Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (174)Реферативна база даних (1914)Книжкові видання та компакт-диски (276)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗРУБН$<.>+<.>K=КОНСТРУКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 294
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
2.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
3.

Горбатюк С.А. 
Алгоструктурна організація паралельних обчислювальних процесів в комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.А. Горбатюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи структурно-алгоритмічної організації паралельних обчислювальних процесів для підвищення ефективності роботи комп'ютерних систем. Наведено метод алгоструктурного проектування обчислювальних моделей для реалізації автоматизованої розробки моделей, які базуються на застосуванні бібліотечних алгоструктур і встановленні зв'язків між ними. Удосконалено метод перетворень алгоструктурних моделей, який забезпечує структурування на підставі тотожних перетворень. Створено метод розпаралелення обчислень в алгоструктурах, який передбачає врахування структурно-алгоритмічної організації моделі, оптимізацію обчислення та дозволяє зменшити час їх проведення і найкращим чином використовувати наявні ресурси. Розвинуто метод структурної реорганізації у проблемно-орієнтованих алгоструктурних конструкціях, а також технологію автоматизованого проектування алгоструктурних моделей. Запропонована технологія забезпечує ефективне проектування обчислювальних моделей, її використано для розробки програмного засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-01 +
Шифр НБУВ: РА360535

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Гардер С.Є. 
Аналіз перехідних процесів в геометрично змінюваних конструкціях на основі методу скінченних елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.Є. Гардер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні підстави застосування методу скінченних елементів щодо розрахунку динаміки механічних систем змінюваної геометрії. Проаналізовано систему рівнянь скінченних елементів , що рухаються у просторі. Розроблено математичну модель роботи портального крану з урахуванням податливості головних елементів конструкції, особливостей роботи провідних механізмів та особливостей робочої операції. Модель реалізовано у вигляді пакета прикладних програм для ПЕОМ. Наведено методику оцінки динамічної якості спроектованого портального крана з використанням поняття базового робочого циклу, засобів математичної статистики та теорії випадкових процесів. Встановлено вплив особливостей конструкції на динаміку крана: параметрів гідромеханічного демпферу у рейці механізму зміни виліту, жорсткості відтяжки та порталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922.214-02 с11 +
Шифр НБУВ: РА322097

Рубрики:

      
5.

Ге Яньлей 
Атрибутивна конструкція з семантичним зсувом (на матеріалі поетичної творчості О.С.Пушкіна): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Ге Яньлей ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розв'язано теоретичні та практичні проблеми, які стосуються системного вивчення поетичних конструкцій з семантичним зсувом. Розкрито суть поняття семантичного зсуву й атрибутивної конструкції з семантичним зсувом. Побудовано класифікації цих конструкцій у взаємозв'язку з певними критеріями. Наведено номенклатуру моделей конструкцій з семантичним зсувом та проаналізовано їх окремі компоненти (прикметники, дієприкметники, іменники).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш401.171 + Ш5(4РОС)5-4 Пушкін, О.С. 535 +
Шифр НБУВ: РА336248

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
7.

Євдокимова Т.В. 
Взаємовідносини політики і релігії в соціокультурному просторі (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.В. Євдокимова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено співвідношення політики та релігії як диференційованих форм інституалізації суспільства в єдиному соціокультурному просторі, виявлено еволюційні зміни у взаємодії політичних і релігійних структур, що репрезентують провідні тенденції сучасного розвитку духовного життя. Визначено головні тенденції у взаємовідносинах політики та релігії у період трансформації суспільства: політизація церковно-релігійного середовища та десекуляризація культурно-політичної сфери. Показано суперечливість духовного життя в епоху глобалізації, що концептуально виокремлює єдність та взаємоперехід протилежностей духовного життя у формі секуляризації (політизації) та десекуляризації (сакралізації) суспільної свідомості. Обгрунтовано, що протилежність тенденцій секуляризації - десекуляризації по-різному проявляється у різних сферах духовності, відображуючи у теоретичній свідомості історичні форми єдності або протистояння у взаємовідносинах між церквою та державою. Розкрито критеріальні ознаки тенденції десекуляризації: проникнення теїстичних ідеологем, релігійних норм, ідеалів щодо суспільної свідомості, що викликано її поворотом до культуроцентричності, зміщенням акценту на етнорелігійну самобутність. Доведено, що надмірна політизація та десекуляризація духовної сфери мають межі існування у соціокультурному просторі: межі десекуляризації - містифікація масової свідомості, ірраціональна бездуховність та ін., що руйнує саму релігійну свідомість; межі політизації - у свідомому або несвідомому поглинанні сакральних моральних норм, ідеалів, релігійних ідей та ін. раціональними конструкціями соціального порядку. Встановлено взаємозв'язок політичних і релігійних критеріїв в українському просторі: історія відносин політики та релігії, держави та церкви свідчить, що у період занепаду державності релігія виступала вагомим критерієм самоідентифікації українського народу, впливала на процеси державотворення. Показано, що за умов розбудови української державності, національного та духовно-культурного відродження взаємодія політики та релігії є складною, суперечливою: кризові процеси відчутно позначились на міжконфесійних відносинах, призвели до світоглядної невизначеночті, політизації церковно-релігійного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю215 +
Шифр НБУВ: РА322316

Рубрики:

      
8.

Іванов А.П. 
Визначення фактичних механічних характеристик сталей у конструкціях, що експлуатуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.П. Іванов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення міцнісних характеристик сталі з застосуванням методу "зрізування різьби". Досліджено механізм руйнації витка різьби під час визначення міцності сталі. Проведено порівняльні випробування різноманітних сталей методом "зрізування різьби" і стандартним методом. Отримано перехідні рівняння регресії переходу від одного виду випробування до іншого (стандартного). Досліджено вплив напруженого стану в елементах конструкцій на результат міцності сталі в працюючих конструкціях. Наведено результати випробувань міцності сталі в різноманітних конструкціях промислових будівель. Визначено умови застосування методу "зрізування різьби" під час випробування різноманітних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.2-1
Шифр НБУВ: РА313313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Като Лоренс Альберт 
Вогнестійкість статично невизначених сталезалізобетонних конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Като Лоренс Альберт ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 25 с. — укp.

Здійснено числове моделювання температурних полів у сталебетонних балках. Досліджено особливості нестаціонарних температурних полів у їх перерізах за умов пожежі. Одержано розрахункові розподіли температури у сталевій секції та залізобетоні для комбінованих конструкцій без теплового захисту з боковим тепловим захистом - шаром цементно-піщаної штукатурки, з всебічною теплоізоляцією - штукатуркою. Розроблено методику визначення розрахункових параметрів для призначення реальної та "ефективної" еквівалентної температури. Розроблено гармонізовану з Еврокодом методику розрахунку вогнестійкості нерозрізних сталезалізобетонних конструкцій з використанням методу межової рівноваги, деформаційної моделі. Досліджено шарніри пластичності у даних конструкціях з застосуванням числового моделювання їх напруженого стану за лінійної та нелінійної постановки. Установлено, що температурний момент призводить до перерозподілу зусиль. Вивчено напруження та деформації у прикордонному шарі між сталевою секцією та залізобетонною плитою. Виявлено характерні стадії руйнування, об'ємний характер пластичних шарнірів у сталезалізобетоні. Визначено поля пластичності у металі, тріщиноутворення та руйнування в бетоні. Проведено експерименальні дослідження пластичних шарнірів. Виявлено особливості роботи сталезалізобетонних конструкцій під час нагрівання. Доведено вірогідність наукових положень, використаних для розробки методики розрахунку їх вогнестійкості. За спільної дії навантаження та температури у балці визначено перерозподіл зусиль внаслідок виникнення в ній температурного моменту, що у разі нагрівання знизу розвантажував прольотний переріз і довантажував опорні. На підставі результатів дослідження доведено вірогідність розробленоі методики розрахунку вогнестійкості нерозрізних сталебетонних балок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н571-021.1 + Н571.91-028 +
Шифр НБУВ: РА354453

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Халік Наро 
Вплив температури на напруження і деформації залізобетонних конструкцій будівель та споруд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Халік Наро ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано класифікацію способів забезпечення міцності та ресурсу конструкцій, будівель і споруд, які знаходяться за умов складних механічних і теплових навантажень. Проаналізовано, узагальнено та встановлено закономірності змінення фізико-механічних характеристик бетону й арматури залежно від змінення температури. Досліджено закономірності зниження зчеплення арматури з бетоном у залізобетонних конструкціях залежно від підвищення температури. Встановлено на прикладах розрахунків різних бетонних і залізобетонних конструкцій залежності впливу температури на їх напруження та деформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.7
Шифр НБУВ: РА373335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Міходуй О.Л. 
Вплив технологічних факторів на формування залишкових напружень в зварних з'єднаннях високоміцних сталей: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Л. Міходуй ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено характер розподілу залишкових напружень у зварних з'єднаннях та оптимізації процесів зварювання з метою зменшення їх рівня у конструкціях низьковуглецевих легованих бейнітно-мартенситних сталей з границею текучості =>600 МПа. Значну увагу приділено впливу теплофізичних процесів та структурних перетворень на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Розроблено експериментально-розрахунковий підхід, що дозволяє прогнозувати характер протікання температурних деформацій у металах швів та ЗТВ, а також оцінювати їх вплив на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Наведено голографічний метод досліджень залишкових напружень у з'єднаннях високоміцних сталей. Розглянуто вплив структури металу швів (бейнітно-мартенситних, феррито-перлітних та аустенітних) на формування у них залишкових напружень. Істотний вплив на рівень даних напружень здійснює співвідношення температур структурних перетворень металу шву та ЗТВ. Простежено вплив параметрів режимів зварювання та температур попереднього підігріву на формування залишкових напружень. Розглянуто основні положення технологічних процесів, за яких у зварних з'єднаннях високоміцних сталей забезпечується мінімальний рівень залишкових напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-1
Шифр НБУВ: РА309601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Зубченко С.Г. 
Вплив фіксуючих елементів часткових знімних пластинкових протезів на опорні зуби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Г. Зубченко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів статистичного дослідження потреби населення стосовно протезування знімними конструкціями та з'ясовано, що кількість міського та сільського населення, яке звернулося за ортопедичною допомогою, становить відповідно 98,27 % і 1,73 %. Установлено, що найчастіше використовуються часткові знімні пластинкові протези з кламерною фіксацією для заміщення дефектів зубних рядів (62,18 % випадків). Їх головним недоліком є те, що вони розташовані на тканинах, які мало пристосовані до сприйняття жувального тиску. Тому за допомогою кламерів не тільки досягається відносна стійкість протезів, а й виконуються інші завдання, від яких залежить моральний стан різних елементів протезного ложа - слизової оболонки (СО), зубів і кісткової тканини. Використання певної системи кламерів та інших фокусувальних пристроїв залежить від клінічної ситуації, впливу її на біомеханіку пародонта опорних зубів і компресії СО. Зазначено, що базуючись на принципі вибору системи фіксації протезів - зняття підвищеного тиску на СО та кісткову тканину протезного ложа з одночасним строго дозованим перерозподілом тиску на пародонт опорних зубів, здійснено математичне моделювання конструкції часткових знімних протезів з різними фокусувальними елементами за кінцевих дефектів зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668 +
Шифр НБУВ: РА350123

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Бабяк І.П. 
Втомна міцність арматурного прокату класу А500С та його зварних з'єднань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.П. Бабяк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено втомну міцність суцільних зразків і зварних з'єднань С1-Коб К1-Кт за багаторазово повторюваних навантажень (БПН) арматурного прокату класу А500С відповідно ДСТУ 3760-98. Доведено можливість використання арматури та зварних з'єднань арматурного прокату класу А500С у конструкціях автодорожніх мостів. Нормовано механічні характеристики арматурного прокату даного класу до умов роботи в залізобетонних конструкціях, які працюють за багаторазово повторюваних навантажень. Теоретично обгрунтовано можливість оцінки пошкоджуваності арматурного прокату внаслідок дії БПН на підставі аналізу даних за умов навантаження випромінювання акустичної емісії. Показано, що межу текучості арматури можна визначати за методом акустичної емісії (АЕ). Установлено параметри випромінювання АЕ за етапами роботи арматурного прокату А500С у разі багаторазово повторюваних навантажень. Розроблено методику діагностики арматурного прокату і зварних з'єднань арматури з використанням методу АЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н530.12 +
Шифр НБУВ: РА349005

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Петрина Д.Ю. 
Втомні властивості бурильних труб при екстремальних режимах буріння свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.12 / Д.Ю. Петрина ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-563-034
Шифр НБУВ: РА308450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Ковлев М. М. 
Вузлові з'єднання стислих і розтягнутих елементів у клеєних дерев'яних конструкціях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. М. Ковлев ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання обліку пружної анізотропії клеєної деревини. Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження клеєної деревини на моделях різних розмірів з метою вивчення її механічних і пружних властивостей у разі стиску, згину. Проведено випробування "чистих" і стандартних зразків зі "старої" клеєної деревини та "нової" клеєної деревини. Досліджено ортогональні хрестоподібні зразки на змішану задачу, оцінено їх напружено - деформований стан, модулі об'ємної деформації та характер руйнування. На підставі одержаних результатів уведено виправлення в критерій міцності, одержаний з урахуванням енергії формозміни за енергетичною теорією міцності. Розглянуто особливості вирішення вузлових з'єднань несучих ізоляційних конструкцій електрофізичних установок. Розроблено систему посилень найбільш слабких місць частин електрофізичного комплексу, експлуатованого на відкритому повітрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.4-01
Шифр НБУВ: РА380683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Сахно І.Г. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.Г. Сахно ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення стійкості гірничих виробок, закріплених анкерним кріпленням. Установлено нові особливості розвитку зони зруйнованих порід навколо виробки, що закріплена анкерним кріпленням. Установлено вплив схеми розташування анкерів у шароватому породному масиві на його навантажувально-деформаційну характеристику. Визначено кращу схему анкерування, застосування якої дозволяє досягати до 10 % відносних зсувів породно-анкерної конструкції зі збереженням її несучої здатності. Установлено закономірності зміни несучої здатності та відносних деформацій породно-анкерної конструкції залежно від міцності та потужності шарів що її складають, їх взаємного розташування, загальної товщини конструкції, щільності анкерування та ширини виробки. Розроблено методику розрахунку параметрів анкерних систем, за якою створювана конструкція розглядається як кріплення виробки, за цього враховується схема розташування анкерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.31 +
Шифр НБУВ: РА349443

Рубрики:

      
17.

Спільник Т.М. 
Градаційне відношення в структурі складних сполучникових конструкцій сучасної української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Спільник ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено системний різнорівневий аналіз складних градаційних конструкцій з урахуванням їх структурно-граматичних, лексико-семантичних та комунікативних особливостей. Встановлено, що градація є змістовим відношенням, що формується у своєрідно організованих складних сполучникових конструкціях, структура та семантика яких зазнають суттєвого впливу їх комунікативної організації. Виявлено факт взаємодії градаційного значення з іншими типами змістових відношень - як основного в семантичній структурі таких висловлювань або як додаткового, супровідного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-220 +
Шифр НБУВ: РА330583

      
18.

Кобченко Н.В. 
Граматична характеристика вільного поєднання в структурі простого речення: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Кобченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено специфіку одієї з форм підрядного синтаксичного зв'язку - вільного поєднання. З метою кваліфікації типів синтаксичного зв'язку та їх форм застосовано синтаксичний підхід, на підставі якого розкрито суть поняття "вільне поєднання", відкориговано його межі та визначено статус у системі синтаксичних зв'язків сучасної української мови, обгрунтовано критерії диференціації слабкого керування та вільного поєднання у відмінковому вияві. Описано формально-структурні моделі конструкцій, між компонентами яких з'ясовано тип семантико-синтаксичних відношень, наявних у цих конструкціях. Значну увагу приділено аналізові вільного поєднання у відмінковому вияві. З'ясовано потенціал кожного відмінка щодо вільного поєднання з синтаксичною домінантою. Охарактеризовано умови, за яких це відбувається. Окреслено ядерну, напів'ядерну, напівпериферійну та периферійну зони функціонування вільного поєднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА356095

      
Категорія: Будівництво   
19.

Голов О.О. 
Деформації основ фундаментів будівель в умовах щільної міської забудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.О. Голов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку основ існуючих будівель і споруд за умов щільної міської забудови. На базі ідеально пружно-пластичної моделі грунту за умов пласкої деформації з залученням методів скінченних елементів і початкових напружень визначено напружено деформований стан основ, зокрема нерівномірність додаткових осідань. Проведено математичне моделювання процесу функціонування основ фундаментів існуючих будівель і споруд за умов щільної забудови та виконано зіставлення одержаних результатів з даними натурних спостережень та розрахунками за існуючими нормами. Доведено достовірність та ефективність даного підходу для розрахунку деформації основ фундаментів будівель. Досліджено вплив таких чинників, як довжина консолей фундаментів нових будівель і наявність захисних споруд та їх основних параметрів (жорсткості, висоти, анкерування та лідирування) на додаткові осідання існуючих будівель. На підставі розрахункових досліджень показано ефективність конструктивних рішень основ за умов щільної міської забудови - влаштування консолей, захисних стін, пальових фундаментів. Розроблено методику розрахунку нерівномірності осідань основ стрічкових фундаментів існуючих будівель від впливу новобудов і доведено її достовірність для прогнозування появи ушкоджень у конструкціях існуючих будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА335526

Рубрики:

      
20.

Костів О.М. 
Динаміка і статика в діалектних просторових конструкціях (на матеріалі ІІ тому АУМ): Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Костів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви динаміки й статики в українському діалектному просторі, розглянуто погляди різних мовознавців на проблему співвідношення статичного і динамічного. Особливу увагу приділено дослідженню теоретичних засад Празької лінгвістичної школи (ПЛШ) у поєднанні з поглядами Ф. де Сосюра на одиниці лінгвогеографічних досліджень та системно-структурним підходам авторів Атласу української мови до висвітлення рис українського діалектного простору. Простежено динаміку змін у фонологічній системі говірок південно-західного наріччя української мови. З метою унаочнення структури діалектної просторової конструкції з її ядром та периферією встановлено особливості окремих рис одного структурного рівня (фонологічного) та одного з виявлених комплексів нашарованих діалектних рис різних рівнів на території південно-західного наріччя. Визначено ареали ядер та периферій найважливіших фонетичних рис обраної групи лексики (зміни артикуляції голосних переднього ряду в ненаголошеній позиції, а також асиміляції приголосних за дзвінкістю/глухістю). На основі комплексного аналізу нашаровуваних на одній території діалектних просторових конструкцій різнорівневих рис виявлено зону вібрації в наддністрянсько-подільському міждіалектному пласті. Розглянуто специфічну зону вібрацій на зіткненні літеральних частин периферійних ареалів наддністрянських та подільських говірок (межиріччя Серету та Збруча), де виявлено ознаки не тільки змішаності, а й перехідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67 +
Шифр НБУВ: РА328216
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського