Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (14)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДІОМОВЛЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Васильченко М.А. 
Громадсько-політична та культурно-освітня діяльність українців у Східній Словаччині (1945 - 1992рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.А. Васильченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто громадсько-політичне та культурно-освітнє життя українців у Східній Словаччині у період 1945 - 1992 рр. Акцентовано увагу на питаннях, у яких аналізується процес формування української національної меншини, та розвиток її взаємин з чехословацьким урядом, зокрема, процес вирішення українського питання у Чехословаччині після 1945 року. Визначено причини та перебіг створення громадсько-політичних, культурних і освітніх установ, таких як Українська народна рада Пряшівщини, Культурний союз українських трудящих у Чехословаччині, Український народний театр, Піддуклянський український ансамбль, Музей української культури в місті Свидник. Простежено характерні риси та специфіку розвитку української культури на Пряшівщині. Проаналізовано періодичні видання, у яких висвітлено основні події, пов'язані з життям українців на території Східної Словаччини. Визначено, що серед ЗМІ важливе місце посідає українське радіомовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СЛА=9УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА367938

Рубрики:

      
2.

Юзефчик О.Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О.Л. Юзефчик ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7
Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Габше Хуссейн Алі 
Дослідження і розроблення сумісної системи односмугового радіомовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Габше Хуссейн Алі ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу і дослідженню нелінійних спотворень огинаючої радіосигналу з одною боковою смугою (ОБС) і несівною, яка пригнічена на 6дБ (ОБС, -6дБ). Дана оцінка звуковідтворення при прийомі сигналів радіомовлення з АМ та ОБС. Показано, що для більшості жанрів радіомовлення якість прийому практично не відрізняється. Згідно з результатами суб'єктивно статистичних експертиз розроблено рекомендації щодо оптимальної обробки модулюючих сигналів в системі односмугового радіомовлення. Запропоновано методику визначення захисних відношень при роботі ОБС передавачів у сумісних та сусідніх радіоканалах. Розглянуто можливість організації стереофонічного радіомовлення при передаванні радіосигналів у незалежних смугах АМ радіомовлення. Запропоновано методику корекції нелінійних спотворень. Проаналізовано спотворення сигналів при роботі у синхронній сітці ОБС передавачів. Показано, що в зоні обслуговування передавачів необхідно зважати на тільки нелінійні спотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.145-01

Рубрики:

      
4.

Гоян О.Я. 
Комерційна радіожурналістика в Україні: становлення, розвиток, перспектива: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / О.Я. Гоян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу великого масиву емпіричного матеріалу зроблено спробу розглянути концепцію розвитку комерційної радіожурналістики за умов пострадянського суспільства, характерної для медіасистеми України. Запропоновано концептуальні засади функціонального становлення комерційного радіомовлення на пострадянському ринку засобів масової інформації (ЗМІ). Визначено комерційний радіоефір як суб'єкт формування медіаринку у монополізованому інформаційному середовищі, завдяки чому було організовано дуальну систему ураїнського радіомовлення, характерними особливостями якої є конкуренція та процеси роздержавлення. Проаналізовано роль і значення комерційного радіомовлення для становлення, а також майбутнього розвитку українського радіомовного ринку та радіожурналістики. Обгрунтовано передумови виникненння комерційного радіоефіру в Україні та перспективи його функціонування, що є ознакою демократизації інформаційного простору, інтеграції вітчизняних ЗМІ до загальносвітових прогресивних медіа, ознакою плюралізму та відкритості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА349448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шкраб'юк П.В. 
Монаший Чин отців василіян у суспільно-культурному житті України: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.В. Шкраб'юк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Уперше в українській історіографії проаналізовано діяльність Чину св. Василія Великого (ЧСВВ) у контексті його внеску до національно-духовного, культурного, суспільно-політичного життя України протягом 400-т літ його існування. Розглянуто форми націєтвірної праці ЧСВВ, а саме: запровадження у церковних проповідях української народної мови, розвиток книгодрукування, організацію преси та радіомовлення, формування монастирських бібліотек і архівів, провадження світського та духовного шкільництва, налагодження наукової та літературної праці, співпрацю зі світськими науковими установами та мирянами, участь у визвольних змаганнях. Розглянуто аспект щодо полонофільства василіян, конфронтацію з білим духовенством. Наголошено на значній ролі Василіянського Чину у збереженні релігійно-церковної, етнічної, мовної культурної ідентичності українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)0-7
Шифр НБУВ: РА354675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ганжа С.М. 
Поліпшення якості радіомовлення у синхронній мережі ДВЧ-ЧМ передавачів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / С.М. Ганжа ; Одес. нац. акад. з'вязку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено заходи щодо поліпшення якості радіоприймання у синхронній мережі мовлення на підставі аналізу спотворень прийнятих сигналів. Обчислено значення лінійних, нелінійних і перехідних спотворень, які дозволяють визначити значення захисних відношень за радіочастотою - основного параметра, необхідного для планування синхронної мережі ДВЧ-ЧМ передавачів. Показано, що спотворення у процесі радіоприймання у мережі синхронних ДВЧ-ЧМ передавачів періодично змінюються у межах ділянок, рівних довжині хвилі носійного коливання. Обгрунтовано можливість усереднення спотворень у процесі радіоприймання в автомобілі, що рухається з метою їх зменшення та поліпшення якості радіоприймання. На підставі запропонованого методу вимірювання нелінійних спотворень у процесі польових випробувань синхронної передавальної мережі одержано уточнені значення захисних відношень за радіочастотою, які дозволяють визначити протяжність зони спотворень на території між синхронними передавачами. У процесі вимірювання одержано дані, які підтверджують теоретичні висновки про циклічність нелінійних спотворень у межах ділянок, рівних довжині хвилі носійного коливання. На підставі результатів теоретичних і практичних досліджень, проведених на спеціально побудованій синхронній мережі, що складається з двох передавачів, виконано розрахунок синхронної мережі ДВЧ-ЧМ мовлення у Наддніпрянщині. Побудовано мережу довжиною приблизно 170 км, яка складається з чотирьох передавачів, що забезпечують покриття мовлення автомобільної траси та прилеглих населених пунктів. Показано, що реалізація мережі синхронних передавачів дозволяє поліпшити якість мовлення у порівнянні з якістю мовлення у мережі передавачів, які працюють у сумісному частотному каналі. Розроблено систему синхронізації частот носійних коливань синхронних передавачів і модулювальних частот, які надходять на входи стереомодуляторів передавачів. Синхронізацію за часом модулювальних сигналів виконано шляхом введення штучної затримки у мережу подачі програм від джерела до передавачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.82-01 +
Шифр НБУВ: РА368981

Рубрики:

      
7.

Кошак О. М. 
Регіональне радіомовлення України: проблематика розвитку (за матеріалами роботи радіоорганізацій східних областей України): автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / О. М. Кошак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему становлення й особливості розвитку вітчизняного регіонального радіомовлення в трьох східних областях України: Донецькій, Луганській, Харківській. Систематизовано відомості про діяльність радіоорганізацій, визначено та проаналізовано специфічні знаки комунального та низового мовлення. Досліджено комплекс правових норм, за яких працюють регіональні радіоорганізації, та відповідність мовлення цим умовам. Визначено тенденції розвитку державного та недержавного мовлення, взаємозв'язку комунального та всеукраїнського радіоефіру, творчого сегменту мовлення з технічним прогресом. Розглянуто застосування новітніх технологій мовлення у формуванні вітчизняного інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.8
Шифр НБУВ: РА379804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пенчук І.Л. 
Регіональне телебачення і радіомовлення у контексті формування національної свідомості молоді: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.Л. Пенчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття національна свідомість, систематизовано визначення, наявні на даний час у науковій літературі, висвітлено процес зародження, становлення і розвитку національної свідомості українців. Визначено чинники понівечення національної свідомості українців, вплив на національну свідомість українців політики русифікації, яка мала глибоке історичне коріння і могла здійснюватися лише за умов колоніальної залежності та бездержавності України. Проаналізовано умови формування національної свідомості особистості та роль регіонального телебачення і радіомовлення у формуванні національної свідомості молоді. Як важливий чинник державної молодіжної політики визначено інформаційно-пропагандистську діяльність регіонального телебачення і радіомовлення. Зроблено висновок, що реалії незалежної України вимагають принципового підходу до створення україномовного середовища в інформаційному просторі регіонів, до пропаганди національних ідеалів, нових концептуальних підходів до інформаційної політики. Наведено рекомендації для телерадіожурналістів регіональних засобів масової інформації зі створення ефективної моделі формування національної свідомості молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф51(4УКР) + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Костирєв А.Г. 
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Г. Костирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розкрито основні підходи щодо розуміння взаємозв'язку ЗМІ та політики. Використано комплекс методів під час дослідження функції ЗМІ у загальній соціальній системі та визначення механізмів їх впливу на розвиток політичної системи. Розкрито особливості функціонування ЗМІ за умов демократії. Охарактеризовано моделі взаємодії політичної та медіа-системи, а також сучасні тенденції розвитку ЗМІ, показано шляхи створення даної моделі, яка забезпечує функціонування ЗМІ як каналу масової комунікації, що сприяє розвитку демократії. Проаналізовано тенденції розвитку ЗМІ в Україні та визначено тип моделі взаємодії українських ЗМІ з політичною системою. Доведено необхідність формування соціально-відповідальної моделі взаємодії політичної та медіа-систем. Наведено практичні рекомендації стосовно створення у нашій державі системи засобів масової комунікації, яка сприятиме демократизації та консолідації суспільства, які включають: запровадження у життя демократичних механізмів регуляції та саморегуляції ЗМІ; здійснення демонополізації ЗМІ, засобів технічного забезпечення їх виробництва, доставки преси, трансляції телерадіопрограм; завершення роздержавлення ЗМІ за допомогою створення суспільного телебачення та радіомовлення; забезпечення суспільної підтримки вільної незалежної преси; сприяння прискореному розвитку національної складової мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА326048

Рубрики:

      
10.

Кузнецова О.С. 
Система синхронного звукового мовлення у діапазоні ДВЧ: якість звуку, захисні відношення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.С. Кузнецова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Оцінено лінійні спотворення у разі приймання сигналів у системі синхронного радіомовлення з урахуванням різниці фаз частот-носіїв передавачів, а також спотворення, що виникають у мережі синхронного радіомовлення під час приймання стереофонічних сигналів у системі з полярною модуляцією. Проаналізовано спотворення за умов приймання монофізичних і стереофонічних сигналів у системі синхронного ДВЧ - ЧМ мовлення. Установлено характер спотворень, що виникають через неузгодженість частот-носіїв ДВЧ - ЧМ передавачів, що працюють у синхронній системі. З використанням результатів досліджень спотворень моно- та стереосигналів запропоновано норми на захисні відношення за радіочастотою в синхронній мережі ДВЧ - ЧМ передавачів. Виконано розрахунки, що дають змогу оцінити можливість технічної організації синхронного мовлення в сільському районі та уздовж магістральних автомобільних доріг. Проаналізовано роботу даних передавачів гібридної системи радіомовлення іDAB у системі синхронного радіомовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.82-01 +
Шифр НБУВ: РА331314

Рубрики:

      
11.

Петренко В.А. 
Стратегія управління підприємствами телебачення і радіомовлення в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.А. Петренко ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто і управління розвиток підприємств телебачення та радіомовлення. Увагу приділено національним телевізійній і радіокомпанії, державним обласним і регіональним телерадіокомпаніям як набільшою мірою оперативним і доступним засобам донесення соціально значущих повідомлень. Визначено специфічні завдання державного телебачення та радіомовлення. Обгрунтовано необхідність випереджальних темпів розвитку державного телебачення та радіомовлення у порівнянні з комерційними мовниками. Досліджено вплив державного регулювання створення та функціонування підприємств телерадіомовлення. Проаналізовано напрямки та функції державного управління підприємствами телебачення та радіомовлення. Визначено теоретичні та методичні основи оцінювання соціальної та економічної ефективності роботи телерадіомовних підприємств. Відзначено, що оцінка діяльності даних підприємств пов'язана з ефективністю їх дії. Досліджено й узагальнено міжнародний досвід розвитку телерадіомовних підприємств, зокрема, суспільно спрямованих. Показано переваги управління й організації системи телерадіомовлення, зокрема, необхідність їх впровадження в Україні разом з інноваційними технологіями. Проведено комплексне оцінювання інформаційних послуг українських телерадіокомпаній. Проаналізовано розвиток матеріально-технічної бази державних телерадіоорганізацій, їх фінансове та кадрове забезпечення. Розкрито положення стратегії розвитку підприємств телерадіомовлення. Виявлено шляхи вдосконалення системи телерадіомовлення. Запропоновано схему організаційно-управлінського впорядкування телерадіомовних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.71-21 + У9(4УКР)386.61-21 +
Шифр НБУВ: РА366601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Виходець О. А. 
Удосконалення аналого-цифрової системи синхронного стереофонічного радіомовлення з пілот-тоном: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / О. А. Виходець ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що передача різницевого сигналу за допомогою односмугової модуляції в нижній бічній смузі знижує рівень шумів у системі стереофонічного радіомовлення з пілот-тоном і збільшує площу покриття стереофонічним мовленням. Розроблено новий метод вимірювань перехідних перешкод між стереоканалами за радіоприйомі в мережі синхронного ДВЧ-ЧМ радіомовлення. Наведено значення захисних відношень за радіочастотою, що визначені перехідними спотвореннями, та захисні відношення, які визначені нелінійними спотвореннями. Показано, що значення захисного відношення для одержання хорошої якості стереоефекту значно більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.82-01
Шифр НБУВ: ВА375241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Балан М.М. 
Удосконалення систем стереофонічного радіомовлення у діапазоні середніх хвиль: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / М.М. Балан ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Удосконалено відомі та розроблено нові системи стереофонічного мовлення (СРМ). Визначено потрібні параметри та характеристики даних систем, завдяки чому підвищено якість мовлення в діапазоні середніх хвиль (СХ). Одержані цифрові значення параметрів і характеристик різних ланок на передавальній і приймальній сторонах визначають необхідні вимоги для побудови систем СРМ і контролю за їх параметрами під час експлуатації. За заданою якістю стереомовлення одержано розрахункові дані допустимих значень захисних відношень за радіочастотою, що визначають зону обслуговування в мережі синхронного мовлення, та необхідні у ході її планування. Одержано суб'єктивно-статистичні оцінки систем СРМ. Вирішено проблему реалізації стереофонічного радіомовлення у разі використання типових монофонічних СХ-АМ передавачів шляхом усунення впливу фазочастотних спотворень модуляційного тракту передавача в процесі застосування розробленої спеціальної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.84-01
Шифр НБУВ: РА313643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Годун Н.Ю. 
Функціонування органів політичної цензури в культурно-освітніх установах УРСР в 1928 - 1938 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Ю. Годун ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне науково-історичне дослідження з історії формування системи політичної цензури в УРСР у 1928 - 1938 рр. Виявлено спільні та відмінні ознаки механізму її функціонування в РСФРР та УРСР. Досліджено особливості діяльності партійно-державних органів цензури в культурно-освітніх установах і закладах. Показано залежність періодичної преси від цензури, розглянуто організаційні форми політичного нагляду за діяльністю видавництва та випуском художньої та наукової літератури. Визначено політико-ідеологічну мотивацію, методи, форми та механізм вилучення книг з бібліотек і освітніх закладів. Розкрито організаційну та функціональну специфіку діяльності органів політичної цензури в установах радіомовлення, а також у сферах театрального мистецтва та кінематографії. Визначено особливості політико-ідеологічного нагляду за видавництвами. З'ясовано, за яких обставин періодична преса була суб'єктом цензури. Вперше розкрито специфіку функціонування органів цензури за репертуаром театрально-видовищних установ і кінематографом. Досліджено ідеологічний контроль цензури за художнім і політичним радіомовленням, випуском художньої літератури та діяльністю окремих митців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ф61(2)93(2УКР)5-45 +
Шифр НБУВ: РА357534

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Позднякова І. С. 
Цензурна політика в радянській Росії у 1917 - 1929 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. С. Позднякова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито роль партійно-державного керівництва в розбудові цензурної системи у РСФРР. Виявлено специфічні риси радянської цензури в період її становлення та централізації. З'ясовано специфіку цензурної практики щодо радіомовлення, кіносправи, реклами, музичного репертуару, контролю за ввезенням літератури з-за кордону та виступами партійних керівників. Досліджено політику влади щодо приватно-кооперативних видавництв у донепівський період, розкрито процес їх включення щодо державної видавничої системи в роки непу. Розглянуто форми співпраці цензурних установ з карально-репресивними органами, визначено зміст цензурної діяльності відділу політконтролю ДПУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)61-7 + Ч610.3(4РОС)61-7
Шифр НБУВ: РА373586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шмельова Т. Р. 
Аналіз, синтез та перетворення моделей телекомунікаційних систем на основі нескінченних сіток Петрі / Т. Р. Шмельова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – телекомунікаційні процеси як результат програмної або апаратної реалізації телекомунікаційних протоколів, які передбачають взаємодію необмеженої кількості пристроїв. Предмет дослідження – формальні методи верифікації телекомунікаційних протоколів на основі нескінченних сіток Петрі, методи аналізу, синтезу та перетворення відповідних моделей телекомунікаційних систем реєнтерабельними розфарбованими сітками Петрі. Мета дослідження – розробка моделей, методів та інструментальних засобів аналізу, синтезу та перетворення моделей телекомунікаційних систем для верифікації протоколів і оцінки ефективності мережевих технологій, які передбачають довільну кількість взаємодіючих систем. Методи дослідження: методи теорії мультимножин і перезапису мультимножин, методи лінійної алгебри, методи теорії частково впорядкованих множин (ґраток) і теорії чисел, методи теорії графів, методи теорії сіток Петрі, методи імітаційного моделювання і математичної статистики, методи алгебри (числення) процесів, елементи теорії реєнтерабельних, преємптивних і паралельних програм. Теоретичні та практичні результати: розв'язано завдання верифікації телекомунікаційних протоколів з довільною кількістю взаємодіючих пристроїв і комплексної верифікації сімейств телекомунікаційних протоколів для чого вперше введений клас нескінченних сіток Петрі і розроблено основи теорії нескінченних сіток Петрі; отримали подальший розвиток методи теорії графів, вперше введені граф передач і граф можливих блокувань пристроїв, за допомогою яких досліджено живість моделей телекомунікаційних систем та розроблена повна класифікація тупиків; для дослідження протоколів систем радіомовлення і стільникового зв'язку, комунікаційних систем суперкомп'ютерів і мереж на чипі побудовані узагальнені моделі трикутної, шестикутної та прямокутної ґраток на площині, гіперкуба і гіпертора в багатовимірних просторах; вперше введено клас реєнтерабельних моделей телекомунікаційних мереж, який містить кожен компонент в єдиному екземплярі і задає місце розташування пакета в мережі за допомогою дескриптора топологічної інформації; перевагами реєнтерабельних моделей є скорочення розміру моделі і часу її розробки у півтори рази та повторне застосування моделі; побудовано реєнтерабельні моделі IP, MPLS, PBB мереж, прямокутних ґраток, маршрутизації IP мереж за дистанційно-векторними протоколами та отримав подальший розвиток метод вимірювальних компонентів для оцінки продуктивності і якості обслуговування безпосередньо в процесі імітаційного моделювання; реєнтерабельні моделі застосовано для дослідження аспектів кібербезпеки функціонування обчислювальних ґраток та виявлена можливість блокування ґраток через створення тупиків; в результаті виконання роботи побудовано бібліотеки моделей та програмне забезпечення для автоматичного синтезу моделей.^UObject of research – telecommunication processes, as a result of software or hardware implementation of telecommunication protocols, which stipulate unlimited number of interacting devices. Subject of research – formal methods of telecommunication protocols verification by infinite Petri nets, methods of analysis, synthesis and transformation of correspondent models of telecommunication systems by reenterable colored Petri nets. Purpose of research – development of models, methods, and tools of analysis, synthesis, and transformation of telecommunication systems models for verification of protocols and efficiency evaluation of networking technologies, which stipulate an arbitrary number of interacting systems. Research methods: methods of multisets theory and multisets rewriting systems, linear algebraic methods, theory of partially ordered sets (lattices) and number theory methods, methods of graph theory, methods of Petri net theory, simulation and mathematical statistics methods, methods of process algebra (calculus), elements of theories of reenterable, preemptive and parallel programs. Theoretical and practical results: a task of verification of telecommunication protocols with arbitrary number of communicating devices and complex verification of families of telecommunication protocols has been solved that required to introduce for the first time a class of infinite Petri nets and to develop the basics of infinite Petri nets theory; methods of graph theory have been further developed, a transmissions graph and a graph of possible blockings of devices have been introduced for the first time and applied to study the liveness of telecommunication systems models, a complete classification of deadlocks obtained; to study radio and cellular communication protocols, communication systems of supercomputers and networks-on-chip, generalized models of triangular, hexagonal, and rectangular lattices on plane, hypercube and hypertorus in multidimensional spaces have been built; for the first time, a class of reenterable models of telecommunication networks is introduced, which contains each component in a single instance and specifies the packet location within a network using a topological information descriptor; advantages of reenterable models are reduction of the model size and time of its development in one and a half times and re-use of models; reenterable models of IP, MPLS, and PBB networks, rectangular grids, IP networks routing based on distance-vector protocols have been developed, and the measuring components method has been further developed for the performance and quality of service evaluation directly in the process of simulation; reenterable models have been applied to investigate the cybersecurity aspects of the computing grids operation and a possibility of blocking grids via inducing deadlocks has been revealed; as a practical result of the dissertation, a library of models and software have been developed to automatically synthesize models.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гиріна Т. С. 
Українськомовне радіо у світовому медіасередовищі: трансформації та конвергенція. / Т. С. Гиріна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню трансформаційного потенціалу та конвергенції українськомовного радіо у світовому медіасередовищі. Простежено ґенезу зарубіжного українськомовного радіо в іменах та конкретних проєктах. Проаналізовано мовний чинник як інтегратор світового українськомовного радіопростору. Визначено характер застосування конвергентних інструментів в українському радіомовленні. Виявлено й охарактеризовано трансформаційний потенціал глобального українського радіо крізь призму його маркетингової функції та функції соціального управління. Встановлено рівень мобільності слухачів у контексті відтворення радіо на рівні мультимедійних медіаканалів, сприйнятливість до застосування новітніх форм радіомовлення на основі соціологічного дослідження. Узагальнено експертну оцінку інноваційних процесів в українськомовному радіо. За підсумками теоретичного дослідження та результатами спостережень із метою підвищення кваліфікації радійників та аматорів радіосправи розроблено модель освітньо-просвітницьких курсів підготовки радіофахівця-мультипрофесіонала – “журналіста, радіопрацівника конвергентної редакції”, упровадження якої сприятиме гуртуванню світового українства навколо конкурентних конвергентних медіаплатформ, якими стануть новітні радіоініціативи.^UThe thesis is devoted to the study of the transformational potential and convergence of Ukrainian-language radio in the world media environment. The research traces the genesis of foreign Ukrainian-language radio in names and specific projects (308 radio producers names were identified, who participated in the creation of certain radio initiatives in Ukrainian language in different years) and specific projects (the presence more than 500 radio initiatives in 32 countries was confirmed). According to the results of the study of archival periodicals and monitoring of the current state of development of Ukrainian-language radio in the world media space, the thesis provides stages of its formation and the structure of the world Ukrainian-language radio as a part of national, regional, local, public, Internet Ukrainian-language radio initiatives and radio stations, Ukrainian hours of foreign radio stations (67 projects in 15 countries were studied), 8 Ukrainian editorships of foreign radio stations, as well as 9 radio projects in the languages of national minorities in Ukraine were studied.The basic concepts of research were defined, in particular the definition of “radio user”, interpretation of information security of a country, digital inclusive radio space. The role of the state language in the structure of the world Ukrainian radio space was determined. It is established that Ukrainian language in international Ukrainian radio broadcasting is in sufficient scale, while the legislative regulation of its internal sector artificially restricts Ukrainian language in contrast with other languages of national minorities, the maximum percentage use of which the legislator does not regulate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мазур О. Л. 
Музичні архівні фонди радіокомпаній в умовах цифровізації / О. Л. Мазур. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота є одним з перших в Україні комплексних досліджень, присвячених встановленню особливостей формування музичних архівних радіофондів у системі документних комунікацій суспільства, розробці науково обґрунтованих заходів, спрямованих на оптимізацію комплектування, обліку та використання музичних фондів радіоархівів, вдосконалення технологій збереження і реставрації архівних музичних радіозаписів. Проаналізовано стан розробленості досліджуваної проблеми, висвітлено науково-методологічний апарат дослідження музичних архівних фондів. У контексті формування світової музичної індустрії висвітлено ґенезис створення засобів фіксації звуку та розвиток ефірного відтворення музики. Цілісний історико-інформаційний аналіз проведено у контексті синергетики двох комунікаційних систем – звукозапису і радіомовлення. Визначено, що радіопростір має ознаки складної відкритої сфери, при цьому радіомовлення є його невід'ємною комунікаційною підсистемою. Становлення музичного сектору в системі радіомовлення відбувалося під впливом ускладнення технологічних можливостей радіостудій і засобів аудіозапису, диверсифікації жанрово-стильових особливостей музичного контенту. Встановлено закономірність, відповідно якої протягом ХХ ст. у конкуренції з «радійною музикою» грампромисловість використовувала технологічні та комунікативні досягнення радіомовлення.^UThe dissertation is one of the first in Ukraine comprehensive research on the peculiarities of the formation of musical archival radio funds in the system of documentary communications of society, the development of scientifically sound measures aimed at optimizing the acquisition, accounting and use of music archives, improving technologies for preserving and restoring archives. The state of development of the researched problem is analyzed, the scientific and methodological apparatus of research of musical archival funds is covered. In the context of the formation of the world music industry, the genesis of the creation of means of sound fixation and the development of ethereal music reproduction are highlighted. A holistic historical and informational analysis was conducted in the context of the synergy of two communication systems - sound recording and radio broadcasting. It is determined that radio space has the features of a complex open sphere, and radio broadcasting is its integral communication subsystem. The formation of the music sector in the radio broadcasting system was influenced by the complexity of the technological capabilities of radio studios and audio recording, diversification of genre and style features of music content. A pattern has been established, according to which during the twentieth century. in competition with "radio music", the grammar industry used technological and communicative achievements of radio broadcasting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ількович В. М. 
Діяльність польських громадських культурних організацій в Україні у 1991–2014 рр. / В. М. Ількович. — Б.м., 2022 — укp.

Становище національних меншин у державі є безумовно важливим як для Польщі, так і для України, особливо в процесі євроінтеграції. Поляки – одна з найдавніших та найбільших етнічних меншин України, що з’являється на цих теренах ще в княжі часи. Так за останнім переписом, який провели у 2001 р., поляків в Україні було 144,1 тис.У кінцевому результаті, на прикладі організацій української Полонії, можемо глибше зрозуміти важливість трансформаційних національних процесів у сучасності, що мають місце в Україні, передбачити та уникнути помилок, які виникають у суспільстві на міжнаціональному ґрунті.Отримані результати дослідження демонструють становлення, розвиток польських громадських товариств та їхню діяльність у галузі культури в 1991–2014 рр. та взаємозв’язок формування таких об’єднань із державотворчими процесами в Україні у відповідний історичний період.Мета дисертації полягає в тому, щоб на основі історичного аналізу існуючих наукових розробок і широкої джерельної бази всебічно схарактеризувати та проаналізувати процес становлення, діяльності польських громадських організацій, динаміку культурно-просвітницьких та правових напрямів розвитку Полонії в Україні з 1991 по 2014 рр.Джерельну базу роботи складають документи й матеріали, покликані висвітлити окремі аспекти проблематики дисертації. Серед основних типів джерел, які використано у дослідженні, є нормативно-правові акти (вітчизняні та міжнародні), документи установ і організацій, публіцистичні джерела, періодичні видання, біографічна література, аналітичні звіти, соціологічні опитування та вебресурси. Більшості джерел із досліджуваної тематики притаманний високий рівень цифровізації.У досліджені висвітлюється діяльність польських національно-культурних об’єднань у контексті відродження та розвитку їхнього культурного та духовного життя. У роботі особлива увага приділена культурно-освітньому та правовому аспектам функціонування Полонії України, дослідженню її організаційних засад на теренах України.У дослідженні проаналізовано умови історичного становлення, розвитку польських громадських організацій та їхню основну правову базу для діяльності в Україні польської меншини. Зазначена чисельність і демографічні зміни польської національної меншини та вплив цих факторів на розвиток їхньої культурної діяльності. Розкрито концептуальні засади особливостей створення та функціонування польських культурних громадських організацій та етнографічних товариств Полонії. Як результат, це дає змогу зрозуміти етапи становлення польських об’єднань, прослідкувати територію їхнього поширення.Окрема увага приділена дослідженню основних напрямків просвітницької діяльності полонійних об’єднань, зокрема створення шкіл, класів та інших закладів культурно-еститечного розвитку для популяризації й поширення польської мови, історії, культури, звичаїв та обрядів. Можна стверджувати, що їхня робота ефективна не лише серед етнічних поляків, але й серед інших народів нашої держави, адже відсоток українців, які вивчають та знають польську мову, з кожним роком збільшується.Чільне місце у роботі займає аналіз особливостей та специфіки польських об’єднань у питаннях розвитку польськомовної преси та ЗМІ, інтернет ресурсів, телебачення, радіомовлення. Саме завдяки такій діяльності українські польські товариства підтверджують свою присутність у інформаційному полі, що доводить: польська національна меншина з кожним роком стає більш згуртованою.Досліджено й схарактеризовано заснування і напрями діяльності художніх закладів та організацій естетичного виховання Полонії в Україні. Можемо говорити, що ці організації, значною мірою, – самофінансовані, за винятком невеликої допомоги Консульств та уряду Республіки Польща. В Україні ж належних умов для їхнього розвитку не закладено. Також обґрунтовано важливість створення та підтримки культурно-масових заходів для національних меншин, зокрема і для Полонії. У роботі висвітлено найбільші культурно-масові заходи, які відбулися за участі польських громадських культурних товариств або організовані ними.Положення й висновки дослідження можуть бути використані при розробці нормативних і спеціальних курсів, спецсемінарів, наукових студій з новітньої історії України із проблематики національних меншин, етнополітики, історії культури, культурної антропології, історії повсякдення, міждержавних відносин, історії Польщі; у підготовці статей, монографій, підручників і навчальних посібників з даної тематики. Ключові слова: Україна, Республіка Польща, національна меншина, етнополітика, українсько-польські відносини, громадські організації, польська освіта, етнічні фестивалі, преса, громадсько-політична активність, асиміляція, міграція, фольклор, національна спадщина, церква.^UThe position of national minorities in the country is certainly important for both Poland and Ukraine, especially in the process of European integration. Poles are one of the oldest and largest ethnic minorities in Ukraine, which appeared in this area in princely times. Thus, according to the last census conducted in 2001, there were 144.1 thousand Poles in Ukraine. Polonia's activities play an important role in the transformation of society, the rapprochement and understanding of the Ukrainian and Polish peoples, and the establishment of interstate partnership.The study of public associations of Polonia of Ukraine provides an opportunity to assess the specific activities of Ukraine during the Perestroika and the years of independence, in culture (formation of societies, institutions of aesthetic education, media) to meet the humanitarian needs of the Polish minority.Ultimately, on the example of the organizations of the Ukrainian Polonia, we can better understand the importance of transformational national processes in modern Ukraine, anticipate and avoid mistakes that occur in society on an interethnic basis.The source base of the work consists of documents and materials designed to highlight certain aspects of the dissertation. Among the main types of sources used in the study are regulations (domestic and international), documents of institutions and organizations, journalistic sources, periodicals, biographical literature, analytical reports, opinion polls and web resources. Most sources on the subject are characterized by a high level of digitization.The study highlights the activities of Polish national and cultural associations in the context of the revival and development of their cultural and spiritual life. The paper pays special attention to the cultural, educational, social and legal aspects of the functioning of Polonia of Ukraine and the study of its organizational principles in Ukraine.The study analyzes the conditions of historical formation, development of Polish public organizations and their main legal basis for the activities of the Polish minority in Ukraine.The conceptual bases of the peculiarities of the creation and functioning of Polish cultural public organizations and ethnographic societies of Polonia are revealed. As a result, it makes it possible to understand the stages of formation of Polish associations, to trace the territory of their spread.Particular attention is paid to the study of the main areas of educational activities of Polonian associations, including the establishment of schools, classes and other educational institutions to promote and disseminate the Polish language, history, culture, customs and traditions. Their work is effective not only among ethnic Poles, but also among other peoples of our country, because the percentage of Ukrainians who study and know the Polish language is growing every year.A prominent place in the work is occupied by the analysis of the peculiarities and specifics of Polish associations in the development of the Polish-language press and mass media, Internet resources, television, and radio broadcasting. Due to such activities Polish societies of Ukraine confirm their presence in the information field, which proves that the Polish national minority is becoming more cohesive every year.The foundation and directions of activity of art institutions and organizations of aesthetic education of Polonia in Ukraine are studied and characterized. We can say that these organizations are, to a large extent, self-financed, with the exception of a little help from the Consulates and the Government of the Republic of Poland. In Ukraine, however, there are no proper conditions for their development.The importance of creating and supporting cultural events for national minorities, including Polonia, is also substantiated. The paper highlights the largest cultural events that took place with the participation of Polish public cultural societies or organized by them.The provisions and conclusions of the study can be used in the development of normative and special courses, special seminars, research studies on the recent history of Ukraine on national minorities, ethnopolitics, cultural history, cultural anthropology, everyday history, interstate relations, Polish history; in the preparation of articles, monographs, textbooks and manuals on this topic.Key words: Ukraine, Republic of Poland, national minority, ethnopolitics, Ukrainian-Polish relations, public organizations, Polish education, ethnic festivals, press, social and political activism, assimilation, migration, folklore, national heritage, church.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського