Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (427)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБЛІКОВИЙ$<.>+<.>K=РЕГІСТР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Касьяненко М.А. 
Психічні порушення невротичного регістру у учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (Клініка, біоритмологія, соціальна дезадаптація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Касьяненко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджені особливості біологічних ритмів у 120 ліквідаторів аварії на ЧАЕС з психічними порушеннями невротичного кола. Встановлені особливості формування, перебігу клініко-психопатологічної сиптоматики і соціально-психологічної дезаптації залежно від цирркадіанного хронотипу - "вранішнього", "вечірнього" чи "недиференційованого". Виділена сукупність факторів ризику виникнення у них аутоагресивних тенденцій. Визначені сезонні і макроритмічні відмінності суїцидальної смертності "чорнобильців" порівняно з загальною популяцією. Обгрунтована схема поетапних лікувально-реабілітаційних і профілактичних заходів з урахуванням нозології, біологічних ритмів і ризику виникнення суїцидальних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
2.

Бутинець Т.А. 
Документування в системі бухгалтерського обліку: теорія і методологія: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.А. Бутинець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично розроблено загальні принципи документування з метою створення уніфікованої системи первинних документів. Уточнено визначення бухгалтерського обліку за умов ринку, конкретизовано його функції, обгрунтовано рівні регулювання. Систематизовано понятійний апарат, наведено його нові дефініції. Надано детальну класифікацію облікових документів на основі запропонованих ознак, з'ясовано місце документування в системі елементів методу бухгалтерського обліку. Показано необхідність і можливість оформлення первинних документів з метою одночасного використання для записів до регістрів фінансового, управлінського, податкового та стратегічного обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.20-12 + У052.9(4УКР)230.0-12
Шифр НБУВ: РА315157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кулієва А.Я. 
Вокальні національні традиції та проблема перехідних тонів: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.Я. Кулієва ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему взаємодії національних вокальних шкіл щодо формування методу педагогічної та творчої діяльності вокалістів одеської школи. Підкреслено грунтовність російсько-українських, італійських і німецьких традицій в становленні концепції функціональної регістрової змінності вибудови виразних можливостей співацького голосу, яка склалася в педагогів і виконавців Одеської консерваторії. На матеріалі оперних партій досліджено зміст технологічної теорії перехідних тонів і психолого-педагогічного вчення про примарний тон. Охарактеризовано партії з кантат І.С.Баха, опер В.А.Моцарта, Р.Вагнера, Дж.Верді, М.Глінки, П.Чайковського, Б.Лятошинського, М.Лисенка, К.Данькевича, В.Губаренка, що дозволяє узагальнити певні думки стосовно виявлення вокальної драматургії функціональної змінності регістрів співацького голосу. Запропоновано результати дослідження механізму функціональної взаємодії регістрових показників співацького голосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Щ314-73(4Укр-20де)6-2
Шифр НБУВ: РА315861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павликівська О.І. 
Облік і аудит виробничих витрат (на прикладі підприємств цукрової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Павликівська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено подальший розвиток концепції обліку виробничих витрат за сучасних умов господарювання та досліджено вплив технологічних й організаційних особливостей цукрової промисловості на побудову обліку та аудиту виробничих витрат. Розкрито економічний зміст категорій "витрати" та "затрати" як об'єктів бухгалтерського обліку та аудиту відповідно до ринкових умов господарювання. Удосконалено класифікацію витрат цукрового заводу за видами діяльності та напрямками обліку та запропоновано перелік калькуляційних статей витрат та номенклатуру комплексних витрат для забезпечення єдності методології обліку та калькулювання собівартості продукції цукрової промисловості та створення системи управління витратами (на відміну від застосовуваних на підприємствах галузі дослідження громіздких і неефективних). Обгрунтовано доцільність введення форм первинної документації та облікових регістрів, що відповідають сучасним вимогам управління. Запропоновано аналітичний облік загальновиробничих витрат вести за групами: витрати на утримання та експлуатацію машин і обладнання, безпосередньо пов'язаних з технологічним процесом виробництва; витрати на управління цехами; витрати на господарське обслуговування цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.675.14-148.6
Шифр НБУВ: РА320232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрченко К.Г. 
Облік і контроль витрат виробництва та формування собівартості молокопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.Г. Юрченко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення обліку та контролю витрат виробництва, зниження собівартості продукції на підприємствах молокопереробної промисловості. Розглянуто основні проблеми галузі, визначено напрями їх вирішення. Наведено критичну оцінку існуючої організації та методології обліку та контролю витрат виробництва молокопродуктів щодо їх відповідності сучасним вимогам управління. На підставі використання комп'ютерних технологій, з метою підвищення оперативності та достовірності обліково-економічної інформації запропоновано інтегрування всіх видів господарського обліку витрат в єдину систему. З використанням нових рахунків і субрахунків, організованих за місцями виникнення витрат і центрами відповідальності, обгрунтовано необхідність впровадження удосконаленого нормативного обліку витрат. Розроблено класифікацію витрат виробництва, галузеву номенклатуру статей калькуляції. На підставі узагальнення нових первинних документів і облікових регістрів впроваджено внутрішньогосподарський нормативний метод обліку. Викладено методику оцінки й обліку у супутньої продукції, запропоновано розрахунок нормативної ціни на молоко згідно з міжнародними і національними стандартами вмісту білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.675.135.3-148.6
Шифр НБУВ: РА317864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Суха О.Р. 
Методика і організація бухгалтерського обліку і аудиту на малих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Р. Суха ; Львів. комерц. акад. — Л., 2002. — 23 с. — укp.

Удосконалено критерії економіко-правового визначення підприємств малого бізнесу, запропоновано доповнити кількісні показники якісними ознаками цих підприємств. Проведено їх класифікацію, яка передбачає одинадцять ознак та відрізняється від існуючих повнотою врахування особливостей правового статусу та виробничо-господарської діяльності. Запропоновано принципи економічності, релевантності, законності для ведення обліку на підприємствах малого бізнесу. Надано пропозиції щодо можливості та доцільності застосування методик обліку, визначених Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, для малих підприємств. Запропоновано регістри синтетичного обліку спрощеної для них форми обліку. Наведено рекомендації щодо фінансової звітності, які грунтуються на застосуванні професійного погляду керівництва даних підприємств щодо обсягу та змісту показників звітності. Визначено ситуації, які потрібують обов'язкового аудиту звітності малих підприємств та доведено можливість і необхідність проведення оглядових перевірок, як альтернативи ретроспективному аудиту. Висвітлено питання методики та організації аудиту фінансової звітності малих підприємств, яка вирішує та розкриває проблемні теоретичні та практичні питання його здійснення, в тому числі - за умов комп'ютеризованої обробки облікової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)229
Шифр НБУВ: РА320607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Куйвашев Д.В. 
Методики перенацілюваної генерації коду для мікропроцесорних архітектур з нерегулярним довгим командним словом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.В. Куйвашев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено оптимізуючий перенацілюваний компілятор для мікропроцесорів цифрової обробки сигналів та мікропроцесорів з довгим командним словом. Особливу увагу приділено покращанню існуючих методик генерації коду та інтелектуалізації процесу компіляції за допомогою інтеграції у компілятор знань про парадигму оптимізації та генерації коду для цільової процесорної архітектури. Досліджено формалізації подання програми у вигляді ієрархічної графової моделі, оптимізуючих графових продукцій, а також формалізацію мікропроцесорної архітектури. Запропоновано методики формалізації знань про процес компіляції у вигляді продукційної експертної системи, які допомагають інтелектуалізувати процес компіляції. Висвітлено поліпшені методи генерації коду за рахунок введення специфічних для процесорів цифрової обробки оптимізацій та метод розподілу регістрів для процесорів з великим регістровим файлом за допомогою сканування вперед графа потоку даних, а також методику автоматичного розміщення змінних по просторах пам'яті гарвардської архітектури мікропроцесора до визначених користувачем прикладних завдань. Описано протитип компілятора - перенацілюваний оптимізуючий компілятор для процесорів з нерегулярним довгим командним словом та процесорів цифрової обробки сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.021.3
Шифр НБУВ: РА320849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кіндрацька Л.М. 
Система бухгалтерського обліку в комерційних банках: методологія та практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Л.М. Кіндрацька ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми функціонування системи обліку у взаємозв'язку її підсистем: фінансового, управлінського обліку та податкових розрахунків. Обгрунтовано нові підходи до методології бухгалтерського обліку у банківських установах, побудованої на принципах міжнародних стандартів обліку та фінансової звітності: нарахування доходів (витрат); оцінка активів. Визначено базові концепції оптимізації інформаційних потоків з урахуванням вимог головних користувачів бухгалтерської інформації. Розширено склад об'єктів фінансового обліку, запропоновано виокремити ризики банківської діяльності як самостійний обліковий об'єкт. Розроблено концепцію управлінського (внутрішньобанківського) обліку у банківській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.218.134 +
Шифр НБУВ: РА322234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калюга Є.В. 
Реформування економічного контролю в Україні (теорія і практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Є.В. Калюга ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено економічний контроль як сукупність спостережень та перевірок контролюючими органами дотримання вимог чинного законодавства з метою ефективного використання ринкових принципів у суспільстві. Розроблено методику оцінки помилок і ризику економічного контролю та особливості його впровадження у комп'ютерному середовищі. Розглянуто організаційні аспекти реформування економічного контролю (визнання найвищим органом державного фінансового контролю Рахункову палату, створення на базі ГоловКРУ та семи відокремлених державних контролюючих структур департаментів міністерства державного фінансового контролю). Визначено напрями реформування чинної системи податкового контролю (розширення сфери інформаційної взаємодії контролюючих органів та ідентифікаційного номера платника податку для юридичних (фізичних осіб) та порядку їх реєстрації). Запропоновано підвищити ефективність попереднього та поточного внутрішньогосподарського контролю шляхом застосування роз'яснювальних, прогностичних моделей, нейтралізації впливу інфляцій методом натуральних показників і введення регулярних коригувань вартісних величин, впровадження контролю за місцями формування витрат на підставі принципу подвійного запису на взаємопов'язаних рахунках та використання спеціальних узагальнюючих регістрів. Доведено доцільність проведення ревізій та перевірок (тематичних,камеральних, рахункових, рахунково-аналітичних, аудиторських), як форм економічного контролю. Удосконалено методи проведення комплексної ревізії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8-212.116.1 +
Шифр НБУВ: РА321943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кундеус О.М. 
Облік та аналіз виокристання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Кундеус ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано класифікацію та методи оцінки обліку та аналізу виробничих запасів як основних об'єктів в управлінні діяльністю підприємств шляхом вдосконалення діючих методик та розробки нових. На підставі проведених досліджень з класифікації та оцінки виробничих запасів на вітчизняних та зарубіжних фірмах наведено практичні рекомендації щодо визначення достовірності оцінки виробничих запасів методом зміни бази розподілу транспортних витрат та ведення на окремих рахунках обліку заготівельно-складських і транспортних витрат. Науково обгрунтовано необхідність проведення дооцінки виробничих запасів до діючих ринкових цін. Розроблено нові уніфіковані регістри бухгалтерського обліку виробничих запасів, розкрито можливості їх застосування за умов його комп'ютеризації. Запропоновано підходи до проведення оперативного аналізу використання виробничих запасів у даній галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.635-145.72 + У053.9(4Укр)306.35
Шифр НБУВ: РА320154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Голосова Т.М. 
Темпоральна структура художнього тексту: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / Т.М. Голосова ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено процес формування та розгортання темпоральної структури художнього прозового тексту як базової системи художнього часу тексту, особливість її репрезентації у текстах різного жанру. Зазначена текстова організація виявляється як системно-мовна категорія, що реалізується комплексом субкатегорійних внутрішньочасових значень функціонально-семантичних макрокатегорій аспектуальності в межах тієї або іншої системи зовнішнього часу відповідного комунікативного регістру. Розглянуто та проаналізовано специфіку формування такого типу макрокатегорій у комунікативному полі персонажа та в системі його взаємодії з авторською оповіддю, а також у межах всієї текстової системи. З'ясовано зовнішньо- та внутрішньочасові трансфомації, які виникають внаслідок такої взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70 + Ш401.16 + Ш5(4Рос)6-357
Шифр НБУВ: РА318109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Почапська Л.В. 
Облік і аналіз витрат виробництва та калькулювання собівартості друкованих видань: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Почапська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано класифікацію друкованих періодичних і неперіодичних видань відповідно до міжнародних стандартів, розкрито суть витрат і виокремлено основні ознаки їх класифікації. Надано рекомендації щодо вдосконалення управлінського та фінансового обліку витрат на видавничих підприємствах. Розроблено номенклатуру статей витрат виробництва для видавничої діяльності, а також методику оцінки прямих матеріальних витрат у видавничих організаціях відповідно до вимог національних стандартів. Удосконалено чинні та розроблено нові форми первинних документів і облікових регістрів, що відповідають потребам нормативного обліку витрат у видавництвах і видавничих організаціях. Обгрунтовано порядок ведення обліку витрат відповідно до чинного податкового законодавства України. Запропоновано методику проведення економічного аналізу витрат виробництва та калькулювання собівартості видавничої продукції відповідно до ринкових вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.705.1-148.6 + У053.9(4УКР)307.051-862 +
Шифр НБУВ: РА322999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бігдан І.А. 
Облік і аудит нематеріальних активів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Бігдан ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено категоріально-понятійний апарат, досліджено суть і удосконалено класифікацію нематеріальних активів, уточнено види та методи оцінки їх вартості та документів, що підтверджують різні права. Запропоновано методику обліку окремих операцій з нематеріальними активами та збалансованого обліку. Досліджено амортизаційну політику та надано пропозиції з її удосконалення. Розроблено форми первинних документів та запропоновано рекомендації щодо удосконалення регістрів з обліку нематеріальних активів. Висвітлено концепцію автоматизації даного обліку в цілісній системі керування підприємством. Удосконалено організаційно-методичні підходи до проведення аудиту нематеріальних активів, методику їх оцінки та аналізу під час надання аудиторських послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711 +
Шифр НБУВ: РА325301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колесніков К.В. 
Дедуктивний метод моделювання несправностей для синтезу тестів цифрових систем, що реалізовані у програмувальній логіці: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.12 / К.В. Колесніков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано моделі процесу дедуктивного й паралельного моделювання несправностей на основі технології граничного сканування з метою істотного (у кілька разів) підвищення швидкодії програмної реалізації розроблюваних методів аналізу надскладних проектів. Поглиблено розробку нових графо-теоретичних дедуктивних моделей структурного аналізу розгалужень, що сходяться, і виділення деревоподібних сегментів для роздільного моделювання несправностей. Удосконалено дедуктивно-паралельну модель цифрової системи на основі аналізу її структури, що модифікується на вхідному наборі з метою виконання паралельної обробки дефектів розгалужень, що сходяться. Запропоновано дедуктивно-паралельний метод зворотного простежування несправностей цифрових систем, заданих на регістровому рівні у форматі булевих рівнянь. Розроблено новий метод зворотного (суперпозиційного й топологічного) моделювання дефектів деревоподібних структур цифрових систем великої розмірності. Удосконалено кубічний метод детермінованого синтезу тестів для деревоподібних структур цифрових систем з використанням граничного сканування та функціонально закінчених примітивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА328354

Рубрики:

      
15.

Сєкіріна Н.В. 
Удосконалення обліку операцій з реалізації товарів на умовах договору комісії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.В. Сєкіріна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну суть комісійної торгівлі, запропоновано класифікацію її видів, розроблено рекомендації з формування складу апарату бухгалтерії та покращання аспектів виконання облікових робіт. З метою удосконалення діючої системи обліку товароруху, розрахунків з комітентами, доходів і витрат, що виникають у процесі реалізації товарів, прийнятих на комісію, запропоновано нову форму документації, посилено аналітичні можливості облікових регістрів, на базі існуючого сальдового розроблено новий метод аналітичного обліку руху товарів і розрахунків з комітентами, уточнено порядок визначення доходу від реалізації та сформовано методику обчислення собівартості комісійних послуг, розроблено пропозиції щодо покращання фінансової, статистичної і податкової звітності комісіонера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1 +
Шифр НБУВ: РА325465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гуторова Е.А. 
Удосконалення обліку і контролю цінних паперів на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Е.А. Гуторова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Доповнено та уточнено класифікації цінних паперів, акцій та облігацій, що базуються на групувальних ознаках та характеристиках за їх економічним змістом, що більш повно розкриває різноманітність та інвестиційну привабливість цінних паперів. Конкретизовано функції даних паперів як способів акумуляції коштів у руках емітента для забезпечення його діяльності та досягнення позитивних фінансових результатів. Розроблено принципові засади удосконалення обліку цінних паперів і розрахунків з акціонерами з внесків до статутного капіталу. Удосконалено процес аналітичного обліку та ефективності контролю гарантій і зобов'язань шляхом розробки нових та вдосконалення діючих форм облікових регістрів, а саме відомостей обліку видачі акцій, акцій у акціонерів, власних акцій підприємства; особистого рахунку власника облігації, книжки акціонера, журналу обліку дисконтних векселів, відомостей забалансованого обліку векселів одержаних і виданих, що відображають гарантії та зобов'язання. Обгрунтовано процедуру обліку операцій з акціями та векселями на балансових і позабалансових рахунках з застосуванням комп'ютерних технологій. Розроблено спосіб вдосконалення нарахування дивідендів шляхом авансового накопичення джерел за рахунок чистого прибутку з метою забезпечення гарантій акціонерам одержання прибутків від своїх укладень, що сприяє підвищенню привабливості акцій та збільшенню капіталу підприємства. Визначено комплексний підхід до змісту та послідовності контролю акцій на всіх етапах їх функціонування та перевірки вексельних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3 +
Шифр НБУВ: РА325347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лангазова В.В. 
Організація обліку в сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Лангазова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено завдання управлінського обліку в сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах стосовно його об'єктів (заготівельне, сервісне, збутове, інформаційну діяльність, кооперативні відносини) та функції (інформаційну, аналітичну, контрольну) щодо обліку витрат, доходів, якості та своєчасності наданих послуг й інших кооперативних зобов'язань. Розкрито суть поняття "організація облікового процесу" як сукупності дій облікових працівників, внаслідок яких забезпечується узгодженість та взаємодія методологічних і організаційно-структурних елементів облікової системи для вирішення поставлених завдань. Удосконалено план рахунків бухгатерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій суб'єктів малого підприємництва. Запропоновано методику ведення обліку послуг та кооперативних виплат з використанням Особового рахунку члена кооперативу як регістра аналітичного обліку до субрахунків 671, 672, 673, 701, 702, 703, 704, 411, 412, 421. Досліджено питання щодо порядку відображення в обліку операцій з надання заготівельних, збутових, сервісних, інформаційних послуг відповідно до обраних членами кооперативу схем економічних взаємовідносин у системах члени кооперативу - кооператив - контрагенти. Висвітлено проблему щодо організації процесу автоматизованої обробки облікової інформації з використанням автоматизованого робочого місця бухгалтера-аналітика стосовно ведення управлінського обліку послуг і розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.188.5 +
Шифр НБУВ: РА332847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Засадний Б.А. 
Облік і аналіз інвестиційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Б.А. Засадний ; Львів. комерц. акад. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено сутність та класифікацію інвестицій для організації бухгалтерського обліку та здійснення їх економічного аналізу за умов трансформаційної економіки. Визначено місце та роль інвестиційної діяльності серед інших видів звичайної діяльності підприємств. Встановлено історичні етапи розвитку обліку та аналізу інвестиційної діяльності підприємств в Україні. Запропоновано шляхи удосконалення методики обліку фінансових та капітальних інвестицій, здійснено порівняльний аналіз міжнародної та вітчизняної систем обліку інвестиційної діяльності підприємств, розроблено обліковий регістр для оперативного контролю та можливості впливу на процес виконання інвестиційних проектів. Розроблено модель комплексного аналізу інвестиційної діяльності з урахуванням основних мікро- та макроекономічних факторів, що впливають на прийняття рішень щодо вкладення інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3 + У053.9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА331573

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Снігурська Л.П. 
Облік і аналіз доходів і витрат комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.П. Снігурська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Запропоновано систему класифікацій, необхідних для створення оптимальної інформаційної бази для проведення ефективного обліку, аналізу, планування, контролю за доходами та витратами банку та їх керування. Доведено об'єктивну необхідність створення в банках України підсистеми управлінського обліку, що базується на внутрішньому обліку та містить планування, аналіз, контроль, підготовку проектів управлінських рішень щодо доходів і витрат. Запропоновано цілісну систему організації внутрішнього обліку з застосуванням елементів трансфертного ціноутворення та операційно-вартісного підходу. Розроблено регістри внутрішнього обліку, запропоновано загальну схему VIII класу Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України. Досліджено теоретичні засади та виявлено проблеми організації обліку з метою оподаткування. Узагальнено методичні підходи щодо організації процесу стратегічного аналізу, планування, бюджетування, прогнозування доходів і витрат банку. Удосконалено методику оперативного їх аналізу. Запропоновано доповнити аналітичну модель аналізом беззбитковості виробництва та реалізації банківських послуг і беззбитковість загальної банківської діяльності. Наведено систему аналітичних показників стосовно аналізу беззбитковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.218.134-148 + У053.9(4УКР)262.181.34-86 +
Шифр НБУВ: РА328621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кір'ян С.М. 
Облік реальних інвестицій у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Кір'ян ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Розкрито суть категорії "реальні інвестиції" як вкладення будь-яких цінностей в основний капітал з метою його приросту чи одержання певного ефекту у майбутньому. Наведено пропозиції щодо удосконалення методичних підходів до обліку реального інвестування та відображення їх у фінансовій звітності стосовно виокремлення операцій з формування інвестиційних витрат, доходів і фінансових результатів. Розроблено регістри обліку джерел фінансування реальних інвестицій з метою забезпечення контролю за процесом інвестування у сільськогосподарських підприємствах, а також розширення системи показників у примітках до фінансової звітності. Обгрунтовано методичні підходи до відображення в обліку амортизаційного фонду, формування якого базується на дисконтуванні, що сприятиме відтворенню основних засобів. Удосконалено підходи щодо аналізу реального інвестування з урахуванням грошових потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 +
Шифр НБУВ: РА336706

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського