Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (71)Реферативна база даних (2096)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛУИ$<.>+<.>K=ЛЕВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коровін С.І. 
Шляхи покращення результатів лікування злоякісної меланоми шкіри кінцівок та тулуба: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / С.І. Коровін ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 29 с. — укp.

Вирішується завдання покращення результатів радикальних операцій у хворих на меланому шкіри кінцівок і тулуба. У 1703 пацієнтів з таким діагнозом, але в різних стадіях захворювання, було використано вісім схем лікування, які включали в себе операцію і профілактичні заходи: променева терапія, системна хіміотерапія, імунотерапія, ендолімфатична хіміотерапія та інтерферонотерапія. При порівняльному аналізі одержаних результатів встановлено, що застосовані схеми променевої терапії, системної хіміотерапії, системної хіміотерапії в поєднанні з імуномодулятором левомізолом, а також впроваджена методика аутовакцинації не привели до підвищення віддалених результатів операцій. У хворих з метастазами меланоми шкіри кінцівок і тулуба в регіонарних лімфатичних вузлах відносно перспективним є включення в схеми комбінованого лікування рекомбінантного alpha - 2 beta-інтерферону (лаферону). Післяопераційна ендолімфатична хіміотерапія вірогідно підвищила показники виживання хворих на первинно локалізовану меланому шкіри. Найрезультативнішою методикою післяопераційної профілактики метастазів у хворих на первинно локалізовану меланобластому виявилася комбінована ендолімфатична хіміо- та інтерферонотерапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.60-5

Рубрики:

      
2.

Філоненко М.А. 
Нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку абстинентного синдрому у морфінзалежних тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / М.А. Філоненко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що фізична залежність та абстинентний синдром розвиваються на фоні обмеження реагування адренергічної та дофамінергічної систем. В той же час активність серотонінергічної, ГАМК-ергічної, вазопресинергічної та окситоцинергічної систем при абстинентному синдромі пригнічена. Показано, що агоністи опіатних рецепторів буторфанол та лоперамід здійснюють позитивний вплив на фізичний стан тварин з абстиненцією. Аналогічну дію мають активатори адренергічної системи (ефедрин, фенілефрин), дофамінергічної системи (леводопа, апоморфін), серотонінергічної системи (триптофан), а також нейропептиди вазопресин та окситоцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-29

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Левон О.Ф. 
Синантропна рослинність території Великої Ялти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.Ф. Левон ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Складено еколого-флористичну класифікацію рослинності антропогенно порушених екотопів Великої Ялти, визначено її місце в класифікаційній системі рослинності Середземномор'я та несередземноморських країн Західної Європи. Складено схему, що показує локалізацію синтаксономічних одиниць на території міста Ялти. Наведено повний конспект синантропної флори Великої Ялти, проведений її аналіз у різноманітних аспектах (біоекологічному, систематичному, географічному), визначена приуроченість кожного виду до певних зон досліджувальної території. Наведено рекомендації по оптимізації окремих антропогенних ландшафтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9,022

Рубрики:

      
4.

Бродовський О.С. 
Кон'юнктивіти у собак (поширення, патогенетичні механізми, тканинні зміни, раціональні методи лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Бродовський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню кон'юнктивітів у собак. Кон'юнктивіти можуть бути: а) первинними - гострий і хронічний катаральний, сосочково-фолікулярний, гнійний та флегмонозний, б) вторинними - гландулярний (гіперпластичний аденоматоз), вторинно-дислокаційний, "сухий", дермоїдний та кон'юнктивіт у зв'язку зі стороннім тілом. При консервативному лікуванні рекомендуємо використовувати інстиляцію крапель 5%-го розчину димексиду на 0,5%-ному новокаїні. При хронізації запалення до цієї суміші слід додавати лідазу з розрахунку 64 ОД на 15 мл розчину, що попереджає утворення рубців у кон'юнктиві і наступну деформацію повік (виворіт або заворіт). При септичному перебігу процесу до складу димексид-новокаїнової суміші слід включати антибіотики, зокрема, левоміцетін, гентаміцин, тетрациклін тощо. При сосочково-фолікулярному кон'юнктивіті необхідно застосовувати скарифікацію, при гландулярному слід видаляти гіперплазовану залозисту тканину паралельно хрящу третьої повіки; при "сухому" кон'юнктивіті раціональною є пересадка стенонового протока в латеральну частину кон'юнктивального мішка; при наявності дермоїда або стороннього тіла їх видаляють, після чого застосовують димексид-новокаїнові краплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.953-7,022

      
5.

Пінсон І.Я. 
Структурні і функціональні характеристики шкіри після впливу низьких температур і ПЕО-1500: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / І.Я. Пінсон ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Розглядається вплив охолодження шкіри на її морфологічні та функціональні характеристики. Показано, що головними чинниками кріоушкодження є кристалізаційні ушкодження мембран клітин та ішемічні розлади на рівні магістрального і мікроциркуляторного русла, які проявляються зростанням кількості позаклітинної рідини тканини шкіри і розповсюдженням зони вогкого некрозу у терміні до 30-ти діб. Місцеве використання ПЕО-1500 після дії низьких температур призводить до максимального зв'язування поза-та внутрішньоклітинної рідини, шо спияє зменшенню набряка тканин та посиленню кровообігу в ділянках шкіри, які не підлягались некрозу. Використання в клінічних умовах при відмороження ПЕО-1500 в складі мазі "Левомеколь" сприяло покращенню процесів загоювання ран, зменшенню випадків некректомій та ампутацій, терміну лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154

Рубрики:

      
6.

Ткаченко В.Л. 
Експериментальне обгрунтування використання ліпосом та мазевих препаратів з левоміцетином для профілактики і лікування синьогнійної опікової інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.Л. Ткаченко ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА312225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Карасевич Н.В. 
Клініко-фізіологічні особливості функціонального стану головного мозку у хворих на хворобу Паркінсона, можливі шляхи медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Карасевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-неврологічного обстеження, за результатами транскраніальної ультразвукової допплерографії та рівня постійного потенціалу мозку (РПП) вивчено стан церебрального кровотоку та непрямі показники метаболічної активності коркових нейронів (за даними РПП), проведено комплексний аналіз ефективності альфа-адреноблокаторів (Серміон), антагоніста глутаматних рецепторів (ПК-Мерц) і ангіопротектора Танакану в комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона. Показано, що в хворих на цю хворобу середнього та похилого віку відбувається зниження середніх значень лінійної швидкості кровотоку за екстра- та інтракраніальними судинами каротидного басейну. Переважання в клінічній симптоматиці акінетико-ригідного синдрому супроводжується зменшенням РПП у фронтальних областях мозку, що побічно відображає зниження функціональної активності коркових моторних зон. Обгрунтовано диференційоване застосування антагоніста глутаматних рецепторів ПК-Мерц у комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона за умов толерантності до леводопи, а також альфа-адреноблокатора Серміону та ангіопротектора Танакану з урахуванням артеріального та венозного церебрального кровотоку по судинах каротидного басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3
Шифр НБУВ: РА320903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Левочко М.Т. 
Професійна підготовка молодших спеціалістів з бухгалтерського обліку у вищих навчальних закладах І - ІІ рівнів акредитації: Автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.04 / М.Т. Левочко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність докорінних, кардинальних перетворень, що стосуються реформування системи вищої економічної освіти з метою удосконалення фахової освіти та підвищення якості професійної підготовки спеціалістів. Розроблено і теоретично обгрунтовано дидактичну модель навчального предмета "Бухгалтерський облік" та професійну модель діяльності фахівця-бухгалтера, визначено педагогічні умови підвищення якості професійної підготовки бухгалтерів. Розкрито зміст професійної підготовки молодших спеціалістів з бухгалтерського обліку у вищих навчальних закладах, а також форми, методи, міжпредметні зв'язки та шляхи їх реалізації. Експериментально перевірено результативність і дієздатність виявлених педагогічних умов підвищення ефективності професійної підготовки молодших спеціалістів. Встановлено, що коефіцієнт асоціації під час проходження виробничої та навчальної практики значно вищий у студентів експериментальних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 р3 +
Шифр НБУВ: РА328219

Рубрики:

      
9.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
10.

Турчин О.Є. 
Прогнозування арозійної кровотечі як прояву гнійно-запальних ускладнень після операцій із застосуванням синтетичного трансплантата у хворих із критичною ішемією нижніх кінцівок (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Є. Турчин ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на підставі проведеного комплексного обстеження пацієнтів з облітеруючими захворюваннями нижніх кінцівок, що супроводжуються критичною ішемією, визначено значущі критерії для прогнозування арозійної кровотечі у післяопераційний період. Уперше на базі індивідуального прогнозу перебігу цього періоду розроблено оригінальний алгоритм ведення хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок (КІНК), що передбачає методи профілактики та лікування гнійно-септичних ускладнень. Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до проведення передопераційної підготовки досліджених пацієнтів, спрямованої на стабілізацію загального стану хворого, поліпшення метаболічної та реологічної ситуації в організмі та на місцеве лікування гнійно-некротичних вогнищ на уражених кінцівках з застосуванням антисептиків і сорбентів з метою зменшення ризику інфікування експлантата. Експериментально доведено доцільність використання мірамістину, вантолу та нітрату срібла у санації гнійно-некротичних вогнищ у хворих з КІНК, а також в інтраопераційній профілактиці лікування операційної рани. Уперше показано, що додавання 0,5 % нітрату срібла до мазі "Левосин" дає змогу значно підсилити її протимікробні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865-387
Шифр НБУВ: РА330963

Рубрики:

      
11.

Педан В.А. 
Стафілококоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.А. Педан ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено питання перебігу стафілококозу перепелів, бактеріального обсіменіння пташників, а також взаємозв'язку Staphylococcus aureus та її кількості з ензоотіями стафілококозу перепелів. Досліджено біологічні властивості Staphylococcus aureus, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики стафілококозу перепелів. Установлено ступінь розповсюдження стафілококозу на 10-ти фермах різних областей України, відсоток кількості стафілококів у разі ензоотій хвороби, перебіг, динаміку загибелі перепелів від стафілококозу, що дозволяє вчасно діагностувати хворобу. Відзначено, що ізольований під час проведення дослідження від перепелів збудник Staphylococcus aureus мав характерні біологічні властивості для даного виду, був найчутливішим до байтрилу, левоміцетину, неоміцину та стрептоміцину. Запропоновано використання цих антибіотиків для здійснення лікувально-профілактичних заходів у разі стафілококозі перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.95 +
Шифр НБУВ: РА340534

Рубрики:

      
12.

Бойко В.М. 
Протимікробна дія та біологічна активність нових антисептиків і деяких хінолонів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.М. Бойко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на штамах мікроорганізмів з природною і набутою стійкістю до антимікробних препаратів визначено ступінь впливу декаметоксину, ципрофлоксацину, офлоксацину, левофлоксацину та визначено їх антимікробні властивості залежно від різних негативних умов. Виявлено залежність досліджуваних препаратів від мікробного навантаження, вмісту білків, різного pH поживного середовища. Наведено дані про вплив антимікробних засобів на адгезивну здатність збудників бактеріальних інфекцій. Експериментально вивчено особливості формування резистентності мікроорганізмів за дії антисептиків і фторхінолонів. Вивчено вплив поєднаного застосування декаметоксину в комбінації з ципрофлоксацином в організмі тварин з гострою стафілококовою інфекцією. Доведено синергійну дію суббактеріостатичних доз декаметоксину та ципрофлоксацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-29 + Р281.7/9-29 хінолони +
Шифр НБУВ: РА343112

Рубрики:

      
13.

Тугай А.В. 
Фізико-хімічні закономірності взаємодії "полімер-поверхнево-активна речовина" у водних системах на основі поліметакрилової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.В. Тугай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні закономірності міжмолекулярної взаємодії у водних системах на основі поліметакрилової кислоти (ПМАК) та поверхнево-активних речовин (ПАР) різної природи. Зроблено оцінку рушійних сил міжмолекулярної взаємодії ПМАК-ПАР та проведено розрахунок термодинамічних показників процесу зв'язування (його параметра, уявної константи, стандартної вільної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії). Показано, що взаємодія ПМАК-Triton X-100 є екзотермічним процесом, а утворення полімер-сурфактантних комплексів у досліджуваних системах є термодинамічно вигідним. Підтверджено різний характер зв'язування ПМАК-ПАР залежно від природи поверхнево-активної речовини. Встановлено провідну роль карбоксильної групи ПМАК в процесах полімер-сурфактантної взаємодії. Запропоновано моделі взаємодії поверхнево-активних речовин різної природи з поліметакриловою кислотою, які враховують стадійний характер взаємодії та зміну структури полімер-сурфактантних комплексів залежно від концентрації ПАР. Встановлено, що солюбілізація левоміцетину в системах ПМАК-Triton X-100 та ПМАК-бензилдиметил-(2-(2-(n-1,1,3,3-тетраметил бутилфенокси)етокси)етил)амоній хлорид викликає суттєве підсилення його бактерицидної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.1-27 + Г721.61-27 +
Шифр НБУВ: РА347869

Рубрики:

      
14.

Воронова Т.Д. 
Оптимізація лікування негоспітальної пневмонії у хворих із факторами ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.Д. Воронова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності та безпечності лікування хворих на негоспітальну пневмонію (НП) з факторами ризику внаслідок застосування ступінчастої терапії левофлокацином у комплексі з фенспіридином. З'ясовано особливості перебігу негоспітальної пневмонії у хворих з факторами ризику, якими є зловживання алкоголю, куріння, захворювання печінки (внаслідок вірусного гепатиту), вживання наркотичних речовин. Висвітлено зміни в імунному стані хворих на НП залежно від факторів ризику. Досліджено зміни рівня цитокінів у хворих на негоспітальну пневмонію з факторами ризику, а також їх динаміку під впливом лікування. Вивчено роль низькомолекулярних фізіологічно активних речовин (НФАР) у перебігу НП та впливу на імунологічний стан. Частота виявлення та вміст НФАР Y фракції значно вища у хворих на НП з факторам ризику у порівнянні з групою хворих без факторів ризику. Розроблено рекомендації щодо раціонального застосування респіраторного фторхінолону левофлоксацину та протизапального засобу з локальною дією на респіраторний апарат - фенспіридину для лікування хворих на НП з факторами ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348317

Рубрики:

      
15.

Яремчук А.В. 
Тканинний гемостаз у собак і великої рогатої худоби при лікуванні гнійних ран із застосуванням мазей на гідрофільній основі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / А.В. Яремчук ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 21 с. — укp.

Проведено вивчення змін системи тканинного гемостазу, протеолізу та інгібіторного потенціалу тканин у собак і великої рогатої худоби у нормі та за наявності гнійних ран. На підставі одержаних результатів розроблено ефективні, патогенетично обгрунтовані методи діагностики та схеми лікування. Доведено, що розвиток гнійного запалення у собак та великої рогатої худоби супроводжується розвитком стану гіперфібринолізу, активацією калікреїн-кінінової системи та гіперпротеолізом у тканинах собак. Показано залежність активації системи тканинного гемостазу від мікробного фактора, що підтверджується значним збільшенням сумарної фібринолітичної та протеолітичної активності тканини за інфікування грамнегативною мікрофлорою. Подано порівняльну характеристику традиційних методів контролю перебігу ранового процесу та доведено діагностичну цінність методу гемостазологічного аналізу ранових біоптатів. Для лікування гнійних ран у собак і великої рогатої худоби у фазу очищення обгрунтовано доцільність застосування мазі "Левосин". Показано істотну лікувальну ефективність мазі "Мірамістин" у I та II фазах ранового процесу в собак, яка сприяє збільшенню інгібіторного потенціалу, активності фібринази та фазним змінам фібринолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.27-911-7 + П875.27-953-7 +
Шифр НБУВ: РА343365

Рубрики:

      
16.

Вацеба Р.Є. 
Діагностика та профілактика легеневих ускладнень у хворих на гострий панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.Є. Вацеба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Оцінено особливості перебігу різноманітних легеневих ускладнень різних форм гострого панкреатиту (ГП). Доведено, що у виникненні дихальної дисфункції основну роль відіграють цитокіни, хемокіни та молекули адгезії. Показано, що визначення показників зовнішнього дихання, кислотно-основної рівноваги, креатиніну, інтерлейкіну 18 дозволяє на ранніх стадіях захворювання прогнозувати виникнення легеневої дисфункції у хворих на ГП. З метою профілактики легеневих ускладнень доцільне призначення хворих на ГП дексаметазону та N-ацетилцистеїну, видалення панкреатит-асоційованої асцитичної рідини (ПААР). Евакуація ПААР покращує функцію печінки та нирок, зменшує ризик інфікування некрозів. У разі зворотних обструкційних порушень для профілактики післяопераційної легеневої патології важливим є введення <$Ebeta sub 2>-агоністів. За умов проведення діагностики післяопераційних легеневих ускладнень у хворих на ГП доцільне цитологічне дослідження рідини після бронхоальвеолярного лаважу. Для проведення лікування пневмонії у хворих на ГП запропоновано використовувати антибіотик "Левофлоксацин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-3 +
Шифр НБУВ: РА351688

Рубрики:

      
17.

Карабань М.В. 
Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / М.В. Карабань ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено ефективність патогенетичної терапії у пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП), яка передбачає використання комплексного діагностичного підходу до оцінювання клінічного перебігу захворювання, враховує його вплив на результати лікування на різних стадіях розвитку та медико-санітарні фактори інвалідізації та базується на розробці алгоритму діагностики, лікування ХП та принципів етапної патологічної терапії. Побічні ефекти за умов багаторічної леволопа-терапії зумовлені стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби та лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет II типу, артеріальна гіпертензія) спричинюють у пацієнтів з ХП дисліпопротеїдемію, зниження швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми за ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. За цього на підставі даних магнітно-резонансної терапії виявлено церебральну атрофію у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. У разі хвороби Паркінсона відбувається зниження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) у чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho та зменшення NAA в SN. Регіональні відмінності NAA/Cr на ділянці гіпокампа є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. Як MRS-показник фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи запропоновано використовувати збільшення концентрації NAA і Cr, а також зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії за умов ХП базується на принципі етапності лікування відповідно до типових варіантів клінічного перебігу захворювання та показників психосоціальної адаптації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354686

Рубрики:

      
18.

Остапенко В.М. 
Мікробіологічне обгрунтування принципу створення комплексних антимікробних препаратів з упереджувальними властивостями щодо формування антибіотикорезистентності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.М. Остапенко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

На експериментально-теоретичному рівні мікробіологічно обгрунтовано доцільність векторного створення та клінічного використання комплексних антисептичних препаратів з вихідною здатністю попереджати формування мультирезистентності до антибіотиків та елімінувати у стійких штамів R-плазмід. Серед маркерів використано риванол, хлорофіліпт та ектерицид. На моделях завідомо чутливих штамів підтверджено антиселективні властивості даних препаратів та їх здатність відновлювати в антибіотикорезистентних штамів вихідні рівні чутливості. Визначено параметри синергідної сумісності між хлорофіліптом, риванолом та ектерицидом у комплексному антимікробному ефекті, на базі яких розроблено технології створення комлексної антисептичної фармакосоми та мазі. Хіміотерапевтично підтверджено лікувально-профілактичну ефективність антисептичної фармакосоми за стафілококової септикопіємії та опікової хвороби лабораторних тварин. Визначено переваги розробленої мазі за локалізованої гнійно-некротичної інфекції білих мишей у порівнянні з левоміколем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81-1 +
Шифр НБУВ: РА349154

Рубрики:

      
19.

Данільченко С.І. 
Гемостаз при абдомінальній хірургічній патології у тварин та його корекція при гнійному перитоніті у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.І. Данільченко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне дослідження патогенетичної ролі макроциркуляторного та тканинного гомеостазу за абдомінальної патології у тварин різних видів. Доведено, що за абдомінальної патології у свиней також після оперативних втручань у ВРХ у парієтальній очеревині на великому сальнику посилюється активність медіаторів запалення калікреїн-кінінового ряду та прокоагулянтних факторів через контактний фактор активації (фактор Хагемана) за одночасного компенсаторного підвищення тканинного фібринолізу - головним чином у великому сальнику. У собак, хворих на спленомегалію, піометру, копростаз, у серозних оболонках розвиваються медіаторний пресинг кінінів, недостатньо контрольований інгібіторами протеїназ, і активація через контактний фактор Хагемана малоефективного внутрішнього шляху фібринолізу, що створює умови для посилення адгезивних явищ у серозних оболонках та розвитку перитоніту. За останнього мають місце гіперкоагуляційні зрушення в макроциркуляторному та тканинному гемостазі з посиленим споживанням факторів коагуляції, значним зменшенням інгібіторного потенціалу, пригніченням тканинного фібринолізу, які зумовлюють розлад мікроциркуляції та гемодинаміки, внутрішньосудинне мікрозгортання крові, а відповідно - нерідко і загибель тварин. За рентгенологічними й ультразвуковим дослідженнями виявлено діагностичні критерії абдомінальної хірургічної патології у свиней та собак. За цього доведено, що ультрасонографія дозволяє диференціювати грижі від кіст і гранулом у свиней. Однак її об'єктивність за крипторхізму в кнурів становить лише 60 %, що зумовлено анатомо-топографічними особливостями розміщення сім'яника. Ці методи діагностики є достатньо інформативними, що дозволяє об'єктивно визначати органотерапію й особливості перебігу патологічного процесу в черевній порожнині собак. За результатами вивчення патогенетичної ролі гемостазу у розвитку гнійного перитоніту в собак розроблено та запроваджено ефективний комплексний метод його лікування з застосуванням інфузійного препарату "Гелофузин" і мазі на гідрофільній основі "Левосин", що дозволяє зменшити загибель собак на 44,4 %. За цього за рахунок швидкого очищення черевної порожнини від гнійного ексудату, відновлення мікроциркуляції, нормалізації гемодинаміки та детоксикаційної дії зазначених препаратів посилюються саногенезні властивості протеолітичної реакції за адекватного контролю інгібіторів протеїназ, усуваються гіперкоагуляційні зрушення, відновлюється антикоагуляційний потенціал крові, посилюється фібриноліз через зовнішній шлях активації, що сприяє видаленню продуктів запальної реакції з черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.535-953-7 +
Шифр НБУВ: РА351940

Рубрики:

      
20.

Фірас А.Ф. Аль. Алі 
Реабілітаційні заходи у жінок з міомою матки в післяпологовому періоді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Фірас А.Ф. Аль. Алі ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі сучасного акушерства та гінекології - розроблено ефективний комплекс реабілітаційних заходів у жінок з міомою матки у післяпологовому періоді з метою профілактики можливих ускладнень і збереження репродуктивної функції жінки. За результатами комплексного обстеження 152-х жінок досліджено лікувальний ефект місцевого застосування гестагену левоноргестрелу як внутрішньоматкової левоноргестрел-рилізинг (ЛНГ-рилізинг) системи стосовно структури та гемодинаміки фіброматозних вузлів на підставі даних трансвагінальної ехографії з доплерометричною оцінкою нодулярного кровообігу, клінічних даних у пізньому післяпологовому періоді з метою стабілізації розмірів міоматозних вузлів. У жінок з міомою матки у віддаленому післяпологовому періоді має місце більш виражена експресія факторів росту та зміна співвідношення їх рівнів. З'ясовано, що лікувальний вплив ЛНГ-рилізинг системи за рахунок місцевої дії одного з набільш сильнодіючих прогестинів - левоноргестрелу, який входить до складу системи, є надзвичайно ефективним щодо зниження судинної архітектоніки міоматозних вузлів у післяпологовому періоді, позитивно впливає на ехографічні характеристики фіброматозних вузлів та їх гемодинаміку, яка має прояв у підвищенні резистентності кровообігу живильних і внутрішньопухлинних судин. Відзначено, що застосування ЛНГ-системи є ефективним, зокрема для лікування пацієнток з міомами матки невеликих розмірів за інтрамуральних, субсерозних та інтрамурально-субсерозних локалізацій вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1 + Р716.226.569.714.1 + Р716.23 +
Шифр НБУВ: РА360897

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського