Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Тематичний інтернет-навігатор (58)Наукова електронна бібліотека (201)Реферативна база даних (4163)Книжкові видання та компакт-диски (1147)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРСЬК$<.>+<.>K=ФЛОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 586
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Шульгін С.К. 
Автоматизація процесу керування зольністю концентрату в пінній флотації вугілля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / С.К. Шульгін ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено систему автоматичного управління (САУ) процесом флотації, що забезпечує підвищення точності управління і якості кінцевих продуктів збагачення. Зазначено, що управління процесом флотації по зольності концентрату (ЗК) здійснюється комбінованою системою управління, в якій контур управління (КУ) по збуренню здійснює компенсацію основних збурювальних дій (ЗД), що спостерігаються (витрата і щільність початкової пульпи), КУ по відхиленню - компенсацію ЗД, що не спостерігаються. Показано, що відносна погрішність моделі, що компенсує основні ЗД складає 3,6 і 2,2 % по ЗК для флотомашин ФМУ2-6,3 і ФМУ-12 на основі порівняння розрахункових даних з експериментальними. Визначено завдання синтезу САУ по ЗК, яке формулюється як завдання синтезу лінійної імпульсної САУ під час стохастичних ЗД по інтегральному квадратичному критерію якості, що характеризує дисперсію вихідного сигналу ЗК, пропорційну втратам горючої маси, з використанням принципу роздільності, що передбачає синтез оптимального дискретного фільтру та вибір дискретного детермінованого регулятора, в якому як фазовий вектор використовується його оцінка, одержана за допомогою фільтру. Доведено, що реалізована система управління технологічним процесом фільтрації повністю відповідає вимогам, що пред'являються до якості управління і кінцевого продукту на основі числового експерименту аналізу перехідних характеристик функціонування системи управління. Розроблено промислову САУ процесом пінної флотації вугілля, що забезпечує зниження питомої ваги реагентів на 12 %, збільшення виходу концентрату на величину до 1,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,1-3
Шифр НБУВ: РА372702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні 
Автоматизована діагностика технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок на основі математичного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод параметричної діагностики технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок електростанцій на базі лінійних діагностичних моделей. Запропоновано ітераційний метод ідентифікації математичних моделей технологічних процесів у тепломасообмінному енергетичному устаткуванні за умови невідповідності розрахункових й експлуатаційних даних. Удосконалено математичні моделі тепломасообмінних систем і устаткування різного призначення: котельної та конденсаційної установок, системи регенеративного підігріву основного конденсату та живильної води, випарної установки для знесолення морської води у складі теплових схем енергоустановок електростанцій, що імітують їх функціональний стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-5-05 +
Шифр НБУВ: РА328650

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Письменський О. В. 
Автоматизована система керування процесами згущення шламових вод і освітлення відходів флотації в радіальному згущувачі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. В. Письменський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель процесів згущення й освітлення шламу як об'єкта автоматизованого керування, яка враховує зміни вмісту твердої фази в пульпі по висоті згущувача й її характеристик, що впливають на параметри моделі. Одержано аналітичні залежності щільності згущеного продукту від його витрати, щільності зливу від витрати флокулянта та рівня згущеного продукту від навантаження по твердій фазі, що підвищує її точність. Вперше запропоновано метод автоматизованого керування радіальним згущувачем, в якому використовується стабілізація рівня згущеного продукту зміною початкового навантаження, введено корекцію заданої щільності згущеного продукту пропорційно щільності зливу, а також компенсацію зміни навантаження на вході процесу пропорційною витратою флокулянта та його дозування за відхиленням щільності зливу від заданого. Вперше синтезовано цифрову систему адаптивного автоматичного керування процесом згущення й освітлення шламу на основі принципу стохастичної еквівалентності та відновлення динамічних параметрів об'єкта за спостереженнями, завдяки чому забезпечується задана якість регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-43
Шифр НБУВ: РА385985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха 
Автоматичний контроль ступеня здрібнення руди в технологічних комплексах флотаційного та магнітного збагачення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано функціонально-алгоритмічні структури та технічні вимоги щодо систем автоматичного контролю ступеня здрібнення руди та щодо систем автоматичного управління технологічними комплексами флотаційного та магнітного збагачення. Результати впроваджено в проект і можуть бути використані на флотаційних і магнітозбагачувальних фабриках руд кольорових і чорних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51-7 с
Шифр НБУВ: РА373460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дяченко Г.М. 
Адаптивна мінливість мікобактерій туберкульозу в організмі не властивих хазяїнів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г.М. Дяченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена адаптивна мінливість збудника туберкульозу пташиного виді в організмі морських свинок; людського і бичачого видів - в організмі курей; людського і пташиного видів - в організмі молодняка великої рогатої худоби.Встановлено, що в результаті багаторазового послідовного пасажування через організм не властивого хазяїна мікобактерії туберкульозу втрачають ряд вихідних властивостей і набувають нових ознак, характерних для виду збудника туберкульозу, специфічного для тварин, через організм яких вони пасажувалися. У не властивих хазяїнів збудники туберкульозу людського, бичачого і пташиного видів, поступово адаптуючись, викликають захворювання з характерними патологічними змінами і навіть генералізований інфекційний процес з летальним кінцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.97-24,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Ле Мінь Фионг 
Адаптивна система автоматичного керування флотаційним процесом з істотним запізнюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ле Мінь Фионг ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Синтезовано оптимальну структуру електромеханічної адаптивної системи автоматичного керування процесом флотації на вуглезбагачувальній фабриці. Розроблено математичну модель процесу. Визначено критерій ефективності процесу керування розділовим апаратом. Запропоновано алгоритм одноканального екстремального регулятора, який мінімізував затрати на рискання під час дрейфу статичної характеристики об'єкта керування. Викладено алгоритм двоканального екстремального крокового регулятора, який грунтується на послідовному симплексному методі пошуку оптимуму критеріальної функції. Для досягнення розрахункового значення за наявності істотного запізнювання виконано його компенсацію шляхом прогнозування показників датчиків на один цикл виміру вперед. Відзначено, що для прогнозування якості кінцевих продуктів найбільш придатною є прогнозна модель експонентного згладжування з адаптацією трекінг-сигналом. Визначено кількісні оцінки ефективності функціонування систем автоматичного керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-5-05
Шифр НБУВ: РА312766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Серафімов В.В. 
Адміністративний примус у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Серафімов ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено заходи адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають специфіку залежно від дії в просторі та кола осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції щодо упорядкування діяльності наглядово-контролюючих державних органів у торговельному мореплавстві. Досліджено відносини, що впливають у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають значну специфіку залежно від дії у просторі і за колом осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком в торговельному мореплавстві. Запропоновано рекомендації з удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції з упорядкування діяльності державних наглядово-контролюючих органів в торговельному мореплавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА310728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Стрюков О.О. 
Акантоцефали справжніх тюленів тихоокеанського сектору Антарктики: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.О. Стрюков ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 22 с. — укp.

На основі дослідження фауни акантоцефалів справжніх тюленів, що мешкають в тихоокеанському секторі Антарктики, встановлено, що вона представлена 5-ма видами: Corynosoma arctocephali Zdzitowiecki, 1984, C. bullosum (Linstow, 1892), C. hannae Zdzitowiecki, 1984, C. pseudohamanni Zdzitowiecki, 1984 та C. shackletoni Zdzitowiecki, 1978. Вид C. evae Zdzitowiecki, 1984 зведено до синонімів виду C. arctocephali Zdzitowiecki, 1984. Вид C. shackletoni вперше знайдено у морського ссавця - морського леопарда. Досліджено морфологічні особливості означених видів коринозом, наведено детальні рисунки для кожного представника. Встановлено особливості локалізації, віково-статеву структуру, кількісні показники інвазії акантоцефалів, визначено ранги хазяїв для кожного виду паразитів. Ретельно розглянуто індивідуальну, гостальну та географічну мінливість, фенотипічне різноманіття коринозом. З'ясовано, що найбільш сталими ознаками є розміри та форма хоботка, довжина та форма тіла, розміри яєць. Визначено, що пластичні ознаки червів залежать від виду остаточного хазяїна, проте меристичні - не залежать від нього. Констатовано, що в районі островів Баллені мешкають цілісні популяції акантоцефалів Corynosoma pseudohamanni та C. bullosum. Виявлено, що у коринозом у тихоокеанському секторі в порівнянні з атлантичним бідніше коло хазяїв, нижчі показники інвазії, але більші розміри яєць. Зроблено висновок, що всі антарктичні види коринозом, за винятком C. bullosum, мають в північній півкулі власних "двійників", які подібні до них як за формою та розмірами тіла, так і за іншими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е623.362.447 + Е621.143.5 +
Шифр НБУВ: РА328826

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Чайковський І.Б. 
Аналіз методів і алгоритмів обробки радіосигналів зондування шаруватих середовищ за критерієм точності оцінки їх товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.Б. Чайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи і алгоритми обробки відбитих радіолокаційних сигналів під час зондування шаруватих середовищ з метою визначення їх товщини. Головним критерієм оцінки якості обробки прийнято точність вимірювання. За допомогою розробленої імітаційної моделі радіолокаційної станції прониклого зондування (РЛСПЗ) проведено дослідження прямого цифрового, різницевого, інверсного, кепстрального, авторегресійного методів інтерпретації відбитих сигналів. Наведено характеристики точності контактного способу вимірювання товщини середовища та дистанційного способу з особливостями орбітального варіанта РЛСПЗ. Доведено адекватність імітаційної моделі на підставі порівняльного аналізу обробки реальних сигналів, відбитих від морських льодів, отриманих під час польотних випробувань в Арктиці промислового вимірювача "Аквамарин", діапазон вимірюваних товщин якого встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА319905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Кирєєва О.В. 
Анатомічна структура морських трав Азово-Чорноморського басейну в різних екологічних умовах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Кирєєва ; НАН України, Ін-т біології півден. морів ім. О.О. Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено анатомічний склад вегетативних органів Zostera marina, Zostera noltii і Ruppia cirrhosa в Азово-Чорноморському басейні. Виявлено мінливість анатомо-метричних параметрів органів досліджених видів за різних екологічних умов (глибини та гранулометричного складу донних осадків). Розроблено методику визначення об'єму повітроносних порожнин листа для оцінювання ступеня розвитку лакунарної системи, яка забезпечує адаптацію рослини до умов середовища. На підставі функціонально-значущих параметрів визначено оптимум глибини зростання вивчених видів у Чорному морі: для Zostera marina і Zostera noltii - від 3 до 9 м, Ruppia cirrhosa - від 0,5 до 2 м. Виявлено особливості анатомо-метричної структури вегетативної сфери двох видів зостер за умов лиманів Причорномор'я та Приазов'я, а також бухти Козачої (Севастопольське узмор'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.911.2 Zos*60(922.8) +
Шифр НБУВ: РА359614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Брильов О.А. 
Арешт суден на забезпечення морських вимог (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.А. Брильов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми цивільного та практичного характеру стосовно арешту суден з метою забезпечення морських вимог. Наведено поняття морської вимоги, досліджено їх правові особливості та відмінності від інших суб'єктивних цивільних прав. Обгрунтовано класифікацію морських вимог. Надано розширену характеристику привілейованих морських вимог як особливого підвиду морських вимог, розкрито суть їх понять. Розглянуто систему способів забезпечення даних вимог та їх види. Проаналізовано ознаки, тотожні системі забезпечення зобов'язань, та ознаки, що відрізняються від цієї системи. Установлено, що способи забезпечення морських вимог обираються сторонами під контролем суду. Доведено, що достатній розмір і прийнятна форма їх забезпечення є оціночними критеріями. Сформульовано висновок, що забезпечення зазначених вимог відбувається у судовому порядку, який є особливим видом судового провадження в Україні і за своєю природою є позовом in rem. Наведено та здійснено аналіз судової практики з арешту суден в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.177.07 + Х912.56 + Х939 +
Шифр НБУВ: РА341276

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Яременко Н.М. 
Архітектурно-планувальна організація прибережної забудови приморських міст України (на прикладі м. Одеса): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.М. Яременко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено принципи архітектурно-планувальної організації прибережної території. Досліджено проблему художньої організації морського фасаду. Розглянуто питання композиційної силуетності прибережної забудови. Виявлено фактори, які впливають на її формування. Визначено основні принципи функціонування зонування приморських територій і принципи реконструкції у прибережній зоні історичного міста. На підставі аналізу досвіду забудови узбережжя систематизовано класифікацію прибережної забудови за різними критеріями. З урахуванням засобів гармонізації та прийомів організації даної забудови сформульовано засади ахітектурно-художнього формування забудови на узбережжі приморських міст. Сформульовано основні рекомендації щодо методики проектування й організації системи контролю процесів розробки будівничих проектів та здійснення будівницва на узбережжі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-2ОДЕ) + Щ113(4УКР-2ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА350986

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Богомолов О.Є. 
Архітектурно-планувальне формування яхтових комплексів: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / О.Є. Богомолов ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес формування архітектурно-планувальної структури вітчизняних і зарубіжних яхтових комплексів, розглянуто його основні етапи. Наведено детальну класифікацію й охарактеризовано основні типи яхтових комплексів. На підставі визначення функції яхтових комплексів і розробленої функціональної моделі сформовано їх архітектурно-планувальну структуру. Обгрунтовано принципові рішення щодо формування території, акваторії, забудови яхтових комплексів на морському узбережжі. Описано прийоми розміщення яхтового комплексу щодо міської забудови та берегової лінії. Наведено пропозиції щодо проектування яхтових комплексів на Чорноморському узбережжі України й об'ємно-планувальних рішень їх спеціалізованих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.824-022,5 +
Шифр НБУВ: РА357058

Рубрики:

      
15.

Якіна О.О. 
Асиметрія гемостазу в парних органах у людей та тварин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Якіна ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі проведених досліджень показано, що речовини, які впливають на гемостаз (прокоагулянти та фібринолітичні компоненти) в тканинах парних органів (ПО) (півкулях мозку, легенях, нирках і стегнових м'язах) справа та зліва, мають різну активність. Встановлено, що асиметрія даних властивостей тканин ПО властива різним тваринам (курям, щурам, морським свинкам, кролям, котам) і людям. Доведено, що ступінь досліджуваних відмінностей у різних тварин неоднаковий. Визначено можливість надходження прокоагулянтів і фібринолітичних компонентів із тканин ПО у відповідні басейни кровообігу справа та зліва у тварин (яремні, ниркові та стегневі вени) та показано їх значення в регуляції гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 +
Шифр НБУВ: РА336558

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Якіна О.О. 
Асиметрія гемостазу в парних органах у людей та тварин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Якіна ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено розподіл речовин, які впливають на гемостаз у парних органах (півкулях головного мозку, легенях, нирках, стегнових м'язах) людей і тварин різних видів (півнів, щурів, морських свинок, котів, кролів) та з'ясовано їх значущість у регуляції згортання крові та фібринолізу у симетричних ділянах кровообігу (яремних, ниркових і стегнових венах) у тварин (котів) за фізіологічних умов. За результатами дослідження установлено, що речовини, які впливають на гемостаз (прокоагулянти та фібринолітичні компоненти) у тканинах парних органів з урахуванням індивідуальних особливостей гемокоагуляційних і фібринолітичних властивостей тканин головного мозку, легень, нирок і стегнових м'язів розділено людей і тварин на дві групи. Першу групу становили тварини та люди з наявністю переважання прокоагулянтних і фібринолітичних властивостей зліва, другу - справа. Показано, що асиметрія гемостазу у симетричних органах притаманна людям і тваринам різних видів, тобто є загальнобіологічним явищем. Доведено, що ступінь цих розбіжностей у різних тварин неоднаковий. Зокрема з'ясовано, що тканини мозку мають високу тромбопластичну активність у щурів, котів, кролів і людей та високу фібринолітичну - у щурів, морських свинок і котів. Тканини нирок мають високі прокоагулянтні та фібринолітичні властивості у щурів, морських свинок, котів і кролів. Аналогічні результати одержано стосовно тканин легень і стегнових м'язів. Виявлено, що в одних тварин і людей вони є переважними в органах, розташованих зліва, в інших - справа. Доведено, що кров, яка відтікає від парних органів, справа і зліва має різні прокоагулянтні та фібринолітичні властивості, що залежить від рівня активності цих речовин в органах відповідного боку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 + Е60*604.2 + Р252.711.3 +
Шифр НБУВ: РА360168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Глушаков О.В. 
АТФ-індуковані струми в нейронах підслизового сплетіння тонкого кишечника морської свинки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Глушаков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24*739.13*02,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Рахімова О.Л. 
Біологічні властивості міксобактерій природних біоценозів півдня України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Л. Рахімова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виділено й ідентифіковано міксобактерії з різних місць існування на півдні України та вивчено їх біологічні властивості. Наведено дані про морфологічні, фізіолого-біохімічні, молекулярно-біологічні властивості вилучених і музейних штамів. Досліджено їх чутливість до антибіотиків, здатність до антагонізму: адгезії, акумуляції металів. Установлено закономірності довгострокового збереження культур міксобактерій у життєздатному стані. Визначено кількісний і видовий склад міксобактерій у грунті та морській воді зони заплеску, на живих рослинах. Показано, що міксобактерії широко розповсюджені у грунті, воді, рослинному матеріалі півдня України. Уперше ковзні бактерії, що утворюють плодові тіла, виявлено у морській воді та грунті прибережної зони заплеску. Уперше розроблено діагностичну схему для ідентифікації щодо рівня родини представників порядку Myxococcales. Виявлено, що для протеолітичних і целюлозолітичних представників міксобактерій найкращим способом збереження є кріоконсервація. З'ясовано наявність біологічних ритмів у життєдіяльності міксобактерій, що дозволяє визначати сприятливі проміжки часу для проведення консервації та досліджень міксобактерій на основі виявлених закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.331 +
Шифр НБУВ: РА341659

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Якушин Л.М. 
Біостратиграфія осадових утворень, палеогеографія та палеоекологія пізньокрейдового морського басейну платформної України (за макрофауною): автореф. дис. ... д-ра геол. наук: 04.00.09 / Л.М. Якушин ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4УКР) + Д432(45УКР)633-9
Шифр НБУВ: РА370291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського