Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (596)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МАКРОМОЛЕКУЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
2.

Тодосійчук Т.Т. 
Адсорбція сумішей полімерів на твердих поверхнях: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Тодосійчук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Визначено фундаментальні закономірності адсорбції сумішей полімерів на твердих поверхнях. Узагальнено результати комплексних досліджень адсорбції з сумішей сумісних і несумісних полімерів у широкому концентраційному інтервалі з урахуванням критичних концентрацій перекривання макромолекулярних клубків, термодинамічної взаємодії компонентів і процесів молекулярної агрегації в досліджуваних системах. Експериментально доведено селективність адсорбції одного з компонентів суміші для розчинів і розплавів полімерів, обумовлену одночасним протіканням конкуруючої адсорбції обох компонентів. Встановлені закономірності є загальними для всіх пар полімерів, що характеризується певним рівнем термодинамічної сумісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА317206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кудіна О. О. 
Амфіфільні гребінчасті кополімери малеїнового ангідриду для одержання самовпорядкованих міцелярних структур та наночастинок срібла: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. О. Кудіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено синтез нових амфіфільних гребінчастих кополімерів полімераналогічними перетвореннями бінарних альтернатних кополімерів малеїнового ангідриду з регульованим співвідношенням гідро- і ліпофільних фрагментів. Кінетичними дослідженнями ацилування гребінчастим альтернатним поліангідридом 1-додецен-ко-малеїнового ангідриду первинного спирту етанолу за присутності триетиламіну встановлено, що реакція ускладнюється унаслідок обмеженої доступності ангідридних ланок через особливості самовпорядкування макромолекулярних агрегатів у розчинах. Колоїдно-хімічними та рентгеноструктурними дослідженнями доведено, що макромолекули амфіфільних гребінчастих кополімерів з боковими поліметиленовими та поліоксиетиленовими ланцюгами у розчинах здатні до мікрофазової сегрегації, зміни конформації й утворення самоорганізованих міцелярних структур залежно від природи розчинника, концентрації та температури. Міцелярні структури амфіфільних гребінчастих кополімерів у бензольних розчинах використано як нанореактори синтезу стабільних дисперсних систем нанорозмірного срібла у 27 - 30 нм з вузьким розподілом за розмірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.71,0 + Г721.6-4
Шифр НБУВ: РА377544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Савченко А.А. 
Багатоканальні оптоелектронні сенсорні системи на ефектах розповсюдження неоднорідної хвилі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.А. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Розроблено нові фізико-технічні принципи побудови багатоканальних оптоелектронних систем на основі ефектів розповсюдження поверхневої електромагнітної хвилі на неоднорідній поверхні. Вивчено особливості розповсюдження енергії електромагнітної хвилі в системі на планарному хвилеводі з метою підвищення точності вимірювання сенсорної системи на елементі інтегральної оптики. Визначено склад втрат на межах поділу хвилеводів і показано, що такі втрати суттєво зменшують точність вимірювань. Запропоновано конструкцію приладу, який реалізує спосіб врахування таких втрат. Створено спеціалізовану оптоелектронну систему, призначну для реєстрації та відображення біохімічної інформації, яка грунтується на явищі розсіювання світла поверхнею золота у разі збудження поверхневих плазмонних поляритонів. Доведено коректність вимірювання розсіяного світла за умов поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для реєстрації зміни показника заломлення, а також реєстрації макромолекулярних взаємодій. Виготовлено дослідний зразок системи на ППР, що використовує явище розсіювання світла для багатоканальних вимірювань і проведено його апробацію на базі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Каролінського Інституту (Стокгольм, Швеція) та Інституту Мікросистем і мікроелектроніки (Лечче, Італія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5 + З254.5 +
Шифр НБУВ: РА365454

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Гончаренко В.В. 
Багатокомпонентне кам'яновугільне в'яжуче з широким інтервалом пластичності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Гончаренко ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано одержання багатокомпонентного кам'яновугільного в'яжучого з широким інтервалом пластичності на підставі встановлення закономірностей формування в них комплексно-сполученої мікроструктури, поданої коагуляційним каркасом із часток активного дисперсного наповнювача у концентрованому розчині полімеру в гама-фракції дьогтю. У процесі модифікації кам'яновугільного дорожнього дьогтю відсівом полівінілхлориду внаслідок розгортання глобул полімеру у витягнуті конформації формується просторова полімерна сітка, утворена за рахунок переплетення та міжмолекулярної взаємодії макромолекул і надмолекулярних утворень полівінілхлориду. Оптимальний вміст активного дисперсного наповнювача сприяє утворенню коагуляційної структури у в'яжучому та підвищенню загальної структурованості системи. Структуруюча дія деревного гідролізного лігніну одночасно з пластифікуючою дією сірки сприятиме зміщенню температури переходу в'яжучого у в'язко-текучий стан, в область більш високих позитивних температур і зсуву температури склування в область більш низьких негативних температур. Багатокомпонентне кам'яновугільне в'яжуче характеризується більш широким інтервалом пластичності. Використано експериментально-статистичне моделювання, завдяки якому встановлено оптимальні концентраційні співвідношення комбінованого дисперсного наповнювача в кам'яновугільному дорожньому дьогті. Застосовано метод ІЧ-спектроскопії. За результати дериватографічних і калориметричних досліджень доведено існування тривкої міжмолекулярної взаємодії, що сприяє створенню в багатокомпонентному кам'яновугільному в'яжучому (БКВ) безперервного спектра молекулярно-масового розподілу, розширенню інтервалу пластичності і зниженню температурної чутливості БКВ. Вивчено фізико-механічні та деформаційно-міцнісні властивості БКВ і бетонів на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62
Шифр НБУВ: РА312968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Романовська І. І. 
Біотехнологічні аспекти створення іммобілізованих на полімерних носіях біологічно активних білкових речовин: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / І. І. Романовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи створення іммобілізованих білкових біологічно активних речовин шляхом регулювання складу, активності, стабільності та пролонгування їх комплексів з розчинними та нерозчинними полімерними матеріалами за рахунок міжмолекулярних нековалентних взаємодій, механічного включення, ковалентного зв'язування. Запропоновано концепцію поведінки білкових макромолекул у розчинах полімерів за іммобілізації методом нековалентного зв'язування. Встановлено характеристики фракційно-білкового складу й активності ферментних препаратів і комерційних препаратів алергенів. Визначено підходи до стабілізації та пролонгування комерційних білкових алергенів шляхом їх іммобілізації в ПВК, ПВС, аеросил. Виявлено субстратне інгібування реакції гідролізу казеїну, що каталізується вільними й іммобілізованими папаїном, лужною протеазою, трипсином у разі визначення протеолітичної активності ферментів. Розроблено принципи сумісної іммобілізації біологічно активних речовин, використання яких дозволяє одержувати полімерні матеріали комбінованої дії зі збільшеною літичною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987
Шифр НБУВ: РА383967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Клименко Н. Ю. 
Взаємодія аміноцукрів із поверхнею модифікованих альбуміном високодисперсних оксидів та властивості нанокомпозитів на їх основі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Н. Ю. Клименко ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природи поверхні високодисперсних оксидів, зокрема, високодисперсного кремнезему, титано- й алюмокремнеземів на адсорбцію аміноцукрів. Встановлено відмінності в термолізі альбуміну в залежності від pH його розчину та природи поверхні дисперсних оксидів. Показано можливість використання виділення з сірководню за термолізу білка як тестового піку на змішаних оксидах із білковим покриттям. Методом ІЧ-спектроскопії досліджено зміни в будові альбуміну на поверхні дисперсних оксидів, завдяки чому зроблено припущення щодо просторового розташування бичачого сироваткового альбуміну на вказаних оксидах. Методом термостимульованої деполяризації показано, що у розчині альбуміну значна частина води зв'язана водневими зв'язками з молекулами білка, порівняно з системою "нанооксид/бичачий сироватковий альбумін/вода", для якої кількість зв'язаної води зменшується внаслідок сильної взаємодії макромолекул з наночастинками оксидів з утворенням агрегатів. Встановлено, що стан води за дегідратації гамет бика залежить від наявності кріоконсерванта - диметилсульфоксиду. Показано, що присутність бичачого сироваткового альбуміну стабілізує аміноцукор, зменшуючи біоактивність нанокомпозиту. Доведено, що від природи й особливостей поверхневого шару адсорбентів суттєво залежить їх біоактивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-27 + Г583.252.1 + Е0*725.111.311
Шифр НБУВ: РА384334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Болтовець П.М. 
Взаємодія антиген-антитіло в умовах поверхневого плазмонного резонансу та застосування цього явища для визначення вірусспецифічних макромолекул: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / П.М. Болтовець ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено новий підхід до визначення вірусів безпосередньо в клітинних гомогенатах за допомогою специфічних антитіл методом поверхневого плазмонного резонансу (ППР). Запропоновано нову модифікацію поверхні сенсора для визначення вірусів шляхом формування на його поверхні мономолекулярного шару з ефективним негативним зарядом, що запобігає денатурації білків і забезпечує їх орієнтовану іммобілізацію. Розроблено та випробувано на прикладі вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ) загальний підхід до виявлення та кількісного визначення вірусів методом ППР за допомогою специфічних антитіл, іммобілізованих на модифікованій KNCS і білком A. St. aureus поверхні сенсора. На прикладі культури зеленої водорості Bracteacoccus minor, інфікованої ВТМ на стадії зооспор, показано, що така модифікація поверхні сенсора дозволяє адекватно визначати вірус у клітинних гомогенатах, що підтверджено методами ІФА і світлової мікроскопії. На прикладі моделі структурного білка Х-вірусу картоплі і гексону аденовірусу типу 2 встановлено можливість використання такого підходу для визначення вірусних білків. Запропоновано нову оригінальну процедуру кількісного визначення вірусу шляхом іммобілізації комплексу специфічні IgG-вірус на модифіковану тіоціанатом і білком A поверхню сенсора. На прикладі Nicotiana tabacum за допомогою даного підходу досліджено розвиток вірусної інфекції у рослинах. Одержано узгодження між даними ППР та ІФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728 + Е303.3*72 +
Шифр НБУВ: РА328801

Рубрики:

      
9.

Турова А.А. 
Взаємодія біоактивних кремнеземних матриць з водою та макромолекулами: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / А.А. Турова ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію вихідних і модифікованих адсорбентів з водою та біомакромолекулами. Встановлено, що вихідний нанокремнезем і його модифіковані форми значною мірою впливають на структуру гелів крохмалю. Виявлено, що модифіковані кремнеземи зменшують гемоліз еритроцитів і впливають на біоактивність дріжджових мікроорганізмів. Показано, що за присутності води значно підвищується адсорбція метану на різних адсорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.1 +
Шифр НБУВ: РА364149

Рубрики:

      
10.

Сідлецький В.О. 
Взаємозв'язок фізико-механічних і теплофізичних властивостей гетерогенних систем на основі лінійних полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.О. Сідлецький ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного дослідження фізико-механічних і теплофізичних властивостей лінійних полімерів і гетерогенних систем на їх основі. При цьому встановлено залежність макрохарактеристик полімерних систем від структурно-енергетичних факторів. Отримано аналітичне співвідношення, згідно якого проведено оцінку впливу параметрів жорсткості макромолекул на комплекс властивостей полімерів та композицій на основі ПВХ. Показано, що встановлені залежності та кореляційні співвідношення між тепловими, механічними, в'язкопружними характеристиками полімерних систем можуть бути використані для кількісної та якісної оцінки комплексу їх властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г711.3

      
11.

Токарик 
Визначення концентрації зшивок і розривів макромолекул за кінетикою накопичення гелю у полімері: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Галина Володимирівна Токарик ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.72,0
Шифр НБУВ: РА340421

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Нижник Т.Ю. 
Вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням азотвмісного полімерного реагенту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / Т.Ю. Нижник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ). Встановлено наявність асоціації іонів важких металів з макромолекулами ПГМГ у водних розчинах з утворенням метало-полімерних комплексів за механізмом депротонування полімерного ліганду. Розраховано ступінчасті та повні константи стійкості комплексів, та побудовано графіки розподілу форм сполук іонів металів залежно від pH-середовища. Відзначено, що зв'язування іонів металів макромолекулами ПГМГ відбувається всередині статистичних макроклубків, а здатність макромолекул зв'язувати іони важких металів збільшується в концентраційному інтервалі, де проявляється поліелектролітний ефект. Досліджено поверхневу активність ПГМГ і його здатність переводити іони металів у виді метало-полімерних комплексів в поверхневий шар розчину. Обгрунтовано застосування ПГМГ для вилучення іонів важких металів із водних розчинів на основі методу флотації. Проаналізовано технологічні умови синтезу ПГМГ, розроблено метод аналітичного визначення концентрації ПГМГ в присутності іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.35 + Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА350756

Рубрики:

      
13.

Кліщ І.М. 
Вікові особливості перебігу окиснювальних процесів за умов токсичного ураження печінки та способи їх корекції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / І.М. Кліщ ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Установлено, що за умов токсичного ураження печінки молодих щурів тетрахлорметаном мають місце пригнічення активності мікросомного окиснення та активація вільнорадикальних процесів, які виражені значно більше, ніж у дорослих і старих. Показано, що це обумовлено токсифікацією тетрахлорметаном за участю мікросомної монооксигеназної системи, активність якої в молодих щурів значно вища. Визначено, що за даного ураження в молодих тварин переважає утворення високоактивних радикалів, які ініціюють процеси ліпопероксидації мембранних фосфоліпідів, а у старих - низькоактивних трихлорметильних радикалів, які здатні безпосередньо взаємодіяти з макромолекулами біополімерів. З'ясовано, що метаболічна біотрансформація в ендоплазматичному ретикулумі гепатоцитів не відіграє визначальної ролі в активації вільнорадикальних процесів за умови інтоксикації солянокислим гідразином. Доведено, що токсичне ураження солянокислим гідразином спричиняє найбільш виражені порушення мікросомального, вільнорадикального та енергозабезпечувального окиснення у гепатоцитах старих тварин. Уперше всебічно досліджено механізми антиоксидного ефекту карнітину хлориду та показано його гепатопротекторні властивості за умов токсичного ураження печінки. Експериментально доведено високу ефективність холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими в них карнітину хлоридом, бурштиновою кислотою та цитохромом C за токсичного ураження печінки. Установлено, що в старих тварин з токсичними ураженнями печінки ефективним є поєднання ентеросорбції з засобами антиоксидантної та метаболічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29 + Е60*734.26*72*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА325262

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Горобченко О.О. 
Вплив гама-опромінення і температури на конформацію білків крові: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.О. Горобченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Визначено час діелектричної релаксації молекул води у розчинах цих білків та у сироватці кордової крові. Розраховано величини гідратації альбуміну й фібриногену. За допомогою методу ЕПР одержано спектри спінових міток, ковалентно приєднаних до молекул сироваткого альбуміну. Установлено, що за умов опромінення дозою 100 Г відбувається розпушення поверхні макромолекули альбуміну в області приєднання слабко загальмованого радикала. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів деполяризації частинок складної форми та розраховано ефективну діелектричну проникність системи альбумін - вода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3*716-638.233 +
Шифр НБУВ: РА336250

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Цейслєр Ю.В. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на структурно-функціональні властивості глобулярних білків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Ю.В. Цейслєр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено зміни структурно-функціональних властивостей окремих глобулярних білків, а саме: спектральних, кінетичних, електрофоретичних та інших характеристик - за дії змінного магнітного поля (МП) на розчини білків за умов відсутності та наявності гідрофобних лігандів - хлороформу та бензолу. Показано, що магнітне поле майже не впливає на спектри поглинання білків різної природи у нативному стані, але впливає на їх власну флуоресценцію залежно від частоти МП. Водночас дія фізичного фактора на структурно-функціональні властивості білкових розчинів є більш помітною за умов їх взаємодії з гідрофобними лігандами. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що насичення водно-білкових розчинів лігандами супроводжується формуванням спектральних зсувів, які доводять наявність зв'язування ліганду білковими молекулами. За таких умов змінне магнітне поле впливає більшою мірою. Хлороформ сприяє більш глибоким перебудовам у білкових макромолекулях у порівнянні з бензолом у випадку взаємодії з білковими розчинами за контрольних умов, а також за умов опромінення магнітним полем. Результати експериментів доводять припущення, що первинним акцептором магнітної дії може бути водне оточення макромолекул, на яке вплив магнітного поля призводить до змін його структурно-динамічних властивостей, внаслідок чого змінюється розчинність речовин та їх адсорбція на білкових макромолекулах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.31-633.3 +
Шифр НБУВ: РА352227

Рубрики:

      
16.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Бондаренко Т.В. 
Вплив пролактину на тестостеронзалежні процеси в передміхуровій залозі: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Т.В. Бондаренко ; Держ. установа "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характер функціональних взаємовідносин пролактину та тестостерону у регулюванні метаболізму рибонуклеїнової кислоти, ядерних білків, а також у формуванні структурно-функціонального стану передміхурової залози. Встановлено, що коливання рівня пролактину в організмі інтактних тварин можуть викликати підвищення та зниження рівня концентрації тестостерону. Виявлено, що тестостерон також впливає на концентрацію пролактику. За зниженого рівня тестостерону зафіксовано підвищення концентрації пролактину, а у разі підвищеного - зниження. З'ясовано, що в інтактному організмі та у разі порушень у гіпофізарно-гонадному комплексі підвищення рівнів пролактину та тестостерону у плазмі крові сприяє зростанню маси передміхурової залози, гіперпролактинемія потенціює дію тестостерону на даний показник. Доведено, що пролактин і тестостерон регулюють макромолекулярні процеси у клітинах передміхурової залози: синтез нуклеїнових кислот, синтез ядерних і цитоплазматичних білків. З'ясовано, що ступінь і вектор впливу на дані процеси у гормонів, що досліджувалися, різні та залежать від стану гормонального гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.313 + Е60*737.1 +
Шифр НБУВ: РА362977

Рубрики:

      
18.

Зазимко Н.М. 
Вплив структури на динамічне руйнування оптичночутливих полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Н.М. Зазимко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив структури на характер втомного та динамічного руйнування в оптичночутливих полімерах на прикладі поліметилметакрилату (ПММА) та сітчастих полімерів на основі олігомерів епоксидних діанових смол (ЕД-16, ЕД-20). Розроблено методики експериментального дослідження процесу поширення тріщини, ініційованої імпульсним розтягом, з застосуванням яких є можливим з'ясуванняня залежності величин, що характеризують процес старту та поширення магістральної тріщини від амплітудночасових параметрів імпульсу розтягування. На підставі аналізу одержаних даних розвинуто уявлення про механізм процесу тріщиноутворення. Показано, що епоксидний полімер, затверджений у постійному магнітному полі (ПМП), стає анізотропним не тільки стосовно пружних властивостей, але й електричних характеристик. З'ясовано, що орієнтація макромолекул зростає зі збільшенням часу обробки. За різних значень напруженості однорідного МП орієнтація має різний напрямок відносно силових ліній магнітного поля, що можна пояснити залежністю геометричної форми молекулярних структур від напруженості поля. Установлено взаємозв'язки структурних особливостей динамічного руйнування ПММА та сітчастих полімерів на основі олігомерів ЕД-16 і ЕД-20, що дозволяє здійснювати цілеспрямоване регулювання їх структури та динамічної міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.2 +
Шифр НБУВ: РА338955

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Відибіда 
Динамічні механізми впливу змінних електромагнітних полів на макромолекулярні та кооперативні системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Олександр Костянтинович Відибіда ; НАН України, Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-633.4,022
Шифр НБУВ: РА307577

Рубрики:

      
20.

Коваленко Н.Б. 
Діагностика захворювань органів дихання у дітей різних вікових груп шляхом визначення макромолекулярних властивостей крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Б. Коваленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано нові нормативні показники лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) плазми крові. Виявлено критерії прояву захворювань легенів на ранніх стадіях розвитку патологічного процесу. Проаналізовано діагностичні можливості методу в диференціації респіраторної патології інфекційного та неінфекційного генезу. За допомогою ЛКС простежено кореляцію ступеня тяжкості та тривалості перебігу захворювання, а також зміни макромолекулярних властивостей крові через захворювання органів дихання, що має важливе практичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-45
Шифр НБУВ: РА312618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського