Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=КУБАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Задунайський В.В. 
Військові традиції українських козаків у кінці XIX - на початку ХХ ст. та їх відродження в новітню добу: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Задунайський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 37 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено військові традиції українських козаків на межі XIX - XX ст. та їх відродження у новітню добу. Доведено збереження та використання військових традицій українських козаків на межі XIX - XX ст. у козацькому родовому середовищі на Кубані, в якому домінували українці. Показано суттєвий вплив на збереження військових традицій українського козацтва їх юридичного підтвердження Російською імперією. З'ясовано, що важливою складовою українських військових козацьких традицій є бойове мистецтво, виникнення й існування якого обумовлювалось військовими засадами буття козацької верстви. Проаналізовано військово-тактичні досягнення українських козаків та запозичення відповідних навичок і вмінь іншими козацькими, а також російськими й польськими кінними формуваннями. Виявлено переваги прикладного змісту особистого козацького бойового вишколу та мистецтва в кінці XIX - першій половині XX ст. у порівнянні з військомим досвідом кавалеристів провідних країн Європи. Виокремлено основні періоди відродження військово-козацьких традицій у новітні часи, що закономірно співпали з визначальними подіями історії України (революцією 1917 - 1920 рр., Другою світовою війною, становленням незалежної держави). З'ясовано, що даний зв'язок обумовлений впливом козацької спадщини на формування та реалізацію української національної ідеї. Встановлено, що за умов революційних зрушень (1917 - 1920 рр.) на українських етнічних землях відбулись найбільш широкомасштабні спроби відродження військово-козацьких традицій у новітню добу, що свідчить про їх загальнонаціональне значення. Досліджено участь козацьких формувань у бойових діях у період Другої світової війни, зокрема, проаналізовано досвід використання військово-прикладних традицій козаків. Зроблено висновок про обмеженість спроб відродження військово-козацької спадщини. Доведено, що брак знань та недалекоглядність більшості активістів сучасного козацького відродження перешкоджають комплексній трансформації українських військово-козацьких традицій у прийнятні для сьогодення форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-294 +
Шифр НБУВ: РА354934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Матвієнко В.М. 
Політика УНР та Української Держави щодо новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії (1917 - 1921 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено історію формування та розвитку дипломатичних, військово-політичних та економічних зв'язків українських національних урядів доби Центральної Ради, гетьманату П.Скоропадського та Директорії із суміжними та географічно близькими державами та державними новоутвореннями, що постали внаслідок розпаду Російської імперії та активізації національно-визвольних рухів: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Доном, Естонією, Кримом, Кубанню, Латвією, Литвою, Молдовою, Північним Кавказом, Польщею та Фінляндією. На основі критичного переосмислення існуючого наукового доробку, розроблених нових концептуально-теоретичних і науково-методологічних підходів, аналізу раніше нез'ясованих або маловідомих фактів, із залученням доступних нині першоджерел визначено місце та роль УНР (за часів Центральної Ради та Директорії) та Української Держави (гетьманату П.Скоропадського) у структуруванні постімперського державно-національного простору на теренах Прибалтики, Білорусі, Причорномор'я та Кавказу протягом 1917 - 1921 рр. Обгрунтовано концепцію визрівання об'єктивних тенденцій потенційного регіонального лідерства України серед "окраїнних держав" у даний період, аргументовано висновок щодо провідної ролі України в ініціюванні процесу формування військово-політичних та економічних союзів новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії в 1918 - 1921 рр. і виявлено причини їх невдачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-6 +
Шифр НБУВ: РА325091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кубант Р.М. 
Порушення вільнорадикального та енергозабезпечувального процесів у патогенезі токсичного гепатиту при інтоксикації хлоридом кадмію і солянокислим гідразином та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Р.М. Кубант ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено динаміку змін вільнорадикального й енергозабезпечувального окиснення у печінці та плазмі крові щурів різного віку за комбінованої дії хлориду кадмію та солянокислого гідразину та корекції порушень даних процесів за допомогою металокомплексів та унітолу. Показано, що комбінована дія гідразину та кадмію хлориду призводить до значних порушень процесів тканинного дихання та окисного фосфорилювання на фоні значної активізації вільнорадикального окиснення ліпідів і білків. Використання унітолу, гістидину та гістидинатів міді й цинку коригує біохімічні порушення та сприяє певній нормалізації виявлених змін в організмі уражених тварин різного віку. Наведені результати є експериментальною основою для подальшого вивчення та можливого застосування металокомплексів і природних хелаторів за умов токсичного впливу на організм ксенобіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29
Шифр НБУВ: РА318296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Краснощок В.Г. 
Удосконалення прийомів відбору гусей на підвищення відтворних якостей та перо-пухової продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Краснощок ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено закономірності росту та розвитку двопородного гібриду гусей, одержаних внаслідок схрещування рейнських із кубанськими різних класів, розподілу за живою масою на початку онтогенезу та в період досягнення статевої зрілості. Виявлено вплив маси та індексу форми яєць на їх інкубаційні якості, співвідношення статі, збереженість молодняку. Проаналізовано вплив морфологічних показників на м'ясну, перо-пухову, яєчну продуктивність, що дає змогу сформувати групи особин різного напрямку використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-3 +
Шифр НБУВ: РА326183

Рубрики:

      
5.

Мишанич М.В. 
Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / М.В. Мишанич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Я.Франка. — Л., 2000. — 22 с. — укp.

Проаналізовано проблему побутування історичних та суспільно-побутових пісень в репертуарі української діаспори Кубані. Охарактеризовано стан збереження історичних пісень та громадської лірики в іномовному та інонаціональному оточенні, у відриві від свого природнього середовища. Визначено тематичні та художні домінанти історичної та суспільно-побутової пісень у репертуарі етнічних українців Кубані, зміни художньої структури даних пісень у порівнянні з аналогічними художніми явищами в межах України. Простежено характер еволюції історичної пам'яті української діаспори Кубані, її світоглядних засад, рівня збереження національної самоідентифікації, на підставі з активного функціонування пісенного матеріалу та характеру знань про Україну та зображені у фольклорі події. Окреслено перспективи життєздатності українського фольклору і народних традицій на Кубані та української східної діаспори загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-631 + Ш3(2=1Ук)-613
Шифр НБУВ: РА309905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Білий Д. Д. 
Українці Кубані в 1792 - 1921 роках: еволюція соціальних ідентичностей: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Д. Д. Білий ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Виявлено основні фактори, які сприяли перетворенню Чорноморського козацького війська після переселення на Кубань на структуру, яка забезпечувала зберігання української етнічної ідентичності нових переселенців і поширення українського етнічного простору на територію Північного Кавказу. Проаналізовано економічні та соціально-політичні умови, які сприяли інтеграції еліти Чорноморії в загальноукраїнські процеси формування національної ідентичності. Встановлено, що у другій половині XIX - на початку XX ст. серед кубанських українців відбувалися процеси кристалізації модерної національної ідентичності, а Кубань увійшла до загальноукраїнського простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=УКР)4/5 + Т3(45РОС37)4/5
Шифр НБУВ: РА373955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кубанов Р.А. 
Формування ціннісних орієнтацій у студентської молоді в умовах культурно-освітнього простору Донбасу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Р.А. Кубанов ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено формування ціннісних орієнтацій (ФЦО) студентської молоді з урахуванням особливостей культурно-освітнього простору Донбасу. Розкрито наукові підходи до проблеми ФЦО особистості. Висвітлено вплив історико-культурних особливостей Донбасу на ФЦО студентів. Визначено сутність, структуру, критерії та рівні ФЦО у студентської молоді за умов культурно-освітнього простору Донбасу. Перевірено педагогічні умови ФЦО студентів у навчально-виховному процесі ВНЗ з урахуванням особливостей культурно-освітнього простору Донбасу: посилення професійно-ціннісної спрямованості змісту дисциплін гуманітарного та соціально-економічного блоку шляхом урахування специфіки культурно-освітнього простору Донбасу, використання форм і методів організації навчально-виховного процесу, спрямованих на ФЦО студентської молоді, забезпечення професійно-творчої діяльності студентів щодо формування культурно-професійної позиції у культурно-освітньому просторі ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352 + Ю937.231 + Т3(4УКР55)64-7
Шифр НБУВ: РА373825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Плюта Н. І. 
Координаційні сполуки на основі 3d-металів з полідентатними N- або N, O-донорними лігандами: синтез, структура та властивості / Н. І. Плюта. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена пошуку, синтезу та дослідженню будови, фізико-хімічних та функціональних властивостей нових координаційних сполук з полідентатними N- та N,O-донорними лігандами. В результаті детального аналізу літературних даних в якості перспективних полідентатних лігандів були обрані дві групи органічних сполук: класичні основи Шиффа (похідні о-ваніліну або саліцилового альдегіду) (H2L1-H2L4) та мало вивчені на сьогодні сполуки на основі 2,1,3-бензотіадіазолу (HL5-L10). Основним доробком дисертації є розроблені методики синтезу п'яти нових лігандів HL5, HL6, L7, L9, L10 та 45 координаційних сполук. Всі нові сполуки охарактеризовані сучасними фізико-хімічними методами, такими як, атомно-емісійний та CHN-аналіз, ІЧ-, ЯМР-, ЕПР-, УФ- та люмінесцентна спектроскопії, мас-спектрометрія. Кристалічна будова 48 сполук (7 органічних та 41 координаційна сполука), встановлена за допомогою повного рентгеноструктурного аналізу. Отримані квантово-хімічні розрахунки знаходяться у відповідності з експериментальними результатами. Запропоновано області можливого застосування отриманих сполук та показані перспективи подальших досліджень.В системах з H2L1-H2L4 встановлено, що склад і будова продуктів взаємодії залежить значною мірою від співвідношення вихідних реагентів, природи солі амонію та умов проведення реакції. Підбір параметрів синтезу дозволив отримати: а) серію d-s-гетерометалічних комплексів Cu/М (M = Ca, Sr, Ba) двох типів – триядерних загальної формули [M{Cu(HL1)2}2Xn(solv)m]X2- n(solv)l (n, m, l = 0-2; solv = CH3OH, H2O; X = Br, I, SCN, NO3) (3-9) та біядерного [Cu(L3)2Ca(NCS)2(H2O)] (12); б) тетраядерні комплекси з фрагментом Cu4O4 кубанової та псевдокубанової будови [Cu4(L1)4(СH3OH)4]·2,2CH3OH(1) та [Cu4(HL1)2(L1)2(NCS)2(СH3OH)2]·2CH3OH (10); в) біядерний комплекс [Mn2(HL2)2(NCS)2]·2C2H5OH (19) з фрагментом {MnІІ(μ-O)2MnІІ}; г) полімерні комплекси мангану(ІІІ) із загальною формою MnІІІ(HL1,4)2Х (Х = Cl, Br, I, NCS) (13-18), що мають катіонну або нейтральну ланцюгову будову.Для ліганду H2L2 у твердому стані зафіксовано існування різних таутомерних форм в залежності від наявності та природи розчинника. Квантово-хімічні розрахунки добре корелюють з результатами РСА і демонструють значний вплив водневих зв'язків на стабілізацію окремого таутомеру. Ліганд та його сольватні форми проявляють люмінесцентні властивості. В координаційних полімерах Mn(HL1,4)2X (Х = Cl, Br, I, NCS) (13-18) встановлена наявність дуже слабких антиферромагнітних обмінних взаємодій між атомами Mn(III) через {−NCCO−} містки, що підтверджується ЕПР спектральними дослідженнями та квантово-хімічними розрахунками. Синтезовано нові N,О-полідентатні ліганди (похідні 2,1,3-бензотіадіазолу – HL5 та HL6) та перші координаційні сполуки [М(L5,6)2]nCH2Cl2 (М = Cu, Co, Ni, Zn) (21-24, 26-28) на їх основі. Встановлено N,О-бідентатний та N,N,О-тридентатний спосіб координації лігандів. На прикладі [Cu(L5)(Hfac)] (25) показана можливість утворення різнолігандих комплексів.За допомогою реакції Сузукі було отримано три нові N-полідентатні ліганди L7, L9 та L10 (похідні 2,1,3-бензотіадіазолу), встановлена їх будова та проведені квантово-хімічні розрахунки. Вивчено електрохімічну поведінку отриманих лігандів. Одержано моно- і біядерні комплекси мангану, кобальту, нікулю, купуруму та цинку. Моноядерні комплекси {М(L7,9)(Х)2(solv)n} (М = Mn, Co, Ni, Cu, Zn; X=Cl, Hfac; solv=H2O, C2H5OH, CH2Cl2) (28, 31-37, 40-43, 45-49), містять ліганди L7 і L9, що виконують N,N-бідентатно- і N,N,N-тридентатно-хелатну функції. В основі будови біядерних комплексів з L7 і L9 загальної формули [М2(L7,9)Cl4(solv)n]·msolv (M = Ni, Co, Cu; solv = CH3OH, H2O) (29a-30, 44), лежить фрагмент {М2(μ-Cl)2} з містковими атомами хлору. Кристалічна гратка [CuL7Cl2] (30) побудована з біядерних молекулярних комплексів {Cu2(L7)2Cl4} та нейтральних полімерних ланцюгів {CuL7Cl2}n. З L8 отримані різнолігандні комплекси [CuL8(Hfac)2] (38) і [Cu2L8(Hfac)4] (39), у яких встановлена N,N-бідентатно-хелатна та N,N,N,N-тетрадентатно-хелатно-місткова функції ліганду.Показано, що отримані сполуки проявляють люмінесцентні властивості та антимікробну активність, полімерні плівкові композити на основі полівінілбутиралю та гетерометалічних комплексів виявляють фотопровідні, фотовольтаїчні та фотодіелектричні властивості і є придатними для розробки фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії, реєструючих інформаційних середовищ, антисептиків чи дезінфектантів та люмінесцентних матеріалів.^UThe thesis is devoted to the synthesis and research of structures, physicochemical and functional properties of the new coordination compounds with multidentate N- and N,O-donor ligands. Based on comprehensive studies of the literature, two groups of organic compounds derivatives of o-vanillin and salicylic aldehyde (H2L1-H2L4) as well as little researched off shoots of 2,1,3-benzothiadiazole (HL5-L10) have been selected as promising polydentate ligands. The development of methods for preparation of a five new ligands HL5, HL6, L7, L9, L10 and forty-five coordination compounds have become the major outcome of the thesis. All new compounds were investigated by the modern physicochemical methods such as the IR-, NMR-, EPR-, UV, luminescent and atomic-emission spectroscopy as well as mass spectrometry and CHN-analysis. The crystal structures of 48 compounds (7 organic ligands and 41 coordination compounds), have been defined by X-ray crystallographic analysis. The results of the studies are supported by quantum mechanical calculations. The fields of the possible applications of prepared compounds and the potentials of further investigations have been suggested.It has been shown that the composition and structure of the products containing H2L1-H2L4 are determined by the ratio of the starting materials, the nature of ammonium salts and the reaction conditions.The accurate choice of the reaction conditions gave the possibility to obtain: а) series of d-s heterometallic Cu/М (M = Ca, Sr, Ba) complexes of two types – trinuclear with the general formula [M{Cu(HL1)2}2Xn(solv)m]X2- n(solv)l (n, m, l = 0-2; solv = CH3OH, H2O; X = Br, I, SCN, NO3) (3-9) and binuclear [Cu(L3)2Ca(NCS)2(H2O)] (12); b) tetranuclear complexes with Cu4O4 fragment cubic or pseudo-cubic structure [Cu4(L1)4(СH3OH)4]·2,2CH3OH (1) and [Cu4(HL1)2(L1)2(NCS)2(СH3OH)2]·2CH3OH (10); c) binuclear complex [Mn2(HL2)2(NCS)2]·2C2H5OH (19) with fragment {MnІІ(μ-O)2MnІІ}; d) polymeric manganese (III) complexes with the general formula MnІІІ(HL1,4)2Х (Х = Cl, Br, I, NCS) (13-18), which have cationic or neutral chains structure.It was shown that the ligand H2L2 in the solid state exists in the different tautomeric forms defined by the nature of the solvent or the absence of the latter. Quantum chemical calculations of this ligand are in the good correlation with the results of X-ray structural data and reveal significant influence of hydrogen bonds on the stability of tautomeric forms. The ligand and its solvate forms show luminescent properties. In the coordination polymers Mn(HL1,4)2X (Х = Cl, Br, I, NCS) (13-18) very weak antiferromagnetic exchange interactions between Mn(III) ions through {−NCCO−} bridges have been found; the obtained data were supported by EPR spectroscopy and quantum chemical calculations. A new N,О-polydentate ligands (derivatives of 2,1,3-benzothiadiazole – HL5 and HL6) and their coordination compounds, namely, [М(L5,6)2]nCH2Cl2 (М = Cu, Co, Ni, Zn) (21-24, 26-28) have been prepared. N,О-bidentate and N,N,О-tridentate modes of the coordination have been revealed. On the example of [Cu(L5)(Hfac)] (25) the possibility of formation of multiligand complex was shown.Three new N-polydentate ligands L7, L9 and L10 which are derivatives of 2,1,3-benzothiadiazole have been obtained by Suzuki coupling, their structure have been defined and quantum chemical calculations of their molecules have been done. The electrochemical properties of the these ligands were studied. The mono- and binuclear complexes with Mn, Co, Ni, Cu, Zn have been synthesized. The ligands L7 and L9 in the mononuclear complexes {М(L7,9)(Х)2(solv)n} (М = Mn, Co, Ni, Cu, Zn; X=Cl, Hfac; solv=H2O, C2H5OH, CH2Cl2) (28, 31-37, 40-43, 45-49) perform N,N-bidentate and N,N,N-tridentate-chelate functions. The {М2(μ-Cl)2} fragments containing the bridging chlorine atoms form binuclear complexes with general formula [М2(L7,9)Cl4(solv)n]·msolv (M = Ni, Co, Cu; solv = CH3OH, H2O) (29a-30, 44). The crystal structure of [CuL7Cl2] (30) consists of binuclear molecular complexes {Cu2(L7)2Cl4} and the neutral polymer chains {CuL7Cl2}n. The L8 ligand of multiligand complexes [CuL8(Hfac)2] (38) and [Cu2L8(Hfac)4] (39), has N,N-bidentate-chelate and N,N,N,N-tetradentate-chelate bridging functions.It has been shown that the obtained compounds display luminescent properties and antimicrobial activity while polymer film composites based on polyvinyl butyral and heterometallic complexes reveal photoconductive, photovoltaic and photo-dielectric properties and can be used for the development of photovoltaic solar energy converters, recording media, antiseptics or disinfectants and luminescent materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського