Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНАРХІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Амєтка Ф.А. 
Кримське ханство: становлення і розвиток державності та права (перша половина XV - друга половина XVIII ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ф.А. Амєтка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На базі нормативно-правових актів, архівних джерел та спеціальної літератури проаналізовано процес становлення та розвитку державності та права в Кримському ханстві у першій половині XV ст. - другій половині XVIII ст. Розглянуто правове положення Кримського улусу в складі Золотої Орди. Досліджено ступінь притаманності юридичних ознак державності Кримському ханству. Визначено, що за формою правління Кримське ханство - станово-представницька монархія, а за формою державного устрою - децентралізована унітарна держава. Розкрито особливості утворення та об'єм повноважень вищих органів державної влади (хана, калги, нуреддина, муфтія, візира та ін.). Розглянуто організацію системи судової влади, визначено порядок і принципи здійснення правосуддя, рівень підготовки суддів. Реконструйовано право Кримського ханства - на підставі ярликів кримських ханів, судових рішень, повідомлень сучасників розкрито основні джерела та систему мусульманського права ханіфітського толку в Кримському ханстві, особливості дії чингізидського торе. Роз'яснено поняття норми мусульманського права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)43/46 + Т3(4УКР-6КРМ)4 +
Шифр НБУВ: РА326386

Рубрики:

      
2.

Берест І.Р. 
Соціальне становище населення Східної Галичини і Західної Волині в роки Першої світової війни: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Р. Берест ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено становище населення Східної Галичини та Західної Волині у роки Першої світової війни. Розглянуто стан наукового опрацювання проблеми, її джерельну базу. Визначено людські втрати Східної Галичини та Західної Волині на фронтах війни, проаналізовано репресивну політику російської й австрійської влади щодо цивільного населення регіону. Розкрито причини, масштаби та становище виселенців і біженців з Галичини та Волині у роки війни, оцінено економічні збитки у сфері промисловості та сільського господарства. Висвітлено умови виживання населення у роки воєнного лихоліття. Проаналізовано передумови виникнення революційної ситуації у російській та Австро-Угорській монархіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-2 +
Шифр НБУВ: РА367240

Рубрики:

      
3.

Петречко О. М. 
Суспільно-політичний розвиток Римської Імперії в I - на поч. III ст. н. е.: від "відновленої" Республіки до сенатської монархії: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / О. М. Петречко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 37 с. — укp.

Проаналізовано процеси трансформації римських політичних і суспільних інститутів. Виявлено закономірності функціонування системи принципату. Показано особливості ідеологічного обгрунтування політичного режиму на чолі з імператором. З'ясовано вплив держави на еволюцію релігійної свідомості римського суспільства. Доведено, що формування основ імператорської влади доби принципату закладене реформою державного управління. Обгрунтовано висновок, що "відновлена Республіка" Августа та "сенатська монархія" Олександра Севера - це різні етапи розвитку системи принципату, для якої найкраще підходить визначення "завуальована монархія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4,02
Шифр НБУВ: РА372874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського