Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.220$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Заболотня В.П. 
Біологічні властивості та клініко-епізоотологічне значення P.multocida в респіраторній патології телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.П. Заболотня ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено етіопатогенетичне значення респіраторних захворювань телят 1 - 6-місячного віку та встановлено стадійність у розвитку респіраторного синдрому, яка обумовлена зміною мікробних популяцій, що корелює з клініко-епізоотологічним проявом інфекційної патології респіраторної системи. Встановлено, що 44 % тварин в досліджуваній групі захворіло бактеріальними пневмоніями, до 75,4 % викликаними P.multocida, з них серотипом А - 44,4 %, серотипом В - 16,6 %, серотипом Д - 39 %. Визначено, що захворювання протікало важко, переважно гостро у формі крупозної пневмонії з летальністю до 11,9 %. У телят до 4-х-місячного віку виділено P.multocida серотипу А в 44,4 % і серотипу Д у 38,8 % випадків, у 4 - 6-місячних телят виділення пастерел серотипу А зменшилося до 20,4 %, а серотипу Д збільшилося до 79,6 %, який мав домінуюче значення в поширенні легеневих пастерельозів, викликаючи переважно хронічний перебіг хвороби. Культуру P.multocida серотипу В в місячному віці виділили в 16,6 % випадків, з наступним зменшенням частоти виділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-911-6 + П871.911-6-8
Шифр НБУВ: РА319179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яненко У.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування діагностики пастерельозу великої рогатої худоби і свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / У.М. Яненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект застосування та науково-експериментального обгрунтування методу полімеразної ланцюгової реакції для діагностування пастерельозу сільськогосподарських тварин. Визначено діагностичну значущість цього методу. Вивчено етологічні структури респіраторних захворювань великої рогатої худоби (ВРХ) і свиней, а також домінуючу роль пастерел як другорядного чинника у разі інфекційного ринотрахеїту ВРХ та інфекційну атрофічного риніту свиней. Показано роль P. multocida, сероварів A і D у цих захворюваннях. Розроблено "Настанову з лабораторної діагностики пастерельозу тварин та птиці". У процесі культивування пастерел використано очищену сироватку крові ВРХ замість дефіцитної сироватки крові коня. Цей компонент звільнений від імуноглобулінів, токсинів, інгібіторів, мікоплазм і стимулює ріст пастерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-6 + П873.220-911-6 +
Шифр НБУВ: РА365306

Рубрики:

      
3.

Мазур Т.В. 
Пастерельоз свиней. Розробка нових засобів діагностики і специфічної профілактики: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / Т.В. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Розглянуто процес поширення пастерельозу свиней в Україні. Визначено етіологічну структуру захворювання та створено засоби діагностики і специфічної профілактики з урахуванням типової різноманітності P. multocida. Досліджено явище пастерелоносійства та його залежність від регіонального розташування господарства. Визначено вплив даного чинника на успішний розвиток сільськогосподарського виробництва. З'ясовано, що основними етіологічними факторами пастерельозу у свиней є штами P. multocida серологічного типу Д (42,9 %) та А (31,02 %), що зумовлюють здебільшого розвиток пневмоній. Встановлено найбільшу поширеність за антигенною формулою таких підтипів збудників: 10:Д; 3:Д; 6:В; 3:А; 2:Д; 5:А; 1:Д та 7:А. Зазначено, що найбільшою вірулентністю характеризуються штами підтипів 3:А та 6:В, а найнижчою - 3:Д та 2:А. Для виготовлення типоспецифічних діагностичних сироваток відібрано референтні культури штамів серотипу А та Д P.Multocida, що рекомендовано застосовувати у комплексі з еритроцитарним діагностикумом, ефективність якого зростає у разі застосування кон'югуючих речовин (амідолу). З урахуванням епізоотичних даних створено "Вакцину проти пастерельозу, сальмонельозу та колібактеріозу свиней "Пасако" для порісних свиноматок і поросят-сисунів. Зазначено, що у неблагополучних господарствах її ефективність становила 96,25 % у порівнянні з комерційними препаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-6 +
Шифр НБУВ: РА333511

Рубрики:

      
4.

Лісова В.В. 
Патоморфоз пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / В.В. Лісова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено патоморфоз пастерельозу свиней, що виникає внаслідок емпіричного застосування сучасних антибактеріальних препаратів широкого спектра дії без урахування чутливості до них збудника. У легенях тварин, які загинули внаслідок атипового перебігу пастерельозу, встановлено наявність серозно-геморагічної пневмонії або катаральної бронхопневмонії. Виявлено відсутність характерних для типової форми хвороби крупозної пневмонії з вогнищами некрозів та фібринозного плевриту. Одержано нові дані про патогенез досліджуваної хвороби. Визначено важливу роль тривалої бактеріємії у розвитку пастерельозу свиней, яка призводить до ураження ендотелію судин з наступним порушенням механізмів гемостазу. Встановлено, що у разі атипового перебігу пастерельозу в організмі тварин з'являються морфологічні ознаки реакції гіперчутливості негайного типу. Запропоновано оригінальну схему патогенезу набрякової та легеневої форм пастерельозу свиней. На підставі одержаних даних розроблено критерії патоморфологічної діагностики пастерельозу свиней з атиповим перебігом, що враховують наявність у легенях мікровогнищ некрозів і червоної та сірої гепатизації, в яких не виявлено фібрин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-3
Шифр НБУВ: РА330553

Рубрики:

      
5.

Головащук І.І. 
Розробка засобу специфічної профілактики і терапії пастерельозу кроликів: автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / І.І. Головащук ; УААН; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено циркуляцію у кролівницьких господарствах України сероваріанту В P. multocida. Доведено його однотипність за морфокультуральними та біохімічними властивостями, відмінність за ступенем вірулентності від сероваріантів А і Д. Експериментально обгрунтовано доцільність використання феномену токсинопродукції для виготовлення комплексного антигену пастерел. За розробленою схемою 5 - 6-разового введення антигену у зростаючій дозі тваринам-донорам одержано високоактивну протипастерельозну антитоксичну сироватку для профілактики та терапії пастерельозу кроликів. Використання даної сироватки з лікувальною метою забезпечує одужання на 3 - 4-ту добу 70 % тварин і знижує летальність на 46,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-951-7 +
Шифр НБУВ: РА366878

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського