Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (38)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (172)Реферативна база даних (1887)Книжкові видання та компакт-диски (1429)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІТИЧНА$<.>+<.>K=ПОЛЕМІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 365
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ляшенко Т.М. 
Соціальне партнерство як фактор політичної та соціальної стабільності в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.М. Ляшенко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджується суспільно-політична концепція соціального партнерства як способу ефективної реалізації соціальної політики у демократичній державі, забезпечення соціально-політичної стабільності, зміцнення суспільних засад демократії. У теоретичному плані систематизовано науковий базис концепції соціального партнерства, розглянуто процес її оформлення як теорії соціального миру, нового суспільного договору, необхідного для еволюційного розвитку держави, на противагу ідеї класової боротьби. Проведено комплексний порівняльний аналіз світової практики становлення різних форм, моделей та механізмів соціального партнерства в країнах індустріальної демократії, визначено їх динаміку та сучасні тенденції. На прикладі співробітництва організацій підприємців і профспілок за регулюючої функції держави проаналізовано систему трипартизму, що є дієвим способом послаблення соціально-трудових конфліктів, особливо в перехідний період. У призмі засад соціального партнерства досліджується соціально-економічний розвиток України у ХХ ст., що дозволяє ввести його в контекст загальносвітових трансформаційних процесів, становлення соціальної держави. Такий підхід уможливив виокремлення моделі соціального партнерства, яка є найбільш відповідною до умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф041

Рубрики:

      
2.

Слободян О.Т. 
Створення і діяльність Української республіканської партії. 1990-червень 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Т. Слободян ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджуються історичні умови та етапи творення Української республіканської партії, її діяльність з моменту створення до прийняття нової Конституції незалежної української держави. Показано, що УРП як перша формально зареєстрована політична партія незалежної України пройшла складний шлях опозицій і співпраці з офіційною владою. Партія зробила відчутний внесок у відродження української мови як державної і сприяла поверненню українській культурі міжнародного авторитету. УРП активно сприяла формуванню інституту приватної власності з правоцентристських політичних позицій. Але об'єктивні обставини і політичні помилки національно-демократичного загалу не дозволили УРП увійти до уряду і реалізувати свою соціально-економічну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64*1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лозовий В.С. 
Кам'янецька доба Директорії Української Народної Республіки (червень-листопад 1919 року): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Лозовий ; НАН України. Ін-т історії. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню комплексу проблем, пов'язаних з політичними подіями, що мали місце в Кам'янецький період Директорії Української Народної Республіки. Аналізується політична боротьба між "лівими" та "правими" течіями українського національно-визвольного руху, яка призвела до зміни політичних засад державного будівництва. Було відкинуто класовий "трудовий принцип" та задекларовано перехід до парламентської системи на основі загальнодемократичних виборів. Розглядається діяльність Директорії та уряду Української Народної Республіки, спрямована на вирішення адміністративних, соціально-економічних та зовнішньополітичних проблем. Встановлено, що основною перешкодою для реалізації вищезазначених завдань була внутрішня слабкість влади Директорії Української Народної Республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Симоненко О.В. 
Сармати Північного Причорномор'я. Хронологія, періодизація та етно-політична історія: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / О.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сарматських пам'яток Північного Причорномор'я. Встановлено, що сармати з'явилися на досліджуваній території в 2 ст. до н.е. Типолого-хронологічний аналіз пам'яток визначає дату ранньосарматського періоду в межах 2-1 ст. до н.е., середньосарматського - 1 - середини 2 ст. н.е., пізньосарматського - другої половини 2-4 ст. н.е. В ранньосарматський час Північне Причорномор'я населяли язиги та роксолани, в середньосарматський час язиги з Північно-Західного Причорномор'я відкочували на Угорську рівнину, а їх територію зайняли прийдешні з Поволжя - Подоння аорси. На сході Лівобережжя в другій половині 1 - на початку 2 ст. н.е. мешкала аланська орда. В початковій фазі пізньосарматського періоду за участю донських племен на заході Сарматії сформувалася своєрідна культура пізніх роксолан та алан. В другій половині 3 ст. н.е. нащадки її носіїв склали один з компонентів черняхівської культури. Фінал сарматської культури Північного Причорномор'я пов'язаний з навалою гунів в другій половині 4 ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.12

Рубрики:

      
5.

Лабур О.В. 
Жіночий фактор в системі суспільних відносин в Україні (XVI-XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Лабур ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

В дисертації розкривається громадсько-політична діяльність українських жінок, їх активність у національно-визвольних та соціальних рухах, участь у суспільному виробництві та розподілі матеріальних благ, вплив на процеси культурно-просвітницького та релігійного життя України ХVІ - ХVІІІ ст. Підкреслюється, що соціальний статус, життєва позиція та можливість впливу жінок на процеси суспільного життя залежали від феодально-станової стратифікації тогочасного українського суспільства. Зазначається, що українська жінка доби пізнього середньовіччя являла собою соціально-творчу особистість, мала широкі права і свободи, виступала активним суб'єктом суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лобода Т.М. 
Суспільно-політична та наукова діяльність В.Г.Кравченка (1862-1945): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Лобода ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація є першим в українській історіографії комплексним дослідженням життя, суспільно-політичної та наукової діяльності В.Г.Кравченка. Детально розглянуто діяльність вченого у процесі становлення Товариства дослідників Волині, Волинського науково-дослідного музею, проаналізовано особистий внесок у розвиток вітчизняної етнології, фольклористики, краєзнавства, музеєзнавства. На основі аналізу широкої джерельної бази відтворено основні віхи життєвого шляху В.Г.Кравченка, показано комплекс чинників, які справили визначальний вплив на процес формування світогляду науковця, зіграли вирішальну роль у становленні його громадянської позиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Кравченко + Т5г(4УКР)д Кравченко В.Г.

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Деркач Ж.В. 
Політична культура як інтегральна характеристика процесу формування і розбудови держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ж.В. Деркач ; Ун-т внутр. справ України. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі становлення політичного процесу в ході формування і розбудови держави, його взаємообумовленого зв'язку з політичною культурою як інтегральною характеристикою цього процесу. Встановлено, що політична культура визначає рівень розробки і обгрунтованості державотворчих цілей, впливає на залучення громадян держави до політичного процесу, забезпечує розвиток політичної свідомості і її соціальну направленість, прискорює процес входження певної політичної системи в фазу завершення державної структури управління, здатної забезпечити стабільність усіх сфер політичного життя. Дослідження закономірностей формування політичної культури, стабілізації політичних процесів здійснено на матеріалах боротьби українського народу за створення національної держави XVII століття. Цей період в історії української держави має логічну завершеність в системі формування, розбудови, функціонування і руйнації державних структур і дає можливість виявити традиційні ознаки політико-культурного процесу: національна гордість і державотворча активність, демократична направленість державницької політики, конфесійність політичних дій, ознаки політичного компромісу і схиляння до авторитарних методів в управлінні. В дисертації також розкриті особливості розвитку сучасного культурно-політичного процесу, які необхідно врахувати при розробці новітньої стратегії державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
8.

Подаляк Н.Г. 
Приватносеньйоріальні міста Мекленбурга і торгово- політична система Ганзи у ХІІ- ХV століттях: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Н.Г. Подаляк ; НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)42-236

Рубрики:

      
9.

Гелей С.Д. 
Василь Кучабський: від національної ідеї до державності (українська консервативна політична думка першої половини ХХ ст. та її вклад в історичну науку): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.Д. Гелей ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Досліджено внесок В.Кучабського в розвиток української історіографії консервативної течії в суспільно-політичній думці України. Вперше в українській історіографії розкривається консервативно-політична концепція державотворення, аналізуються спадщина В.Кучабського з історії української державності 1917-1921 рр., українсько-польських та українсько-російських відносин; простежується складний і суперечливий процес формування консервативної ідеології в лоні національної демократії, яка в умовах незалежності пріоритетними визнає ідеї національної держави, приватної власності, національно-культурної ідентичності українського народу, прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Кучабський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гедікова Н.П. 
Політична соціалізація особистості в період демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.П. Гедікова ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Спираючись на досягнення вчених минулих років та сучасних, зокрема українських, в дослідженні процесу політичної соціалізації особистості обгрунтовано новий зміст проблем даного процесу в умовах сучасної української держави. На підставі аналізу сучасного стану державного будівництва в Україні демонструється ступінь впливу на процес входження особистості в політику політичних та неполітичних факторів соціалізації. Показано, що серед ряду критеріїв політичної соціалізації особистості головним, найбільш значущим в сучасному українському суспільстві є критерій політичної відповідальності. Показано основні труднощі сучасного етапу входження особистості у політичні відносини, висловлені рекомендації щодо їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5

Рубрики:

      
11.

Катаєва М.С. 
Політична соціалізація школярів в умовах трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.С. Катаєва ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені результати теоретичного та емпіричного дослідження з проблем формування політичної свідомості школярів. Розглянуто місце школярів у політичному просторі українського суспільства, особливості політичної ідентифікації дітей, механізми, етапи та фактори політичної соціалізації, політичні уявлення школярів. Наведено результати опитування школярів щодо поглядів на конкретні політичні події, ставлення до політичних інститутів. Подано феноменологічні, антропологічні, комунікативні та лінгвістичні аспекти політичної соціалізації школярів. Відзначається, що у результаті успішної політичної соціалізації задовольняється глибинна потреба особистості бути громадянином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ч421.350.1

Рубрики:

      
12.

Грінівецька Н.М. 
Проблема формування сучасного типу державного службовця в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.М. Грінівецька ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Сформульовано особливості моделі державної служби, які можуть бути визначені як функції управління безпосередніми умовами життєдіяльності людей, що проживають на даній території в даних соціально-економічних, культурних умовах, і мають бути максимально наближені до потреб громади, асоціації, кожного індивіду і вільні від нальоту політизації та ідеологізації. Здійснено типологізацію державних службовців: за рівнями владних відносин - центральний, місцевий; за видами влади - концептуальна, інформаційно-аналітична, законодавча, виконавча і судова; за приналежністю до політичних партій і рухів - політична еліта, професіонали, відповідальні і технічні виконавці; за якістю освіти державного управління (вищий, середній, початковий тип); за типами особи - лідер концептуального мислення, лідер-організатор, лідер інноваційних змін, спеціаліст, виконавець з потенціалом росту і без потенціалу росту і т.ін. Запропоновано шляхи інновування державної діяльності, управлінської і кадрової ситуації, створення науково обгрунтованої системи підготовки державних службовців, запропоновано інноваційні ресурси розвитку державної служби, наукомісткі механізми формування державного службовця сучасного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Красівський О.Я. 
Українсько-польські відносини в Східній Галичині в контексті національної політики Другої Речіпосполитої (1918-1923 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / О.Я. Красівський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному аналізові польсько-українських стосунків періоду боротьби за українську державність у 1918-1923 рр. Досліджено історичні передумови, генеза міжнаціональних стосунків у Галичині та вплив на них зовнішніх і внутрішньополітичних факторів. Проаналізовано політику урядових структур, польських політичних партій та угруповань щодо українського питання, її зміст, характер, особливості та напрями; висвітлено хід внутріпартійних і міжпартійних дискусій, погляди окремих діячів, а також політична еволюція цих поглядів стосовно даної проблеми. Визначено основні етапи польської політики щодо українського питання. Розглянуто структуру українського національно-визвольного руху, програми політичних партій з національного питання та ставлення до Польської держави. Розкрито вплив греко-католицької церкви на взаємини між польським та українським народами, комплекс внутрішніх та зовнішніх факторів, що впливали на міжнаціональні стосунки в регіоні. Проаналізовано вплив на політичну ситуацію в Східній Галичині та польсько-українські стосунки в нових політичних умовах ухвали Ради Амбасадорів щодо східних кордонів Другої Речіпосполитої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-56

Рубрики:

      
14.

Франко О.О. 
Наукова та суспільно-політична діяльність Федора Кіндратовича Вовка: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / О.О. Франко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичної, методичної і практичної наукової спадщини, творчої біографії та наукової, видавничої та організаційної діяльності одного із основоположників української етнології доктора Сорбонни Федора Вовка (1847 - 1918 рр.). Визначено роль і місце вченого, його наукових концепцій у розвитку української та світової наукової думки. Наукова праця Федора Вовка тісно пов'язана з його суспільно-політичною діяльністю як активного діяча Громад, що розглянуто в контексті історії України кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23=УКР)д Вовк Ф.К.
Шифр НБУВ: РА309125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Хруслов Б.Г. 
Політична діяльність Українського національно-демократичного об'єднання (1925 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.Г. Хруслов ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі історичного розвитку західноукраїнської націонал-демократії, зокрема, Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) 1925 - 1939 рр. Комплексно проаналізовано основні етапи організаційно-політичного та ідеологічного становлення УНДО, висвітлено його роль і місце у суспільно-політичному житті Західної України. Розкрито спектр впливів і відносин УНДО з іншими політичними партіями й організаціями краю. Запропоновано нове бачення політичної еволюції партії, суті її політичних концепцій. Визначено основні напрямки практичної політики УНДО, форми і методи його діяльності. За результатами наукових досліджень зроблено висновок, що саме націонал-демократія XX століття зіграла провідну роль у боротьбі за національне і політичне визволення українського народу, побудові незалежної суверенної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-4 + Ф513(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА310190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Голікова О.М. 
Меншовики в Україні у роки революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Голікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено загальну характеристику теоретичних та політичних поглядів меншовиків у пореволюційну добу. Значну увагу приділено особливостям стратегії та тактики Російської соціал-демократичної робітничої партії в Україні на різних етапах Української національно-демократичної революції, а також стосункам меншовиків з українськими урядами та більшовицькою владою. Досліджено політичний вплив меншовиків у робітничих організаціях. Встановлено, що соціал-демократична альтернатива не могла втілитися у життя не лише через звуження соціальної бази партії чи несприйняття меншовиками української національної ідеї. Підкреслено, що основна політична лінія меншовиків у 1917 - 1920 рр. бкла помилковою, оскільки виходила із теоретичних концепцій лідерів меншовизму про загрозу революції з боку контрреволюції, перемога якої призвела б до встановлення в країні буржуазної диктатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-484 + Ф69(4Рос)5/6*422.1 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА309639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Гладка Г.Л. 
Суспільно-політична діяльність митрополита Андрея Шептицького (1899 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Л. Гладка ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичну діяльність митрополита Андрея Шептицького, визначальним фактором якої була боротьба за утвердження незалежної соборної держави українського народу на його споконвічних етнічних землях. На практиці дану тенденцію митрополіт реалізовував з обов'язковим дотриманням норм та принципів християнської моралі, що зумовило застосування ним легітимних засобів досягнення поставленої мети. Проаналізовано вплив діяльності митрополита як ієрарха греко-католицької церкви на українське національне відродження кінця XIX - 30-х рр. XX ст. Встановлено, що підтримка Андреєм Шептицьким державних інтересів українського народу базувалася на співпраці з центристськими та правими політичними партіями Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Андрей (Шептицький) + Т3(4УКР)61-8 Шептицький
Шифр НБУВ: РА307907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Харченко В.Ю. 
Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ю. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичний аспект діяльності Володимира Антоновича (1830/4 - 1908 рр.), одного з головних представників українського національного руху другої половини XIX ст. Особливу увагу приділено його визначній участі у польських студентських гуртках у Києві напередодні Січневого повстання (1863 р.) та його ролі у створенні Київської громади. Проаналізовано вплив Антоновича на події національного відродження в Галичині у 1880 - 90-і рр., зокрема, його ініціативу у досягненні угоди з польською владою. Виявлено залежність стратегії поведінки та національно-політичної орієнтації Антоновича від умов імперської цензури та його власної культурницької концепції. Підкреслено, що, незважаючи на численні тактичні компроміси, головний курс громадської діяльності Володимира Антоновича був завжди послідовним, виправданим і патріотичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Антонович
Шифр НБУВ: РА312031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Журавський В.С. 
Політична система України: проблеми становлення і розвитку (правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.С. Журавський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному політико-правовому аналізу загальнометодологічних та теоретичних проблем формування політичної системи на терені України, функціонування її суб'єктів та інститутів у їх співвідношенні та взаємодії, зокрема, в аспекті розбудови правової держави та громадянського суспільства. Особливу увагу приділено співвідношенню легальної (конституційної) політичної системи з реальним політичним режимом, ролі політичної системи в розбудові правової держави і громадянського суспільства, проблемі пошуку шляхів формування оптимальної політичної системи, її демократичних інститутів. За умови врахування світового досвіду політичної організації суспільства подано новий рівень теоретичного осмислення й узагальнення даних проблем, наведено рекомендації політичного та правового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Ф023(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Яцюк М.В. 
Військово-політична діяльність Директорії УНР (1918 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Яцюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Комлексно досліджено процес військово-політичної діяльності Директорії УНР. Основним напрямом військово-політичної діяльності Директорії було забезпечення життєздатності політичного режиму даного національно-демократичного органу, поглиблення української національно-визвольної революції, пошук УНР свого місця в геополітичній системі інтересів після Першої світової війни. Під військово-політичною діяльністю керівництва другої УНР слід мати на увазі низку військових, дипломатичних, державотворчих, економічних та інших кроків у зазначений період за умов перманентної зовнішньої агресії та внутрішньої контрреволюції. Розглянуто практичну діяльність Директорії в згаданих сферах суспільно-політичного життя України. Зроблено висновки й узагальнення щодо здобутків і прорахунків Директорії УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-33
Шифр НБУВ: РА311768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського