Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕМОРАНД$<.>+<.>K=ТАНАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Кривущев Б.І. 
Клініко-імунологічні порушення у часто хворіючих дітей з пре- і перинатальним ураженням центральної нервової системи і методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.І. Кривущев ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено новий підхід до реабілітації часто хворіючих дітей, які перенесли пре- та перинатальне ураження центральної нервової системи (ЦНС), шляхом розкриття ряду механізмів розвитку імунного дисбалансу в обстежених пацієнтів, а також визначення ступеня ефективності різних способів терапії. Виявлено вплив зазначеного ураження ЦНС на подальший нервово-психічний розвиток і осматичний статус дітей, розвиток у них імунного дисбалансу, що проявляється частою респіраторною захворюваністю, розвитком алергопатології. Доведено наявність достовірної імуномодулювальної дії танакану та сиропу кореня солодки у даних дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА327196

Рубрики:

      
2.

Левадна А.В. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика, особливості церебральної гемодинаміки і функції судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.В. Левадна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-доплерографічні особливості, когнітивні порушення, функціональний стан судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадій на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії (ВСА) (менше 70 %). Вірогідно більш виражені когнітивні порушення виявлено у хворих на ДЕ зі стенозуючим ураженням лівої ВСА. Не виявлено кореляційного зв'язку між показниками когнітивних функцій і ступенем стенозу ВСА, а також товщиною комплексу інтима-медіа сонних артерій. За результатами дослідження визначено прямий зв'язок активності у периферійній крові оксиду з прогресуванням ДЕ. На підставі вивчення рівня нейрон-специфічної енолази у крові хворих на ДЕ з'ясовано, що її не можна розглядати як маркер ранніх стадій хронічної ішемії мозку. Доведено доцільність застосування аторвастатину та танакану у лікуванні хворих на ДЕ на фоні стенозуючого ураження ВСА з синдромом когнітивних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА363832

Рубрики:

      
3.

Карасевич Н.В. 
Клініко-фізіологічні особливості функціонального стану головного мозку у хворих на хворобу Паркінсона, можливі шляхи медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Карасевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-неврологічного обстеження, за результатами транскраніальної ультразвукової допплерографії та рівня постійного потенціалу мозку (РПП) вивчено стан церебрального кровотоку та непрямі показники метаболічної активності коркових нейронів (за даними РПП), проведено комплексний аналіз ефективності альфа-адреноблокаторів (Серміон), антагоніста глутаматних рецепторів (ПК-Мерц) і ангіопротектора Танакану в комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона. Показано, що в хворих на цю хворобу середнього та похилого віку відбувається зниження середніх значень лінійної швидкості кровотоку за екстра- та інтракраніальними судинами каротидного басейну. Переважання в клінічній симптоматиці акінетико-ригідного синдрому супроводжується зменшенням РПП у фронтальних областях мозку, що побічно відображає зниження функціональної активності коркових моторних зон. Обгрунтовано диференційоване застосування антагоніста глутаматних рецепторів ПК-Мерц у комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона за умов толерантності до леводопи, а також альфа-адреноблокатора Серміону та ангіопротектора Танакану з урахуванням артеріального та венозного церебрального кровотоку по судинах каротидного басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3
Шифр НБУВ: РА320903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дубченко О.Ю. 
Комплексний підхід до лікування хронічних гастродуоденітів у дітей з урахуванням особливостей психоемоційної сфери: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Ю. Дубченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано взаємовплив психічної та соматичної сфер у дітей і підлітків з хронічними гастродуоденітами (ХГД). На підставі аналітичного співставлення клініко-параклінічних особливостей хронічного перебігу в них зазначеної хвороби з'ясовано, що у патогенезі захворювання одну з найважливіших ролей відіграють розлади психоемоційної сфери. Визначено вплив негативних емоцій на стан пізнавальної діяльності, вищої нервової системи, гемодинаміки, а також на співвідношення кислотоутворення та кислотонейтралізації у хворих з хронічним запаленням слизової оболонки шлунку та дванадцятипалої кишки. Установлено, що стосовно поверхневої форми ХГД характерним є хронічний стрес за компенсованої та/або субкомпенсованої стадії. Ерозивні форми ХГД перебігають на тлі хронічного декомпенсованого стресу. З'ясовано найбільш вагомі фактори ризику виникнення психоемоційних розладів у дітей з ХГД впродовж життя та розвитку. Досліджено показники серцевої та регіональної гемодинаміки (печінкової та нижньої порожньої вен) у дітей за різних форм ХГД. Виявлено за підвищеного рівня тривожності гіперкінетичний тип загальної гемодинаміки та зниження кровотоку у портальних судинах й посилення тиску у нижній порожній вені. Розроблено програму психореабілітаційної немедикаментозної корекції за використання рослинного психовегетомодулятора "Танакан". Доведено ефективність корекції психоемоційних, вегетативних і гемодинамічних змін у підлітків, що страждають на ХГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-52 +
Шифр НБУВ: РА337557

      
5.

Островська Л.І. 
Особливості стану здоров'я та шляхи корекції вегетативних дисфункцій у підлітків, мешканців Вінницької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Островська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено рівень захворюваності, визначено етапи фізичного та статевого розвитку, соматотипологічні характеристики, стан вегетативної нервової системи та способи корекції виявлених порушень у підлітків з вегетативною дисфункцією, які мешкають у містах Вінницької області. Наведено комплексну оцінку стану здоров'я підлітків з вегетативними розладами, на підставі якої удосконалено диференційований підхід щодо лікування даної патології. Обгрунтовано необхідність посиленого нагляду за фізичним розвитком підлітків з вегетативною дисфункцією з крайніми соматипами (екзо- та ендоморфним), які потребують планомірного спостереження до 18-ти років, що передбачає комплексну оцінку стану здоров'я та оздоровлення. Доведено ефективність використання танакану по 40 мг тричі на день курсом 30 днів у підлітків з нейроциркуляторною дистонією з метою корекції порушень мозкової гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА333701

Рубрики:

      
6.

Баскаков П.М. 
Релапаротомії при акушерських кровотечах (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / П.М. Баскаков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проведено аналіз материнської смертності в Україні у випадках акушерських релапаротомій, розкрито структуру, основні причини летальності у разі масивних кровотеч та гнійно-септичних ускладнень; здійснено порівняльний аналіз релапаротомій у випадках акушерських кровотеч залежно від наслідку, що сприяє науковому обгрунтуванню необхідності підвищення ефективності прогнозування та профілактики даної патології. Розроблено математичну модель методики прогнозування акушерських кровотеч на підставі використання послідовної процедури розпізнавання за методом Байєса та коефіцієнта парної кореляції Пірсона. Досліджено особливості вмісту фібронектину, його кріопреципітатну активність, а також рецептори лімфоцитів до тромбіну, урокінази, тканинного та кров'яного активатора плазміногену у жінок з акушерськими кровотечами. Запропоновано нову профілактичну методику на підставі корелятивного рівня плазменого фібронектину та рецепторного апарата лімфоцитів. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними та імунологічними показниками у віддаленому післяпологовому періоді (до 2-х років) у жінок, які перенесли релапаротомії з приводу акушерських кровотеч. Розроблено нову методику реабілітації постгеморагічних ускладнень з використанням спрямованої та заступної гормональної та імунологічної корекції, а також танакану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.256.032-4
Шифр НБУВ: РА319435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сізова М.В. 
Удосконалення механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами через казначейську систему: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.В. Сізова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади функціонування казначейської системи з касового виконання державного та місцевих бюджетів. Проаналізовано взаємодію органів Державного казначейства з іншими учасниками бюджетного процесу. Розкрито основні принципи здійснення попереднього та поточного контролю в установах казначейства. Розроблено Меморандум про співпрацю у процесі казначейського виконання місцевих бюджетів з чітко визначеним розподілом функцій та відповідальності між фінансовими установами-учасниками бюджетного процесу з метою досягнення узгодженості дій під час планування та виконання місцевих бюджетів. Доведено необхідність впровадження спрощених процедур проведення та відображення в бухгалтерському обліку операцій за видатками бюджетів місцевого самоврядування на інших розпорядників коштів місцевого підпорядкування, що мають значну кількість напрямків використання бюджетних коштів. Показано ефективність програмного комплексу "Клієнт - Казначейство", сутність якого полягає в електронному обміні фінансовими документами. Наведено пропозиції щодо створення виносних робочих місць казначейства для обслуговування розпорядкників й одержувачів бюджетних коштів місцевих бюджетів, що сприяє оптимізації механізмів державного управління регіональними фінансовими ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-212.2-21,01 + Х819(4УКР)011.2-92 + Х829(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА353887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ревака В.М. 
Форми використання спеціальних пізнань в досудовому провадженні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Ревака ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми застосування спеціальних пізнань у досудовому провадженні. Обгрунтовано значущість їх використання, сформульовано поняття спеціальних пізнань і спеціаліста. Наведено пропозицію щодо розмежування понять "спеціальні пізнання" та "спеціальні знання". З'ясовано місце спеціаліста у системі суб'єктів кримінального судочинства. Наведено теоретичне узагальнення особливостей досудових стадій кримінального процесу та розглянуто форми використання спеціальних пізнань у них. Проаналізовано процесуальне положення спеціаліста. Запропоновано у новому Кримінальному правовому кодексі (КПК) передбачити нові джерела доказів - довідок і меморандумів спеціаліста. Додатково аргументовано віднесення експертизи до обмеженого кола слідчих дій. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення Закону України "Про судову експертизу" та внесення до проекту КПК окремо главу "Використання спеціальних знань". Обгрунтовано доцільність постановки перед експертом правових питань за винятом тих, що стосуються винності осіб, кваліфікації їх дій, достатності та належності доказів, що є у справі, застосування норм кримінального та процесуального законодавства, що виключають кримінальну відповідальність або покарання. З метою вдосконалення законодавства запропоновано ввести нову форму застосування спеціальних знань під час розслідування злочинів, доповнити КПК України статтею "Розслідування злочинів слідчо-спеціальною групою".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 +
Шифр НБУВ: РА346782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пазинич О.М. 
Функціонально-структурні особливості текстів дипломатичного листування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.М. Пазинич ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено групу текстів дипломатичного листування (особисту та вербальну ноти, меморандум, телеграму, пам'ятну записку, приватний лист напівофіційного характеру). Тексти дипломатичного листування проаналізовано як особливий тип дискурсу, зважаючи на функціональний мовленнєвий підхід та культурологічну детермінованість дипломатичної взаємодії. Зроблено висновок, що специфіка дипломатичної комунікації зумовлює використання трьох видів дискурсу: перформативного, описово-інформуючого та контактного. З'ясовано ступінь впливу жанрової диференціації та конкретно-мовних особливостей на функціональну структуру текстів дипломатичного листування українською, російською та англійською мовами. Розглянуто моделі побудови текстів дипломатичного листування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.713
Шифр НБУВ: РА316919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кримовський К. Г. 
Особливості ортодонтичного лікування пацієнтів з різним типом росту лицевого черепа у змінному періоді прикусу зі скупченістю зубів у фронтальному відділі: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / К. Г. Кримовський. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нові вирішення актуального науково-практичного завдання сучасної стоматології, що полягає у підвищенні ефективності діагностичних алгоритмів для пацієнтів змінного прикусу зі скупченістю зубів у фронтальному відділі та їх впливу на вибір методів лікування шляхом розробки алгоритму діагностики та удосконалення апаратурного лікування.Метою дисертації є підвищення ефективності ортодонтичного лікування пацієнтів з різним типом росту лицевого черепа в змінному періоді прикусу зі скупченістю зубів у фронтальному відділі шляхом обґрунтування діагностично-лікувальних заходів на підставі вивчення рентгенологічних критеріїв росту щелеп, функціональних змін ширини дихальних шляхів, а також застосуванням авторської конструкції ортодонтичного апарату.Для досягнення поставленої мети дослідження проводилося з дотриманням принципів біоетики та доказової медицини відповідно до принципів належної клінічної практики і особливо до вимог конфіденційності. Дизайн дослідження було схвалено комісією з питань біоетичної експертизи та етики наукових досліджень при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця.Завдання дослідження:1.?Вивчити етіологічні фактори скупченості зубів у фронтальному відділі у пацієнтів з різними типами росту лицевого черепа.2.?Встановити найхарактерніші зміни антропометричних показників при трансверзальних аномаліях до і в результаті ортодонтичного лікування пацієнтів у змінному періоді прикусу з різними типами росту лицевого черепа.3.?Розробити ортодонтичний апарат для розширення верхньої щелепи та провести порівняльну оцінку його ефективності застосування із існуючими.4.?Удосконалити спосіб діагностики та контролю лікування звуження верхньої та нижньої щелеп у змінному періоді прикусу з різними типами росту лицевого черепа.5.?Розробити алгоритм лікування скупченого положення фронтальної групи зубів із використанням авторського ортодонтичного апарату.Об’єкт дослідження: показники звуження верхньої та нижньої щелеп на конусно-променевій комп’ютерній томографії та антропометричні показники звуження зубних та базальних дуг щелеп у залежності від типу росту лицевого черепа, біоелектричні показники жувальних та мімічних м’язів, клінічні різновиди отриманих результатів розширення верхньої щелепи та зубного ряду нижньої щелепи в залежності від наявного типу росту лицевого черепа та конструкції ортодонтичного апарату. Розробка алгоритму лікування скупченого положення фронтальної групи зубів із використанням авторського ортодонтичного апарату.Методи дослідження: загальноклінічні – збір анамнезу, обстеження порожнини рота, пальпація жувальних та мімічних м’язів, фотопротокол; рентгенологічні – конусно-променева комп'ютерна томографія лицевого черепа, синтезовані з неї 3D цефалограми та ортопантомограми; антропометричні – визначення ширини базальної та зубної дуг верхньої та нижньої щелеп аналізом Andrew’s Element III, оцінювання ступеня тяжкості скупченості зубів величиною зміщення різців за індексом Літтла, оцінка дефіциту місця за аналізом Танака-Джонстона і лонгітудинальним аналізом Nance; інструментальні – електроміографія жувальних та мімічних м’язів; статистичні – визначення валідності дослідження.Серед усіх 237 обстежених нами було відібрано 108 дітей, батьки яких дали згоду на проведення досліджень, що відповідали критеріям включення, а саме: вік від 7 до 11 років, наявність патології прикусу I класу за Енглем і скупченості зубів у фронтальному відділі, наявність перших постійних молярів до початку лікування, відсутність вроджених аномалій зубощелепного апарату та тяжких загальносоматичних захворювань. В залежності від наявного типу росту лицевого черепа усі пацієнти були розподілені на 3 клінічні групи: I група дослідження – 32 особи (29,6 %) із наявним вертикальним типом росту; II група дослідження – 58 осіб (53,7 %) із наявним нейтральним типом росту; III група дослідження – 18 осіб (16,7 %) із наявним горизонтальним типом росту.Для детального вивчення етіологічних факторів скупченості зубів нами було проаналізовано 127 медичні картки дітей віком від 7 до 11 років на базі кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології НМУ імені О.О.Богомольця за 2019-2023 роки, також нами було взято на лікування 108 дітей, що шукали ортодонтичної допомоги на кафедрі ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.За даними обстеження було з’ясовано, що етіологія скупченості зубів досить різноманітна.^UThe thesis presents a theoretical generalization and new solutions to the urgent scientific and practical task of modern dentistry, which is to increase the effectiveness of diagnostic algorithms for patients in mixed dentition with dental crowding in the anterior region and their influence on the choice of treatment methods by developing a diagnostic algorithm and improving appliance treatment.The purpose of the dissertation is to improve the effectiveness of orthodontic treatment of patients with different types of facial skeleton growth patterns during mixed dentition period with dental crowding in the frontal region by substantiating diagnostic and therapeutic measures based on the study of radiographic criteria for jaw growth, functional changes in the width of the airway, and by usage of the author's design of the orthodontic appliance.To achieve this goal, the study was conducted in compliance with the principles of bioethics and evidence-based medicine in accordance with the principles of good clinical practice and especially with the requirements of confidentiality.The study design was approved by the Commission on Bioethical Review and Research Ethics at the Bogomolets National Medical University.Objectives of the study:1.To study the etiologic factors of crowded teeth in the frontal region in patients with different types of cranial growth.2.To determine the most characteristic changes in anthropometric parameters in transverse anomalies before and as a result of orthodontic treatment of patients in the variable period of occlusion with different types of cranial growth.3.To develop an orthodontic appliance for maxillary expansion and to conduct a comparative evaluation of its effectiveness with existing ones.4.To improve the method of diagnosis and control of treatment of narrowing of maxilla and mandible in mixed dentition period of occlusion with different facial skeleton growth patterns.5.To develop an algorithm for the treatment of crowded position of the frontal group of teeth using the author's orthodontic appliance.Object of study: indicators of narrowing of the maxilla and mandible on cone-beam computed tomography and anthropometric indicators of narrowing of the dental and basal arches of jaws depending on the facial skeleton growth pattern, bioelectrical indicators of masticatory and facial muscles, clinical varieties of the results of maxillary expansion and expansion of the mandibular dentition, depending on the growth pattern of the facial skeleton and the design of the orthodontic appliance. Development of an algorithm for the anterior dental crowding treatment using the author's orthodontic appliance.Methods of study: general clinical - anamnesis, examination of the oral cavity, palpation of masticatory and facial muscles, photographic protocol; radiological - cone beam computed tomography of the facial skeleton, 3D cephalograms and orthopantomograms synthesized from it; anthropometric - determination of the width of the basal and dental arches of maxilla and mandible by Andrew's Element III analysis, assessment of dental crowding severity by the amount of incisor displacement according to the Little’s Irregularity Index, assessment of space deficiency by the Tanaka-Johnston analysis and Nance longitudinal analysis; instrumental - electromyography of masticatory and facial muscles; statistical - determination of the study validity.Among all 237 examined, we selected 108 children whose parents agreed to the study and who met the inclusion criteria, namely: age from 7 to 11 years, the presence of Engle class I malocclusion and dental crowding in the anterior region, the presence of the first permanent molars before treatment, the absence of congenital anomalies of the dentition and severe generalized somatic diseases. Depending on the pattern of facial skeleton growth, all patients were divided into 3 clinical groups: Study group I - 32 patients (29.6%) with a vertical growth pattern; study group II - 58 patients (53.7%) with a neutral growth pattern; study group III - 18 patients (16.7%) with a horizontal growth pattern.For a detailed study of the etiological factors of dental crowding, we analyzed 127 medical records of children aged from 7 to 11 years at the Department of Orthodontics and Propaedeutics of Prosthetic Dentistry of Bogomolets National Medical University for 2019-2023, and we also took 108 patients for treatment who applied to the Department of Orthodontics and Propaedeutics of Prosthetic Dentistry of Bogomolets National Medical University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бабаджанян Г. Б. 
Правове забезпечення саморегулювання господарсько-торговельної діяльності: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Г. Б. Бабаджанян. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням питань правого забезпечення саморегулювання господарсько-торговельної діяльності, враховуючи активізацію євроінтеграційного вектору та пов’язані з цим фактори економічної діяльності. Актуальність та наукова новизна дослідження зумовлена тим, що після проголошення незалежності України не було прийнято системного законодавства, яке врегулювало би суспільні відносини, пов’язані із саморегулюванням, саморегулюванням господарсько-торговельної діяльності, сфери оптової та роздрібної торгівлі, а також порядком утворення, реєстрації, діяльності та припинення саморегулівних організацій. Дослідження показало, що для суб’єктів господарювання, споживачів та громадяського суспільства саморегулювання є корисним та ефективним способом регулювання відносин у господарсько-торговельній діяльності. Досліджено теоретичні засади саморегулювання господарсько-торговельної діяльності, зокрема поняття, ознаки, види, засоби. Встановлено, що саморегулювання господарсько-торговельної діяльності (далі – ГТД) – це унікальна, складна система відносин, в якій сторони самостійно створюють, обирають для себе правила поведінки та виконують їх, покладаючись на взаємну добросовісність та доброчесність. Саморегулювання господарсько-торговельної діяльності має свої особливості виходячи із виду торгівлі (оптова, роздрібна, внутрішня, зовнішня), місця її здійснення, товарної спеціалізації, відповідно до якої здійснює діяльність суб’єкт господарювання, сторони договору тощо.Значна увага присвячується взаємодії саморегулювання ГТД з державним регулюванням, співрегулюванням. Запропоновано внесення змін до Господарського кодексу України, які закріпили би засади саморегулювання господарсько-торговельної діяльності.До нормативних засобів саморегулювання ГТД віднесено: господарський договір, типовий договір, меморандум, звичай ділового обороту (торгівлі), установчі документи підприємств, локальні акти СРО, етичні кодекси, кодекси практик, тощо. До організаційних або інституційних засобів саморегулювання – саморегулівні організації, громадські об’єднання, господарські об’єднання, біржі (товарні біржі), торгово-промислові палати, котрі представляють відповідних учасників ГТД. В Україні на сьогодні діють організації у сфері ГТД, які мають певні саморегулівні функції, однак не визнанні державою як СРО, наприклад: Асоціація Рітейлерів України (діє як професійне об’єднання у сфері роздрібної торгівлі), Асоціація виробників сільськогосподарської продукції (діє як громадське об’єднання у сфері виробництва сільськогосподарської продукції), тощо. Виокремлено АМВР (переговори, медіацію, міжнародний комерційний арбітраж) як засоби саморегулювання з огляду на важливість їх застосування для врегулювання спорів у ГТД. Досліджено види обмежень саморегулювання ГТД, до яких віднесено: 1) залежно від форми здійснення господарсько-торговельної діяльності (обмеження в оптовій, роздрібній торгівлі, громадського харчування тощо); 2) залежно від засобів саморегулювання господарсько-торговельної діяльності (обмеження щодо договорів купівлі-продажу, поставки, контрактації сільськогосподарської продукції, оренди, міни (бартеру), лізингу тощо; обмеження щодо створення та діяльності громадських об’єднань, господарських об’єднань, бірж, торгово-промислових палат); 3) обмеження у діяльності СРО залежно від галузі господарсько-торговельної діяльності.^UThe dissertation is a comprehensive study of the issues of legal support for self-regulation of economic and commercial activities, taking into account the intensification of the European integration vector, the military aggression of the Russian Federation and related factors of economic activity. The relevance and scientific novelty of the study is due to the fact that after the declaration of Ukraine's independence, no systemic legislation was adopted which would regulate social relations related to self-regulation, self-regulation of economic and commercial activities, wholesale and retail trade, as well as the procedure for the formation, registration, operation and termination of self-regulatory organizations. The study has shown that for business entities, consumers and civil society, self-regulation is a useful and effective way to regulate relations in economic and commercial activities. The theoretical foundations of self-regulation of economic and commercial activity, in particular, the concept, features, types, and means are investigated. It is established that self-regulation of economic and commercial activity is a unique, complex system of relations in which the parties independently create, choose for themselves the rules of conduct and fulfill them, relying on mutual good faith and integrity. Self-regulation of economic and commercial activities has its own peculiarities based on the type of trade (wholesale, retail, internal, external), the place of its implementation, commodity specialization in accordance with which the business entity operates, the parties to the contract, etc.Considerable attention is paid to the interaction of self-regulation of the CTD with state regulation and co-regulation. The author proposes amendments to the Commercial Code of Ukraine which would consolidate the principles of self-regulation of economic and commercial activities. The regulatory means of self-regulation of the CTD include: civil contract, commercial contract, model contract, memorandum, customary business practices, constituent documents of enterprises, local acts of self-regulatory organizations, codes of ethics, codes of practice, etc. Organizational or institutional means of self-regulation include self-regulatory organizations, public associations, business associations, exchanges (commodity exchanges), chambers of commerce and industry that represent the relevant participants in the SCA. In Ukraine, there are currently organizations in the SCA sector that have certain self-regulatory functions, but are not recognized by the state as SROs, for example: Association of Retailers of Ukraine (acts as a professional association in the retail trade), Association of Agricultural Producers (acts as a public association in the field of agricultural production), etc. The author singles out ADR (negotiation, mediation, international commercial arbitration) as a means of self-regulation, given the importance of their use for dispute resolution in the SCA. The author studies the types of restrictions on self-regulation of the CTC, which include: 1) depending on the form of economic and trade activities (restrictions in wholesale, retail trade, public catering, etc.); 2) depending on the means of self-regulation of economic and trade activities (restrictions on contracts of sale, supply, contracting of agricultural products, lease, barter, leasing, etc; restrictions on the establishment and operation of public associations, business associations, exchanges, chambers of commerce and industry); 3) restrictions on the activities of SROs depending on the sector of economic and commercial activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського