Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (1454)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (237)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНСАЛТИНГОВ$<.>+<.>K=КОМПАНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яндієв С.О. 
Логістика в керуванні господарськими системами (на прикладі транспортно-експедиторських компаній): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.О. Яндієв ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 1998. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних і практичних питань удосконалення структури управління транспортними та транспортно-експедиторськими компаніями в умовах ринкової економіки. В роботі проаналізована роль та значення управлінських структур в функціонуванні логістичної системи, в півищенні ефективності та конкурентоспроможності транспортних підприємств. Розроблена методика аналізу відповідності логістичної системи і структури керування транспортно-експедиторською компанією, яка базується на використанні апарату експертних систем. Розроблені та обгрунтовані раціональні моделі управління транспортно-експедиторськими компаніями, підтверджені позитивними економічними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У540.0

Рубрики:

      
2.

Філіпчук В.С. 
Стратегічне планування у нафтогазовій промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.С. Філіпчук ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації визначені світові тенденції та перспективи розвитку стратегічного планування у великих компаніях, зокрема, нафтових. Обгрунтована необхідність розвитку нафтової галузі України на засаді організації вертикально-інтегрованих компаній: від виконання пошукових робіт, видобутку, переробки, транспортування та реалізації нафти і нафтопродуктів, а також необхідність управління їх капіталом на засаді його акцінування. Запропоновані методичні матеріали та рекомендації по впровадженню діагностики та оцінці впливу зовнішнього середовища на формування довгострокових планів, цілей, стратегію великої компанії та методичні розробки для використання на підприємствах галузі при реалізації довгострокового фінансування за кошти акціонерного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.652.51

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гриб В.В. 
Моделювання процесів управління інвестиційною компанією в умовах нестабільного економічного середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Гриб ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми функціонування фінансових посередників в умовах нестабільної економічної ситуації в Україні. З метою підвищення ефективності діяльності інвестиційної компанії на фондовому ринку запропоновано концепцію адаптивного підходу щодо керування інвестиційною компанією. Побудовано математичні моделі стратегічного управління портфелем цінних паперів, спрямовані на максимізацію очікуваного прибутку у довгостроковому періоді. З метою покращання привабливості інвестиційної компанії вкладникам синтезовано модель формування портфеля цінних паперів на основі теорії нечітких множин, критерієм оптимальності якої є своєчасність виконання зобов'язань перед вкладниками. Для здійснення ефективного оперативного управління інвестиційними компаніями запропоновано модель управління інвестиційним портфелем, спрямовану на мінімізацію сумарного ризику зміни прибутковості цінних паперів. Проаналізовано методи реалізації синтезованих у роботі математичних моделей та реалізовано узагальнену модель стратегічного управління портфелем цінних паперів інвестиційної компанії на прикладі інвестиційної компанії "ТЕКТ" (м. Київ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301
Шифр НБУВ: РА307863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пацурія Н.Б. 
Правове регулювання страхової справи в Україні (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.Б. Пацурія ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено організаційно-правовий аспект страхової діяльності в Україні. На засадах чинного законодавства виконано комплексний аналіз призначення, змісту та кола учасників страхової діяльності, зміст, межі та правові форми державного нагляду за страховою діяльністю в країні. Розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про страхову діяльність. Запропоновано внести зміни та доповнення до чинного законодавства, і, зокрема, наступні поняття: "страхова діяльність", "страхова компанія", "об'єднання страховиків". На підставі існуючих правових визначень доопрацьовано поняття "товариство взаємного страхування". Проведено систематизацію законодавства України, що регулює страхову діяльність. Здійснено розробку додаткових законодавчих і правозахисних заходів для зміцнення правопорядку в страховій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.1
Шифр НБУВ: РА312586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Халіабех Мохд Салім 
Маркетингові стратегії післяпродажного обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Халіабех Мохд Салім ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні принципи і методи організації післяпродажного обслуговування для комплексного вирішення всіх завдань маркетингової діяльності підприємства. Проаналізовано питання організації післяпродажного обслуговування в провідних компаніях світу і на підприємствах України. Розроблено схему реалізації товарів у процесі післяпродажного обслуговування. Сформовано систему потреб, які необхідно реалізувати, і досліджено питання прийняття рішень споживачем в умовах післяпродажного обслуговування. Запропоновано нову категорію - життєвий цикл споживача. Розглянуто питання формування стратегій післяпродажного обслуговування. Сформульовано сутність, мету і завдання маркетингу супроводу. Досліджено проблеми післяпродажного обслуговування в системі транспортного маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803
Шифр НБУВ: РА310384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Буханець Д.Г. 
Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Д.Г. Буханець ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання, нові методологічні підходи та практичні рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку та системи спеціалізованої фінансової звітності страхових компаній України. Розглянуто основні методологічні засади побудови обліку страхової діяльності. На основі узагальнення світового досвіду висловлено пропозиції щодо удосконалення методики обліку страхових операцій з перестрахування, виплат страхових сум і страхових відшкодувань на підставі єдиних методологічних засад обліку страхових операцій, а також порядку та умов їх проведення. Обумовлено застосування методів оцінки технічних резервів страхових компаній, що відповідають характеру надання страхової послуги. Для задоволення інформаційних потреб користувачів та державного нагляду за страховою діяльністю запропоновано склад та форми спеціалізованої фінансової звітності страховика відповідно до вимог національних стандартів бухгалтерського обліку та страхового законодавства України з використанням зарубіжного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.27
Шифр НБУВ: РА310294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чуприна Л.В. 
Організаційно-економічні передумови розвитку процесів роздержавлення та приватизації промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Чуприна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми роздержавлення та приватизації. Надано методичні рекомендації щодо формування механізму приватизації промислових підприємств України. Уточнено поняття "приватизація", яке характеризує процес переходу від державної власності до приватної за вітчизняних умов на основі виявлення рушійних сил процесу, а також визначено необхідні умови для його протікання. Розглянуто необхідність радикальних заходів щодо зміни форм, методів та стилю управління підприємством у післяприватизаційний період. Проаналізовано розвиток оренди державних підприємств та акціонерної форми господарювання. Розглянуто позитивні та негативні риси вказаних форм підприємництва, визначено фактори, які сприяють їх розвитку в економіці України. Обгрунтовано необхідність післяприватизаційної підтримки підприємств через відповідні ринкові структури з залученням банків, страхових і консалтингових фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-4
Шифр НБУВ: РА310171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шумлянська О.І. 
Економіко-математичні моделі планування основної виробничої діяльності судноплавних компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.І. Шумлянська ; Одес. держ. морс. ун-т. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності вітчизняних судноплавних компаній шляхом удосконалення планування роботи флоту на основі методології бізнес-планування. До процесу планування здійснено комплексний підхід, що сполучає маркетингові дослідження з векторною оптимізацією. Це дозволяє обгрунтовано визначати цілі судноплавної компанії та будувати економіко-математичні моделі багатокритеріальних оптимізаційних задач планування виробничої діяльності, адекватні маркетинговим позиціям, які займає компанія на ринку транспортних послуг. Визначено та розв'язано задачі з лінійними та нелінійними критеріями оптимізації, виражені кількісними та якісними показниками, особливо важливими під час планування за ринкових умов. Розроблено методику оцінки ризику планових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.1-230.301 + У9(4УКР)374.1-230.301
Шифр НБУВ: РА314595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хміль Л.М. 
Формування механізму менеджменту в корпоративному секторі банківської системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.М. Хміль ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні проблеми та практику становлення механізму банківського менеджменту в корпоративному секторі банківської системи України. Викладено нові теоретичні узагальнення та нові методологічні підходи до стратегічного й оперативного менеджменту корпоративних банків. Обгрунтовано положення, згідно з яким механізм банківського менеджменту є системою, яка складається з взаємопов'язаних ланок (підсистем), що об'єднують, у свою чергу, множину елементів і блоків. Визначено основні принципи формування механізму менеджменту банків, заснованих на корпоративній власності: системний характер, взаємозв'язок із зовнішніми та внутрішніми чинниками середовища функціонування менеджменту; цілеспрямованість; блочність побудови; взаємозв'язок функцій, методів та інструментів менеджменту. Теоретично доведено, що однією з функцій банків у постсоціалістичній економіці є сприяння формуванню прошарку приватних власників у суспільстві (залучення коштів фізичних осіб, надання громадянам трастових, консалтингових та інших послуг, що сприяє ефективному розміщенню і вкладенню коштів та є одним із нових джерел формування доходів населення, а також формує ринкове мислення громадян).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-212.1
Шифр НБУВ: РА313418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
10.

Андрощук О.В. 
Інформаційні нейромережеві технології оперативного обліку електроенергії в енергопостачальних компаніях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Андрощук ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади інформаційної технології для обліку електричної енергії в режимі реального часу за умов неповної та спотвореної вхідної інформації, що підвищує ефективність оперативного керування режимами енергопостачальних компаній (ЕПК). Запропоновано та досліджено метод енергетичної ідентифікації в режимі реального часу недоступних для засобів телеметрії фрагментів електричних мереж ЕПК, який дає можливість з урахуванням наявних даних зовнішніх телевимірів недоступного фрагменту створити цілісну інформаційну інфраструктуру для оперативного аналізу даних про находження, корисний відпуск і технологічні витрати електроенергії (ТВЕЕ) в електричних мережах ЕПК. Наведено метод оперативної верифікації телевимірів, який забезпечує однозначність на момент звітності регламентованої чинним законодавством. Запропоновано нейроматематичну модель реструктуризації ТВЕЕ в електричних мережах, яка забезпечує повномасштабний облік електроенергії в режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з280.71-5-05
Шифр НБУВ: РА315933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Бучинська І.В. 
Катагенетичні перетворення пісковиків різних генетичних типів кам'яновугільних відкладів Донецького та Львівсько-Волинського басейнів: Автореф. дис. канд. геол. наук: 04.00.16 / І.В. Бучинська ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин, Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено катагенетичні перетворення пісковиків вуглевмісних товщ. Петрографічними методами з використанням рентгенівського та хімічного аналізу досліджено пісковики русел, підводних виносів рік і узбережжя моря, що містять вугілля від довгополуменевого до пісного для Донецько-Макіївського та Красноармійського районів Донбасу та газове, жирне, коксівне для Південно-Західного району Львівсько-Волинського басейну. На підставі вивчення змін мінералів-індикаторів (кварцу, регенераційного кварцу, польових шпатів, біотиту, глинистих мінералів цементу), встановлено, що зональність катагенетичних перетворень залежить від генетичного типу пісковиків та геологічної будови районів досліджень. Визначено взаємозв'язок між інтенсивністю катагенетичних перетворень пісковиків та їх пористістю. Пісковики русел та підводних виносів рік у процесі переходу від стадії початкового до глибинного катагенезу характеризуються стрибкоподібним зменшенням пористості. Детальне літолого-петрографічне дослідження пісковиків з встановленням їх генетичного типу та врахуванням інтенсивності катагенетичних змін дає можливість передбачати небезпечні зони, які можуть акумулювати супутній газ метан і бути небезпечними через газовикиди під час розробки вугільних пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.22(45УКР) + Д59(45УКР)344 +
Шифр НБУВ: РА321236

Рубрики:

      
12.

Езума Інносент Озоємена 
Нігерія на світовому ринку нафти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Інносент Озоємена Езума ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано роль національних економік у сучасній світогосподарській системі залежно від рівня розвитку держав. Встановлено, що спеціалізація ринку ресурсів сприяє поглибленню міжнародної спеціалізації та інтеграції економік окремих країн у союзи, блоки, коаліції держав. Охарактеризовано сучасний стан ринку світових енергетичних ресурсів. На підставі статистичних даних визначено роль Нігерії на світовому ринку нафти як держави - експортера нафти, найбільшого виробника сирої нафти та природного газу серед країн Африки. Встановлено особливості організаційних форм нафтового бізнесу Нігерії. Розроблено модель оцінки ризику щодо інвестування пошуково-розвідувальних робіт у нафтовій промисловості. Наведено рекомендації щодо розподілу продукції, що визначає характер відносин між Національною нафтовою компанією Нігерії та іноземними нафтовими компаніями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6НІГ)305.652-592 + У9(6НІГ)843.521 +
Шифр НБУВ: РА321887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Трофимова О.К. 
Методи забезпечення ефективності консалтингової діяльності на підприємствах промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.К. Трофимова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — К., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено класифікацію консалтингової діяльності завдяки розробці комплексної предметної та суб'єктної класифікації та класифікатора за 15 ознаками консалтингових послуг. Розроблено концептуальну модель консалтингової діяльності на підставі принципів Тотальної якості та стандартів ISO. Удосконалено методику фінансової діагностики підприємств промисловості з урахуванням комплексної оцінки фінансового стану підприємств промисловості. Запропоновано багатокрокову комплексну систему аналізу ефективності консалтингової діяльності з боку консультанта та підприємств промисловості з урахуванням якісних і кількісних показників консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301в611
Шифр НБУВ: РА317792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Паньків Р.П. 
Літолого-геохімічні особливості і умовини утворення родовищ сірки північно-західної частини Передкарпатського сірконосного басейну (на прикладі Язівського родовища): Автореф. дис. канд... геол. наук: 04.00.02 / Р.П. Паньків ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України"; Ін-т геології та геохімії горюч. копалин. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено речовинний склад різного рівня організації та різної форми існування матерії: породи - мінерали - хімічний макросклад - мікроелементний склад - ізотопи вуглецю, кисню, водню; розсіяна в мінералах та породах рідка та газова фази, а також розсіяна органічна речовина. Встановлено хімічну та ізотопну ідентичність осадових вапняків всього розрізу тираського горизонту, яка відрізняє їх від метасоматичних погіпсових вапняків. Встановлено, що сучасні гідрогеологічні умови суттєво відрізняються від палеогідрогеологічної обстановки процесу рудоутворення відсутністю припливу глибинних солянок. Визначено: частина газопроявів на сірчаних родовищах мають специфічний хімічний склад, що зумовлено їх участю в процесах сіркоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3)16 + Д59(45УКР3)452 +
Шифр НБУВ: РА321751

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Кошіль М.Б. 
Донні відклади верхньо-середньої частини р.Дністер (еколого-геохімічний аспект): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.Б. Кошіль ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України", Ін-т геології і геохімії гор. копалин. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто літолого-мінералогічні та геохімічні особливості донних відкладів Дністра та Дністровського водосховища, внутрішні зв'язки між окремими літолого-мінералогічними та геохімічними показниками, що характеризують склад і властивості осадів. На підставі системно-статистичної обробки результатів аналізів виділено групу мікроелементів у донних відкладах шляхом вивчення їх розподілу в гранулометричному спектрі й асоціації рухомих форм макро- і мікроелементів у донних відкладах. Визначено джерела надходження мікро- і макрокомпонентів у донні відклади, встановлено ряд геохімічної рухомості мікроелементів, виявлено закономірності просторового розподілу хімічних елементів у донних відкладах р.Дністер і Дністровського водосховища, наведено комплексну еколого-геохімічну характеристику донних відкладів як невід'ємного компонента гідроекосистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.52
Шифр НБУВ: РА319067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Калачевська Л.І. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму інформаційно-консультаційного забезпечення в інфраструктурі аграрного бізнесу (на матеріалі Сумської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.І. Калачевська ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено особливості розвитку інформаційного сервісу в аграрній сфері, уточнено зміст економічної категорії інформаційно-консультаційної (ІК) інфраструктури аграрного бізнесу та диференційовано її за сферами консультування та відповідним функціональним призначенням. Вивчено світовий досвід діяльності ІК структур в аграрній сфері. Проаналізовано стан реформування сільськогосподарського виробництва, зроблено оцінку ринку консалтингових послуг в АПК Сумської області та галузі інформаційного забезпечення ефективності консалтингової діяльності. Запропоновано концепцію розвитку системи ІК забезпечення підприємств АПК, визначено організаційні особливості й економічний механізм функціонування ІК служб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Сум)32 ф
Шифр НБУВ: РА318828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ротова Т.А. 
Управління прийнятими на страхування ризиками: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.А. Ротова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліжено теоретичні, методологічні та організаційні питання, пов'язані із управлінням ризиками, прийнятими на страхування вітчизняними страховими компаніями. Обгрунтовано теоретичну сутність страхових ризиків, значення процесу управління ними для страхових компаній та їх клієнтів. Досліджено процеси андеррайтингу, контролю та фінансування страхових ризиків. Розроблено модель процесу страхування у вигляді "ланцюжка процесу страхування", вихідні положення програм мінімізації ризиків. Проаналізовано сучасну тарифну політику страхових компаній як важливого інструменту управління страховими ризиками. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення управління ризиками у страхових компаніях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-99 + У9(4Укр)261.7
Шифр НБУВ: РА318379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шандрівська О.Є. 
Управління газотранспортними компаніями на засадах маркетингу та логістики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Є. Шандрівська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив елементів макро- та мікросередовищ на функціонування газових компаній. Проведено структуризацію учасників ринку газу, сформульовано додаткові ознаки сегментування ринку газу, оцінено перспективи розвитку газової промисловості України. Обгрунтовано необхідність реформування газотранспортних компаній у логістичні системи завдяки проведеній регіоналізації ринку газу, дослідженим особливостям газопотоку на регіональному рівні, запропонованим заходам організаційного забезпечення управління газопотоком у регіональних газотранспортних компаніях і комплексу завдань щодо їх інформаційного забезпечення. Розроблено складові технології адаптації логістичної системи до ринкових умов господарювання. Наведено рекомендації для удосконалення товарної, цінової, дистрибуційної та комунікаційної політики газотранспортних компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)377.6-21
Шифр НБУВ: РА317740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Танащук К.О. 
Структурна перебудова в телекомунікаційних компаніях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / К.О. Танащук ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено концептуальні засади функціонування телекомунікаційної компанії як суб'єкта економічних відносин, який еволюціонує у процесі трансформації організаційно-економічного статусу та прав власності. З позицій комплексного підходу узагальнено й уточнено шляхи структурної перебудови у телекомунікаційній компанії. Висвітлено фактори зовнішнього середовища, які суттєво впливають на трасформацію структури телекомунікаційної компанії: глобалізацію, демонополізацію, приватизацію та лібералізацію телекомунікаційного ринку, ступінь розвитку фондового ринку, кількісний та якісний склад його учасників. Сформульовано поняття "демонополізація телекомунікаційного ринку" та визначено сценарії її здійснення. На основі порівняльного аналізу етапів структурної перебудови у провідних телекомунікаційних компаніях з'ясовано їх загальні риси й особливості відповідно до ступеня економічного розвитку країн Європи. У разі впровадження нової структури даної компанії запропоновано використовувати відносний показник зміни коефіцієнтів ефективності витрат, що дозволяє на основі існуючих вихідних даних, розрахувати відносний показник ефективності структурної перебудови компанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)386.71-31
Шифр НБУВ: РА319041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сєвка В.Г. 
Страхування діяльності торговельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.Г. Сєвка ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини, що формуються на страховому ринку України взагалі, і між торговельними підприємствами та страховими компаніями зокрема. Проведено комплексне дослідження факторів, що визначають доцільність використання страхових послуг діяльності торговельних підприємств. Визначено можливі ризики фінансового та майнового характеру залежно від етапів торговельно-технологічного процесу та прийнятих заходів їх запобігання. Обгрунтовано якісні та кількісні критерії ефективності діяльності страхового ринку, а також проаналізовано відповідності страхових ринків регіону та України даним критеріям. Розроблено рейтинг страховиків. Запропоновано показник вигідності страхування, як співвідношення страхового відшкодування до надходжень, що може використовуватися торговельними підприємствами з метою визначення привабливості страхової компанії. Охарактеризовано етапи ризик-менеджменту для торговельного підприємства з зазначенням ролі та місця страхування. Наведено програму страхування діяльності торговельного підприємства як елемент ризик-менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.7 + У9(4Укр)421.1-93
Шифр НБУВ: РА319730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського