Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЦІЛЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Дмитрієва В.В. 
Родильно-хрестильна обрядовість греків Приазов'я в другій половині ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.В. Дмитрієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На базі широкого кола польових і писемних джерел розглянуто народні обряди та звичаї - ритуали сприяння дітонародженню, засоби народної медицини та магії для зцілення від безплідності, систему заборон для вагітних жінок. Встановлено роль повитухи у родильно-хрестильній обрядовості приазовських греків, визначено їх головні функції, надано характеристику прийомів і засобів для полегшення пологів. Охарактеризовано головні традиційні прийоми догляду за новонародженим і породіллею після пологів; проаналізовано методи соціалізації дітей за допомогою обрядів післяпологового циклу. Визначено загальні та специфічні явища у родильно-хрестильної обрядовості греків Приазов'я та народів, що мешкали поруч з ними на території Криму та Північного Приазов'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР4А/Я)-78 + Т597.815 +
Шифр НБУВ: РА322938

Рубрики:

      
2.

Козачинська В.В. 
Соціально-філософські та етико-гуманістичні аспекти проблеми смерті й безсмертя (на матеріалі історії української духовної культури кінця XVI - початку XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Козачинська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено соціально-філософські та етико-гуманістичні аспекти проблеми смерті й безсмертя на рівні осмислення останньої у свідомості провідних в українському суспільстві XVII ст. спільнот духовенства і козацтва як довготривалих суб'єктів соціальної пам'яті, які визначали основи соціальної поведінки особи перед обличчям смерті. На підставі дослідження новітніх соціально- й етико-філософських інтерпретацій концепту смерті обгрунтовано правомірність вивчення автентичного потенціалу осмислення понять життя - смерть - безсмертя в духовному досвіді минулого. Відтворено основи барокової концептуалістики конверсивності зазначених понять у межах уявлень про смерть як "хворобу до зцілення". Розглянуто специфіку "мілітарного" ("елліністичного") тлумачення проблеми конечності в контексті ідеї життєвого краю як межі, за якою особисте безсмертя підтверджувалось гідною пам'яті нащадків "живою славою", трансформуючись в ідею виживання українського роду загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.24 + Ю704.32 + Ю6*622 + Э372.27-422.2 +
Шифр НБУВ: РА328793

Рубрики:

      
3.

Рижова О. О. 
ІКОНОПИС У ХУДОЖНІЙ КУЛЬТУРІ КИЄВА КІНЦЯ XVII–XVIII СТОЛІТЬ / О. О. Рижова. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського