Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (223)Книжкові видання та компакт-диски (315)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСЕТИНСЬК$<.>+<.>K=ГАНН$<.>+<.>K=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Челюбеєв В.М. 
Вплив контактних неоднорідностей на електричні характеристики діодів Ганна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / В.М. Челюбеєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено двомірну картину межі поділу катодних контактів з напівпровідником та показано, що ступінь її неоднорідності визначає форму вольтамперної характеристики (ВАХ) та пробивну напругу діодів. Розроблено діоди Ганна з кільцевими катодним контактами та методику аналізу відказів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.2-01 +
Шифр НБУВ: РА321743

Рубрики:

      
2.

Кременецька Я.А. 
Вплив структури контактів на характеристики приладів НВЧ та пристроїв на їхній основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Я.А. Кременецька ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено характеристики пристроїв НВЧ залежно від структури контактів діодних активних елементів і встановлено вимоги до них, що підвищують робочу частоту. Методом моделювання структури контактів обгрунтовано можливості підвищення ефективності НВЧ приладів, генерації електромагнітних коливань у діапазоні 100 - 1 000 ГГц й обгрунтовано шляхи створення нових типів НВЧ пристроїв. Запропоновано апроксимації імпедансних характеристик ДГ і ЛПД, в яких враховано розходження у виборі структури кристала та режиму роботи для генераторних і підсилювальних діодів, а також необхідність зміни структури кристалів у разі збільшення частоти. Розроблено схему синтезатора-генератора сітки частот на базі кварцового генератора та двох генераторів Ганна: опорного високостабілізованого та широкосмугового, що перестроюється керуючим сигналом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5 +
Шифр НБУВ: РА358411

Рубрики:

      
3.

Бажан О.М. 
Гендерні моделі характеротворення в прозі Марка Вовчка та Ганни Барвінок: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Бажан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано прозу М. Вовчка та Г. Барвінок із застосуванням гендерних і феміністичних підходів, поетику характеротворення й описано її інструментарій в українському та європейському літературному контекстах (ЛК). Висвітлено процес еволюції та модифікації фемінізму та гендеру у ЛК, визначено їх своєрідність у творчості українських письменниць, гендерний розподіл ролей у їх прозі, моделі та поетику творення характерів та її інструментарій. Розкрито "соціокультурний феномен" статі на основі вісьмох моделей характеротворення, спільними для творчості М. Вовчка й Г. Барвінок, за допомогою засобів гендерного психологізму у контексті гендерної проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Вовчок,М.534 + Ш5(4УКР)5-4Барвінок,Г.534
Шифр НБУВ: РА370280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чупира С.М. 
Електронні процеси у напівпровідниках в умовах фото-Ганн-ефекту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.М. Чупира ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено умови виникнення випадкового контакту ізочастотних поверхонь двох хвиль просторово-часових збурень за наявності фото-Ганн-ефекту (ФГЕ). Здійснено припущення, що під дією електричного поля та за умов зміни концентрації домішки цей контакт може зумовлювати явище конічної рефракції хвиль у досліджених напівпровідниках. У лінійному за флуктуаціями освітлення наближеннями побудовано теорію фотовідгуку носіїв за умов ФГЕ. Детально проаналізовано фотовідгук за умов ФГЕ для межових випадків режимів генератора напруги та струму. Показано, що для напівпровідника з параметрами n-GaAs фотовідгук електронної підсистеми має вибірковість за частотою, інтенсивністю освітлення та концентрацією легувальної домішки. Зроблено припущення, що область просторово-неоднорідного розподілу об'ємного заряду за умов освітлення здійснює різний вклад у величину фотовідгуку залежно від довжини зразка. Показано, що вигляд просторово-часового розподілу внутрішнього електричного поля в k-просторі різний залежно від інтенсивності падаючого світла. Початок перехідної області визначається концентрацією легувальної домішки, а її ширина - напруженістю прикладеного електричного поля. Установлено, що для напівпровідника з параметрами n-GaAs за умов ФГЕ з урахуванням другої та третьої гармонік розкладу в ряд просторово-часових розподілів напруженості електричного поля та концентрації носіїв заряду значення показника заломлення світла DELTA n для режиму сильної інтенсивності більші у 1,3 - 1,5 разів, а для режиму слабкої інтенсивності лазерного освітлення - у 3 - 4 рази у порівнянні з оцінками, що одержуться в одногармонійному (лінійному) наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 + В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА348815

Рубрики:

      
6.

Куземко О.М. 
Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Куземко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано вибір фізичної еквівалентної схеми польового транзистора Шотткі (ПТШ) з урахуванням ефекту Ганна. Досліджено імпедансні характеристики чотириполюсників на основі комбінованих динамічних негатронів на основі ПТШ, що дозволило визначити характер перетворення імпедансу негатрона у частотній області за будь-яких значень перетворювального імітансу. Визначено межі керування та межі стабільної роботи узагальнених перетворювачів імітансу (УПІ) залежно від режиму живлення та температури. Показано, що динамічні негатрони є багатофункціональними елементами, використання яких дозволяє покращити технічні характеристики елементів і пристроїв автоматики. Розроблено та досліджено електрично керовані активні індуктивності, паралельні та послідовні коливні контури, активні фільтри, генератори гармонійних коливань, високочастотні комутатори й атенюатори, помножувачі індуктивності, які можна виготовити як напівпровідникові інтегральні схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043.2 +
Шифр НБУВ: РА352249

Рубрики:

      
7.

Осетинський А.Й. 
Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / А.Й. Осетинський ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут касації у сфері господарської юрисдикції, проаналізовано його правову природу, зміст, значення, визначено шляхи законодавчого удосконалення й упорядкування практики застосування. Висвітлено досвід інституціонального забезпечення касації у праві сучасних зарубіжних країн. Наведено характеристику організаційно-правових засад побудови касаційної інстанції господарської юрисдикції, визначено її роль і місце у судовій системі України, обсяг повноважень, кадрових і організаційних форм забезпечення діяльності. Розкрито функціональні засади діяльності касаційної інстанції з перегляду судових рішень у господарських справах, розглянуто судове тлумачення як її змістову складову. Значну увагу приділено проблемам реалізації інших функцій касаційної інстанції. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства про судоустрій і положень госоподарсько-процесуального права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)176.2 +
Шифр НБУВ: РА339857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Євтєхов Є.В. 
Порівняння залізисто-кременистих і вміщуючих формацій Східно-Ганнівської смуги та Саксаганського району Криворізького басейну (на прикладі Ганнівського родовища та родовища шахти ім. В.І.Леніна): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Є.В. Євтєхов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто кореляцію залізовмісних розрізів Ганнівського родовища та родовища шахти ім.В.І.Леніна з метою уточнення вікового та стратиграфічного співвідношення метавулканогенно-осадової товщі Саксаганського та Північного району Кривбасу. Розроблено єдину модель комплексної оцінки залізорудних родовищ Кривого Рога. Обгрунтовано належність Ганнівського родовища до залізисто-кременистої метауль-трабазит-базитової формації верхнього архею, а родовища шахти ім.В.І.Леніна - до залізисто-кременистої сланцевої формації раннього протерозою. Встановлено, що розрізи родовищ шахти ім.В.І.Леніна та Ганнівського утворились асинхронно в різних структурно-фаціальних зонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451-0(45УКР-4ДНІ) + Д59(45УКР-4ДНІ)451
Шифр НБУВ: РА315393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Подзігун В.І. 
Творчість Ганни Барвінок в українському літературному процесі другої половини XIX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.І. Подзігун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено цілісне та системне дослідження творчості Г.Барвінок (художньої прози, мемуаристики, епістолярію). Розглянуто романтичноцентричні моделі прози письменниці у контексті української "філософії серця" (кордоцентризму). Визначено вплив даної філософії на проблематику та поетику творів малої прози Г.Барвінок. Досліжено реалізмоцентричні твори, їх жанрові модифікації, прийоми сюжето- та характеротворення. Підкреслено значення та роль фольклорних джерел, розглянуто форми їх використання, контамінації з авторським текстом. З'ясовано характер і значення мемуарної спадщини й епістолярію Г.Барвінок для глибокого осягнення світосприйняття письменниці та розкриття характеру епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Барвінок, Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА344585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Федорова І.А. 
Технологічна мінералогія відходів збагачення Північного гірничозбагачувального комбінату Криворізького басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / І.А. Федорова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено мінералогічний склад лежалих хвостів Північного гірничозбагачувального комбінату (ПнГЗКу), які у придамбовій частині хвостосховища комбінату утворюють техногенний поклад залізних руд, що за природою є близькі до розсипних. За результатами кількісних мінералогічних розрахунків і хімічних аналізів показано, що якісні показники техногенної сировини близькі до відповідних показників первинних залізних руд Первомайського та Ганнівського родовищ, які розробляються ПнГЗКом. Наведено дані про закономірності зміни гранулометричного та мінерального складу лежалих хвостів у напрямках: вздовж дамби хвостосховища та від дамби до його центральної частини. За результатами топомінералогічних досліджень виділено техногенний залізорудний поклад шириною 300 - 500 м від дамби вглиб хвостосховища. На підставі даних, одержаних за мінералогічних досліджень лежалих хвостів розроблено оптимальну технологію їх повторного збагачення. Здійснено мінералого-технологічні експерименти з використанням магнітної та гравітаційної технологій. Показано, що мінералогічні особливості техногенної залізорудної сировини обумовлюють найбільшу ефективність гравітаційної або комбінованої гравітаційно-магнітної технології, їх використання дає змогу одержати концентрат зі вмістом заліза 67 - 68 %. Зазначено, що одержані результати дозволяють оцінити придамбову частину хвостосховища як поклад високоякісної та перспективної техногенної залізорудної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И419,323 +
Шифр НБУВ: РА334752

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Ковальчук Л.М. 
Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища Криворізького басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Л.М. Ковальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто локалізацію, морфологію покладів гранатвмісних сланців, їх мінералогічну зональність, морфологію й анатомію кристалів граната, особливості поведінки граната та інших породотвірних мінералів у процесі збагачення гранатвмісних сланців. Виділено два типи гранатвмісних сланців - невивітрені та вивітрені. Доведено, що за мінералогічними показниками оптимальною для збагачення невивітрених гранатвмісних сланців є комбінована магнітно-гравітаційна технологія, вивітрених - гравітаційна. За результатами мінералого-технологічних експериментів показано, що за тріщинуватістю, вмістом граната, гранулометричним складом та іншими параметрами гранатовий концентрат Ганнівського родовища відповідає вимогам світового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР5-4ДНІ) + Д59(45УКР5) +
Шифр НБУВ: РА323077

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Карпенко С. В. 
Топомінералогія залізисто-кременистої формації Ганнівського родовища Криворізького басейну: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.20 / С. В. Карпенко ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Продуктивну товщу Ганнівського родовища Криворізького басейну представлено п'ятим і шостим залізистими горизонтами саксаганської світи, які складені покладами бідних магнетитових руд різного походження. Зазначено, що кількісно переважають метаморфічні руди, другорядне значення мають продукти натрієвого метасоматозу, контактово-метасоматичних, гіпергенних змін. Для всіх рудних покладів характерна мінералогічна зональність - аутигенно-метаморфогенна для розрізів п'ятого і шостого залізистих горизонтів, а метасоматична - для тіл натрієвих метасоматитів. Відповідно до мінералогічної зональності закономірно змінюються морфологічні показники індивідів і агрегатів рудотвірних мінералів, їх хімічний склад і фізичні властивості. Це обумовлює відповідні зміни технологічних показників магнетитових руд. Результати топомінералогічних і технологічних досліджень використано як основу для розробки мінералогічної та технологічної карт родовища, що використовуються за оперативного та перспективного планування гірничодобувних робіт, для складання схем оптимального усереднення залізних руд перед подачею їх на збагачувальні фабрики з метою підвищення якості залізорудного концентрату та зменшення втрат заліза у відходах збагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР4-4ДНІ)21-42 + Д59(45УКР4-4ДНІ)451
Шифр НБУВ: РА380823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Томчук Л. В. 
Феномен жіночого письменства в українській літературі кінця XIX та початку XX століть: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01,10.01.06 / Л. В. Томчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано жіночу літературну творчість кінця XIX та початку XX ст. З'ясовано особливості жіночого письма, тендерні аспекти, досліджено образ жінки в суспільному та культурному житті, а також виявлено характерні для свого часу проекції жіночої ідентичності. До аналізу залучено художню прозу та документалістику (епістолярій та мемуари) українських авторок Н. Кобринської, Олени Пчілки, У. Кравченко, О. Кобилянської, Л. Яновської, Н. Кибальчич, Лесі Українки, Є. Ярошинської, Н. Романович-Ткаченко, Ганни Барвінок, X. Алчевської та Грицька Григоренка. Ці письменниці розвивали традиції попередників і розширювали горизонти рідної літератури, впроваджували нові теми, мотиви та засоби художнього відображення дійсності. У поетиці фемінної творчості наголошується її сповідальність, психологізм, розглянуто архетипні образи та хронотопи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-307
Шифр НБУВ: РА381279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ганніченко 
Формування комунікативної компетенції майбутніх економістів засобами дидактичної гри у процесі мовної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Тетяна Анатоліївна Ганніченко ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА365838

Рубрики:

      
15.

Осетинська Г.А. 
Цивільно-правовий захист прав споживачів за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.А. Осетинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито загальні засади, підстави, способи захисту прав споживачів у сфері надання послуг. Визначено коло суб'єктів споживчих правовідносин, елементи механізму захисту прав споживачів, особливості застосування цивільно-правової відповідальності. Проаналізовано певні види споживчих договорів (роздрібної купівлі-продажу, побутового прокату, побутового підряду, про надання послуг). На підставі проведеного аналізу розроблено пропозиції щодо вдосконалення додаткових гарантій захисту споживачів у сфері надання послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206 + Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА345607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Стрельцов В. О. 
Геологія покладів рибекітизованих магнетитових кварцитів Криворізького басейну / В. О. Стрельцов. — Б.м., 2020 — укp.

Стрельцов В.О. Геологія покладів рибекітизованих магнетитових кварцитів Криворізького басейну – на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.11 – геологія металевих і неметалевих корисних копалин.– Державна установа «Інститут геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України», Київ, 2020.Залізорудні рибекітові метасоматити – найбільш поширений різновид натрієвих метасоматитів Первомайського, Ганнівського, Жовторіченського, Артемівського, Петрівського та інших родовищ Кривбасу. Вони складають 91% від загальної кількості метасоматично змінених бідних магнетитових руд; відповідний показник егіринових метасоматитів – 8%, альбітових – 1%. Продуктивна товща Первомайського родовища на 40% складена рибекітовими метасоматитами. Для їх тіл характерна зональність, яка формувалась внаслідок різної інтенсивності рибекітизації магнетитових кварцитів. У розрізах метасоматичних тіл фіксуються закономірні зміни мінерального, хімічного складу, структури, текстури та інших властивостей бідних магнетитових руд. Загальною тенденцією було суттєве спрощення їх мінерального складу зі зростанням інтенсивності метасоматичних змін через заміщення рибекітом квар-цу, гематиту, другорядних мінералів; магнетит також частково заміщувався рибекітом; кумінгтоніт псевдоморфно заміщувався магнезіорибекітом. Відбувалось вдосконалення морфології, анатомії індивідів і агрегатів магнетиту. Зміна складу та структурна, текстурна перебудова магнетитових кварцитів обумовили закономірні зміни показників їх збагачення: як позитивних (зростання вмісту заліза в складі одержуваного концентрату з 66-67 до 68-69 мас.%), так і негативних (зменшення виходу концентрату з 52-53 до 40-41%, зростання вмісту заліза в складі відходів збагачення з 8-9 до 20-21 мас.%). Результати роботи використовуються для корегування існуючої геолого-технологічної класифікації руд Первомайського, Ганнівського та інших родовищ метасоматично змінених магнетитових кварцитів, актуалізації методів картування рудних покладів.Ключові слова: залізисто-кремниста формація, Криворізький басейн, рибекітові метасоматити, геологія, склад і збагачуваність руд.^UStreltsov V.О. Geology of riеbeсkitized magnetite quartzites deposits in Kryvyi Rih basin – manuscript copyright.Thesis for a Candidate Degree in Geological Sciences, specialty 04.00.11 – Geology of metallic and non-metallic minerals.– State Institution «Institute of Environmental Geochemistry of the National Academy of Sciences of Ukraine», Kyiv, 2020.Ferriferous riеbeсkite metasomatites represent the most common variety of sodium metasomatites of Pervomayske, Hannivkа, Zhovtа Richkа, Artemivkа, Petrove and other Kryvbas deposits. They account for 91% of the total metasomatically altered low-grade magnetite ores; the amount of аegіrine metasomatites is 8%, albite metasomatites one is 1%. 40% of the Pervomaiskе deposit productive strata сonsist of riеbeсkite metasomatites. Zonation is considered to be a typical feature for their bodies, it was formed as a result of varying degree riebeckitization of magnetite quartzites. Regular changes in the mineral, chemical composition, structure, texture and other properties of low-grade magnetite ores are noticed іn the sections of metasomatic bodies. There was a general tendency towards a significant simplification of their mineral composition with increasing intensity of metasomatic changes due to the replacement of quartz, hematite, minor minerals with riеbeсkite; magnetite was also partially replaced with riеbeсkite; cummingtonite was pseudomorphically replaced with magnesioriеbeсkite. The morphology, anatomy of the individuals and aggregates of magnetite were improved. The change in composition, structurе and texturе alteration of magnetite quartzites caused regular changes in their beneficiation indexes: both positive (increase in iron content in the obtained concentrate from 66-67 to 68-69 mass.%) аnd negative (decrease in concentrate yield from 52-53 to 40-41%, increase in the iron content in the beneficiation waste from 8-9 to 20-21 mass.%). The results of the work are used to improve the existing geological and technological classification of ores of Pervomayskе, Hannivkа and other deposits of metasomatically modified magnetite quartzites, and to update methods for ore mapping.Key words: banded-iron formation, Kryvyi Rih basin, riеbeсkite metasomatites, geology, ore composition and ore preparation characteristics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бурич Л. А. 
Сучасна українська колумністика: типологічні та формально-змістові моделі / Л. А. Бурич. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації систематизовано методологічні підходи до вивчення феномену колумністики, охарактеризовано критерії ідентифікації авторської колонки в друкованих і мережевих виданнях, осмислено роль колумніста в конструюванні авторської картини світу, інтерпретовано поняття «колонка», «колумністика» та «колумніст», розглянуто наявні типології колонок в українських і зарубіжних працях та на основі 20 медіаресурсів представлено типологічну парадигму сучасної української колумністики. За колонками Любомира Гузара, Юрія Макарова, Ганни Маляр та Майкла Щура виокремлено й проаналізовано такі формально-змістові моделі колумністики: синкретична форма, гнучка композиція, різний обсяг, суб'єктивність, діалогізація, інтертекстуальність, автобіографічно-мемуарні вкраплення, полемічна тональність, аргументованість, деталізація, афористичність, образність, експресивність і відвертість нарації. Акцентовано на суб'єктивності та діалогізації як базових атрибутах колумністики. Розглянуто різнорівневі вербалізатори суб'єктивності, зокрема схарактеризовано сенсоризми як репрезентанти авторської світомоделі.^UThe thesis systematizes methodological approaches to the research of the column writing phenomenon, characterizes the criteria of author's column identification in the printed and online publications, reflects on the role of columnist in the construction of the author's picture of the world, interpretes the notion of a «column», «author's column», «column writing» and «columnist», studies existing column typologies in the Ukrainian and foreign works and on the basis of 20 media resources presents typological paradigm of modern Ukrainian column writing. It is identified that column writing in the media under analysis is characterized by the following attributes: different way of functioning (newspaper, magazine, TV, radio and social media column writing), different delivery format (text column writing, audio column writing, video column writing, multiformat / creolized column writing), several languages of delivery (mainly Ukrainian, often Russian and rarely English), flexible size (medium column size prevails), arbitrary and well-organized structure, style syncretism (combined styles dominates, but with obvious prevalence of opinion features), genre diffusion (presence of elements of different genres), thematic diversity and niche direction, personal and collective authorship, original and republished version, visualized and multimedia content (apart from the author's photo, there are various photos, infographics, document screenshots, video, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сьомак О. Ю. 
Образні трансформації в руслі загальностильової еволюціїіконопису Дрогобиччини XV − початку XVI століть: автореферат дис. ... д.філософ : 023 / О. Ю. Сьомак. — Б.м., 2023 — укp.

Український середньовічний іконопис вирізняється завдяки особливим іконографічним, композиційним стилістичним і колористичним характеристикам у царині церковного мистецтва. Із теренів історичної Дрогобиччини (сучасний Дрогобицький район Львівської області України) походять найдавніші ікони, датовані XIV – початком XV століття, які є шедеврами українського малярства та надзвичайно цінною складовою духовної спадщини України. Збережені ікониДрогобиччини XV – початку XVI століть є невіддільною і вагомою частиною українського іконопису і втілюють складні процеси образної трансформації у руслі (річищі загальностильової еволюції українського іконопису означеного часу. Дисертація є першим дослідженням проблеми образних трансформацій в руслі загальностильової еволюції іконопису Дрогобиччини XV − початку XVI століть. Головна мета роботи − виявити і проаналізувати образні трансформації іконопису історичної Дрогобиччини і стилістично споріднених творів у контексті загальностильової еволюції українського іконопису XV – початку XVI століть.У дисертації здійснено стилістичний, іконографічний, компаративний аналіз найдавніших ікон з Дрогобиччини, продовжено систематизацію іконопису Дрогобиччини XV – початку XVI століть, поглиблено дослідження іконографії та стилістики творів. Висвітлено процес стильової еволюції українського іконопису XV – початку XVI століть, виявлено приклади образних трансформацій в іконах Дрогобиччини зазначеної доби. Систематизовано джерельну базу дослідження іконописуДрогобиччини XV – початку XVI століть. Уперше комплексно досліджено іконописний спадок Дрогобиччини і стилістично пов’язаних творів XV – початку XVI століть, збережених у визначних музейних і церковних зібраннях України.Детально висвітлено відмінності іконографії, стилістики та манери письма ікони «Святий Георгій Змієборець» XIV століття із церкви Собору святих Йоакима і Ганни села Станиля і образа «Святий Георгій Змієборець» початку – середини XV століття із церкви Перенесення мощей святого Миколая села Старий Кропивник Дрогобицького району. Усебічно досліджено питання походження ікон чину Моління XV століття, що зберігалися в церкві Воздвиження Чесного Хреста міста Дрогобич. Доведено умовність віднесення групи збережених ікон до первинного церковного опорядження. Виявлено характерні риси та стильові особливості іконописуДрогобиччини XV − початку XVI століть. Сформовано поняття «майстерня белзько-дрогобицьких ікон» як художньої майстерні історичної Перемишльської єпархії другої половини XVстоліття, малярський доробок якої було збережено на теренах міст Белз, Дрогобич та історичної Дрогобиччини. Виявлено витоки оригінальної стилістики майстерні белзько-дрогобицьких ікон, визначено манери, професійний рівень іконописців майстерні. Окреслено стилістичне коло «белзько-дрогобицького малярства», до якого належать пам’ятки з території історичної Перемишльської єпархії, а також за її межами, з другої половини XV − початку XVI століть на основііконографічної та стилістичної спорідненості.Висвітлено питання візантійсько-балканських джерел іконографії та стилістики в українському іконописі XV − початку XVI століть. Сформульовано тезу про згасання стилю белзько-дрогобицького малярства на початку XVI століття.Прослідковано риси спорідненості між іконописом історичної Мармарощини і Галичини XV−XVII  століть. Сформульовано гіпотезу про зв’язок автора ікони «Святий Георгій Змієборець» кінця XV − початку XVI  століття з однойменної монастирської церкви села Ступниця до цехового малярства Малопольської школи із центром у Кракові. Доведено належність храмової ікони «Воздвиження Чесного Хреста» першої половини − середини XVI століття з однойменної церкви в Дрогобичі до «кола майстра іконостаса з села Поляна» (історична Старосамбірщина,Львівська область). Віднайдено літературне джерело іконографії епізоду «Заслаб цар Костянтин» образа «Воздвиження Чесного Хреста» з Дрогобича.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що застосовано комплексний підхід для дослідження іконопису Дрогобиччини XV − початку XVI  століть. Доведено іконографічну і стилістичну спорідненість ікон Дрогобиччини зазначеного періоду, збережених на території історичної Галичини, зі стилістичними групами ікон з теренів історичної Лемківщини та Мармарощини. Окреслено процес образних трансформацій іконопису Дрогобиччини XV − початку XVI  століть.Результати здійсненого дослідження можуть бути застосовані в наукових дослідженнях в галузі мистецтвознавства (художньо-стилістичний аналіз, атрибуція творів іконопису XV  початку XVI  століть), музейної діяльності, викладання історії українського середньовічного іконопису, формуванні та систематизації державних і приватних збірок українського іконопису, популяризації українського іконопису на світовому рівні в контексті міжкультурних зв’язків.^UThe paper highlights the process of stylistic evolution of the Ukrainian iconpainting of the 15th – beginning of the 16th centuries and presents examples of figurative transformations in icons of Drohobychyna of that time.The study of the thesis’s references helped to single out and define the groups of monuments belonging to icon painting of historical Drohobychyna of the 15th – beginning of the 16th centuries and icons stylistically related to these artworks.The author describes in detail the differences between iconographic, stylistic features and painting manner of the 15th-century icon of St. George the Dragon Slayer from the church of the Assembly of Sts. Joachim and Anna in the village of Stanilya of Drohobych district and the beginning-middle of 15th-century icon of St. George the Dragon Slayer from the Transfer of the Relics of St. Nicholas church of the village of Staryi Kropyvnyk, Drohobych district. The paper contains a comprehensive study of origin of icons of prayer tiers of the last quarter of the 15th century preserved in the Elevation of the Holy Crosschurch in Drohobych. The author proves the conditionality of attributing the group of preserved icons to the original church ornamentation. The author identifies distinctive and stylistic features of the icon painting of Drohobychyna of the 15th – beginning of the 16th centuries. The notion of “Belz-Drohobych Workshop”; is formulated as an art workshop of historical Przemyśl Diocese of the second half of the 15th century which painting heritage was preserved on the territory of Belz, Drohobych and Drohobychyna. The paper reveals the original stylistics of the Belz-Drohobych Workshop icons and outlines the manner and professional level of Workshop icon painters. There is an attempt to unfold a stylistic circle of Belz-Drohobych painting including monuments within the territory of historical Przemyśl Diocese and beyond its borders from the second half of the 15th – beginning of the 16thcenturies against iconographic and stylistic kinship. Byzantine and Balkan sources of iconography and stylistics in the Ukrainian icon painting of the 15th – beginning of the 16th centuries are revealed. Theargument on the gradual decline of Belz-Drohobych painting at the beginning of the 16th century is formulated. The author stresses upon the existence of similar iconographic featuresbetween icon painting of historical Maramureş and Galicia of the 15th – 17th centuries.The paper lays down the hypothesis on the connection of the author of the icon of St. George the Dragon Slayer (end of the 15th – beginning of 16th centuries) from the same name Church in the village of Stupnytsia with the painting workshop of the Malopolska school with its centre in Krakow.The author proves that the icon of the Elevation of the Holy Cross of the first half – middle of the 16th century from the same name Church in Drohobych belongs to artworks of iconostasis artist from the village of Poliana (historical Staryi Sambir district, Lviv region). The paper finds out the literary source oficonography of the episode “Emperor Constantine got ill” of the image of the Elevation of the Holy Cross from Drohobych. Scientific novelty implies a comprehensive approach to the study of icon painting of Drohobychyna of the 15th – beginning of the 16th centuries. The author proves iconographic and stylistic similarity of Drohobychyna icons of that period preserved on the territory of the historical Galicia with stylistic groups of icons from historical Lemko region and Maramureş. The process of figurative transformations in icon painting of Drohobychyna of the 15th – beginning of the 16th centuries is outlined. Practical significance of the results achieved. The results obtained could be put to practical use in scientific studies in the art criticism (artistic and stylistic analysis, attribution of icon painting works of the 15th – beginning of the 16th centuries), museum activities, pedagogical practice in the course of teaching history of Ukrainian medieval icon painting, creation and systematization of publicand private collections of Ukrainian icon painting, promotion of Ukrainian icon painting on a global scale in the context of intercultural relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Зозуля В. О. 
Активні напівпровідникові планарні елементи субміліметрового та терагерцового діапазонів: автореферат дис. ... д.філософ : 105 / В. О. Зозуля. — Б.м., 2024 — укp.

Проблемою створення малогабаритних твердотілих активних елементів терагерцового діапазонну є фундаментальні обмеження, обумовленні природою переносу заряду в них, сукупність яких отримало назву “терагецове провалля” через неефективність роботи приладів в цьому діапазоні. Одним з можливих напрямків просування в терагерцовий діапазон є використання традиційних твердотілих приладів на зразок діодів Ганна або лавино-пролітних діодів шляхом розробки нових підходів до конструювання приладів та нових концепцій, що призводять до покращення їх частотних властивостей і створення на їх основі нових активних елементів терагерцового діапазону. Основними завданнями дисертації є: розробка математичних моделей та методів числового моделювання фізичних процесів пов’язаних з переносом електричного заряду в напівпровідникових діодних планарних структурах, що мають складну геометрію та містять різнорідні за електричними властивостями області, з використанням багатосіткових алгоритмів розв’язання рівняння Пуассона для визначення розподілу потенціалу і електричного поля та багаточастинкового методу Монте-Карло для врахування високочастотних процесів електронного транспорту та розсіяння носів заряду; розробка програмного комплексу для 2D-моделювання надвисокочастотних напівпровідникових приладів, що враховує їх структуру та особливості перенесення заряду; проведення моделювання нестаціонарних процесів в планарних гомогенних та гетерогенних структурах, що містять бічні активні елементи різного типу, зокрема із суттєвими відмінностями їх властивостей від властивостей каналу, на зразок поєднання квазікласичних та квантових областей; отримання просторових розподілів напруженості електричних і квазіелектричних полів, дрейфової швидкості та енергії носіїв заряду з урахуванням складної структури зони провідності; отримання залежності струму, що протікає через вказані структури, для випадку постійних та змінних у часі напруг; встановлення особливостей формування нестійкостей струму, які виникають в діодних структурах, що досліджуються; отримання енергетичних характеристик діодів на змінному струмі; визначення частотних властивостей діодних структур з активними бічними границями з точки зору отримання генерації ними електромагнітних коливань та можливостей їх використання на частотах терагерцового діапазону; визначення оптимальних параметрів приладів та відповідних конструктивних елементів з точки зору отримання максимальних частот. Наукова новизна результатів роботи полягає в наступному: Вперше показана можливість отримання широкополосної генерації структурами з активними бічними границя на основі GaAs від 100 до 300 ГГц з використання традиційних матеріалів з максимальною ефективністю до 3%, за умови обмеження напруги живлення величинами меншими 2,5 В.Вперше показано, що використання гетероструктури GaAs - InzGa1-zAs в діоді з GaAs каналом дозволяє підвищити ефективність генерації більш ніж в 4 рази з використанням гомогенного матеріалу. Вперше продемонстровано можливість отримання широкополосної генерації структурами з активними бічними границя на основі InP на частотах до 350 ГГц при роботі на основній частоті з максимальною ефективністю генерації до 2,5%.Досліджено генерацію електромагнітних коливань діодами, що містять варізонні шари InzGa1-zAs, в яких можливе виникнення ударної іонізації та встановлені частотні межі їх роботи. Показано, що у вказаних діодах можлива генерація коливань на частотах до 400 ГГц. Вперше запропоновано планарну конструкцію діода, що містить розміщений на бічній поверхні діода активний елемент на основі варізонного напівпровідника InzGa1-zAs, в якому створені умови для виникнення ударної іонізації, та показано вплив такого елементу на зміну частотного діапазону роботи діоду. Встановлено, що частота, відповідає максимальній ефективності, в такому елементі мало залежить від впливу ударної іонізації, проте максимальні частоти генерації більші ніж в звичайних планарних діодах на основі GaAs. Частотна межа його роботи досягає частоти більшої 300 ГГц, а частотний діапазон має значну ширину (від десятків гігагерц до 300 ГГц) у безперервному режимі генерації. Вперше показано можливість отримання генерації електромагнітних коливань терагерцового діапазону діодами на основі GaAs з активними бічними границями у вигляді резонансно-тунельної структури. Встановлено, що верхня частотна межа таких діодів може перевищувати 500 ГГц. Максимальна ефективність коливань досягала 10% і відповідала частоті близько 110 ГГц, що знаходиться у відповідності до часу перенесення електронів через канал діода. Частотний діапазон роботи діодів має значну ширину (від десятків гігагерц до 300 ГГц) у безперервному режимі генерації.^UThe problem of fabrication of small-sized solid-state active elements in the terahertz range is the fundamental limitations due to the processes of charge transfer in such devices, the totality of which is called the "terahertz gap", due to the inefficiency of conventional devices for generation waves in this range. One of the possible ways advancements into the terahertz range is to use traditional solid-state devices such as Gunn diodes or IMPATT diodes by developing new approaches to device design and new concepts that lead to the improvement of their frequency properties and the development of new active elements based on them that can operate in the terahertz range. The main tasks of the thesis are: development of mathematical models and methods of numerical simulation of physical processes of the transport of charge carriers in semiconductor planar diode structures with complex geometry and containing regions with heterogeneous electrical properties, using multigrid algorithms for solving the Poisson equation to determine the distribution of potential and electric field and the multiparticle Monte-Carlo method to take into account for high-frequency processes of transport and scattering for charge carriers; development of a software package for 2D modeling of ultra-high-frequency semiconductor devices, taking into account their structure and charge transport features; to model non-stationary processes in planar homogeneous and heterogeneous structures containing active side elements of different types, in particular with significant differences in their characteristics from those of the channel, such as a combination of quasi-classical and quantum regions; to obtain spatial distributions of electric and quasi-electric field intensity, drift velocity and energy of charge carriers, taking into account, the complex structure of the conduction band; to obtain the dependences of the current flowing through these structures for the case of constant and time-varying voltages; to establish the peculiarities of the formation of current instabilities arising in the diode structures under study; to obtain the energy characteristics of diodes on alternating current; to determine the frequency characteristics of diode structures with active side boundaries in terms of obtaining the generation of electromagnetic oscillations and the possibility of their use at terahertz frequencies; determine the optimal parameters of the devices and the corresponding structural elements in terms of obtaining maximum frequencies.In particular, the following scientific results are obtained in this thesis:The possibility of broadband generation by structures with active side borders based on GaAs from 100 to 300 GHz using traditional materials with a maximum efficiency of up to 3%, provided that the supply voltage is limited to values less than 2,5 V demonstrated.For the first time, the use of GaAs-InzGa1-zAs heterostructure in a diode with a GaAs channel allows to increase the generation efficiency by more than 4 times compared to the use of a homogeneous material. For the first time, the possibility of broadband generation by structures with active side borders based on InP at frequencies up to 350 GHz when operating at the fundamental frequency with a maximum generation efficiency of up to 2,5% is demonstrated.The generation of electromagnetic diodes containing graded band gap InzGa1-zAs, in which impact ionization is possible, is investigated and the cut frequencies of their operation are established. It is shown that these diodes can generate oscillations at frequencies up to 400 GHz. For the first time, a planar diode design containing an active element based on the graded band gap InzGa1-zAs semiconductor formed on the active region of the diode, in which conditions for the occurrence of impact ionization are formed, is proposed, and the effect of such an element on changing the frequency range of the diode is shown. It is found that the frequency corresponding to the maximum efficiency in such an element is not much affected by the influence of impact ionization, but the maximum generation frequencies are higher than in conventional planar diodes based on GaAs. The cut frequency of its operation reaches a frequency of more than 300 GHz, and the frequency range has a significant bandwidth (from 50 to 300 GHz) in the continuous generation mode.For the first time, the possibility of generating electromagnetic oscillations in the terahertz range by GaAs-based diodes with active side boundaries based on resonant tunnel structure at frequencies above 500 GHz was shown. The maximum efficiency of oscillations was up to 10% and was obtained at a frequency of about 110 GHz, which corresponds to the time of electron transfer through the diode channel with a length of approximately 1 micron. The frequency range of the diodes has a considerable bandwidth (from 50 to 500 GHz) in the continuous generation mode.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського