Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕДІЙСНІСТЬ$<.>+<.>K=ПРАВОЧИНІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кухарєв О.Є. 
Виконання заповіту: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Є. Кухарєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито юридичну природу відносин з виконання заповіту, встановлено юридичні факти, що породжують дане правовідношення. Визначено порядок здійснення виконавцем заповіту своїх повноважень. Обгрунтовано підстави для припинення правовідношення з виконання заповіту. Визначено цивільно-правовий статус і порядок призначення виконавця заповіту. Проаналізовано правові наслідки невиконання учасниками правовідносин з виконання заповіту своїх обов'язків, а також відмови виконавця заповіту від здійснення своїх повноважень. З'ясовано, що відносини з виконання заповіту можуть мати договірний і недоговірний характер, який обумовлений суб'єктом призначення виконавця заповіту та формою вираження його згоди на таке призначення. Наведено понятійну характеристику договору про виконання заповіту, який належить до групи договорів про надання послуг. На підставі дослідження договірних відносин, які виникають у процесі виконання заповіту, виокремлено два види договорів про виконання заповіту залежно від суб'єктного складу - договір про виконання заповіту, сторонами в якому виступають заповідач і виконавець заповіту та договір про виконання заповіту, встановлений між спадкоємцями та виконавцем заповіту. За наявності недоговірних засад зобов'язання, що виникає у процесі виконання заповіту, належить до зобов'язань, які виникають з односторонніх правочинів. Проаналізовано проблеми виникнення та припинення правовідносин з виконання заповіту, визначено особливості встановлення цивільно-правової відповідальності учасників таких відносин. Наведено практичні рекомендації щодо оптимізації законодавства, що регулює досліджувані правовідносини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)84 +
Шифр НБУВ: РА359553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бобко Т. В. 
Зміст і форма правочину в цивільному праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. В. Бобко ; Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття "правочину", його становлення в цивільному законодавстві України. Досліджено наслідки вчинення правочину з зазначенням податкових, реєстраційних, повідомлювальних та облікових. Розкрито вимоги, що висуваються законодавством до змісту та форми правочину, зокрема, до його письмової форми, нотаріального посвідчення. Наведено вимоги до державної реєстрації правочинів. Обгрунтовано, що зміст і форма правочину є відносно самостійними елементами, що характеризують правочин як юридичне поняття та логічну конструкцію. Вимоги, які ставляться до змісту правочину, не можуть ставитись до форми та навпаки. Так само, підстави недійсності правочину через вади змісту не можуть поширюватись і на вади форми. Форму правочину слід відрізняти від порядку її укладення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)41
Шифр НБУВ: РА381593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чанишева А.Р. 
Іпотечні цивільні правовідносини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Р. Чанишева ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано комплекс іпотечних цивільних (речових і зобов'язальних) правовідносин. Ці правовідносини розподілено за типами, а саме: правовідносини, які утворюють правову конструкцію іпотеки, і правовідносини, пов'язані з іпотекою. Запропоновано визначати іпотеку з урахуванням недоцільності заборони передавання предмету іпотеки у володіння та користування іпотекодержателя та необхідності забезпечення переважного права іпотекодержателя перед кредиторами іпотекодавця (боржника або майнового поручителя). Визначено види та зміст зобов'язальних іпотечних правовідносин та розглянуто їх динаміку. Наведено пропозиції щодо уточнення законодавчих положень, що визначають суттєві умови іпотечного договору на підставі припинення іпотеки. Рекомендовано зміни та доповнення до Цивільного кодексу України стосовно положень про недійсність іпотечного договору внаслідок відсутності в ньому однієї чи декількох суттєвих умов та про визнання певного виду реальних договорів купівлі-продажу, що вважаються укладеними з моменту оплати товару за умови погодження всіх суттєвих умов, на всі види цивільно-правових договорів. Сформульовано пропозиції з метою подолання у законодавстві та практиці його застосування ситуації, за якої принижується значення речових іпотечних правовідносин, для досягнення більшої визначеності та доцільності норм, що стосуються динаміки цих правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.04 +
Шифр НБУВ: РА364807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Семушина О. В. 
Недійсні правочини та правові наслідки їх недійсності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Семушина ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито місце правочину та недійсного правочину в системі юридичних фактів. Надано характеристику наслідків визнання правочину недійсним. Узагальнено підходи вітчизняних і зарубіжних вчених щодо визначення недійсних правочинів. Проведено класифікацію недійсних правочинів. Проаналізовано загальний, додаткові й особливі наслідки недійсності правочинів. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення положень Цивільного кодексу України й інших актів національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043
Шифр НБУВ: РА373190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Давидова І. В. 
Недійсність правочинів, укладених внаслідок помилки та обману: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. В. Давидова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття та сутність недійсного правочину, підстави визнання правочинів недійсними, проаналізовано основні доктринальні підходи до визначення правових наслідків недійсності правочину, значення й ознаки обману та помилки як підстав недійсності правочинів. Досліджено категорії обману та помилки за цивільним законодавством України, а також співвідношення помилки й обману як підстав недійсності правочину. Визначено основні види помилки та критерії їх класифікації, а також вимоги до помилки як умови недійсності правочину. Проаналізовано судову практику про визнання недійсними правочинів, укладених внаслідок помилки й обману, та проблем, які виникають у даній сфері. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного цивільного законодавства та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043.3
Шифр НБУВ: РА383293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Перова О.В. 
Недійсність правочину, який порушує публічний порядок: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О.В. Перова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено поняття та сутність недійсності правочинів, які порушують публічний порядок, правові наслідки їх виконання. Визначено місце правочину, який порушує публічний порядок, у системі недійсних правочинів, а також порядок кваліфікації такого правочину недійсним і правові наслідки їх виконання. Розроблено пропозиції щодо уточнення положень актів цивільного законодавства України. Сформульовано конкретні пропозиції стосовно вдосконалення положень ЦК України, які можуть бути використані у процесі його доопрацювання, а також під час формування судової практики в зазначеній галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043
Шифр НБУВ: РА375050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кучер В.О. 
Нікчемні правочини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Кучер ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено інститут правочину щодо одного з видів недійсних правочинів - нікчемних. Визначено їх правову природу, здійснено класифікацію, розглянуто відмінність між нікчемним та неукладеним правочинами. Проаналізовано види нікчемних правочинів за підставами їх недійсності, досліджено юридичні, реституційні та додаткові наслідки нікчемних правочинів. На підставі аналізу наукової літератури, нормативно-правової бази та судової практики щодо особливостей нікчемних правочинів, їх правових наслідків сформульовано та внесено конкретні пропозиції з метою вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043 +
Шифр НБУВ: РА335069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Таш'ян Р.І. 
Односторонні правочини в цивільному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.І. Таш'ян ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблеми правового регулювання суспільних відносин, які виникають, змінюються, припиняються на підставі односторонніх правочинів. Визначено місце односторонніх правочинів у системі юридичних фактів, розглянуто відмежувальні ознаки односторонніх правочинів і договорів. Розроблено класифікацію односторонніх правочинів, проаналізовано проблему їх поділу на зобов'язальні та розпорядчі за критерієм значення у динаміці прав та обов'язків сторін зобов'язання. Визначено межі розповсюдження на односторонні правочини правил про договори. Доведено, що положення законодавства, які визначають момент, місце та порядок укладення договорів, а також підстави зміни або розірвання договору не розповсюджується на односторонні првочини. Розкрито роль односторонніх правочинів у реалізації секундарних повноважень. З'ясовано, що односторонні правочини можуть бути способом реалізації секундарних повноважень. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про регулювання суспільних відносин, які виникають, змінюються та припиняються на підставі односторонніх правочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)041 +
Шифр НБУВ: РА368903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бобонич Є.Ф. 
Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг: кримінально-правова характеристика (ст. 202 Кримінального кодексу України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.Ф. Бобонич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання кримінальної відповідальності за порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг. Доведено, що об'єктивна складова злочину характеризується вчиненням фактичної господарської дії - заготовлення та реалізації продукції, надання послуг і виконання робіт без належної легітимації господарської діяльності (без державної реєстрації особи як суб'єкта підприємницької діяльності, без одержання ліцензії, з порушенням ліцензійних умов), а укладення правочинів (договорів) з порушенням порядку легітимації господарської діяльності регулюється нормами ЦК і ГК України про визнання правочинів (договорів) недійсними. Розглянуто проблемні питання застосування положень ст. 202 КК України. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України про встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку зайняття господарською діяльністю з надання фінансових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.4 +
Шифр НБУВ: РА369284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сенчук В.В. 
Правове забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні: історико-правовий аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сенчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-історичного аналізу правового забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні. Доведено, що окремі реєстраційні заходи щодо нерухомого майна були впроваджені в Україні у добу Київської Русі, які у Литовсько-польський період і Гетьманщині не набули правовстановчого значення. Запропоновано визначення поняття реєстрації нерухомого майна як технічної, облікової процедури - складової реєстрації прав на нерухоме майно. З урахуванням історичних закономірностей формування досліжуваного інституту обгрунтовано доцільність збереження окремих підсистем реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема, щодо земельних ділянок, а також будівель, споруд і їх частин. Доведено необхідність відмови від окремої реєстрації правочинів щодо нерухомого майна. Проаналізовано ознаки реєстраційної системи (публічна достовірність, відкритість) та їх законодавче забезпечення на різних історичних етапах. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового забезпечення процедури реєстрації нерухомого майна та прав на нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)112-1 +
Шифр НБУВ: РА367322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Глотова О.В. 
Правове регулювання правочинів щодо земельних ділянок в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Глотова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що правове регулювання правочинів щодо землі є необхідним атрибутом цивілізованого суспільства. Визначено поняття та юридичні ознаки земельного правочину, їх роль в реалізації земельної реформи та становленні земельного ринку. Досліджено організаційно-правовий механізм регулювання земельного ринку, в тому числі й земельних правочинів. Проаналізовано співвідношення норм цивільного та земельного права в регулюванні земельних правочинів, оскільки система правового регулювання правочинів щодо землі в Україні базується на нормах цивільного та земельного права. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про земельний ринок взагалі та земельні правочини зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА328371

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ільков В.В. 
Правове регулювання створення та функціонування вільних економічних зон в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Ільков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання здійснення інвестиційної діяльності у вільних економічних зонах (ВЕЗ) України. Розкрито зміст поняття та юридичну природу ВЕЗ, висвітлено історію та основні етапи їх розвитку, визначено особливості й обгрунтовано критерії класифікації. На підставі аналізу нормативно-правових джерел регулювання інвестиційної діяльності у ВЕЗ України та законодавства деяких іноземних держав, а також основних положень теорії цивільних правочинів і похідних від них зобов'язань досліджено правовідносини у сфері правового регулювання інвестицій у ВЕЗ України, гарантії здійснення інвестиційної діяльності у ВЕЗ, судову практику, інвестиційні спори щодо ВЕЗ. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства України, спрямовані на забезпечення більш раціонального правового регулювання інвестиційної діяльності ВЕЗ України у вигляді проекту Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 +
Шифр НБУВ: РА348870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Палій Є.В. 
Правовий статус угод Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.В. Палій ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз правового статусу кредитно-фінансових механізмів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та угод Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), розглянуто історичні умови створення даних організацій, початкові завдання та цілі їх діяльності. З урахуванням особливостей правосуб'єктності МВФ і МБРР, досліджено процес їх функціонування, висвітлено участь держав у їх роботі й у процесі прийняття ними рішень. Досліджено питання правового регулювання фінансових відносин у межах МВФ і МБРР, розкрито роль і місце специфічних механізмів МВФ та угод МБРР у системі сучасного міжнародного права. Зроблено відмежування кредитних механізмів цих організацій від споріднених міжнародно-правових матерій, зокрема від правочинів, ускладнених іноземним елементом міжнародного приватного права, досліджено їх співвідношення із міжнародним договором і міжнародно-правовим звичаєм, а також "джентельменськими" угодами та рішеннями міжнародних організацій. Розкрито правовий зміст фінансових механізмів Фонду й угод Банку, розглянуто їх основні елементи, характерні риси, стадії укладання й істотні умови. Наведено характеристику суб'єктного складу таких правовідносин, визначено їх місце у системі джерел міжнародного права. Проведено порівняльний аналіз правової природи актів даних організацій. Проаналізовано особливості виконання зобов'язань у межах МВФ і МБРР, а також застосування санкцій у разі їх порушення. Розглянуто питання застосування різних видів фінансових механізмів МВФ та угод МБРР у міжнародному праві. Виявлено недоліки у внутрішньому праві організацій, які негативно впливають на використання ними форм співробітництва держав з МВФ і МБРР, обгрунтовано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502.2 + Х916.502.3 + У582.64-651 + У582.64-652 +
Шифр НБУВ: РА367700

Рубрики:

      
14.

Жеков В.І. 
Правочини, які порушують публічний порядок за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Жеков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено поняття та суть правочинів, які порушують публічний порядок, а також правові наслідки їх вчинення у контексті історичного розвитку та у порівнянні підходів до його регулювання у різних системах права. Наведено загальну характеристику правочинів і умов їх дійності, особливостей і правових наслідків вчинення, що порушує публічний порядок. Наведено пропозиції щодо уточнення положень актів цивільного законодавства України. Сформульовано конкретні пропозиції з метою вдосконалення положень Цивільного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043 +
Шифр НБУВ: РА341747

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Фролов В.Д. 
Правочиноздатність юридичної особи та її здійснення за цивільним законодавством України (цивілістичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Фролов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань правочиноздатності юридичної особи, визначено особливості її здійснення за цивільним законодавством України. З'ясовано сутність правочиноздатності юридичних осіб, встановлено специфіку її реалізації за допомогою діяльності органів юридичної особи та інституту представництва за сучасних умов, визначено особливості укладання та виконання таких правочинів та їх значення як підстав виникнення цивільних відносин у системі цивільного права України. Встановлено особливості та умови здійснення відповідних суб'єктивних прав та обов'язків юридичної особи, проаналізовано наслідки неналежно укладених правочинів. Досліджено історичний розвиток правочиноздатності юридичної особи, послідовно вивчено генезис даної категорії, наведено її цивільно-правову характеристику, здійснено порівняльний аналіз з іншими елементами правосуб'єктності. Наведено пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.2 +
Шифр НБУВ: РА332278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шаповал Л.І. 
Представництво в цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.І. Шаповал ; Акад. прав. наук України. Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття та розглянуто правову природу представництва. Здійснено загально-теоретичний аналіз суб'єктів представницьких правовідносин, надано їх правову характеристику. Висвітлено зміст представництва, а також його суть як правового інституту з використанням поняття повноваження. Розглянуто особливості договірного та педагогічного представництва. З'ясовано відмінність вчинення правочинів представниками від імені дієздатних осіб від правочинів, які вчиняються представниками від недієздатних осіб. Проаналізовано специфіку комерційного представництва. Розглянуто поняття довіреності та її правову характеристику. Значну увагу приділено відсутності у Цивільному кодексі України норми, яка б передбачала одночасну передачу повноважень за довіреністю представнику та третім особам. Запропоновано текст відповідних доповнень до ЦК України. Проаналізовано види довіреності, за цього значну увагу приділено виду спеціальної довіреності - довіреності на користування автомобілем. Розглянуто підстави припинення та скасування довіреності. На підставі аналізу наукової літератури, нормативно-правової бази та судової практики щодо представництва у цивільному праві сформульовано та внесено конкретні пропозиції з метою вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА348520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Алданов Ю.В. 
Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Алданов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовідносинами у сфері приватизації державного майна як спеціальної підстави набуття права власності. На підставі аналізу нормативно-правових джерел регулювання приватизації в Україні та законодавства певних іноземних держав, а також основних положень теорії цивільних правочинів і похідних від них зобов'язань висвітлено правовідносини у сфері приватизації й особливості відчуження державного майна на користь суб'єктів приватного права, основні види приватизаційних правочинів, судову практику, що встановилася в Україні впродовж трансформації економіки, а також внаслідок еволюції відносин власності. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, спрямовані на забезпечення більш раціонального правового регулюванння суспільних відносин щодо спеціальної підстави набуття права власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)911.041 + Х839(4УКР)110.41 + Х839(4УКР)211.12 + У9(4УКР)0-4 +
Шифр НБУВ: РА344855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Цуріков М. О. 
Система правочинів, що підлягають державній реєстрації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. О. Цуріков ; Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Наведено поняття нерухомого майна, розглянуто норми законодавства зарубіжних країн, що регулюють відносини з приводу нерухомого майна. Досліджено інститут державної реєстрації, визначено його основні функції й особливості, а також розроблено пропозиції з удосконалення норм, якими він врегульований. Проаналізовано правочини, що підлягають державній реєстрації, і визначено подальші шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)041
Шифр НБУВ: РА381256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Безклубий І.А. 
Теоретичні проблеми банківських правочинів: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / І.А. Безклубий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено грунтовне дослідження теоретичних та практичних проблем регулювання банківських правочинів, що реалізуються під час надання фінансових послуг. Представлено результати комплексного наукового аналізу дискусійних питань щодо визначення сутності банківських правочинів та їх юридичної природи. Розглянуто існуючі та розроблено нові цивілістичні конструкції та пов'язані з ними правові категорії, що застосовуються у банківських правовідносинах. Обгрунтовано приватно-правову теорію банківських правочинів у системі зобов'язального права цивільно-правової науки. Сформульовано визначення понять банку, грошей, цінних паперів як об'єктів банківських правочинів, розкрито сутність банківських процентів. Здійснено класифікацію та з'ясовано місце банківських у системі цивільних правочинів. Досліджено предмет та підстави виникнення грошового зобов'язання у банківських правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА342888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Верес І. Я. 
Цивільно-правове регулювання комерційного представництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. Я. Верес ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено розмежування "комерційного представництва" та "комерційного посередництва". Детально досліджено підстави виникнення та припинення комерційного представництва. Визначено особливості елементів комерційного представництва в окремих сферах підприємницької діяльності. Розглянуто питання про правові наслідки порушення суб'єктами комерційного представництва своїх обов'язків. Висвітлено правові наслідки вчинення комерційним представником правочинів з перевищенням повноважень, а також вчинення особою правочинів від імені другої особи після припинення комерційного представництва. Обгрунтовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері правового регулювання комерційного представництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)053
Шифр НБУВ: РА373592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського