірювань за різних умов проведення аерокосмічних експериментів, які визначаються видами поляризацій радіохвиль, часом доби або сезоном проведення вимірювань, кутами орієнтації антен та ін. Розроблено рекомендації щодо вибору таких умов проведення експериментів, за яких погрішності вимірювань параметрів і статистичних характеристик природних середовищ мінімальні. Запропоновано оригінальний метод та алгоритми формування зображень підповерхневих шарів грунту, вимірювання їх електрофізичних параметрів на базі використання багаточастотних сигналів, які можна застосовувати у стаціонарних системах радіобачення і в рухомих радіолокаторах типу РСА (радарах із синтезованою апертурою) у ході активного дистанційного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2
Шифр НБУВ: РА313648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Тарангул Д.О. 
Великомасштабне аерокосмічне картографування території з метою пошуку нафти і газу (теорія і практика робіт в Україні): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Д.О. Тарангул ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено етапи, періоди розвитку аерокосмічного знімання та аерокосмоструктурного, космофотогеологічного картографувань території України. Розроблено теоретичні та методичні аспекти великомасштабного аерокосмічного картографування (ВАКК) локальних пасток видобутку вуглеводнів. Запропоновано технологічну блок-схему методики робіт щодо складання геологічної серії великомасштабних тематичних карт нафтогазоносних територій з використанням аерокосмічної інформації. Детально розглянуто метод комплексної тематичної інтерпретації результатів ВАКК і геолого-геофізичних матеріалів для прогнозування нафтогазоперспективних об'єктів. Вперше виявлено та закартографовано на основі сумісної інтерпретації результатів даних дистанційного зондування Землі та геолого-геофізичних досліджень у межах центральної частини Дніпровсько-Донецької западини аерокосмогеологічні об'єкти різного порядку та ступеня перспективності. Наведено методику складання картосхем геоіндикаційного та структурного дешифрувань, що стали об'єктивною основою для структурно-геологічної інтерпретації. Обгрунтовано наукові основи визначення системи умовних знаків для геоіндикаційних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.10 + Д453.1-5
Шифр НБУВ: РА312815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мітіхін Ю.В. 
Флуктуації декаметрових сигналів в іоносферних каналах похилого зондування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Мітіхін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано різні характеристики декаметрових сигналів за похилого поширення в каналах регулярної та штучно збуреної іоносфери. Проведено експериментальні дослідження впливу великомасштабної штучної зони збурення на проникаючі через неї сигнали, які підтвердили існування ефектів фокусування і дефокусування радіохвиль за рахунок додаткової рефракції радіохвиль на штучній зоні збурення, місця прийому та робочої частоти пробного сигналу. З урахуванням особливостей впливу іоносфери й експериментальних даних про флуктуації сигналу в іоносферних каналах розроблено математичну модель декаметрових сигналів і отримано нові алгоритми імітації флуктуацій амплітуди та фази сигналу. Розглянуто можливість імітації сигналів з полімодальним розподілом амплітуд і проведено дослідження причин появи бімодальних розподілів. Розроблено нові алгоритми і програмне забезпечення статистичної ідентифікації параметрів математичної моделі флуктуючих декаметрових сигналів в іоносферних каналах на базі послідовного симплекс-методу, що дозволяє оптимізувати процес визначення параметрів за даними амплітудних вимірів.Для проведення експериментальних досліджень розроблено та створено спеціальний апаратно-програмний комплекс багаточастотного зондування іоносфери когерентним методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3
Шифр НБУВ: РА314508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Чайковський І.Б. 
Аналіз методів і алгоритмів обробки радіосигналів зондування шаруватих середовищ за критерієм точності оцінки їх товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.Б. Чайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи і алгоритми обробки відбитих радіолокаційних сигналів під час зондування шаруватих середовищ з метою визначення їх товщини. Головним критерієм оцінки якості обробки прийнято точність вимірювання. За допомогою розробленої імітаційної моделі радіолокаційної станції прониклого зондування (РЛСПЗ) проведено дослідження прямого цифрового, різницевого, інверсного, кепстрального, авторегресійного методів інтерпретації відбитих сигналів. Наведено характеристики точності контактного способу вимірювання товщини середовища та дистанційного способу з особливостями орбітального варіанта РЛСПЗ. Доведено адекватність імітаційної моделі на підставі порівняльного аналізу обробки реальних сигналів, відбитих від морських льодів, отриманих під час польотних випробувань в Арктиці промислового вимірювача "Аквамарин", діапазон вимірюваних товщин якого встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА319905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського