Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНОПОЛІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Талатура І.М. 
Державне управління розвитком природних монополій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.М. Талатура ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Відзначено, що за умов ринку суспільний інтерес і вимоги до рівня виконання природними монополіями покладених на них економічних і соціальних функцій постійно зростає. Зазначено, що неефективність діяльності органів державного управління є однією з головних причин низького рівня розвитку природних монополій, а також порушення прав споживачів їх послуг. Розроблено теоретичні положення та методико-практичні рекомендації щодо вдосконалення державного управління розвитком природних монополій. Розкрито суть поняття "державне управління розвитком природних монополій". Систематизовано методи даного управління, уточнено принципи їх реалізації. Розглянуто сучасні проблеми державного управління розвитком природних монополій. Виявлені проблеми проаналізовано у контексті факторів, які впливають на державне управління розвитком природних монополій і виділено напрями і в їх межах заходи щодо вдосконалення державного управління розвитком природних монополій. Уточнено особливості здійснення моніторингу стану реалізації заходів з метою вдосконалення державного управління розвитком природних монополій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Крушельницька Т.П. 
Державне управління спеціальними монополіями в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.П. Крушельницька ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні етапи формування системи державного управління у сфері виробництва алкоголю та тютюну. Запропоновано методику використання державних механізмів регулювання у даній сфері з метою оптимізації надходження коштів від продажу продукції до державного бюджету. Розроблено засади Концепції державної політики щодо виробництва, обігу та споживання алкогольно-тютюнової продукції. Розвинуто підходи до розв'язання економічних та організаційно-правових проблем стосовно мінімізації ухилення від сплати податків і зборів, посилення боротьби з контрабандою та нелегальним обігом тютюново-алкогольної продукції, покращання стану законодавчої та правової бази, вдосконалення контролю за обігом цієї продукції та її якістю. Визначено доцільність удосконалення організаційної структури управління сферою на основі формування його цілісної системи, створення спеціально уповноваженого самостійного органу виконавчої влади з чітко визначеними функціями, правами та обов'язками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752-13-21 + У9(4УКР)306.753.3-13.21 +
Шифр НБУВ: РА329682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Якубенко В.П. 
Економіко-політичний механізм державного управління природними монополіями: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.П. Якубенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційну схему та запропоновано технології погодженого розвитку (коеволюції) природних монополій і поведінкової стратегії країни. На підставі використання системного підходу визначено сутність і детермінати поведінкової стратегії країни. Проаналізовано залежності процесу її реалізації від особливостей формування цін на продукцію базових галузей економіки. Розглянуто державне регулювання діяльності природних монополій у контексті стратегічного управління. Розроблено технології державного управління природними монополіями за принципами їх погодженого розвитку з елементами національної економічної системи. Досліджено особливості державного управління діяльністю вітчизняної газорозподільної монополії. Наведено рекомендації щодо формування ділової стратегї ДК "Газ України" та активізації позитивного впливу діяльності газорозподільної монополії на реалізацію поведінкової стратегії країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21 +
Шифр НБУВ: РА333232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жемчужнікова Г.П. 
Монополізм в економіці перехідного періоду України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.П. Жемчужнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості монополізму за умов економіки перехідного періоду України. Розкрито сутність і зміст основних методів визначення рівня монополізації товарних ринків. Теоретично обгрунтовано та поглиблено поняття "монополія" та "монополізм". Визначено особливості вітчизняного монополізму. Проаналізовано антимонопольне законодавство України, систему державного регулювання діяльності монопольних утворень, зокрема, природних монополій. На підставі результатів аналізу рівня монополізації товарних ринків України запропоновано новий підхід до класифікації товарних ринків, відповідно факторів, що обумовлюють їх монополізацію. Розроблено систему рекомендацій щодо удосконалення методів державного регулювання діяльності монопольних утворень, діючих на ринках природних монополій та модель системи демонополізації галузі залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА317203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Венгер В.В. 
Організаційно-економічний механізм регулювання цін у природних монополіях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Венгер ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть природних монополій і доведено необхідність державного регулювання цін на їх продукцію (послуги). З'ясовано, що організаційно-економічний механізм регулювання цін у даних монополіях реалізується шляхом здійснення відповідного комплексу заходів законодавчого, нормативного та контролювального характеру. Узгальнено світовий досвід застосування різних методів і моделей регулювання цін у природних монополіях і визначено, які з них доцільно використовувати у вітчизняній практиці. Проаналізовано динаміку цін і чинників, що їх визначають, на ринках природних монополій. Запропоновано комплексний механізм взаємодії контролювальних органів. Визначено напрями проведення реструктуризації зазначених монополій та висвітлено варіанти інституційного забезпечення регулювання цін на їх продукцію. Розглянуто шляхи удосконалення нормативно-правової бази державного регулювання цін у природних монополіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-861-21,01 +
Шифр НБУВ: РА339861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мельник І.Г. 
Реформування житлово-комунального господарства та регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги населенню: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.Г. Мельник ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено концепцію реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) України, напрямки якої принципово відрізняються від сутності положень, запропонованих чинними закондавчими та нормативними документами. Доведено необхідність проведення змін у ЖКГ України лише з урахуванням соціальних індикаторів проведення реформ: рівня бідності, масштабів безробіття, розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. З метою залучення капітальних інвестицій з позабюджетних джерел запропоновано застосовувати механізм сек'юритизації активів комунальних піпдриємств, економічний зміст якого полягає у відокремленні високоякісних ліквідних активів (житлово-комунальних платежів) від загального фінансово-економічного стану комунального підприємства. З метою підвищення ефективності збору комунальних платежів обгрунтовано доцільність впровадження автоматизованих розрахункових центрів для здійснення прийому оплати за комунальні послуги з використанням муніципальної картки. Розглянуто перспективи впровадження сучасних платіжних інструментів та засобів. Обгрунтовано неможливість розвитку конкурентних відносин у ЖКГ, оскільки підприємства даної галузі є природними монополіями, а їх продукція має щоденний та незамінний характер комунальних послуг, що є суспільно-необхідним благом і передбачає їх доступність для всіх верств населення, незалежно від рівня платоспроможності. Удосконалено методику комплексного аналізу ціно-, тарифо- та нормоутворення на продукцію всіх підприємств ЖКГ, які надають послуги з газо-, тепло- та водопостачання та забезпечують населення електроенергією. Обгрунтовано заходи щодо впровадеження економічно обгрунтованого ціно-, тарифо- та нормоутворення, здійснюваного шляхом підвищення ефективності захисту прав споживачів стосовно дотримання стандартів, норм і правил та визначення оптимального співвідношення витрат на оплату комунальних послуг та рівня заробітної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-183 + У9(4УКР)441.0-866-21 +
Шифр НБУВ: РА340168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Григор'єв Д.М. 
Становлення української державності в інтерпретації нелінійної концепції соціального пізнання: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Д.М. Григор'єв ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано обмеженість класичного підходу до розуміння соціально-історичної динаміки та наведено постнекласичну інтерпретацію сучасного бачення моделей історичного прогнозування, які актуалізувалися у зв'язку з новітніми науковими відкриттями у сфері гуманітарних наук, зокрема, нелінійності історичного часу, неодетермінізму. Наголошено на евристичному та прогностичному потенціалі нелінійної парадигми, яка є світоглядною та методологічною основою сучасної картини світу, розкрито її суть і артикулювання її основних характеристик. З використанням інструментарію теорії нелінійної динаміки розглянуто інститути державності в інтерпретації постнекласичного пом'якшення тлумачення основної функції держави, суттю якої є її монополія щодо застосування "сили" у випадках соціальної патології та у процесах управління в контексті загального тлумачення цього терміна. Увагу приділено моделюванню історії української державності, на прикладі якої розкрито суть нелінійного підходу в гуманітарії традиції знання. Дослідження грунтується на уявленнях, що кризові моменти української історії є точками біфуркації, вони повинні виключатися з розгляду та мають стати центральними, оскільки основою зміни самоорганізаційно виникаючого соціального порядку є зміна рисунка структури самоорганізації у точці соціальної біфуркації. Це точки відліку розкриття логіки нелінійних уявлень процесу інституціалізації української державності. Розглянуто реальні суспільні трансформації, точки біфуркації в українській історії, якими є точки втрати / надбання державотворчого вектора, а також альтернативні еволюційні сценарії у аспекті нереалізованих можливостей націєдержавного будівництва. Це дозволило виявити основні механізми реалізації нелінійної парадигми в соціально-історичному пізнанні на прикладі становлення інститутів української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.4 + Ю6*322 +
Шифр НБУВ: РА365886

Рубрики:

      
8.

Довгань А. С. 
Удосконалення механізму державного управління спеціальними монополіями (алкогольно-тютюновий сектор економіки): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. С. Довгань ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто функціонування алкогольно-тютюнового сектору економіки на основі ринкового механізму саморегулювання, виявлено його значні недоліки. Обгрунтовано доцільність впровадження спеціальних монополій у загальноекономічній державній системі. Досліджено нормативно-правову базу функціонування сфери алкогольно-тютюнової продукції, виявлено прогалини в законодавстві, що не дозволяють економіці ефективно працювати. Розроблено законодавчі акти, що дозволяють встановити монопольний контроль держави у даному секторі. Запропоновано заходи з націоналізації всього алкогольно-тютюнового сектору. Обгрунтовано шляхи з удосконалення державної монопольної політики у сфері виробництва, обігу та споживання алкогольно-тютюнової продукції та проаналізовано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.7 + У9(4УКР)421.522.8
Шифр НБУВ: РА382416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Струк Н. П. 
Удосконалення процесу ціноутворення на послуги підприємств газотранспортної і газорозподільної систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. П. Струк ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні основи процесів ціноутворення на підприємствax-природних монополіях, які виступають основою формування цінової політики підприємств газової галузі. Досліджено світовий досвід формування ціни на послуги підприємств газотранспортної та газорозподільної систем. Здійснено аналіз діючих методик ціноутворення в Україні. Наведено методичні підходи до вдосконалення процесу ціноутворення на послуги підприємств газотранспортної системи шляхом використання теоретико-ігрової моделі формування ціни з використанням елементів некооперативної гри. Запропоновано новий методичний підхід до розрахунку плати за послуги за транспортування газу підприємствами газотранспортної та газорозподільної систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.653.1-861
Шифр НБУВ: РА372199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Савельєва Т.М. 
Формування і функціонування корпоративних структур в економіці регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.М. Савельєва ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено зміст понять "регіональна економіка", "регіон", "корпоративна структура", "монополія". Розроблено класифікацію підприємств за організаційно-правовими формами господарювання в Україні, зокрема, в Донецькому регіоні. Досліджено світовий досвід формування й функціонування корпоративних структур і надано порівняльну характеристику вітчизняної та зарубіжної моделей корпоративного управління. Відзначено роль великих корпоративних структур та їх вплив на соціально-економічний розвиток регіону. Теоретично обгрунтовано шляхи модифікації акціонерного капіталу. На підставі дослідження практики функціонування корпоративних структур в економіці наведено науково обгрунтовані рекомендації щодо удосконалення методів управління з метою підвищення їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44Укр)291.6
Шифр НБУВ: РА320684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського