Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (680)Книжкові видання та компакт-диски (74)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОКЛІМАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мельник Е. Б. 
Агрокліматична оцінка формування продуктивності винограду: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Е. Б. Мельник ; Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання теплових ресурсів території за загальноприйнятими сумами середньодобових температур та з показниками, які враховують добову ритміку температур - сума денних і нічних температур, їх різниця. Досліджено діапазон мезо- та мікрокліматичної мінливості теплових ресурсів для різних типів підстильної поверхні. Визначено параметри мінливості теплових ресурсів під впливом Чорного й Азовського морів і лиманів. Проведено оцінювання впливу теплових ресурсів території на умови розвитку різних сортів винограду та формування його продуктивності. Одержано кількісні характеристики впливу показників термічного режиму на строки фаз розвитку столових і технічних сортів винограду та регресійні рівняння зв'язку вмісту цукру з агрокліматичними умовами. Визначено діапазон мінливості виробничих рівнів урожаю та рівнів урожаю, які забезпечені агрокліматичними ресурсами. Оцінено тенденцію зміни теплових ресурсів території Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-47 + П26-280.2
Шифр НБУВ: РА376955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шапошнікова О.Ф. 
Ампелоекологічне обгрунтування виділення мікрозон вирощування винограду в Лівобережному Нижньодніпров'ї: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Ф. Шапошнікова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні мікрозони для розміщення виноградних насаджень на Нижньодніпровському піщаному масиві на підставі комплексного аналізу ампелоекологічних умов території. Проведено кількісний і якісний облік виноградників, складено кадастр з урахуванням даних ампелоекологічних досліджень. Установлено, що найсприятливішими для росту та розвитку виноградників на піщаних грунтах Лівобережного Нижньодніпров'я є ділянки з суглинковими прошарками та похованими грунтами (чорноземами) або ті, що підстилаються продуктами вивітрювання вапняків і мергелів на кореневодоступній глибині. Виділено чотири мікрокліматичні райони. Установлено, що головними факторами, які визначають перерозподіл значень середніх з абсолютного мінімуму температур повітря взимку на території Лівобережного Нижньодніпров'я, є мінливість грунтового покриву, а також вплив р. Дніпро. Проведено агрокліматичну оцінку врожайності винограду з урахуванням можливої мінливості розрахункових рівнів врожаїв залежно від неоднорідності підстильної поверхні або розмаїття ландшафтів на території Нижньодніпровського піщаного масиву. Запропоновано нову схему проведення кадастру виноградних насаджень з використанням даних ампелоекологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-28(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ілляш О.Е. 
Безпаливні каскадно-рекуперативні системи забезпечення тепловологісного режиму тваринницьких будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Е. Ілляш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності систем штучного мікроклімату тваринницьких будівель. Встановлено, що підвищена енерговитратність існуючих систем зумовлена недосконалістю їх структурної організації та некоректністю математичного моделювання. Запропоновані нові способи структурної побудови систем і розроблені дво- і триступеневі безпаливні системи з узгодженим характером енергетичних зв'язків. Теоретично обгрунтована і експериментально підтверджена їх висока ефективність, яка більш ніж удвічі перевищує існуючі енергозберігаючі рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.35

Рубрики:

      
5.

Токарева О.В. 
Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва): Автореф. дис... канд. с.-х наук: 06.03.03 / О.В. Токарева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Оцінено рекреаційний потенціал лісопаркових господарств Києва. Встановлено особливості внутрішньо- та міжвидових конкурентних взаємодій основних лісотвірних порід зеленої зони Києва. Визначено видовий склад живого надгрунтового пориву та його проективного покриття у різних типах лісопаркових ландшафтів. Встановлено особливості природного формування крони Pinus sylvestris L. у молодих деревостанах різних типів лісопаркових ландшафтів. Визначено особливості формування мікроклімату в різних їх типах. Розроблено організаційно-технічні показники ландшафтних рубань під час формування лісопаркових ландшафтів у молодих деревостанах. Модифіковано класифікацію дерев за їх роллю у формуванні лісопаркового ландшафту та обгрунтовано доцільність її використання. Запропоновано формули якісного складу деревостану з визначенням одиниць категорій дерев.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА337240

Географічні рубрики:

      
6.

Стаєнний О. В. 
Ветеринарна превенція і постійно діюча профілактика у племінному розпліднику службових собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Стаєнний ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнолій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено паспортизацію підприємства та дано оцінку технології та стану ЗВП. Проведено диспансеризацію поголів'я й аналіз її результатів. Проаналізовано стан захворюваності поголів'я, профілактичних заходів, які проводяться у племінному розпліднику. Визначено потенціал розвитку новонароджених цуценят одержаних від племінних сук, шляхом вивчення щотижневого приросту їх живої маси до чотирьохмісячного віку. Вивчено особливості формування темпераменту у дослідних цуценят шляхом їх тестування у двохмісячному віці. Проаналізовано умови утримання та параметри мікроклімату в будівлях для цуценят. Вивчено потребу тестування молодняку на службову придатність для використання за формування особливостей поведінки. Розраховано ефективність превентивного та профілактичного підходу щодо технології утримання, розведення, вирощування у племінному розпліднику службових собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-614 + П871.53-8
Шифр НБУВ: РА371369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Овчиннікова Т.В. 
Використання соціально-психологічних методів управління в сільськогосподарських підприємствах (на матеріалах Львівської області): автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.В. Овчиннікова ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Наведено теоретичні положення, наукові узагальнення та методичні рекомендації щодо раціонального використання соціально-психологічних методів управління колективами сільськогосподрських підприємств. Досліджено еволюцію теорії управління. Визначено суть соціально-психологічних методів і методику їх застосування в аграрному виробництві. Розроблено описову декомпозицію структури потенціалу керівника. Запропоновано методику визначення ефективності впливу базових управлінських якостей керівника на рівень рентабельності сільськогоподарського підприємства. Розглянуто взаємозв'язок і залежність агропідприємства від зовнішнього середовища. Оцінено стан мікроклімату у досліджених колективах господарств і методичні підходи до формування персоналу на підставі ціннісно-орієнтаційної єдності, взаємовиборів, індивідуальних і групових індексів. Запропоновано головні напрямки вдосконалення мотиваційного управління діяльністю працівників сільськогосподарських підприємств шляхом поєднання соціально-психологічних мотивів з економічними, а також на підставі діагностики їх потреб та інтересів. Розроблено системну модель заходів мотиваційного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4Льв)321-640-21
Шифр НБУВ: РА359038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єргіна О.І. 
Географічний аналіз інтенсивності грунтоутворення в агроландшафтах Криму для потреб їх протиерозійного облаштування: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.І. Єргіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше на основі грунтово-хронологічних досліджень надано кількісну оцінку зміни властивостей різновікових грунтів у часі: встановлено темп зміни потужності гумусового горизонту, масштаби трансформації морфології профілю, фізичних і фізико-хімічних властивостей. Проведено математичне моделювання зміни потужності та швидкості формування гумусного горизонту, запасів гумусу у часі для грунтів Криму. З'ясовано, що гідротермічні відмінності за умов грунтоутворення на схилах і плакорах добре описуються величиною енергетичних затрат. Доведено, що після розрахункової формули показниками, що характеризують мікрокліматичні особливості грунтоутворення на схилах, її можна використовувати для розрахунку швидкості утворення гумусового горизонту (допустимих норм ерозії) на схилах різного нахилу та експозиції для грунтів різного ступеня змитості. Запропоновано таблично-графічний алгоритм визначення величин допустимих норм ерозії з урахуванням природно-зональних чинників та особливостей землекористування на території Кримського півострова, який дозволяє вирішити проблему протиерозійного облаштування агроландшафтів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П064(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА324635

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
10.

Яремчук О.С. 
Гігієнічна оцінка способів утримання сухостійних корів при реконструкції тваринницьких приміщень: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / О.С. Яремчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного оцінювання запропонованих способів утримання сухостійних корів української чорнорябої молочної породи у гігієнічному аспекті розроблено нові теоретичні підходи щодо реконструкції існуючих виробничих приміщень, згідно вимог ВНТП - АПК - 01.05. Доведено, що для забезпечення оптимальних умов утримання у зимово-стійловий період худоби різних статево-вікових груп в одному приміщенні доцільно проводити реконструкцію корівників. Потребу у скотомісцях для тварин у приміщенні за цього необхідно визначати за кількістю днів перебування корів у технологічній групі залежно від їх фізіологічного стану та віку з урахуванням загальних коефіцієнтів, рекомендованих відомчими нормами технологічного проектування для спеціалізованих підприємств з виробництва молока. На підставі дослідження мікроклімату реконструйованих тваринницьких приміщень доведено, що найбільш оптимальним способом утримання корів у сухостійний період є безприв'язний в окремій секції з комбікормом, який дає змогу дотримуватися гігієнічних вимог, сприяє збільшенню молочної продуктивності корів після отелення на 15 - 19 % і маси тіла новонароджених телят - на 11,2 %. Доведено, що безприв'язне утримання сухостійких корів у окремій ізольованій секції, обладананій комбібоксами, або прив'язане в окремій ізольованій секції забезпечує більш оптимальні значення температури повітря, сприяє зниженню рівня вуглекислого газу на 0,06 - 0,08 %, відносної вологості - на 16 - 20 %, мікробного забруднення повітря - у 2,1 - 2,3 раза, рівня виробничих шумів - 6,5 - 7,9 раза, покращує ефективність використання виробничих площ та внутрішнього обладнання приміщення. Установлено, що загальна імунологічна реактивність організму корів у сухостійний період, які утримувались безприв'язно в ізольованій секції з комбібоксами, змінювалась значно меншою мірою, ніж за їх прив'язного утримання у стійлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541 + П811.53 + П60-46 +
Шифр НБУВ: РА352027

Рубрики:

      
11.

Уханова І.М. 
Гігієнічна та технологічна оцінка підлог і їх вплив на продуктивність та здоров'я корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / І.М. Уханова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку підлог різних конструкцій (гігієнічна, санітарно-токсикологічна, мікробіологічна), проаналізовано їх вплив на мікроклімат, клініко-фізіологічний стан та продуктивність корів. Досліджено етологію корів, їх захворюваність на мастити і санітарну якість молока, висвітлено ефективність утримання тварин на підлогах з теплозахистом. Наведено рекомендації щодо використання полімерних плит для покриття підлог та підвищення продуктивності тварин, поліпшення фізіологічного статусу корів та енергозбереження на підприємствах з виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541 +
Шифр НБУВ: РА336398

Рубрики:

      
12.

Ластков Д.О. 
Гігієнічні основи профілактики шкідливої дії фізичних виробничих чинників на гірників вугільних шахт: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Д.О. Ластков ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 35 с. — укp.

Встановлено закономірності дії комплексу основних фізичних виробничих чинників (ФВЧ) з метою профілактики їх несприятливого впливу на організм гірників вугільних шахт. Вивчено умови праці, зроблено комплексну гігієнічну оцінку основних шкідливих і небезпечних ФВЧ вугільних шахт: шуму, вібрації, пилу та іонізуючої радіації, мікроклімату, викидонебезпечності, підвищеного барометричного тиску та його перепадів. Визначено функціональний стан організму гірників (до- та післязмінні обстеження) та піддослідних (у камеральних експериментах), котрі зазнають впливу комплексу ФВЧ. Досліджено характер впливу ФВЧ на стан здоров'я за даними експериментів і показниками захворюваності (у т. ч. професійної) гірників. Обгрунтовано гігієнічні критерії підвищеного професійного ризику для гірників вугільних шахт. Розроблено систему оцінки, контролю та оздоровлення умов праці, прогнозування та профілактики їх несприятливої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1-43
Шифр НБУВ: РА313195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бутенко Г.З. 
Дослідження 2-метрового телескопа для підвищення якості астрофізичних спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Г.З. Бутенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу Гартмана досліджено стан оптичних систем Річі-Кретьєна та куде 2-м телескопа на піку Терскол. Визначено фактори, які впливають на якість зображення, що створюється оптикою телескопа. На підставі результатів спеціальних спостережень, проведених протягом 1998 - 2004 рр. одержано значення аберацій Зайделя (коми, сферичної аберації та астигматизму) для центру поля оптичних систем телескопа, по полю оптичної системи Річі-Кретьєна, величини кружків розсіяння з концентрацією енергії 80 % для обох оптичних схем, оцінено стан юстування фокуса Касегрена, роботу систем кріплення та розвантаження дзеркал. За результатами досліджень мікроклімату труби та башти 2-м телескопа обгрунтовано доцільність використання штатних систем продуву підкупольного приміщення та закритої труби телескопа та відпрацьовано режими їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА349877

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Бондар Г.С. 
Екологічний аналіз трав'янистої рослинності схилових екотопів Південно-Східного Степу України (відновлення, охорона, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Г.С. Бондар ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено флору та рослинність схилових земель центральних і північних районів Дніпропетровщини. Проведено геоботанічні обстеження та порівняльний екоморфічний аналіз флори схилів різних експозицій. Розроблено систему репродуктивних екоморф, визначено господарську цінність зареєстрованих видів рослин. Розглянуто біогеоценотичні взаємозв'язки рослинності та екотопів. Вивчено сингенетичні сукцесії рослинності ярів і надано екоморфічну оцінку стадій демутації рослинності. Проведено екоморфічний аналіз флори скошених і нескошених ділянок. Досліджено вплив режимного ведення покосів на флористичний склад і приземний мікроклімат. Розглянуто особливості сильватації схилових земель під впливом штучних лісових насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.123*801.65(4УКР-4ДНІ)
Шифр НБУВ: РРА316715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чернюк С.О. 
Екологія вірусів рослин заповідника "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / С.О. Чернюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вірусологічний спектр заповідника "Асканія-Нова" на дикорослих рослинах, що дало змогу зафіксувати складні відносини хазяїн - паразит за умов мінімального впливу антропогенного фактора. На підставі отриманих даних зроблено висновок, що вірусологічне різноманіття залежить від флористичного спектра й антропогенного навантаження. Найбагатшими щодо вірусів виявилися ділянки дендрологічного парку та межові ділянки степу з агроценозами, дендропарку зі степом і агроценозами, межові ділянки дендропарку та Чапельського поду. З диких рослин виділено ізоляти ВСМП, ВТМ і ВОМ з різними властивостями (точка температурної інактивації, максимальне розведення соку, ступінь впливу на ФСА клітин), що корелює з особливостями мікроклімату місця проростання рослин. Завдяки використанню методу індукованої флуоресценції хлорофілу (ІФХ) встановлено патогенність виділених ізолятів. Порівняно вплив різних ізолятів вірусів на фотосинтетичний апарат з використанням методу ІФХ. У числовому вираженні встановлено зміни у фотосинтетичному апараті, який виявився надзвичайно чутливим до будь-яких патогенних змін, у тому числі вірусного ураження. Проведено порівняння ступеня патогенної дії різних ізолятів вірусів смугастої мозаїки пшениці, тютюнової та огіркової мозаїк. Встановлено, що кліностатування зумовлює зниження активності фотосинтетичного апарату та інших фізіологічних процесів, це призводить до зменшення репродукції та накопичення вірусу смугастої мозаїки пшениці, яке проявляється в зміні титру патогену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У30*80(4УКР) + П478.2-1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лапченко І.О. 
Емоційне ставлення до себе та ровесників як чинник особистісного розвитку дитини дошкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.О. Лапченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості емоційного ставлення дітей середнього та старшого дошкільного віку до себе та ровесників. Досліджено вікові та статеві особливості зазначеного ставлення. Визначено критерії та рівні ставлення дошкільників до себе, їх доброзичливість до ровесників. Вивчено особливості усвідомлення даними дітьми своїх переживань і переживань ровесників. Між ставленнями до себе та ровесників дітей 6-го року життя існує взаємозв'язок, внаслідок якого усвідомлення власних переживань зумовлює усвідомлення переживань ровесників, чого немає в дітей 5-го року життя. Розроблено й апробовано систему впливів, спрямованих на формування у старших дошкільників позитивного емоційного ставлення до себе й однолітків через розвиток їх умінь усвідомлювати власні та чужі переживання. Обгрунтовано, що створення сприятливого мікроклімату у групі ровесників є умовою становлення у дитини позитивного ставлення до себе й інших дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.401.2 + Ю983.723 + Ч411.352 +
Шифр НБУВ: РА342211

Рубрики:

      
17.

Федорейко В.С. 
Енергозберігаючі швидкісні режими сільськогосподарських технологій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / В.С. Федорейко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення енергетичної ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції. Визначено діапазони зміни швидкостей та проведено оцінку енергетичної ефективності реалізації швидкісних режимів сільськогосподарських технологій. Розроблено математичні та фізичні моделі регульованих електроприводів, які дають змогу досліджувати вплив нелінійності, багатозв'язного характеру асинхронного електродвигуна як об'єкта керування, нестаціонарності його характеристик. Розроблено структурні схеми керування елекроприводом під час реалізації різних законів регулювання. Обгрунтовано теоретично та реалізовано практично алгоритми корекції за моментом та потокозчеплення ротора під час зміни навантаження електропривода. Запропоновано способи корекції жорсткості механічних характеристик зв'язних систем електропривода, що працюють у потокових лініях кормоприготування. Встановлено, що у разі збільшення навантаження енергетично ефективною є корекція за напругою, а за умови його зменшення - за частотою. Теоретично обгрунтовано способи та розроблено технічні засоби вимірювання та контролю координат технологій, якості виробництва та переробки продукції. Розроблено комплекти електрообладнання для реалізації швидкісних режимів технологій: створення мікроклімату у птахівничих приміщеннях, пневмотранспортування продуктів розмолу на борошномельних підприємствах, інтенсифікації процесів перетворення енергії у системах холодозабезпечення, приготування кормосумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076
Шифр НБУВ: РА331045

Рубрики:

      
18.

Гарасимчук І.Д. 
Енергоспоживання системами створення мікроклімату в пташниках- бройлерниках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Д. Гарасимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу теплоспоживання під час створення мікроклімату, яка дозволяє оптимізувати просторове розміщення технологічного обладнання в об'ємі пташника та режим його роботи за критерієм мінімуму енергозатрат. За удосконаленою методикою проведено оцінку енергоспоживання під час створення мікроклімату в промислових пташниках та обгрунтовано енергетичну ефективність зміни чинників, які суттєво впливають на енергоспоживання системами створення мікроклімату. Розроблено технологічну та технічну структури інформаційно-вимірювальної системи контролю та обліку, яка дозволяє реалізувати розподілений контроль за параметрами мікроклімату й енергоспоживанням у пташнику-бройлернику. Обгрунтовано заходи щодо зниження питомих енергозатрат для створення мікроклімату в промислових пташниках для трьох прийнятих технологій утримання курчат-бройлерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Біляєва І.М. 
Ефективність добору озимої м'якої пшениці на стійкість до борошнистої роси і бурої іржі на різних фонах вирощування: автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Біляєва ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що стійкість до борошнистої роси та бурої іржі контролюється одним-двома генами у домінантному або рецесивному стані. Визначено, що близько 30 % досліджених гібридних комбінацій характеризуються комплементарною взаємодією двох генів стійкості. Виявлено, що за умов домінантного контролю стійкості до патогену, рівень вологозабезпеченості не впливає на співвідношення рослин R:S, а за рецесивного контролю цей розподіл може змінюватися. Зазначено, що успіх селекції на підвищення стійкості до борошнистої роси та бурої іржі забезпечується масовими та індивідуальними доборами із гібридних комбінацій схрещування, в яких досліджувана властивість контролюється одним або двома домінантними генами (R:S = 3:1; 9:7). Встановлено, що добори на підвищення стійкості до патогена більш ефективні на зрошуваних ділянках у порівнянні з неполивними, мікроклімат на зрошуваних ділянках є надійним селективним і діагностичним фоном для доборів високостійких і стійких форм. Виявлено, що ефективність індивідуальних доборів на стійкість до хвороб значно підвищується, якщо вони виконуються на базі модифікованих масовим добором гібридних популяцій за умов природного та штучного зараження патогеном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 +
Шифр НБУВ: РА366305

Рубрики:

      
20.

Машіка В.Ю. 
Ефективність лікування дітей з алергічними захворюваннями в умовах камер штучного мікроклімату соляних шахт в залежності від ступеня сенсибілізації та природньої резистентності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Ю. Машіка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше доведено наявність гіпосенсибілізуючої дії камери штучного мікроклімату соляних шахт (КШМ СШ) й обгрунтовано доцільність її застосування для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму легкого та середньо-тяжкого перебігу (БАЛП, БАСТП) та цілорічний алергічний риніт (ЦАР) на підставі зменшення рівня сенсибілізації до неінфенкційних алергенів і гістаміну шкіри. Встановлено спектр алергенів, які найбільш часто приймають участь у формуванні легкого та середньо-тяжкого перебігу бронхіальної астми (БА) та ЦАР. Виявлено бактерицидну дію комплексного лікування КШМ СШ у поєднанні зі специфічною імунотерапією (СІТ) та базисною терапією, зокрема, встановлено зниження рівня антибактеріальних антитіл у даної категорії хворих. Встановлено позитивну дію комплексного лікування КШМ СШ у поєднанні з СІТ та базисною терапією на природну резистентність дитячого організму. Розроблено показання та протипоказання щодо призначення розроблених терапевтичних комплексів для лікування дітей, хворих на БАЛП, БАСТП та ЦАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р733.682.440.11,2-5 +
Шифр НБУВ: РА351040

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського