Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (66)Реферативна база даних (1625)Книжкові видання та компакт-диски (406)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПИСОВ$<.>+<.>K=МОРФОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 208
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жулай В.В. 
Порівняльна оцінка способів резекції печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Жулай ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням хірургічного лікування 107 хворих з вогнищевою патологією печінки. В експерименті вивчена морфологія репаративних процесів у печінці після виконання резекції. Досліджені в динаміці показники функціонального резерву печінки після використання різних методів резекції. В результаті проведеного аналізу висвітлені вірогідні прогностичні фактори летального кінця після розширених резекцій печінки. Запропоновано малотравматичний комбінований спосіб резекції печінки, спрямований на зменшення об'єму інтраопераційної крововтрати. Розроблено новий спосіб резекції печінки у хворих з механічною жовтяницею пухлинного генезу. Впровадження малотравматичних способів виконання резекції з урахуванням виявлених факторів ризику дозволило, порівняно з традиційними способами, значно покращити результати хірургічного лікування хворих з вогнищевою патологією печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.51

Рубрики:

      
2.

Шило О.В. 
Невербальні і вербальні засоби в образотворчій діяльності: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Шило ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 35 с. — укp.

Досліджується взаємозв'язок вербальних та іконічних засобів пластичного мислення, які забезпечують подібність зображення, і того, що зображується. У структурі акту образотворчої діяльності виділена спеціальна семіотична конструкція, яка забезпечує конкретність пластичного образу, - так звана знакова морфологія. Досліджені її структура та функції складових елементів - топологічного і типологічного описів і канонічного зразку. Проаналізовано механізм, який включає знакову морфологію до образотворчої діяльності, - так звана ситуація відсторонення. Виявлені її структура і базові процедури - артифікації і оприроднення. Побудована типологія основних форм пластичного відношення художника до натури, за допомогою яких можлива її інтерпретація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Димитрова Л.М. 
Філософія історії як світоглядна і методологічна парадигма: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Л.М. Димитрова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 42 с. — укp.

Дається аналіз головних теоретико-методологічних засад і сучасних наукових метапарадигм, на яких базується філософія історії, а також простежується багатовіковий процес формування цих засад, досліджуються етнічний і есхатологічний аспекти філософсько-історичних підходів. Здійснена теоретична реконструкція процесу генези, становлення і розгортання філософської рефлексії стосовно історичних реалій, починаючи з часів Античності і до сьогодення. Проаналізовані найбільш значні концепції філософської інтерпретації історії в ХХ-му столітті, такі, як морфологія історії О.Шпенглера, концепція локальних цивілізацій А.Тойнбі, історіософські погляди П.Сорокіна, теорія етногенезу Л.М.Гумильова як проявів домінантного в нашому столітті історіоциклізму. Значна увага приділяєтья евристичній і прогностичній ролі історіософської інтенціональності в національному філософському спадку для розбудови української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6в

      
Категорія:    
4.

Благодарова О.В. 
Морфологія вилочкової залози людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.В. Благодарова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфології вилочкової залози плода людини в різні періоди його внутрішньоутробного розвитку. Виявлені якісно нові морфо-функціональні ознаки гістогематичних структур залози, які дають можливість розробити нові підходи в вирішенні питань, що стосуються її секреторної функції, походження та міграції лімфоцитів, особливостях будови гематоцеллюлярного бар'єру на рівні гемокапіляра, формуванні тимічних тілець та інш. Представлені дані про структурнофункціональну гетерогенність ретикулоепітелію вилочкової залози, описані особливості міжклітинних взаємовідносин, висловлено припущення про значення тимічних тілець в пренатальному періоді онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: E70*333.89*697.5,022

      
5.

Верезуб О.М. 
Довільне та мимовільне запам'ятовування англомовного тексту учнями середнього шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Верезуб ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне та експериментальне дослідження особливостей довільного та мимовільного запам'ятовування з орієнтацією на майбутнє та без такої орієнтації англомовних описових текстів та діалогів у двох вікових групах - 10-11 - та 13-14-річних школярів. Порівняльний аналіз наслідків дослідження виявив, що на продуктивність запам'ятовування впливають: орієнтація на майбутнє, кількісний склад групи (один, чотири, дванадцять), вік учнів, різна організація комунікативної активності учнів при оволодінні іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.0

Рубрики:

      
6.

Осухівська Г.М. 
Математична модель тонового сигналу для діагностики стану клапанів серця людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Г.М. Осухівська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація стосується питань математичного моделювання тонового сигналу серця людини. В дисертації показано адекватність моделі тонового сигналу серця людини у вигляді періодичного корельованого випадкового процесу описові інформативних ознак цього сигналу для діагностики стану клапанів серця людини. Установлено, що частоти, на яких злокалізована потужність, є характеристиками інформативних ознак серцевого тону і відповідають функціональному станові клапанів серця. Обгрунтовано в рамках вибраної моделі використання фільтрового методу для визначення інформативних ознак тонового сигналу. Проведено структурний синтез цифрових рекурсивних фільтрів для отримання інформативних ознак серцевого тону. Розроблено методику та обгрунтовано умови створення діагностичної системи оцінювання стану сердця для діагностики клапанних уражень сердця людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.12-433.72

Рубрики:

      
7.

Рудницька О.Г. 
Функціональна морфологія мікрогемоциркуляторного русла міокарда при моделюванні хронічної ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Г. Рудницька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей морфофункціональної перебудови мікрогемоциркуляторного русла та гістогематичного бар'єра міокарда при гіперхолестеринемії та коронарній недостатності та аналізу їх ролі у патогенезі хронічної ішемічної хвороби серця важливу роль відіграє периферичний бар'єр для міокардіального кровотоку, який має характерні морфофункціональні еквіваленти. Показано, що редукція трофічних мікросудин міокарда, обумовлена інтравазальними, інтрамуральними та позасудинними факторами, тісно поєднується з перебудовою гісто-гематичного бар'єра. Виявлено, що поєднання різних патологічних впливів, використане при моделюванні цього захворювання, створює потенціюючий ефект по мірі зростання ступеня мікроциркуляторних порушень. Виявлені лабільні та стійкі зміни, що, відповідно, підлягають та не підлягають корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29

Рубрики:

      
8.

Конобродська В.Л. 
Вербальний компонент традиційного поховального обряду в поліських говорах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Л. Конобродська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено описові традиційного поліського поховального обряду та його номінації. Подано структуру обряду, з'ясовано основні фактори й тенденції, що формують поховальний обряд, розкрито його світоглядну та міфологічну основу. Здійснено етнолінгвістичний аналіз поліського поховального обряду як цілісного невербального тексту, подано опис поховальнообрядової номінації поліських говорів у широкому екстралінгвальному контексті. Зроблено спробу інтерпретації семантики й символіки номінації та предметно-дійового складу поховального обряду Полісся у зв'язку з загальними змістовими характеристиками слов'янських мовних семіотичних систем. Виявлено рудименти давнього слов'янського поховального обряду та інших пов'язаних із ним ритуалів, які відбивають міфічні уявлення давніх слов'ян про смерть і потойбічне життя, що збереглися в традиційному поліському поховальному обряді. Розкрито особливості функціонування поховальнообрядових назв, шляхи їх обрядової термінологізації, умови постання, мотивацію. Описано просторову варіантність елементів поліського поховального обряду та його номінації, здійснено спробу історичної інтерпретації географічних варіантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш141.4-672.1

      
9.

Калінюк О.О. 
Композиційно-мовленнєва форма "опис" в науково-фантастичному тексті (на матеріалі науково-фантастичних творів англійських та американських авторів ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Калінюк ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена кількісному, функціональному і якісному аналізу і класифікації трьох видів композиційно-мовленнєвої форми "опис" - опис персонажа (портрет), опис відкритого простору (пейзаж), опис закритого простору (інтер'єр) - у науково-фантастичному тексті. Науково-фантастична література визначається як жанровий різновид художньої літератури, націлений на словесно-художнє зображення фантастичного світу як реально існуючого з дотриманням головного прийому остранення. Ефект чужинності, ірреальності зображеного світу в науково-фантастичній літературі досягається двома основними засобами: за рахунок відповідного конструювання референтного простору (що зображено) і за рахунок засобів його вербалізації (як зображено). Дослідження підтвердило жанрово детермінований характер портретних і просторових описів, що виявляється кількісними і якісними особливостями. Референтний простір науково-фантастичного тексту, предмети і істоти, які його складають, будується за принципом відхилення від норми, закону і стандартів людського буття. Особливості вербалізації референтного простору в науково-фантастичному тексті виявляються в численних структурах хезитації, порівняльних конструкціях, описових замість таксономічних номінацій, у використанні лексичних одиниць, що підкреслюють чужинність, незвичайність і частіше усього неприйняття автором (оповідачем) референтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

      
10.

Рябець Л.В. 
Словозміна іменника в говірках центральнополісько-середньонаддніпрянської суміжності: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Рябець ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена системному описові словозміни іменника говірок перехідної між північним та південно-східним наріччями діалектної зони. У дисертації створено модель опису діалектної субстантивної словозміни з урахуванням морфонологічних типів основи; досліджено тенденції розподілу іменників за словозмінними типами, з'ясовано характер словозміни перехідної середньонаддніпрянсько-поліської зони. Систематизація й аналіз зібраного матеріалу дозволили змоделювати для досліджуваних говірок інваріант словозміни іменників, який охоплює 25 типів та 3 граматикатикалізовані парадигми. Розподіл іменників за словозмінними типами в різних говірках може бути використаний як релевантна ознака типології говірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Куцевол М.Л. 
Мінералогія каменесамоцвітної сировини групи кварцу з кори вивітрювання ультрабазитів Українського щита (Середнє Побужжя): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / М.Л. Куцевол ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1999. — 17 с. — укp.

Вивчені умови локалізації, морфологія, текстура та мінералогія агатів, яшм та хлоритовміщуючого халцедону (плазми), встановлених в корі вивітрювання серпентинітів Середнього Побужжя. Наведені відмітні особливості вивчених агатів від аналогічних мінеральних агрегатів, що утворюються у вулканічних породах. Досліджена жильна мінералізація кори вивітрювання ультрабазитів (з якою пов'язані самоцвіти), виділені морфогенетичні типи жил. Визначений механізм утворення мінеральних агрегатів, що складають самоцвіти. Розроблена гемологічна класифікація каменесамоцвітної сировини, надані практичні рекомендації щодо її обробки та використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.33(45УКР)-42

Рубрики:

      
12.

Ткаченко С.А. 
Роль морфології фронту кристалізації в процесах вирощування монокристалів корунду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.А. Ткаченко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію фронту кристалізації кристалів корунду, вирощених з розплаву з використанням різних методів. Показано, що за умов, коли кристал не може прийняти рівноважну форму, фронт кристалізації завжди має осередкову структуру, утворену елементами рівноважного кристала. У цьому причина постійної осередкової шорсткості фронту кристалізації та нормалізації механізму росту. Виявлено, що під час переохолодження осередковий фронт кристалізації перетворюється на скелетний і далі - на дендритний. Доведено, що скелетна морфологія фронту кристалізації є однією з основних причин утворення газових включень. Для методу Степанова розроблено технологічні рішення і конструкції формоутворювачів, які гарантують одержання якісних кристалів без газових включень і блоків. Побудова рівноважних, осередкових, скелетних та дендритних форм корунду проявляє загальні закономірності, характерні також для інших кристалів, тому результати, отримані під час проведення досліджень процесів росту корунду, можна застосовувати для вирощування інших кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.2
Шифр НБУВ: РА310193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ласунова С.В. 
Розвиток описового мовлення старших дошкільників засобами української народної іграшки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.В. Ласунова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено низку нових підходів до проблеми формування творчих і репродуктивних різновидів опису з урахуванням емоціогенності предмета опису та ситуації мовлення. Виявлено складну систему непрямих залежностей між показниками зв'язності мовлення, емоціогенністю ситуації висловлювання та оригінальністю створених ідеальних моделей предмета висловлювання. Запропоновано експериментальну модель розвитку описового мовлення дітей старшого дошкільного віку засобами української народної іграшки. Визначено педагогічні умови та стадії розвитку зв'язного монологічного описового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910.33 + Ч411.382.1
Шифр НБУВ: РА308567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Костюк І.В. 
Олександр Грушевський - літературний критик та історик літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Костюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено літературознавчу спадщину О.Грушевського та його місце в історії українського літературознавства. Через пошук і вивчення літературно-критичних та історико-літературних праць дослідника, аналіз суспільно-політичних чинників та обставин його життя зроблено спробу всебічного розгляду наукового доробку; досліджено ідейно-естетичні критерії, які виражають громадянську позицію критика та його літературну програму; обгрунтовано метод О.Грушевського - літературного критика та історика літератури; показано жанрово-тематичну різноманітність його літературознавчої спадщини, особливостей осмислення окремих творів письменника, літературного процесу загалом; досліджено співвідношення публіцистичності з літературним аналізом. Методологічну базу дослідження зумовила специфіка аналізованого матеріалу: філологічно-описовий, порівняльно-історичний, статистичний, контекст-аналітичний методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4Укр)6д Грушевський О.
Шифр НБУВ: РА311009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Гаргін В.В. 
Функціональна морфологія щитовидних залоз плодів та новонароджених від матерів з окремими видами екстрагенітальної патології, гестозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.В. Гаргін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патоморфологічних особливостей щитовидної залози на ранніх етапах ембріогенезу з позиції системи "мати - плацента - плід" під впливом ускладненого перебігу вагітності у матерів із гестозом, цукровим діабетом, гіпертензією. Виявлено ознаки порушення тканини щитовидної залози. Поряд зі збільшенням розмірів та маси органа, під час комплексного дослідження спостерігались зміни у фолікулярному епітелії, гістохімічних реакціях у колоїді, клітинній цитоплазмі та ядрах, формування імунних комплексів, ознаки активації колагеноутворення. Ознаки гіпофункції органа, що спостерігались, пояснюють деякі клінічні прояви у таких новонароджених. Ступінь морфологічних проявів зумовлена рівнем тяжкості й тривалості патологічного стану матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213 + Р733.415.12-2
Шифр НБУВ: РА308041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Каменєва О.П. 
Мухи-стрічкокрилки (Diptera, Ulididae) Палеарктики (фауна, морфологія, систематика): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.П. Каменєва ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше проведено спеціальне фауністичне та біотаксонімічне дослідження родини Ulididae Палеарктики, основні положення якого викладено в 9 наукових публікаціях. У складі палеарктичної фауни встановлено 209 видів з 17 родів. Детальне вивчення морфологічних особливостей дозволило виявити нові діагностичні ознаки та застосувати їх з метою вдосконалення класифікації стрічкокрилок. Запропоновано поділ родини на триби: 2 з них, Seiopterini та Myennidini, описано автором, для 5 інших встановлено новий статус і переглянуто межі. Здійснено таксонімічну ревізію найважливіших родів і груп видів улідіїд Палеарктики. Визначено, що 3 родові та 6 видових назв є молодшими синонімами. Описано 8 нових видів і новий підрід. Встановлено 7 нових комбінацій, одну назву відновлено з синонімів та запропоновано замінні назви для двох омонімів. Відзначено, що назва Ulididae - старша валідна назва родини, яку потрібно використовувати замість Otitidae. Проаналізовано географічне поширення стрічкокрилок. Детально висвітлено практичне і господарське значення групи. Розроблено з залученням нових даних таблиці для визначення підродин, триб, усіх родів і видів стрічкокрилок Палеарктики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262Uli,022
Шифр НБУВ: РА310521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бутиріна М.В. 
Комунікативні фактори функціонування публіцистичних текстів (на матеріалі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.В. Бутиріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади масової комунікації (на прикладі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"). Масив текстів, який раніше вивчався в хронікально-описовому аспекті, проаналізовано в контексті теорії комунікації. Методологія комунікативної репрезентації журналістського тексту, запропонована як доповнення до загальноприйнятого висвітлення історико-журналістського матеріалу, дає змогу в повному обсязі розглянути екстралінгвістичне "буття" публіцистичного виступу, розшифрувати не лише поверхневі значення, але й імпліцитно виражені. Ідентифіковано низку жанроутворювальних факторів публіцистики, а також виявлено метатекстові елементи, які є передумовою задовільного перебігу процесу комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161
Шифр НБУВ: РА313497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Баранська О.М. 
Ліричний герой та літературна особистість Я.П.Полонського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.М. Баранська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично узагальнено конкретні (теоретико-літературні, психологічні, літературно-історичні) спостереження функціональної взаємозалежності категорій "ліричний герой" і "літературна особистість". Визначено міру співвідношення умовно-поетичного та біографічного, психологічного та традиційно-літературного в структурі художнього образу (ліричного героя) у творах Я.П.Полонського, зважаючи на його хронологічні трансформації 1840 - 1890-х рр. і життєтворчі тенденції. Реконструктивний підхід до формування літературно-історичного та "життєвого" образу поета вимагав залучення контекстуальних (історико-літературних, біографічних, у тому часлі архівних) даних. Специфіка художнього побутування ліричного героя першого періоду творчості зумовлена романтичними традиціями початку XIX ст., переважно - пушкінськими, а також індивідуально-психологічними та біографічними чинниками. Зміну соціально-етичних характеристик ліричного героя 1860 - 1890 рр. розглянуто у аспекті розвитку нових реалістичних тенденцій в російській поезії. Визначено рухомі фрагментарно-описові складники літературно-історичного образу поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)5-4Полонский Я.П.535
Шифр НБУВ: РА313744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Цоброва І.А. 
Методика навчання простого речення в основній школі (на матеріалі російської мови у порівнянні з англійською мовою): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.А. Цоброва ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено методику навчання одного з базових компонентів висловлювання - простого речення - в російській мові (РМ), зважаючи на координацію мовних навчальних дисциплін. Описано структурні типи простого речення в РМ, їх функціонально-стилістичні особливості. Проведено контрастивний аналіз структурних типів простого речення в РМ та англійській мові (АМ), виявлено деякі типологічні параметри різнограматично оформлених структур (РГОС) простого речення РМ і РГОС простого речення АМ. Визначено методичні параметри навчання простого речення РМ на основі синтезу системно-описового та комунікативно-діяльнісного підходів. Встановлено три етапи навчально-типологічної кореспонденції синтаксичних конструкцій РМ та АМ. Наведено комплекси вправ, які допомогають формувати мовленнєві граматичні навички і розвивають уміння вживати прості речення в різних видах мовленнєвої діяльності РМ на комунікативно-достатньому рівні. Розроблено на основі координації навчання РМ та АМ комплекси вправ, спрямовані на вживання подібних семантико-типологічних РГОС простого речення АМ у різних видах мовленнєвої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-912.322 + Ш143.21-912.322
Шифр НБУВ: РА314661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Коренєва Ж.Б. 
Неспецифічна резистентність і морфологія деяких органів імунної системи курей та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Ж.Б. Коренєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано захворюваність курей за умов птахівничих господарств. Вперше в Україні вивчено комплексну дію гумату натрію на неспецифічну резистентність і морфологічні зміни в органах імунної системи в онтогенезі в курей породи білий леггорн. Доведено практичну доцільність використання гумату натрію в дозі 10 мг на 1 кг маси тіла як фізіологічно адекватної у разі промислової технології вирощування курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.61-35
Шифр НБУВ: РА316308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського