Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>K=КАПІТАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Матюшко Б.К. 
Еволюція філософських поглядів В.Лесевича: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Б.К. Матюшко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі грунтовного дослідження відомих і маловідомих творів В.Лесевича, а також поглядів опонентів ученого в ідейному аспекті представлено більш деталізовану концепцію еволюції філософських орієнтацій українського мислителя. Встановлено вплив на розповсюдження ідей позитивізму в Російській імперії таких чинників, як капіталізація економічного життя, спеціалізація освіти (поява "реальних" освітніх закладів), антисхоластичні (антиметафізичні) духовні тенденції в середовищі "спеціалістів". З'ясовано, що позитивістські погляди В.Лесевича грунтуються на ідеях просвітництва. Розроблено періодизацію еволюції філософських поглядів ученого, визначено контіанський, кантіанський, емпіріокритичний етапи. Охарактеризовано основні фази кожного періоду - асиміляцію, обгрунтування, застосування. Детально описано третю (прагматичну) фазу першого етапу, пов'язану з методологією позитивістської критики магістерської дисертації В.Соловйова. Показано, що саме дискусія з В.Соловйовим зумовила звернення В.Лесевича до кантіанства з його антропологічними орієнтаціями, які домінували у поглядах мислителя протягом другого (кантіанського) етапу. Доведено вплив провідних ідей кантіанства на формування емпіріокритичних поглядів мислителя. На підставі наявності антропологічних тенденцій в емпіріокритицизмі В.Лесевича зроблено висновок про відповідність його позитивістського вчення загальному гуманному характерові вітчизняної філософської думки. Доведено українську культурну належність В.Лесевича та його статус найбільш визначного представника філософії позитивізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-645 +
Шифр НБУВ: РА335420

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Салтинський В.В. 
Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Салтинський ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано форми та методи забезпечення фінансової стійкості, стабільності та ефективної діяльності комерційних банків України на основі підвищення рівнів капіталізації та концентрації банківського капіталу. На підставі узагальнення зарубіжного та вітчизняного досвіду управління ліквідністю, платоспроможністю та прибутковістю комерційних банків поглиблено економічний зміст та взаємозв'язок категорій "фінансова стійкість", "ліквідність" та "капіталізація", удосконалено методики розрахунку окремих показників з урахуванням дії системи ризиків, уточнено схему збалансування динаміки активів та пасивів комерційних банків з метою управління структурою комерційного банку та підвищення рівня ефективності банківської діяльності. Обгрунтовано механізм управління та розроблено матрицю режимів ліквідності комерційного банку залежно від рівня концентрації банківського капіталу, наведено пропозиції щодо формування оптимальної структури балансу. Поглиблено методологічні та методичні засади організації страхування банківських депозитів, механізми забезпечення фінансової реструктуризації та фінансової стійкості комерційного банку, удосконалено організаційно-економічну схему створення банківського холдингу на основі об'єднання різних організаційно-правових форм господарських структур, що функціонують на ринку банківських та фінансових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА330638

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевченко Н.В. 
Капіталізація акціонерних товариств в умовах функціонування фондового ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н.В. Шевченко ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено роль і функції капіталізації як критерію забезпечення ефективності розвитку акціонерних товариств (АТ). Розглянуто основні проблеми, які гальмують процеси підвищення капіталізації на національному та міжнародному фінансових ринках. Визначено методичні підходи до оцінки ринкової капіталізації (РК) вітчизняних АТ: майновий, ринковий та дохідний. Проаналізовано показники РК промислових АТ Львівщини 2004 - 2009 рр. Наведено схему взаємозв'язків між рівнем РК та фінансовим станом АТ. Запропоновано напрями підвищення капіталізації АТ і визначено підходи оптимізації структури капіталу шляхом зменшення вартості позикового та збільшення суми власного капіталу. Розглянуто комплексну стратегію розвитку вітчизняних АТ на основі підвищення рівня РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА372659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Беновська Л.Я. 
Капіталізація інноваційно активних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Я. Беновська ; НАН України; Ін-т регіональних досліджень. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше визначено економічну суть поняття "капіталізація інноваційно активного підприємства" як процесу зростання його ринкової вартості, яка визначається величиною матеріальних і нематеріальних активів, наявних та очікуваних доходів. Розкрито сутність капіталізації підприємств, досліджено форми взаємовпливу капіталізації й інноваційної діяльності підприємств. Розглянуто основні методичні підходи до оцінки капіталізації інноваційно активних підприємств. Проаналізовано інноваційну активність підприємств та інтелектуальну працю з врахуванням рівня капіталізації. Обгрунтовано основні напрямки підвищення капіталізації інноваційно активних підприємств, запропоновано методичний підхід до оцінки інтелектуального капіталу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА365255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Волкова В.В. 
Комплекс механізмів управління капіталізацією банків в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В.В. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття банківський капітал і власний капітал банку. Визначено сутність процесу капіталізації банків, зважаючи на взаємозв'язок понять банківський капітал, власний капітал, капіталізація банків і рівень капіталізації банків. Наведено особливості управління капіталізацією банків в Україні. Розкрито основні напрямки управління капіталізацією банків, зокрема, нарощування розмірів власного капіталу банку, що здійснюється за рахунок внутрішніх і зовнішніх джерел, злиття та поглинання банків, що здійснюються з участю іноземних банків або без їх участі, рекапіталізація банків, що проводиться з прямою участю держави або опосередковано його участю. Розроблено концепцію управління капіталізацією банків в Україні. Проаналізовано рівень капіталізації банків в Україні. Проведено оцінку управління капіталізацією банків у Донеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-21
Шифр НБУВ: РА371506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Боровікова М. О. 
Механізм формування капіталу комерційних банків України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. О. Боровікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність терміна "капіталізація" та процесу капіталізації як ключового елемента механізму формування капіталу комерційних банків. Визначено сучасний стан та основні тенденції механізму формування власного капіталу банків як основи функціонування банків і регулятивного капіталу як основи регулювання банківської діяльності. Проведено оцінку достатності власного капіталу банку з позиції критеріїв рентабельності та прибутковості залежно від групи, до якої належить банк. Запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів вдосконалення механізму формування капіталу комерційних банків України за умов сучасної світової фінансової кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-93
Шифр НБУВ: РА372396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Побурко О.Я. 
Організація управління капіталізацією господарського комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Я. Побурко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні питання організації управління використанням комплексу джерел формування капіталу підприємства: власних джерел, які можуть бути реалізовані підприємством безпосередньо; залучених джерел, які реалізовуються за участю фінансових і торгових партнерів і партнерів-виробників на засадах взаємної вигоди, та організаційно-економічних джерел, пов'язаних зі зміною структури управління підприємством. Запропоновано економіко-математичну модель оптимізації структури капіталу підприємства на етапі його організації. Висвітлено результат впровадження моделі за умов спеціальної економічної зони "Яворів". Наведено визначення поняття "капіталізація" як процесу перетворення коштів, майна, нематеріальних активів на капітал підприємства. Досліджено особливості управління капіталізацією на рівні підприємства та державного регулювання капіталізацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-93
Шифр НБУВ: РА316061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткаченко С.О. 
Управління оборотним капіталом торгової організації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.О. Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено аспекти формування, фінансування та використання оборотного капіталу підприємствами сфери оптової торгівлі. Виявлено особливості взаємов'язку та основні недоліки між масштабом діяльності підприємства та нормування щодо інструментарію управління оборотним капіталом. Розкрито суть поняття "капіталізація залученого капіталу". Запропоновано багатокритеріальну структуро-логічну схему фінансування оборотного капіталу. Визначено ступінь впливу кредиторської заборгованості на показник даного капіталу підприємств сфери оптової торгівлі. Відзначено, що практичне використання запропонованого інструментарію стосовно визначення складових показника оборотного капіталу дає змогу підвищити обгрунтованість прийнятих рішень на всіх етапах фінансового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.31-572 +
Шифр НБУВ: РА337063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дергалюк Б. В. 
Структурна модернізація регіональної економіки та детермінанти прискорення цих процесів через капіталізацію інтелектуального потенціалу / Б. В. Дергалюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка (галузь знань – економічні науки). – Національний університет «Чернігівська політехніка» МОН України, Чернігів, 2020.Дисертація присвячена поглибленню теоретичних положень щодо структурної модернізації регіональної економіки, обґрунтування методологічних засад та практичних рекомендацій щодо прискорення цих процесів через капіталізацію інтелектуального потенціалу. Поглибити понятійно-категоріальний апарат теорії структурної модернізації регіональної економіки через уточнення сутності понять: «структура економічної системи»; «структура регіону»; «структурні зрушення регіональної економічної системи»; «структурна трансформація регіональних економічних систем»; «інтелектуалізація регіональної економічної системи»; «інтелектуальні ресурси регіонів». Дослідження регіональної економічної системи з точки зору рівнів впливу і трансформації дозволили виокремити класифікаційні ознаки структури економіки регіонів. Виокремленні чинники структурних зрушень у регіональній економічній системі, закономірності прискорення модернізації. Сформульовано базові теоретико-методологічні засади структурної модернізації регіональної економіки через капіталізацію інтелектуального потенціалу. Удосконалено методичний підхід щодо обґрунтування взаємоузгодженості структурних перетворень з рівнем інтелектуалізації регіонального простору. Виокремлено функції інтелектуальних ресурсів у процесі модернізації регіональної економіки як специфічного продукту людської діяльності, на їх основі виокремлено п'ять основних функціональних компонент. Виокремлено пріоритетні завдання модернізації із урахуванням інноваційного характеру та цілей реалізації інтелектуально-цільової парадигми в процесах регулювання структурних зрушень регіональної економіки. Розроблено матрицю стратегічного планування за використанням реалістичних сценаріїв структурних зрушень в економіці регіонів. Запропоновано методичний підхід щодо оцінювання впливу інтелектуальних ресурсів на структурні зрушення в економіці регіонів, що розкривається шляхом адаптації математичного інструментарію оцінювання результуючої моделі додекаедрного простору. Ключові слова: структурна модернізація, структурні зрушення, регіональна економіка, інтелектуальний капітал, капіталізація інтелектуального потенціалу, інтелектуальний потенціал, інтелектуальні ресурси.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of economic sciences on a specialty 08.00.05 – development of productive forces and regional economy (branch of knowledge – economic sciences). – National University "Chernihiv Polytechnic" MES of Ukraine, Chernihiv, 2020.The dissertation is devoted to deepening of theoretical positions concerning structural modernization of regional economy, substantiation of methodological bases and practical recommendations on acceleration of these processes through capitalization of intellectual potential.To deepen the conceptual and categorical apparatus of the theory of structural modernization of the regional economy by clarifying the essence of the concepts: "structure of the economic system"; "Structure of the region"; "Structural shifts in the regional economic system"; "Structural transformation of regional economic systems"; "Intellectualization of the regional economic system"; "Intellectual resources of the regions". Studies of the regional economic system in terms of levels of influence and transformation have identified the classification features of the structure of the economy of the regions, including: mega-, macro-, meso- and micro-level. The composition of intellectualization of the economic system of regions is determined, which includes the periods: formation, formation and sustainable development. Highlighting the factors of structural changes in the regional economic system, the laws of accelerating modernization formulated the conceptual principles of modernization of the regional economy using the intellectual-digital paradigm. The basic theoretical and methodological principles of structural modernization of the regional economy through the capitalization of intellectual potential are formulated. It is proposed to build a system of principles, which provides for grouping the principles of modernization of the structure of regions by: place in the research methodology, namely general scientific principles of economic research and special principles, the function of motivation to modernize regions and levels of regulation of structural changes. The methodological approach to substantiation of mutual coherence of structural transformations with the level of intellectualization of the regional space is improved and assumes that the gross regional product is an effective sign of revealing the effectiveness of structural changes in the economy of regions. As a result of the conducted economic-mathematical modeling the factors which have the most essential influence on structural changes in regional development are allocated. The functions of intellectual resources in the process of modernization of the regional economy as a specific product of human activity are highlighted. Based on them, five main functional components that perform intellectual resources in the system of regional development are identified, namely: scientific, educational, managerial, market and social-settlement components. A methodical approach to forecasting the development of the regional socio-economic system is developed, which is based on the forecast of opportunities and limitations of socio-economic development using the method of exponential smoothing. The priority tasks of modernization are singled out taking into account the innovative nature and goals of realization of the intellectual-target paradigm in the processes of regulation of structural shifts of the regional economy. A matrix of strategic planning using realistic scenarios of structural changes in the regional economy has been developed. Criteria of strategic planning concerning scenarios of structural modernization of economy of regions are defined. A methodical approach to estimating the impact of intellectual resources on structural changes in the regional economy is proposed, which is revealed by adapting the mathematical tools for estimating the resulting model of dodecahedron space.Key words: structural modernization, structural shifts, regional economy, intellectual capital, capitalization of intellectual potential, intellectual potential, intellectual resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шевченко В. О. 
Управління вартісним потенціалом підприємства / В. О. Шевченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено передумови формування, визначено економічну сутність та розглянуто роль вартісного потенціалу в системі стратегічного управління підприємством. Визначено сутність вартісного потенціалу підприємства як узагальнюючого відображення спроможності підприємства до створення в процесі економічної активності нової доданої вартості та перетворенняцієї вартості на збільшення капіталу та вартості підприємства. Встановлено склад факторів, а також розкрито характер зв'язків та залежностей детермінант формування вартісного потенціалу підприємства. Проведено аналіз передумов утворення вартості вітчизняних підприємств, надано оцінку стану методичного та інструментального забезпечення оцінки вартості. Розроблено методичний підхідщодо визначення впливу індивідуальних динамічних можливостей підприємства на формування вартісного потенціалу. Обґрунтовано послідовність та встановлено зміст етапів формування стратегії підвищення вартісного потенціалу підприємства.Розроблено методичний підхід до оцінювання здатності підприємства до формування вартісного потенціалу. Запропоновано положення щодо організації моніторингу та контролю результативності управління вартісним потенціалом підприємства.Ключові слова: вартість, додана вартість, вартість підприємства, економічний потенціал, вартісний потенціал, оцінка вартості, вартісно-орієнтоване управління підприємством, капіталізація.^UThe purpose of the dissertation is to substantiate theoretical provisions and develop methodological approaches to make and implement management decisions in the field of forming value potential of an enterprise. It is proposed to consider the value potential as a reflection of anenterprise's ability to generate new added value in the process of economic activity and the transformation of this value into an increase in capital and value of the enterprise. An approach to systematization of prerequisites of value growth as a determinant of the formation of value potential of an enterprise is proposed. Keywords: value, added value, enterprise value, economic potential, cost potential, cost estimation, cost-oriented enterprise management, capitalization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Могилевська О. Ю. 
МАРКЕТИНГОВА СИСТЕМА В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА / О. Ю. Могилевська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – ПВНЗ «Європейський університет», Київ, 2021.Дисертація присвячена розробці та обґрунтуванню теоретичних, методологічних положень та практичних рекомендацій щодо формування маркетингової системи в забезпеченні стійкого розвитку промислових підприємств.Розкрито особливості застосування маркетингу на промисловому ринку. Визначено сучасну парадигму маркетингової системи. Окреслено концептуальні підходи до стійкого розвитку промислових підприємств і формування маркетингу стійкості.Визначено методологію формування та застосування маркетингової системи промислових підприємств для забезпечення їх стійкого розвитку. Проведено моніторинг та діагностику проблем розвитку промислових підприємств України в умовах четвертої промислової революції. Проаналізовано конкурентоспроможність промислових підприємств. Оцінено ефективність маркетингової діяльності промислових підприємств.Розглянуто питання маркетингового інтеграційного підходу до оперативного управління виробництвом, формування маркетингової стратегії інноваційного розвитку, Запропоновано модель маркетингового механізму активізації виробничої системи промислових підприємств. Сформовано стратегію розвитку організаційної культури промислових підприємств. Запрезентовано формування стратегічної підсистеми державно-приватного партнерства промислових підприємств зі стейкхолдерами у складі їх маркетингової системи.Визначено цільові орієнтири стійкого розвитку промислових підприємств. Розроблено багатофакторну модифіковану модель маркетингової системи промислового підприємства у контексті інноваційної парадигми стійкого розвитку промислових підприємств.Ключові слова: промислове підприємство, маркетингова система, конкурентоспроможність, ефективність, інновації, капіталізація бренду, організаційна культура, цифровізація, державно-приватне партнерство, стейкхолдери, споживча цінність, стійкий розвиток.^UThesis for a Doctor of Economics degree by specialty 08.00.04 – «Economics and Management of Enterprises (by Types of Economic Activity)» – European Universities, Kyiv, 2021.The thesis is devoted to the development and substantiation of theoretical, methodological provisions and practical recommendations for the formation of a marketing system in ensuring the sustainable development of industrial enterprises. The evolution of development of marketing theory is investigated. The features of application the marketing at the industrial market are exposed. The modern paradigm of the marketing system is certain. Сonceptual approaches to sustainable development of industrial enterprises and forming the sustainable marketing are outlined.Methodology of forming and application of the marketing system of industrial enterprises is certain for providing of it's sustainable development. The competitiveness of industrial enterprises is analysed. Effectiveness of marketing activity of industrial enterprises is estimated.The questions of the marketing integration approach are considered to the production operative management, forming of marketing strategy of innovative development and organizational culture of industrial enterprise, creation of effective marketing communications with stakeholders in the system of partner relations, forming of effective industrial infrastructure in strategy of regional development. The model of marketing mechanism of activation of the productive system of industrial enterprises, that takes into account the newest marketing trends, is offered. The forming of strategic subsystem of public-private partnership of industrial enterprises is prezented with stakeholders in composition their marketing system and sinergistical efficiency from activity of enterprise (socio-ecological and economic). The having a special purpose reference-points of sustainable development of industrial enterprises are certain within the limits of spatial, system, combined and communicative approaches. The multivariable modified model of the marketing system, that includes the factors of environment of competitiveness of industrial enterprise in the context of innovative paradigm of sustainable development of industrial enterprises is worked out.Keywords: industrial enterprise, marketing system, competitiveness, efficiency, innovation, brand capitalization, organizational culture, digitalization, public-private partnership, stakeholders, consumer value, sustainable development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Недопад Г. В. 
Механізми забезпечення бюджетної ефективності територій в умовах децентралізації / Г. В. Недопад. — Б.м., 2021 — укp.

На основі критичного та контекстного аналізу сучасних трактувань споріднених категорій до категорії «бюджетна ефективність» у фінансово-економічній літературі, а також у результаті конвергенції концепції бюджетної ефективності та концепції ефективності, удосконалено дефініцію «бюджетна ефективність території», під якою розуміється інтегральний показник стану бюджетної системи території, що синтезує і відображає результат досягнутого рівня ефективності й транспарентності діяльності органів територіальної влади (органів місцевого самоврядування) щодо формування, розподілу та використання бюджетних коштів на соціо-еколого-економічні цілі стратегічного й тактичного характеру. Обґрунтовано ключові сутнісні аспекти бюджетної ефективності території (фінансово-економічний аспект; організаційно-управлінський аспект; макроекономічний аспект), що формують концептуальні засади досліджуваної проблематики та визначають теоретичний, методичний і інструментально-організаційний її концепт. Систематизовано основні фінансово-економічні, організаційно-управлінські та макроекономічні умови бюджетної ефективності, а також об'єктивні і суб'єктивні фактори впливу на рівень бюджетної ефективності території. Відповідно до проведеного аналізу, визначено, що децентралізацію слід розглядати саме як процес, що триває на довгостроковій основі, має ознаки управлінської діяльності та повинен підкріплюватись належним ресурсним забезпеченням при передачі повноважень. На цій основі, у роботі запропоновано дефініцію поняття «децентралізація», під якою розуміється процес перерозподілу владних повноважень, компетенцій та ресурсів від центральних органів державної влади до місцевих органів влади та самоврядування. У роботі систематизовано ризики децентралізації та виклики, які містить даний процес з позиції бюджетної ефективності територій, базовими з яких визначено: рівень професійності менеджменту, обсяг ресурсів для функціонування, характер співпраці з системою вищого рівня, складовою якої вона є. Обґрунтовано функціональну залежність рівня бюджетної ефективності територій від факторів впливу, що виникли через децентралізацію у трьох ключових аспектах: фінансовому, адміністративно-територіальному та політичному. Розроблено системну стратегію векторних орієнтирів фінансового менеджменту в умовах децентралізації, що базується на формуванні стратегічних орієнтирів бюджетної архітектури, працює через складники рівня ефективності, принципи, завдання та імперативи безперервного вдосконалення системи фінансового менеджменту через Кайдзен-технологію структурної синергії рівня бюджетної ефективності територій. Проведене дослідження мультиплікативних ефектів капіталізації бюджетного потенціалу територій дало змогу визначити, що найбільший влив на валовий регіональний продукт як результуючий фактор бюджетної ефективності територій в умовах децентралізації мають податкові та неподаткові надходження, видатки бюджету, враховуючи трансфери до державного бюджету та середній рівень доходів на одну особу. Врахування прогнозів цих показників й інструментів щодо їх покращення дасть змогу наростити темпи економічного розвитку та забезпечити бюджетну ефективність територій. Розроблено систему визначальних інструментів підвищення бюджетної ефективності розвитку територій, яка включає низку важливих блоків, серед яких: блок доходів, блок видатків, блок міжбюджетних відносин. Обґрунтовано, що напрямки забезпечення бюджетної ефективності розвитку територій через вдосконалення дохідної складової бюджету лежать у площині, по-перше, розширення фінансової самостійності місцевих бюджетів, по-друге, нарощення економічного потенціалу та забезпечення інвестиційної привабливості територій, по-третє, залучення зовнішніх запозичень для реалізації важливих завдань та проектів. Встановлено, що оптимізація системи міжбюджетних відносин базується на таких базових елементах: чіткий розподіл повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування; вдосконалення трансфертного методу вирівнювання за доходами; вдосконалення формульних розрахунків базової та реверсної дотації. Розроблені пропозиції щодо удосконалення бюджетної політики в сфері доходів, видатків та міжбюджетних відносин дадуть змогу усунути низку деструктивних чинників гальмування перебігу реформи фінансової децентралізації та сприятимуть зростанню фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування, а відтак дозволять бюджетній політиці стати дієвим інструментом забезпечення соціально-економічного розвитку територій. Ключові слова: бюджетна ефективність, децентралізація, території, капіталізація, фінансовий менеджмент територій^UBased on a critical and contextual analysis of modern interpretations of related categories to the category of «budget efficiency» in the financial and economic literature, as well as as a result of convergence of the concept of budget efficiency and efficiency, the definition of «budget efficiency» is improved. territory, which synthesizes and reflects the result of the achieved level of efficiency and transparency of the activities of territorial authorities (local governments) for the formation, distribution and use of budget funds for socio-ecological and economic purposes of strategic and tactical nature. The key essential aspects of budget efficiency of the territory (financial and economic aspect; organizational and managerial aspect; macroeconomic aspect) are substantiated, which form the conceptual bases of the researched problems and determine its theoretical, methodical and instrumental-organizational concept. The main financial and economic, organizational, managerial and macroeconomic conditions of budget efficiency, as well as objective and subjective factors influencing the level of budget efficiency of the territory are systematized. It is substantiated that there are different scientific approaches to the interpretation of the concept of decentralization, which is considered by scientists as: division of rights; distribution of functions and powers; special legal regime; redistribution of responsibilities between levels of government; management system; transfer of power and responsibility; the process of expanding and strengthening the rights and powers of administrative-territorial units or lower-level bodies with a decrease in the competence of the relevant center, etc. On this basis, the paper proposes a definition of «decentralization», which means the process of redistribution of power, competencies and resources from central government to local government and self-government. The paper systematizes the risks of decentralization and the challenges posed by this process from the standpoint of budget efficiency of the territories, the basic of which are determined: the level of professionalism of management, resources for functioning, the nature of cooperation with the higher level system. The functional dependence of the level of budget efficiency of territories on the factors of influence that arose due to decentralization in three key aspects: financial, administrative-territorial and political is substantiated. A system strategy of vector guidelines of financial management in the conditions of decentralization is developed, based on the formation of strategic guidelines of budget architecture, works through the components of efficiency, principles, tasks and imperatives of continuous improvement of financial management through Kaizen technology of structural synergy of budget efficiency. The study of multiplier effects of capitalization of budget potential of territories allowed to determine that the greatest impact on gross regional product as a result of budget efficiency of territories in decentralization have tax and non-tax revenues, budget expenditures, including transfers to the state budget and average per capita income. Taking into account the forecasts of these indicators and tools for their improvement will increase the pace of economic development and ensure the budget efficiency of the territories. A system of defining tools for improving the budget efficiency of territorial development has been developed, which includes a number of important blocks, including: the block of revenues, the block of expenditures, the block of interbudgetary relations. It is substantiated that the directions of ensuring budgetary efficiency of development of territories through improvement of a revenue component of the budget lie in the plane, first, expansion of financial independence of local budgets, secondly, increase of economic potential and maintenance of investment attractiveness of territories, thirdly, attraction of external borrowings for realization. important tasks and projects. It is established that the optimization of the system of inter-budgetary relations is based on the following basic elements: a clear division of powers between public authorities and local governments; improvement of the transfer method of income equalization; improvement of formula calculations of basic and reverse subsidy. The developed proposals to improve the budget policy in the field of revenues, expenditures and inter-budgetary relations will eliminate a number of destructive factors hindering the reform of financial decentralization and will increase the financial self-sufficiency of local governments, and thus allow budget policy to become an effective tool for socio-economic. Key words: budget efficiency, decentralization, territories, capitalization, financial management of territories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Назаренко Ю. А. 
Капіталізація підприємств України в контексті валової доданої вартості та прихованих активів / Ю. А. Назаренко. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт дослідження - явище капіталізації підприємств України. Мета дослідження - розробка і обґрунтування теоретико-методичних та прикладних засад капіталізації підприємств України в контексті доданої вартості та прихованих активів. У роботі використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: аналізу, порівняння, узагальнення та синтезу, системного аналізу, статистичного аналізу, математичного моделювання, факторного аналізу. Наукові та практичні результати - запропоновано нове поняття «суспільна вартість підприємства», удосконалено: визначення понять «приховані активи» та «капіталізація», уявлення про структуру системи управління капіталізацією. Дістало подальший розвиток: обґрунтування переваг використання валової доданої вартості як одного з основних показників діяльності підприємства, «золоте правило економіки», теоретичні засади формування управлінського балансу, положення інституціонального забезпечення податкових інструментів підвищення рівня капіталізації підприємств. В рамках гіпотези, що оцінка капіталізації підприємств на основі доходного підходу більше, ніж на основі витратного внаслідок використання прихованих активів, запропоновано методичний підхід до їх оцінки. Ступінь впровадження: Одеська обласна держана адміністрація (довідка № 01.1-27/670 від 04.04.2019 р.), Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної держаної адміністрації (довідка № 10182/02.2-14/88 від 15.01.2019 р.), Одеська обласна держана адміністрація (довідка № 01.1-17/2529 від 29.12.2020 р.). Сфера (галузь) використання - економіка підприємств.^UThe object of study - the phenomenon of capitalization of Ukrainian enterprises. The purpose of the study is to develop and substantiate the theoretical and methodological and applied principles of capitalization of Ukrainian enterprises in the context of value added and hidden assets. General scientific and special research methods are used in the work: analysis, comparison, generalization and synthesis, system analysis, statistical analysis, mathematical modeling, factor analysis. Scientific and practical results - a new concept of "public value of the enterprise" is proposed, improved: the definition of "hidden assets" and "capitalization", the idea of the structure of the capitalization management system. Received further development: substantiation of the benefits of using gross value added as one of the main indicators of enterprise activity, the "golden rule of economics", theoretical principles of management balance, the provision of institutional support for tax instruments to increase capitalization. Within the hypothesis that the assessment of the capitalization of enterprises on the basis of the income approach is greater than on the basis of the cost due to the use of hidden assets, a methodological approach to their assessment is proposed. Degree of implementation: Odessa Regional State Administration (reference № 01.1-27 / 670 dated 04.04.2019), Department of Economic Policy and Strategic Planning of the Odessa Regional State Administration (reference № 10182 / 02.2-14 / 88 dated 15.01.2019) , Odessa Regional State Administration (reference № 01.1-17 / 2529 dated 29.12.2020). Sphere of use - the economy of enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського