Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (327)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ПНЕВМОНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Заболотня В.П. 
Біологічні властивості та клініко-епізоотологічне значення P.multocida в респіраторній патології телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.П. Заболотня ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено етіопатогенетичне значення респіраторних захворювань телят 1 - 6-місячного віку та встановлено стадійність у розвитку респіраторного синдрому, яка обумовлена зміною мікробних популяцій, що корелює з клініко-епізоотологічним проявом інфекційної патології респіраторної системи. Встановлено, що 44 % тварин в досліджуваній групі захворіло бактеріальними пневмоніями, до 75,4 % викликаними P.multocida, з них серотипом А - 44,4 %, серотипом В - 16,6 %, серотипом Д - 39 %. Визначено, що захворювання протікало важко, переважно гостро у формі крупозної пневмонії з летальністю до 11,9 %. У телят до 4-х-місячного віку виділено P.multocida серотипу А в 44,4 % і серотипу Д у 38,8 % випадків, у 4 - 6-місячних телят виділення пастерел серотипу А зменшилося до 20,4 %, а серотипу Д збільшилося до 79,6 %, який мав домінуюче значення в поширенні легеневих пастерельозів, викликаючи переважно хронічний перебіг хвороби. Культуру P.multocida серотипу В в місячному віці виділили в 16,6 % випадків, з наступним зменшенням частоти виділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-911-6 + П871.911-6-8
Шифр НБУВ: РА319179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лисенко Л.С. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування тяжких пневмоній у дітей, з урахуванням ліпідного обміну та антиоксидантної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Л.С. Лисенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості стану ліпідного обміну, перекисного окиснення ліпідів, стану антиоксидантної системи, а також розроблено методи лікування метаболічних розладів у хворих за їх критичних станів, зумовлених тяжкими позалікарняними пневмоніями. У 78,3 % хворих на підставі аналізу ліпідного спектра сироватки крові і мембран еритроцитів визначено односпрямовані зрушення, а саме: підвищення рівня загального холестерину, тригліцеридів, холестерин-ліпопротеїдів низької щільності та зниження фосфоліпідів. У 93,5 % хворих установлено інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів, що має прояв у підвищенні рівня дієнових кон'югантів і малонового діальдегіду у сироватці крові й еритроцитах. У 85,7 % хворих установлено розлади функціонування неферментативної ланки антиоксидантної системи, які характеризуються зниженням вмісту гідрофільних (рівня відновленого глутатіона та SH-груп у сироватці крові й еритроцитах) і гідрофобних (ретинолу у сироватці крові) форм антиоксидантного захисту. Зафіксовано тісний кореляційний взаємозв'язок між рівнем продуктів перекисного окиснення ліпідів і стресорними гормонами, тяжкістю стану хворих за критичних станів, зумовлених тяжкою позалікарняною пневмонією, за шкалою SOFA та метаболічними порушеннями, а саме: зв'язок неферментативних антиоксидантів і ліпідним обміном, що свідчить про взаємовплив вільнорадикального окиснення, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, тяжкості захворювання та гіпоксичних порушень. Використання фосфоліпідного препарату "Ліпін" під час лікування хворих за критичних станів, зумовлених тяжкою позалікарняною пневмонією, ефективно сприяє нормалізації показників перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, гіпоксичних порушень, має мембраностабілізувальну дію, від яких залежить тяжкість стану хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1 +
Шифр НБУВ: РА345448

Рубрики:

      
3.

Васильєва О. Г. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікованого режиму корекції змін мікробіоценозу кишечника при негоспітальних пневмоніях у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Васильєва ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування дітей раннього віку, хворих на негоспітальну пневмонію, на основі поглибленого вивчення патогенетичної ролі якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, рівня цитокінів, стану клітинної та гуморальної ланок імунної системи й антиендотоксинового імунітету. Встановлено дисбаланс клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету, показників інтерлейкінів та антиендотоксинового імунітету сироватки крові в дітей раннього віку з негоспітальними пневмоніями, що залежав від тяжкості захворювання. У розпал захворювання у 80 % дітей виявлені якісні та /чи кількісні зміни кишкової мікрофлори, які значно поглиблювались у динаміці лікування. Запропоновано визначати у сироватці крові вміст популяцій та субпопуляцій лімфоцитів, основних класів імуноглобулінів, показників фагоцитозу, циркулюючих імунних комплексів, рівнів опозиційних пулів інтерлейкінів, титри антиендотоксинових антитіл і розрахунок інтегральних показників ендогенної інтоксикації для оцінки тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії, моніторингу ефективності запроваджених лікувальних заходів і прогнозу захворювання у дітей раннього віку. Розроблено комплексну схему лікування з включенням пробіотичного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.413.3-5
Шифр НБУВ: РА381111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чепурна В.С. 
Лікувальна фізична культура у фізичній реабілітації школярів 11 - 13 років з хронічними бронхітами та пневмоніями в умовах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.С. Чепурна ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, функціонального стану кардіореспіраторної системи та загальної фізичної підготовленості школярів віком 11 - 13 років. На підставі одержаних даних розроблено та експериментально обгрунтовано методику лікувальної гімнастики з використанням елементів гімнастики Хатха-Йога для школярів спеціальних медичних груп з хронічними бронхітами та пневмоніями. Під впливом занять за запропонованою методикою в експериментальній групі визначено більш позитивні зміни функціональних показників дихальної та серцево-судинної системи, а також показників загальної фізичної підготовленості та результатів Гарвардського степ-тесту, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-541 + Р733.412.301.1-541 +
Шифр НБУВ: РА327516

Рубрики:

      
5.

Лаврінчук І.О. 
Мікробіологічні аспекти імунних та метаболічних порушень при пневмоніях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / І.О. Лаврінчук ; АМН України. Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено метод підвищення ефективності етіопатогенетичної терапії пневмоній з використанням амізону на основі вивчення імуносупресивних, прооксидантних і апоптогенних властивостей їх збудників. Відзначено, що захворюваність на пневмонії в усьому світі неухильно зростає (в Україні щорічно реєструється майже 50 тис. людей, які захворіли на пневмонію). Встановлено апоптогенний та імуносупресивний вплив збудників пневмоній на нейтрофіли, моноцити, Т- та В-лімфоцити, а також їх активуючий вплив на процеси перекисного окиснення ліпідів у лейкоцитах і еритроцитах. Вперше досліджено кислотну резистентність еритроцитів у хворих на пневмонії. Встановлено антиапоптогенну дію амізону. Розроблено спосіб лікування хворих на пневмонії з використанням нового вітчизняного препарату "Амізону".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА314860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стефанюк М.Ф. 
Морфофункціональний стан бронхів, зміни загального імунітету та неспецифічного клітинного захисту легень при повторних бронхопневмоніях у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Ф. Стефанюк ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам прогнозування повторного розвитку пневмонії у військовослужбовців строкової служби, розробки рекомендацій з оптимізації лікування, первинної та повторної профілактики цієї хвороби. У праці аналізуються особливості клінічного перебігу, структурно-функціональних змін бронхів, неспецифічного клітинного захисту легень та імунного статусу у хворих повторними пневмоніями. Для порівняння наводяться аналогічні показники хворих на пневмонію без схильності до повторення. Зауважено наявність помітної різниці щодо аналізованих показників у хворих на повторні пневмонії та пневмонії без схильності до повторення. Запропоновано інформативні критерії прогнозування повторного перебігу хвороби, розроблено рекомендації стосовно первинної та вторинної профілактики захворювання у військових з'єднаннях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-25

Рубрики:

      
7.

Малофій Л.С. 
Морфофункціональний стан місцевої імунної системи легень у дітей першого року життя при гострих пневмоніях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Л.С. Малофій ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності структурної організації та цитодиференціювання бронхоасоційованої лімфоїдної тканини, проведено їх морфометричний аналіз у дітей різного віку. Встановлено роль структурних компонентів периферичної лімфоїдної тканини легень у патоморфогенезі захворювань органів дихання, зокрема, гострих пневмоній у дітей. Визначено терміни появи елементів бронхоасоційованої лімфоїдної тканини у випадку пневмонії. Встановлено, що однією з причин розвитку гострих пневмоній є порушення формування компонентів бронхоасоційованої лімфоїдної тканини, їх незрілість. Доведено, що від кількісного та якісного складу компонентів місцевої імунної системи легень, яка забезпечує специфічний імунний захист, залежить важкість перебігу захворювань органів дихання у дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА318578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Подолюк О.О. 
Особливості перебігу та характер ускладнень кору у дорослих: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.13 / О.О. Подолюк ; Держ. устан. "Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено фактори, які впливають на особливості перебігу кору у дорослих у різних вікових групах - наявність супутньої хронічної патології, особливо ураження тих органів, які залучаються в патологічний процес під час кору. Проведено дослідження епідеміологічної ситуації з кору, що склалася в Україні і Києві з 1990 по 2007 рр. Доведено, що кір у дорослих зберігає основні клінічні симптоми, притаманні класичному перебігу, описаному в дитячому віці. Виявлено негативний вплив нестероїдних протизапальних препаратів на перебіг хвороби. Встановлено, що найчастішим ускладненням кору у дорослих є реактивний панкреатит, що спостерігається достовірно частіше, ніж такі типові для кору ускладнення, як пневмонія й отит. Встановлено основні клініко-лабораторні діагностики реактивного панкреатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-3 + Р514.25-3
Шифр НБУВ: РА365218

Рубрики:

      
9.

Зійад С. С. Алтарава 
Особливості хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності у хворих похилого та старечого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Зійад С. С. Алтарава ; Ін-т невідклад. і відновн. хірургії ім. В.К.Гусака НАМН України. — Донецьк, 2010. — 24 с. — укp.

На підставі багатофакторного дискримінантного аналізу встановлено прогностично значимі чинники (стать, вік, давнина захворювання, наявність супутньої патології у стадії декомпенсації, перитоніт), які визначають розвиток післяопераційних ускладнень (нагноєння післяопераційної рани, неспроможність швів анастомозу, гіпостатична пневмонія, гострий тромбоз мезентеріальних судин, гостра серцево-судинна недостатність) і призводять до розвитку несприятливих результатів хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності у хворих похилого та старечого віку. З урахуванням бальної системи прогнозування несприятливого результату лікування хворих похилого та старечого віку у хворих з гострою кишковою непрохідністю виділені 3 групи хворих з відносно низьким, високим та критичним ступенями операційного ризику. Розроблено та науково обгрунтовано диференційний підхід до вибору вдосконалених хірургічних заходів різного обсягу та способу на підставі їх етапності залежно від причини гострої кишкової непрохідності, та їх відповідність ступеню операційного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-92
Шифр НБУВ: РА376595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Скрипка М.В. 
Патоморфологічні зміни при хламідіозі свиней: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / М.В. Скрипка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження патоморфологічних змін у разі хламідіозу свиней із застосуванням методів патолого-анатомічного розтину, гістологічних, гістохімічних та електронно-мікроскопічних досліджень у тварин різних вікових груп. У різних органах і тканинах спостережено гіаліноз та тромбоз кровоносних судин. Розвинуто альтернативні артрити з явищами проліферації. З'ясовано, що однією із патогномонічних ознак за хламідіозу поросят перших місяців життя є концентричний набряк міокарда. На цій підставі запропоновано виділити кардіальну форму хвороби. Показано, що в свиней та білих мишей усіх вікових груп розвивається вогнищева інтерстиційна пневмонія лімфоцитарного характеру з утворенням сіро-білих ділянок м'ясистої консистенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925 +
Шифр НБУВ: РА368457

Рубрики:

      
11.

Біла І.Д. 
Пневмонії свиней, спричинені аскарисо-мікробними асоціаціями та розробка профілактичних і лікувальних заходів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / І.Д. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клін. ветеринарної медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925,022

Рубрики:

      
12.

Пороша Н.С. 
Прогнозування перебігу тяжких позалікарняних пневмоній у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Н.С. Пороша ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати обстеження 130-ти дітей у критичних станах, зумовлених тяжкими позалікарняними пневмоніями. У 80 % хворих виявлено порушення центральної гемодинаміки. У дітей, що не потребували штучної вентиляції легень, переважав нормодинамічний режим гемодинаміки. У найтяжчих хворих виявлено гіподинамічний режим гемодинаміки. Установлено значні порушення легеневої гемодинаміки у 91,5 % хворих. У пацієнтів, які не потребують респіраторної підтримки, середній тиск у легеневій артерії та індекс легеневого судинного опору були збільшені удвічі, у найтяжчих хворих - перевищували нормальні показники більш, ніж у чотири рази. Найбільш виражені зміни газообміну та системи транспорту кисню були у найтяжчих хворих, а саме: виражена гіпоксемія, гіперкапнія, а також побічні ознаки порушення утилізації кисню периферичними тканинами. У переважної більшості дітей (91,5 %) виявлено порушення кислотно-основного стану. Для дітей, що не потребували штучної вентиляції легень, був характерний суб- або компенсований респіраторний алкалоз. У хворих, які не потребували респіраторної підтримки, спостережено декомпенсований або частково компенсований респіраторний ацидоз. За умов морфометричного дослідження сегментно-ядерних нейтрофілів периферичної крові виявлено, що у всіх дітей відбувалися значні зміни в структурі клітини: найбільш виражене збільшення площі, периметра, площі ядра, а також ядерно-цитоплазматичного співвідношення у порівнянні з контролем спостережено у найтяжчих хворих. Найбільш інформативними показниками клінічного аналізу крові, що відображають початкову тяжкість стану хворого, є лейкоцитарний індекс інтоксикації, лімфоцитарно-нейтральний та лімоцитарно-сементно-ядерний коефіцієнти, зміни яких спостережно у 96 % досліджених хворих. За одержаними результатами розроблено діагностичний алгоритм прогнозування початкової тяжкості стану дітей за умов надходження до відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 +
Шифр НБУВ: РА350405

Рубрики:

      
13.

Горбась В.А. 
Стан мінерального та імунного дисбалансу при різних клінічних формах негоспітальних пневмоній у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Горбась ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування дітей, хворих на негоспітальну пневмонію на базі поглибленого вивчення патогенетичної ролі мікроелементів, цитокінів, клітинних і гуморальних механізмів у взаємозв'язку з клінічним перебігом захворювання, а також показниками мікроелементного складу, клітинної, гуморальної ланок імунітету та фагоцитозу. Виявлено вірогідне зниження рівнів мікроелементів сироватки крові на етапі початкових проявів пневмонії та повільну нормалізацію в період реконвалесценції. Запропоновано визначати рівні мікроелементів і цитокінів у сироватці крові у гострий період захворювання у дітей з негоспітальними пневмоніями як маркер запального процесу. Обгрунтовано доцільність використання препарату цинку в комплексному лікуванні пневмоній, що сприяє нормалізації імунологічних показників та мікроелементного дисбалансу сироватки крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1 +
Шифр НБУВ: РА354880

Рубрики:

      
14.

Макян С. В. 
Клініко-фоноспірографічна характеристика перебігу рецидивуючих та хронічних захворювань органів дихання у дітей / С. В. Макян. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати комплексного клініко-лабораторного та інструментального обстеження 110 дітей віком від 3 до 17 років (середній вік 10,5±1,1 років) з бронхолегеневою патологією: 80 дітей з рецидивуючим та 30 дітей з хронічним бронхітом. При проведенні дослідження визначено клінічні особливості бронхіту що мають рецидивуючий та хронічний перебіг у дітей різного віку та показано їх чітку залежність від стадії захворювання. Ідентифіковано фактори ризику виникнення рецидивуючих захворювань бронхолегеневої системи у дітей. Встановлено, що їх розвиток асоційований з обтяженим спадковим анамнезом, екстрагенітальною патологією матері, патологією пологів, ускладненим перинатальним періодом (асфіксія в пологах, хронічна внутрішньоутробна гіпоксія, пневмонія новонародженого, бронхолегенева дисплазія та перинатальне ураження ЦНС). Удосконалено підходи до діагностики рецидивуючих бронхолегеневих захворювань. За допомогою комп'ютерної фоноспірографії визначено часові, частотні характеристики, інтенсивність та додаткові дихальні шуми у дітей різних вікових груп, хворих на рецидивуючий та хронічний бронхіт в стадії загострення і ремісії.Вперше метод комп'ютерної фоноспірографії застосовано для оцінки ефективності лікування дітей з рецидивуючим та хронічним бронхітом.^UIn the dissertation, the results of the complex clinical-laboratory and instrumental examination of 110 children aged from 3 to 17 years (average age was 10.5±1.1 years) with bronchopulmonary pathology were used: 80 children with recurrent bronchitis, 30 children with chronic bronchitis. The performed research has determined that the course of recurrent and chronic bronchitis in children of different age has a number of clinical peculiarities. There were identified risk factors for recurrent broncho-pulmonary diseases in children. It was found, that their development is associated with burdened hereditary anamnesis, extragenital pathology in mothers, pathology of labor, complicated by the perinatal period (asphyxia in childbirth, chronic intrauterine hypoxia, pneumonia of the newborn, bronchopulmonary dysplasia and perinatal CNS damage). With the help of computer phonospirography, time, frequency characteristics, intensity and the presence of additional respiratory noises in children of different age groups, ill with recurrent and chronic bronchitis in the period of exacerbation and remission, were determined. It was found, that exacerbation of RB is characterized by the reduction of duration, expansion of the frequency range and increase in intensity of inhalation and exhalation. It is shown that in case of chronic bronchitis there is a probable shortening of the duration of the respiratory cycle and its individual phases, decrease of the frequency range and the intensity of respiratory noises, even in the remission period. For the first time, the method of computer phonospirography is used to evaluate the efficacy of treatment for children with recurrent and chronic bronchitis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сіренко О. І. 
Особливості адаптації, захворюваності та прогноз у передчасно народжених дітей з гестаційним віком 34 (0/7) – 36 (6/7) тижнів / О. І. Сіренко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Регеда С. М. 
Роль порушень метаболічних та імунних процесів у патогенезі розвитку пародонтиту в умовах експериментальної пневмонії та їх корекція тіотриазоліном. / С. М. Регеда. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей порушень показників клітинної та гуморальної ланок імунної системи, титру основних класів імуноглобулінів, цитокінів, процесів оксидантної і антиоксидантної систем, протеолізу та антипротеазного потенціалу в крові і легенях в динаміці (4-а, 8-а, 10-а і 18-а доби) розвитку експериментальної пневмонії і пародонтиту до та після корекції препаратом тіотриазоліном. Експериментальні дослідження проводились на 140 морських свинках (самцях), масою тіла 0,18-0,21 кг, що утримувалися на стандартному раціоні віварію Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.Уперше встановлено, що запальний процес в легенях і тканинах пародонтального комплексу супроводжується активізацією процесів перекисного окиснення ліпідів з надмірним нагромадженням продуктів ліпопероксидації на тлі пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту – супероксиддисмутази, каталази і глутатіонпероксидази в легенях починаючи з 8-ї та особливо на 18-у доби експерименту. Уперше показано, що експериментальна пневмонія поєднана з пародонтитом зумовлює пригнічення клітинного на тлі стимуляції гуморального імунітету в крові, порушення цитокіногенезу, які переважали здебільшого на 10-у і 18-у доби експерименту. Уперше з'ясовано, що в динаміці (4-а, 8-а, 10-а і 18-а доби) розвитку запального процесу в легенях і пародонті відбувається послідовне зростання протеолітичних процесів в умовах депресії антипротеазної системи в легенях, які домінували в пізній період (10-а і 18-а доби) їх формування. Уперше доведено імунокоригуючий та антиоксидантний вплив препарату тіотриазоліну на порушені показники імунних та метаболічних процесів (зниження вмісту дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, циркулюючих імунних комплексів, імуноглобулінів А, М, G, В-лімфоцитів, ІЛ-6 та зростання активності супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази, рівня Т-лімфоцитів, ІЛ-10, інгібіторів протеаз в легенях і крові) за умов розвитку експериментальної пневмонії і пародонтиту.^UThe thesis is devoted to the study of the peculiarities of indicators disturbances of cellular and humoral units of the immune system, the titer of the main classes of immunoglobulins, cytokines, processes of oxidant and antioxidant systems, proteolysis and antiprotease potential in the blood and lungs in the dynamic (4 th , 8 th , 10 th and 18th days) of the experimental pneumonia and parodontitis development before and after correction by the drug thiotriazoline. Experimental studies were conducted on 140 guinea pigs (males) weighing 0.18-0.21 kg, who were kept on a standard vivarium diet of Danylo Halytsky Lviv National Medical University. It was first established that the inflammatory process in the lungs and tissues of the parodontal complex is accompanied by the activation of lipid peroxidation processes with excessive accumulation of their products on the background the suppression of the antioxidant protection enzymes activity – superoxide dismutase, catalase and glutathione peroxidase in the lungs from 8th and particularly on the 18th day of the experiment. It has been shown for the first time that experimental pneumonia combined with parodontitis leads to the suppression of cellular link on the background of the stimulation of humoral link immunity in the blood, violation of cytokinogenesis, which predominated mainly at the 10th and 18th days of the experiment. It has been found out for the first time that in the dynamics (4th , 8th , 10th and 18th days) of the development of inflammatory processes in the lungs and parodontium there is a consistent increase of proteolytic processes under conditions of the antiprotease system depression in the lungs, which dominated in the later period (10th and 18th days) of their formation. It has been proved for the first time the immunoregulatory and antioxidative effect of thiotriazoline in disturbed indicators of immune and metabolic processes (reduction the content of conjugated dienes, malonic dialdehyde, circulating immune complexes, immunoglobulins A, M, G, B-lymphocytes, ІL-6 and an elevation activity of superoxide dismutase, catalase and glutathione peroxidase, levels of T-lymphocytes, IL-10, protease inhibitors in the lungs and blood) in experimental pneumonia combined with parodontitis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Усенко Д. В. 
Значення високочастотної осциляції грудної клітки в комплексній терапії позалікарняної пневмонії в дітей / Д. В. Усенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням підвищення ефективності лікування дітей з позалікарняною пневмонією (ПП) шляхом включення в терапевтичний комплекс методу високочастотної осциляції грудної клітки (ВЧОГК) з індивідуально підібраним оптимальним режимом.Для формування оптимальних режимів ВЧОГК вивчались параметри осциляції (частота вібрації, тиск та тривалість процедури) та можливі небажані явища у 261 дитини (138 хлопчиків – 52,9% та 123 дівчинки – 47,1%) віком від 6 до 17-ти років.Для проведення оцінки ефективності розроблених режимів ВЧОГК у складі комплексного лікування, було обстежено 107 дітей у віці від 6 до 17-ти років, які проходили стаціонарне лікування з діагнозом ПП з гострим та неускладненим перебігом, середнього ступеня тяжкості. Серед 58 хлопчиків (54,21±7,6%) та 49 дівчаток (45,79±6,8%) були сформовані дві групи дітей з урахуванням призначеного лікування ПП. Основну групу (ОГ) склали 55 дітей, яким було призначене комплексне лікування, яке включало базисну терапію (БТ) та алгоритм терапії з очищення дихальних шляхів з виконанням процедур ВЧОГК («The Vest Airway Clearance System») та дихальних вправ («DHD CliniFLO»). Контрольну групу (КГ) склали 52 дитини, порівнянні з ОГ, яким призначена виключно БТ. Для лікування дітей з ПП модифіковано параметри ВЧОГК з індивідуалізацією значень частоти, тиску, тривалості та розроблені нові оптимальні режими (1,2,3,4,5,6) з урахуванням віку, типу конституції, індексу маси тіла (ІМТ) та сатурації кисню. Встановлено, що в терапії ПП дітям з астенічним типом конституції доцільно призначати щадні режими (1, 3 та 5) ВЧОГК з меншими значеннями параметрів осциляції для виконання процедур в порівнянні з дітьми з нормостенічним типом конституції. Визначена безпечність застосування ВЧОГК в дітей з ПП, що підтверджується низькою частотою (10,74% випадків) виявлення небажаних явищ та їх нетривалістю.Доповнені наукові дані про сучасний перебіг ПП у дітей різного віку і типу конституції з точки зору провідних клінічних ознак і синдромів, сатурації кисню, функції зовнішнього дихання, типу її порушень, пікової швидкості видиху.Доведена ефективність ВЧОГК у складі комплексного лікування ПП в дітей, що підтверджується позитивною динамікою клінічної симптоматики (відсутність задишки, зменшення інтенсивності та продуктивності кашлю, кількості хрипів). Встановлено покращення вентиляційної функції легень у 96,36% дітей ОГ у порівнянні з дітьми КГ – 86,54%. Розроблений та запропонований алгоритм терапії з очищення дихальних шляхів на основі процедур ВЧОГК з використанням апарату «The Vest» та дихальних вправ із застосуванням тренажеру «DHD CliniFLO» в комплексній терапії ПП у дітей.Запропоновано удосконалений спосіб терапії дітей, хворих на ПП середнього ступеня з гострим та неускладненим перебігом, шляхом включення в лікувальний комплекс методу ВЧОГК (патент України на корисну модель № 114857 від 27.03.2017 р.). Розроблені рекомендації щодо оптимальних режимів ВЧОГК з індивідуалізацією значень параметрів осциляції адаптованих з урахуванням віку, типу конституції, ІМТ та сатурації кисню дитини для призначення процедур, як складової частини комплексного лікування ПП у дітей.Ключові слова: пневмонія, високочастотна осциляція грудної клітки, режими осциляції, функція зовнішнього дихання, лікування, діти.^UThe thesis covers the issues of increasing the efficacy of therapy in children with community-acquired pneumonia (CAP) by including the method of high-frequency chest wall oscillation (HFCWO) with the individually selected optimal mode in the therapeutic complex.Oscillation criteria (vibration frequency, pressure, and duration of the procedure) and possible adverse events were studied in 261 children (138 boys - 52.9% and 123 girls - 47.1%) aged 6 to 17 years to form the optimal modes of HFCWO. 107 children aged 6 to 17 years were examined who underwent inpatient treatment being diagnosed moderate severity CAP with the acute and uncomplicated course for assessment the efficacy of the developed modes of HFCWO as a part of a comprehensive treatment. Two groups of children were formed of 58 boys (54.21 ± 7.6%) and 49 girls (45.79 ± 6.8%) taking into account the prescribed treatment of CAP among. The main group (MG) consisted of 55 children who received comprehensive treatment, which included basic therapy (BT) and an algorithm of ACT with the HFCWO procedures (“The Vest Airway Clearance System”) and breathing exercises (“DHD CliniFLO”). The control group (CG) consisted of 52 children, compared with MG, which was administered only BT. The criteria of HFCWO were modified for the treatment of children with CAP with individualization of values of frequency, pressure, duration, and developed new optimal modes (1,2,3,4,5,6) taking into account age, type of constitution, body mass index (BMI), and oxygen saturation. It was established that it was advisable to administer gentle modes (1, 3, and 5) of HFCWO with lower values of the oscillation criteria for procedures in the treatment of the children of the asthenic type of constitution with CAP compared with the children of the normosthenic type of constitution.The safety of HFCWO in children with CAP has been determined, which is confirmed by the low frequency (10.74% of cases) of detection of adverse events and their short duration.The scientific data on the current course of CAP in children of different ages and types of the constitution has been supplemented from the viewpoint of leading clinical signs and syndromes, oxygen saturation, the function of external respiration, type of its disorders, peak expiratory flow. The effectiveness of HFCWO as a part of comprehensive treatment of CAP in children is proved, which is confirmed by positive dynamics of clinical symptoms (absence of shortness of breath, decrease in intensity and productivity of cough, number of râles). The improvement of the ventilation function was established in 96.36% of the MG children in comparison with CG children - 86.54%. The safety of HFCWO has been proven by the short duration of adverse events in the children with CAP during a 10-day comprehensive treatment. An algorithm of ACT based on the procedures of HFCWO using the device “The Vest” and breathing exercises using the training device “DHD CliniFLO” in the comprehensive therapy of CAP in children was developed and proposed. An improved method of treatment of children with moderate severity CAP with the acute and uncomplicated course by including the HFCWO method in comprehensive treatment is proposed (Patent of Ukraine for utility model N 114857 dated March 27, 2017).Recommendations are developed for optimal regimens of HFCWO with individualization of values of the oscillation criteria that were adapted taking into account the age, type of constitution, BMI, and oxygen saturation of a child for administration of procedures as a component of complex treatment of CAP in children.Key words: pneumonia, high-frequency chest wall oscillation, oscillation modes, pulmonary function test, treatment, children.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Городкова Ю. В. 
Удосконалення інтенсивної терапії позалікарняних пневмоній ускладненого перебігу у дітей раннього і дошкільного віку / Ю. В. Городкова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці диференційованого підходу до виборуметодів інтенсивної терапії (ІТ) дітей раннього і дошкільного віку зпозалікарняними пневмоніями ускладненого перебігу (ППУП) тавдосконаленню емпіричної антибактеріальної терапії (АБТ) на локальномурівні.В роботі проаналізовані результати діагностики та лікування 91-ї дитинираннього та дошкільного віку з ППУП IV-V ступеню тяжкості, що знаходилисьна лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ)комунального некомерційного підприємства «Міська дитяча лікарня №5»Запорізької міської ради та результати обстеження 28 соматично практичноздорових дітей. Робота складалась з двох етапів: ретроспективногодослідження (аналіз даних медичних карт стаціонарного хворого за період з2001 р. по 2016 р.) та проспективного, когортного, відкритого, моноцентровогодослідження (період з 2017 р. по 2020 р).Всі пацієнти були розподілені на п'ять груп: до основної ретроспективноїгрупи 1 (n=39, 32,77 %) та до основної проспективної групи 3 (n=11, 9,24 %)увійшли пацієнти, яким у комплексі ІТ проводився дискретний плазмаферез, доретроспективної групи порівняння 2 (n=24, 20,17 %) та до проспективної групипорівняння 4 (n=17, 14,29 %) – пацієнти, яким проводилася базисна ІТ. Доконтрольної групи 5 увійшли діти, що готувалися до планового оперативного 3втручання у хірургічному, урологічному відділеннях (соматично практичноздорові діти, n=28, 23,53 %). В основній групі 1 виділено дві підгрупи взалежності від віку дітей: 1А – діти раннього віку (1-3 роки), n=18, 1В –дошкільного віку (3-7 років), n=21; також аналогічно розподілена на підгрупидруга група: 2А (n=11) та 2В (n=13). Групи зіставні за віком, статтю, ступенемтяжкості пневмонії при надходженні дітей до ВАІТ (р>0,05). Результатиспостереження груп 1-4 оцінювалися при надходженні до ВАІТ (I етап), напершу (II етап), другу (III етап) доби базисної ІТ, у групах 1 і 3 – перед ПФ (IVетап), через добу після ПФ (V етап), через три доби після ПФ (VI етап), угрупах 2 і 4 – на третю та п'яту добу базисної ІТ (IV і V етапи), у контрольнійгрупі – перед проведенням оперативного втручання.^UThe thesis is devoted to the development of a differentiated approach to thechoice of intensive care (IC) methods for infants and preschool-age children withcomplicated community-acquired pneumonias (CCAP) and the improvement ofempirical antibacterial therapy (ABT) at the local level.The paper has analyzed the diagnostic findings and treatment outcomes in 91infants and preschool-age children with CCAP of Degree IV-V of severity, who wereundergoing treatment at the Pediatric Intensive Care Unit (PICU) of the MunicipalNon-Commercial Enterprise the Municipal Pediatric Hospital No. 5 of theZaporizhzhia City Council and workup results in 28 somatically apparently healthchildren. This was a study of two stages: retrospective analysis (from 2001 till 2016)and prospective, single centre experience, cohort study (from 2017 till 2020).In the course of examination, patients, who were undergoing discreteplasmapheresis (PP) at the РICU, were enrolled into the 1st retrospective (n=39,32,77 %) and 3rd (n=11, 9,24 %) prospective treatment groups; patients, who wereundergoing background intensive therapy, were enrolled into the comparisonretrospective group (2nd, n=24, 20,17 %) and comparison prospective group (4th,n=17, 14,29 %). The children, who were preparing for an elective surgery at theDepartments of Surgery or Urology, were enrolled into the control, 5th group(somatically apparently healthy children, n=28). In the treatment group 1st, twosubgroups were identified depending on the children's age: 1A – infants (1-3-year 9 old), n=18, 1B – preschool-age children (3-7-year old), n=21; also, the patients in thesecond group were similarly assigned to Subgroups 2A (n=11) and 2B (n=13). Thegroups are comparable in age, sex, degree of pneumonia severity on the children'sadmission to the PICU (p>0,05). The observation results of 1-4 groups wereevaluated on admission to the PICU (Ι stage), on Day 1 (ΙΙ stage), on Day 2(ΙΙΙ stage) of background IC; in Group 1 – before PP (ΙV stage), in a day after PP(V stage), in three days after PP (VΙ stage); in Groups 2 and 4 – on Days 3 and 5 ofbackground IC (ΙV and V stages); in the control group – prior to the surgicalintervention.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Білокобила С. О. 
Клініко-лабораторні особливості та діагностична значимість імунологічних змін в прогнозуванні перебігу кору у дорослих / С. О. Білокобила. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Скакун О. З. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування пневмонії, асоційованої з коронавірусною хворобою (COVID-19), у пацієнтів із артеріальною гіпертензією: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. З. Скакун. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського