Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПОДАТКОВУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Семенець Є.Я. 
Державне регулювання оподатковування АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Є.Я. Семенець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо вдосконалення оподаткування основних сфер АПК. Висвітлено методологічні підходи до визначення ролі та функцій оподаткування АПК - головного специфічного ланцюга національного господарства в системі державного регулювання. Досліджено стан системи оподаткування в Україні й інших країнах з різними моделями державного регулювання економічних процесів, які зумовлюють стратегію розвитку національного господарства. Показано економічні та соціальні наслідки ринкової трансформації АПК в Україні. Розкрито особливості оподаткування м'ясного підкомплексу України. Показано суперечливість і недосконалість заходів державного регулювання АПК під впливом світових продовольчих заходів. Обгрунтовано диференційні підходи стосовно державного регулювання з урахуванням впливу світових продовольчих ринків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 +
Шифр НБУВ: РА356880

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Зубашевський Н. П. 
Ранньодержавні інститути на Русі та у Скандинавії: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. П. Зубашевський ; НАН України ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз типологій історичного розвитку ранньодержавних владних інститутів руського полюддя та скандинавської вейцли й інституту данництва у процесах соціо- та політогенезу. Процеси виникнення, утвердження, розвитку, контекстуальної трансформації даних інститутів співвіднесено з послідовними типами соціально-політичних систем за переходу від родоплемінного до феодального суспільства у Східній та Північній Європі. Збалансоване поєднання прагматичних аспектів і соціально-політичних ритуалів у поліфункціональних комплексах систем полюддя і вейцли визначило ключову роль даних інститутів у формуванні історичних прототипів системи оподатковування, механізмах реалізації влади, легітимізації її інститутів. Порівняльний аналіз інститутів полюддя та вейцли, умов та особливостей виникнення і функціонування руських погостів і скандинавських хусабю дозволяє констатувати типологічну близькість історичного розвитку давньоскандинавського та руського регіонів, паралельність і синхронність процесів соціального та політичного розвитку на Русі й у скандинавських країнах протягом раннього та класичного середньовіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-5 + Т3(411)41-5
Шифр НБУВ: РА379413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лєхно О.І. 
Удосконалювання податкового менеджменту (на прикладі сільськогосподарських підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.І. Лєхно ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто досвід розвинених країн щодо створення оптимальних податкових систем. Подано оцінку сучасного стану податкової системи України. Визначено вплив рівня оподатковування на норму прибутку сільськогосподарських підприємств Криму, а також з'ясовано методику виявлення відхилень від оподатковування. Доведено, що на кризу в сільському господарстві України вплинула податкова політика, адже її фіксальна спрямованість призвела до створення громіздкої, нестабільної податкової системи, занепаду фінансового становища підприємств. Досліджено, що визначальний вплив на діяльність підприємств справляють непрямі податки: ПДВ (податок на додану вартість) і акцизи, а також нарахування на фонд заробітної плати, адже їх доля в структурі податкових платежів складає більше 80%. Значну увагу приділено перевірці та контролю з боку податкових інспекцій, які стимулюють підприємства до чесної роботи та своєчасного погашення податкових зобов'язань. Зазначено, що для стабілізації становища агропромислового комплексу урядом було запроваджено фіксований податок, який складає 10 загальнодержавних податків. На жаль, поява цього податку реально дозволить зменшити податковий тягар лише на 14%, проте завдяки мораторію на ПДВ, що діє до 2004 року та мораторію на фіксований податок до 2001 року сільське господарство може перебороти "податкову" кризу. Велику увагу приділено засобам відхилення від оподатковування, частина яких пов'язана з тіньовою економікою, але суперечливість податкового законодавства визначила появу цілком легальних засобів зменшення податкового тягаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У94Укр)261.413.45 + У9(4Укр-6Крм)261.413.45
Шифр НБУВ: РА308179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Куліш О.А. 
Фондовий ринок у системі економічні відносин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.А. Куліш ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми формування та розвитку фондового ринку в системі економічних відносин. Розкрито сутність понять "фондові цінні папери" та "фондовий ринок". Запропоновано класифікацію суб'єктів фондового ринку за функціональним критерієм і залежно від їх місця на фінансовому ринку. Структуровано основні економічні інтереси суб'єктів і відповідні їм протиріччя. Проаналізовано історичні тенденції розвитку світового фондового ринку. Досліджено роль і місце фондового ринку як механізму перерозподілу грошових ресурсів на виробничі цілі та засобу трансформації відносин власності. Вивчено систему зовнішніх і внутішніх факторів, що обумовлюють формування фондового ринку та його ефективність на сучасному етапі розвитку. Проаналізовано тенденції динаміки та сучасний стан фондового ринку України, встановлено причини його повільного розвитку, з урахуванням яких створено концепцію державної політики сприяння формуванню фондового ринку на макро- та мікрорівнях. Охарактеризовано систему важелів і стимулів ефективного пільгового оподатковування операцій з цінними паперами. Виявлено напрямки стимулювання розвитку інфраструктури фондового ринку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621 +
Шифр НБУВ: РА357536

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського