Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (92)Реферативна база даних (722)Книжкові видання та компакт-диски (163)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІНІЙНА$<.>+<.>K=РЕГРЕСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Приварнікова А.О. 
Багатокритеріальні моделі та методи у задачах управління ризиками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.О. Приварнікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено аналітичні методи дослідження деяких багатокритеріальних моделей управління ризиками. Розглянуто клас задач, де критеріями є лінійна, достатньо визначена квадратична форма, корінь квадратний з неї, а сума невід'ємних координат допустимих векторів дорівнює одиниці. Методом лінійної згортки критеріїв параметризовано множину Парето для дво- та трикритеріальних задач. Одержано аналітичний розв'язок важливих задач портфельної теорії. На базі поняття ризику, як ймовірності неперевищення лінійною формою деякого граничного значення, побудовано та досліджено ряд стохастичних моделей з детермінованими та ймовірнісними обмеженнями. Аналітично розв'язано ряд практичних задач оптимізації структури портфеля цінних паперів щодо випадку нормального розподілу коефіцієнтів лінійної форми. Знайдено аналітичні оцінки допустимої суми кредитів, яка не порушує стабільності роботи кредитної установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)262.292-210.301
Шифр НБУВ: РА315340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Медведєв В.В. 
Вплив імплантації синтетичного макропористого гідрогелю та трансплантації клітин нюхової цибулини на процеси регенерації спинного мозку після його травматичного пошкодження в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Медведєв ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему відновного лікування наслідків травматичного пошкодження спинного мозку в експерименті. Досліджено відновний ефект імлантації синтетичного макропористого гідрогелю та внутрішньотканинної алогенної трансплантації клітин нюхової цибулини (ТКНЦ) після моделювання лівобічного половинного перетину (ЛПП) спинного мозку безпородних щурів-самців віком 5,5 міс. і вагою 250 - 300 г. Імплантацію гідрогелю в зону ЛПП проведено одразу ж після моделювання травми. ТКНЦ в тканину спинного мозку нижче місця травми здійснено через 7 та 13 тижнів після моделювання ЛПП, а також через 4 та 8 тижнів після імплантації гідрогелю. Виявлено, що на 16-й тиждень спостереження імплантація гідрогелю сприяє достовірному покращанню функції задніх кінцівок на 2 - 2,44 бала за шкалою ВВВ у порівнянні з тваринами, які перенесли ізольоване ЛПП. Виявлено, що проведення ТКНЦ через 4 тижні пілся імплантації гідрогелю та через 7 тижнів після ЛПП обумовлює виникнення достовірного піку швидкості зростання функції задньої іпсилатеральної кінцівки на 4 - 6 тиждень відносно до вибірок порівняння. З'ясовано, що імплантація гідрогелю супроводжується формуванням фазної динаміки показників електричної активності: фаза зростання показників (1 - 7 тиждень), стабілізація (7 - 23 тиждень, у випадку ізольованого ЛПП відсутня); декомпенсація, пік і регресія (24 - 31 тиждень). Встановлено, що ТКНЦ, зокрема, проведена після ізольованого ЛПП, обумовлює зниження надмірної електричної активності в еферентних частинах рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА357866

Рубрики:

      
3.

Дворщенко О.С. 
Вплив нанокомпозитів саліцилальімінатів та фулеренів на стан імунної системи у інтактних тварин і пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.С. Дворщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у безпухлинних тварин досліджені металокомплекси аеросилу викликають лекопитоз і стимулюють фагоцитарну активність нейтрофільних гранулоцитів. Виявлено, що в системі in vitro нанокомпозити саліцилальіміну та фулерен-ковалентний викликають зменшення дзета-потенціалу тимоцитів і макрофагів, що свідчить про активацію клітин, але фулерен-сорбований збільшує показники дзета-потенціалу, що свідчить про диференціацію кортикальних тимоцитів у медулярні. Встановлено, що в активації перитонеальних макрофагів in vitro головну роль відіграє аеросил. значно підвищує її протипухлинні властивості за рахунок стимуляції специфічного імунітету та неспецифічних факторів захисту. Встановлено, що у разі використання фулерену-ковалентного для модифікації протипухлинної вакцини у 11 % тварин відбувалася регресія пухлини саркома 37.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 +
Шифр НБУВ: РА344611

Рубрики:

      
4.

Бедрик І. О. 
Державне регулювання приватної стоматологічної діяльності в Україні: організаційно-правові засади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. О. Бедрик ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше доведено, що у приватній стоматологічній діяльності на сьогодні неврегульованими залишаються такі питання: надання стоматологічної допомоги на платній основі, одержання пацієнтом інформації про виконавця стоматологічної послуги (СП) та самої послуги, форма та зміст інформованої згоди пацієнта на медичне втручання та форма і зміст договору про надання платних СП. Розроблено модель структури зовнішнього контролю приватної стоматологічної організації, під час використання якої між лікарями-експертами й адміністративними органами організацій-учасників системи надання та контролю якості СП встановлюються функціональні зв'язки та виключається лінійна підпорядкованість. Удосконалено методологічний підхід до систематизації законодавства України в галузі охорони здоров'я, який передбачає оптимізацію системи державного управління галуззю шляхом розробки Медичного кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)147 + Р11(4УКР)286.6 к
Шифр НБУВ: РА380526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Штепа В.М. 
Енергоефективні режими електротехнологічної очистки стічних вод птахівничого комплексу: автореф. канд. техн. наук. 05.09.03 / В.М. Штепа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано вирішення проблеми якісної електрокоагуляційної очистки стічних вод птахівничого комплексу за мінімальних енерговитрат. Проаналізовано водоспоживання птахівничих комплексів яєчного та м'ясного спрямування, існуючих типових систем водоочистки (на прикладі ЗАТ "Комплекс Агромарс"). Запропоновано доповнити їх електротехнологічною коагуляційною установкою для зменшення існуючих перевищень ГДК завислих частинок. Як захід підвищення енергоефективності її функціональних показників синтезовано відповідну адаптивну систему керування (вхідні параметри: концентрація завислих частинок, pH, лінійна швидкість потоку у міжелектродному просторі; керуючий вплив - значення густини анодного струму) режимами роботи. З урахуванням результатів експериментального та теоретичного дослідження нестаціонарності, нелінійності, неконтрольованості та непередбачуваності зміни вхідних значень і взаємозв'язків між технологічними факторами під час створення системи керування, застосовано апарат нечітких нейронних мереж. Виявлено функціональну адекватність синтезованої нейроінформаційної експертної системи технологічним вимогам. На підставі запропонованої нейроінформаційної експертної системи створено вхідну вибірку даних для побудови відповідної нечіткої нейронної мережі адаптивної системи керування електрокоагулятором, здійснено її апробацію та доведено функціональну відповідність вимогам енергоефективності та забезпечення нормованої якості очистки. За результатами імітаційного моделювання, теоретичного та виробничого дослідження підтверджено енергоефективність роботи адаптивної системи керування електрокоагуляційною очисткою стічних вод птахівничого комплексу. Запропоновано ресурсозберігальну схему технологічного водозабезпечення птахівничого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.25 +
Шифр НБУВ: РА356304

Рубрики:

      
6.

Шпильова С.І. 
Індивідуалізація комплексного лікування хворих на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / С.І. Шпильова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності комплексного лікування хворих на рак молочної залози (РМЗ) шляхом розробки методу індивідуалізації лікування на підставі оцінки рівня та реакційної здатності сульфгідрильних груп (SH-груп) сироватки крові та зниження токсичності комплексного лікування новим препаратом супроводу бластеном. Виявлено, що розповсюдженість РМЗ корелює зі зменшенням рівня загальних сульфгідрильних груп сироватки крові хворих. Встановлено, що урахування чутливості до циклофосфану, доксорубіцину in vitro під час проведення хіміотерапії хворим збільшує відсоток хворих, в яких спостерігалась регресія пухлини. В цих хворих виявлено тенденцію до покращання дворічної виживаності. Показано, що рівень загальних сульфгідрильних груп сироватки крові може бути додатковим критерієм оцінки дії бластену. Доведено, що цей препарат має гемопротекторні властивості, особливо у разі введення до початку цитотоксичної терапії, та покращує показники імунної системи. Комплексне лікування хворих на РМЗ із застосуванням бластену забезпечує покращання віддалених результатів лікування хворих. Визначено, що показник загальної та безрецидивної п'ятирічної виживаності хворих, що одержували комплексне лікування бластеном, на 13 % та 10 % перевищує цей показник у хворих, які не отримували цей препарат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5
Шифр НБУВ: РА321673

Рубрики:

      
7.

Шелякова І.П. 
Клінічна ефективність застосування біоінертних незнімних зубних протезів із титану: автореф. дис... канд. мед.: 14.01.22 / І.П. Шелякова ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 18 с. — укp.

Створено нову ливарну установку з дозованим температурним режимом розплаву титану для безусадочного лиття каркасів зубних протезів. Доведено, що після відливки воскової композиції на титанову відсутня об'ємна та лінійна усадка воскових і титанових композицій. На підставі результатів потенціометричних досліджень показано, що сила струму, різниця потенціалів і електропровідність ротової рідини прямо пропорційні кількості металевих включень у ротовій порожнині. Таку закономірність виявлено в осіб після заміни хромо-нікелевих і хромо-кобальтових зубних протезів на титанові. Через 20 - 40 днів ці показники наближаються до показників контрольної групи. Через 6 місяців після протезування зубними протезами з титану показники сили струму, різниці потенціалів і електропровідності ротової рідини були ідентичні показникам контрольної групи. На підставі результатів проведених потенціометричних вимірів доведено біоінертність зубних протезів з титану. Ліквідовано патологічні процеси у ротовій порожнині, взаємопов'язані з непереносимістю різнорідних металів. З урахуванням даних, одержаних за умов досліджень, підтверджено клінічну ефективність застосовуваних зубних протезів з титану та його рекомендовано для використання у стоматологічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА358025

      
8.

Ревенко Ю.В. 
Коливання і дисипативний розігрів в'язкопружних тіл при полігармонічному деформуванні, викликаному рухом поверхневих навантажень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.В. Ревенко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі та числово-аналітичні методи розв'язання задач про стаціонарні полігармонічні коливання та дисипативний розігрів в'язкопружних тіл за дії на них рухомих поверхневих навантажень. За умов припущення, що властивості матеріалу не залежать від температури, спряжена лінійна задача термов'язкопружності розділяється на дві окремі задачі - задачу механіки та задачу теплопровідності з відомим джерелом тепла, що визначається дисипативною функцією. В цьому випадку одержано аналітичні розв'язки плоских квазістаціонарних задач для циліндра та шару, а також динамічних задач для тонкостінних елементів (стрижня, пластини, циліндричної панелі, замкнутої циліндричної оболонки). Особливу увагу приділено полігармонічному деформуванню, викликаному коченням циліндра по жорсткій основі. З урахуванням залежності властивостей матеріалу від температури розв'язано плоскі задачі про теплову нестійкість циліндра та шару. Досліджено вплив геометричних характеристик тіл, ширини області навантаження, швидкості руху навантаження, теплових граничних умов та інших даних на термомеханічну поведінку вказаних в'язкопружних тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331,022 + В251.320.65,022 +
Шифр НБУВ: РА322330

Рубрики:

      
9.

Бондаренко В.І. 
Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.І. Бондаренко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що конструктивною особливістю магнітогідродинамічної машини є виконання обмотки з масивних стрижнів безпосередньо з'єднаних із вторинною обмоткою узгоджувального трансформатора в єдиному блок-модулі. Зазначено, що позитивний ефект досягається усуненням усіх контактних з'єднань, між вторинною обмоткою трансформатора та індуктора, відсутністю ізоляційних матеріалів, що сприяє ефективній тепловіддачі через усю поверхню модуля та дозволяє експлуатувати обмотку індуктора зі щільністю струму, що перевищує припустиму у два-три рази, високим коефіцієнтом заповнення паза, компактністю та високою технологічністю всього пристрою. Одержано основні розрахункові співвідношення для визначення електромагнітних навантажень двигуна та загальної потужності пристрою для регулювання рідкометалевого розплаву у заглибленому стакані кристалізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02 +
Шифр НБУВ: РА324122

Рубрики:

      
10.

Костенко М.В. 
Лінійна та культурно-цивілізаційна парадигми в обгрунтуванні сценаріїв майбутнього (соціально-філософський аналіз): автореф. дис ... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.В. Костенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему можливостей побудови теоретичних моделей майбутнього. Висвітлено генезу філософських теорій стосовно майбутнього та можливості прогнозування. У порівняльному аспекті проаналізовано можливості щодо раціонально обгрунтованого покладання майбутнього у межах некласичної лінійної та некласичної культурно-цивілізаційної моделей суспільного розвитку. Розглянуто можливості обгрунтування вірогідних сценаріїв майбутнього. З'ясовано теоретичні засади покладання майбутнього у межах двох концептуальних моделей. Висвітлено базові принципи концептуалізації майбутнього в сучасних філософсько-історичних концепціях. Виявлено оптимальність методу побудови сценаріїв майбутнього як такого, що передбачає врахування особливостей варіативності навних і можливих змін, які не обмежуються жорсткими схемами, та виявляють здатність щодо адекватного реальності існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.31 + Ю6*326.6 + Ю6*671.112 +
Шифр НБУВ: РА366555

Рубрики:

      
11.

Анісімов І.О. 
Лінійна трансформація пучкових та електромагнітних хвиль у неоднорідних плазмово-пучкових системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.О. Анісімов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 27 с. — укp.

Досліджено основні механізми перехідного випромінювання модульованих електронних пучків у неоднорідній ізотропній та анізотропній плазмах. Вивчено вплив на даний процес просторового розподілу неоднорідної плазми, характеру модуляції електронного пучка та геометрії плазмово-пучкових систем. Розглянуто особливості та можливості спостереження перехідного випромінювання модульованих електронних пучків за умов активних плазмово-пучкових експериментів у іоносфері. Показано можливість розв'язання зворотної задачі перехідного випромінювання для ряду моделей. Запропоновано метод висвітлення бар'єрів закритичної плазми для електромагнітних хвиль за допомогою електронних пучків. Проаналізовано нелінійні процеси, що обмежують лінійну трансформацію хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.21,022
Шифр НБУВ: РА310358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Богачук В.В. 
Методи та засоби вимірювального контролю вологості порошкоподібних матеріалів в інфрачервоній області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Богачук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено відносний метод контролю та структурну схему для його здійснення, за якими результат вимірювання одержують як різницю відношень спектральних коефіцієнтів відбиття вимірювального й опорного каналів за нульової вологості. Установлено, що за умов створення однакової освітленості фотоприймачів вимірювального й опорного каналів результати вимірювання інваріантні до величини частинок матеріалу, його пористості, кольору, шорсткості. Експериментально доведено, що засоби, які реалізують даний метод, характеризуються самою високою вірогідністю контролю (0,86 - 0,95). Установлено закономірність залежності між вхідною - температурою гарячого повітря - та вихідною - вологовмістом порошкоподібних матеріалів. Удосконалено математичну модель первинного вимірювального перетворювача, яка враховує параметри джерела світла. Одержано рівняння перетворення, що однозначно пов'язує вихідну величину - значення струму та вхідну - значення вологості. Показано, що статична характеристика запропонованого вимірювального перетворювача лінійна. Доведено, що за умов зміни значення світлового потоку, залежно від типу лампи у джерелі світла мультиплікативна похибка може мати значення 0,8, а внаслідок заміни інтерференційного фільтра - 0,5. Одержано аналітичні залежності для корекції цієї складової похибки. Розвинуто метод та розроблено засіб безпосереднього контролю вологості порошкоподібних матеріалів в інфрачервоній області, які здійснюють корекцію мультиплікативної похибки, що дозволило за промислових умов у реальному часі здійснювати вимірювальний контроль з вірогідністю контролю 0,801 - 0,887, притаманну термогравіметричному методу (0,813 - 0,897). Теоретичні дослідження здійснено з використанням законів Столєтова, теорії вимірювального перетворення, теорії невизначеності вимірювань і контролю, а також теорії диференціальних рівнянь. Одержано добру збіжність результатів математичного та фізичного моделювання з результатами методологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.6-72 +
Шифр НБУВ: РА352206

Рубрики:

      
13.

Таловерова Л.І. 
Неревматичні кардити у дітей зі зниженою резистентністю до гострих респіраторних захворювань (клініко-імунологічна характеристика, лікування та реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Таловерова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено клінічні дані, імунологічні показники та результати дослідження системи ліпоперекисів-антиоксидантів у дітей, хворих на неревматичний кардит. Встановлено особливості порушення гомеостазу у дітей, які часто хворіють. Запропоновано лікувально-реалібітаційні заходи з використанням тіотриазоліну, позитивний вплив якого позначається на імунній системі, стані перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і активності антиоксидантної системи. З'ясовано, що регресія ознак запалення міокарда відбувається на тлі порушень показників імунітету, стабілізації ПОЛ і антиоксидантного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11-37 + Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА318912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Вакульчук О.М. 
Особливості цитогенетичних змін клітин кісткового мозку хворих на мієлодиспластичний синдром та гострі мієлоїдні лейкемії, їх діагностичне і прогностичне значення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.М. Вакульчук ; Ін-т гематології та трансфузіології АМН України АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено систему прогнозування перебігу мієлодиспластичного синдрому (МДС), визначено, що запропонована лінійна прогностична система базується на оцінці головної патогенетичної характеристики МДС, яка полягає в безперервній прогресії захворювання. Визначено етап розвитку МДС, відповідно до якого встановлено прогноз захворювання. Виявлено особливість змін каріотипу у хворих на МДС, найбільш часто визначаються зміни хромосоми 5, ділі, залежно від частоти пошкодження, розташовані хромосоми 8, 7, і 20. Виявлено відсутність в патологічних клонах однієї з нормальних хромосом і утворення додаткових маркетних хромосом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2-2 +
Шифр НБУВ: РА369384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Усольцева О. С. 
Оцінювання в моделях з цензурованими даними та похибками вимірювання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. С. Усольцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Доведено строгу конзистентність адаптованої оцінки параметрів регресії в моделі прискореного життя за наявності цензурування та похибок вимірювання за невідомої форми розподілу цензора, а також за параметричного завдання розподілу цензора, коли такі заважаючі параметри невідомі. Доведено оптимальність оцінки максимальної вірогідності, яка не використовує інформації про форму розподілу регресора (така оцінка називається Corrected Score - CS) у структурній моделі регресії з похибками вимірювання, коли залежна змінна лінійна за параметрами регресії. Оптимальність одержано в класі умовно незміщених оціночних функцій, коли істинна залежність відгука від регресора близька до виродженої. У квадратній моделі з похибками вимірювання побудовано покращену оцінку CS, яка за певних умов має меншу асимптотичну коваріаційну матрицю, ніж CS оцінка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.3,0
Шифр НБУВ: РА383413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Роговський І.Л. 
Підвищення довговічності корпусних чавунних деталей бурякозбиральних машин наплавленням розщепленим електродом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.Л. Роговський ; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено показники довговічності машин і надійності їх корпусних деталей, проаналізовано конструкторсько-технологічні особливості корпусних деталей та бурякозбиральних машин, як об'єктів ремонту. Вперше встановлено закономірності сукупного впливу технологічних параметрів режиму наплавлення розщепленим електродом на механічні властивості (твердість), технологічні властивості (лінійна усадка, оброблюваність), формування сталевого шару наплавленого на зношені поверхні корпусних чавунних деталей. З'ясовано функціональний зв'язок між твердістю відновленої поверхні та часткою основного металу у наплавленому під час наплавлення сталевими дротами деталей з сірого чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.15 +
Шифр НБУВ: РА322492

Рубрики:

      
17.

Пузирьов О.Л. 
Підвищення ефективності процесу алмазного доведення сферичної поверхні деталі з кераміки медичного призначення введенням додаткового обертального руху: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.Л. Пузирьов ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість зниження жорсткості та відхилення форми сферичної поверхні деталі внаслідок введення до кінематичної схеми процесу алмазного доведення такої поверхні додаткового обертального руху деталі та завдяки рівномірному розподілу навантажень по сферичній поверхні деталі, що дозволяє застосувати новий спосіб процесу алмазного доведення, який передбачає обертання деталі навколо двох осей і квазіцентральне навантаження зони обробки. Вивчено вплив твердості притиру з сірого чавуну на продуктивність алмазного до ведення деталей з кераміки медичного призначення для різних режимів обробки та встановлено, що для умов обробки головок ендопротезів має місце лінійна залежність продуктивності обробки від швидкості ковзання поверхонь і контактного тиску, за цього з підвищенням твердості чавуну продуктивність збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К769.820.147 +
Шифр НБУВ: РА353387

Рубрики:

      
18.

Брюховецька О.В. 
Психоаналітична концепція суб'єкта і її застосування в теорії кіно: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / О.В. Брюховецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено застосування психоаналітичної концепції суб'єкта у теорії кіно та сформульовано критичну стратегію "повернення до психоаналізу", що передбачає реконтекстуалізацію психоаналітичних понять та систематизацію основних розробок у галузі психоаналітичної теорії кіно. Здійснено реконстекстуалізацію ряду понять ("регресія", "психоз", "перверсія", "бажання", "насолода", "погляд") у психоаналітичні тексти. Диференційовано проблемне поле психоаналітичної теорії кіно на проблеми "враження реальності" (l'impression de realite) та кінематографічної ідентифікації як ефектів позиціювання суб'єкта кінематичним апаратом, розкрито їх психоаналітичні імлпікації. Доведено неадекватність рецепції ідей засновника психоналітичної теорії кіно Ж.-Л.Бодрі. Обгрунтовано можливості застосування нової стратегії "повернення до психоаналізу" для розробки адекватного способу застосування психоаналітичної концепції у теорії кіно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю81в2:Ю9 + Щ370.06:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА342747

Рубрики:

      
19.

Сацька С.В. 
Реактанти гострої фази за нейропатичної виразки у хворих на цукровий діабет 2 типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.В. Сацька ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено характер перебігу гострофазної реакції хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу у період формування та впродовж консервативного лікування нейропатичної виразки для визначення доцільності її модуляції щодо підвищення ефективності терапевтичних заходів. Встановлено, що розвиток діабетичної нейропатичної виразки є взаємопов'язаним з тривалістю ЦД 2-го типу, ступенем порушення метаболізму глюкози та наявністю діабетичної нейропатії. З'ясовано, що діабет без даного ускладення супроводжується ознаками вторинного імунодефіциту та хронічного стресу, підвищенням у периферичній крові вмісту фібриногену, пригніченням фібринолітичної активності та зменшенням концентрації сироваткового альбуміну. З'ясовано, що у випадках позитивного ефекту консервативного лікування відбувається регресія гострофазної реакції. Доведено, що активація синтезу реактантів гострої фази, насамперед фібриногену та білків, що пригнічують фібриноліз, певною мірою відповідальна за хронічний перебіг запалення та неможливість його нормальної репарації за нейропатичної виразки у хворих на ЦД 2-го типу. Зроблено висновок щодо доцільності визначення даних маркерів гострої фази як для моніторингу перебігу запалення, так і для своєчасного прогнозування ефективності консервативної терапії діабетичної нейропатичної виразки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА348457

Рубрики:

      
20.

Кривень В.А. 
Розвиток дискретно-лінійчастих і континуальних пластичних зон в околі концентраторів напружень: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.А. Кривень ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Висвітлено метод моделювання пластичної зони довільною кількістю ліній пластичного ковзання, яка для випадку антиплоскої деформації тіла з гострокінцевими концентраторами напружень допомогає об'єднати у межах єдиного підходу аналіз утвореної скінченною кількістю смуг дискретно-лінійчастої пластичної зони і континуальної, що займає певну просторову область. Доведено, що у граничному випадку безмежно великої кількості ліній дискретно-лінійна пластична зона переходить у континуальну. Проаналізовано розвиток пластичних зон за антиплоскої деформації для нових типів і форм концентраторів напружень, в тому числі двоперіодичних систем ромбічних вирізів і жорстких включень та односторонньо відшарованих тонких включень. Досліджено явище пластичного відшаровування жорстких включень, визначено деформаційні характеристики армованого жорсткими волокнами композита за інтенсивних навантажень. Розкрито вплив локальної анізотропії текучості в околі вершини вирізу на локалізацію пластичних деформацій в окремих площинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.2,022
Шифр НБУВ: РА320076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського