Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=МПС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Пугач І.І. 
Вдосконалення методів розрахунку параметрів дегазації зближених пластів, що підробляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.І. Пугач ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежності розрідження в устях сведловини, концентрації метану в суміші та витрати метаноповітряної суміші (МПС) від відстані устя свердловини до лінії очисного вибою, дебіту газоповітряної суміші від розрідження в усті свердловини до лави, витрат метану, відстані устя свердловини до лави, дебіту метану від розрідження у свердловині. За одержаними результатами складено рівняння парних і множинних регресій. Виконано обгрунтування топологічних параметрів дегазаційних свердловин за умов дегазації зближених пластів, що підробляються, на базі математичного апарату аналітичної геометрії. Розроблено методику розрахунку для визначення параметрів закладення свердловин, що буряться з виробок виїмкової ділянки за зазначених умов. Наведено методи визначення дебітів МПС, метану та розрідження на устях свердловин одночасно на всіх виїмкових дільницях шахти з урахуванням продуктивності працюючих вакуум-насосів. Запропоновано модель балансу МПС та сумарного масового дебіту метану на виїмковій ділянці з урахуванням концентрації метану у газопроводі. Здійснено розрахунок зміни тиску МПС за довжиною газопроводу з використанням диференціального рівняння, до складу якого входять масові витрати МПС, що дозволяє враховувати зміни втрат та щільності МПС за довжиною газопроводу за умов підсмоктування повітря у трубопровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.17 +
Шифр НБУВ: РА341744

Рубрики:

      
2.

Бороненко О.І. 
Двовимірні задачі магнітопружності для багатозв'язних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.І. Бороненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано основні співвідношення двовимірної задачі магнітопружності для п'єзомагнітних тіл. Уведено та досліджено узагальнені комплексні потенціали двовимірної задачі магнітопружності для п'єзомагнітних тіл з отворами, тріщинами та включеннями, використання яких дозволяє визначати основні характеристики магнітопружного стану (МПС), коефіцієнти інтенсивності напружень, індукції та напруженості (КІНІН) та густину внутрішньої енергії. Розроблено числово-аналітичний метод дослідження МПС тіла з отворами, тріщинами та включенням, який передбачає використання конформних зображень, розвинень функцій у ряди Лорана та за поліномами Фабера, з'ясування особливостей комплексних потенціалів і сингулярностей їх похідних у кінцях тріщин і включень, застосування дискретного методу найменших квадратів. Розроблено підхід до розв'язання задач магнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами, який базується на використанні інтегралів типу Коші для одержання загальних виразів комплексних потенціалів, що точно задовольняють межові умови на плоскій межі та наближено - на поверхнях отворів і тріщин. Запропоновано методику розв'язання задач для напівпростору та шару, яка грунтується на наближеному задоволенні межових умов на всіх границях тіл та дозволяє розв'язувати задачі не лиш у випадку внутрішніх отворів і тріщин, але й коли останні перетинають плоскі границі зазначених тіл. Розв'язано низку нових двовимірних (плоских) задач магнітопружності для тіла, півпростору та шару (пластинки, півплощини та смуги) з отворами, тріщинами та включеннями за дії силових і магнітних полів. Установлено нові магнітомеханічні закономірності впливу фізико-механічних властивостей матеріалів тіл і включень, геометричних розмірів отворів, тріщин і включень, їх кількості, взаємного розташування одного відносно іншого та зовнішніх меж на значення основних характеристик МПС, КІНІН і густини внутрішньої енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34-6,022 +
Шифр НБУВ: РА350834

Рубрики:

      
3.

Фанг Мочінь 
Економічна та соціальна оцінка розвитку підприємництва в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Фанг Мочінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення системи оцінки та підвищення ефективності функціонування промислових малих і середніх підприємств (МСП) Китаю та України за умов державної підтримки. Визначено сутність підприємництва, уточнено його зміст з урахуванням сучасних умов. Досліджено особливості проведення реформ у Китаї та Україні, виявлено їх концептуальні та змістові розбіжності, які обумовили суттєве зростання результативності МСП у Китаї та практичного занепаду даного сектору в Україні. Наведено характеристику китайського менеджменту, показано можливості впровадження його окремих підходів в Україні. Виконано порівняльний аналіз стратегій розвитку, систем оподаткування та особливостей формування системи менеджменту в обох державах. Визначено основні фактори, що стимулюють розвиток МПС в Китаї та Україні. Запропоновано систему показників для оцінки діяльності МПС на галузевому та регіональному рівнях. Розроблено методику вибору напрямів фінансування МПС за рахунок державних і регіональних бюджетних коштів. Обгрунтовано заходи щодо підвищення ефективності функціонування МПС у Китаї та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1-09 + У9(5КИТ)300-131.1-09 +
Шифр НБУВ: РА343962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рахнін А.В. 
Майже періодичні субгармонійні функції та майже періодичні міри: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / А.В. Рахнін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.524.1,0 + В161.463,0
Шифр НБУВ: РА371279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Поліщук С.П. 
Обліково-аналітичне забезпечення діяльності банку на картковому ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.П. Поліщук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні засади обліку й аналізу банківських операцій з платіжними картками. Досліджено особливості та концептуальні засади функціонування системи безготівкових розрахунків на базі застосування платіжних карток. Уточнено понятійний апарат, що використовується у карткових платіжних системах. Здійснено сутнісну інтерпретацію діяльності банку на картковому ринку як найважливішого інституційного елемента платіжної системи, яка полягає у здійсненні операцій емісії, еквайрингу, клірингу, процесингу та надання послуг з набуття і підтримки членства у міжнародних платіжних системах (МПС). Досліджено актуальні проблеми організації бухгалтерського обліку та контролю за операціями з платіжними картками. Обгрунтовано необхідність удосконалення обліково-операційних процедур. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного плану рахунків, методики аналітичного обліку та фінансової звітності. Запропоновано варіант оптимізації процесу розрахунків між учасниками МПС. Розроблено методику аналізу ефективності банкоматного еквайрингу на підставі показників його продуктивності, прибутковості та якості (працездатності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.31 +
Шифр НБУВ: РА356051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волхонський А.С. 
Оперативне визначення втрат активної потужності на корону у високовольтних лініях електропередач змінного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.С. Волхонський ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику оперативного визначення втрат активної потужності на корону у високовольтних повітряних лініях (ВПЛ) змінного струму на підставі синхронізованих за часом вимірів параметрів режиму ВПЛ з використанням сучасних мікропроцесорних систем реєстрації (МПСР) інформації. Запропонована методика дозволяє здійснювати поточний моніторинг втрати активної потужності та пасивних параметрів ВПЛ. Розроблено та досліджено алгоритми оперативної ідентифікації пасивних параметрів заступних схем прямої послідовності ВПЛ (подовжніх опорів і поперечних провідностей) на базі спеціально організованих одиничних режимів (неробочого ходу та навантажувального) і поточних стаціонарних режимів у процесі експлуатації з використанням сучасних МПСР інформації. Показано, що оперативне визначення пасивних параметрів заступних схем прямої послідовності ВПЛ дозволяє уточнити параметри її математичної моделі, а також підвищити точність визначення втрат активної потужості (навантажувальних і на корону) у разі проведення розрахунків і оптимізації стаціонарних режимів елекроенергетичних систем (ЕЕС). Запропоновано методику оперативного визначення регресійних залежностей втрат активної потужості на корону від напруги. Обгрунтовано, що для апроксимації оперативно визначеної залежності втрат активної потужності на корону від напруги найбільш доцільно використовувати ортогональні поліноми Чебишова, а для визначення мінімально необхідного ступеня полінома - статистичний критерій Фішера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1-016 +
Шифр НБУВ: РА350605

Рубрики:

      
7.

Леженіна О.І. 
Організаційно-правові засади участі органів внутрішніх справ України у міжнародній правоохоронній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Леженіна ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові засади, форми та методи міжнародної правоохоронної діяльності (МПД) органів внутрішніх справ (ОВС) України, а також шляхи її удосконалення. Розроблено категоріальний апарат МПД. Запропоновано комплексний підхід щодо підвищення її ефективності у контексті теорії управління (в організаційно-правовому аспекті) та відповідну концепцію. Проаналізовано особливості міжнародної правоохоронної сфери (МПС) як об'єкта управління. Визначено й системно досліджено роль і місце ОВС України в системі державного (міждержавного) управління МПС. Розглянуто специфіку правового регулювання ОВС України як суб'єкта МПД та суб'єкта управління у МПС. Запропоновано організаційно-правові засади щодо удосконалення управління ОВС України з метою забезпечення їх цивілізованої участі у МПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.8(4УКР) + Х916.8(4УКР) + Х916.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА331520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шайда В.П. 
Підвищення ефективності використання активних матеріалів магнітної системи в машинах постійного струму середньої потужності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.П. Шайда ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розв'язано науково-практичну задачу, що стосується економії матеріальних ресурсів у магнітній системі машин постійного струму (МПС) середньої потужності загального призначення, підвищення її техніко-економічних показників шляхом удосконалення методики проектування. Установлено, що методика проектування МПС середньої потужності загального призначення, яка використовується, має значну похибку та не може використовуватися під час проектування нових серій розглянутих МПС. Розроблено програмний комплекс на базі методу скінченних елементів, який дозволяє здійснювати числове моделювання магнітної системи у разі варіювання вектора параметрів, що визначають її геометрію. Запропоновано вектор критеріїв оцінки ефективності магнітної системи МПС середньої потужності та вектор параметрів, що визначає геометрію магнітної системи. Одержано рекомендації щодо вибору раціональних геометричних параметрів магнітної системи МПС даної потужності та вектор параметрів, що визначає геометрію магнітної системи. Наведено рекомендації щодо вибору раціональних геометричних параметрів такої системи. Запропоновано методику розрахунку МПС середньої потужності зі станиною прямокутної форми, за якою здійснюється уточнений розрахунок геометрії головного полюса, геометрії котушки збудження та уточнення коефіцієнта розсіяння у разі електромагнітного розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.5 +
Шифр НБУВ: РА352572

Рубрики:

      
9.

Король Є.І. 
Поліпшення характеристик напівпровідникових перетворювачів змінної напруги з мікропроцесорним імпульсним керуванням для пристроїв електронагріву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Є.І. Король ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено способи поліпшення якісних та енергетичних характеристик безтрансформаторних перетворювачів змінної напруги (ПЗН), що застосовуються для регулювання потужності в активному навантаженні. Для однофазних групових тиристорних ПЗН запропоновано спосіб несиметричного фазового регулювання, що забезпечує рівномірне завантаження його секцій. Розглянуто оригінальний спосіб широтно-імпульсного регулювання та мікропроцесорну систему імпульсного керування (МПСІК) для двосекційного ПЗН, що забезпечують рівномірність завантаження секцій, лінійність регулювальної характеристики та відсутність реактивної потужності в усьому діапазоні регулювання. Для потужних пристроїв електронагріву розроблено нову схему трифазного тиристорного ПЗН, що дозволяє підвищити коефіцієнт потужності завдяки використанню фазоступеневого регулювання. Проведено дослідження та запропоновано кілька способів керування даною схемою. Створено МПСІК, що дозволяє реалізувати кожний з запропонованих способів регулювання потужності у новій схемі ПЗН. Зроблено розрахунки енергетичних характеристик ПЗН у процесі обліку струму в нульовому проводі та створено силові схеми, що дозволяють регулювати потужність у навантаженні без його використання. Наведено результати експериментальних досліджень розроблених перетворювачів, впроваджених на підприємствах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-082.02 +
Шифр НБУВ: РА331515

Рубрики:

      
10.

Фіранський В. Б. 
Створення робочих органів з рухомою платформою для верстатів з механізмами паралельної структури: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. Б. Фіранський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вирішено питання підвищення техніко-економічних показників пірамідальних свердлильно-фрезерних верстатів нового покоління, в тому числі, з механізмами паралельної структури (МПС) за рахунок створення робочих органів на рухомій платформі (РОРП), обгрунтовано їх конструктивні та технологічні параметри. Наведено теоретичні дослідження щодо пошуку ефективної методики створення, проектування та розрахунку РОРП для верстатів з МПС та верстатів традиційного виконання, але побудованих на основі пірамідальних компоновок і модульного принципу. Вперше показано можливість використання для високошвидкісної обробки інструментальних затисних патронів з гвинтовими цангами, встановлено вплив на їх силові та жорсткісні характеристики кроку гвинтової лінії розрізки. Доведено ефективність використання з точки зору підвищення жорсткості несучої системи каркаса у формі урізаної піраміди у разі зменшення масогабаритних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-02
Шифр НБУВ: РА385984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Глєбова М.Л. 
Удосконалення моделей колекторних і вентильних машин постійного струму для вибору ефективних параметрів і режимів роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / М.Л. Глєбова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичні моделі для розрахунку перехідних і стаціонарних режимів роботи колекторних і вентильних машин постійного струму (МПС). Основну увагу приділено комутаційним явищам, що відбуваються в машинах. Запропоновано математичну модель з метою дослідження перехідних режимів роботи колекторних МПС, що дозволило досить повно враховувати комутаційні процеси (реакцію якоря, перехідний спад напруги у щітковому контакті), а також насичення магнітопроводу та вихрові струми. Викладено метод розрахунку процесу комутації колекторних МПС у стаціонарних режимах роботи, до основи якого покладено заміну системи диференціальних рівнянь одним диференціальним рівнянням стосовно групового струму з наступним його розподілом на струми секцій, що комутуються. Розроблено спрощену математичну модель для розрахунку сталих режимів роботи вентильних МПС, що має достатній ступінь точності. Для проведення гармонійного аналізу форми кривої якірного струму вентильного двигуна постійного струму розроблено статистичні моделі, що дозволило значно скоротити обсяги обчислень у порівнянні з дослідженнями на моделі високого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.5-01с116
Шифр НБУВ: РА313073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Платонова В.В. 
Управління маркетинговими стратегіями міжнародних платіжних систем країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Платонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти управління маркетинговими стратегіями міжнародних платіжних систем (МПС) Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) за умов розгортання глобалізаційних процесів. Сформульовано загальну концепцію управління маркетинговими стратегіями МПС, що грунтується на визначених особливостях побудови ефективних стратегій розвитку МПС: троїстому характері боротьби між учасниками МПС, рівновагою у стані однорідної олігополії тощо. Визначено суть впливу карткових продуктів як засобу безготівкового платежу й ефективного інструменту роздрібного кредитування на характер макро- та мікроекономічних змін на ринку фінансових послуг світу й регіону. Розкрито передумови та перспективи подальшого розвитку МПС у країнах ЦСЄ за умов нового інформаційного суспільства. Базуючись на одержаних результатах, розроблено модель конкурентного ринку МПС в Україні, запропоновано методичні засади багатофакторної оцінки ефективності карткового проекту українського банку на базі поетапної оцінки впливу окремих економіко-математичних показників на фінансовий результат карткового проекту банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)826 + У9(45)826 +
Шифр НБУВ: РА339628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Поєдинцева В.В. 
Управління персоналом на малих та середніх підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.В. Поєдинцева ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано роль і значення управління персоналом на малих і середніх підприємствах (МСП), соціально-психологічні особливості цього персоналу, організаційно-методичні підходи щодо формування відповідної системи управління. Проаналізовано практику її формування, становлення та розвитку, а також основні тенденції та проблеми формування і функціонування системи управління персоналом на закордонних і вітчизняних МСП. Розроблено рекомендації стосовно формування системи управління персоналом на МПС, а також з питань мотивації та стимулювання праці. Запропоновано методику оцінки якості функціонування дослідженої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-640-21 +
Шифр НБУВ: РА331639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Курляк А. В. 
Обґрунтування рецептури та визначення характеристик дослідних зразків патронованих запобіжних емульсійних вибухових речовин IV класу / А. В. Курляк. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано результати досліджень державного підприємства «Державний макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості», Державного підприємства «Донбаський науково-дослідний і проектно-конструкторський вугільний інститут», Державного підприємства «Донецький науково-дослідний вугільний інститут», Державного науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва, Державного підприємства «Дондіпровуглемаш», Інституту геотехнічної механікиім. М.С. Полякова Національної академії наук України, у роботах яких наводились причини займання метаноповітряної суміші (МПС) та пилоповітряної суміші (ППС) в шахтах, що небезпечні за газом і пилом. Враховуючи досвід дослідження процесу вигоряння, було встановлено, що запобіжні тротиловмісні ВР мають високу схильність до вигоряння та супроводжуються великим тиском продуктів горіння, а також ЗВР, які застосовуються в Україні, є екологічно небезпечними та мають у своєму складі токсичні речовини – тротил і нітроефіри.Аналіз світового досвіду застосування ЗВР довів, що подальший розвиток та вдосконалення ЗВР в Україні повинно базуватися на ЕВР. Ці вибухові речовини, на відміну від амоніту та угленіту, не містять у своєму складі бризантних ВР (тротил і нітрогліцерин). В Україні накопичено значний досвід створення технологій виробництва ЕВР, що застосовуються на відкритих розробках родовищ корисних копалин, та може бути використаний при створенні запобіжних ЕВР. Україна не має в розпорядженні вітчизняних запобіжних ЕВР, у цьому напрямі роботи знаходяться на етапі наукових досліджень. Для прикладу було розглянуто характеристики запобіжних поремітів виробництва Росії та емулініта виробництва Польщі. Наведені переваги запобіжних ЕВР порівняно з патронованими тротиловмісними ЗВР.Розглянуто досвід досягнення запобіжних властивостей для ВР. Огляд літературних джерел довів, що найбільш якісне забезпечення запобіжних властивостей ВР відбувається при додаванні до складу ВР у ролі полум'ягасника NaCl, який отримано внаслідок проходження іонообмінної хімічної реакції. Враховуючи дослідження щодо використання сенсибілізаторів встановлено, що сенсибілізацію запобіжних ЕВР необхідно проводити за допомогою скляних мікросфер.^USection 1 includes an analysis of the current assortment of permissive explosives (PE) in Ukraine and the prospects for improving the PE composition. It has been established that the PE development and improvement is an important urgent problem aimed at improving safety during blasting process. The disadvantages of regular PE were considered for a better understanding of the PE use issue.This section also presents an analysis of the research results by Makeevka Research Institute for Mining Safety, Donbass Scientific Research and Design Coal Institute, Donetsk Scientific Research Coal Institute, Dondiprovuhlemash Donetsk State Research, Design and Experiment Institute for Complex Mine Mechanization State Enterprise , State Scientific and Research Institute of Organization and Mechanization of Mining, Institute of Geotechnical Mechanics named by N. Poljakov of National Academy of Sciences of Ukraine that described the causes of methane-air mixture (MAM) and dust-air mixture (DAM) ignition in hazardous mine workings. As the resultof the combustion process experience analysis, it was found that permissible TNT-containing explosives have a high tendency to burn out and a high combustion pressure. In addition, PE used in Ukraine, are environmentally hazardous and contain toxic substances such as TNT and nitrate ester.It was found that the further PE development and improvement in Ukraine should be based on the EE experience. Moreover, it is necessary to consider the experience of the PE use in the world. These explosives do not contain brisant explosives (TNT and nitroglycerin), unlike ammonite and carbonite. Ukraine has accumulated considerable experience in the technology development for the production of EE that are used in open-pit mining and that can be used in the permissible EE development. There are no permissible EE available in Ukraine, but work in this direction is at the stage of scientific research. The characteristics of permissible poremite made in Russia and emulinite produced in Poland were given as an example. The advantages of permissible EE comparing with packaged TNT-containing PE are given.The experience of achieving permissible properties for EE was considered. Based on the references, it was found that the best permissible properties of explosives occur when NaCl obtained by ion exchange reaction is added to the composition of explosives as a flame retardant.Considering the research on the use of sensitizers, it is established that sensitization of permissible EE must be conducted using microspheres.The theoretical research on properties and characteristics of spermissible EE is presented in the section 2.The permissible EE of IV class composition was selected in the course of research. The emulsion composition of the was determined as the main component for development of the basic permissible EE. The emulsion consisted of an oxidizing phase (OP) that included ammonium nitrate, sodium nitrate, water and of a combustible phase (СP) that included a mixture of emulsifier and industrial oil. Glass microspheres were selected as sensitizers.Two methods of ion exchange salt injection were used during permissible EE composition calculation. The first method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion10exchange salts into the EE emulsion base. The second method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion exchange salts with the addition of KCl to the EE emulsion base. Thermochemical calculations of two compositions were conducted using the Lethal force program. After comparing the obtained thermochemical parameters (explosion heat, explosion temperature, total gas volume, oxygen balance (OB)) between the two compounds and with similar thermochemical parameters of standard TNT-containing explosives, the proper permissible EE composition was selected. It contains NaNO3 that interacts with NH4Cl to form the required amount of NaCl flame retardant. The explosion heat of the selected formulation of permissible EE composition is 2305 kJ/kg, OB is -0.67% and, according to these indicators, is larger thе TNT-containing PE.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Єгорченко Р. Р. 
Обґрунтування експлуатаційних параметрів газотранспортних систем для попутного видобування метану вугільних родовищ: автореферат дис. ... д.філософ : 185 / Р. Р. Єгорченко. — Б.м., 2024 — укp.

У роботі розглянуто результати визначення стану дегазаційних систем вугільних шахт України, наведено проектних рішень, пов’язаних з дегазацієюта умовами транспортування метаноповітряних сумішей (МПС). Проведено аналіз математичних і комп’ютерних моделей визначення особливостей руху МПС у шахтових дегазаційних трубопроводах, методів і способів зниження в них гідравлічного опору та підвищення пропускної здатності наявнихдегазаційних системи.Аналіз газового стану середовища вугільних шахт України показує, що дегазаційні системи використовують тільки на 14 підприємствах. При цьому на дегазацію припадає 15 % від сумарного обсягу утилізованого метану. На 8 вугільних шахтах концентрація метану в МПС, яка відводиться системами дегазації, станове менше 25 %. Враховуючи, що дегазація суттєво впливає нагазовий стан шахтового середовища, особливої актуальності набуваєоптимізація процесів дегазації на основі регулярного моніторингу. У роботі проведено експертні оцінювання наявних методів діагностики технічного стану шахтових дегазаційних трубопроводів прокладених упластових підземних виробках з нестійкими бічними породами й підошвами, схильними до здимання. За результатами планових маркшейдерських вимірювань та обстежень технічного стану пластових підготовчих виробок було встановлено потенційно небезпечні зони деформацій гірського масиву та визначено показники зміни положення у просторі, змонтованих там дільничних дегазаційних газопроводів. Аби дослідити режими роботи дегазаційного газопроводу в подібних умовах експлуатації, було розроблено комп'ютерну модель взаємодії елементів транспортно-технологічної системи «ШГ – ГВ».^UThe thesis is devoted to determining the peculiarities of interaction between the elements of a transportation and technological system “mine gas pipeline –mine working” (MGP – MW) for the operating control of a technical state of degassing pipelines, identification of their capacity, and implementation of innovative technical solutions for improving the performance indices of the system in real mining conditions. The research considers a state of degassing systems at coal mines of Ukraine and represents the indices of design solutions for degassing and conditions for methane-air mixture transportation. Mathematical and computer models for determining the motion features of methane-air mixtures in the mine degassing pipelines along with the ways of reducing their hydraulic resistance and increasing the capacity of currently operating degassing systems were analyzed. Analysis of the state of degassing systems at the Ukrainian coal mines shows that the degassing systems are used only at 14 mines. In this context, degassing accounts for 15% of the total volume of the recovered methane. At 8 coal mines, methane concentration in the methane-air mixture removed by the degassing systems is less than 25%. Taking into consideration the fact that degassing controls the gas state of a mine, a problem concerning optimization of the degassing processes on the basis of constant monitoring is rather topical. Expert evaluation of the available approaches to the diagnostics of a technical state of mine degassing pipelines, constructed in the in-seam underground mine workings with unstable wall rocks and floors prone to heaving, was performed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Данильців Л. О. 
Клініко-лабораторне обґрунтування лікування та профілактики карієсу зубів у дітей при підвищеному рівні тривожності в умовах йододефіциту.: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Л. О. Данильців. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського