Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (1884)Реферативна база даних (50122)Книжкові видання та компакт-диски (5510)Журнали та продовжувані видання (285)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПРЕДЕЛЕНИ$<.>+<.>K=УДЕЛЬН$<.>+<.>K=ПОВЕРХНОСТ$<.>+<.>K=АЛМАЗН$<.>+<.>K=ПОРОШК$<.>+<.>K=МЕТОДИЧЕСК$<.>+<.>K=УКАЗАНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 527
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Безимянний Ю.Г. 
Акустичне відображення параметрів мезоструктури порошкових та композиційних матеріалів з дефектами і розробка методів прогнозування їх властивостей пружності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Ю.Г. Безимянний ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 47 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальну науково-технічну проблему виявлення кореляцій між вимірюваними акустичними величинами та параметрами мезоструктури реальних багатофазних матеріалів. Розроблено методи контролю та прогнозування їх властивостей. Вивчено закономірності формування акустичних полів у твердих тілах з багаторівневою ієрархічною структурою. Розроблено наукові засади керування інформативністю відображення в цих полях властивостей, структури та дефектності матеріалу. Запропоновано методологію синтезування акустичних методів контролю з підвищеною чутливістю вимірюваного параметра до конкретної властивості матеріалу. Обгрунтовано нетрадиційні діагностичні параметри акустичного поля. Установлено кореляційні залежності між його параметрами та характеристиками мезоструктури різних порошкових і композиційних матеріалів. Розроблено оригінальні методи та методики вимірювання й апаратуру, що дозволяють одержувати якісно нову або раніше недоступну інформацію про матеріали та вироби у процесі їх розробки, виробництва й експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + К391.91-1 +
Шифр НБУВ: РА348416

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Росоха С.В. 
Анімаційне комп'ютерне моделювання деяких процесів в задачах пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Росоха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено метод створення комп'ютерної анімації для дослідження динамічних процесів, складовими якої є нові способи визначення параметрів: струменя рідини на базі розв'язання системи алгебричних рівнянь за допомогою функції Ламберта; конструктивного оформлення пожежного димового сповіщувача на основі моделювання треків елементарних частинок; відбивальної системи для формування відбитої від циліндричної поверхні вибухові хвилі, фронти якої утворюють "короби"; конструкції прес-екструдера шляхом моделювання траєкторії частки речовини, яка переміщується у процесі обертання двох трикутників Релло, що постійно дотикаються. Результати роботи впроваджено в НВО "Екструдер" у процесі модернізації обладнання для виготовлення високоякісного вогнегасного порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325121

Рубрики:

      
3.

Гаврилів Г.М. 
Антенатальна та постнатальна профілактика карієсу зубів з застосуванням пектинвмісних речовин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Гаврилів ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено рецептуру "Пектодент"-порошку, "Пектодент"-мармеладу для різних вікових груп населення, зокрема, для дітей та жінок у період вагітності та лактації. Доведено, що комплексна протикарієсна дія даних пектинвмісних засобів гігієни порожнини рота ентерального вживання полягає у: високій очищуючій здатності засобів у разі безабразивної дії на емаль тимчасових і постійних зубів; виключенні цукру; антибактеріальній активності, яка проявляється без порушення якісного складу аутофлори порожнини рота; стимуляції салівації; дії пектинів, як коректорів адаптаційних можливостей стану порожнини рота до протикарієсних умов; обмеженні впливів негативних факторів зовнішнього середовища на організм у період інтенсивного розвитку та формування твердих тканин зубів. Установлено, що карієспрофілактична ефективність пектинвмісних гігієнічних засобів "Пектодент" становить від 35 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА325571

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Зеленський Д.Ю. 
Бетони, стійкі в умовах систем каналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.Ю. Зеленський ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі захисту систем каналізації від біогенної сірчанокислотної корозії. Обгрунтовано створення кислотостійких в'яжучих композицій з підвищеною водостійкістю за рахунок застосування кислототривкого наповнювача, що складається з висококремнеземистого порошку та тонкомеленого гранульованого металургійного шлаку. Зроблено термодинамічні розрахунки реакцій взаємодії рідкого скла з шлаковими мінералами у присутності кремнійфториду натрію, що показали найбільшу імовірність утворення лужних гідроалюмосилікатів та малорозчинного фториду кальцію. Розроблено склади кислототривких розчинів бетонів та замазок підвищеної водостійкості, що можуть бути використані як при зведенні нових, так і при ремонті діючих систем каналізації. Фізико-хімічні дослідження показали, що у традиційному кислототривкому в'яжучому розчині значним є вміст фториду натрію та присутні залишки кремнійфториду натрію, у модифікованому шлаком кислототривкому в'яжучому - фторид натрію повністю зв'язаний шлаком, залишків кремнійфториду натрію немає, присутніми є гідроалюмосилікати кальцію та натрію, а також гідросилікати кальцію. Натурні випробування в умовах підсклепінного простору міського колектора показали, що зразки модифікованого шлаком кислототривкого бетону за 4 роки експозиції не зазнали корозійних пошкоджень і мають найбільш високу корозійну стійкість. Розроблено технологічний регламент на виробництво труб з модифікованого кислототривкого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9

Рубрики:

      
5.

Шимко О.І. 
Вдосконалення режимів алітування для забезпечення високої жаростійкості виробів із вуглецевих сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.І. Шимко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію порошкового алітування листової низьковуглецевої сталі. Розроблено ресурсоощадну технологію виробництва оснащення для хіміко-термічної обробки (ХТО) з високою експуатаційною довговічністю. Розроблено принципи вибору матеріалу листових заготівок з низьковуглецевої сталі, які підлягають алітуванню, з урахуванням забезпечення в них високої жаростійкості та мінімальної деформації. Ці властивості досягаються за однакової глибини шару з обох боків за товщиною листа, за цього основний метал між алітованими шарами повинен придбати після алітування евтектоїдну структуру. З застосуванням математичного планування експерименту досліджено вплив режиму алітування та параметрів термоциклювання, що імітує роботу оснащення ХТО, на структурно-фазові зміни в алітованому шарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.664 + К651.641 +
Шифр НБУВ: РА360834

Рубрики:

      
6.

Гальчук Т. Н. 
Вдосконалення технології виготовлення матеріалів триботехнічного призначення із відходів машинобудівного виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Т. Н. Гальчук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічну схему одержання матеріалу у вигляді стального порошку зі шліфошламів з покращеними властивостями завдяки додатковим операціям обкочування та подрібнення. Одержаний порошок містить 94,5 - 97,3 % заліза та мінімальну кількість домішок. Хімічний склад і технологічні властивості одержаних порошків дозволяють використовувати їх для виготовлення деталей методом порошкової металургії. Доведено, що більш достовірно процес подрібнення порошків описується двопараметричними кінетичними рівняннями В. Товарова, Ж. Гундерманна, К. Разумова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К509
Шифр НБУВ: РА379473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Воробйов Ю.А. 
Вдосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного устаткування для реалізації процесів прокатки порошкових матеріалів на металевій підложці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.А. Воробйов ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологічні режими процесу прокатки порошкових матеріалів на металевій підкладці та конструктивні параметри механічного устаткування спеціалізованих прокатних станів. Розроблено детерміновані та імітаційні математичні моделі, що дозволяють розраховувати енергосилові параметри процесів ущільнення та калібрування прокатки порошкового матеріалу на металевій підкладці, а також прогнозувати вплив вихідних параметрів на основні показники якості готової металопродукції. Розроблено комп'ютерну систему розрахунку й автоматизованого проектування, яка дозволяє визначити раціональні режими прокатки порошкового матеріалу на металевій підложці як за умов забезпечення необхідної геометричної точності, рівня та ступеня стабільності щільності порошкового шару, так і у разі нерозшарування композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394.531
Шифр НБУВ: РА313637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бусол Л. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою курчат-бройлерів при застосуванні нанокомпозиту порошка феромагнетика: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Л. В. Бусол ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вплив згодовування кормів з нанокомпозиційним порошком феромагнетика термохімічного способу одержання у різних дозах на ріст і розвиток курчат-бройлерів. Встановлено фізіологічно обгрунтовані дози наноферомагнетика для курчат-бройлерів, визначено ветеринарно-санітарну характеристику продуктів забою курчат-бройлерів, вирощених з використанням кормів, які мають у складі нанокомпозит порошка феромагнетика в дозах 1 і 3 мг/кг корму. Доведено високу біологічну активність ультрадисперсних частинок заліза та відсутність можливості виникнення ризиків, пов'язаних зі зниженням продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11
Шифр НБУВ: РА374720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Матвіїшин Р. І. 
Взаємодія Ербію із перехідними металами (Co, Ni), Літієм та p-елементами IV групи (Si, Ge): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Р. І. Матвіїшин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Er-Co-Si та Er-Ni-Si при 870 К, а також Er-Li-Si та Er-Li-Ge за 470 К в повному концентраційному інтервалі. Встановлено характер взаємодії на деяких перерізах систем Er-{Co,Ni}-Li-{Si,Ge}. Досліджено методом монокристалу кристалічну структуру 22-х сполук, з яких 6 бінарних, 10 тернарних і 6 тетрарних. Вперше встановлено методом порошку кристалічну структуру сполуки ErLiSi. Розглянуто та виміряно магнітні й електричні властивості рядів ізоструктурних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.63-27 + Г534.512
Шифр НБУВ: РА371291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зелінський А.В. 
Взаємодія компонентів у потрійних системах U-{Fe, Co, Ni}-Ga: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А.В. Зелінський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511,0 + К235.043
Шифр НБУВ: РА375181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вербовицький Ю.В. 
Взаємодія компонентів у потрійних системах {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Ю.В. Вербовицький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено існування 9 нових тернарних сполук. Встановлено області гомогенності для сполук змінного складу. Описано кристалічну структуру для всіх тернарних сполук методом порошка та монокристал. Визначено електроопір для 6 синтезованих сполук та для 6 раніше відомих, які характеризуються металічним типом провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.4 + Г522.1 +
Шифр НБУВ: РА329667

Рубрики:

      
12.

Глухий В.В. 
Взаємодія компонентів у системах U - {Co, Ni, Cu} - In та споріднених до них: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.В. Глухий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами досліджень побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем U - {Co, Ni, Cu} - In за температури 870 К у повному концентраційному інтервалі. У цих та споріднених системах U, Th - {Ni, Cu, Pd} - In, Sn виявлено існування семи нових тернарних сполук (для однієї відомої знайдено ще дві поліморфні модифікації), для восьми - за методами монокристалу та порошку встановлено кристалічну структуру, для однієї - частково. Вивчено залежності магнітної сприйнятливості, питомого електроопору, питомої теплоємності та відносного видовження зразка від температури, намагніченості від напруженості магнітного поля для двох сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.4 + К230.63 +
Шифр НБУВ: РА327364

Рубрики:

      
13.

Зелінська О.Я. 
Взаємодія цинку з рідкісноземельними металами (La, Ce, Sm, Gd, Tb) та кобальтом: фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та деякі фізичні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Я. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодії компонентів у потрійних системах {La, Ce, Sm, Gd, Tb}-Co-Zn. На підставі методів рентгенофазового та локального рентгеноспектрального аналізів, а також диференційної сканувальної калориметрії побудовано ізометричні перерізи діаграм стану даних систем у 470 К у повному концентраційному інтервалі. Доведено існування 2-х відомих та знайдено 28-ми нових тернарних сполук. Для усіх знайдених сполук за допомогою методу порошку та монокристала визначено кристалічну структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.412/413-2 +
Шифр НБУВ: РА322238

Рубрики:

      
14.

Мохун С.В. 
Взаємозв'язок структури і дифузійних параметрів водню у гідридотвірних матеріалах (V, Nb, Ta, Dd - Fe - B): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.В. Мохун ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 21 с. — укp.

На підставі результатів дослідження процесу сорбції - десорбції водню запропоновано методику наближеної оцінки коефіцієнту дифузії водню у порошкових гідридотвірних матеріалах, що дозволило вперше визначити D у порошкових сплавах системи Dd - Fe - B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32 +
Шифр НБУВ: РА358325

Рубрики:

      
15.

Янчук І.Б. 
Взаємозв'язок структурних особливостей вуглецевих матеріалів з їх оптичними та механічними властивостями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Б. Янчук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження впливу умов одержання та модифікації вуглецевих матеріалів на їх структурну досконалість, оптичні та механічні властивості. Вивчено полікристалічні алмазні й аморфні алмазоподібні вуглецеві плівки та нанопористі вуглецеві компоненти з використанням методів комбінаційного розсіювання світла та дослідження анізотропії електричного опору. Установлено, що попереднє нанесення алмазних нанопрекурсорів на поверхню підкладки сприяє підвищенню структурної досконалості та твердості осаджуваної алмазної плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Щербина С.В. 
Вивчення просторово-часової структури сейсмічності методами фрактального і кластерного аналізу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / С.В. Щербина ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 13 с. — укp.

Диссертация посвящена разработке нового и модернизации имеющихся методов изучения пространственно-временной структуры сейсмичности. Разработан новый метод выделения связанных событий, модернизированы методы определения типа группирования совокупности землетрясений, оценки ее пространственно-временной неоднородности и кластерного анализа путем переноса этих методов из пространственной и временной областей в пространственно-временную. При применении этих методов к конкретной совокупности землетрясений получены новые свойства сейсмичности как процесса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР7-6КРИ)9

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Корженко С.В. 
Визначення геометричної форми та відносного об'єму ущільненої речовини в корпусі порошкового вогнегасника: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Корженко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі діагностики та прогнозування працездатності порошкового вогнегасника, з'ясовано причини грудкування, властивості та природу твердої речовини, що утворюється внаслідок ущільнення вогнегасного порошку. Розглянуто апаратні схеми й алгоритми реконструкції об'єктів, які використовуються в промисловій комп'ютерній томографії. На базі R-функцій розроблено метод визначення геометричного об'єкта за інформаційними проекціями Радона та алгоритмічне забезпечення з'ясування геометричної форми об'єкта для середовища математичного пакета MatLab. Створено математичне забезпечення рентгенівського симулятора SLS-9 та перевірено вірогідність складених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59 +
Шифр НБУВ: РА332164

Рубрики:

      
18.

Найденко А.Г. 
Визначення надійності різців з алмазних композиційних НТМ шляхом реєстрації та аналізу акустичної емісії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.Г. Найденко ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення надійності різців з алмазних композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) у процесі точіння шляхом реєстрації та аналізу сигналів акустичної емісії, зумовлених зносом різального інструменту (РІ) на прикладі процесів точіння силумінів різцями, оснащеними алмазно-твердосплавними пластинами (АТП). За умов зазначених процесів зареєстровано сигнали акустичної емісії з найменшим спотворенням з зони різання за рахунок застосування нової конструкції різця та широкосмугового датчика, розміщеного безпосередньо в місці контакту з передньою поверхнею різальної пластини. Встановлено зв'язок між обвідною високочастотного сигналу акустичної емісії та показниками надійності різців - зносом на задній поверхні та параметром шорсткості обробленої поверхні за допомогою попередньо навченої та оптимізованої штучної нейронної мережі. За цього середня відносна похибка визначення показників надійності становила від 6 до 12 % у порівнянні з прямими вимірюваннями. З використанням доопрацьованої методики розрахунку ймовірності руйнування різців з урахуванням криволінійної форми різальної кромки АТП виявлено, що під час точіння силумінів для зниження небезпечних напружень в АТП, які зумовлюють зменшення надійності різця за показником ймовірності його руйнування, необхідно уникати глибин різання, менших за 0,1 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-1 +
Шифр НБУВ: РА363792

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Тищенко О.М. 
Визначення особливостей зміни вогнегасної ефективності порошків при гасінні полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Тищенко ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

На прикладі розробленої експериментальної установки встановлено, що у випадку зменшення вмісту кисню в газоповітряному середовищі вогнегасна ефективність порошків зростає та перебуває в лінійній залежності від його концентрації. У процесі збагачення киснем газоповітряного середовища вогнегасна ефективність порошків змінюється в поліноміальній залежності від його концентрації. Встановлено, що порошки ефективно інгібують полум'я у випадку концентрації кисню в межах 30 - 33 %, найбільш ефективні за таких умов порошки на основі хлориду калію. Розроблено математичну модель визначення коефіцієнта неадитивності, який характеризує залежність вогнегасної ефективності бінарних порошкових сумішей від їх складу та зміни концентрації кисню. Доведено, що бінарна суміш порошків на основі бікарбонату натрію та хлориду калію у межах рівнозначних співвідношень проявляє неадитивні синергічні властивості та з максимальною ефективністю інгібує полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА311185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Шкоруп О.І. 
Визначення раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин для підвищення ефективності пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.І. Шкоруп ; Держ. Макіїв. н.-д. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та розв'язання науково-технічної задачі, що полягає в визначенні раціональних параметрів комбінованої подачі вогнегасних речовин (одночасна, одночасно-послідовна, послідовно-одночасна), розробці нового ручного та лафетного стволів комбінованої їх подачі, особливістю яких є коаксіальність порошкового та водяного струменів (порошковий струмінь виходить зі ствола закільцьованим водяним струменем), створенні технічних засобів комбінованої подачі та тактичних прийомів комбінування подачі даних речовин зі штатної пожежної техніки для гасіння пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325594

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського