Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (114)
Пошуковий запит: (<.>K=КРІПЛЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 130
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Бердочник В.А. 
Аеродинамічні характеристики несучого гвинта на критичних режимах обтікання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.А. Бердочник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено числовий метод визначення аеродинамічних характеристик несучого гвинта (НГ), побудований на основі нелінійної нестаціонарної вихрової лопатевої теорії. Розроблено модель локального за часом і простором зриву з передньої кромки окремих перерізів лопатей. Одержано можливість урахування нелінійних за кутом атаки та числом Маха аеродинамічних характеристик профілів лопаті. Розроблено універсальну концепцію побудови геометрії, кінематики та динаміки несучих поверхонь у математичній моделі НГ з шарнірним кріпленням лопатей, що дозволяє розширити межі проведення параметричних досліджень. Вивчено поведінку несучих гвинтів серійних вертольотів на критичних режимах їх обтікання, одержано якісну картину явищ, кількісні сумарні та розподілені аеродинамічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.21-011 +
Шифр НБУВ: РА335209

Рубрики:

      
2.

Врона І.Т. 
Вдосконалення процесу проектування формованих підошов: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / І.Т. Врона ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення ступеня спресування пакетів матеріалів верху в процесі формування їх на колодці (деклараційний патент України на винахід). Запропоновано аналітичні методи визначення міцності кріплення формованих підошов з бортиком до верху взуття, встановлено їх геометричні параметри. Розглянуто математичні моделі та алгоритм автоматизованого проектування підошов з урахуванням ступеня спресування заготовки в процесі формування її на колодці та нормативного рівня міцності їх клейового кріплення до верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.104 +
Шифр НБУВ: РА340504

Рубрики:

      
3.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
4.

Грень Я.В. 
Вимірювання та аналіз нестаціонарних вібрацій методами цифрової обробки сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Я.В. Грень ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Розроблено методи аналізу нестаціонарних вібрацій обертових машин у режимі реального часу з використанням різниць. Розглянуто моделі сигналів нестаціонарних вібрацій. Розроблено методи вибору ділянок локальної стаціонарності та методи визначення різниць кореляційних функцій і спектрів потужності з метою використання останніх як діагностичних ознак. Шляхом комп'ютерного моделювання досліджено похибки визначення ділянок локальної стаціонарності розробленими методами. Виявлено нові діагностичні ознаки обертових машин, які під час використання різницевого кореляційно-спектрального аналізу дозволяють виявити перекіс прилягаючої поверхні другого підшипника турбіни типу К-200-130 ЛМЗ, обрив болта кріплення бічної колодки до обойми першого підшипника турбіни типу К-160-130 ХТЗ та нерівномірність затягування болтів півмуфт роторів високого та низького тисків цієї турбіни. Виявлено також діагностичні ознаки, які дозволяють встановлювати наявність тріщин у лопатках турбін. На підставі запропонованих методів та алгоритмів розроблено ефективні структури та програмне забезпечення для адаптивного кореляційного аналізу нестаціонарних вібрацій механічного обладнання та його елементів у режимі реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-012с116
Шифр НБУВ: РА308798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Ковалевська І.А. 
Геомеханіка управління стійкістю просторової системи "масив-зміцнені породи-кріплення підземних виробок": Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / І.А. Ковалевська ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 34 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу змінюваної у просторі реакції підсистеми "зміцнені породи-кріплення" на стійкість граничного стану знеміцнених порід зони граничної рівноваги та формування просторової епюри навантаження на кріплення від ваги порід зони нестійкої рівноваги, а також закономірності впливу просторової неоднорідності геометричних, механічних та силових параметрів підсистеми "зміцнені породи-кріплення" на її напружено-деформований стан. Виявлені закономірності у комплексі з розробленими критеріями оптимізації режимів взаємодії геомеханічної системи "масив-зміцнені породи-кріплення" є науковою основою для удосконалення конструктивно-технологічних схем зміцнення приконтурного масиву анкерами та сумішами, що твердіють. Створено алгоритм оптимізації режимів взаємодії системи "масив-зміцнені породи-кріплення", який враховує просторовий характер періодичних змін її геометричних, механічних та силових параметрів. Розроблено методи прогнозу проявів гірського тиску та розрахунку напружено-деформованого стану підсистеми "зміцнені породи-кріплення". Сформульовано новий у просторовому відношенні комплекс ресурсозберігаючих критеріїв рівноміцності підсистеми "зміцнені породи-кріплення" та її адаптації до характеру проявів гірського тиску. Створено групу нових методів розрахунку раціональних параметрів кріплень. Розроблено та апробовано нове тампонажне обладнання, елементи анкерного та рамно-анкерного кріплень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И141.31
Шифр НБУВ: РА331099

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Сахно І.Г. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.Г. Сахно ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення стійкості гірничих виробок, закріплених анкерним кріпленням. Установлено нові особливості розвитку зони зруйнованих порід навколо виробки, що закріплена анкерним кріпленням. Установлено вплив схеми розташування анкерів у шароватому породному масиві на його навантажувально-деформаційну характеристику. Визначено кращу схему анкерування, застосування якої дозволяє досягати до 10 % відносних зсувів породно-анкерної конструкції зі збереженням її несучої здатності. Установлено закономірності зміни несучої здатності та відносних деформацій породно-анкерної конструкції залежно від міцності та потужності шарів що її складають, їх взаємного розташування, загальної товщини конструкції, щільності анкерування та ширини виробки. Розроблено методику розрахунку параметрів анкерних систем, за якою створювана конструкція розглядається як кріплення виробки, за цього враховується схема розташування анкерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.31 +
Шифр НБУВ: РА349443

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Куклін В.Ю. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів способів кріплення та охорони виробок в нестійких породах при інтенсивному відпрацюванні пологих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.Ю. Куклін ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто уявлення про закономірності формування напружено-деформованого стану у вуглепородному масиві, зокрема в ньому виділено чотири характерні зони, розташовані уздовж лінії очисного вибою, симетричні щодо середини лави та являють собою чергування зон підвищених і знижених напружень. Показано, що у разі збільшення навантаження на очисний вибій зменшується імовірність вивалоутворення в покрівлі, збільшуються значення максимуму епюри опорного тиску й тиск на лавове кріплення, активізуються процеси здимання порід у лаві. Установлено, що паралельно лінії очисного вибою в покрівлі пласта формується область аномальних напружень, що змінюється за часом, місце розташування та величина якої визначається положенням і швидкістю переміщення робочого органа комбайна. Показано, що зі зростанням навантаження на очисний вибій зона впливу лави на систему кріплення - масив виймальних штреків зменшується, а область бічних порід, підданих конвергенції, збільшується, за цього характер розподілу тиску у покрівлі має два екстремуми: на сполученні лава - штрек і у зоні посадки покрівлі. Одержано новий розв'язок задачі визначення критичного кроку посадки покрівлі в лаві, за яким враховується шаруватість масиву, його структурна неоднорідність та фактор - швидкість оголення масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА328708

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Петренко Ю.А. 
Геомеханічні основи збереження стійкості виробок глибоких шахт на різних етапах їх експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Ю.А. Петренко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецк, 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему збереження стійкості виробок глибоких шахт на різних етапах їх експлуатації. Встановлено, що використання несучої здатності вміщуючих порід є одним з найбільш економічних і технологічно простих методів забезпечення стійкості гірничих виробок. Обгрунтовано нову концепцію забезпечення стійкості гірничих виробок на підставі обліку особливостей перебігу геомеханічних процесів у масиві порід, що вміщує виробки, на різних етапах їх підтримки. Розроблено аналітико-експериментальний метод прогнозу розмірів зони непружних деформацій за часом. Встановлено особливості та закономірності поведінки системи кріплення - масив у разі зміни геомеханічного стану вміщуючого виробки масиву на різних етапах їх експлуатації. Запропоновано нову концепцію застосування анкерного кріплення, в якій анкер розглянуто не як несучу конструкцію кріплення, а як елемент, що змінює структурно-механічні параметри масиву, який вміщує виробку, і перешкоджає його руйнуванню. Розроблено новий спосіб підтримки виробок кріплення - охорона та технологія перекріплювання гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 +
Шифр НБУВ: РА358710

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Левіт В.В. 
Геомеханічні основи розробки і вибору комбінованих способів кріплення вертикальних стовбурів у структурно неоднорідних породах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / В.В. Левіт ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності і технологічності кріплення вертикальних стовбурів вугільних шахт, які проходять у неоднорідних масивах порід. В роботі розвивається комплексний підхід отримання загальносистемного ефекту від диференційованого вибору кріплення стовбурів та послідовної чи сумісної реалізації регулятивних засобів в системі "кріплення стовбура - неоднорідний породний масив", які сукупно забезпечують демпфірування зміщень, зростання несучої здатності приконтурних порід та кріплення, в результаті чого забезпечується зниження величини і асиметрії навантажень на стовбур та підвищення його стійкості. З врахуванням структурної і міцнісної неоднорідності породного масиву та результатів дослідження закономірностей і особливостей взаємодії системи "кріплення стовбура - масив порід" розроблені науково-технічні принципи вибору і нові конструкції охоронних вантажонесучих систем, які забезпечують довготривалу стійкість шахтних стовбурів в складних гірничо-геологічних умовах. Основні результати роботи знайшли промислове застосування на вугільних шахтах, реалізовані в нормативно-технічних документах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.12

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Тулуб С.Б. 
Геомеханічні основи та просторово-технологічні рішення забезпечення стійкості виробок вугільних шахт у складно-структурних тріщинуватих порідних масивах: Автореф.дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / С.Б. Тулуб ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено геомеханічні основи та способи підвищення стійкості комплексу підземних виробок вугільних шахт з використанням закономірностей деформування складноструктурного тріщинуватого породного масиву, що містить штучні порожнини. Впроваджено конструкції рамно-анкерного кріплення для підготовчих виробок, які перебувають під впливом очисних робіт. Для підвищення стійкості камер обгрунтовано можливість їх охорони за допомогою компенсуючих виробок. Рекомендовано нові конструкції фундаментів підіймальних машин, призначених для використання умов здимання підошви. Доведено, що стійкість виробок залежить від кута падіння тріщин і азимута проведення виробки. Обгрунтовано та встановлено геомеханічні закономірності розміщення комплексу виробок вугільних шахт у складноструктурних тріщинуватих масивах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1
Шифр НБУВ: РА314467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бутенко Г.З. 
Дослідження 2-метрового телескопа для підвищення якості астрофізичних спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Г.З. Бутенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу Гартмана досліджено стан оптичних систем Річі-Кретьєна та куде 2-м телескопа на піку Терскол. Визначено фактори, які впливають на якість зображення, що створюється оптикою телескопа. На підставі результатів спеціальних спостережень, проведених протягом 1998 - 2004 рр. одержано значення аберацій Зайделя (коми, сферичної аберації та астигматизму) для центру поля оптичних систем телескопа, по полю оптичної системи Річі-Кретьєна, величини кружків розсіяння з концентрацією енергії 80 % для обох оптичних схем, оцінено стан юстування фокуса Касегрена, роботу систем кріплення та розвантаження дзеркал. За результатами досліджень мікроклімату труби та башти 2-м телескопа обгрунтовано доцільність використання штатних систем продуву підкупольного приміщення та закритої труби телескопа та відпрацьовано режими їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА349877

Рубрики:

      
12.

Хомик Н.І. 
Дослідження пруткових транспортерів бурякозбиральних машин з врахуванням особливостей навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Н.І. Хомик ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено новий аналітичний підхід щодо оцінки напружено-деформованого стану пруткових транспортерів бурякозбиральних машин. Побудовано математичну модель експлуатаційної навантаженості транспортера з урахуванням збурних динамічних навантажень залежно від форми імпульсу, спричиненого нерівномірним розподілом коренеплодів на полотні транспортера. Із застосуванням розробленої моделі, що грунтується на використанні модифікованого методу мінімуму потенціальної енергії деформації, визначено напружено-деформівний стан конструкцій пруткових транспортерів. У результаті проведених досліджень удосконалено конструкції кріплення елементів транспортера. Одержано універсальні рівняння стосовно оцінки зазначеного стану транспортера удосконаленої конструкції враховують інтенсивність експлуатаційної навантаженості на транспортер у разі дії різної форми силових імпульсів. Представлено математичні залежності для визначення деформації тягового елемента удосконаленої конструкції від дії навантаження на основі розгляду стану рівноваги елемента транспортера, а також характеристики його динамічної навантаженості. Побудовано розрахункову модель для визначення часу зношення головки прутка полотна, визначено ресурс головки прутка полотна транспортера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.151 +
Шифр НБУВ: РА324090

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Попов С.В. 
Дрібнозернисті щільні бетони зі спеціальними властивостями на заповнювачах із кам'яновугільних і антрацитових золошлакових матеріалів ТЕС Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.В. Попов ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теретично та експериметально обгрунтовано можливість використання кам'яно-вугільних і антрацитових золошлакових сумішей (ЗШС) ТЕС Донбасу поточного виходу з широким діапазоном складу та властивостей у дрібнозернистих щільних бетонах зі спеціальними властивостями. Вивчено закономірності формування міжфазного контактного шару "цементний камінь - зола", "цементний камінь - шлак". Оптимізовано склади бетонів на кам'яновугільних і антрацитових золошлакових відходах поточного виходу Зуєвської, Вуглегірської та Старобешевської ТЕС. Установлено оптимальні технологічні параметри виробництва бетонних сумішей на кам'яновугільних і антрацитових ЗШС ТЕС Донбасу, визначено їх міцнісні та деформативні властивості. Досліджено спеціальні властивості та встановлено раціональні напрямки використання дрібнозернистих щільних бетонів на заповнювачах з ЗШС ТЕС Донбасу: для виготовлення елементів шахтного кріплення, що працюють за умов агресивних вод; для конструкцій теплових агрегатів, що експлуатуються за високих температур; для ремонту та відновлення будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.653 + Н626.102.165.3 +
Шифр НБУВ: РА325847

Рубрики:

      
14.

Стрельбіцький В.В. 
Закономірності статичного та динамічного деформування елементів радіоелектронної апаратури з врахуванням експлуатаційно-технологічних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / В.В. Стрельбіцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено результати проведених експериментально-розрахункових досліджень щодо встановлення закономірностей статичного та динамічного стану блоків радіоелектронної апаратури та їх складових з урахуванням впливу конструктивно-технологічних і експлуатаційних факторів. Розроблено методичні засади здійснення експериментальних досліджень на базі відповідних засобів їх доробки та процесу тензометрування. Установлено закономірності впливу термоударів, атмосферного тиску та монтажних напружень на статичний деформований стан плат. Показано, що рівень деформування мікромодулів і резисторів визначається їх зв'язком з об'єднавчою платою, який суттєво залежить від жорсткості виводів. Запропоновано нову конструкцію виводів і методологію встановлення допустимого утворення жолобоподібних форм об'єднавчих плат. Розроблено нові конструкції пристроїв для кріплення плат, які дозволяюь уникнути встановленої нерівномірності вібронавантажень у існуючих пристроїв й одержано достовірні дані про вібраційні характеристики об'єктів досліджень у широкому діапазоні коливань. Представлено результати експериметальних досліджень, проведених з метою вивчення впливу конструктивно-технологічних факторів на збудження коливань об'єднавчих плат з використанням розроблених оригінальних способів механічного зв'язку плат і різноманітних способів їх кріплень у напрямних корпусу блоку РЕА. Розроблено відповідні розрахункові моделі та проведено їх обгрунтування. Запропоновано розрахункові методики визначення параметрів демпферів сухого тертя для кріплення об'єднавчих плат, а також спосіб віброізоляції блоків РЕА з використанням таких демпферів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-01 + З844.16 +
Шифр НБУВ: РА348439

Рубрики:

      
15.

Джербі Мохамед Шамседдін Б.Алі 
Комплексна система автоматизації технологічних процесів виготовлення механізованих кріплень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Джербі Мохамед Шамседдін Б.Алі ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 17 с. — укp.

З використанням імовірносно-автоматного методу моделювання розроблено математичні моделі операцій технологічного процесу та виготовлення секції кріплення. Під час їх розробки враховано модульний принцип, випадковий характер протікання технологічного процесу та зв'язок між технологічними операціями за часом й у просторі. Створено імітаційну модель функціонування технологічного маршруту, що дозволяє визначити характер зміни впливів і керувальних параметрів за умов автоматизації технологічного процесу, недоступних для виміру у ході натурного експериментального дослідження, та виявляти внутрішні резерви виробництва. На підставі ситуаційного керування з урахуванням заданої точності регулювання температури наведено модель керування термічним цехом, що відрізняється гнучкістю під час вибору термічних печей і координацією роботи з суміжними цехами. Встановлено критерії синхронізації та тривалості циклу виготовлення лаво-комплекта кріплення, що використовуються для оцінки ефективності комплексної системи автоматизації та рівня інтенсифікації виробництва кріплень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.2-5-05
Шифр НБУВ: РА315741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Удод Т.Є. 
Конструктивний захист повітряних ліній електропередачі від галопування проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.Є. Удод ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесів галопування проводів повітряних ліній (ПЛ) електропередачі за етапами їх розвитку. З використанням математичної моделі описано залежності, які характеризують основні параметри процесу галопування. Показано, що головним фактором виникнення цього явища у прогоні є коливання точок кріплення на проміжних опорах, зумовлене різницею тяжінь, що виникають внаслідок нерівномірної дії поривів вітру на різні прогони. Наведено визначення поняття галопування проводів як результат аеропружної взаємодії проводів з вітровим потоком і впливу коливальних явищ у суміжних прогонах. Установлено залежість між силою, що спричиняє переміщення точок кріплення проводів і силою, що діє за цього на всі точки проводу у прогоні. Доведено, що зусилля вздовж осі ПЛ, що виникає під час відхилення точок кріплення проводів, залежить від довжини гірлянди, стріли провисання та довжини прогону та зумовлює збудження галопування проводів, не перевищує 15 % від величини тяжіння проводу за нормального режиму (для типових проектів ПЛ). Це дозволяє створити конструкції кріплення проводів на проміжних опорах, які не перешкоджають редукуванню проводів у разі їх обриву та захищають від галопування. Установлено послідовність етапів розвитку процесів галопування, а саме: вплив дії вітру (або вітру під час ожеледі) на розгойдування проводів, вплив їх розгойдування на виникнення повздовжніх відхилень точок кріплення (гірлянди, траверси або опори в цілому), вплив відхилень точок кріплення проводів на створення поштовхових вертикальних сил, що діють на всі точки проводу у прогоні. Обгрунтовано теорію коливань проводу під дією вертикальних поштовхових сил, спричинених горизонтальними коливаннями точок кріплення проводів на проміжних опорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-022.84 +
Шифр НБУВ: РА358326

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Рухлов А.В. 
Метод визначення потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Рухлов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування зниження потужності аварійної броні електропостачання вугільних шахт шляхом вирівнювання групового графіка електричних навантажень та зниження потужності електроприймачів аварійної броні. Висвітлено положення діючих директивних документів, регламентуючих аварійну броню електропостачання підприємств, а також "Актів екологічної, аварійної і технологічної броні електропостачання споживача" і діючого методу визначення навантажень. Проаналізовано специфічні особливості вугільних шахт в порівнянні з іншими промисловими підприємствами, зокрема, можливості втрат механізованих видобувних комплексів у результаті взаємодії бічних порід вугільного пласта з гідростійками пересувного кріплення, віднесення до електроприймачів аварійної броні машин і механізмів, що беруть участь в оновленні ліній очисних вибоїв та доставці вугілля на поверхню. Розроблено алгоритми моделювання індивідуальних графіків електричного навантаження на період дії аварійної броні електропостачання для водовідливної установки і для процесу по оновленню ліній очисних вибоїв. Описано імітаційну модель формування групових графіків електричного навантаження і визначення потужності аварійної броні вугільних шахт для двох характерних періодів обмеження електропостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.2 + И31-421.2
Шифр НБУВ: РА336743

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Яланський О.А. 
Методи та засоби автоматичного контролю системи "кріплення - породний масив" при проведенні гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Яланський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано концепцію поетапної автоматизації контролю, виконано ком'ютерне моделювання, розроблено програми автоматичної статистичної та спектральної обробки вихідної технологічної інформації за допомогою мікроконтролерів і персональної ЕОМ. Встановлено зв'язок між спектром сигналу реакції блокової або плоскопаралельної структури контрольованого геомеханічного об'єкта на збурювальний вплив ударної та спектрами виділених періодичних сигналів, що відповідають окремим стадіям розвитку коливального процесу, виявлено залежність між критичною частотою першої моди коливань у стадії переважання нормальних резонансних хвиль та технологічними параметрами закріпленоі виробки. Створено експериментальні зразки засобів автоматичного контролю стійкості масиву з застосуванням сучасної елементної бази, за допомогою яких виконано натурні дослідження за умов, коли масив складається скельними, осадовими породами та грунтом; визначено ділянки підвищенних навантажень навколо гірничих виробок та порожнини за оздобленням тунелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И141.1-5-05 +
Шифр НБУВ: РА322146

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Скляров В.О. 
Міцність і розрахункові характеристики анкерних болтових з'єднань на модифікованих акрилових клеях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.О. Скляров ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено глибину закладення анкерних болтів у бетон модифікованими акриловими клеями для кріплення технологічного устаткування та будівельних конструкцій, яка гарантує необхідну надійність з'єднання. Досліджено короткочасну, тривалу й втомлену міцність анкерних болтів на модифікованих клеях. Досліджено деформативність клейових анкерів за умов їх короткочасного навантаження, визначено їх жорсткість, залежно від глибини закладення болтів та їх діаметрів, а також - за тривалого навантаження залежно від рівня висмикуючих зусиль, глибини закладення та діаметрів анкера. Розрахунково-експериментальним шляхом визначено коефіцієнти навантаження <$Echi> та стабільності попереднього затягування k для вказаних клейових анкерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.4 + Н626.104.5 +
Шифр НБУВ: РА326586

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Гайко Г.І. 
Наукове обгрунтування ресурсозберігаючих способів управління напруженим станом сталевого рамного кріплення гірничих виробок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / Г.І. Гайко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано механізм формування активного навантаження на кріплення за умов високого та середнього метаморфізму. Встановлено закономірності напруженого стану кріплення, які враховують розмір ділянки активного навантаження, кут залягання вміщуючих порід, параметри реактивного опору. Виявлено особливості деформаційних процесів у покрівлі підготовчої виробки під час очисних робіт та їх вплив на кріплення штреку. Запропоновано нові конструкції та технологічні способи управління напруженим станом кріплення, які забезпечують підвищення стійкості гірничих виробок, зниження матеріальних та трудових витрат щодо їх підтримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.22 +
Шифр НБУВ: РА331263

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського