Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (473)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛАМП$<.>+<.>K=РОЗЖАРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лубенець С.В. 
Автоматизація контролю якості та класифікації пальників газорозрядних джерел світла в процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Лубенець ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності виготовлення газорозрядних ламп шляхом автоматизації процесів контролю якості та класифікації їх розрядних трубок (пальників). Розроблена нова методика контролю і класифікації, яка основана на ідеї поелементного аналізу фотозображень з використанням безконтактних методів визначення геометричних характеристик об'єктів циліндричної форми. Наводяться результати розробки і досліджень методів та математичної моделі вимірювального процесу, виконана оптимізація його параметрів, що дозволило мінімізувати похибки вимірювань. Побудовано алгоритм автоматичного контролю та класифікації і технічно його реалізовано з використанням системи технічного зору. Виконана оцінка техніко-економічних показників автоматизованої системи, наводяться дані про її ефективність в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-52-07

Рубрики:

      
2.

Маркін М. О. 
Біспектральний телевізійний засіб вимірювання параметрів безтигельної зонної плавки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / М. О. Маркін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель формування вимірювального сигналу, на базі якої розроблено математичну модель вихідного сигналу телевізійного засобу. Розроблено та апробовано методику експериментального визначення еквівалентності довжини хвилі, яка базується на використанні еталонної лампи СИ10-300, та запропоновано метод вимірювання температури, який дозволяє підвищити точність вимірювання температури великих об'єктів. Проведено дослідження похибок вимірювання температури в телевізійній біспектральній пірометрії. Розроблено методику оцінювання впливу малих змін коефіцієнту випромінювальної здатності на похибку вимірювання темпенратури. Розроблено та запатентовано телевізійний біспектральний пірометр з використанням тришарової ПЗЗ-матриці, застосування якого дозволяє зменшити похибку вимірювання лінійних розмірів температурних фрагментів. Наведено результати експериментальних досліджень телевізійного біспектрального пірометру на основі камери NOVUS NVC-530.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-7 с
Шифр НБУВ: РА378997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Іохельсон З.М. 
Вибухозахист рудникового електроустаткування з елементами, що нагріваються (розвиток наукових основ і розробка): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / З.М. Іохельсон ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Уперше установлено різницю у процесах запалення метану нагрівними елементами рудникового електроустаткування до їх руйнування залежно від матеріалу зазначених елементів. Виявлено, що безпечні температури неокиснюваних нагрівних елементів рудникового електроустаткування залежать від діаметрів і довжин цих елементів. З'ясовано, що запалення метану нагрівними елементами можна запобігти на підставі використання явища зміни тепломасообміну в зоні цих елементів, за умов, якщо із зони реакції окиснення метану навколо розглянутих елементів за допомогою спеціальних зовнішніх конструкцій теплової енергії відводиться більше, ніж виділяється внаслідок цієї реакції, а продукти реакції гальмують її поширення на весь об'єм метано-повітряної суміші навколо нагрівних елементів, що доведено результатами досліджень, яких проведено з застосуванням інфрачервоних випромінювачів з визначеними безпечними параметрами для тіла розжарення й відбивача. Показано, що здатність електричних іскор запалювати метан, які утворюються під час руйнування нагрівних елементів у певних електричних колах, збільшується зі збільшенням температури іскротвірних електродів. Виявлено, що плавкі вставки запобіжників під час перегоряння не можуть запалити вибухонебезпечну метано-повітряну суміш, якщо діаметри та довжини таких установок, а також іскронебезпечні струми в їх колах відповідають безпечним температурам, які дорівнюють або перевищують температури плавлення матеріалів плавких вставок. Установлено, що безпечні температури розглянутих елементів стосовно запалення метану значно перевищують їх безпечну температуру, що залежить від умов запалення вугільного пилу. За результатами дослідження створено вибухозахист рудникового електроустаткування з даними елементами, який є небезпечний завдяки обмеженню їх температур, а струми - іскронебезпечні щодо запалення метану й виключенням засипання зазначених елементів вугільним пилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-421.12 +
Шифр НБУВ: РА331547

Рубрики:

      
4.

Гриневич Б.Ю. 
Візуальні пірометри з розширеними функціональними можливостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Б.Ю. Гриневич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему створення візуальних пірометрів для промислового застосування та як еталонних засобів, придатних для дистанційного вимірювання температури з високою точністю та перевірки існуючих пірометрів випромінювання на об'єктах. На базі розробленого методу аналізу методичних та інструментальних похибок модернізовано існуючі візуальні пірометри для розширення їх функціональних можливостей та раціонального вибору введення апріорної та апостеорної поправок на випромінювальну здатність. Висвітлено комплексні рішення нової структурної побудови пірометра без використання спеціалізованої пірометричної лампи розжарювання. Розроблено мікропроцесорний варіант візуального пірометра з розширеними функціональними можливостями. Досягнено зменшення інструментальної похибки у порівнянні з існуючими пірометрами до 2C, введення апірорної та апостеорної корекції на випромінювальну здатність. Визначено коефіцієнт випромінювальної здатності матеріалу об'єкта за відомої дійсної температури, розширення функціональних можливостей щодо статистичного опрацювання результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З22-54
Шифр НБУВ: РА312631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Таряник К.А. 
Вплив поляризованого світла на маркери гемостазу та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії ІІ ступеня різного генезу (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / К.А. Таряник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив поляризованого світла на показники гемостазу, гемодинаміку та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) II ст. на фоні гіпертонічної хвороби (ГХ) II ст., ДЕ II ст. у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та в експерименті на щурах лінії Wistar у разі розвитку в них гострого та хронічного порушення мозкового кровообігу. Проаналізовано вплив різних схем лікування (медикаментозного та немедикаментозного) хворих з ДЕ II ст. різного генезу. Показано модулювальний вплив поляризованого світла на загальний оксид азоту у разі ДЕ II ст. та встановлено прямий кореляційний зв'язок з малоновим діальдегідом, поліпшення показників гемодинаміки, згортання крові та фібринолізу, позитивну динаміку перебігу захворювання. Виявлено відновлення право-лівої асиметрії показників згортання крові, фібринолізу та антиоксидантної системи під впливом поляризованого світла лампи "Біоптрон" у хворих на ДЕ II ст. різного генезу, яка характерна для здорових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА350879

Рубрики:

      
6.

Фоменко Ю.В. 
Вплив світлового потоку фотополімеризаторів на пульпу зуба і слизову оболонку порожнини рота (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.В. Фоменко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефекти впливу світлового потоку фотополімеризаторів з різним діапазоном випромінювання на пульпу зуба, слизову оболонку порожнини рота. Розроблено практичні рекомендації для лікарів-стоматологів, які мають сприяти профілактиці можливих ускладнень після застосування фотополімерної технології. За результатами проведеного патоморфологічного дослідження пульпи зуба та слизової оболонки щоки виявлено, що опромінення світлом галогенового ФП UFL-112 з використанням різних світлофільтрів і світлодіодного полімеризатора Translux спричиняє у тканинах розвиток стереотипних змін, а саме: дистрофічних, некробіотичних і запальних, а також дисциркуляторних і реологічних різного ступеня виразності. На підставі даних експериментального дослідження глибини та напрямків проникності тканин зуба світлом фотополімерної лампи встановлено, що зуб не можна розглядати як випадкове однорідне оптичне середовище, а проходження світла через нього суттєво визначається його будовою. Завдяки проведеним клінічним дослідженням визначено ушкоджувальний ефект за умов впливу на пульпу та слизову оболонку щоки світла галогенового полімеризатора UFL-112 - блакитного, зеленого, особливо - жовтогарячого та червоного. Відзначено, що вплив випромінювання світлодіодного фотополімеризатора Translux має мінімальну ушкоджувальну дію на пульпу зуба та слизову оболонку порожнини рота у порівнянні з галогеновим фотополімеризатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА365613

Рубрики:

      
7.

Басраві К.М. 
Вплив теплових процесів на стабільність частоти коливань у багаторезонаторних магнетронних автогенераторах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.М. Басраві ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено частотні властивості магнетронних автогенераторів. Вивчено загальні фізичні процеси в даних автогенераторах з урахуванням впливу теплових процесів на катоді. Розроблено двовимірну математичну модель магнетрона з урахуванням впливу процесів тепловиділення та теплообміну між катодом і анодом, аналітичну математичну модель теплових процесів, що мають місце на катоді магнетронного автогенератора. Запропоновано метод експериментального визначення "холодних" електродинамічних параметрів анодних блоків магнетронів. Проведено теоретичний аналіз фізичного механізму фазового угруповання електронного потоку в магнетронних автогенераторах з урахуванням впливу на фазування потоку складових поля ПЗ і компонент синхронного високочастотного поля (за динамічного режиму). Розглянуто особливості протікання конвекційного струму від катода магнетронів до анода на підставі траєкторного аналізу руху електронів за наявності різних видів емісії (термоелектронної та вторинної). Проведено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вивчення впливу температури оксидного катоду непрямого розжарення на стабільність частоти магнетрона. Показано, що одним з частотних чинників нестабільності частоти у магнетронах є флуктуації струму термоелектронної емісії, зумовлені додатковим розігріванням анода вторинною електронною емісією. Показано добру відповідність результатів математичного моделювання та натурного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3 + З848.43 +
Шифр НБУВ: РА354785

Рубрики:

      
8.

Ільченко К.О. 
Домішкові дефекти і генетичні особливості мікроалмазів Українського щита (за спектроскопічними даними): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / К.О. Ільченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено склад азотних та інших дефектів у мікроалмазах з теригенних відкладів Українського щита (УЩ), кімберлітів Архангельської та Якутської провінцій Росії, а також лампроїтів австралійської трубки Аргайл методами інфрачервоної спектроскопії та фотолюмінесценції. Проведено порівняльний аналіз спектроскопічних та інших характеристик мікроалмазів з вивчених колекцій (більше 500 зразків) і відповідних даних для зразків з контрастних за генезисом алмазних родовищ Південної Африки, Канади, Бразилії, Казахстану. Доведено, що значна частина мікрокристалів з різних геоблоків УЩ, насамперед - з Волинського, сформувалися за мантійних умов, подібних до умов формування мікроалмазів з кімберлітів та лампроїтів. Відзначено, що окремі з них, з півночі та центральних геоблоків УЩ, імовірно утворилися в астеносфері та нижній мантії, частина мікроалмазів з південного заходу та центру УЩ, з неагрегованим азотом, водою карбонатною, вуглеводневими та іншими дефектами, подібних до мікроалмазів з лампрофілів Канади та з метаморфічних порід Європи і Азії. Зроблено висновок про можливе існування практично на кожному з геоблоків УЩ незалежних корінних джерел алмазу, що суттєво відрізнялися за складом мінералотвірного середовища та РТ-умовами. Визначено ряд сукупних регіональних ознак українських мікроалмазів.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359128

      
9.

Себко В.В. 
Електромагнітні методи і пристрої для сумісного визначення магнітних, електричних, геометричних параметрів та температури провідних виробів (теорія і розробки): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.В. Себко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Удосконалено існуючі електромагнітні методи контролю електромагнітних і геометричних параметрів провідних виробів за рахунок їх сумісного контролю з температурою. Створено нові багатопараметрові безконтактні та контактні вихорострумові методи сумісного контролю параметрів трубчастих, суцільних циліндричних і плоских виробів. Створено контактний резистивно-індуктивний трипараметровий вихорострумовий метод сумісного контролю електромагнітних параметрів і температури. Запропоновано чотирипараметрові вихорострумові методи контролю плоских феромагнітних виробів, що зондуються полем кратних частот трансформаторного та параметричного вихорострумових датчиків. Досліджено можливість використання теорії контактного робочого перетворювача стосовно контролю параметрів плазмового стовпа люмінесцентної лампи та машинного мастила з дисперсним феромагнітним порошком. Наведено результати оцінювання вірогідності контролю параметрів провідних виробів у разі реалізації запропонованих вихорострумових методів. провідних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-53 + З32-53
Шифр НБУВ: РА361061

Рубрики:

      
10.

Олійник П.В. 
Енергозберігаючі режими роботи установок інфрачервоного локального обігріву сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / П.В. Олійник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень енергоощадних режимів роботи установок інфрачервоного обігріву молодняка тварин з тиристорними регуляторами напруги. Обгрунтовано переваги короткохвильового інфрачервоного випромінювання за умови локального обігріву з використанням інфрачервоних ламп розжарення. На підставі одержаних залежностей розраховано енергоощадні режими роботи установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022
Шифр НБУВ: РА310527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шевченко В.В. 
Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження нестаціонарних фізичних процесів мікросекундної тривалості в елементах і вузлах потужних лазерів на барвниках з ламповою накачкою та системах на їх основі. Проаналізовано електричні та світлові характеристики імпульсних ламп за потужних розрядів мікросекундної тривалості. Вивчено процеси формування просторово-кутових характеристик лазерів на барвниках і вплив на них теплових аберацій активного середовища та френелівського відбиття на стінках кювети. Досліджено спектральні, енергетичні та часові характеристики лазерів і вплив на них параметрів активного середовища і резонатора. Створено ефективні імпульсні й імпульсно-періодичні лазери на барвниках з ламповою накачкою, які забезпечують перетворення частоти випромінювання у субмікронному діапазоні спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.6-048 +
Шифр НБУВ: РА335060

Рубрики:

      
12.

Палій О. В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування медикаментозної обробки кореневих каналів з використанням пробіотику та нітрату срібла при лікуванні хронічного періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. В. Палій ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше доведено, що хілак форте має декальцинуючу дію, а також показано можливість використання його в ролі хелату під час інструментальної обробки кореневих каналів (КК). Виявлено, що хілак форте можна використовувати для усунення мінеральної фази змащеного шару кореневого дентину під час інструментальної обробки КК, а гіпохлорит нагрію - для органічної. Доведено, що для покращання процесу декальцинування кореневого дентину необхідно застосовувати хілак форте в розведенні 0,5 % розчином лимонної кислоти в співвідношенні 1:100, не порушуючи його антимікробної дії. Вперше вивчено дію пробіотика хілак форте на мікрофлору КК за лікування хронічних форм верхівкового періодонтиту (ХФВП). Встановлено, що хілак форте забезпечує зниження кількості патогенної й умовно-патогенної мікрофлори. Вперше вивчено глибину проникнення іонів срібла в мікроканальці різних ділянок макроканалу після проведення медикаментозної обробки з використанням пробіотику хілак форте. Розроблено методику відновлення срібла за допомогою локально спрямованого світлового потоку світлодіодної лампи та методику запобігання виникненню дисколориту коронки зуба. Вперше розроблено й обгрунтовано методику комплексної медикаментозної обробки КК за лікування ХФВП і клінічно доведено ефективність застосування методу сріблення КК після попередньої обробки їх пробіотиком хілак форте у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА381230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Скорий Д.І. 
Клініко-топографічне обгрунтування способів мініінвазивного лікування хворих на жовчнокам'яну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.І. Скорий ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі математичного моделювання та результатів експериментальних досліджень вивчено залежність можливостей операційної техніки від геометричних параметрів операційного процесу. З використанням одержаних даних визначено критерії доступності рани, які відповідають вимогам щодо мінілапаротомних втручань. Вивчено та з'ясовано значущість особливостей топографії та скелетотопії органів біліарної системи за даними УЗД (різними типами, формами та положеннями у просторі печінки та жовчного міхура (ЖМ)) для вибору способу мініінвазивного лікувння хворих на жовчно-кам'яну хворобу. Показано, що глибина розташування шийки ЖМ і елементів трикутника Кало, тип їх проекційної анатомії та кут нахилу осі ЖМ здійснюють суттєвий вплив на сладність виконання холецистектомії (ХЕ), кількість інтра- та післяопераційних ускладнень і частоту конверсій. На підставі одержаних даних про залежність геометрії операційної рани та положення у просторі органів біліарної зони розроблено адаптований до даних умов інструментарій, що дозволяє одержати максимальні параметри доступності й освітленості мінілапаротомної рани. З використанням різних джерел світла (світлодіоду, безтіньової операційної лампи) вивчено освітленість зони оперативного втручання. З використанням даних про топографо-анатомічне положення печінки та ЖМ, ступінь розповсюдженості запальних змін у зоні втручання вдосконалено індивідуалізований алгоритм вибору мініінвазивного способу ХЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА356338

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Бакаржієва М. І. 
Магнітні моделі перспективних на алмазоносність структур Інгульського мегаблоку Українського щита: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / М. І. Бакаржієва ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що крайові частини глибинних магнітних блоків земної кори у поєднанні з вузлами перетину трансмегаблокових коромантійних структур є перспективними на кімберлітовий магматизм, а немагнітні - на кімберліт-лампроїтовий магматизм. Вдосконалено процес уведення вхідних даних, методику аналізу магнітного поля та тривимірного моделювання із застосуванням сучасного програмного забезпечення. Розроблено теоретичну магнітну модель кімберлітової трубки. Вперше розроблено ЗD магнітні моделі Зеленогайської, Грузької та Щорсівської ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)411-5 + Д59(45УКР)45
Шифр НБУВ: РА375261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мвуджо О.О. 
Методи розрахунку комплекту "розрядна лампа - пускорегулюючий апарат" на основі нових форм апроксимації провідності ламп: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.07 / О.О. Мвуджо ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

З використанням даних форм апроксимації провідності ламп виконано розрахунки схем, аналіз форми струму у контурі розрядна лампа - пускорегулюючий апарат за різних баластів: активного, індуктивного, активно-індуктивного, індуктивно-ємнісного. Встановлено вплив на форму струму параметрів баласту: співвідношення активної, індуктивної та ємнісної складових. Розглянуто ідеальні дроселі, без та з урахуванням активних втрат, а також з урахуванням нелінійності дроселя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.34 + З294-52 +
Шифр НБУВ: РА324275

Рубрики:

      
16.

Богачук В.В. 
Методи та засоби вимірювального контролю вологості порошкоподібних матеріалів в інфрачервоній області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Богачук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено відносний метод контролю та структурну схему для його здійснення, за якими результат вимірювання одержують як різницю відношень спектральних коефіцієнтів відбиття вимірювального й опорного каналів за нульової вологості. Установлено, що за умов створення однакової освітленості фотоприймачів вимірювального й опорного каналів результати вимірювання інваріантні до величини частинок матеріалу, його пористості, кольору, шорсткості. Експериментально доведено, що засоби, які реалізують даний метод, характеризуються самою високою вірогідністю контролю (0,86 - 0,95). Установлено закономірність залежності між вхідною - температурою гарячого повітря - та вихідною - вологовмістом порошкоподібних матеріалів. Удосконалено математичну модель первинного вимірювального перетворювача, яка враховує параметри джерела світла. Одержано рівняння перетворення, що однозначно пов'язує вихідну величину - значення струму та вхідну - значення вологості. Показано, що статична характеристика запропонованого вимірювального перетворювача лінійна. Доведено, що за умов зміни значення світлового потоку, залежно від типу лампи у джерелі світла мультиплікативна похибка може мати значення 0,8, а внаслідок заміни інтерференційного фільтра - 0,5. Одержано аналітичні залежності для корекції цієї складової похибки. Розвинуто метод та розроблено засіб безпосереднього контролю вологості порошкоподібних матеріалів в інфрачервоній області, які здійснюють корекцію мультиплікативної похибки, що дозволило за промислових умов у реальному часі здійснювати вимірювальний контроль з вірогідністю контролю 0,801 - 0,887, притаманну термогравіметричному методу (0,813 - 0,897). Теоретичні дослідження здійснено з використанням законів Столєтова, теорії вимірювального перетворення, теорії невизначеності вимірювань і контролю, а також теорії диференціальних рівнянь. Одержано добру збіжність результатів математичного та фізичного моделювання з результатами методологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.6-72 +
Шифр НБУВ: РА352206

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Тищенко О.І. 
Мінералогія самородних металів із кімберлітів і лампроїтів України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / О.І. Тищенко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено золотоносність і мінералогію (поширення, морфологію, фізичні властивості, хімічний склад) самородних металів з кімберлітів і лампроїтів певних районів України (Приазов'я та Кіровоградського району) з використанням порівняльного матеріалу з мінералогії самородних металів з кімберлітів, лампроїтів, інших лужно-ультраосновних порід вибуху та продуктів їх технологічного збагачення Республіки Саха (Якутії), Республіки Білорусь і Китайської Народної Республіки. У кімберлітах Приазов'я та Кіровоградського району встановлено різноманітні за морфологією, складом і генезисом мінерали самородних металів. Найпоширенішими є самородні мідь і золото, одиничні знахідки аваруїту, самородних алюмінію, цинку, свинцю, платинистого іридію, олова, високортутистого та мідистого золота, природних неупорядкованих сплавів міді - цинку - олова й олова - свинцю - стихію - міді. Вивчено морфологію та хімічний склад виявлених самороднометалевих фаз у лужно-ультраосновних породах України, Якутії, Китаю та Білорусії та показано їх різну генетичну природу. Частина мінералів самородних металів є магматичними утвореннями (аваруїт, кулясті виділення бездомішкової міді та золота різного складу, платинистого іридію). Більша їх частина зумовлена авто- та постгідротермальними перетвореннями вміщувальних порід за участі природних відновлювачів. За результатами технологічних досліджень, проведених на пробах кімберлітів України, на хвостах збагачення алмазовидобувних фабрик Якутії та Китаю показано їх золотоностність. Вміст золота у вихідних рудах (кімберліти Східного Приазов'я) досягає 1,04 г/т та у концентратах - 4,0 г/т. Золото в досліджених пробах дрібне, концентрується переважно у класі -0,5 мм, технологічне з використанням методів гравітаційного збагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)1 + Д59(45УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА351113

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Федоришин Ю.І. 
Модель прогнозу та пошуків джерел корінної алмазоносності і її реалізація на території Українського щита: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / Ю.І. Федоришин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 44 с. — укp.

Описано модель прогнозування та розшуків джерел корінної алмазоносності з використанням системного аналізу із застосуванням сучасних комп'ютерних технологій. Досліджено просторову зміну потужності літосфери Українського щита (УЩ) як петрологічної передумови алмазоносності, її зв'язок з хімізмом кристалічних порід фундаменту. Розкрито особливості будови земної кори УЩ, закономірності розвитку мантійно- та внутрішньокорових зон розломів, просторове положення та геологічну сутність різноглибинних неоднорідностей. Проаналізовано просторове розташування, ознаки та роль стовбурних зон мантійної і корової проникності, які є прообразом зон прихованих розломів та транспортними шляхами для кімберлітових і лампротеїтових розплавів. Визначено зони динамічного впливу глибинних розломів на різних глибинних рівнях кори та на еродованій поверхні фундаменту, просторове розташування площ, потенційно перспективних на корінну алмазоносність. Відзначено, що на УЩ в межах потенційно алмазоносних літосферних сегментів (Кіровоградський мегаблок) збереглись вулканічні апарати кімберлітового (лампроїтового) складу. Визначено перспективні щодо корінної алмазоносності ділянки УЩ. Доведено ендогенне походження Зеленогайської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 + Д452(45УКР)411 +
Шифр НБУВ: РА350760

Рубрики:

      
Категорія:    
19.

Хамід Аллах Мохаммед 
Наближена нелінійна теорія релятивістських та нерелятивістських автофазних приладів надвисоких частот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / Хамід Аллах Мохаммед ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 18 с. — укp.

Створено наближену нелінійну теорію та розроблено методи розрахунку автофазних надвисокочастотних (НВЧ) приладів - нового класу електронно-вакуумних потужних нерелятивістських і релятивістських приладів НВЧ, робота яких базується на явищі захоплення електронів полем електромагнітної хвилі. За допомогою аналізу фізичних процесів виділено основні риси взаємодії в автофазних лампах хвилі, що біжить, з азімутально-несиметричним полем (АДБХ-Н) і в автофазних лазерах на вільних електронах (АЛВЕ). Збереження тільки цих рис у математичному описі цієї взаємодії дало змогу різко спростити первинні рівняння руху та високочастотного поля. Спрощені рівняння розв'язано з використанням різних варіантів методу усереднення. Одержано прості аналітичні розв'язки, які є основою для наближених теорій АЛБХ-Н і АЛВЕ. На базі цих теорій розвинуто методики розрахунку основних параметрів цих приладів. Порівняно результати за наближеними теоріями з точними даними, що підтвердило досить високу точність наближених розрахунків, завдяки чому запропоновано новий режим роботи АЛБХ-Н, значно більш ефективний, ніж відомий класичний режим роботи (довжина приладу в новому режимі зменшена у 1,5 - 3 рази у порівнянні з його довжиною в класичному режимі за умов незмінного рівня коефіцієнта корисної дії приладу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851.125 +
Шифр НБУВ: РА325758

Рубрики:

      
20.

Шаповалов В.О. 
Наукові та технологічні основи плазмово-індукційного вирощування крупних монокристалів тугоплавких металів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / В.О. Шаповалов ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Розв'язано проблему вирощування крупних орієнтованих монокристалів вольфраму та молібдену з достатньо досконалою структурою і покращеними фізико-механічними властивостями внаслідок вивчення та удосконалення плазмово-індукційної зонної плавки, стабілізації процесу сумісної роботи індуктора та плазмотрона та керування температурним полем усього монокристалу під час вирощування та охолодження. Вирощено крупні профільовані монокристали у вигляді пластин, які дають змогу розв'язати задачі одержання монокристалічного широкоформатного прокату, виготовлення дзеркал потужних лазерів, мішеней та розпилення в електроніці, антикатодів для потужних рентгенівських ламп. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено стабільну роботу індуктора в широкому діапазоні зміни потужності за умов комбінованого плазмово-індукційного нагріву монокристалів, шляхом розміщення холодної секційної стінки в проміжку між індуктором і монокристалом, що усуває збурюючу дію плазмової дуги. Сформульовано підходи до управління технологічним процесом безтигельної плазмово-індукційної зонної плавки, які базуються на регулюванні потужності плазмово-дугового та індукційного джерел нагріву, підтримці оптимального співвідношення компонентів суміші плазмоутвірного газу, врахуванні геометричних розмірів і масштабного рівня субструктури зародкового кристала, що забезпечує гарантоване формоутворення монокристала з достатньо досконалою субструктурою. Показано, що досконалість субструктури в процесі вирощування та охолодження крупних монокристалів можна підвищити за рахунок індукційного нагріву, який крім функцій активного управління температурним полем в зоні формування монокристала та утримання ванни розплаву від виливів, дає змогу знизити величину напружень та деформацій. Установлено, що для формування монокристала з заданою орієнтацією та достатньо досконалою структурою необхідно використовувати зародковий кристал тієї ж орієнтації заввишки не менше двох характерних лінійних розмірів вирощуваного монокристала. Експериментально підтверджено здатність крупних монокристалів вольфраму і молібдену до пластичної деформації, що дало змогу визначити критичний ступінь деформації за одну операцію та режими термічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.103.4
Шифр НБУВ: РА326443

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського