Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (3340)Книжкові видання та компакт-диски (553)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=НАФТОВ$<.>+<.>K=СВЕРДЛОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 330
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Рязанов А.М. 
Розробка забивного пробовідбірника для буріння інженерно-геологічних свердловин на континентальному шельфі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / А.М. Рязанов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання розробки забивних пробовідбірників для відбору представницьких проб грунтів в нескельних породах в умовах вертикальних переміщень плавзасобу при бурінні глибоких морських інженерно-геологічних свердловин. На підставі аналітичного огляду запропонована принципова схема знімного забивного пробовідбірника з автономним гідравлічним приводом і вільно падаючим на робочому ході бойком. Виконаний математичний опис процесу ударної взаємодії елементів системи эбойок - керноприймальна труба - нескельний грунтю. З метою погодження в часі руху поршневої групи гідродвигуна з рухом бойка проведені теоретичні дослідження робочого циклу пробовідбірника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-5

Рубрики:

      
2.

Білас В.Р. 
Бальнеоактивність органічних речовин води "Нафтуся" та підходи до моделювання їх походження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Р. Білас ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проявів бальнеоактивності окремих груп органічних речовин лікувальної води "Нафтуся" і виясненню їх походження. Виявлено нові ефекти "Нафтусі" in vitro ta in vivo, чим поширено набір тестів для оцінки її бальнеоактивності. Вперше продемонстрована можливість отримувати бальнеоактивні чинники "Нафтусі" методом мікробної біотехнології з різноманітної вуглеводневої сировини (озокериту, нафти, парафіну). Розробки впроваджені в практику Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції та лабораторії експериментальної бальнеології і використовуються для моніторингу бальнеоактивності родовища, оцінки методів очищення води від аллохтонної мікрофлори, ідентифікації вод нововідкритих родовищ та свердловин на предмет приналежності до типу "Нафтуся".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 "Нафтуся"

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Дем'яненко І.І. 
Особливості розподілу покладів вуглеводнів в гіпсометричних поверхах нафтогазоносності фанерозою Дніпровсько-Донецької западини та основні принципи їх пошуків і розвідки: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / І.І. Дем'яненко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1998. — 39 с. — укp.

Містяться результати досліджень гіпсометричного розподілу покладів вуглеводнів (ВВ) та основні принципи їх пошуків і розвідки в розрізі фанерозойського комплексу порід Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). Наведені результати започаткованого нового науково-практичного напрямку досліджень нафтогазоносності ДДЗ. Його основою є аналіз гіпсометричного розподілу, величини запасів і продуктивних площ покладів ВВ з установленими відмітками абсолютних глибин нафтоводяних і газоводяних контактів. Виявлені особливості і типи нафтогазоносних об'єктів, пасток та їх заповнення ВВ. Установлені гіпсометричні загальні і регіональні поверхи нафтогазоносності, особливості розподілу покладів в їх межах, періодичність повторення продуктивних гіпсометричних рівнів, прогнозуються нові інтервали нафтогазоносності, обгрунтовані моделі будови основних типів родовищ, розроблена принципова багатофакторна схема пошуків і розвідки покладів ВВ. Основні результати досліджень впроваджуються при пошуково-розвідувальних роботах і сприяють виявленню нових покладів нафти і газу, отриманню приросту запасів ВВ промислових категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР)-5 + Д59(45УКР)453.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Петрина Д.Ю. 
Втомні властивості бурильних труб при екстремальних режимах буріння свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.12 / Д.Ю. Петрина ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-563-034
Шифр НБУВ: РА308450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Завіша Є.Т. 
Стабілізація детонації свердловинних зарядів при відбиванні гірських порід різної міцності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Є.Т. Завіша ; Ком. по нагляду за охороною праці України, Нац. НДІ охорони праці. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Наведено результати наукових досліджень, наукові та практичні рекомендації, спрямовані на підвищення детонаційних характеристик свердловинних зарядів вибухових речовин (ВР) в уступній розробці породних масивів різної міцності на кар'єрах. Розглянуто умови, за яких під час взаємодії ударних та детонаційних хвиль у системі свердловинних зарядів виникає можливість припинення детонації у зарядах, що сприймають ударну хвилю, особливо за наявності поверхонь розділу ділянок масиву із суттєво різними міцнісними характеристиками. Визначено характер розподілу енергії хвиль напружень, генерованих системою свердловинних зарядів у різноміцнісному масиві та відповідні параметри вибухових робіт у приконтактних зонах. Доведено ефективність використання під час відбивання гірських порід вибухових сумішей, що складаються з промислових грубодисперсних ВР та недетонуючих спеціальних домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-32
Шифр НБУВ: РА307851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Філіпчук В.С. 
Стратегічне планування у нафтогазовій промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.С. Філіпчук ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації визначені світові тенденції та перспективи розвитку стратегічного планування у великих компаніях, зокрема, нафтових. Обгрунтована необхідність розвитку нафтової галузі України на засаді організації вертикально-інтегрованих компаній: від виконання пошукових робіт, видобутку, переробки, транспортування та реалізації нафти і нафтопродуктів, а також необхідність управління їх капіталом на засаді його акцінування. Запропоновані методичні матеріали та рекомендації по впровадженню діагностики та оцінці впливу зовнішнього середовища на формування довгострокових планів, цілей, стратегію великої компанії та методичні розробки для використання на підприємствах галузі при реалізації довгострокового фінансування за кошти акціонерного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.652.51

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Деуджа Х.Ш. 
Удосконалення методів визначення механічних характеристик нафтових дорожніх бітумів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Х.Ш. Деуджа ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У роботі наведені результати досліджень двох видів нафтових дорожніх бітумів за способом виготовлення: українських, різних марок та структурних типів, одержаних шляхом окислення гудрону, та зарубіжних, залишкового типу, одержаних шляхом вакуумної дистиляції. Вивчено реологічні та поверхневі властивості цих бітумів. Виявлено, що введення та збільшення вмісту у бітумі добавок поверхнево-активних речовин супроводжується закономірним зменшенням до мінімуму, а потім зростанням та виходом на плато значення поверхневого натягу. З використанням приладу "microRHEOTESTER" визначено кількісний взаємозв'язок між пенетрацією та істинною в'язкістю; визначено взаємозв'язок між температурою випробування та температурою приведення, як половини інтервалу пластичності бітуму, та логарифмом глибини проникнення голки пенетрометру. На підставі результатів дослідження запропоновано розрахунково-графічний метод визначення температури крихкості бітуму, який забезпечує абсолютну похибку не більш 3,5 градусів С та експрес-метод визначення пенетрації бітуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-033.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Федоришин Д.Д. 
Теоретико-експериментальні основи петрофізичної та геофізичної діагностики тонкопрошаркових порід-колекторів нафти і газу (на прикладі Карпатської нафтогазоносної провінції): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17; 04.00.12 / Д.Д. Федоришин ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 1999. — 34 с. — укp.

Висвітлено основні теоретичні, експериментальні і практичні положення по вирішенню важливої актуальної проблеми - підвищення геолого-геофізичної інформативності діагностики порід-колекторів в тонкошарових геологічних розрізах. З цією метою розроблено схему комплексного підходу до вивчення порід-колекторів в тонкошарових розрізах Карпатської нафтогазоносної провінції. На основі теоретико-експериментальних даних вивчення такого типу колекторів розроблено блок методик інтерпретації отриманих результатів геолого-геофізичних досліджень в свердловинах, створено петрофізичну основу для розрахунку запасів газу на родовищах Передкарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д432.712.1 + Д59(45УКР3)453

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Фик І.М. 
Геолого-технологічні основи підвищення коефіцієнта вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / І.М. Фик ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми і пошуку шляхів підвищення вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ. На підставі теоретичних, експериментальних і промислових досліджень виявлено основні геолого-технологічні фактори, які впливають на коефіцієнт вуглеводневилучення, показано підпорядкованість технології розробки станові газоконденсатного покладу. Проведено аналіз ресурсної бази конденсату в Україні, показано перспективність робіт щодо підвищення коефіцієнта конденсатовилучення. Розроблено нові способи регулювання сайклінг-процесу, спрямовані на збільшення коефіцієнта охоплення витісненням сирого газу сухим. Запропоновано нову систему розробки з підвищенням пластового тиску до початку сайклінг-процесу, що попереджує випадання конденсату у привибійних зонах свердловин. Запропоновано новий спосіб розробки газоконденсатного покладу - ступінчастий сайклінг-процес. Вивчено можливість і запропоновано альтернативний спосіб розробки нафтових облямівок із зміщенням їх у газоконденсатну частину покладу. Промисловими об'єктами досліджень вибрано газоконденсатні родовища України, де впроваджуються сайклінг-процес і перепуск газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-11

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Сухін Є.І. 
Розробка та удосконалення гідрогазодинамічних методів підвищення надійності експлуатації підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Є.І. Сухін ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання гідрогазодинамічних методів покращання технологічних показників експлуатації сховищ газу, сформованих у багатопластовій неоднорідній водоносній системі, на підставі досліджень та узагальнення промислових даних і впровадження їх у практику. Висвітлено особливості геологічної будови об'єкта зберігання газу та процесу формування сховища за результатами аналізу результатів дослідної експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ). На основі математичного моделювання спрогнозовано технологічні показники роботи ПСГ, спільно з міжпластовими витоками газу. Подано аналітичне обгрунтування стану тампонажного кільця у свердловині під час компресорного нагнітання газу. Проведено аналітичне дослідження реологічних параметрів герметизуючих композицій з метою зменшення витоків газу за рахунок ефективних відновлювальних робіт. Розроблено ефективну технологію експлуатації підземних сховищ, яка базується на селективно-диференційованому способі нагнітання і видобування газу пластами та свердловинами. Запропоновано перервний режим нагнітання газу у сховище, що зумовило зменшення періоду перебування сховища під заниженим тиском, обводнення пласта-колектора та защемлення газу. Удосконалено методи герметизації заколонного простору свердловин та закріплення привибійної зони, що дозволило підвищити надійність експлуатації свердловин та підземних сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА307764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Лубан Ю.В. 
Промивні рідини на основі крохмале-солевих гелів для буріння, закінчування та ремонту свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Ю.В. Лубан ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності робіт при будівництві та експлуатації свердловин шляхом розробки та впровадження нових рецептур промивних рідин на основі недефіцитних вітчизняних матеріалів. Розроблено новий тип реагенту - крохмале-солевий гель. В основі одержання реагенту лежить спосіб клейстеризації крохмалю в розчинах солей певного типу, густини і температури, без використання каустичної соди. Реагент характеризується значними технологічними перевагами, які дозволяють поширити межі застосування крохмалевих реагентів. На основі розробленого реагенту запропоновані рецептури бурових розчинів для буріння хемогенних і теригенних відкладів, а також спеціальних рідин для закінчування і ремонту свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.032

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Баранецький М.В. 
Підвищення якості кріплення свердловин підземних сховищ газу Прикарпаття: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Баранецький ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,043 + И131,7

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Русанов В.А. 
Обгрунтування раціональних технологічних режимів ударно-вібраційного буріння підводних свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / В.А. Русанов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності буріння неглибоких підводних свердловин. В роботі досліджується ударно-вібраційне буріння пухких грунтів із зворотною промивкою колонкової труби. Встановлено, що збільшення гідравлічних опорів в колонковій трубі веде до зниження енергетичних параметрів гідроударного механізму заглиблювача і виникнення кавітації в циліндрі насосного блоку. Запропонована методика розрахунку раціональних технологічних режимів ударно-вібраційного буріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.112.2

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Гошовський С.В. 
Застосування енергії вибуху в технологіях спорудження свердловин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.10 / С.В. Гошовський ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню технології використання енергії вибуху при бурінні та освоєнні свердловин на основі розвитку теоретичних досліджень і узагальнення промислових даних. Отримані наукове обгрунтовання і подальший розвиток питання ліквідації прихоплень бурильного інструменту, перерізання бурильних труб, руйнування сторонього металу на вибої та жолобоутворень шляхом торпедування. Дано аналітичну оцінку зміни крутного моменту в різьовому з'єднанні при його торпедуванні з метою розгвинчування. Проведено аналітичні та експериментальні дослідження впливу балістичних характеристик і параметрів комбінованої перешкоди "промивальна рідина - обсадна колона - цементне кільце - гірська порода" на пробивну здатність кульових і кумулятивних перфораторів. Розроблено рекомендації щодо вибору типу прострільно-вибухового апарата і режиму його роботи для досягнення максимальної ефективності перфорації при збереженні цілісної обсадної колони і цементного каменю в затрубному просторі. Удосконалено відомі і запропоновано нові технічні рішення (локатори, селективні торпеди, торпеди збільшеної потужності, локалізатори дії вибуху), спрямовані на підвищення ефективності прострільно-вибухових робіт у свердловинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,6

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Зайцев І.М. 
Розробка методів відбійки різноміцних гірських порід при термічному розширенні свердловин на кар'єрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / І.М. Зайцев ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням виконання буровибухових робіт на кар'єрах при термічному розширенні шарошкових свердловин, пробурених в різноміцних суміжних породах з використанням ефекту саморегулювання діаметрів котлових порожнин. Запропоновано спосіб оперативного визначення об'єму котлових порожнин. Розроблена економіко-математична модель питомих витрат по всьому технологічному ланцюгу видобування дуже міцних гірських порід, яка дозволяє оптимізувати ці витрати в залежності від якості подрібнення відбитої гірської маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,6

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Лігоцький М.В. 
Вдосконалення технології відновлення свердловин забурюванням додаткових стовбурів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Лігоцький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель технологічного процесу забурювання додаткового стовбура через "вікно" в обсадній колоні, в основу якої покладена реалізація проектного початкового кута буріння додаткового стовбура. Розроблені методики розрахунку довжини "вікна" і вибору оптимальних параметрів клинового відхилювача, райберів, компоновки низу бурильної колони для вирізання "вікна" в обсадній колоні і буріння додаткового стовбура. Запропоновані нові конструкції триплощинного клинового відхилювача, сферичного райбера і розширюючого ексцентричного лопатевого ступінчастого долота типу ДЕЛС, класифікація профілів додаткових стовбурів, рекомендації з вибору конструкції свердловин з додатковим стовбуром, розраховані значення гранично допустимих початкових кутів забурювання додаткових стовбурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Щербина К.Г. 
Хіміко- фізичні основи високотемпературного впливу на привибійну зону свердловини гідрореагуючіми складами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / К.Г. Щербина ; Відкрите акціонерне товариство "Український нафтогазовий ін-т". — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.73

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Горбійчук М.І. 
Адаптивне керування процесом буріння глибоких свердловин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / М.І. Горбійчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методів і алгоритмів адаптивного керування процесом буріння глибоких свердловин. Комплексно вирішено питання математичного моделювання, ідентифікації параметрів моделі, виявлення зміни умов буріння, адаптивного керування та відпрацювання долота за опорою і озброєнням, які в сукупності вирішують значну наукову та прикладку проблему в галузі спорудження глибоких нафтових та газових свердловин. Розроблені методи та синтезовані алгоритми адаптивного керування сприяють досягненню вищих техніко-економічних показників та безаварійному бурінню свердловини в умовах апріорної невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 + И131-561.3
Шифр НБУВ: РА307850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського