Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (85)Реферативна база даних (564)Книжкові видання та компакт-диски (1347)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛЯК$<.>+<.>K=ЮЖНОМ$<.>+<.>K=САХАЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поляков О.І. 
Агробіологічні особливості вирощування сортів крупноплідного соняшнику у південному степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Поляков ; Укр. акад. аграр. наук. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування високопродуктивних посівів сортів крупноплідного соняшнику з великою масою насіння (понад 110 - 120 г) для умов південного Степу України. Відображено залежність продуктивності і показників якості насіння сортів крупноплідного соняшнику від способів основного обробітку грунту, строків посіву і густоти стояння рослин в умовах Запорізької області. Встановлено, що найбільш ефективно вирощувати сорти крупноплідного соняшнику Запорізький кондитерський та Донський крупноплідний по оранці (25-27 см) при ранньому і рекомендованому строках посіву з густотою стояння 25-35 тис. шт. рослин на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-406(2УКР-4ЗАП),022

Рубрики:

      
2.

Поляков О. І. 
Агротехнічні і біокліматичні особливості формування урожайності і якості насіння соняшнику, сої, льону, кунжуту, рижію, молочаю в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Поляков ; Ін-т сіл. госп-ва степ. зони НААН України. — Д., 2011. — 38 c.: рис., табл. — укp.

Вперше за умов південного Степу України визначено біокліматичні ресурси, які є оптимальними для вирощування нових сортів і гібридів соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного, що грунтуються на закономірностях росту, розвитку та формування врожайності відповідно до погодних умов та агроприйомів. Встановлено агроприйоми одержання високої врожайності та підвищення якісних показників насіння. Розроблено агротехнічні прийоми вирощування соняшнику та сої на основі біологічних і сортових відмінностей і факторів зовнішнього впливу, які визначають рівень продуктивності. Доведено високу ефективність передпосівної інкрустації насіння олійних культур та оброблення сої азотфіксувальними та фосформобілізувальними препаратами. Розроблено та обгрунтовано елементи технологій вирощування сортів кунжуту та молочаю олійного (строки та способи сівби, норми висіву, строки десикації та інкрустації насіння). Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного залежно від генотипу, строків і способів сівби, норм висіву, густот стояння рослин, зрошення, систем удобрення, догляду за посівами, застосування інкрустації насіння й азотфіксувальних і фосформобілізувальних препаратів, а також строків збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.1-4 + П241.1-28
Шифр НБУВ: РА382847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Полякова Г.А. 
Адаптивне управління навчальним процесом в умовах загальноосвітнього комплексу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.А. Полякова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто особливості управління навчальним процесом у загальноосвітньому комплексі. На основі антропосоціального, синергетичного, особистісно-орієнтованого, кваліметричного наукових підходів і концепції спрямованої самоорганізації визначено сутність, специфіку функцій та структури, основні характеристики адаптивного управління навчальним процесом за умов даного комплексу. Теоретично обгрунтовано та розроблено інтегративну модель адаптивного управління даним процесом, яка є оптимальним засобом спрямування, організації та координації педагогічної діяльності у різних підрозділах навчального закладу зі складною структурою. Доведено, що дана модель забезпечує безперервність освіти, наступність та якість навчального процесу, саморозвиток і самореалізацію його учасників. Розкрито складові та механізм технології реалізації інтегративної моделі на основі базового стандарту педагогічної діяльності у процесі адаптивного управління навчальним процесом за умов загальноосвітнього комплексу. Розроблено рекомендації щодо впровадження у практику даної моделі та технології для забезпечення наступності та якості даного процесу у заданому напрямку розвитку навчального закладу з врахуванням власних прагнень і мотивів його учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА323398

Рубрики:

      
4.

Полякова О.Г. 
Біогеоценотичні особливості дуба червоного (Quercus rubra L.) в штучних насадженнях Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Г. Полякова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено біоекологічним властивостям дуба червоного (Quercus rubra L.) в різних лісорослинних умовах Київського Полісся, питанням його взаємодії з аборигенними дубом звичайним та сосною звичайною. Встановлено, що плодоношення інтродуцента має асинхронний характер. Введення дуба червоного в субори підвищує стійкість соснових лісів без втрати їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q.rubra

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Торопчин О.С. 
Вдосконалення методу керування провітрюванням виймальних дільниць метанонасичених шахт комплексуванням схем провітрювання та параметрів дегазації: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.С. Торопчин ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати депресійних зйомок виймальних дільниць (ВД) метанонасичених шахт. Обгрунтовано умови та доцільність переходу в період відпрацювання виймального стовпа від прямоточної на комбіновану схему провітрювання (СП), що за досягнення максимального рівня аеродинамічного опору неконтрольованої повітровідвідної виробки, продовжує її експлуатаційний період і знижує газонасиченість ВД. Установлено, що на ВД зі складною програмою керування процесом повітророзподілу під час комплексування СП та параметрів дегазації оцінку газонасиченості й участі на паях використовуваних способів дегазації в загальному балансі потрібно давати окремо по відповідних квазістаціонарних періодах. Розкрито зв'язок, що характеризує вплив пересувних підземних дегазаційних установок на режим провітрювання ВД, та обгрунтовано доцільність використання засобів вакуумування в її вентиляційній мережі, що за умов зворотноточної схеми створює топологічний аналог комбінованого провітрювання. Описано метод розрахунку витоків повітря у виробленому просторі (ВП), викликаних суперпозицією загальношахтної депресії та градієнта розрядження задіяних засобів вакуумування, що допомагає вибирати раціональні місця встановлення, кількість і параметри пристроїв для відбору газоповітряної суміші з ВП. Розроблено методику розрахунку витоків повітря через ВП ВД вугільних шахт, що підвищило ефективність дегазації ВД на 15 % і економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.5
Шифр НБУВ: РА370499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Бубнова О.А. 
Взаємозв'язок деформацій контуру дільничних виробок з параметрами зсуву надвугільної товщі на шахтах Західного Донбасу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / О.А. Бубнова ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано модель взаємозв'язку зрушення земної поверхні та зсувів контурів виробок у зонах впливу очисних робіт, яка дозволяє встановити горизонтальні зрушення та деформації в мульді зрушення, величину осадки вугільного пласту під час керування покрівлею повним обваленням, горизонтальні та вертикальні зсуви контурів виробок, зони впливу очисних робіт на стан виробок, тривалість активних деформацій контурів виробок. Запропоновано методику розрахунку зсувів контурів дільничних виробок і вибору напрямку ведення очисних робіт щодо простягання пласта. Розроблено модель взаємозв'язку між параметрами зрушення гірського масиву та деформаціями виробок, розташованих у ньому, вірогідність якої доведено на підставі результатів інструментальних спостережень на шахтах "ВАТ "Павлоградвугілля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 +
Шифр НБУВ: РА356139

Рубрики:

      
8.

Романишин Ю.О. 
Видавнича та публіцистична діяльність ОУН і УПА на західноукраїнських землях (40 - 50-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Романишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

До наукового обігу введено значну кількість матеріалів преси й архівних матеріалів, з використанням яких проаналізовано умови виготовлення, розповсюдження, форми (типи) друкованих видань ОУН і УПА, а також визначено мету, завдання та охарактеризовано боротьбу ОУН і УПА за творення незалежної Української держави. Висвітлено основні тематичні аспекти досліджених видань, зокрема негативну роль більшовицької системи (політичну, економічну) щодо українського визвольного руху та побудови незалежної Української держави. Розкрито суть політики ОУН і УПА щодо представників інших націй - росіян, поляків, які не перешкоджали національним прагненням українського народу. Зазначено щодо несприйняття ідеології російського більшовизму, німецького нацизму, польського шовінізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР33)6 +
Шифр НБУВ: РА331505

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Гринюк Т.Ю. 
Визначення закономірностей розкриття базальтів Волині, що містять самородну мідь, у процесі передпромислової підготовки родовища до комплексної переробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Т.Ю. Гринюк ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підготовки базальтової сировини до вилучення саморідної міді та досліджено проблему комплексної переробки вміщувальних порід для їх подальшого раціонального використання на підставі аналізу структури, кількісного оцінювання вмісту й установлених закономірностей руйнування, класифікації та вилучення. Встановлено закономірності розподілу корисних компонентів в основних породах, що складають базальтовий масив. Досліджено закономірність тріщиноутворення в його масиві, особливості руйнування на дробильному устаткуванні та класифікації за крупністю з урахуванням процентного складу компонентів у кожному класі. Визначено параболічну залежність зростання тріщиноутворення у вибої за висотою уступу та відповідно величини у масиві, що є важливим для складання паспорту буропідривних робіт. Розглянуто та встановлено закономірності розподілу саморідної міді в різних класах крупності вміщувальних порід. З використанням методу спектрального аналізу визначено мінералогічний склад порід. Показано промислово доцільний вміст саморідної міді в базальті (0,43 %), у туфі (0,7 %) і лавобрекчії (1,74 до 5,0 %). За методом магнітної сепарації встановлено високу магнітну сприйнятливість складових базальтового масиву Рафалівського кар'єру. За цього базальт містить 55 %, лавобрекчія - 33 %, туф - 54 % магнітно-сприйнятливого продукту. Одержані результати свідчать про доцільність використання комплексної технології переробки базальтів. Відзначено, що базальт видобувають для одержання будівельного щебеню. З використанням моделі тріщинуватості уступу кар'єру розроблено методику прогнозування окремостей у вибої для Рафалівського базальтового кар'єру. Методику впроваджено для коригування паспорту буропідривних робіт. Розроблено методику визначення тріщиноутворення у трьох базальтових кар'єрах Рівненщини. Очікуваний економічний ефект від впровадження результатів роботи становить 297 тис. грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3-4ВОЛ)211-42 + И342.1 +
Шифр НБУВ: РА363572

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Дякун Р. А. 
Визначення особливостей процесу утворення тонкодисперсних фракцій вугілля при його динамічному руйнуванні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / Р. А. Дякун ; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. — Д., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено особливості утворення тонкодисперсних фракцій вугілля в процесі його динамічного руйнування під час розвантаження у гранично напруженому стані. Вперше для визначення моменту початку такого руйнування запропоновано критерій, що представляє собою відношення прискорення розвантаження до його швидкості в попередній момент часу та встановлено закономірність зміни цього критерію для різних діапазонів напружень стиснення. Встановлено закономірність зміни коефіцієнта дисипації під час розвантаження вугілля, що дозволяє визначити з загального балансу дисипації у циклі "навантаження-розвантаження" величину дисипації в структурі вугілля в процесі розвантаження. Встановлено закономірності зміни питомої потужності дисипації для різних напружень стиснення та швидкостей розвантаження гранично напруженого вугілля, за яких починається його динамічне руйнування по радіально-пошоровому механізму з утворенням тонкодисперсних фракцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18
Шифр НБУВ: РА382418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Полякова А.В. 
Використання рослинних добавок антиоксидантної дії в технології виробів з листового тіста: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.В. Полякова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано нову технологію виробництва виробів з листкового тіста з використанням домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи, які мають підвищену харчову цінність і подовжений термін зберігання. Встановлено, що застосування таких домішок у процесі виготовлення листкових виробів сприяє гальмуванню окисних процесів в їх жировому компоненті, що позитивно впливає на збереження якості виробів. Доведено, що застосування домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи забезпечує зміцнення клейковини пшеничного борошна. Обгрунтовано рекомендації щодо їх використаня в технології виготовлення листкового тіста з борошна зі зниженими технологічними властивостями. Виявлено, що домішки порошків сухих ягід обліпихи, калини та глоду до пшеничного борошна сприяють поліпшенню реологічних властивостей листкового тіста: підвищенню в'язкості та зниженню адгезії. З'ясовано, що наявність домішок обумовлює збільшення ефективної в'язкості маргарину, що наближає його за даною характеристикою до вершкового масла. Наведено рекомендації щодо використання маргарину замість вершкового масла в технології виготовлення листкового тіста. Розроблено технологію виготовлення виробів з листкового тіста з використанням порошків сухих ягід обіпихи, калини та глоду зі збільшеним терміном зберігання до 48-ми годин. Визначено харчову й енергетичну цінність виробів, встановлено їх комплексний та інтегральний показники якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію щодо виготовлення листкових виробів з рослинними домішками антиоксидантної дії. Здійснено впровадження нової технології виготовлення таких виробів на підприємствах ресторанного господарства Донецька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3 +
Шифр НБУВ: РА357197

Рубрики:

      
12.

Карпухіна Т. О. 
Відносини між українцями і поляками на початковому етапі Другої світової війни (вересень 1939 - червень 1941 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Т. О. Карпухіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано українсько-польські міжетнічні відносини на початковому етапі Другої світової війни (1939 - 1941 рр.). Здійснено комплексний аналіз форм і методів боротьби українського та польського підпілля проти окупаційного режиму. Досліджено суспільно-політичне та громадське життя українців і поляків за умов радянізації Західної України у 1939 - 1941рр., процес встановлення радянського тоталітарного режиму та депортації польського й українського населення. Визначено вплив українців і поляків у сфері діяльності громадських закладів і державних установ. Проаналізовано становлення польсько-українських відносини на території Закерзоння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-6 + Т3(4ПОЛ)62-6
Шифр НБУВ: РА373421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Склокін В.В. 
Військові обивателі Слобідської України: інтеграція до імперського суспільства (1765 - 1798 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Склокін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження інтеграції військових обивателів Слобідської України до суспільства Російської імперії у другій половині 1760-х рр. - 1790-х рр. На підставі вивчення значного масиву фактичного й аналітичного матеріалу визначено два основні напрямки інтеграційного процесу, якими є обмеження сфери дії станових привілеїв, покладання на військових обивателів нових натуральних повинностей і грошових зборів, а також зміни в адміністративному підпорядкуванні колишнього слобідського козацтва; перехід до інших категорій населення імперії, зокрема, до купецтва, міщанства та цехових ремісників, а також чиновництва та дворянства. Обгрунтовано твердження, що інтеграція військових обивателів до імперського суспільства не була спричинена цілеспрямованою політикою імперського уряду або слобідської губернської влади, а натомість, стала опосередкованим наслідком інституціональної інтеграції регіону до складу імперії. Зроблено висновок, що у соціокультурній площині інтеграція до імперського суспільства означала для військових обивателів істотне зниження їх соціального статусу у порівнянні з позицією у соціальній ієрархії суспільства слобідських поляків. Встановлено, що загальним наслідком соціальних перетворень, які здійснювалися імперським урядом у Слобідській Україні у 1760 - 1790-х рр., було посилення фрагментованості суспільства та різке зростання кількості соціальних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)471-542 +
Шифр НБУВ: РА369421

Рубрики:

      
14.

Кондрач Я.С. 
Військово-історичні дослідження Івана Крип'якевича (1886 - 1967): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.С. Кондрач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано військово-історичні праці члена НТШ, академіка АН УРСР І.Крип'якевича, присвячені Київській Русі та Галицько-Волинській державі, Запорізькій Січі та козацьким війнам, визвольним змаганням українців у першій половині ХХ ст. Відзначено, що І.Крип'якевич автор наукової концепції першої "Історії українського війська" (1936 р.) та фундатор української військово-історичної школи. Значну увагу приділено Українським визвольним змаганням 1914 - 1923 рр., зокрема, культурно-освітній діяльності легіону Українських січових стрільців, Українській Галицькій армії проти поляків та більшовиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Ц1,8(4УКР)дКрип'якевич,І. +
Шифр НБУВ: РА350931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пшемислав Уліаш Б. 
Вплив польсько-українських зв'язків на розвиток вищої медичної освіти і науки в Польщі та Україні до початку XX століття: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.04 / Б. Пшемислав Уліаш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено широкомасшабний комплексний аналіз творчих взаємозв'язків польської й української медицини в галузі медичної освіти та науки за значний історичний період - з XV до початку XX ст. Узагальнено значення перенесення польськими вченими-медиками досвіду університетів середньовічної Європи та медичних факультетів польських університетів та становлення і розвиток перших в Україні навчальних закладів (Острозька школа, Замойська академія), де медицина вперше в Україні вивчалась, як наука. Наведено результати взаємозв'язків і взаємовпливу медичного факультету Київського університету, як одного з центрів підготовки лікарів-поляків середини XIX - початку XX ст., з навчальними медичними закладами Польщі в частині перенесення здобутків і досвіду українських наукових шкіл і передових вчених-медиків у розвиток вищої медичної освіти в Польщі, формування польських національних наукових медичних шкіл, започаткування медиками-поляками нових наукових напрямків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4ПОЛ) р3
Шифр НБУВ: РА380542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Полякова Н.В. 
Вплив фазового складу та структури на експлуатаційні властивості високохромистого чавуну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Н.В. Полякова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 c. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційної стійкості прокатних валків гарячої прокатки з робочим шаром з білого високохромистого чавуну, що працюють за умов ударно-абразивного зношування під впливом високих температурі охолоджуючих середовищ. На підставі аналізу літературних даних установлено основні структурно-чутливі експлуатаційні властивості високохромистого чавуну типу ІЧХ16НМФТ. Наведено результати досліджень закономірностей впливу фазового складу та структури, швидкості охолодження під час кристалізації та термічної обробки на жаростійкість і загальні особливості високотемпературного окиснення високохромистого чавуну у широкому діапазоні температур. Наведено результати досліджень щодо схильності чавуну до руйнування, спричиненого термічною втомою, структурних змін, умов зародження та росту тріщин термічної втоми за умов термоциклування, а також результати досліджень впливу структурних змін, зумовлених високотемпературною обробкою чавуну на його зносостійкість. Висвітлено результати дослідження впливу структури та фазового складу чавуну на схильність до корозійного руйнування за умов дії електропровідних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.307.3 +
Шифр НБУВ: РА365817

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Черватюк В.Г. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів і розробка комбінованого способу та засобів піддержання покрівлі на сполученнях штрек - лава в умовах нестійких порід: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.Г. Черватюк ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто уявлення стосовно закономірностей формування напружено-деформованого стану в масиві нестійких порід поблизу сполучень лав з виймальними штреками. Уперше розроблено та реалізовано у вигляді обчислювального експерименту тривимірну математичну модель поведінки шаруватого вуглепородного масиву, порушеного сполученням штрек - лава, у пружно-пластичній постановці задачі. Запропоновано новий кількісний критерій оцінки ефективності використання способів і засобів охорони зазначених сполучень в нестійких породах неглибоких шахт. Розроблено геомеханічно обгрунтований спосіб і механізовані засоби, що забезпечують ефективне підтримання покрівлі на сполученнях штрек - лава за умов нестійких порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.145,1 +
Шифр НБУВ: РА327517

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Куклін В.Ю. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів способів кріплення та охорони виробок в нестійких породах при інтенсивному відпрацюванні пологих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.Ю. Куклін ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто уявлення про закономірності формування напружено-деформованого стану у вуглепородному масиві, зокрема в ньому виділено чотири характерні зони, розташовані уздовж лінії очисного вибою, симетричні щодо середини лави та являють собою чергування зон підвищених і знижених напружень. Показано, що у разі збільшення навантаження на очисний вибій зменшується імовірність вивалоутворення в покрівлі, збільшуються значення максимуму епюри опорного тиску й тиск на лавове кріплення, активізуються процеси здимання порід у лаві. Установлено, що паралельно лінії очисного вибою в покрівлі пласта формується область аномальних напружень, що змінюється за часом, місце розташування та величина якої визначається положенням і швидкістю переміщення робочого органа комбайна. Показано, що зі зростанням навантаження на очисний вибій зона впливу лави на систему кріплення - масив виймальних штреків зменшується, а область бічних порід, підданих конвергенції, збільшується, за цього характер розподілу тиску у покрівлі має два екстремуми: на сполученні лава - штрек і у зоні посадки покрівлі. Одержано новий розв'язок задачі визначення критичного кроку посадки покрівлі в лаві, за яким враховується шаруватість масиву, його структурна неоднорідність та фактор - швидкість оголення масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА328708

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Гребьонкіна О.С. 
Геомеханічне обгрунтування технологічних рішень підвищення ефективності виїмки крутих вугільних пластів, схильних до газодинамічних явищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / О.С. Гребьонкіна ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано аналітичну модель оцінки напружено-деформованого стану вугільного масиву у привибійній зоні пласта, яка враховує взаємозв'язок поведінки бічних порід вугільного пласта з властивостями вуглепородного масиву. Установлено математичну залежність, що характеризує зміну місцезнаходження максимуму опорного тиску від розміру середнього кута зближення бічних порід, розв'язок якої визначається у вигляді степеневих рядів. За цього глибина поширення хвилі розвантаження у вугільному масиві залежить від швидкості зняття напруг. Показано, що зі збільшенням швидкості розвантаження вугільного масиву, що перебуває за умов межово-напруженого стану з 1 МПа до 10 МПа, відбуваються зміни механізму руйнування вугілля. Обгрунтовано можливість підвищення стійкості крайової частини пласта завдяки застосуванню кріплень, які керують гірським тиском одночасно у привибійному та виробленому просторах очисного вибою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310(4УКР-4ДОН)150.1 +
Шифр НБУВ: РА344115

Географічні рубрики:

      
20.

Полякова Л.Ю. 
Гомології моноїдів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Л.Ю. Полякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Київ, 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано теорію 0-гомологій напівгруп. Висвітлено, що нульові та перші групи 0-гомологій напівгрупи з нулем ізоморфні відповідним групам гомологій Ейленберга - Маклейна її 0-рефлектора та побудовано епіморфізм других груп. Висвітлено, що для категорійних у нулі напівгруп ізоморфізм відповідних груп гомологій виконується в усіх розмірностях. Запропоновано метод обчислення гомологій напівгруп за допомогою 0-гомологій. Наведено опис груп гомологій вільних добутків напівгруп. Для вільних частково комутативних моноїдів побудовано вільну резольвенту та за її допомогою обчислено гомологічну розмірність даних моноїдів, доведено гіпотезу Хусаїнова. Розглянуто двійкові коди, близькі до лінійних. Зазначено, що відхилення коду від лінійного вимірюється дефектом коду, описано коди малих дефектів. Розглянуто поняття гомологічної складності коду, встановлено її зв'язок з дефектом коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.36,0 +
Шифр НБУВ: РА369474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського