Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (4360)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МАСИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 727
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сівальньов О.М. 
Геометричне моделювання та обчислення інтегральних характеристик паралельних множин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.М. Сівальньов ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методу опису сім'ї паралельних фігур на площині та обчисленню периметрів її елементів. Розроблено комп'ютерні програми визначення геометричної форми паралельних множин та обчислення їх інтегральних характеристик, в залежності від початкової форми фігури і додаткових умов щодо формоутворення сім'ї паралельних ліній. Досліджено залежності між інтегральними характеристиками деяких конкретних паралельних множин. Розроблено придатний для практичного застосування метод графічної інтерпретації наслідків лісової пожежі на прикладі побудови топографічної схеми кромки вигоряння ділянки лісного масиву у наперед зазначені моменти часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3

Рубрики:

      
2.

Шилова А.В. 
Роль світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участь у цьому процесі України (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Шилова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі грунтовного вивчення і критичного аналізу наукової літератури та використання широкого масиву оригінальних матеріалів і джерел, у тому числі архівних і виданих у західних країнах і в Югославії, проведено системне дослідження історичних коренів, сучасних соціально-економічних, політичних причин розпаду югославської держави, суперечливої ролі світового співтовариства в досягненні миру на Балканах і зусиль України в зв'язку з цим. Зокрема, в роботі здійснено ретельний аналіз становлення й розвитку відносин України з країнами колишньої СФРЮ як важливого фактора зміцнення стабільності та безпеки в цьому регіоні. Запропоновані у дисертації практичні рекомендації й висновки можуть бути використані для підвищення ефективності співробітництва України з новоутвореними країнами на Балканах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Жуков С.О. 
Розробка технології видобутку природного каменя як попутної сировини в діючих кар'єрах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / С.О. Жуков ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1998. — 32 с. — укp.

Викладені відомості про властивості і закономірності зміни параметрів масивів природного каменя, розташованих в проектних контурах рудних кар'єрів та теоретичне обгрунтування розроблення ефективної технології його попутного видобутку. Розроблені методи виділення масивів якісного природного каменя та методики визначення ефективних параметрів виробничих процесів для його видобутку і технологій розробки родовищ за цих умов. Розроблені типові комплекси технологічного обладнання, а також пристрої для забезпечення видобутку блочної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1

Рубрики:

      
4.

Масліков М.М. 
Розробка методів дослідження, розрахунку та прогнозування процесів тепломасопереносу під час тривалого зберігання цукру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / М.М. Масліков ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес тривалого зберігання цукру. Розроблено математичну модель тепловологопереносу в пористому тілі з розчинним скелетом, що має велику пористість та малий вологовміст. На її основі створено алгоритм та програму розрахунку тепловологопереносу під час зберігання цукру. Розроблено методику натурних досліджень процесів тепловологопереносу у масиві цукру. Отримано дослідні дані про температурні поля у штабелі цукру-піску, динаміку зміни його вологовмісту та якісних показників під час зберігання, зміну температури та відносної вологості повітря у неопалюваному складі цукру протягом періоду зберігання. Створено методику прогнозування тепловологісного стану та якості цукру протягом зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-909

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Бугаєва С.В. 
Обгрунтування методики розрахунку тонкостінних конструкцій, взаємодіючих з грунтовим середовищем з урахуванням пружнопластичних властивостей їх матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.В. Бугаєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 1999. — 17 с. — укp.

На основі теорії пластичної течії із зміцненням, що базується на принципі максимуму Мізеса, побудовано математичну модель сумісної роботи гнучкої підпірної стінки і грунтового масиву, яка враховує пружні та пластичні деформації. Розроблено ітераційний алгоритм та програму з метою реалізації нової математичної моделі у розрахунках гнучких стінок, що взаємодіють з грунтовим середовищем. Запропоновано методику оцінки точності та швидкості сходження ітераційного процесу, застосованого у розробленому алгоритмі. На основі стендових випробувань на моделі тонкостінних підпірних споруд встановлено закономірності взаємодії гнучкої підпірної стінки з грунтовим середовищем відповідно до жорсткості стінки, податливості анкерних опор, навантаження та інших чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6-022 + Н581.131
Шифр НБУВ: РА308518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Потапенко А.Б. 
Стилеметричні характеристики прикметників різної морфемної структури в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Б. Потапенко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стилеметричних характеристик прикметників різної морфемної структури, частотних характеристик ад'єктивних афіксальних морфем і морфемних ланцюжків та позиційному аналізу досліджуваних морфем у текстах трьох функціональних стилів - науковому, художньому та газетному. Необхідною умовою членування слів на морфеми є повторюваність хоча б одного компоненту слова в іншому лінгвістичному оточенні з тим самим значенням. Основними параметрами дослідження є частота та сполучуваність. Зроблена спроба виведення морфемних ланцюжків і дослідження їх частотних характеристик. Лінгвістичний закон переваги, який діє на досліджуваному матеріалі, дозволив виділити в усіх аналізованих масивах текстів невелику кількість афіксальних морфем і морфемних ланцюжків, що несуть максимум функціонального навантаження й відокремити їх від решти морфем і ланцюжків, нехарактерних для морфемної структури прикметників. Доведено, що частота афіксів і морфемних ланцюжків є статистичним параметром досліджуваних стилів. Середня частота розглядається як важливий показник статистичного параметру стилів. За даним параметром в роботі виділені дві групи стилів, як такі, що не перетинаються: 1) науковий стиль, 2) художній і газетний стилі - при дослідженні префіксальних морфем та морфемних ланцюжків, а при дослідженні суфіксальних морфем - три групи стилів: 1) науковий, 2) художній, 3) газетний. З метою визначення відстані між стилями були встановлені п'ять порогів зон, які дозволили констатувати, що в результаті дослідження префіксальних морфем відстань між науковим і газетним стилями більша, ніж відстань між науковим і художнім та художнім і газетним стилями, а в результаті дослідження суфіксальних морфем і морфемних ланцюжків відстань між науковим і художнім стилями більша, ніж між стилями двох інших пар. Розкриті ізоморфні та відмінні риси позиційного розташування префіксальних і суфіксальних морфем по відношенню до кореневих та інших афіксальних морфем. Виділені позиційні варіанти морфем, які розглядаються як аломорфи ад'єктивних префіксів та суфіксів. В ході позиційного аналізу були виявлені групи префіксальних і суфіксальних морфем, які мають властивості сполучатися з кореневими та іншими афіксальними морфемами. Комбінуючі форми, як особливий тип морфологічних елементів, не є характерними для прикметників, що пояснюється їх термінологічним характером. Кореневе та префіксальне оточення властиве лише невеликій кількості комбінуючих форм. Переважаючим типом у матеріалі дослідження є морфемні ланцюжки, що складаються з комбінуючої форми та суфіксальної морфеми. Моделі морфемних ланцюжків, що мають у своєму складі більше, ніж одну кореневу морфему, характеризуються невисокою частотою вживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-2

Рубрики:

      
7.

Рубан С.Ю. 
Методологія та система селекції тварин української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01. / С.Ю. Рубан ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1999. — 43 с. — Бібліогр.: с.36-39. — укp.

Проведено аналіз еволюції симентальської худоби України і методів селекції, які використовувались у процесі її удосконалення. За останні 20 років узагальнено дані, отримані в результаті використання складного комбінаційного схрещування симентальської породи з поліпшувальними породами: айрширською, монбельярдською та червоно-рябою голштинською. Проведено комплексну оцінку ефективності схрещування на кожному з трьох етапів такої роботи, що дозволило виділити найбільш перспективні групи тварин-продовжувачів. Встановлено динаміку зміни генетичних кореляцій помісних тварин та тварин нового молочного типу, що дало змогу провести моделювання можливих змін у популяції при доборі за надоєм. У результаті використання цілеспрямованих методів оцінки, добору та підбору тварин було створено цінний масив худоби, племінна частина якого склала основу української червоно-рябої молочної породи (апробована у 1992 році). За цей період теоретично та експериментально обгрунтовано застосування генетико-екологічних моделей для цілей селекції. Показана можливість оцінки тварин різних генетичних груп за стійкістю до середовищних коливань та зв'язок оцінок середовищної чутливості з показниками відтворення та продуктивного довголіття. З використанням персональних комп'ютерів опрацьовано широкий комплекс методів оцінки особливостей екстер'єру корів та бугаїв-плідників, реалізованого генотипу тварин, племінної цінності з використанням цільової функції, оцінки з урахуванням ступеня тиску добору, племінної цінності з використанням лінійної моделі. Все це дало можливість обгрунтувати методологію і систему оцінки тварин молочних порід в умовах господарств України. На підставі цих даних розроблено програму селекції тварин української червоно-рябої молочної породи, яка дозволяє прискорити темпи генетичного прогресу за надоєм до 31 кг молока на корову за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
8.

Заславський О.Ю. 
Вакуум топологічно-масивних полів Янга-Міллса при нульовій та скінченній температурі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.Ю. Заславський ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядаються властивості вакууму калібрувальних полів у 2+1 вимірах при нульовій та скінченній температурі з урахуванням впливу топологічної маси. Обчислення однопетлевого ефективного глюонного потенціалу в магнітному полі довело можливість стабілізації поляризованого вакууму. Знайдено, що вакуум масивних калібрувальних полів є періодичною електромагнітною структурою, що утворюється завдяки відкритому механізму, який діє у присутності маси Черна-Саймонса. Вакуумний гратковий конденсат може генеруватися спонтанно у відсутності зовнішнього магнітного поля та при скінченній температурі. Побудовано ефективний лагранжіан, що враховує внесок температурної дебаївської маси. Знайдено точний вихровий розв'язок нелінійних рівнянь руху із скінченною енергією. Вихор описує частинко-подібне збудження над гратковим вакуумом або, при високій температурі, основний стан моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.6,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Завіша Є.Т. 
Стабілізація детонації свердловинних зарядів при відбиванні гірських порід різної міцності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Є.Т. Завіша ; Ком. по нагляду за охороною праці України, Нац. НДІ охорони праці. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Наведено результати наукових досліджень, наукові та практичні рекомендації, спрямовані на підвищення детонаційних характеристик свердловинних зарядів вибухових речовин (ВР) в уступній розробці породних масивів різної міцності на кар'єрах. Розглянуто умови, за яких під час взаємодії ударних та детонаційних хвиль у системі свердловинних зарядів виникає можливість припинення детонації у зарядах, що сприймають ударну хвилю, особливо за наявності поверхонь розділу ділянок масиву із суттєво різними міцнісними характеристиками. Визначено характер розподілу енергії хвиль напружень, генерованих системою свердловинних зарядів у різноміцнісному масиві та відповідні параметри вибухових робіт у приконтактних зонах. Доведено ефективність використання під час відбивання гірських порід вибухових сумішей, що складаються з промислових грубодисперсних ВР та недетонуючих спеціальних домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-32
Шифр НБУВ: РА307851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Левіт В.В. 
Геомеханічні основи розробки і вибору комбінованих способів кріплення вертикальних стовбурів у структурно неоднорідних породах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / В.В. Левіт ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності і технологічності кріплення вертикальних стовбурів вугільних шахт, які проходять у неоднорідних масивах порід. В роботі розвивається комплексний підхід отримання загальносистемного ефекту від диференційованого вибору кріплення стовбурів та послідовної чи сумісної реалізації регулятивних засобів в системі "кріплення стовбура - неоднорідний породний масив", які сукупно забезпечують демпфірування зміщень, зростання несучої здатності приконтурних порід та кріплення, в результаті чого забезпечується зниження величини і асиметрії навантажень на стовбур та підвищення його стійкості. З врахуванням структурної і міцнісної неоднорідності породного масиву та результатів дослідження закономірностей і особливостей взаємодії системи "кріплення стовбура - масив порід" розроблені науково-технічні принципи вибору і нові конструкції охоронних вантажонесучих систем, які забезпечують довготривалу стійкість шахтних стовбурів в складних гірничо-геологічних умовах. Основні результати роботи знайшли промислове застосування на вугільних шахтах, реалізовані в нормативно-технічних документах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.12

Рубрики:

      
12.

Терешко Ю.М. 
Демократичний рух у Чехословаччині 1945-1968 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Терешко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена темі демократичного руху у Чехословаччині 1945-1968 рр. Комплексно проаналізовані основні закономірності діяльності демократичного антитоталітарного руху у Чехословаччині 40-60-х рр., метою якого була гуманізація всієї політичної системи країни, відродження вільного громадянського суспільства, боротьба із проявами сталінізму і неосталінізму. На основі великого масиву літератури, джерел і документів, свідчень очевидців, значна частина яких уперше вводиться у науковий обіг в Україні, критично аналізуються методи діяльності і тактики комуністичної партії Чехословаччини та інших чеських і словацьких партій, громадсько-політичних організацій, а також діяльність їх лідерів. Значна увага приділена дослідженню політичних концепцій і доктрин, а також зовнішньополітичним факторам, які впливали на розвиток демократичного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-48

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мельник О.Й. 
Структура та фізичні властивості багатокомпонентних халькогенідів міді і срібла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Й. Мельник ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Хапілова Н.С. 
Теорія і основні закономірності процесу віджиму вугільного пласта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.09 / Н.С. Хапілова ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої наукової проблеми, пов'язаної із розвитком аналітичних методів дослідження геомеханічного стану масиву при підземному видобутку вугілля. Узагальнено просторову задачу про напружено-деформований стан масиву поблизу виробок із урахуванням пластичних зон. Побудовано математичну модель, розроблено методи розрахунку і вивчено закономірності процесу віджиму вугільного пласта в лавах. Досліджено вплив фізико-механічних властивостей вугілля і порід, глибини залягання і кута нахилу пласта, який містить ділянку зруйнованого вугілля, на динаміку процесу віджиму. Встановлено, що при наближенні очисних робіт до області зруйнованого вугілля швидкість зближення бокових порід у глибині масиву більша, ніж поблизу забою. Розроблено й обгрунтовано методи розрахунку оптимальних параметрів захисних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 + И310.18

Рубрики:

      
15.

Хлапук М.М. 
Теоретичні основи фільтрації в середовищах, що деформуються, та їх застосування в області дренажу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.16 / М.М. Хлапук ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичного опису сумісного процесу фільтрації у зернистому середовищі та суфозійних явищ, які виникають під дією сил з боку фільтраційного потоку. Розроблено математичну модель, яка описує фільтрацію в усьому грунтовому масиві і деформації (суфозію, кольматаж) у зоні дії градієнтів напору, вищих за критичні, на основі якої поставлено крайові задачі нелінійної фільтрації. Отримано аналітичні розв'язки задач фільтрації під час стабілізації суфозійних процесів, які можна безпосередньо використати у вирішенні актуальних практичних проблем. Лабораторними дослідженнями деформаційних процесів у грунті довкола дренажних конструкцій та зволожувачів визначено адекватність теоретичних розв'язків дослідним даним. Запропоновано залежності для фільтраційного розрахунку дренажних конструкцій із урахуванням механічної суфозії та кольматажу, які виникають у грунті придренної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1в641.0,022 + Н778.712.7-022.812
Шифр НБУВ: РА307615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Перепелиця В.Г. 
Наукові основи створення нетрадиційного способу охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11;05.15.02 / В.Г. Перепелиця ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням видобутку вугілля на великих глибинах в умовах підвищеної температури уміщуючих порід і, як наслідок, шахтної атмосфери. Розроблено нетрадиційний спосіб ведення гірничих робіт в цих умовах, ідея якого полягає в сполученні і ув'язці в єдиному технологічному ланцюгу процесів закладання виробленого простору і охолодження шахтної атмосфери шляхом використання порід, що утилізуються, в якості закладального матеріалу і холодоносія одночасно. Встановлені нові особливості процесів брикетування сипкого матеріалу з формуванням брикетів у вигляді куль в умовах низьких температур і виявлені закономірності розподілу температури по полю брикета при заморожуванні та таянні. Розроблена математична модель процесів тепломасообміну між шахтним повітрям, уміщуючими породами і охолодженим закладальним масивом, відмінність якої від існуючих полягає в напівемпіричному підході до описання процесів тепломасообміну. Запропоновані технологічні схеми і визначені параметри технології ведення робіт по закладанню виробленого простору очисних вибоїв глибоких шахт охолодженими кулями-брикетами і сипким закладальним матеріалом з одночасним вирішенням задач утилізації пустої породи і нормалізації шахтного мікроклімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1

Рубрики:

      
17.

Голдобіна О.В. 
Особливості пошкодження ендотелію при розвитку експериментального артеріосклерозу менкебергівського типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Голдобіна ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей пошкодження ендотелію і кальціємії, як характерні для артеріосклерозу Менкеберга. За допомогою методу трансмісійної електронної мікроскопії досліджено зміни структури ендотелію судин, чутливих і стійких до розвитку медіакальцинозу. За допомогою біохімічних методів досліджено вміст загального кальцію, активність лужної фосфатази і gamma-глутамілтрансферази в сироватці крові щурів в ранньому періоді розвитку експериментального медіакальцинозу аорти. Встановлено, що гостре масивне пошкодження ендотелію в аорті відбувається впродовж перших годин і доби після гіперадреналінемії. Отже, екстремальне пошкодження ендотелію як передумову перескорочення і некрозу ГМК аорти при катехоламіновій агресії слід вважати важливим механізмом в патогенезі "адреналінового" медіакальцінозу аорти. При МЙА-інтоксикації як механізм медіанекрозу більш вірогідна пряма дія МЙА безпосередньо на ГМК середньої оболонки аорти. Пошкодження ендотелію при цьому може виступати лише в ролі умови, яка сприяє розвитку медіакальцинозу. Отримані дані про коливання вмісту загального кальцію і підвищення активності кісткових ізоферментів ЛФ в сироватці дослідних пацюків слід оцінювати як вказівку на те, що зміни в системі кальціємії можуть мати патогенетичне значення в ранньому періоді артеріосклерозу Менкеберга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-29

Рубрики:

      
18.

Білевич А.Ю. 
Удосконалення методів проектування базових конструкцій верхнього жіночого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / А.Ю. Білевич ; Держ. акад. легкої пром-сті України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати вирішення науково-технічних задач щодо подальшого удосконалення типового проектування одягу. Конкретизований склад і зміст вихідних даних про будову поверхні фігури споживача та про поверхню зовнішньої форми одягу, які необхідні для створення базових конструкцій одягу. Запропоновані принципи розробки інформаційно-графічного масиву даних для більш повної кількісної характеристики базових форм одягу. Розроблено математичне, інформаційне та програмне забезпечення для апроксимації і для побудови розгорток поверхонь, які проектуються, за допомогою сучасної обчислювальної техніки. Наведено принципову структурну послідовність виконання творчих робіт при створенні базових конструкцій одягу на стадії ескізного проекту, ефективність якої обгрунтована теоретично і підтверджена у ході її промислової апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2

Рубрики:

      
19.

Сорока Ю.Г. 
Схема сприймання соціального простору в текстах масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Ю.Г. Сорока ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам вивчення соціально-ідеологічної спрямованості текстів засобів масової комунікації (ЗМК) в умовах трансформації суспільства. Наведено результати розробки та застосування оригінального підходу до аналізу продукції ЗМК з точки зору схеми сприймання соціального простору, що нею транслюється. Основу запропонованої методології складають концепції сучасної соціальної теорії конструктивістської спрямованості. Встановлено, що в умовах трансформації суспільства соціально-ідеологічні характеристики творів ЗМК мають зазначатися як схема сприймання соціального простору, що ними транслюється. Твір ЗМК є висловленою шляхом інтерпритації реальних подій і втіленою в певний наративний стиль схемою сприймання соціального простору. Обгрунтовані положення щодо соціального сенсу теленовин у співставленні їх з реальністю повсякденного життя. Розроблена стратегія емперичного дослідження, співвідношення схеми сприймання та характеристик тексту теленовин, система показників, Програма емпіричного дослідження, що є реалізованою на масиві текстів новин місцевого недержавного телебачення. Практичне значення результатів роботи пов'язане з використанням творів ЗМК у соціально-політичних стратегіях соціальних агентів та владних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Ч62в05

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Житльонок Д.М. 
Геомеханічне обгрунтування способу управління станом гірничого масиву при щитовій відробці крутих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Д.М. Житльонок ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Вирішена актуальна науково-технічна задача - обгрунтований та розроблений спосіб охорони печей щитових агрегатів, який базується на урахуванні процесів, що відбуваються біля виробки при відробці пласта, а також зміні властивостей пласта та тиску газу в ньому при відробці суміжних пластів. В основі способу полягає активне управління станом гірничого масиву при відробці вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР). Експериментальна перевірка способу дозволила підтвердити його ефективність та відповідність його параметрів гірничогіологічним умовам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.120.9

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського