Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (206)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОВАЙДЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ясер Мох'д Абделрахім Альшаро 
Моделі й алгоритми діагностування та забезпечення надійності гетерогенних комп'ютерних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Ясер Мох'д Абделрахім Альшаро ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й алгоритми діагностування та забезпечення надійності функціонально-надлишкових систем гетерогенних комп'ютерних мереж. Проаналізовано сучасні методи, моделі й алгоритми мережеметрії, діагностування, управління та забезпечення надійності гетерогенних комп'ютерних мереж. Побудовано системну модель роботи сніферу у режимі моніторингу мережевого трьохрівневого трафіку у магістральному каналі бездротового Інтернет-Провайдера. Розроблено нові принципи, моделі, мажоритарні та міноритарні алгоритми самодіагностування та самовідновлення роботоздатності після відмов способом адаптивної реконфігурації структури функціонально-надлишкових систем комп'ютерних мереж. Обгрунтовано методологію проектного оцінювання функціональної надійності систем розмежування доступу з урахуванням властивостей технічних, програмних та адміністративних компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 +
Шифр НБУВ: РА368145

Рубрики:

      
2.

Воркут Т.А. 
Наукови основи управління логістичними системами в проектах розвитку ланцюгів постачань: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.22 / Т.А. Воркут ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Грунтуючись на розвитку методології управління проектами, сформульовано теоретичні та методичні засади управління логістичними системами у проектах розвитку ланцюгів постачань. Запропоновано концепцію управління логістичними системами у проектах розвитку даних ланцюгів, якою передбачається комплексне вирішення на базі критеріїв загальносистемної ефективності задач управління логістичними системами виробничих (торговельних) підприємств, які формують ланцюги постачань, і задач управління виробничо-технологічними системами підприємств (власних підрозділів) логістичних провайдерів, які залучаються до надання логістичних послуг у ланцюгах постачань. У межах зазначеної концепції здійснено постановку задач, ідентифікованих як такі, що потребують подальшого наукового обгрунтування, запропоновано систему моделей щодо їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.120-803.1 + У9(4УКР)421.20-803.1 +
Шифр НБУВ: РА351718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кирик М.І. 
Оптимізація телекомунікаційних мереж за критеріями якості послуг: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.І. Кирик ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено методи оптимізації телекомунікаційних мереж за критеріями якості послуг, які надаються під час передачі мультимедійного трафіку з максимальним використанням ресурсів мереж. На підставі системного аналізу критеріїв якості надання телекомунікаційних послуг QoS виявлено їх зв'язок з механізмами, які використовуються для передачі даних. Визначено характеристики мереж, які впливають на якість для різних видів трафіку: передачі даних, мультимедійного, реального часу. Визначено параметри, за яких використання технології багатоадресної передачі дозволяє збільшити продуктивність роботи мережі та зекономити ресурси смуги пропускання. Запропоновано математичну модель для оптимізації та регулювання трафіку на основі заданого класу обслуговування SLA та механізмів Diffserv, яка забезпечує задану якість обслуговування (клас сервісу CoS) і враховує завантаженість кожного транку та маршруту. Встановлено, що використання даної моделі дозволяє мінімізувати затрати обладанння під час надання послуг з заданою якістю й оптимізувати використання наявних мережевих ресурсів. З'ясовано, що застосування моделі для діючих мереж дозволяє досягнути зменшення імовірності втрат на 3 % та збільшення загального обсягу наданих послуг у мережі на 10 - 15 %. Запропоновано модель для визначення впливу кількості користувачів певної послуги на обсяг обладнання та витрати провайдера у процесі надання мультимедійних послуг. На підставі результатів моделювання встановлено дискретно-неперервний характер зміни витрат, що дозволяє визначити мінімальний обсяг обладнання для забезпечення необхідної кількості послуг з заданою якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.7 +
Шифр НБУВ: РА363212

Рубрики:

      
4.

Сулацький Д. В. 
Організаційно-правові засади забезпечення інформаційної безпеки людини як споживача телекомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. В. Сулацький ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено новий предмет інформаційних правовідносин - відомості щодо наданих людині телекомунікаційних послуг. Обгрунтовано тезу, що забезпечення даної безпеки суттєво залежить від якісного правового регулювання зазначених правовідносин. Аргументовано доцільність визначення оперативних підрозділів правоохоронних органів як суб'єктів інформаційних правовідносин, що виникають під час витребування ними в інших суб'єктів - операторів і провайдерів телекомунікацій - указаних відомостей для подальшого їх використання у правоохоронній діяльності тощо. Доведено необхідність розгляду даних підрозділів в ролі не лише суб'єктів забезпечення інформаційної безпеки людини як споживача телекомунікаційних послуг, а й суб'єктів реалізації загроз цій безпеці. Запропоновано нову модель забезпечення інформаційної безпеки людини як споживача телекомунікаційних послуг, спрямовану на вдосконалення нормативно-правового врегулювання й організаційного впорядкування обігу відомостей щодо наданих людині телекомунікаційних послуг, що зумовлена необхідністю дотримання балансу інтересів держави, суспільства та людини в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)112.22 + Х819(4УКР)126 + Ч62 в05
Шифр НБУВ: РА383223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Чичкан-Хліповка Ю. М. 
Організація взаємодії підприємств при здійсненні технічного обслуговування повітряних суден: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. М. Чичкан-Хліповка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічний механізм взаємодії авіакомпанії з суб'єктами, що надають авіатехнічні послуги, який дозволяє регулювати економічні відносини між організаціями та складається із структурних механізмів координації підприємств, кросфункціональної взаємодії й інтеграції процесів на підставі інформаційних технологій й електронного документообігу. Визначено організаційні моделі взаємодії авіакомпанії з організаціями, які здійснюють різні форми технічного обслуговування сучасних повітряних суден, зокрема, авіавиробником, авіаремонтним заводом, спеціалізованим авіасервісним підприємством, провайдером авіатехнічних послуг. Запропоновано економіко-математичну модель вибору оптимального варіанта здійснення усіх форм технічного обслуговування з метою максимізації сумарного дисконтованого потоку грошових коштів авіакомпанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1 + О53-082-6
Шифр НБУВ: РА372961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Корж Р.В. 
Побудова і застосування математичних моделей для формування цінової політики провайдера Інтернет: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.В. Корж ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання ціноутворення на послуги Інтернет та цінової політики провайдерів, які надають ці послуги у режимі off-line. Визначено основні чинники, що перешкоджають впровадженню технологій Інтернет в Україні. Розроблено методику системних досліджень ринку Інтернет і діяльності провайдерів, орієнтовану на використання економіко-математичних моделей і спрямовану на підвищення ефективності діяльності провайдерів і створення економічно вигідних умов для користувачів послуг Інтернет в Україні. Сформульовано та формалізовано цільову функцію діяльності провайдера на національному ринку Інтернет з урахуванням структур доходів і витрат провайдера, визначено обмеження на реалізацію цільової функції, обумовлені чинниками ринкового середовища. На підставі одержаних репрезентантів з використанням різних математичних методів побудовано структурні та прогнозні моделі, застосовано удосконалену (з урахуванням специфіки об'єкта дослідження) методику здійснення експериментів з моделями з метою одержання припустимої множини рішень для визначенння цінових характеристик і положень цінової політики провайдера за умов обмежень на реалізацію цільової функції. Наведено рекомендації щодо забезпечення функціонування системи підтримки прийняття рішень у реальному часі з урахуванням необхідності адаптації моделей до нових результатів модельних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390-861 в611 +
Шифр НБУВ: РА333452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чучковська А.В. 
Правове регулювання господарських договорів, що вчиняються через мережі електрозв'язку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.В. Чучковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання правового регулювання вчинення господарських договорів через мережі електрозв'язку, зокрема мережу Інтернет. На підставі чинного законодавства України, нормативних актів міжнародних організацій та окремих держав світу проаналізовано нове правове поняття "електронна комерція", визначено правовідносини, які складають це поняття та принципи її правового регулювання. Досліджено вчинення правочинців через мережі електрозв'язку, а також поняття та використання електронних документів й електронних підписів, поняття форми господарського договору з врахуванням сучасних електронних носіїв інформації, особливі додаткові істотні умови таких господарських договорів. Висвітлено правовий статус провайдерів сертифікаційних послуг як одного з головних суб'єктів правовідносин у сфері електронної комерції. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень до чинного законодавства України, зокрема, запровадження нової системи провайдерів сертифікаційних послуг; визначення форм господарсько-правової відповідальності цих суб'єктів, меж та підстав такої відповідальності; застосування ефективно діючого механізму державного регулювання діяльності даного суб'єкта. Обгрунтовано доцільність введення режиму ліцензування діяльності провайдерів сертифікаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)21-8:З97 +
Шифр НБУВ: РА330193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Борисенко О.С. 
Рекламне забезпечення результативності авіаційних перевезень: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Борисенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення та визначення форм з забезпечення результативності авіаперевезень. Обгрунтовано теоретичні підходи до управління рекламою транспортних послуг як фактор забезпечення взаємодії "виробник - провайдер - споживач". Запропоновано механізм забезпечення результативності надання авіатранспортної послуги, який являє собою інтеграцію процесів, стратегій та тактики взаємодії господарських суб'єктів - "виробник - рекламіст - споживач", що дає можливість забезпечити взаємні вигоди, врахувати потреби споживача та швидко реагувати на коливання ринкової кон'юнктури. Здійснено моделювання процесу взаємодії виробничо-господарських суб'єктів щодо досягнення результативності авіатранспортної послуги під впливом реклами. Запропоновано форми ефективної взаємодії щодо забезпечення економічних інтересів учасників авіаперевезення, а саме ефективні форми всіх економічно відособлених структур, які забезпечують ефективність послуг транспортних підприємств. Зауважено, що схематизоване визначення взаємовигоди всіх учасників забезпечення авіаперевезень призведуть до максимізації споживчої цінності авіатранспортних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-803.81 +
Шифр НБУВ: РА367382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Савенко Л.О. 
Статус інституту місцевого самоврядування у вимірах сучасної комунікативної парадигми: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Л.О. Савенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано плідність комунікативної парадигми у побудові сучасної системи місцевого самоврядування, яка базується на ідеї структурно-функціональної дії як засобі розв'язання соціальних проблем і суперечностей, використовує принцип соціальних практик, що полягає у їх композиції, а також принцип соціальної зорієнтованості суспільних змін у напрямку до утвердження стандартів соціальної держави, визнання засадними принципами міжлюдських стосунків толерантності, плюралізму думок, відповідальності, компромісу, конструктивної співпраці. Розвинуто змістовні характеристики управлінських послуг, відкритості та повноти інформації про можливості їх вибору, доступності та корисності послуг, поваги до прав громадян, співпраці з провайдерами послуг. Зроблено спробу узагальнити й адаптувати до місцевого самоврядування технологію відповідного бюджетування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 в +
Шифр НБУВ: РА341145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Жаріков Е. В. 
Інформаційна технологія управління ІТ-інфраструктурою хмарного центру оброблення даних / Е. В. Жаріков. — Б.м., 2020 — укp.

Жаріков Е. В. Інформаційна технологія управління ІТ-інфраструктурою хмарного центру оброблення даних. На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Міністерство освіти і науки України, Київ, 2020. У дисертаційній роботі вирішено науково-практичну проблему забезпечення ефективного функціонування ІТ-інфраструктури хмарного ЦОД через створення методології управління та на її основі розроблення і застосування інформаційної технології управління з метою надання хмарних послуг із заданими показниками якості кінцевому користувачеві. Розроблено інформаційну технологію, що забезпечує ефективне функціонування ІТ-інфраструктури ЦОД провайдера хмарних послуг, яка на відміну від відомих базується на методології управління ІТ-інфраструктурою, а також враховує суттєві характеристики хмарних обчислень, гетерогенність ІТ-інфраструктури, нові архітектури організації обчислень, її багаторівневість та ієрархічність і використовує адаптацію до непередбачуваних навантажень за рахунок застосування розроблених адаптивного методу комбінованого прогнозування та методів управління для різних стратегій управління, що дозволило забезпечити виконання заданих вимог угоди про рівень обслуговування та зниження операційних і капітальних витрат. Практична цінність інформаційної технології, а також розроблених алгоритмів, методів і підходів полягає у створенні методологічної бази розроблення і реалізації систем управління ІТ-інфраструктурою хмарних ЦОД і підвищення ефективності їх функціонування з подальшим їх застосуванням для розроблення підсистем, компонентів та інших складових систем управління ІТ-інфраструктурою провайдерів хмарних послуг.Ключові слова: центр оброблення даних, хмарні обчислення, система управління, прогнозування, стохастичний пошук, оптимізація, дворівневе сховище з реплікацією, інтернет речей.^UThe dissertation solves the scientific and practical problem of effective management of the IT infrastructure of cloud data centers under conditions of uncertainty and variable workloads by creating a management methodology and on its basis the development and application of management information technology to provide cloud services with specified quality indicators to the end user. The proposed information technology is developed ensuring the efficient functioning of the IT infrastructure of the cloud service provider's data center by increasing the resource usage efficiency under conditions of variable workload, which unlike the known methods takes into account the developed methodology, essential characteristics of cloud computing, heterogeneity of IT infrastructure, its multilevel and hierarchy and uses adaptation to unpredictable and mixed workloads at the expense of forecasting, which allowed to ensure SLA requirements while reducing operating and capital costs.The developed information technology is based on the concept of management of IT infrastructure of a cloud data center, which combines the following developed findings, approaches, and methods: the operator form of setting, analyzing and solving problems of IT infrastructure of the cloud data center; identifying and implementing dedicated resource and workload management strategies, as well as their implementation schemes; decomposition of cloud IT infrastructure at three levels (infrastructure, platforms, and applications); taking into account traditional, convergent and hyperconverged architectures of modern cloud data centers; application of the adaptive method of combined workload forecasting to determine the control influences on the IT infrastructure of cloud data centers; developing the Method of Integrated Resource Management for heterogeneous data centers based on SLA violations, power consumption and required power at the next management step; application of stochastic methods (beam search, simulated annealing, reinforcement learning) for implementation of particular strategies for IT infrastructure management of cloud data centers; application of a distributed two-level storage management method for hyperconverged systems; taking into account new metrics of the IT infrastructure state namely instantaneous and average viability coefficients of virtual machine, physical server imbalance indicator, the ratio of necessary resources to the average available resources, threshold of available resources) to determine the current management strategy; accounting of software-defined controllers for management of three primary data center resources namely computing, storage, network; the combination of centralized management using global data center manager and the decentralized management on the physical server level, depending on the chosen management strategy at the current management step.To solve the problem of effective management of the IT infrastructure of the cloud data center and solving the correspondent set of tasks, the following were used: systems theory, methods of hierarchical systems theory, methods of mathematical programming, methods of operations research and decision theory, methods of mathematical and simulation modeling, methods of artificial intelligence theory, stochastic and heuristic search methods, forecasting methods, mathematical statistics methods, and cloud service models. The reliability and validity of the obtained results are conditioned by the correct use of the mathematical apparatus and are confirmed by the results of computational experiments.The scientific novelty of the obtained results is determined by the following theoretical and practical results obtained by the author. For the first time the following has been developed: a methodology for managing the IT infrastructure of a cloud data center; a structural and functional model of a multilevel hierarchical software-defined system for managing the IT infrastructure of a cloud data center; an original information technology for managing the IT infrastructure of a cloud data center; an adaptive method of combined workload forecasting for cloud data center computing resources; a method for integrated management of IT infrastructure of cloud data center; a distributed datacenter cloud management method; a cloud datacenter power management method. The following has been further improved: the decomposition-compensation approach; the algorithms and methods of stochastic local search; an IT infrastructure management model with a coordinator.Keywords: data center, cloud computing, management system, forecasting, stochastic search, optimization, two-level storage with replication, internet of things.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Дрокіна Н. І. 
Механізм управління інтегрованим Інтернет-маркетингом підприємств ринку телекомунікаційних послуг України. / Н. І. Дрокіна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретико-методологічних основ і науковопрактичних рекомендацій щодо формування механізму управління інтегрованимІнтернет-маркетингом підприємств ринку телекомунікаційних послуг України.У роботі досліджено концептуальні засади Інтернет-маркетингу з урахуваннямрозвитку маркетингової парадигми й інформаційних технологій; розвинуто сучасніпідходи до визначення сутності Інтернет-маркетингу та викладено інтерпретаціюпонятійно-категоріального апарату сфери дослідження; розроблено власну інтерпретаціюсутності та змісту інтегрованого Інтернет-маркетингу; обґрунтовано структуру комплексузасобів інтегрованого Інтернет-маркетингу на основі концепції «маркетинг-мікс»;запропоновано методологічний інструментарій інтегрованого Інтернет-маркетингупідприємства в сучасних умовах; здійснено моніторинг існуючих методичних підходів досистеми оцінювання ефективності Інтернет-маркетингу та розроблено комплекснийпідхід до оцінки інтегрованого Інтернет-маркетингу на підприємстві; обґрунтованодоцільність проведення внутрішнього бенчмаркінгу в системі оцінки та запропонуватиметодичні підходи до оцінки ефективності Інтернет-маркетингу на основі внутрішньогобенчмаркінгу підприємства; проведено моніторинг передумов розвитку інтегрованогоІнтернет-маркетингу телекомунікаційних підприємств; здійснено пошуковийбенчмаркінг Інтернет-представництв операторів та провайдерів телекомунікаційнихпослуг України; визначено концептуальні складові, побудовано архітектуру тазапропоновано науково-методичний підхід до формування і реалізації механізмууправління інтегрованим Інтернет-маркетингом підприємств ринку телекомунікаційнихпослуг України: сформульовано пропозиції щодо оптимізації процесів функціонуванняінтегрованого Інтернет-маркетингу телекомунікаційних підприємств.^UThe demand for the concept of integrated marketing as a consequence of the ever deeperinclusion of marketing functions in the management decision-making process is substantiated; aretrospective analysis of classical and modern foreign and domestic academic works in the fieldof marketing to substantiate the historical logic of the concept of integrated marketing; the stagesof digital economy concepts were staged in the context of theoretical approaches and stages ofthe digital revolution; stages of development of Internet marketing are allocated and theevolutionary parallel of development of theories of marketing, digital economy and Internetmarketing which reflects stages of formation and development of Internet marketing anddemonstrates its development as natural result of evolution of marketing paradigm andinformation technologies is constructed.A critical analysis of the views of scientists and experts on the definition and substantivecontent of the concept of "Internet Marketing"; developed a terminological model of Internetmarketing, which identifies its terminological field and shows the place of Internet marketing inthe architecture of related definitions; the interpretation of the conceptual and categoricalapparatus of the research sphere is stated; offered Fitch-mix of modern Internet marketing.The chronology of creation is constructed and the characteristic of the most known classicalmodels of a complex of marketing mix and models of Internet marketing is given; the chronologyof development is scientifically substantiated and the characteristics of Internet marketing modelsof the concept of "marketing mix" are given; the structure of integrated components of Internetmarketing on the basis of the concept of "marketing mix" is developed.An epistemological analysis of scientific approaches to the classification of Internetmarketing tools is given; the author's approach to the classification of Internet marketing toolsdepending on the selected goals is proposed and the degree of their use is determined; aconceptual model of the relationship between inbound and outbound Internet marketing is built;the chronology of development and the essence of inbound and outbound models of Internetmarketing are substantiated; the advantages and disadvantages of approaches to the concepts ofinbound Internet marketing from the point of view of the funnel and flywheel are highlighted;conceptual provisions of Internet marketing planning based on RACE model are formed;systematization of inbound marketing tools based on the RACE planning model at the operationallevel; a conceptual framework of integrated Internet marketing tools is proposed.The classification of approaches to an estimation of efficiency of marketing actions on theInternet on various signs is constructed; the demand for the use of types of Internet marketinganalysis by the audited entity in the methodology of assessing the effectiveness of integratedInternet marketing is substantiated; developed classification of types of benchmarking in Internetmarketing; the methodical basis of optimization of processes of functioning of the integratedInternet marketing on the basis of benchmarking is offered; the scientific and methodicalapproach to carrying out external benchmarking on the basis of carrying out search together withcompetitive benchmarking is developed; the algorithm of search benchmarking for definition ofcompetitors on the basis of the offered system of indicators is constructed; a comparative analysisof practical approaches to the methodology of competitive analysis of sites and analyzed theexperience of using indicators of competitive analysis of Internet marketing by domestic webagencies; the organizational and methodical approach to formation and realization of externalbenchmarking for an estimation of efficiency of Internet marketing is offered.The comparative analysis of KPI and metrics and systematization of methodical approachesto KPI of internal benchmarking of Internet marketing is carried out; the methodical approach toan estimation of efficiency of Internet marketing on the basis of internal benchmarking of theenterprise is developed; the matrix of KPI distribution and metrics of an estimation of efficiency of separate actions of Internet marketing on components of the RACE model are constructed; toassess the effectiveness of Internet marketing measures, the use of the method ofmultidimensional comparative analysis is justified; the sequence of implementation of thetechnique of multidimensional comparative analysis for determination and ranking of relevantKPIs and metrics in the assessment of Internet marketing is developed; the method of calculationof the integrated indicator of efficiency of Internet marketing on the basis of internalbenchmarking of the enterprise is offered; the scheme of through analytics is constructed, thecharacteristic of services of web statistics is resulted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рудніцька О. В. 
Інформаційна технологія побудови адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій. / О. В. Рудніцька. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі, що пов'язана з удосконаленням системи підготовки фахівців для потреб смарт індустрій за рахунок створення інформаційної технології побудови адаптивної системи неперервної освіти. Особливо гостро постає потреба неперервного навчання співробітників для підприємств смарт індустрій. На таких підприємствах значне місце відводиться кіберфізичним системам, робототехніці та іншим комплексним напрямкам та технологіям. Спроби впровадження таких рішень, виявили гостру нестачу фахівців, які можуть працювати на стику декількох спеціальностей. Стає зрозумілим, що поняття професії – застаріло. На перший план виходить набір компетенцій, як соціальних, так і професійних, що часто є симбіозом компетентностей декількох професій.Для досягнення мети удосконалення системи підготовки фахівців для потреб смарт індустрій за рахунок створення інформаційної технології побудови адаптивної системи неперервної освіти було вирішено наступні задачі:Вперше:• розроблено концептуальну модель адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій;• створено інформаційну технологію побудови адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій; • розроблено науково-методологічний підхід до оцінки та підвищення ефективності адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій. В межах розробки даного підходу запропоновано модель процесу оцінки ефективності адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій, яка разом з методами Теорії обмежень формалізує процес оцінки та підвищення ефективності адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій.Удосконалено: • модель процесу неперервної освіти. Дана модель, на відміну від раніше відомих, дозволяє визначити функції основних стейкхолдерів неперервної освіти на кожному етапі процесу неперервної освіти та створити адаптивну послідовність дій для навчання за комплексними напрямками;• метод побудови індивідуальних адаптивних навчальних траєкторій за комплексними напрямками. На відміну від існуючих, запропонований підхід, дозволяє здійснювати: управління навчальним процесом з боку здобувача освіти; побудову навчального процесу з урахуванням існуючих компетенцій, рівня освіти, термінів навчання та інших критеріїв; оцінку результативності запланованих заходів; реалізацію плану заходів по модернізації/оновленню освітніх продуктів з боку провайдерів освітніх послуг;Отримав подальший розвиток:• метод управління компетентнісним профілем. Даний метод на відміну від відомих раніше робить можливим моделювання та управління як компетентнісним профілем посад так і компетентнісним профілем особи\здобувача освіти.Запропонована інформаційна технологія побудована на моделях, методах та науково-методологічному підході, що запропоновані та розроблені в дисертаційній роботі, які орієнтуються перш за все на потреби ринку смарт індустрій, але можуть бути корисними і для будь-якої іншої галузі, де є необхідність у постійній актуалізації наявних компетенцій співробітників, а також їх навчанні та перенавчанні за комплексними напрямками.Так, концептуальна модель адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій дозволить формалізувати розподіл функцій між сферами системи неперервної освіти; формалізувати вплив сфер системи неперервної освіти на кожен етап процесу неперервної освіти. Модель процесу неперервної освіти дозволить формалізувати послідовність етапів неперервної освіти, визначити функції сфер неперервної освіти на кожному етапі процесу неперервної освіти та створити адаптивну послідовність для навчання за комплексними напрямками. Метод управління компетентнісним профілем дозволяє моделювання та управління компетентнісним профілем посад та компетентнісним профілем особи\здобувача освіти відповідно до тієї діяльності, яка відбувається в компанії. Запропонований в роботі метод побудови індивідуальної адаптивної траєкторії навчання за комплексними напрямками дозволить ефективно організовувати та адаптувати процес навчання до потреб здобувача освіти та ринку смарт індустрій. Розроблений науково-методологічний підхід до оцінки та підвищення ефективності адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій уможливлює оцінку та покращення задоволення потреб основних стейкхолдерів системи неперервної освіти та перманентне підвищення ефективності адаптивної системи неперервної освіти для смарт індустрій. Ключові слова: компетенція, компетентність, смарт індустрія, неперервна освіта, освіта дорослих, оцінка ефективності, компетентнісний профіль, адаптивна система неперервної освіти, індивідуальна адаптивна траєкторія навчання.^UThe work is devoted to solving the current scientific and applied problem, which is connected with improving the system of training specialists for smart industries needs by creating information technology for the development of the continuity education adaptive system.The need for continuous training of employees for smart industries is especially acute. At such enterprises, a significant place is given to cyber-physical systems, robotics, and other complex areas and technologies. Attempts to implement this solutions have revealed an acute shortage of professionals who can work at the intersection of several specialties. It becomes clear that the concept of profession is outdated. A set of competencies, both social and professional, comes to the fore, which is often a symbiosis of competencies of several professions.To achieve the goal of improving the education system for the smart industries needs by creating information technology for the development of the continuing education adaptive system, the following tasks were solved:For the first time:• a conceptual model of the continuing education adaptive system for smart industries has been developed;• the information technology for the development of the continuing education adaptive system for smart industries has been designed;• a scientific-methodological approach to evaluating and increasing the efficiency of the continuing education adaptive system for smart industries has been developed. As part of the development of this approach, a model of the process of evaluating the effectiveness of the continuing education adaptive system for smart industries is proposed, which together with the methods of the Theory of Constraints formalizes the process of evaluating and increasing the effectiveness of the continuing education adaptive system for smart industries.Improved:• the model of the continuing education process. The improved model, in contrast to the previously known ones, allows to determine the functions of the main stakeholders of the continuing education at each stage of the continuing education process and to create an adaptive sequence of actions for learning in complex areas;• the method of constructing the Personalized Adaptive Learning Pathway in complex areas. In contrast to the existing ones, the proposed approach allows to carry out: management of the educational process by the student; construction of the educational process taking into account the existing competencies, level of education, terms of training and other criteria; evaluation of the planned activities effectiveness; implementation of an action plan for educational products modernization/renewal by educational services providers;Further developed:the method of competence profile management. This method, in contrast to the previously known, makes it possible to model and manage both the competency profile of positions and the competency profile of the person/applicant.The proposed information technology is based on models, methods and scientific-methodological approach proposed and developed in the dissertation, which focus primarily on the needs of the smart industry market, but can be useful for any other industry where there is a need for constant updating the existing competencies of employees, as well as their training and retraining in complex areas.Thus, the conceptual model of an adaptive system of continuing education for smart industries will formalize the distribution of functions between base stakeholders of the continuing education system; formalize the impact of the continuing education system stakeholders at each stage of the continuing education process. The continuing education process model will formalize the continuing education sequence of stages, determine the continuing education stakeholders' functions at each stage of the continuing education process and create an adaptive sequence for learning in complex areas. The method of competence profile management allows the modeling and management of the competence profile of positions and the competence profile of a person/student in accordance with the activities that take place in the company. The Personalized Adaptive Learning Pathway method in complex areas offered in work will allow effectively organize and adapt the training process to the education applicant and the smart industries market needs. The developed scientific-methodological approach to evaluating and increasing the effectiveness of the continuing education adaptive system for smart industries allows us to appreciate and answer the key stakeholders' needs in the continuing education system and constantly increasing the effectiveness of the continuing education adaptive system for smart industries.Keywords: competence, competency, smart industry, continuing education, adult education, efficiency assessment, competence profile, continuing education adaptive system, personalized adaptive learning pathway.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Соловйов О. В. 
Метод оптимізації функціонування VoIP мережі на основі вибору маршруту голосового виклику / О. В. Соловйов. — Б.м., 2020 — укp.

Соловйов О.В. Метод оптимізації функціонування VoIP мережі на основі вибору маршруту голосового виклику. - На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі. – Національнийтехнічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Міністерства освіти і науки України, м. Київ, 2020.У дисертаційній роботі сформульовано й обґрунтовано основні теоретичні та практичні результати, що становлять вирішення важливого науково-практичногозавдання оптимізації функціонування VoIP мережі за рахунок удосконалення технологій динамічної маршрутизації голосових викликів та структурно-функціональної організації опорної IP мережі, що приводить до покращення співвідношення якість/ціна VoIP зв'язку та збільшення рівня автоматизації VoIP системи.Ґрунтуючись на аналізі існуючих принципів побудови VoIP мереж, запропоновано удосконалення структурно-функціональної організації опорної IP-мережі длязадоволення вимог VoIP мереж, розгорнутих на її основі. Побудовано математичну модель розрахунку метрики для вибору провайдера з урахуванням параметрів вартості та якості, як існуючих, так і вперше запропонованих синтетичних параметрів, які характеризують якість зв'язку за короткий проміжок часу. На основі запропонованої узагальненої моделі вибору провайдера розроблено алгоритм реалізації вдосконаленої технології маршрутизації голосових викликів.Розроблено імітаційну модель проходження голосового виклику в системі маршрутизації та білінгу VoIP, що дало змогу проаналізувати отримані теоретичнірезультати та оцінити їх вплив на роботу VoIP системи без втручання в роботу системи зв'язку існуючих операторів. Отримані теоретичні результати експериментальнопідтверджені відповідними вимірюваннями показників якості.На основі виконаних досліджень сформовано практичні рекомендації щодо втілення отриманих результатів при розробці та експлуатації VoIP рішень, що базуютьсяна запропонованому методі оптимізації функціонування VoIP мережі на основі вибору маршруту голосового виклику.Ключові слова: VoIP, провайдер IP-телефонії, маршрут голосового виклику, регресійний аналіз, математичне моделювання.^USoloviov O.V. Method of VoIP network performance optimizing based on the choice of the voice call route. – Manuscript.Thesis for the academic degree of the candidate of technical sciences in speciality 05.12.02 - telecommunication systems and networks. – National Technical University ofUkraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2020.The booming VoIP market has led to increased competition in the market for these services and the emergence of more VoIP service providers that provide access to the samedirections, but with different tariffs and different quality of service. At the same time, modern common and freeware voice traffic routing technologies inVoIP networks are not able to choose the route of voice call, considering the cost and quality of services of different available providers for the requested call direction at real-time. Thus, there is a conflict between the needs of VoIP network operators to maximize the effective use of the available variety of VoIP service providers (to provide their subscribers with quality services at a minimum cost and to increase the level of stability of their own network and to eliminate impact of degradation of service providers) and the actual capabilities of existing voice call routing technologies and methods in VoIP networks.Thus, the problem solved in this work is the lack of sufficient level of automation of routing voice VoIP calls that take into account not only the factors of cost or quality, but also their ratio, and the development of a method of VoIP network performance optimizing based on the choice of the voice call route.The main theoretical and practical results have been formulated and substantiated in this thesis, thаt represent the solution of an important scientific and practical problem ofoptimization the operation of VoIP systems by improving the technologies of dynamic routing of voice calls and the structural and functional organization of the core IP network, which leads to an improvement in the quality/cost ratio of VoIP communications and increase the level of automation of the VoIP system.Based on the analysis of the existing principles of building VoIP networks, it is proposed to improve the structural and functional organization of the core IP network to meet therequirements of VoIP networks deployed on its basis.A mathematical model for calculating of the metric for choosing of the provider is developed, taking into account the cost and quality parameters, both existing and for the firsttime proposed synthetic parameters that characterize the quality of communication in a short period. An algorithm for implementing an advanced technology for routing voice calls has been developed based on the generalized provider selection model. An imitation model of the voice calls in the VoIP routing and billing system has beendeveloped, which allowed to analyze the obtained theoretical results and evaluate their impact on the VoIP system without interfering the operation of the communication system of existing operators. The obtained theoretical results are experimentally confirmed by the corresponding measurements of the quality indicators.Based on the research, practical recommendations have been developed to implement obtained results into the practice of development and operating of VoIP solutions, which based on a proposed Method of VoIP network performance optimizing.Key words: VoIP, IP-telephony provider, voice call routing, regression analysis, math modeling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Дудорова Т. Ю. 
Управління розвитком інтегрованих процесів митно-логістичного обслуговування / Т. Ю. Дудорова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанню забезпечення ефективності управління митно-логістичним обслуговуванням у сучасних умовах, а саме управлінню розвитком інтегрованих процесів логістичного обслуговування на митниці. Актуальність даного дослідження зумовлена розвитком інститутів митного обслуговування, оскільки від ефективного здійснення митного супроводження залежить потенційний ринковий успіх імпорту або експорту товарів і конкурентоспроможність учасників зовнішньоекономічної діяльності на національному та зовнішньому ринках. Метою дисертаційної роботи є формування теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій з удосконалення системи управління розвитком інтегрованих процесів митно-логістичного обслуговування. Для досягнення поставленої мети дослідження у дисертаційній роботі було сформовано й розв'язано низку наукових завдань, що дали можливість обґрунтувати науково-методичний підхід до імплементації інтегрованого процесу митно-логістичного обслуговування, на основі якого розроблені моделі системи митно-логістичного обслуговування ЗЕД: поліваріантна й моноцентрична, що характеризують структуру та зміст діяльності з надання послуг у митній сфері й відображають інтеграційні тенденції їх розвитку та представлено математичну модель оптимізації механізмів управління в митній сфері зі взаємодією підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, використовуючи комплекс логістичних послуг у митній сфері. Запропоновано науково-методичний підхід до обґрунтування системи митного обслуговування, ключовим напрямком якої є організація ефективного функціонування провайдерів послуг в митній сфері на принципах клієнтоорієнтованості. Розроблена логічна схема формування комплексів логістичних послуг у митній сфері, що характеризується різною векторною спрямованістю, ключовою роллю митних органів або учасників ЗЕД. Представлено науково-практичний підхід щодо сполучення різноспрямованих інтересів учасників ЗЕД, провайдерів послуг у митній сфері та митних органів, для вирішення яких розроблений і запропонований механізм взаємодії суб'єктів системи митного обслуговування на основі аутсорсингу. Запропоновано використання керованого аутсорсингу як концептуальної основи організації митно-логістичного обслуговування. У роботі виявлені тенденції розвитку зовнішньоекономічної діяльності, дана оцінка її значущості для економіки України. Систематизовані чинники логістичного забезпечення ЗЕД, визначена роль митно-логістичного обслуговування як інструменту підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності. Проведено дослідження еволюції наукової думки щодо організації митно-логістичного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності, особливістю якого стало системне, послідовне та взаємообумовлене виявлення ключових елементів митного обслуговування, що припускає комплексне використання багаторівневого, функціонального та витратного підходів, це дозволило виявити маловивчені аспекти митного адміністрування. Доведена наявність потреби у комплексному операторові, який забезпечує повний супровід зовнішньоторговельної угоди й виступає провідним суб'єктом митної інфраструктури^UThe dissertation is devoted to the topical issue of ensuring the effectiveness of customs and logistics services management in modern conditions, namely the management of the development of integrated logistics services at customs. The need for such a study is due to the development of customs service institutions, as the effective implementation of customs support depends on the potential market success of imports or exports of goods, and the competitiveness of participants in foreign economic activity in national and foreign markets. The purpose of the dissertation is the formation of theoretical and methodological provisions and practical recommendations for improving the management system of the development of integrated processes of customs and logistics services. To achieve the goal of the research in the dissertation a number of scientific problems were formed and solved, which allowed to substantiate the scientific and methodological approach to the implementation of the integrated process of customs and logistics services, based on which models of customs and logistics services were developed: , characterizing the structure and content of activities for the provision of services in the customs sphere and reflect the integration trends of their development. A scientific and methodological approach to substantiation of the customs service system is proposed, the key direction of which is the organization of effective functioning of service providers in the customs sphere on the principles of customer orientation. A logical scheme of formation of complexes of logistic services in the customs sphere is developed, which is characterized by different vector orientation, prominent role of customs bodies or participants of foreign economic activity. The reasons and preconditions of transfer of a number of functions from customs administration to outsourcing are studied, the basic results of introduction of outsourcing of services in the customs sphere are defined. The use of managed outsourcing as a conceptual basis for the organization of customs and logistics services is proposed. The tendencies of development of foreign economic activity are revealed in the work, the estimation of its significance for the economy of Ukraine is given. Systematized factors of logistics support of foreign economic activity, the role of customs and logistics services as a tool to increase the efficiency of foreign economic activity. A study of the evolution of scientific thought on the organization of customs and logistics services in foreign economic activity, which featured a systematic, consistent and interdependent identification of key elements of customs services, which involves the integrated use of multilevel, functional and costly approaches. The need for a comprehensive operator, which provides full support of the foreign trade agreement and acts as a leading subject of customs infrastructure, has been proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Носуліч Г. А. 
Розвиток корпоративної освіти в Канаді / Г. А. Носуліч. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – система корпоративної освіти в Канаді. Мета дослідження – всебічно проаналізувати розвиток та особливості реалізації корпоративної освіти в Канаді та розробити науково-методичні рекомендації щодо впровадження прогресивних ідей канадського досвіду в Україні. Методи дослідження: описовий, статистичний та компаративний, індукція й дедукція, узагальнення, аналіз, логічний, історичний, ретроспективний, прогностичний аналіз, контент-аналіз, статистична обробка. Вперше виконано всебічний аналіз розвитку та особливостей реалізації корпоративної освіти в Канаді (пошук балансу між використанням послуг зовнішніх та внутрішніх провайдерів корпоративного навчання та його узгодженість з бізнес-цілями і стратегією компанії, тісна взаємозалежність усіх компонентів системи навчання і розвитку працівників, циклічний характер процесу організування навчання персоналу в канадських організаціях тощо); обґрунтовано методологічні основи дослідження та теоретичні засади розвитку корпоративної освіти в Канаді; здійснено періодизацію та виокремлено шість періодів розвитку та визначено основні тенденції розвитку корпоративної освіти в Канаді на сучасному етапі (розвиток культури неперервного навчання в організаціях; інвестування коштів у корпоративне навчання; пріоритизація корпоративного навчання для досягнення бізнес-цілей; розвиток «м'яких навичок», технологічних, лідерських та управлінських компетентностей; персоналізація та самоспрямованість навчання персоналу; ефективне використання сучасних ІКТ); виконано аналіз основних моделей корпоративної освіти досліджуваної країни; охарактеризовано систему корпоративного навчання, що охоплює цільовий, стимулюючо-мотиваційний, змістовий та операційний компоненти, а також процес організування навчання персоналу у канадських компаніях для виявлення ефективних підходів та найкращих практик; розроблено науково-методичні рекомендації щодо використання прогресивного канадського досвіду в умовах розвитку корпоративної освіти в Україні. Уточнено зміст понять «корпоративна освіта», «професійний розвиток», «компетентність», «модель компетентностей», «фахівець з навчання та розвитку персоналу», «корпоративний університет». Удосконалено та розширено наукове розуміння понять і термінів у площині корпоративної освіти, а також підходів і особливостей її організування. Подальшого розвитку набули положення про розвиток корпоративної освіти відповідно до принципів освіти дорослих, теорій емпіричного та трансформативного навчання. У науковий обіг введено значний обсяг матеріалів іноземними мовами з досліджуваної проблематики, а також численні факти, ідеї та підходи, актуальні у сфері корпоративної освіти.^UThe system of corporate education in Canada is the research object. The research aim is to comprehensively analyse development and characteristic features of the corporate education in Canada and elaborate scientific and methodological recommendations on applying advanced ideas from Canadian experience in Ukraine. Research methods: descriptive, statistical and comparative, induction and deduction, generalization, analysis, logical, historical, retrospective, prognostic analysis, content analysis, statistical processing. For the first time the development and characteristic features of corporate education implementation in Canada are comprehensively analysed. The characteristics identified, inter alia, are the search for balance between using services from external and internal providers of corporate learning solutions, aligning corporate learning and development with business goals and corporate strategy, close interdependence between all components of corporate learning and development system, cyclical nature of employee learning and development process in Canadian organisations, etc. The study provides an outline and justification of the methodological framework of the research and theoretical foundations for development of corporate education in Canada. The research presents periodisation of corporate education history in Canada outlining six periods and defines main tendencies of its development at present (importance of building continuous learning culture within an organisation; increasing investments into corporate learning and development; prioritisation of corporate learning for achieving business goals; development of soft skills, technological, leadership and management competencies; personalisation and self-direction of workplace learning; effective use of advanced information technologies). In order to identify effective approaches and the best practices in the industry, the work analyses main models of learning and development in the researched country; characterises the system of corporate education which comprises the components defining its aim and objectives, content, stimulating and motivational, as well as operational aspects; outlines the process of organising employee learning. Scientific and methodological recommendations have been elaborated for the progressive Canadian experience to be applied in the context of corporate education development in Ukraine. The study clarifies the meaning of notions “corporate education”, “professional development”, “competency”, “model of competencies”, “professional in employee learning and development”, “corporate university”. The research deepens and expands scientific understanding of concepts and terms in the field of corporate education as well as approaches and characteristics of its organisation. Scientific statements on development of corporate education according to principles of adult education, theories of experiential and transformative learning have gained further development. Significant volume of literary sources in foreign languages on the researched problems, as well as numerous facts, ideas, and approaches in the sphere of corporate education have been introduced into Ukrainian scientific circulation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Нестеренко А. О. 
Адміністративно-правове забезпечення прав дітей в інформаційному середовищі / А. О. Нестеренко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному науковому дослідженню адміністративно-правового забезпечення прав дітей в інформаційному середовищі. Розглянуто сферу прав дитини як важливий соціальний інститут, що в умовах сьогодення піддається серйозним трансформаціям, пов'язаним з впливом інформаційних технологій, що призводить до появи нових викликів і загроз цим правам, а відповідно зумовлює потребу переосмислення механізму захисту прав дитини в інформаційному середовищі. Звернуто увагу на те, що процес формування прав дітей в інформаційному середовищі фактично не відрізняється від загальних, універсальних процедур конструювання таких в інших галузях наукового знання та практичної діяльності. На підставі комплексного аналізу адміністративно-правового забезпечення прав дітей в інформаційному середовищі в сучасних реаліях, запропоновано авторську концептуальну модель діяльності держави і суспільства щодо вирішення проблеми забезпечення прав дитини в інформаційному середовищі на законодавчому, програмному, управлінському, виконавчому та просвітницькому рівнях. Доведено, що сфера забезпечення прав дитини в інформаційному середовищі охоплює різні сфери суспільного життя, де крім правових регуляторів можуть використовуватися інші заходи, наприклад, йдеться про інформаційно-правові норми щодо прозорості діяльності органів публічного управління, право на соціально значущу інформацію, електронну міжвідомчу взаємодію, інтеграцію державних і недержавних інформаційних систем у зв'язку зі здійсненням публічного управління, використання інформаційних технологій і систем у механізмах прямого та зворотного зв'язку з громадянами й інститутами громадянського суспільства, обмеження провайдерами контенту, який містить інформацію заборонену статтею 20 закону України «Про охорону дитинства». Зауважено, що для держави як інституту публічної влади захист прав людини загалом та дитини, зокрема є однією з основних функцій. Проаналізовано діяльність державних органів та посадових осіб, які у рамках забезпечення цієї функції, вживають заходи, що забезпечують охорону прав дитини, які становлять систему правового регулювання суспільних відносин, що запобігають правопорушенням, а в разі вчинення встановлюють відповідальність за допущені правопорушення. У контексті забезпечення прав дитини в інформаційному середовищі особливу увагу зосереджено на захисті суспільної моралі. Проаналізовано адміністративно-правовий механізм забезпечення прав дітей загалом та в інформаційному середовищі, зокрема. Визначено, що вказаний механізм включає такі напрями: – заходи забезпечення прав дітей в інформаційному середовищі при здійсненні діяльності у галузі освіти та виховання, що реалізуються шляхом створення з ініціативи неповнолітніх громадських об'єднань (організацій) за місцем навчання; проведення дисциплінарного розслідування діяльності працівників закладів освіти, які порушують і обмежують права неповнолітніх учнів, проведення в позаурочний час зборів з питань захисту прав; – забезпечення прав неповнолітніх на охорону здоров'я, яке здійснюється через надання дітям безкоштовної медичної допомоги та медичної діагностики, проведення лікувально-оздоровчої роботи, в тому числі диспансерного спостереження, медичної реабілітації дітей-інвалідів та дітей, які страждають хронічними захворюваннями, санаторно-курортне лікування дітей, профілактичні заходи щодо позбавлення ігрової та Інтернет залежності; – захист прав і законних інтересів неповнолітніх громадян у сфері професійної орієнтації, професійної підготовки та зайнятості. Зроблено висновок, що зміна прав дітей в інформаційному середовищі може відбуватися так: 1) через збільшення їх обсягу, через розширення кола об'єктів, що відображаються цією категорією, одночасно супроводжується зменшенням її змісту, скороченням кількості ознак, що складають її визначення; 2) за допомогою зменшення їх обсягу, що збільшує їх зміст і викликає доповнення дефініцій новими ознаками. Зазначені два основні шляхи трансформації прав в інформаційному середовищі у межах формальної логіки є взаємопов'язаними та можуть періодично змінювати один одного або домінувати на певному етапі розвитку.Охарактеризовано стан забезпечення права дитини на безпеку та приватність у соціальних мережах. Проаналізовано медіапростір як сферу порушення прав дитини. Визначено потенційні загрози правам дитини в інформаційному середовищі. Окреслено напрями удосконалення адміністративно-правового забезпечення прав дітей в інформаційному середовищі в контексті міжнародних стандартів.^UThe dissertation is devoted to the complex scientific research of administrative and legal support of children 's rights in the information environment.The sphere of children's rights is considered as an important social institution, which in today's conditions undergoes serious transformations related to the influence of information technologies, which leads to new challenges and threats to these rights, and accordingly necessitates rethinking the mechanism of protection of children's rights in the information environment.Attention is drawn to the fact that the process of forming children's rights in the information environment does not actually differ from the general, universal procedures for designing such in other areas of scientific knowledge and practice.Based on a comprehensive analysis of administrative and legal support of children's rights in the information environment in modern realities, the author's conceptual model of the state and society to address the problem of ensuring children's rights in the information environment at the legislative, program, management, executive and educational levels.It is proved that the sphere of ensuring the rights of the child in the information environment covers various spheres of public life, where in addition to legal regulators other measures can be used, for example, information and legal norms on transparency of public administration, the right to socially significant information, electronic interagency interaction. integration of state and non-state information systems in connection with public administration, use of information technologies and systems in mechanisms of direct and feedback with citizens and civil society institutions, restriction by providers of content containing information prohibited by Article 20 of the Law of Ukraine "On Protection childhood ".It is noted that for the state as an institution of public authority, the protection of human rights in general and the child in particular is one of the main functions. The activity of state bodies and officials is analyzed, which in the framework of this function, take measures to protect the rights of the child, which constitute a system of legal regulation of public relations, preventing offenses, and in case of commission establish liability for offenses.In the context of ensuring the rights of the child in the information environment, special attention is paid to the protection of public morals.The administrative and legal mechanism of ensuring children's rights in general and in the information environment in particular is analyzed. It is determined that this mechanism includes the following areas: - measures to ensure the rights of children in the information environment in the implementation of activities in the field of education and upbringing, implemented by creating on the initiative of minors (organizations) at the place of study; conducting a disciplinary investigation into the activities of employees of educational institutions that violate and restrict the rights of minors, holding extracurricular meetings on the protection of rights; - Ensuring the rights of minors to health care, which is carried out through the provision of free medical care and medical diagnostics, medical and health work, including dispensary observation, medical rehabilitation of children with disabilities and children suffering from chronic diseases, sanatorium treatment of children, preventive measures to get rid of gambling and Internet addiction; - protection of the rights and legitimate interests of minors in the field of vocational guidance, training and employment.It is concluded that the change of children's rights in the information environment can occur as follows: 1) by increasing their volume, by expanding the range of objects displayed in this category, while accompanied by a decrease in its content, reducing the number of features that make up its definition; 2) by reducing their volume, which increases their content and causes the addition of definitions with new features. These two main ways of transforming rights in the information environment within the formal logic are interrelated and may periodically change each other or dominate at a certain stage of development.The state of ensuring the child's right to security and privacy in social networks is described. The media space as a sphere of violation of children's rights is analyzed. Potential threats to children's rights in the information environment have been identified. The directions of improvement of administrative and legal provision of children's rights in the information environment in the context of international standards are outlined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Токар М. Ю. 
Державна політика сприяння розвитку громадських організацій в Україні / М. Ю. Токар. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретико-методологічні та практичні засади модернізації державної політики сприяння розвитку громадських організацій у сучасних умовах розвитку демократії та проведення реформи децентралізації, а також визначено перспективні напрями і конкретні засоби вказаної модернізації. Акцентовано увагу на мотивації функціонування громадських організацій у взаємодії з державною владою. Опрацьовано науково-дослідний доробок українських та іноземних теоретиків і практиків щодо ролі громадських організацій у публічно-управлінських відносинах держави й громадянського суспільства. Розкрито зміст теоретико-понятійного апарату за напрямом наукового дослідження. Вдосконалено розуміння державної політики як системи заходів реалізації публічних інтересів держави і суспільства. Обґрунтовано атрибути державної політики сприяння розвитку громадських організацій, вказано можливості модернізації її механізмів. Проаналізовано й удосконалено методологічні підходи до дослідження проблем державного сприяння розвитку громадських організацій України та їхнього функціонування. Акцентовано увагу на вдосконаленні методологічних конструктів системного, інституціонального, синергетичного та інших підходів. Обґрунтовано суспільно-історичні передумови та еволюцію нормативно-правового визнання державою актуалізованої суб'єктності громадських організацій. Розроблено етапізацію розвитку громадських організацій в Україні у контексті механізмів публічної взаємодії держави і громадянського суспільства. Охарактеризовано різновидності громадських організацій. Запроваджено новий підхід до функціонального визначення суспільно-корисної громадської організації як соціального сервіс-провайдера. Удосконалено особливості суб'єктності громадських організацій у публічно-управлінських відносинах та підходи до їх актуалізованого позиціювання в державі та суспільстві. Запропоновано консенсусну модель узгодження публічних інтересів інституцій громадянського суспільства і публічної влади, в основу якої закладено мобілізаційно-інтеграційний засіб організації громадян та рольову функцію суспільно-корисної дії. Обґрунтовано стратегічні цілі та причинні важелі визнання державою соціально-консолідуючої ролі громадських організацій у змісті викликів сучасного державотворення. Розроблено функціональну модель «дзеркала-випрямляча», під якою розуміється формат практичного відображення механізмів та інструментів публічно-управлінської діяльності інституцій громадянського суспільства і державної влади. Аргументовано особливості публічної ідентифікації громадських організацій як осередків консолідації національних меншин в Україні. Здійснено аналіз європейського досвіду використання державою суспільно-корисного потенціалу громадської організації та його застосування в українській практиці. Окреслено проблеми міжнародного іміджу громадських організацій України та можливості його покращення.Доведено необхідність застосування управлінських інновацій у напрямку надання громадськими організаціями публічних послуг громадянам. Запропоновано вдосконалення механізмів діджиталізації як інструменту оптимізації діяльності громадських організацій. Розроблено й обґрунтовано критерії механізму та фактори необхідності здійснення інституційного ребрендингу громадських організацій в умовах децентралізації влади. Наскрізно обгрунтовано необхідність модернізації організаційних, правових, інформаційних, технологічних механізмів державної політики сприяння розвитку громадських організацій в Україні.^UThe dissertation substantiates the theoretical and methodological principles and develops practical approaches to understanding the mechanisms of state policy to promote the development of public organizations and motivate the functioning of public organizations in cooperation with public authorities. Research achievements of Ukrainian and foreign theorists and practitioners on the role of public organizations in public-administrative relations between the state and civil society have been studied. The content of the theoretical and conceptual apparatus in the direction of scientific research is revealed. The understanding of state policy as a system of optimization measures for the realization of public interests of the state and society has been improved. The attributes of the state policy of promoting the development of non-governmental organizations as a democratic element of public administration are substantiated. The necessity of activating the public essence of the non-governmental organization as a democratic element of public administration is proved.Methodological approaches to the study of problems of state support for the development of non-governmental organizations of Ukraine and their functioning are analyzed and improved. Emphasis is placed on improving the methodological constructs of systemic, institutional and synergetic and other approaches in public administration. An attempt has been made to extrapolate the method of facilitation to the social life of associations of citizens – the organization of a high-quality process of public interaction of state and society institutions. The categorical and conceptual apparatus of theoretical support of public administration science has been improved and expanded («socially useful non-governmental organization», «institutional rebranding of a non-governmental organization», «functional compliance of a non-governmental organization», «social service provider», etc.). Socio-historical preconditions and evolution of normative-legal recognition by the state of actualized subjectivity of non-governmental organizations are substantiated. The staging of the development of non-governmental organizations in Ukraine in the context of mechanisms of public interaction between the state and civil society has been developed. Varieties of non-governmental organizations are characterized. A new approach to the functional definition of a socially useful non-governmental organization as a social service provider has been introduced. The fundamental advantages of the properties of such a non-governmental organization are determined. Emphasis is placed on improving national legislation in the direction of clarifying all spectra of public life of non-governmental organizations, in order to avoid their formalization. The opinion is raised about the need to adopt a special Law of Ukraine «On Non-Governmental Organizations» with a clear functional content of public administration content. The peculiarities of the subjectivity of non-governmental organizations in public-administrative relations and approaches to their actualized positioning in the system of development of public-administrative relations have been improved. The current state and prospects of using the potential of non-governmental organization in public administration relations are studied. A consensus model of coordination of public interests of civil society institutions and public authorities is proposed, which is based on the mobilization and integration tool of the organization of citizens and the role function of socially useful action. The «method of public mutual assistance» is formulated, which is based on the mobilization-organizational approach and the method of social mobilization, where step-by-step forms of promoting the development of non-governmental organizations in Ukraine are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Жогов В. С. 
Адміністративно-правові засади забезпечення в Українізахисту об'єктів авторських і суміжних прав, що виражені у цифровій формі. / В. С. Жогов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню адміністративно-правових засадзабезпечення в Україні захисту об'єктів авторських і суміжних прав, щовиражені у цифровій формі. Висвітлено загальнотеоретичні та практичніпитання забезпечення захисту об'єктів авторських і суміжних прав, щовиражені у цифровій формі.Досліджено історичний шлях інституту захисту авторських і суміжнихправ на території сучасних країн, таких як Україна, США, країн ЗахідноїЄвропи. Звернено особливу увагу на розвиток адміністративно-правовихвідносин щодо захисту цифрових об'єктів авторських і суміжних прав.Автором наголошено, що право інтелектуальної власності є однією знайдавніших складових суспільно-правових відносин, і проблеми, щостосуються цієї галузі права, часто виходили на перший план уєвропейському суспільстві. Необхідність захищати інтелектуальну власністьвиникала через бажання авторів зберегти право отримувати вигоду зі своготвору, а також через постійні випадки зазіхання на продукціюінтелектуальної власності. Незважаючи на те, що проблема праваінтелектуальної власності та її захисту була завжди досить актуальною,античність і середньовіччя не знали універсальних кодексів, які бзабезпечували відповідне правове підґрунтя права інтелектуальної власності.Аргументовано, що новий час і суттєвий прогрес у виробництвіпризвели до розгалуження права інтелектуальної власності, оскільки виникаєнеобхідність регулювати ускладнені правовідносини як у сфері промисловихвинаходів, так і в сфері авторського права на художні твори. З розвиткомміжнародних відносин система реєстрації авторських прав ускладнюється таглобалізується, виникають міжнародні інститути регулювання правовідносину сфері інтелектуальної власності. Поступовий розвиток цієї сфери триваєдосі та буде тривати в подальшому через постійний розвиток технологійвиробництва та трансляції інформації.Досліджено особливості правового регулювання існування об'єктівавторських і суміжних прав, що виражені у цифровій формі. Авторомнаголошено, що об'єкти авторського права, що виражені у цифровій формі,виступають в якості інформації, яка поширюється каналами зв'язку, аправова регламентація захисту та обіг такої інформації відноситься допредметної сфери інформаційного права. Це вимагає включення до складусуб'єктів інформаційних правовідносин не тільки авторів, правовласників таінших осіб, які безпосередньо беруть участь у створенні, поширенні івикористанні творів, а й суб'єктів, які забезпечують технічну сторонуінформаційного обміну.Обґрунтовано висновок, що природа об'єктів авторських і суміжнихправ, що виражені у цифровій формі дещо ширша за межі авторського права,це висуває додаткові вимоги до правового регулювання їх обігу і захисту всилу того, що такі вимоги виходять також й за межі інформаційного права.Наявність таких особливостей, а також однорідних суспільних відносин, щовиникають з приводу створення, поширення і використання творівлітератури, науки і мистецтва, що виражені в цифровій формі та захистутаких об'єктів в технічно складному та наукоємному глобальномуінформаційному середовищі, є вагомою підставою для виникнення окремогоінституту захисту таких об'єктів, а саме інституту захисту авторських ісуміжних прав на об'єкти, що виражені в цифровій формі.Встановлено, що основними принципами захисту авторських ісуміжних прав на об'єкти, що виражені в цифровій формі, які реалізуютьсяінформаційно-правовими способами є: принцип транскордонності татранспарентності глобального інформаційного середовища; принципвідповідальності учасників інформаційного обміну за незаконне розміщенняматеріалів, що захищаються авторським правом в інформаційному просторі;принцип обмеженої відповідальності оператора зв'язку за зберігання тапередачу інформації, яка захищається авторським правом, без дозволу їїправовласників; принцип можливості обмеження доступу до інформації длязахисту законних інтересів авторів і правовласників .Досліджено існуючий на сьогоднішній день стан захисту авторських ісуміжних прав на національному та міжнародному рівнях. Міжнароднийдосвід свідчить про необхідність використання принципово нових підходівдо правового регулювання в даній сфері. При цьому деякими країнами,такими, як ФРН, США, Франція були вироблені необхідні правовіінструменти, які слід імплементувати в українське національне право,наприклад, законодавче регулювання діяльності сервіс-провайдерів,файлообмінних сервісів та ін.Встановлено, що правовий супровід інтелектуальної діяльності тазахист прав творчої особистості або винахідника у міжнародномузаконодавстві достатньо широко представлений та чітко структурований.Процес удосконалення нормативної бази зазначеної сфери розпочався ще уХІХ ст., але досконалості набув у ХХІ ст., коли суспільство стикнулися ізстрімкими глобалізаційними змінами.^UThe dissertation is devoted to the research of administrative and legal basesof ensuring in Ukraine protection of objects of copyright and related rights, whichare expressed in digital form. The general theoretical and practical issues ofensuring the protection of copyright and related rights, expressed in digital form,are covered.The historical way of the institute of protection of copyright and relatedrights on the territory of modern countries, such as Ukraine, the USA, the countriesof Western Europe is investigated. Particular attention is paid to the developmentof administrative and legal relations for the protection of digital objects ofcopyright and related rights.The author emphasizes that intellectual property law is one of the oldestcomponents of social and legal relations, and problems related to this area of lawhave often come to the fore in European society. The need to protect intellectualproperty arose because of the authors' desire to retain the right to benefit from theirwork, as well as through constant cases of encroachment on intellectual propertyproducts. Despite the fact that the problem of intellectual property rights and itsprotection has always been quite relevant, antiquity and the Middle Ages did notknow universal codes that would provide the appropriate legal basis for intellectualproperty rights.It is argued that new times and significant progress in production have led tothe branching of intellectual property rights, as there is a need to regulate complexlegal relations in the field of industrial inventions and in the field of copyright inworks of art. With the development of international relations, the system ofcopyright registration is becoming more complex and globalized, there areinternational institutions for regulating legal relations in the field of intellectualproperty. The gradual development of this area continues to this day and willcontinue in the future through the constant development of technologies for theproduction and transmission of information.The peculiarities of legal regulation of the existence of objects of copyrightand related rights, expressed in digital form, are studied. The author emphasizesthat the objects of copyright, expressed in digital form, act as informationdisseminated through communication channels, and the legal regulation ofprotection and circulation of such information belongs to the subject area ofinformation law. This requires the inclusion in the subjects of information relationsnot only authors, rightholders and others who are directly involved in the creation,distribution and use of works, but also entities that provide the technical side ofinformation exchange.The conclusion is substantiated that the nature of objects of copyright andrelated rights, expressed in digital form, is somewhat wider than copyright, it putsforward additional requirements to the legal regulation of their circulation andprotection due to the fact that such requirements also go beyond information law.The presence of such features, as well as homogeneous social relations arisingfrom the creation, dissemination and use of works of literature, science and art,expressed in digital form and the protection of such objects in a technicallycomplex and science-intensive global information environment, is a good basis forthe emergence of a separate institution for the protection of such objects, namelythe institution for the protection of copyright and related rights to objects expressedin digital form.It is established that the main principles of protection of copyright andrelated rights to objects expressed in digital form, which are implemented ininformation and legal ways are: the principle of cross-border and transparency ofthe global information environment; the principle of responsibility of participantsof information exchange for illegal placement of materials protected by copyrightin the information space; the principle of limited liability of the communicationoperator for the storage and transmission of information protected by copyright,without the permission of its copyright holders; the principle of the possibility ofrestricting access to information to protect the legitimate interests of authors andright holders.The current state of copyright and related rights protection at the nationaland international levels has been studied. International experience shows the needto use fundamentally new approaches to legal regulation in this area. At the sametime, some countries, such as Germany, the United States, and France, havedeveloped the necessary legal instruments that should be implemented intoUkrainian national law, such as legislative regulation of service providers, filesharing services, and others.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Черненко Ю. В. 
Моделі та методи протиризикового управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг.: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.13.22 / Ю. В. Черненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена розробленню моделей та методів протиризикового управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг (ПЖКП). Метою досліджень є підвищення ефективності управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг шляхом розроблення моделей та методів протиризикового управління ними.В аналізі управління сферою житлово-комунального господарства акцентується на проєктах розвитку провайдерів послуг. Серед сучасних підходів особлива увага приділена моделям та методам управління ризиками цих проєктів. На основі огляду літератури визначено перспективні напрями досліджень. Розроблено концептуальну модель протиризикового управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг, яка ґрунтується на автоматизації управління та алгоритмізації прийняття рішень, процесному підході в управлінні ризиками та прийнятті рішень, бенчмаркінгу, динамічнійоргструктурі управління проєктами розвитку. Запропоновано математичну модель протиризикового управління проєктамирозвитку, яка дозволяє розрахувати інтегральну оцінку для кожного проєкту. Розроблено функціональну модель протиризикового управління проєктами розвитку, яка включає в себе застосування інтегральної оцінки проєктів розвиткудля визначення пріоритетів їх реалізації. Розроблена інформаційна модель протиризикового управління проєктамирозвитку. Представлено метод протиризикового управління проєктами розвитку, який інтегрує: впровадження автоматизації управління та алгоритмізації прийняття рішень; запровадження процесного підходу в управління ризиками та прийняттірішень; побудову динамічної оргструктури управління проєктами розвитку; та впровадження бенчмаркінгу. Вдосконалено метод формування динамічної оргструктури проєктів розвитку, орієнтований на підприємницьку та багатовимірну організаційніпобудови, що ставить на 1-му місці в реалізації проєктів розвитку цінності споживачів та безперервну еволюцію.Вдосконалено метод розвитку компетенцій команди управління проєктами розвитку, який зосереджений на координації дій учасників. Об’єктом дослідження є процеси протиризикового управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг. Предметом дослідження є моделі та методи протиризикового управління проєктами розвитку провайдерів житлово-комунальних послуг. Методологічним базисом дисертаційного дослідження є: системний, процесний, компетентнісний та функціональний підходи, системний аналіз, бенчмаркінг, ризик-менеджмент, експертний аналіз, принципи ергономіки, економіко-математичне моделювання.^UThe dissertation is devoted to the development of models and methods of anti-risk management of development projects of providers of housing and communal services. The research aims to increase the efficiency of the management of housing and utility service provider development projects by developing anti-risk management models and methods. The research focused on the management of development projects of housing and utility services providers, incorporating modern models and methods of risk management. A conceptual model of anti-risk management of development projects was proposed, grounded on automation of management and algorithmization of decision-making, process approach in risk management and decision-making, benchmarking, and dynamic organizational structure. A mathematical model of anti-risk management of development projects is presented, allowing an integrated assessment to determine the priority of each development project. The functional model of anti-risk management of development projects offers a comprehensive approach using an integrated assessment to determine the priorities. An information model of forming anti-risk management is aligned with the functional model through an ERP system. The method of anti-risk management of development projects integrates: implementation of management automation and decision-making algorithmization; a process approach to risk management and decision-making; a dynamic organizational structure for management of development projects; and benchmarking. This comprehensive approach enhances efficiency by minimizing risks and maximizing economic outcomes.The refined method of forming a dynamic organizational structure of development projects prioritizes client-oriented work and consumer values, fostering quality services. This approach also facilitates swift issue resolution, encourages internal competition forthe improvement of their work, and achieves synergy between project and functional activities. The competencies development method has received further development. It focuses on the development of the competencies of the team members and the evaluation of their effectiveness. This approach enhances the team's professionalism, aligns with the HCSP's mission, and strengthens client trust. It also helps to optimize work at all stages, improving communication and coordination while effectively managing risks. The object of the study is the processes of anti-risk management of development projects of providers of housing and communal services. The subject of the study is models and methods of anti-risk management of development projects of providers of housing and communal services. The methodological basis of the dissertation research is the system-, process-,competence- and functional approaches, system analysis, benchmarking, risk management, expert analysis, principles of ergonomics, and economic and mathematical modeling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Давидовський Ю. К. 
Моделі та методи прийняття рішень при формуванні складу телекомунікаційних послуг з урахуванням структури мережі: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / Ю. К. Давидовський. — Б.м., 2024 — укp.

Розробка методів та моделей аналізу і модернізації структури комп’ютерної мережі для забезпечення якості сучасних телекомунікаційних послуг є актуальною науково-прикладною задачею.Об’єктом дослідження є процеси аналізу та модернізації структури комп’ютерних мереж.Предметом дослідження є моделі, методи та інформаційна технологія моделювання комп’ютерних мереж для прийняття рішень з формування складу телекомунікаційних послуг.Метою дисертаційного дослідження є підвищення обґрунтованості прийняття рішень з формування складу телекомунікаційних послуг на основі результатів імітаційного моделювання структури комп’ютерної мережі для оцінки її основних параметрів.Науковою новизною дисертації є:1.?Вперше розроблено метод оцінювання параметрів комп’ютерної мережі, який на відміну від існуючих, оснований на моделюванні її структури з урахуванням фрактальних властивостей трафіку, що дозволить обґрунтувати прийняття рішення щодо впровадження нових послуг.2.?Удосконалено метод прийняття рішень з управління процесами надання телекомунікаційних послуг, шляхом прогнозування обсягу вхідного потоку та моделювання структури комп’ютерної мережі. 3.?Набула подальшого розвитку модель оцінки навантаження в комп’ютерній мережі шляхом емуляції механізму ковзаючого вікна, що дозволяє виявити перевантаженя в процесі імітаційного моделювання мережі. 4.?Набула подальшого розвитку прикладна інформаційна технологія моделювання комп’ютерної мережі шляхом створення імітаційної моделі дослідження її структури, що надає змогу оцінювати основні показники мережі для обґрунтування рішень щодо впровадження нових послуг. У першому розділі проведено розгляд стану індустрії інтернет телекомунікацій на сьогоднішній день, а також проблем, які виникають через безперервний розвиток сервісів та збільшення кількості абонентів. Проаналізовано чинники впливу зовнішнього середовища на функціонування комп’ютерних мереж. Розглянута концептуальна основа та досліджено розвиток методів модернізації комп’ютерних мереж. Зроблено висновок про необхідність приймати ефективні рішення щодо вибору стратегій розвитку мережі для максимального використання її ресурсів. Досліджено роль моделювання в прогнозуванні характеристик комп’ютерних мереж і зроблено висновок, що важливим завданням є статистичний аналіз даних про обсяг трафіку з різних мереж за різні періоди часу.У другому розділі розглянуто основні параметри якості телекомунікаційних послуг, які відображають можливість і ефективність транспортування інформації в комп'ютерній мережі. Зроблено висновок, що відповідно до вимог абонентів щодо якості телекомунікаційних послуг здійснюється формування структури мережі, вибір транспортних протоколів, апаратного та програмного забезпечення. Розроблено метод прийняття рішень з управління процесами надання телекомунікаційних послуг на основі результатів прогнозування обсягу вхідного потоку та моделювання структури комп’ютерної мережі.У третьому розділі запропонований метод оцінювання параметрів комп’ютерної мережі на основі моделювання, оптимізації та перебудови структури мережі. У четвертому розділі сформована архітектура прикладної інформаційної технології для моделювання поведінки комп’ютерної мережі на базі мікросервісів, з урахуванням потенційних можливостей для горизонтального масштабування аналітичних можливостей системи. Підтверджена адекватність розроблених методу та моделей на базі практичних розрахунків тестового прикладу. Розглянуто процедуру модернізації мережі із застосуванням інформаційної технології для моделювання поведінки мережі. Розглянута можливість знаходження мінімально допустимого впливу на мережу для досягнення максимально можливого збільшення QoS, для економії часу та коштів під час модернізації комп’ютерної мережі. Виділений напрям покращення моделі шляхом додавання окремого модулю, який пропонує можливі зміни, де кількість змін та кількість відкладених ітерацій передачі даних прагне до нуля.Таким чином, сукупність запропонованих в роботі методу та моделей була реалізована програмно і підтверджено адекватність отриманих результатів моделювання. Розроблена прикладна інформаційна технологія моделювання комп’ютерної мережі шляхом створення імітаційної моделі дослідження її структури, яка надає змогу оцінювати основні показники мережі для обґрунтування рішень щодо впровадження нових телекомунікаційних послуг. В результаті виконання роботи було розроблено методи та моделі, які дозволили розширити методологічний апарат прийняття рішень з управління послугами телекомунікаційних операторів. Практичною цінністю розробленої інформаційної технології є можливість спрогнозувати «вузькі місця» під час модернізації комп’ютерної мережі, або навпаки - вказати на надмірність певних рішень, щоб у перспективі зекономити значні кошти провайдерів та операторів послуг зв’язку.^UDevelopment of methods and models of analysis and network structure modernization to deliver the required quality of telecommunication services is an actual scientific and applied task.The object of research are processes of analysis and modernization of computer network structure.The subject of the research are models, methods and information technology of network modelling for decision making on composition of telecommunication services.The purpose of the research is increasing of justification for decisions making on composition of telecommunication services based on the results of imitational modelling of computer network structure to evaluate its main parameters.Scientific novelty of this research is:1. For the first time the method of network parameters evaluation has been developed, which is, unlike others, is based on the network structure modelling considering fractal properties of traffic, that will allow to justify decision making regarding introduction of the new telecommunication services.2. The decision-making method for managing the telecommunication services provisioning has been improved, with use of ingress traffic forecasting and network structure modelling.3. The model of network overload evaluation using emulated sliding window mechanism has been further developed, which allows to indicate overloads during the imitational modelling.4. The applied information technology of computer network modelling has been further developed via creation of imitational model, which allows to investigate network structure which in turn allows to evaluate its main parameters to justify decisions regarding new services introduction.In the first chapter the state of the internet telecommunication industry as of today was reviewed, as well as problems which arise due to unceasing development of new services and increasing number of end users. Outside factors that impacts on network functionality were analyzed. Conceptual basis and network modernization methods were reviewed. A conclusion has been made that there is a need for effective decision-making regarding network development strategy considering maximization of its resource utilization.In the second chapter the main quality parameters of telecommunication services, that reflects the ability and effectiveness of data transfer within the computer network was reviewed. The conclusion has been made, that the network structure formation, selection of transport protocols, hardware and software are based on the end-users’ requirements related to the telecommunication services QoS.Modern telecommunication providers development strategies were researched, considering growth and heterogeneity of network traffic. The model of synergetic network effect in conditions of multiple network merging was developed.In the third chapter the method of network parameters evaluation was introduced, based on imitational modelling, network ptimization and structural rebuild. In the fourth chapter the architecture of the applied information technology for network behavior modelling was formalized, based on the microservices, considering future possibilities for horizontal scaling of analytical abilities of the system.Adequacy of the developed method and models was proved using practical calculations of the test bench. Procedure of network modernizations using the information technology for network behavior modelling was reviewed. An opportunity for the minimum impact changes on the network structure to maximize QoS improvements, to save time and spendings during network modernization was reviewed. A model improvement was suggested to add a separate module, that will propose possible changes, where the number of changes and the number of delayed transfer iterations will tend zero.Thus, complex of the method and models introduced in the research has been implemented as the software application and adequacy of the obtained modelling results has been proved. The applied information technology of computer network modelling, using imitational modelling and network structure observations was developed, which allows to evaluate primary network parameters to justify decision regarding new telecommunication services introduction.As a result of the research the method and models have been developed, that allow to extend methodic apparatus of decision making for service management for telecommunication providers. Practical value of the developed informational technology is an ability to forecast “bottlenecks” during network modernization, or vice versa – indicate excessiveness of certain solutions, in order to rospectively save significant costs of providers and operators of telecommunication services.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського