Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНДИЦІОНУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аль Гарбі Набіль 
Альтернативні системи кондиціонування повітря з прямою сонячною регенерацією абсорбенту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Аль Гарбі Набіль ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З635.9 +
Шифр НБУВ: РА345450

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Горін О.М. 
Альтернативні системи охолодження і кондиціонування повітря з використанням випарного охолодження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / О.М. Горін ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку наукових та інженерних основ створення альтернативних систем кондиціонування повітря з використанням методів випарного охолодження. Описано випарні охолодники непрямого типу (НВО), у яких охолодження повітря відбувається без прямого контакту з водою. Розроблено НВО на базі апаратів плівкового типу з багатоканальною структурою насадки та роздільним рухом потоків газу та рідини, а також регулярною шорсткістю поверхні, як метод інтенсифікації тепломасообміну. Проведено моделювання процесів сумісного тепломасопереносу у НВО з урахуванням термічних опорів потоків газу та рідини, особливостей течії рідинної плівки на поверхнях із регулярною шорсткістю поверхні, характеру розподілу сухих і змочених ділянок поверхні насадження. Одержано залежності, що забезпечують розрахунок і проектування охолодників. Розглянуто умови роботи випарних охолодників прямого та непрямого типів, комбінованих і багатоступеневих. Відзначено, що створення випарно-парокомпресійних систем допомагає "включити" випарний охолодник на високому температурному рівні, проаналізовано ефективність використання допоміжного повітряного потоку для обдування конденсатора холодильної машини, зниження витрати води на підживлення замість випаруваної у НВО. Доведено, що за відносної вологості 35 - 45 % витрати на випарювання компенсуються повністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762 +
Шифр НБУВ: РА350652

Рубрики:

      
3.

Лісогор О.С. 
Замкнені системи оборотного водопостачання коксохімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.С. Лісогор ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено та розроблено замкнені системи оборотного водопостачання коксохімічних виробництв. Висвітлено спосіб підготовки (кондиціонування) стічних вод коксохімічного виробництва для подальшого використання в замкнених системах оборотного водопостачання коксохімічних заводів, який складається з реагентної обробки, механічного й адсорбційного фільтрування та стабілізаційної обробки. Визначено закономірності реагентної обробки та вплив основних технологічних параметрів (швидкості фільтрування, доз реагентів) на якість оброблених стічних вод. Досліджено кінетику та визначено константи сорбції органічних домішок стічних вод коксохімічних виробництв на гідроксидах алюмінію та заліза, основні параметри доочищення за допомогою активованого вугілля. Для визначення механізму процесів кондиціонування використано положення хімічної термодинаміки. Розроблено схему та конструкції окремих вузлів установки кондиціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА312386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Сильнягін А.О. 
Методи та моделі забезпечення резервування відмовостійких систем авіаційного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.О. Сильнягін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження процесу експлуатації систем і комплексів авіаційного обладнання (АО) за допомогою методу статистичного моделювання з метою підвищення ефективності функціонування. Зазначено, що результатами моделювання є: обгрунтування розподілу АО за стратегіями експлуатації та ремонту, показники надійності АО та безпеки польотів (відмовобезпечність, відмовостійкість, безвідмовність та параметри діагностування), а також розвиток програмно-алгоритмічного забезпечення. Розроблено та розвинуто методи та моделі оцінки рівнів параметричного, режимного, інформаційного та структурного резервування з метою підвищення ефективності функціонування відмовостійких систем АО на етапах життєвого циклу. Встановлено, що дослідження проведено з використанням нових інформаційних технологій, базуючись на цьому запропоновано та розвинуто математичні, напівнатурні та фізичні моделі лінійних і суттєво нелінійних систем АО, зокрема, систем управління закрилками та інтерцепторами, кондиціонування, а також імовірнісні моделі інформаційно-керуючої системи щодо пожежі всередині авіадвигуна (літаки Ан-38, Ан-74, Ан-140, Ту-154 та Ил-86).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-021.1 +
Шифр НБУВ: РА323382

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Хлистун О.І. 
Моделювання аеродинамічних та теплообмінних процесів в герметичних кабінах транспортних літаків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.01 / О.І. Хлистун ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Запропоновано способи зниження енергетичних витрат та підвищення комфорту під час кондиціонування повітря в герметичних кабінах (ГК) сучасних транспортних літаків. Обгрунтовано необхідність використання системного підходу у процесі створення засобів кондиціювання повітря транспортних літаків. Представлено модель теплових режимів ГК, одержано розв'язання внутрішньої оберненої задачі їх нестаціонарного теплообміну. Наведено результати математичного моделювання засобів теплового захисту ГК. Запропоновано залежності для проектування струминного захисту ГК від конденсації вологи. Одержано розв'язання задачі математичного моделювання процесів вентиляції кабін, яка враховує в'язкий, турбулентний, неізотермічних характер течії. Представлено метод моделювання авіаційних сітьових пневматичних регуляторів, експериментально визначено характеристики демпфування приводу регулятора за результатами вимірювань його вільного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-044.036 +
Шифр НБУВ: РА347084

Рубрики:

      
6.

Агарков С.Ф. 
Недостатність кондиціонуючої функції дихального апарату при легенево-серцевих захворюваннях (критерії, градація, діагностика, корекція): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / С.Ф. Агарков. — Ялта, 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-37

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Шайхлісламова І.А. 
Поліпшення мікроклімату шахт Донбасу способом перерозподілу тепловологісного потенціалу рудникового повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.А. Шайхлісламова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто існуючі способи покращання мікроклімату у глибоких шахтах. Вивчено стан досліджень теплового режиму гірничих виробок. Проведено аналіз літературних джерел щодо даного питання. Теоретично й експериментально обгрунтовано енергоощадний спосіб покращання мікроклімату у шахтах Донбасу за методом перерозподілу тепловологісного потенціалу між виробками приствольного двору повітроподавального ствола й очисним вибоєм. За результатами досліджень запропоновано методику розрахунку параметрів кондиціонування рудникового повітря у гірничих виробках за умов перерозподілу тепловологісних потенціалів. Визначено економічну ефективність упровадження установки кондиціонування рудникового повітря за умов використання запропонованого способу у межах однієї виїмкової ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1-13 +
Шифр НБУВ: РА350159

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Шмирьов В.Ф. 
Проектування літакових повітряних розподільних мереж з урахуванням їх газодинамічних і ресурсних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / В.Ф. Шмирьов ; Авіац. наук.-техн. комплекс "Антонов". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод проектування літакових повітряних розподільних мереж (ЛПРМ), до яких входять повітропроводи систем: кондиціонування повітря, підготовки повітря, протиобліднювальна система крила та інші подібні системи, які є невід'ємною частиною сучасного літака та визначають його конкурентоздатність. Метод розроблено з метою визначення основних конструктивних параметрів повітроводів: матеріалу, геометричних розмірів і технологій їх виготовлення за заданими характеристиками повітря (витратами, тиском, температурою) та заданим ресурсом всієї мережі. Висвітлено питання розробки та реалізації системи конструктивно-технологічних рішень, які забезпечують підтримання газодинамічних і ресурсних характеристик ЛПРМ під час їх виготовлення та цільового використання для переходу від виробу до виробу та при проектуванні нових типів літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О563-02
Шифр НБУВ: РА318618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Самі Мах'д Абдел Квадер Аскар 
Розподіл трафіку телекомунікаційних мереж за принципами диференціального обслуговування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Самі Мах'д Абдел Квадер Аскар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано критерії якості телекомунікаційних послуг і їх зв'язок з використовуваними механізмами керування трафіком, в результаті порівняння віддано перевагу механізму DiffServ, що забезпечує структурування трафіку за класами сервісу з відповідними пріоритетами, не вимагає витрат часу на попереднє встановлення параметрів транспортування трафіку маршрутами проходження потоку, використовує менший обсяг буфера та смугу пропускання, ніж інші. Встановлено як специфікації протоколів RTP, RTCP, RTSP дозволяють ефективно використати їх можливості для передачі потокових мультимедіа додатків з широкою номенклатурою функціональних можливостей. Запропоновано модель служби QoS на підставі технології DiffServ і алгоритмів обслуговування черг і кондиціонування та дозування трафіку за допомогою функцій обмеження та вирівнювання. Досліджено модель мінімізації витрат за умов надання послуг у телекомунікаційній мережі шляхом оптимізації взаємозв'язку між рівнем QoS, ціною послуги та використаними ресурсами із застосуванням моделі служби та технології DiffServ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3
Шифр НБУВ: РА372604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Поберезкін О.А. 
Розробка систем кондиціонування повітря на основі абсорбційних циклів відкритого типу і сонячної енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.А. Поберезкін ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено схемні рішення альтернативних систем з урахуванням мінімізації енерговитрат і екологічно шкідливих наслідків. Показано, що, як зовнішнє горіюче джерело для таких систем оптимальною є сонячна енергія, яка повністю або частково забезпечує регенерацію абсорбенту та безперервність циклу. Оптимальними для альтернативних систем рекомендовано тепло-масообмінні апарати (ТМА) плівкового типу з регулярною шорсткістю поверхні (РШ) за умов поперечно точної схеми взаємодії робочих потоків. Як джерело тепла для регенерації абсорбенту у відкритих абсорбційних системах прийнято систему з плоскими сонячними колекторами. Наведено експериментальні характеристики такої системи. Розроблено математичні моделі основних робочих процесів в альтернативних системах: осушування повітря та сонячної регенерації абсорбенту; випаровуваного охолодження; накопичування тепла для регенерації абсорбенту в геосистемі з плоскими сонячними колекторами. Проведено вибір робочих речовин для альтернативних систем з урахуванням їх теплофізичних властивостей, вартості та впливу на повітряне середовище та конструкційні матеріали. Встановлено, що відкритий абсорбційний цикл дає змогу вирішити задачі охолодження середовищ та їх термовологісної обробки для будь-яких параметрів зовнішнього повітря без штучного охолодження. При цьому зниження енерговитрат у порівнянні з парокомпресійними охолоджувачами складає 30 - 40 %. З використанням одержаних теоретичних та інженерних результатів розроблено повномасштабну пілотну установку АСКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 + З392.22 + З392.22
Шифр НБУВ: РА322195

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Ярошенко Ю.В. 
Склад, властивості, технологія кондиціонування та використання поверхнево-зливового і талого стоків (стосовно міст та промислових підприємств): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.В. Ярошенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної задачі інтенсифікації методів кондиціювання поверхнево-зливового стоку на підставі дослідження закономірностей формування його складу та властивостей, а також використання нових апаратів і споруд для виділення забруднень. За допомогою розробленої методики отримано нові дані щодо інтенсивності забруднення міст та промислових підприємств твердими механічними складовими (пилом), а також нафтопродуктами. Запропоновано нові конструкції очисних споруд, технологічні схеми для акумулювання й очистки поверхнево-зливового стоку, методи їх розрахунку. Розроблено технологічні рішення отримання очищених стічних вод відповідної якості, що дозволяє використовувати їх для поповнення систем водопостачання промислових підприємств, а в разі потреби скинути їх у водні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.28
Шифр НБУВ: РА310371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Руднєва В.М. 
Тривале гальмування H-рефлексу людини при дії аферентної стимуляції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Руднєва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено тривале гальмування Н-рефлексу камбалоподібного м'яза, що виникає внаслідок кондиціонуючого подразнення іпсілатерального загального малогомілкового та великогомілкового нервів, вібраційної стимуляції рецепторів м'язів нижньої кінцівки, довільних рухів у гомілковостопному суглобі. Середня тривалість за умов стимуляції загального малогомілкового нерва складала 6,3 с. Висвітлено істотну подібність часового перебігу та тривалості гальмування за наявності усіх видів кондиціонування. Тривале гальмування Н-рефлексу не усувається за умов активації мотонейронів тестованого м'яза під час довільного тонічного підошовного згинання стопи. Продемонстровано полегшення й оклюзію в процесі взаємодії тривалого гальмування Н-рефлексу з його більш короткочасним пресинаптичним гальмуванням. Отримано дані, які свідчать, що основною причиною тривалого гальмування Н-рефлексу, який виникає під дією аферентної стимуляції, є деполяризація терміналей первинних аферентів Іа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*031
Шифр НБУВ: РА312383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Підлісний В.В. 
Удосконалення процесів та обладнання для виробництва солоду: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.12 / В.В. Підлісний ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати аналізу сучасного стану технологій виробництва солоду стосовно етапів його замочування та пророщування. Показано доцільність розвитку теорії щодо механізму зволоження зерна. Наведено положення, що стосуються осмомолекулярної дифузії. Розв'язано задачу про співвідношення матеріальних спряжених потоків масообміну. Розроблено аналітичні моделі для визначення параметрів циркуляційних контурів у замочуваних апаратах. Визначено співвідношення теплових і матеріальних потоків у процесах пророщування солоду. Показано можливість вилучення діоксиду вуглецю з рециркуляційної частини повітря у камерах кондиціонування. Розроблено аналітичні моделі щодо організації рециркуляційних режимів аерації солоду. Визначено причини виникнення та можливості обмеження температурних перепадів у пророщуваному солоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.2 +
Шифр НБУВ: РА365110

Рубрики:

      
14.

Філіпковський С. В. 
Методи і технології проектування пружно-демпферних елементів аерокосмічної техніки / С. В. Філіпковський. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – проектування авіаційних і ракетних конструкцій з нелінійними властивостями з'єднань і опор при динамічних навантаженнях; мета дослідження – наукове обґрунтування та розробка методів і технологій проектування авіаційних і ракетних конструкцій з пружно-демпферними елементами на основі нелінійних математичних моделей і методів для виявлення та усунення резонансних і нестійких коливань при динамічних навантаженнях; методи дослідження – моделювання нелінійних коливань елементів обладнання і систем літальних апаратів комплексом аналітичних і числових методів аналізу лінійних і нелінійних систем (рівняння Лагранжа, метод Гальоркіна, метод нелінійних нормальних форм коливань, розкладання в ряди Тейлора та Фур'є, метод скінченних елементів, метод продовження розв'язань за параметром з уточненням розв'язків на кожному кроці ітераційним методом Ньютона, методи числового інтегрування); результати дослідження – розроблено алгоритми та пакети прикладних програм для визначення оптимальних параметрів пружно-демпферної підвіски на амортизаторах блока кондиціонування повітря літака, а також розрахунку резонансних коливань ракетних трубопроводів різної конфігурації шляхом числового моделювання коливань при розрахункових випадках динамічних навантажень; запропоновані методи і технології призначено для використання в аерокосмічній промисловості при вирішенні проблем відстроювання від резонансних частот і захисту від перевантажень; новизна – вперше розроблено науково обґрунтовані методи проектування пружно-демпферних елементів обладнання, які відрізняються тим, що їхні параметри уточнюються при доведенні за результатами комп'ютерного моделювання коливальних процесів із застосуванням нелінійних математичних моделей і методів, а не натурних випробувань; вперше розроблено науково обґрунтовані методи перевірних розрахунків обладнання аерокосмічної техніки, що навантажено сумісною дією внутрішніх джерел вібрації і коливаннями силових елементів планера, і розроблено методи виявлення комп'ютерним моделюванням нестійких режимів коливань, а також відстроювання від цих режимів елементів з нелінійними конструктивними в'язями на етапі проектування; вперше розроблено нелінійні математичні моделі роторів устаткування літаків, що навантажені одночасною дією дисбалансу і вібрації планера, які дозволили числовими експериментами визначити резонансні частоти, характер коливань при втраті стійкості, а також показали, що відстроювання від резонансів можна виконати без зміни конструкції і габаритів зміною кута контакту в шарикопідшипниках; вперше розроблено нелінійну математичну модель газорідинного демпфера паливного трубопроводу рідинної ракети, за якою розрахунковим шляхом можна визначити резонансні і нестійкі режими коливань стовпа рідини в трубопроводі; ступінь впровадження – результати впроваджено в ДП «Антонов» та ДП КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля; галузь використання – авіаційна промисловість, ракетобудування.^UThe object of research is the design of aviation and rocket structures with non-linear properties of joints and supports under dynamic loads; the purpose of research is the scientific substantiation and development of a system design methodology for aviation and rocket structures with elastic and damping elements based on nonlinear mathematical models and methods for identifying and eliminating resonant and unstable vibrations under dynamic loads; research methods – simulation of nonlinear oscillations of elements of equipment and aircraft systems by a complex of analytical and numerical methods for analyzing linear and nonlinear systems (Lagrange equations, Galerkin method, nonlinear normal modes of vibration method, decomposition into Taylor and Fourier series, finite element method, continuation method with solutions improvement at each step by Newton's iterative method, numerical integration methods); the results of research – algorithms and application programs packages have been developed to determine the optimal parameters of the elastic-damping suspension on the shock absorbers of the air conditioning unit of the aircraft, as well as to calculate the resonant oscillations of rocket pipelines of various configurations by numerical simulation of oscillations in design cases of dynamic loads; proposed methods and technologies are intended for use in the aerospace industry in solving the problems of detuning from resonant frequencies and protection against overloads; novelty – for the first time, scientifically based methods for designing elastic-damping elements of equipment have been developed, characterized in that their parameters are refined when fine-tuned according to the results of computer simulation of oscillatory processes using nonlinear mathematical models and methods, rather than field tests; for the first time, scientifically based methods for testing calculations of aerospace equipment loaded with the combined effect of internal sources of vibration and oscillations of airframe power elements were developed, and methods were developed for detecting by computer simulation unstable vibration modes, as well as detuning elements with nonlinear structural connections from these modes scientifically based methods for testing calculations of aerospace equipment loaded with the combined effect of internal sources of vibration and oscillations of airframe power elements were developed, and methods were developed for detecting by computer simulation unstable vibration modes, as well as detuning elements with nonlinear structural connections from these modes; for the first time, non-linear mathematical models of aircraft equipment rotors under loads from joint action of unbalance and airframe vibration have been developed, which allowed to determine resonant frequencies and oscillation patterns with loss of stability by numerical experiments, and also showed that detuning from resonances can be performed without changing the design and dimensions by changing the contact angle in ball bearings; for the first time, a non-linear mathematical model of the gas-liquid damper of the fuel line of the liquid rocket has been developed, which allowed calculating the resonant and unstable modes of oscillations of the liquid column in the pipeline; the degree of implementation – the results are implemented at the Antonov Company and Yuzhnoye State Design Office; industry of use – aviation industry, rocket science


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шуриберко М. М. 
Кондиціонування води для ресурсоефективних екологічно безпечних водоциркуляційних систем. / М. М. Шуриберко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню проблем зниження екологічної небезпеки при експлуатації водоциркуляційних систем у промисловості. Наявні розчинені у воді солі та гази викликають корозію металів та відкладання на стінках обладнання продуктів накипоутворення. Це, в свою чергу, призводить до суттєвих витрат на експлуатацію та ремонт обладнання, а також до збільшення об'ємів скиду продувочних вод у гідромережу і, відповідно, до збільшення об'ємів забору свіжої води. Для підвищення ефективності використання води у водоциркуляційних системах рекомендовано застосовувати інігібітори корозії та накипоутворення. Також для стабілізації води використовують редоксити на основі іонообмінних матеріалів, що забезпечують зниження корозійної агресивності води.^UThe dissertation is devoted to solving the problems of reducing the ecological danger in the operation of water circulation systems in industry. Available salts and gases dissolved in water cause corrosion of metals and deposits of scaling products on the walls of equipment. This, in turn, leads to significant costs for the operation and repair of the equipment, as well as an increase in the volume of discharge of purge water into the hydropower network and, consequently, an increase in the volume of fresh water intake. To improve the efficiency of water use in water circulation systems, it is recommended to use corrosion inhibitors and scale formation. Redoxites based on ion-exchange materials are also used to stabilize water, which reduce the corrosive aggressiveness of water.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Довгалюк В. Б. 
Розвиток наукових основ створення температурно-вологісних режимів повітряного середовища в музейних приміщеннях / В. Б. Довгалюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної проблеми запровадження систем створення температурно-вологісних режимів в музейних приміщеннях, реалізація яких базується на комплексному врахуванні тепломасообмінних і деформаційних процесів в гігроскопічних експозиційних матеріалах та удосконалення повітророзподілення у змінному режимі тепловологонадходжень, забезпечуючи в зонах розміщення експонатів нормованих мікрокліматичних параметрів. Розроблена система рівнянь, що описує тепломасообмінні і деформаційні процеси в матеріалах полімерної групи при умовах, що найбільш наближені до нормованого повітряного середовища при нестаціонарних режимах. Обґрунтовано та запропоновано критерії оцінки ефективності повітрообміну для зональної та загальнообмінної системи формування мікроклімату. Для керування параметрами повітряного середовища запропоновано алгоритм, що базується на узагальненому індексі дискомфорту, для якого пріоритетним є локальний показник дискомфорту музейного експонату. Визначено вплив аеродинамічних і теплових параметрів припливного повітря на розвиток неізотермічних струмин при змішувальній вентиляції та змінних витратах повітря. Отримано аналітичні співвідношення для розрахунку повітряних потоків між суміжними приміщеннями анфілади виставкових залів. Встановлено аналітичні залежності для кінематичних, теплових і геометричних параметрів повітророзподільних пристроїв різних конструкцій, які визначають розвиток неізотермічних струмин при витісняючій, зональній та змішувальній вентиляції та змінних витратах повітря. На основі геометричної теорії управління запропонована методологія вибору режимів роботи повітророзподільників зі змінним типом струминних течій при кількісному регулюванні системи вентиляції та кондиціонування повітря. Розроблено удосконалену конструкцію контактного апарату для спеціальних музейних приміщень. Запропоновані перспективи подальшого розвитку досліджень, які спрямовані на застосування фрактального аналізу для оцінки та прогнозу умов зберігання музейних колекцій, що знаходяться в постійному контакті з повітряним середовищем. Для оперативного керування системами кондиціонування повітря розроблено визначальний параметр К, складовими якого є температура, відносна вологість та швидкість руху повітря в музейних приміщеннях.^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual scientific and technical problem of introduction of systems of creation of temperature and humidity modes in museum premises which realization is based on the complex account of heat and mass transfer and deformation processes in hygroscopic exposition materials and improvement of air distribution in the variable mode of heat and moisture receipts, providing in zones of placement of exhibits of the normalized microclimatic parameters. The mechanism and kinetics of moisture pickup in the general case includes the processes of adsorption, absorption, capillary condensation being accompanied by with bodies' swelling. It is especially typical for colloid capillary-porous materials and relevant to most of museum exhibits. It has been developed a system of equations describing heat and mass transfer and deformation processes in polymer group materials under conditions closest to the normalized air environment under non-stationary regimes. The criteria for assessing the efficiency of air exchange for the zonal and general exchange system of microclimate formation are substantiated and proposed. The efficiency criteria relates the need to maintain the parameters' normalized values of the air environment in the museum premises and the total effective potential of the air supply ratio. An algorithm based on a generalized discomfort index has been proposed to control the parameters of the air environment, among which its local indicator is a priority for exhibition halls. It is advisable to provide moisture transfer control in the materials being subject to museum storing constantly using the contactless method of electromagnetic energy absorption of electromagnetic waves of non-heat intensity. The influence of aerodynamic and thermal parameters of supply air on the development of non-isothermal jets during mixing ventilation and variable air flow rates is determined. Analytical relations for the calculation of air flows between adjacent rooms of the enfilade of exhibition halls are obtained. It is shown the influence of geometric dimensions and shape of adjacent openings on the magnitude and direction of air flow. Analytical dependences for kinematic, thermal and geometrical parameters of air distribution devices of different constructions are established, which determine the development of non-isothermal jets during displacement, zonal and mixing ventilation. The developed designs of new class air diffusers used in variable flow ventilation and air conditioning systems are based on the obtained theoretical dependences. On the basis of the geometrical theory of management is offered the methodology of a choice of operating modes of air distributors with variable type of jet streams at quantitative regulation of system of ventilation and air conditioning. An improved design of the contact apparatus for special museum premises and transportation of exhibits has been developed. Improving the energy efficiency of the device is carried out by intensifying heat transfer and increasing the interfacial heat transfer surface.Prospects for further development of research are proposed, which are aimed at the use of fractal analysis to assess and predict the storage conditions of museum collections that are in constant contact with the air. For operational control of air conditioning systems, the defining parameter K has been developed, the components of which are temperature, relative humidity and air velocity in museum premises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Біленко Н. О. 
Підвищення енергетичної ефективності систем отримання води з атмосферного повітря / Н. О. Біленко. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі запропонована система отримання води з атмосферного повітря на базі ПКТ з комбінованими джерелами електричної енергії по холодопродуктивності значно перевершує абсорбційні схеми. Відмінною особливістю такої пропозиції є використання компресора, що працює на змінному струмі, що значно знижує собівартість виробу. Пропонується для такого компресора використовувати в світлий час доби сонячні батареї з перетворювачем постійного струму в змінний струм. Пусковий струм, при періодичному запуску електродвигуна компресора ПКТ, подається короткочасно від стаціонарного мережевого джерела електричної енергії.У темний, вечірній і ранковий час доби ПКТ може працювати від стаціонарного мережевого джерела електричної енергії, як в режимі отримання води, так і в режимі кондиціонування повітря. Системи отримання води з атмосферного повітря на базі ПКТ найбільш ефективним при температурах атмосферного повітря 35...40 °С і відносній вологості понад 70 %Запропонована модифікація АВТ з адіабатним випарником розчину може працювати в складі систем отримання води з атмосферного повітря при температурах гарячого джерела від 100 °С та цілком конструктивно вписується в елементну базу типових моделей. В середньому випарник розчину становить близько 10 % від поверхні абсорбера.Незважаючи на позитивний досвід застосування в конструкціях абсорберів і випарників аміаку АВТ радіальної капілярної насічки в подальших дослідженнях АВТ необхідно буде вивчити ступінь впливу її на процеси тепломасообміну при випаровуванні розчину в ПГС.При моделюванні та розрахунку процесу випаровування аміаку зі слабкого ВАР в ПГС була використана аналогія зворотного у напрямку процесу абсорбції пари аміаку з ПГС слабким ВАР. На сьогоднішній день автору невідомі ні теоретичні, ні експериментальні дослідження такого процесу.Запропонована універсальна схема АВТ з двома підтискаючими бустер- компресорами дозволяє істотно підвищити експлуатаційні характеристики не тільки джерела холоду, але і надійність роботи системи отримання води з атмосферного повітря в цілому. АВТ дозволяє вирішувати завдання кондиціювання повітря у житлових та громадських приміщеннях, опалення, отримання води із атмосферного повітря та холодильного зберігання плодів, овочів та іншої сільськогосподарської продукції і сировини. Схема також дозволяє оперативно реагувати на зміни умов експлуатації в частині температур джерела теплової енергії та довкілля.^UThe system of water production is offered in the work, the proposed system for obtaining water from atmospheric air based on VCT with combined sources of electrical energy significantly exceeds absorption schemes in terms of cooling capacity. A distinctive feature of this proposal is the use of an AC compressor, which significantly reduces the cost of the product. It is proposed for such a compressor to use solar panels with a DC-to-AC converter during daylight hours. The starting current, with periodic starting of the electric motor of the VCT compressor, is supplied for a short time from a stationary network source of electrical energy.In the dark, in the evening and in the morning, the VCT can operate from a stationary network source of electrical energy, both in the mode of obtaining water and in the mode of air conditioning.Systems for obtaining water from atmospheric air based on VCT are most effective at ambient air temperatures of 35…40 °С and relative humidity over 70 %The proposed AWT modification with an adiabatic solution evaporator can operate as part of systems for obtaining water from atmospheric air at hot source temperatures from 100 °C and quite constructively fits into the element base of typical models. On average, the solution evaporator is about 10 % of the absorber surface.Despite the positive experience of using radial capillary notch in the designs of absorbers and evaporators of ammonia AWT, further studies of AWT will need to study the degree of its influence on the processes of heat and mass transfer during the evaporation of solution in VGM facilities.When modeling and calculating the process of ammonia evaporation from a weak WAS in an VGM facility, the analogy of the reverse process in the direction of the absorption of ammonia vapors from an VGM facility by a weak WAS used.The proposed universal scheme of AWT with two booster-compressors can significantly increase the operational characteristics of not only the cold source, but also the reliability of the system for obtaining water from atmospheric air as a whole. AWT allows solving the problems of air conditioning in residential and public premises, heating, obtaining water from atmospheric air and cold storage of fruits, vegetables and other agricultural products and raw materials. The scheme also allows you to quickly respond to changes in operating conditions in terms of temperatures of the heat source and the environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Адамбаєв Д. Б. 
Розробка систем охолодження морських і річкових суден на базі АВХА з вторинними джерелами теплової енергії / Д. Б. Адамбаєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному та експериментальному дослідженню, що спрямоване на підвищення ефективності систем охолодження морських і річкових суден на базі абсорбційних холодильних агрегатів (АХА) з вторинними джерелами теплової енергії.Для суднових систем холодильної техніки і кондиціонування повітря відомим енергоощадної пропозицією є застосування тепловикористовуючих апаратів, утилізують теплоту відхідних газів головних суднових двигунів і котельних установок. Ефективність пропозиції пов'язана з тим, що втрати тепла з димовими газами котлів на сучасних судах становлять 7...8 %, втрати тепла в дизельних установках судів 28...40 %.Крім обробки їх повітря в системах кондиціонування штучний холод, вироблений тепловикористовуючими холодильними машинами може використовуватися для глибокого охолодження наддувочного повітря і побутових потреб.Потреба в штучному холоді для цих цілей становить 2000 - 5000 кВт, що нескладно забезпечить за допомогою тепловикорестуючих холодильних машин - пароежекторних і абсорбційних.Одним із способів підвищення енергетичної ефективності суднових холодильних систем є утилізація скидного тепла для реалізації холодильного циклу. Відома велика кількість технічних пропозицій по використанню в суднових системах кондиціонування абсорбційних бромістолітіевих холодильних машин. У цьому випадку немає необхідності в додатковому дизельному паливі для вироблення електроенергії для роботи холодильних машин.^UThe dissertation is devoted to theoretical and experimental research aimed at improving the efficiency of cooling systems sea and river vessels based on absorption refrigeration units (ARU) with secondary heat sources.For marine refrigeration and air conditioning systems, a well-known energy-saving proposal is the use of heat-using devices that utilize the heat of the exhaust gases of the main marine engines and boilers. The efficiency of the proposal is due to the fact that heat losses with flue gases of boilers on modern ships are 7…8 %, heat losses in diesel engines of ships 28…40 %.In addition to the treatment of their air in air conditioning systems, artificial cold produced by heat-using refrigeration machines can be used for deep cooling of charge air and household needs.The need for artificial cold for these purposes is 2000 - 5000 kW, which is easy to provide with the help of heat-using refrigeration machines - steam ejector and absorption.One of the ways to increase the energy efficiency of marine refrigeration systems is the utilization of waste heat to implement the refrigeration cycle. There are a large number of technical proposals for use in ship air conditioning systems absorption bromistolithium refrigeration machines. In this case, there is no need for additional diesel fuel to generate electricity for refrigeration machines.At the same time, bromistolithium systems do not allow to obtain cooling temperatures below 0 ° C and cannot be used for low-temperature storage of food and raw materials, as well as for deep supercooling of charge air of diesel units.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Євдокименко Ю. М. 
Енергоощадна система кондиціонування повітря з напівпроникною мембраною приміщень для зберігання насіння родини гарбузових / Ю. М. Євдокименко. — Б.м., 2021 — укp.

Євдокименко Ю.М. Енергоощадна система кондиціонування повітря з напівпроникною мембраною приміщень для зберігання насіння родини гарбузових – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.03 «Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання» – Київський національний університет будівництва та архітектури, МОН України, Київ, 2021.Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального питання зниження енерговитрат в процесах обробки повітря, а саме осушення припливного повітря в системах кондиціонування повітря (далі СКП). В роботі проведені теоретичні та експериментальні дослідження осушення повітря на напівпроникних ПВХ мембранах. В роботі представлена та уточнена фізична модель руху повітря через елементарну площину мембрани вздовж мембранного модуля осушення. Представлена фізична модель проникнення парів вологи крізь напівпроникну, пористу ПВХ мембрану. Методами поглибленого ексергоекономічного аналізу проведені порівняльні дослідження втрат ексергії вологого повітря, з врахуванням складових ексергії волого повітря, показників ексергетичної ефективності, та ексергетичної вартості для СКП з конденсаційним, адсорбційним та мембранним осушенням повітря . Для аналізу втрат ексергії в СКП запропоновані потокові ексергетичні діаграми. Запропонована схема модернізації СКП з застосуванням мембранного осушення повітря для приміщення зберігання насіння гарбузу.Ключові слова: поглиблений ексергетичний аналіз, поглиблений ексергоекономічний аналіз, потокові ексергетичні діаграми, мембранне осушення повітря, система кондиціонування повітря, ексергетична ефективність, ексергетичний коефіцієнт корисної дії «нетто», ексергетичний коефіцієнт корисної дії «брутто», коефіцієнт проникності.^UEvdokimenko Y.M. Energy-saving air conditioning system with a semi-permeable membrane storage for premises of seeds of gourd family - Manuscript.Dissertation for the degree of Candidate of Technical Sciences on speciality 05.23.03 "Ventilation, lighting and district heating ". - Kyiv National University of Civil Engineering and Architecture, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021.The thesis is devoted to solving the topical issue of reducing energy consumption in the processes of air treatment, namely dehumidification of supply air in air conditioning systems (hereinafter AC).In this work, theoretical and experimental studies of air drying on semi-permeable PVC membranes were carried out. A physical model of air movement through the elementary plane of membrane along the membrane dehumidifying module is presented and specified in the work. A physical model of moisture vapor penetration through a semi-permeable, porous PVC membrane is presented. Using methods of in-depth exergoeconomic analysis, comparative studies of losses of exergy of humid air, taking into account components of the exergy of moist air, exergy efficiency indicators, and exergy costs for AC with condensation, adsorption and membrane drying of air are conducted. For the analysis of losses of exergy in AC, the flow diagrams of exergy are offered. The scheme of modernization of AC with application of membrane air drying for pumpkin seeds storage room is offered.Key words: in-depth exergy analysis, in-depth exergy analysis, flow exergy diagrams, membrane air drying, air conditioning system, exergy efficiency, exergy efficiency "net", exergy efficiency "gross", permeability factor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чиченін В. В. 
Удосконалення теоретичних основ і експериментальних методів створення енергоефективних структур оборотних систем охолодження АЕС. / В. В. Чиченін. — Б.м., 2021 — укp.

На АЕС України турбоагрегати різної потужності і часу введення в експлуатацію підключаються в об'єднану оборотну систему охолодження (ОСО) із загальним для всіх водно-хімічним (ВХР) і теплогідравлічним режимами (ТГР) з єдиним складом додаткової води і загальною продувкою без врахування конструктивних особливостей конденсаторів окремих блоків, виготовлених з різних металів. Більше того, останнім часом енергетичні блоки АЕС України часто експлуатують при знижених навантаженнях. Така практика призводить до великих витрат додаткової і продувної води, а також створення ланцюга обставин, які сприяють прискореному формуванню відкладення важкорозчинних солей і окислів металів на окремих конденстаторах, зашламленню елементів ОСО, порушенню цілісності трубок і аварійним присосам охолоджуючої води.Ефективна експлуатація подібних багатоблокових електростанцій вимагає використання індивідуальних ВХР для кожного моноблока ОСО. Робота присвячена актуальній проблемі підвищення надійності та ефективності довгострокової експлуатації обладнання ОСО АЕС з метою підвищення КВВП з урахуванням встановленої потужності, термінів експлуатації блоків, стану конденсаторів і диспетчерського навантаження за рахунок застосування індивідуальних ТГР і ВХР ОСО з індивідуальними кількістю і якістю додаткової і продувної води.Проведено аналіз актуальних науково-технічних підходів до дослідження ВХР існуючих схем ОСО з метою попередження відкладень важкорозчинних солей і корозії металів енергетичного обладнання, які забезпечують тривалу ефективну і надійну роботу теплообмінників. Удосконалено математичну модель розрахунку фізико-хімічного складу циркуляційної води в процесі її упарювання і кондиціонування у вбудованих ВПУ. Створена науково обгрунтована методика структурування окремих блоків з послідовним і паралельним підключенням ОCО енергетичних блоків з індивідуальним ТГР і ВХР з урахуванням фізико-хімічного складу додаткової води. Удосконалені методики розрахунку основних показників ТГР і ВХР для схем з повторним використанням кондиціонованої продувної води на попередньо включеному і/або вбудованому осветлювачах, а також комплексного її використання для приготування живильної води ПГ і теплових мереж після обробки на гібрідних водопідготовчих установках (ГВПУ).Створена двоступенева масштабна модель з автоматичним моніторингом ТГР і ВХР, яка дозволяє відтворювати і підтримувати режими і умови випробування в заданих діапазонах з необхідною точністю і стабільністю протягом встановленого часу і прийнята ДП НАЕК «Енергоатом» для тестування нових ВХР ОСО. Розроблений метод дискретного контролю за ефективністю експлуатації ОСО при автоматичному моніторингу показників ТГР і ВХР і величин інтенсивності відкладень ваговим методом на контрольних зразках з архівуванням показників в базі даних для визначення ефективності ВХР в процесі лабораторних досліджень і промислових випробувань для вод різного солевмісту.Розроблено методику досліджень і пристрій (касету), що дозволяють здійснювати в промислових умовах дискретний аналіз відкладень на теплообмінних поверхнях і корозію металів протягом всієї робочої кампанії ОСО АЕС, ТЕС та ін. в заданий період часу.Розроблено метод диференціації відкладень важкорозчинних солей і окислів металів. Продувна вода являє собою цінну сировину і після її кондиціонування може бути застосована повторно у тих же або в інших циклах станції з більш низькими вимогами до якості живильної води.Продувку з незначним СС і Ку або її частини також можна використовувати для живлення менш навантажених теплогідравлічних циклів енергооб'єктів при переведенні на індивідуальні ВХР окремо структурованих ОСО блоків, що складаються з блокових градирень і конденсаторів.При цьому з'являється можливість в одній ОСО АЕС шляхом зміни якості живильної води, що подається, і величини продувок на окремі структури створити індивідуальні ВХР ОСО цих структур, в залежності від диспетчерського навантаження енергоблоків, а також термінів експлуатації та стану конденсаторів, які входять до структури.Однією з переваг такого структурування блоків є широкі можливості управління індивідуальними ВХР ОСО блоків, спрямованих на підвищення економічності і надійності всієї ОСО АЕС при знижених витратах додаткової води, повторному використанні продувних вод і max Ку циркуляційної води.При тривалій експлуатації всіх блоків енергооб'єкта і короткочасних зменшеннях навантаження за виробничої необхідності виправданий метод розрахунку ВХР комплексних оборотних систем охолодження, що полягає в розрахунковому визначенні іонного складу циркуляційної води і пересичення важкорозчинних солей, інтенсивності відкладень на ТПК в залежності від структурної побудови КОСО, якості додаткової води і величини продувок.Дана методика дозволяє проводити аналіз різних схем структурного з'єднання охолоджувача в блоках КОСО, а також багатоступеневих схем структурного об'єднання блоків КОСО.^UAt Ukrainian NPPs turbines of different capacity and various commissioning dates are connected to the combined circulating cooling system (CCS) with common for all water-chemical (WChR) and thermo-hydraulic regimes (THR) specific with a single composition of additional water and never taking into account the design features of individual units' condensers made of different metals. Moreover, in recent years, power units of Ukrainian NPPs are often operated at low loads.Such a practice leads to high costs of additional and purge water as well as involves the origination of a chain of circumstances that contribute to the accelerated formation of deposits of sparingly soluble salts and metal oxides on individual condensers, with components sludging, breaches in pipes integrity and emergency water suction.Efficient operation of such multi-unit power plants requires the use of individual VHR for each CCS monoblock unit.This research is devoted to the topical problem of increasing the reliability and efficiency of NPP equipment CCS long-term operation in order to increase the installed capacity utilization factor (ICUF) taking into account the installed capacity, service life of units, condensers and dispatching load due to the use of CCS individual THR and WChR as well as the additional and purge water quality.The analysis of existing scientific and technical approaches to the existing CCS WChR research for the purpose of insoluble salts deposits and metals corrosion prevention at the power equipment to provide a continued effective and reliable work of heat exchangers is carried out. The mathematical model for calculating the circulating water physicochemical composition in the process of its evaporation and conditioning in built-in VSU has been improved. A scientifically substantiated method of structuring individual units with serial and parallel power units with individual THR and WChR CCS connection has been created, taking into account the additional water physicochemical composition.Improved are the methods for THR and WChR main indicators calculating for circuits operating the conditioned purge water reiterative use with pre-included and /or embedded water cleansing, as well as such water integrated use for SG feed and heat networks water preparation after treatment on hybrid water treatment plants.Created is a two-stage scale model with THR and WChR automatic monitoring that allows reproducing and maintaining test modes and conditions in the specified ranges with the required accuracy and stability for a set time; that model has been adopted by State Enterprise “National Nuclear Energy Generating Company “Energoatom” for testing new WChR CCS. A method of CCS operation efficiency discrete control with THR and WChR indicators and deposits intensity values automatic monitoring by weight method on control samples with indicators archiving at database to determine WChR efficiency in the process of laboratory researches and industrial tests for water of various saltiness has been developed.Elaborated is the research methodology with designing devices (cassettes), which allow performing, in industrial conditions, a discrete analysis of deposits on heat exchange surfaces and metals corrosion during the entire working campaign of NPPs' and TPPs' CCS, during a given time period. A method for the differentiation of sparingly soluble salts and metals oxides deposits has been developed.The purge water is a valuable raw material and after its conditioning can be reused in the same or in other powerplant's cycles which have lower requirements as to the feed water quality.A purge with a small saltiness and Kу or its part can also be used to feed less loaded thermohydraulic cycles of energy facilities when converting to individual WChR the separately structured CCS units consisting of unit cooling towers and condensers. At that it is possible to arrange individual WChR CCS in a separate NPP's CCS by changing the quality of feed water and purge values for separate structures, depending on the power units control load and the condensers service life and condition.One of the advantages of such unit structuring refers to wide possibilities of individual WChR CCS units control aimed at increasing the entire NPP CCS economy and reliability with reduced additional water consumption, reuse of purge water and circulating water max Kу.When continued operation of all power facility's units and short-term reductions of loading upon production considerations justified is the use of complex circulating cooling systems WChR calculation method that consists in calculating to assess the circulating water ionic structure and supersaturation with sparingly soluble salts, quality of additional water and size of purges. This technique allows the analysis of different schemes for cooler, and water-treatment facilities structural connection at CCCS units, as well as CCCS units structural connection multi-stage schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського