Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (356)Реферативна база даних (487)Книжкові видання та компакт-диски (4038)Журнали та продовжувані видання (180)
Пошуковий запит: (<.>K=КУЧИН$<.>+<.>K=ИВАН$<.>+<.>K=ЛЕОНИДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Кучинська І.О. 
Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Кучинська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано і розкрито духовний досвід творчої спадщини великого українця, богослова і педагога І.І.Огієнка. На базі архівних матеріалів показано світоглядну позицію вченого стосовно духовної сутності особистості. Розкрито теоретичне обгрунтування духовних принципів виховання. Визначено мету та розроблено зміст духовності у вихованні. Проаналізовано шляхи та засоби виховання духовних цінностей дітей та молоді; розуміння І.Огієнком комплексності духовного виховання особистості; форми та методи забезпечення комплексного підходу до виховання молоді; засоби розвитку духовної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.І.
Шифр НБУВ: РА310561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кучинський В.А. 
Ефективність організації систем ремонтно-технічного обслуговування обладнання машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.А. Кучинський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні аспекти розвитку систем ремонтно-технічного обслуговування обладнання на машинобудівних підприємствах. Виділено основні напрями вдосконалення організації ремонтно-технічного обслуговування за сучасних умов розвитку та функціонування економіки України. Запропоновано методичний підхід до економічного обгрунтування питомих витрат на ремонтно-технічне обслуговування обладнання, який за допомогою теорії масового обслуговування дозволяє враховувати технологічні особливості виробничої системи в цілому та визначати необхідну кількість трудового ресурсу для утримання обладнання в працездатному стані. Виявлено сучасні тенденції формування організаційних структур управління ремонтними службами промислових підприємств. Запропоновано методичні засади визначення економічної ефективності розподілу функцій між рівнями управління в ремонтно-технологічних структурах машинобудівних підприємств, які дозволяють врахувати стійкість виробничого процесу й економічну ефективність системи ремонтно-технічного обслуговування обладнання. Розроблено методичний підхід до проведення економічної оцінки систем ремонтно-технічного обслуговування на основі інтегрального критерію питомих загальних витрат на утримання обладнання у робочому стані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.17 +
Шифр НБУВ: РА368463

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кучин Ю.Л. 
Профілактика та лікування дихальної недостатності у хворих з контузією легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.Л. Кучин ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання лікування постраждалих з тяжкою контузією легень за умов впровадження в клінічну практику респіраторної підтримки з урахуванням стадійності патоморфологічних змін у разі контузії, а саме - рутинного застосування позитивного тиску в кінці видиху не раніше 3-ї доби від травми та використання штучної вентиляції легень в різних положенннях. Встановлено, що вентиляція в прональній позиції та сидячи зменшує внутрішньолегеневе шунтування та покращує оксигенацію артеріальної крові у випадку дихальної недостатності тяжкого ступеня. Доведено безпечність використання даних методів. З'ясовано, що застосування штучної вентиляції легень у положенні лежачи на животі та сидячи дозволило знизити частоту розвитку вентилятор-асоційованої пневмонії, скоротити строки респіраторної підтримки та зменшити терміни лікування постраждалих за умов відділеннь інтенсивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.8-38 +
Шифр НБУВ: РА343289

Рубрики:

      
4.

Кучина 
Розвиток книговидавничої справи в незалежній Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Наталія Іванівна Кучина ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) + Ч617.3(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА353396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кучинська О.О. 
Соціальні гарантії зайнятості: методологія та напрями забезпечення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.О. Кучинська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено методологічним і прикладним проблемам забезпечення соціальних гарантій зайнятості в умовах перехідної економіки. Розкрито соціально-економічну сутність гарантій зайнятості. Розроблені концептуальні основи забезпечення соціальних гарантій. Визначено та обгрунтовано складові механізму соціальних гарантій зайнятості. Розроблено методику і методологію прогнозування вивільнення працівників з економіки України. Оцінено наслідки трансформації економіки для сфери зайнятості та її впливу на соціальну захищеність населення. Обгрунтовано напрями щодо забезпечення соціальних гарантій зайнятості маргінальним групам населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кучин С.П. 
Теорія грошового обігу у спадщині М.І.Тугана-Барановського: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / С.П. Кучин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми грошового обігу, досліджені М.І.Туганом-Барановським. Розкрито економічну суть сучасних тенденцій розвитку системи грошового обігу з використанням обгрунтованих ним методологічних підходів. Проаналізовано соціально-економічі явища в Україні та у світі у середині XIX - на початку XX ст. у аспекті впливу трансформації системи грошових відносин на науковий процес і погляди М.І.Тугана-Барановського. Узагальнено погляди вченого стосовно походження, ролі грошей у народному господарстві, феномену паперових грошей і грошей за умов різних соціальних типів національного господарства. З'ясовано ставлення М.І.Тугана-Барановського до питання визначення вартості грошей у контексті існуючих на той час теорій вартості грошей. Показано, що держава за умов становлення моделі інноваційного розвитку відіграє істотну роль в економічному житті суспільства, зокрема, у формі адміністративно-правового втручання у господарські процеси, а також завдяки особистій участі у виробництві як найбільшого власника за умов реалізації підприємницьких функцій у ряді важливих галузей народного господарства. Доведено, що ідеї М.І.Тугана-Барановського стосовно державного регулювання грошового обігу здійснювали вплив на економічі школи XX ст. та мають велике значення для реалізації ефективного та виваженого державного регулювання сфери грошового обігу на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171 Туган-Барановський + У03(4УКР)530.26 +
Шифр НБУВ: РА347947

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Кучин О.С. 
Удосконалення методики прогнозування деформацій основ споруд, що підроблюються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.С. Кучин ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Встановлено залежність граничних кутових параметрів зрушення земної поверхні у Західному Донбасі від глибини розробки вугільного пласта. З'ясовано закономірності розподілу горизонтальних зрушень та деформацій у напівмульдах над розрізною піччю, над виїмковими штреками та щодо зупинки очисного вибою. Встановлено залежність деформацій основ підроблюваних споруд від їх розмірів та розташування у зоні впливу очисної виробки. Уточнено методику розрахунку очікуваних зрушень та деформацій земної поверхні для сучасних умов розробки у Західному Донбасі. Удосконалено методику визначення показника сумарних деформацій підроблюваних цивільних будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И124 + И14-11 +
Шифр НБУВ: РА331236

Рубрики:

      
8.

Кучинський Т.Б. 
Хвилькові методи стиску зображень в системах медичної діагностики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.Б. Кучинський ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено алгоритми стиску зображень, реалізовані у програмно-апаратних засобах інформаційних систем медичної діагностики. Проаналізовано сучасні методи стиску зображень та можливості їх застосування. Розроблено універсальний рекурсивний алгоритм обчислення швидкого хвилькового перетворення (ШХП) для фільтрів Добеші довільного порядку та здійснено аналітичну оцінку його обчислювальних затрат. Доведено, що у порівнянні з відомими реалізаціями кількість множень скорочено вдвічі без збільшення загальної кількості арифметичних операцій. Запропоновано нові скорочені алгоритми обчислення прямого та оберненого ШХП типу CDF 9/7. Розроблено адаптивний алгоритм кодування, що враховує особливості медичних зображень, на підставі якогопобудовано медичну інформаційну систему збереження та передачі зображень, що підтверджує ефективність синтезованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.38 +
Шифр НБУВ: РА321960

Рубрики:

      
9.

Бережанський Г. І. 
Організаційно-правові засади реалізації права на справедливий суд: порівняльно-правовий аспект / Г. І. Бережанський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні розглянуто організаційно-правові засади реалізації права на справедливий суд у порівняльно-правовому аспекті.Здійснено огляд наукових підходів щодо дефініціювання поняття права на справедливий суд та організаційно-правових засад його реалізації. Класифіковано елементи права на справедливий суд за видами (змістовні, інституційні, матеріальні, процесуальні).Проведено аналіз історіографії та сучасного наукового стану розробки організаційно-правових засад права на справедливий суд у правовій доктрині, що дало можливість простежити тенденції визначення розвитку права на справедливий суд в різні періоди історії, встановити його характерні риси.Проаналізовано механізми та організаційно-правові засади реалізації права на справедливий суд в англо-американській правовій сім'ї, проаналізовано законодавство Франції, Канади, Німеччини, Іспанії та інших країн щодо реалізації права на справедливий суд.Розглянуто проблемні питання гармонізації українського законодавства із вимогами ЄС та нормативно-правового забезпечення права на справедливий суд в українському законодавстві.Досліджено сучасний стан нормативно-правового забезпечення організаційно-правових засад реалізації права на справедливий суд в Україні та зазначено, що він максимально наблизився до міжнародних стандартів, проте, як демонструє практика ЄСПЛ, зберігається певна прогалинність в механізмах реалізації правових норм. Запропоновано шляхи вирішення основних проблемних питань правового регулювання механізмів забезпечення й реалізації права на справедливий суд в Україні.^UThe dissertation examines the organizational and legal principles of realization of the right to a fair trial in the comparative legal aspect.It is made an overview of the scientific approaches to perceiving and defining the understanding of the right to a fair trial and the organizational and legal foundations for its implementation. Having carried out a critical analysis of the scientific literature of domestic and foreign scholars, the author emphasizes that the concept of the right to a fair trial is not unified and stable. The systematic study of various definitions indicates that understanding the essence of the right to a fair trial depends on many factors that are not always in a strictly legal plane. Particular importance in the understanding of the fair court is put through the prism of the category of ‘justice'. Modern scientific interpretation of the right to a fair trial is ambiguous and requires further elaboration, and the organizational and legal principles of realization of the right to a fair trial require additional research and improvement, based on the practical problems of ensuring the right to a fair trial in the modern judicial system of Ukraine.It is argued that the right to a fair trial includes four main components (substantive, institutional, material, procedural), which organically complement each other and form a single comprehensive understanding of the organizational and legal foundations for the realization of the right to a fair trial. The elements of the right to a fair trial by the author are classified by type (substantive, institutional, material, procedural).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Блашкова О. М. 
Формування гуманістичних цінностей студентів природничих спеціальностей у навчально-виховному процесі педагогічних університетів. / О. М. Блашкова. — Б.м., 2019 — укp.

Висвітлено актуальність проблеми формування гуманістичних цінностейстудентів природничих спеціальностей як пріоритетного завдання навчальновиховного процесу педагогічних університетів. Уточнено дефініції:«виховання», «формування», «гуманістичні цінності». Структуру формуваннягуманістичних цінностей студентів складають компоненти: когнітивний(інтелектуальний), мотиваційний, діяльнісний (поведінковий).Експериментально перевірено ефективність підвищення рівня сформованостіціннісної сфери студентів за допомогою апробованої функціонально-змістовоїмоделі, педагогічних умов та програмно-методичного забезпечення. Визначено18критерії, показники та рівні сформованості гуманістичних цінностей студентівприродничих спеціальностей (високий, середній та низький).Доведено, що впровадження програмно-методичного забезпеченнясприяє підвищенню рівнів сформованості гуманістичних цінностей студентів.^UThe theoretical bases of formation of humanistic values of students of natural sciences in educational process of pedagogical universities; pedagogical modeling of the process of effective formation of humanistic values of student youth in higher education institutions is proposed; a ground and experimental verification of efficiency of functionally-semantic model and certain pedagogical terms of forming of humanistic values of students of natural specialities are given.As a result of a detailed analysis of the conceptual apparatus it is established that the phenomenon of "formation of humanistic values" of students of natural specialties consists of the following hierarchy of concepts: "education", "formation", "values", "value orientations", "humanism", "humanity", " altruism, empathy, charity and responsibility.The efficiency of raising the level of the formed value sphere and its reorientation to the humanistic aspect are substantiated and experimentally verified, which is confirmed by the developed and tested functional-content model, pedagogical conditions for its effective implementation and software and methodological support. The criteria, indicators and levels of formation of humanistic values of students of natural sciences (high, medium and low) are determined.In the work it is proved that the introduction of software and methodological software helps to increase the levels of formation of humanistic values of student youth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Винокуров О. В. 
Захист прав підозрюваного при затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою / О. В. Винокуров. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено системному та детальному правовому аналізу особливостей діяльності захисника при кримінальному процесуальному затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на стадії досудового розслідування. У роботі досліджено предмет, мету, суб'єктів та зміст захисту при застосуванні затримання та тримання під вартою. Проаналізовано практику ЄСПЛ з питань захисту при затриманні та застосуванні тримання під вартою.З'ясовано особливості діяльності захисника при затриманні, обранні, продовженні та зміні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні України.Охарактеризовано процесуальні аспекти і проблеми оскарження затримання та тримання під вартою у кримінальному процесі України.На підставі позитивного зарубіжного досвіду вироблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення норм чинного кримінального процесуального законодавства і практики його застосування з питань захисту при затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.^UThis thesis is devoted to systematic and detailed legal analysis of core functions of defense attorney during criminal procedural detention and taking into custody at pre-trial stage. Subject, purpose, parties and subject matter during the detention and taking into custody are analyzed in this work. Legal precedents of the European Court of Human Rights on the right's protection during the detention and taking into custody are analyzed.The place and the role of the detention within the system of measures of criminal procedural coercion, the essence of detention as the most stringent preventive measure in the criminal proceedings of Ukraine was determined at the beginning of this thesis research.The peculiarities and the core functions of defense attorney in the criminal proceedings of Ukraine during the detention, determination, extension and change of preventive measure in the form of taking into custody are clarified. The procedural aspects and problems of challenging the detention and taking into custody in the criminal proceedings of Ukraine are described. The procedural aspects and problems of challenging by the defense attorney the conditions of holding a suspect in custody are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Іванов М. С. 
Механізм захисту прав учасників кримінального провадження в конституційній юрисдикції / М. С. Іванов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є самостійною завершеною науковою роботою, в якій досліджується механізм захисту прав учасників кримінального провадження в конституційній юрисдикції.У науковій роботі аргументовано, що механізм захисту прав учасників кримінального провадження формується системою національного та міжнародного правових механізмів забезпечення прав учасників кримінального провадження, яку слід розглядати як сукупність у взаємодії, взаємообумовленості та взаємозв'язку усіх елементів даного механізму, що відрізняються універсальністю, загальною значимістю та призначені створювати належні умови для реалізації, охорони та відновлення закріплених чинним законодавством прав учасників кримінального провадження. Загалом, системи національного та міжнародного механізмів забезпечення прав учасників кримінального провадження об'єднують єдиними вимогами усі елементи даного механізму, намагаючись зробити їх діяльність уніфікованою і такою, що відповідатиме міжнародним та національним стандартам захисту прав людини.^UThe dissertation is an independent completed scientific work, which examines the mechanism of protection of the rights of participants of criminal proceedings in the constitutional jurisdiction.The scientific work argues that the mechanism of protection of the rights of participants of criminal proceedings is formed by a system of national and international legal mechanisms, which should be considered as a set of interaction, interdependence and interconnection of all elements of this mechanism designed to create appropriate conditions for the implementation, protection and restoration of the rights enshrined in current legislation of participants of criminal proceedings. In general, the systems of national and international mechanisms for ensuring the rights of participants of criminal proceedings combine all the elements of this mechanism, trying to make their activities unified and consistent with international and national standards of human rights protection.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Токар І. А. 
Оптимізація вибору тактики знеболювання геріатричних хворих з переломами проксимального відділу стегнової кістки у перiопераційному перiодi / І. А. Токар. — Б.м., 2021 — укp.

Щорічно в світі діагностують 1 млн переломів стегна, з найбільшою частотою у Північній Америці та Європі [1]. Переломи стегна у людей похилого віку мають значний вплив на тривалість та якість життя, та пов'язані з великою частотою респіраторних, серцевих та тромботичних ускладнень. Хірургічне лікування, як і лікування периопераційного болю, часто є вирішальними у виживанні таких пацієнтів, оскільки дозволяє провести ранню мобілізацію та знизити частоту ускладнень, пов'язаних з імобілізацією.За даними авторів, одна третина таких пацієнтів у спокої має слабкий біль, одна третина – помірний біль та одна третина – сильний біль [2]. Ефективне лікування периопераційного болю у таких пацієнтів асоціюється з достовірно кращими результатами лікування: зменшенням тривалості лікування та ризиків делірію, ранньою мобілізацією, меншими ризиками респіраторних та кардіальних ускладнень.Для периопераційного знеболення пацієнтів з переломами проксимального відділу стегна найбільш поширеними техніками є системна аналгезія, нейраксіальна (епідуральна) аналгезія та блоки периферичних нервів – блокада поперекового сплетення. Інтраопераційно відповідно анестезію забезпечують загальною анестезією, нейраксіальною (спінальною) анестезією або компартмент псоас блоком у комбінації з блоком сідничного нерву. Ефективність системної аналгезії часто є обмеженою у даної групи пацієнтів, через наявність протипоказів (нестероїдні протизапальні засоби (НПЗП) або розвиток побічних ефектів (пригнічення дихання та моторики кишківника, нудота, седація). Нейраксіальна анестезія та аналгезія, в свою чергу, асоціюється з високими ризиками гемодинамічних ускладнень (гіпотензія), що може призводити до післяопераційного міокардіального пошкодження та пошкодження нирок; обмеженням цього методу також є пацієнти, які вже знаходяться на антикоагулянтній або антиагрегантній терапії.Псоас компартмент блок або блок поперекового сплетення з заднього доступу є периферичною регіональною технікою анестезії та аналгезії, що забезпечує знечулення основних компонентів поперекового сплетення - стегнового, латерального шкірного нерва стегна та затульного нерва. У комбінації з блоком сідничного нерва, псоас компартмент блок забезпечує ефективну анестезію всієї нижньої кінцівки, з кращою гемодинамічною стабільністю, у порівнянні з епідуральною анестезією [3, 4].Метою дисертаційного дослідження було покращити результати лiкування геріатричних пацієнтiв з переломом проксимального відділу стегна шляхом оптимізації вибору тактики знеболювання в периоперацiйному періодi. Для досягнення встановленої мети були сформовані наступні задачі дослідження: 1. Визначити предиктори післяопераційного болю високої інтенсивності у пацієнтів з переломом проксимального відділу стегна.2. Дослiдити ефективність i безпечнicть блокади поперекового сплетення з катетеризацією периневрального простору для знеболювання в передопераційному періоді.3. Дослiдити ефективність i безпечнicть блокади поперекового сплетення у комбінації з трансглютеальною блокадою сідничного нерва у хворих з переломом проксимального відділу стегна під час оперативного втручання. 4. Дослiдити ефективність i безпечнicть блокади поперекового сплетення з катетеризацією периневрального простору для знеболювання в пiсляоперацiйному перiодi. 5. Дослідити вплив виду анестезіологічного забезпечення на кінцеві результати лікування при оперативних втручаннях у хворих з переломом проксимального відділу стегна. 6. На основі отриманих даних обґрунтувати концепцію знеболення хворих з переломом проксимального відділу стегна та розробити алгоритм знеболення цих пацієнтів в ранньому посттравматичному періоді, під час операцій та у пicляоперацiйному перiодi.Для вирішення поставлених задач було проведено два дослідження: проспективне обсерваційне дослідження предикторів післяопераційного болю високої інтенсивності (ПБВІ) та проспективне контрольоване дослідження ефективності та безпечності блокади поперекового сплетення з катетеризацією периневрального простору для знеболення перед, під час та після хірургічного втручання, у комбінації з трансглютеальною блокадою сідничного нерва інтраопераційно. Дослідження проводилось у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії клініки “Інто-Сана” (місто Одеса).В дисертаційну роботу були включені пацієнти 7 досліджуваних груп, розділені на підгрупи, залежно від задач, які вирішувало кожне дослідження.^UAnnually, 1 million hip fractures are diagnosed worldwide, with the highest incidence in North America and Europe [1]. Hip fractures in the elderly have a significant impact on life expectancy and quality, and are associated with a high incidence of respiratory, cardiac, and thrombotic complications. Surgical treatment, as well as treatment of perioperative pain, is often crucial in the survival of such patients, as it allows for early mobilization and reduces the incidence of complications associated with immobilization. According to the authors, one third of such patients at rest have mild pain, one third - moderate pain and one third - severe pain [2]. Effective treatment of perioperative pain in such patients is associated with significantly better treatment outcomes: reduced duration of treatment and risks of delirium, early mobilization, less risk of respiratory and cardiac complications. For perioperative anesthesia in patients with fractures of the proximal thigh, the most common techniques are systemic analgesia, neuraxial (epidural) analgesia and peripheral nerve blocks - lumbar plexus blockade. Intraoperatively, respectively, anesthesia is provided by general anesthesia, neuraxial (spinal) anesthesia or compartment psoas block in combination with sciatic nerve block. The effectiveness of systemic analgesia is often limited in this group of patients, due to the presence of contraindications (non-steroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) or the development of side effects (respiratory depression and motility, nausea, sedation). hemodynamic complications (hypotension), which may lead to postoperative myocardial and renal damage, and limitations in patients already on anticoagulant or antiplatelet therapy. Psoas compartment block or lumbar posterior access block is a peripheral regional technique of anesthesia and analgesia, which provides anesthesia of the main components of the lumbar plexus - femoral, lateral cutaneous nerve of the thigh and sciatic nerve. In combination with the sciatic nerve block, the psoas compartment block provides effective anesthesia of the entire lower extremity, with better hemodynamic stability, compared to epidural anesthesia [3, 4]. The aim of the dissertation research was to improve the results of treatment of geriatric patients with fracture of the proximal thigh by optimizing the choice of anesthesia tactics in the perioperative period. To achieve this goal, the following research objectives were formed: 1. To determine the predictors of high-intensity postoperative pain in patients with a fracture of the proximal thigh. 2. To investigate the efficacy and safety of lumbar plexus blockade with catheterization of the perineural space for analgesia in the preoperative period. 3. To investigate the efficacy and safety of lumbar plexus blockade in combination with transgluteal sciatic nerve blockade in patients with a proximal femur fracture during surgery. 4. To investigate the efficacy and safety of lumbar plexus blockade with catheterization of the perineural space for analgesia in the postoperative period. 5. To investigate the influence of the type of anesthesia on the outcomes of treatment during surgery in patients with a proximal femur fracture. 6. On the basis of the received data to substantiate the concept of anesthesia of patients with a fracture of the proximal thigh and to develop an algorithm of anesthesia of these patients in the early post-traumatic period, during operations and in the postoperative period. To solve these problems, two studies were conducted: prospective observational study of predictors of high-intensity postoperative pain and prospective controlled study of the effectiveness and safety of lumbar plexus blockade with catheterization of the perineural space for analgesia before, during and after surgery sciatic nerve intraoperatively. The study was conducted in the Department of Anesthesiology and Intensive Care of the Clinic "Into-Sana" (Odesa). The dissertation included patients of 7 study groups, divided into subgroups, depending on the tasks solved by each study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кучеренко І. І. 
Формування інформатичної компетентності майбутніх магістрів фармації в умовах дистанційного навчання / І. І. Кучеренко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше на основі комплексного наукового аналізу освітнього процесу у медичних (фармацевтичних) закладах вищої освіти теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено формування інформатичної компетентності студентів фармацевтичного факультету в умовах дистанційного навчання (ДН).Проаналізовано проблему створення інформаційного освітнього простору вітчизняних і зарубіжних медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти, використання засобів ДН в освітньому процесі професійної підготовки магістрів фармації «Охорона здоров'я» 226 Фармація, промислова фармація (другий магістерський рівень) при вивченні інформаційних технологій у фармації, підготовці до ліцензійних інтегрованих іспитів та єдиного державного компонентного іспиту.За результатами дослідження було виявлено нагальну потребу у використанні засобів дистанційного навчання у процесі вивчення інформаційних технологій у фармації на фармацевтичних факультетах медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти та як наслідок розроблено методику їх комплексного застосування у фаховій підготовці майбутніх фахівців фармацевтичного сектора у галузі охорони здоров'я України.Обґрунтовано використання засобів ДН в освітньому процесі медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти, застосування яких дає змогу суттєво вдосконалити сучасні методики навчання дисципліни «Інформаційні технології у фармації».Доведено доцільність використання засобів ДН як чинника підвищення ефективності навчання студентів М(Ф)ЗВО, що полягає, по-перше, у модернізації процесу підготовки майбутніх фахівців у частині програмного забезпечення освітнього процесу; по-друге, у професійно-спрямованому змістовому наповненні навчальних електронних курсів із дисциплін; по-третє, в інтеграції професійно-спрямованих інформаційних систем до інформаційно- освітнього навчального середовища ЗВО у процесі опанування дисципліни «Інформаційні технології у фармації», підготовці до ЄДКІ, КРОК 1 та КРОК 2 тощо.З'ясовано, що використання засобів ДН під час вивчення інформаційних технологій у фармації та підготовки до ЛІІ КРОК студентами фармацевтичних спеціальностей медичних (фармацевтичних) закладів вищої освіти забезпечує створення оптимальних умов для формування інформатичної компетентності, а також застосування набутих вмінь, навичок й способів дій у майбутній професійній діяльності. Автором обґрунтовано, що ці характеристики визначають інформатичну складову майбутніх магістрів фармації з дисципліни «Інформаційні технології у фармації», що характеризується як здатність використовувати означені технології та елементи ДН в повсякденному житті.^UThe thesis was first to theoretically justify, develop and experimentally test the formation of informational competence of students of medical and pharmacy specialties by means of distance learning (DL) on the basis of complex scientific analysis of the educational process in Higher Medical Educational Institutions.We have analyzed the state of research of the issues of creating an informational educational space of national and foreign Higher Medical Educational Institutions, the use of distance learning means in the educational process of professional training provided to Masters of Medicine and Pharmacy “Healthcare” 226. “Pharmacy” (level2 (Master)) in studying information disciplines and preparing for the licensing integrated examination KROK and the Unified State Component Examination.The results of the study revealed an urgent need for distance learning means in the process of studying disciplines of the informational cycle on pharmacy faculties of Higher Medical Educational Institutions and, consequently, methodologies of their complex implementation in professional training of future specialists of the pharmacy sector of Ukraine's Healthcare have been developed.We have justified the use of distance learning means in the educational process of Higher Medical Educational Institutions, which allowed for a substantial enhancement of modern methods of teaching information technologies and computer modeling in pharmacy.We have proved the expediency of distance learning means as a factor in boosting the effectiveness of teaching information technologies and computer modeling to pharmacy students of Higher Medical Educational Institutions. Firstly, it lies in the modernization of the training process of future specialists in regard to the educational process software; secondly, in the career-oriented content of educational electronic courses on the disciplines; thirdly, in the integration of career-oriented informational systems into the informational and educational environment of Higher Medical Educational Institutions in the process of mastering information technologies, computer modeling, etc.We have discovered that the use of distance learning means by pharmacy students of Higher Medical Educational Institutions in studying disciplines of the informational cycle and preparing for the Licensing Integrated Examination KROK ensures optimal conditions for the formation of informational competence as well as the application of acquired abilities, skills and modes of action in future professional activity. We have provided ample evidence to the effect that these factors determine the informational component of future Masters of pharmacy in informational technologies and computer modeling characterized by the ability to use information technologies and distance learning elements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Горошко В. Р. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних оперативних втручань / В. Р. Горошко. — Б.м., 2022 — укp.

Війна є дуже сильним психосоціальним стресором, що впливає на усі верстви суспільства [5, 11, 17] та, насамперед, на безпосередніх учасників бойових дій [18, 32]. Криза, яку вони пережили є підґрунтям для формування ПТСР [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. За даними ВООЗ 16,2 % населення світу страждають від наслідків війни, а ще і 12,5 % мають травмованих війною родичів [15, 25]. ПТСР стають безпосередньою причиною станів психічної дезадаптації у 80% поранених [7, 12, 28], а у віддаленому періоді спостерігається саморуйнівна поведінка, суїцид, залежність від алкоголю, наркотиків та інші негативні наслідки [2, 14, 16, 20, 24, 31]. У літературі описано широкий спектр психофармакологічних та психотерапевтичних втручань при ПТСР, проте дані про їхню ефективність неоднозначні [19, 27, 34, 35]. Травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. В статистиці воєн частота вогнепальних поранень становить 54-70%. За даними Командування медичних сил Збройних Сил України в структурі вогнепальних травм 64% – це поранення кінцівок: верхні кінцівки становлять 35,7%, нижні – 64,3%. З них 74,8% – м'які тканини, 25,2% – вогнепальні переломи. Кісткові дефекти відмічаються у 11,6% пацієнтів, а поранені, яким у подальшому необхідно виконувати реконструктивні оперативні втручання складають 35-40% [9, 10, 21]. Незважаючи на прогрес в лікуванні ПТСР, питання психокорекції, психопрофілактики в структурі психосоціальної реабілітації поранених належать до кола недостатньо вивчених [6, 22, 33]. Суб'єктивні відчуття і емоційне переживання, що пережили пацієнти в наслідок поранення під час бойових дій у 100% випадків характеризуються розвитком ПТСР. Тому, через призму ПТСР, такі пацієнти мають свої особливості анестезіологічного забезпечення. Так як у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР, то дані нашого дослідження можуть відігравати важливу роль у лікуванні таких пацієнтів.Раніше повідомлялось, що підґрунтям для формування ПТСР у комбатантів є безпосередня участь в бойових діях [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. Наше дослідження показало, що якщо комбатант отримав поранення в умовах бойових дій, то ті емоційні переживання та суб'єктивні відчуття, які він пережив у 100% випадків призводять до розвитку ПТСР. Також, інші дослідники [2, 14, 16, 20, 24, 31] надають дані, що негативні результати лікування ПТСР у віддаленому періоді можуть спостерігатись у 80% комбатантів. За результатами нашого дослідження було виявлено, що у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР у комбатантів після отримання поранення в умовах бойових дій. Це стало підґрунтям до поглибленого дослідження вказаної проблематики. Наведені дані деяких авторів [19, 27, 34, 35] про ефективність лікування психофармакологічними та психотерапевтичними втручаннями є неоднозначними. Відомо, що травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. Саме тому, виявлення предикторів негативних результатів лікування ПТСР у таких пацієнтів може покращити результати їхнього лікування.Метою дисертаційного дослідження було покращити результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами шляхом оптимізації анестезіологічного забезпечення під час реконструктивних оперативних втручань. Напідставі мети було сформовану наступні задачі дослідження: 1. Вивчити особливості больового синдрому у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.2. Вивчити особливості перебігу посттравматичних стресових розладів в залежності від виконання реконструктивних оперативних втручань та виду анестезіологічного забезпечення.3. Вивчити предиктори негативних результатів лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами аналізуючи дані діагностики болю високої інтенсивності та негативної динаміки посттравматичних стресових розладів.4. Вивчити вплив вихідного стану посттравматичних стресових розладів на больовий синдром.5. Дослідити вплив виду анестезіологічного забезпечення на кінцеві результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.6. Обґрунтувати концепцію периопераційного знеболення пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.^UMilitary actions are a strong psychosocial stressor which affects all society layers [5, 11, 17] and, firstly, the military actions participants [18, 32]. Post-military crisis may lead to a post-traumatic stress disorder (PTSD) [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. According to the WHO, 16.2 % of the world population suffer from the war consequences, the relatives of 12.5 % people were injured in military actions [15, 25]. The PTSD are a direct cause of psychic disadaptation in 80% of the injured combatants[7, 12, 28], and their remote post-recovery period is often characterized by self-destructing behaviour, suicide attempts, drug and alcohol abuse, and other negative events [2, 14, 16, 20, 24, 31]. A broad spectrum of psycho-pharmacological and psychotherapeutical interventions for the PTSD treatment has been described by various authors, though, the data on their effectiveness are ambiguous [19, 27, 34, 35]. The traumas and somatic diseases of the PTSD patients sum up their negative action [6, 8, 13]. The frequency of the gunshot injuries makes up 54-70% of war injuries. According to the Military Forces of Ukraine Authorities, the structure of the gunshot injuries is represented as follows: 64% – injuries of the extremities: with 35.7% of the upper extremities injuries, and – 64.3% of the lower ones. From them 74.8% – are the soft tissues injuries, 25.2% – gunshot fractures. Bone defects are reported in 11.6% of the patients, and the patients who need further reconstructive operations represent 35-40% [9, 10, 21]. Despite the progress in the PTSD treatment, the aspects of psychocorrection and psychoprophylaxis within the psychosocial rehabilitation of the injured still stay the least studied [6, 22, 33]. The subjective feelings and emotions of the patients, resulting from their military injuries are in 100% of cases characterized by the PTSD development. So, through the PTSD prism, the anaesthetic support of such patients has its own peculiarities. As in 82.1% of cases positive treatment outcome is hard to achieve, the data of the study may be significant for treatment of these patients. It was mentioned before that the basis for the PTSD development is direct participation of the combatants in military actions [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. The study has shown that if a combatant was injured in military actions, his emotional and subjective feelings always result in the PTSD development. Also, the other scientists [2, 14, 16, 20, 24, 31] state, that the negative PTSD treatment remote outcomes may be observed in 80% of combatants. According to our study results, in 82.1% of cases, positive treatment outcome of the PTSD in injured combatants has not been achieved. This necessitated a thorough study of this problem. The presented data of the authors [19, 27, 34, 35] on effectiveness of psychopharmacological and psychotherapeutical intervention are questionable. The injuries and somatic disease in the PTSD patients join their negative effects [6, 8, 13]. Thus, detection of the PTSD negative treatment outcome predictors will improve the therapy effectiveness for such patients. The purpose of the study was to improve the treatment effectiveness of patients with the gunshot extremity injuries and post-traumatic stress disorder by specification of the anaesthetic management during reconstructive operations. The following tasks were defined, according to the study purpose:1. To study the peculiarities of the pain syndrome in patients with the gunshot injuries of the extremities and post-traumatic stress disorder. 2. To study the peculiarities of the development of the posttraumatic stress disorders, depending on the reconstructive operative interventions and anesthesiological support.3. To study the predictors of the negative treatment outcomes in patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder, having analysed the high-intensity pain diagnostic data, as well as the negative dynamics of the posttraumatic stress disorders.4. To study the effect of the initial condition of the posttraumatic stress disorder on the pain syndrome.5. To study the effect of the anaesthetic management on the final treatment outcomes of patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder.6. To justify the concept of perioperative pain management of the patients with the gunshot injuries of the extremities and the posttraumatic stress disorder.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сажин Д. С. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення при реконструктивних та естетичних хірургічних втручаннях на молочних залозах / Д. С. Сажин. — Б.м., 2022 — укp.

Попри чималі досягнення світової анестезіології в останні роки, ефективність периопераційної аналгезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах має резерв для оптимізації. Нагальними є питання визначення шляху безпечного знеболювання щодо розвитку побічних ефектів з боку різних систем органів, зокрема, можливих когнітивних наслідків (Zheng J.W., 2017) та порушень якості життя (Satomoto M., 2018), змін центральної та мозкової гемодинаміки (Qin G. et al., 2017).Спосіб анестезії, використовувані препарати у галузі пластичній хірургії молочної залози мають ряд особливостей порівняно із анестезіологічним забезпеченням у практиці загальної хірургії. Зокрема, у малопоточній інгаляційній анестезії щодо застосування севофлурану під час пластичних оперативних втручань існують певні протиріччя: з одного боку, певні дослідники підкреслюють його протективну дію за ішемічно-реперфузійного пошкодження (Claroni C. et al., 2016), кращу, ніж за ін'єкційного введення пропофолу, імунотропну дію (Lim J.A. et al., 2018); з іншого, деякі автори під час застосування севофлурану виявляють певні порушення вищої нервової діяльності, загального самопочуття, побічні ефекти (Chen H.P. et al., 2013; ErbT.O. et al., 2017). Також до уваги потрапляють набираючі популярність методики регіонарних блокад, таких як межфасціальні блоки PECS 1 та PECS 2 (Blanco R.et al., 2012), ефективність яких у порівнянні зі стандартними методами знеболення при різних типах втручань на молочній залозі підлягає подальшому обговоренню (Najeeb HN. et al., 2018).Таким чином, проблема анестезіологічного забезпечення хірургічного втручання щодо протезування молочних залоз є актуальною, а оцінка ефективності периопераційного знеболювання при використанні метода низькопоточної інгаляційної анестезії севофлураном та поліпшення регуляції, забезпечення корекції життєво важливих функцій організму, когнітивної функції, психологічного та вегетативного статусу, є доцільною.Підвищення ефективності периопераційної аналгезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах є тематикою наукових досліджень у передових медичних установах світу (Байда В.Г. та співавт., Київ, Україна; de Paula P.R. et al., США; Enekvist B. et al., 2015, Швеція; Erb T.O. et al., 2017, Швейцарія; Chen H.P. et al., Тайвань; Besir A. et al., Туреччина; Qin G. et al., 2017, Китай; Satomoto M., 2018, Японія тощо).2. Мета роботиПідвищення якості та безпеки анестезіологічного забезпечення під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручаннь на молочній залозі шляхом удосконалення методу периопераційного знеболювання з використанням низькопотокової інгаляційної анестезії севофлураном та модифікованних міжфасціальних блокад.3. Задачі дослідження1. Здійснити порівняльний аналіз ефективності анестезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах;2. Визначити особливості показників метаболічного стану, перебігу післяопераційного періоду у осіб, яким здійснено низькопоточну інгаляційну анестезію севофлураном у поєднанні з опіоїдними анальгетиками або нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручанях на молочних залозах;3. Дослідити ефективність та безпечність застосування модифікованого PECS блоку під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах;4. Розробити протокол оцінки ефективності анестезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.4. Об'єкт дослідженняБольовий синдром; післяопераційна нудота та блювання; когнітивний стан жінок під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.5. Предмет дослідженняКлінічні, психосоціальні, когнітивні, нейрофункціональні, метаболічні показники; засоби анестезіологічного забезпечення реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.^UDespite significant advances in global anesthesiology in recent years, the effectiveness of perioperative analgesia during reconstructive and aesthetic breast surgery has room for optimization. There is an urgent need to determine the path of safe analgesia for the development of side effects from various organ systems, in particular, possible cognitive consequences (Zheng JW, 2017) and quality of life disorders (Satomoto M., 2018), changes in central and cerebral hemodynamics (Qin G. et al., 2017).The method of anesthesia, the drugs used in the field of plastic surgery of the breast have a number of features compared to the anesthesia in the practice of general surgery. In particular, there are some contradictions in low-flow inhalation anesthesia regarding the use of sevoflurane during plastic surgery: on the one hand, some researchers emphasize its protective effect in ischemic-reperfusion injury (Claroni C. et al., 2016), better than in others. injection of propofol, immunotropic effect (Lim JA et al., 2018); on the other hand, some authors during the use of sevoflurane find certain disorders of higher nervous activity, general well-being, side effects (Chen H.P. et al., 2013; Erb T.O. et al., 2017). Also gaining attention are the growing techniques of regional blockades, such as interfascial blocks PECS 1 and PECS 2 (Blanco R. et al., 2012), the effectiveness of which in comparison with standard methods of analgesia for different types of interventions on the breast is subject to further discussion (Najeeb HN et al., 2018).Thus, the problem of anesthesia for breast prosthetics is relevant, and the assessment of the effectiveness of perioperative analgesia using low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane and improve regulation, correction of vital functions, cognitive function, psychological, vegetative status.Improving the effectiveness of perioperative analgesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands is the subject of research in advanced medical institutions around the world (Baida VG et al., Kyiv, Ukraine; de Paula PR et al., USA; Enekvist B. et al., 2015, Sweden; Erb TO et al., 2017, Switzerland; Chen HP et al., Taiwan; Besir A. et al., Turkey; Qin G. et al., 2017, China; Satomoto M., 2018 , Japan, etc.).Purpose of workImproving the quality and safety of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the breast by improving the method of perioperative anesthesia using low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane and modified interfascial blockades.Research objectives1. Carry out a comparative analysis of the effectiveness of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands;2. To determine the features of metabolic status, the course of the postoperative period in persons who underwent low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane in combination with opioid analgesics or nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) during reconstructive and aesthetic surgical procedures;3. To investigate the effectiveness and safety of the modified PECS unit during reconstructive and aesthetic surgical interventions on the mammary glands;4. Develop a protocol for evaluating the effectiveness of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands.Object of research. Pain syndrome; postoperative nausea and vomiting; cognitive state of women during reconstructive and aesthetic surgical interventions on the mammary glands.The subject of researchClinical, psychosocial, cognitive, neurofunctional, metabolic parameters; means of anesthesiological support of reconstructive and aesthetic surgical interventions on mammary glands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Парфенюк Ю. Л. 
Моделі та методи управління багатоступеневою транспортною логістичною системою в умовах невизначеності / Ю. Л. Парфенюк. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт дослідження – процес керування у розподілених системах транспортної логістики в умовах невизначеності. Предмет дослідження – моделі та методи керування транспортними потоками в умовах невизначеності. Мета роботи - підвищення ефективності управління в розподіленій системі транспортної логістики в умовах невизначеності. Поставлена мета досягається вирішенням наступних завдань: - розробка методу побудови ефективних маршрутів з урахуванням сукупності критеріїв; - розробка точного методу формування плану транспортувань у системі «постачальники - споживачі» за критерієм – ймовірність неперевищення випадковим значенням сумарної вартості транспортування допустимого порога; - розробка методу побудови компромісного маршруту з використанням поступок по відношенню до оптимального плану за основним критерієм; - розробка методу розрахунку пропускних здібностей проміжних пунктів у розгалуженій транспортній мережі в умовах невизначеності; - розробка методу оптимізації структури розподіленої транспортної мережі при розрахунку відстаней у метриці «міських кварталів»; - розробка точного методу вирішення задачі дробово-квадратичного програмування.; - розробка швидкого наближеного методу розв'язання нелінійних оптимізаційних задач за умов невизначеності; Методи дослідження. Теорія ймовірностей та нечітка математика при розробці моделей систем транспортної логістики, що описують процеси їх функціонування в умовах невизначеності. Методи вирішення оптимізаційних завдань у теоретико-імовірнісній та нечіткій постановках. Метод континуального лінійного програмування для завдань, вихідні дані яких задані своїми модальними значеннями. У дисертаційній роботі з використанням сучасних математичних моделей та методів теорії ймовірностей, випадкових процесів, теорії нечітких множин, інструментарію методів оптимізації та континуального лінійного програмування поставлено та вирішено важливе науково-прикладне завдання управління у розподіленій транспортній системі в умовах нечітких вихідних даних. Практичне значення отриманих результатів полягає у розробці комплексу моделей та методів управління у розподілених системах транспортної логістики в умовах невизначеності щодо значень вихідних даних. Розроблені моделі та методи в сукупності вирішують важливе науково-прикладне завдання управління складними системами та створюють теоретичний фундамент для вирішення практичних завдань. Розроблені методи формування оптимальних маршрутів у системі «постачальникидоставка-споживачі» забезпечують можливість суттєвого підвищення ефективності перевезень під час вирішення реальних завдань транспортної логістики. Завдання управління у розподілених транспортних системах є важливим елементом з великого комплексу завдань, які вирішуються методами загальної теорії логістики. Відповідна транспортна задача поєднує сукупність задач з однотипною математичною моделлю, які вирішуються методами лінійного програмування. У канонічній постановці задача полягає у пошуку плану перевезень деякого однорідного продукту від безлічі постачальників до безлічі споживачів, оптимального з погляду деякого обраного критерію. Для вирішення задачі, традиційно, використовуються наступні два підходи. Перший - передбачається, що її параметри задані своїми детермінованими значеннями. Другий – випадкові параметри задачі заміняються їхніми середніми значеннями. Зрозуміло, що адекватність відповідних моделей не є задовільною. У даній роботі розробляються методи вирішення задач управління транспортуваннями з урахуванням реальної невизначеності вихідних даних. Розробкою методів вирішення транспортних завдань та різних їх модифікацій займалися велика кількість зарубіжних та вітчизняних вчених: Дж.Гасс, Т.С.Motzkin, K.B.Halley, A.A.Corban, M.Cerсhes, B.G.Dantzig, C.Mihu, M.Vlach, J.Moravec, G.Smith, Д.Б. Юдин, Е.Г.Гольштейн, Б.С. Верховский, В.А. Емельянов, В.В. Иванов, Ю.М. Неруш, М.П. Гордон,В.А. Стаханов, В.С. Лукинскийи та інші. У роботах цих авторів вичерпним чином розглядаються лінійні моделі та методи вирішення класичних двоіндексних транспортних завдань у детермінованій постановці. Однак, при цьому дуже поверхово зачіпається проблема можливої високої розмірності таких завдань, а також особливості та труднощі їх вирішення у випадках невизначеності вихідних даних. Необхідність та важливість розгляду та вирішення цих проблем безперервно зростає. У зв'язку з цим тема дисертаційної роботи, присвяченої моделям та методам вирішення завдань транспортної логістики в умовах реальної невизначеності вихідних даних, є актуальною.^UThe object of research - the management process in distributed transport logistics systems in conditions of uncertainty. The subject of research - models and methods of traffic management in conditions of uncertainty The purpose of research is to increase the management efficiency in the distributed system of transport logistics in conditions of uncertainty. This goal is achieved by solving the following tasks: - development of a method for constructing effective routes taking into account a set of criteria; - development of an exact method of forming a transportation plan in the system "suppliers - consumers" by the criterion - probability of not exceeding the random value of the total cost of transportation of the allowable threshold; - development a construction method of a compromise route with the using concessions in relation to the optimal plan according to the main criterion; - development of a method for calculating the capacity of intermediate points in the extensive transport network in conditions of uncertainty; - development of a method for optimizing the structure of the distributed transport network when calculating distances in the metric "urban quarters"; - development of an exact method for solving the problem of fractionalquadratic programming ; - development of a fast approximate method for solving nonlinear optimization problems under conditions of uncertainty; Research methods. Probability theory and fuzzy mathematics in the development of models of transport logistics systems that describe the processes of their operation in conditions of uncertainty. Methods of solving optimization problems in theoretical-probabilistic and fuzzy formulations. The method of continuous linear programming for problems whose initial data are given by their modal values. In the dissertation research with the use of modern mathematical models and methods of probability theory, random processes, fuzzy set theory, tools of optimization methods and continuous linear programming set and solved an important scientific and technical problem of control in a distributed transport system in fuzzy initial data. The practical significance of the obtained results is to develop a set of models and management methods in distributed transport logistics systems in conditions of uncertainty about the values of the original data. The developed models and methods together solve an important scientific and applied problem of complex systems management and create a theoretical foundation for solving practical problems. Developed methods of forming optimal routes in the system "suppliers-deliveryconsumers" provide the opportunity to significantly increase the efficiency of transportation in solving real problems of transport logistics. Management tasks in distributed transport systems are an important element of a wide range of problems solved by the methods of general logistics theory. The corresponding transport issue combines a set of issues with the same type of mathematical model, which are solved by linear programming methods. In the canonical formulation, the task is to find a plan of transportation of some homogeneous product from many suppliers to many consumers, optimal in terms of some selected criterion. To solve the problem, traditionally, the following two approaches are used. The first - it is assumed that its parameters are set by their deterministic values. Second - random parameters of the problem are replaced by their average values. It is clear that the adequacy of the relevant models is not satisfactory. This research develops methods for solving transportation management problems taking into account the real uncertainty of the original data. A large number of foreign and domestic scientists have been working on the development of methods for solving transport problems and their various modifications: J.Gass, Т.С.Motzkin, K.B.Halley, A.A.Corban, M.Cerсhes, B.G.Dantzig, C.Mihu, M.Vlach, J.Moravec, G.Smith, D.B. Yudin, E.G.Goldshtain, B.S. Verhovskiy, V.А. Yemelyanov, V.V. Ivanov, Y.М. Nerush, М.P. Gordon, V.А. Stahanov, V.S. Lukinskuy and others. In the works of these authors, linear models and methods for solving classical two-index transport problems in a deterministic formulation are exhaustively considered. However, this very superficially affects the problem of the possible high dimensionality of such tasks, as well as the features and difficulties of their solution in cases of uncertainty of the source data. The need and importance of considering and solving these problems is constantly growing. In this regard, task of the dissertation devoted to models and methods of solving problems of transport logistics in the conditions of real uncertainty of the initial data, is relevant.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського