Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (663)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДІОМОВНИЙ$<.>+<.>K=ПРИЙМАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Разгонов А.П. 
Методологія підвищення надійності систем залізничної автоматики і телемеханіки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.08 / А.П. Разгонов ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Розглянуто методи і засоби підвищення надійності систем залізничної автоматики і телемеханіки (ЗАТ), проблеми забезпечення безпеки руху поїздів, теоретичні основи оптимізації профілактики із застосуванням автоматизованих вимірювальних комплексів, досліджень на надійність, призначення допусків і вибору номіналів параметрів об'єктів ЗАТ. Висвітлено аналітичні методи впливу відмов на експлуатаційні показники залізничної дільниці і ефективність систем ЗАТ, рівні імпульсних перешкод тягового струму, які впливають на рейкові кола в режимі горіння дуги на пантографі при ожеледицях. Описано методи аналізу і синтезу рейкових ланцюгів (РЛ) в умовах пониженого опору ізоляції, рейкової лінії. Зроблено розрахунок перетворювачів частоти - джерел сигнального струму із заданими характеристиками. Представлено результати аналітичних і експериментальних досліджень (РК і його елементи, перетворювачі частоти, колійні приймачі з підвищеним коефіцієнтом повернення, нормалі на проектування РК та ін.). Встановлено, що впровадження розробок і рекомендацій підвищує надійність і ефективність функціонування систем ЗАТ, а запропонованих методів профілактики регулювання і технічного обслуговування - скорочує експлуатаційні витрати галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275-021.1

Рубрики:

      
2.

Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль 
Розробка і дослідження технологічного процесу лазерного розподілу напівпровідникових пластин на елементи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613 + Ж68
Шифр НБУВ: РА308221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Трембач Р.Б. 
Підвищення точності вимірювання факторів інтегральної напруги підвищеної частоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / Р.Б. Трембач ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено перспективні шляхи підвищенння точності вимірювань та рівня автоматизації непрямих вимірювань характеристик приймачів електроенергії. Запропоновано та реалізовано спосіб вимірювань та розроблено засоби вимірювань факторів інтегральної напруги підвищеної точності, а також методи оптимізації режимів живлення приймачів електроенергії на підвищених частотах. Модель вимірювань оптимальних параметрів напруги живлення приймачів електроенергії та засоби вимірювань факторів інтегральної напруги підвищеної частоти впроваджено під час групового живлення освітлювальних пристроїв з люмінесцентними лампами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.2
Шифр НБУВ: РА309493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Доброва В.Є. 
Методи та прилади контролю параметрів пульсацій артеріального тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.Є. Доброва ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено питання підвищення достовірності контролю пульсацій артеріального тиску (ПАТ). Створено нові прилади та методи обробки даних сигналів. Запропоновано модель руху елементів шкіряного покриву під дією ПАТ, на базі якої розглянуто динамічні характеристики приймачів ПАТ типу "воронка" та оклюзійну манжету. Проаналізовано динамічні характеристики пневмотракту передачі ПАТ, розроблено активний приймач та компенсаційний пневмотракт. Модифіковано коливальну систему з кварцовим резонатором, модульованим міжелектродним зазором і коригувальним елементом, здобуто аналітичні вирази, які визначають її параметри, оптимальне значення коригувальнго елемента, що лінеаризує характеристику перетворення. Вперше запропоновано спектральний метод визначення контурно-часових діагностичних параметрів і наведено модель ділянок артеріального русла у вигляді поліноміальних і цифрових фільтрів. Розроблено та практично реалізовано вимірювальний канал ПАТ і багатоканальну систему пульсометричних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.31с05
Шифр НБУВ: РА314306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гогун Ю.В. 
Динаміка та похибки інтегрованої навігаційної системи наземного об'єкта: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / Ю.В. Гогун ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено інтегровану навігаційну систему наземного об'єкта, призначену для визначення місцеположення та курсу об'єкта, що складається з блоку одометричної навігаційної системи та приймача сигналів супутникових навігаційних систем. Вивчено структуру та розроблено алгоритм функціонування інтегрованої навігаційної системи наземного об'єкта з використанням оптимального фільтра Калмана, що дозволяє значно підвищити точність і надійність видачі навігаційних даних за умов довільного руху об'єкта. Проведено напівнатурне моделювання штатного та нештатного режимів роботи й експериментальне дослідження інтегрованої навігаційної системи, які підтвердили отримані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-01
Шифр НБУВ: РА316781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гур'єв М.В. 
Розробка і дослідження еталонних засобів вимірювань енергетичних параметрів оптичного випромінювання на базі абсолютних радіометрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / М.В. Гур'єв ; Харк. держ. НДІ метрології. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено абсолютні кріогенні приймачі для вивчення радіометричного методу побудови термодинамічної температурної шкали в діапазоні 300-1000 К, відтворення одиниці сили світла канделі, а також для побудови шкали спектральної чутливості в діапазоні довжин хвиль від 200 до 2500 нм. З використанням абсолютного кріогенного приймача проведено вимірювання термодинамічної температури в діапазоні 300-1000 К з максимальною похибкою 0,012 % (за умови T = 769 К). За допомогою розробленого кріогенного радіометра, а також методу його використання для еталона канделі, відтворено одиницю сили світла з сумарною похибкою 0,1 %, що відповідає світовому рівню для даного виду вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.38-5
Шифр НБУВ: РА315876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Прохорчук О.В. 
Розробка та дослідження інтегрованої системи визначення координат і курсу судна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / О.В. Прохорчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено інтегровану систему визначення координат і курсу судна, до складу якої входить коректований гірокомпас, приймач сигналів супутникових навігаційних систем і лаг. Досліджено особливості конструкції та основні похибки інтегрованої системи визначення, координат і курсу судна. Запропоновано алгоритм функціонування інтегрованої навігаційної системи з використанням оптимального фільтра Калмана, що підвищує точність і надійність видачі навігаційної інформації за довільного руху судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О471.112
Шифр НБУВ: РА319943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стащук В.С. 
Оптичні властивості та електронна структура металевих систем на основі перехідних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.С. Стащук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 29 с. — укp.

На базі вивчення змін в електронній структурі перехідних і благородних (на прикладі міді) металів за умов додавання до їх складу перехідних металів, а також під час структурних та фазових перетворень даних систем досліджено вплив на їх оптичні властивості приповерхневих шарів та стан самої поверхні після різноманітних обробок і дії зовнішніх чинників. Визначено дію стимулюючих факторів (йонної імплантації) на оптичні властивості системи тонка плівка перехідного металу - піроелектрик. Встановлено загальні закономірності формування електронного спектру перехідних металів і міді під час легування їх іншими перехідними металами. На підставі експериментальних даних запропоновано модель електронного спектра невпорядкованих бінарних сплавів перехідних металів, згідно з якою їх енергетичний спектр є суперпозицією спектрів розчинників і домішок, які формують домішкові зони, розташовані вище рівня Фермі або межують з ним. У випадку бінарних сплавів міді з тими ж перехідними металами додаткові смуги, які виникають у спектрах сплавів, пов'язані з переходами електронів на рівень Фермі з домішкових зон, розташованих в цьому випадку за різних енергій нижче рівня Фермі, які, не змінюючи свого положення в енергетичному спектрі, розширюються у разі збільшення концентрації домішок. Визначено параметри s- та d-електронів провідності в чистих перехідних металах та їх зміни у разі додавання до них у вигляді домішок інших перехідних металів. Показано, що у випадку структурних перетворень аморфний - кристалічний стан оптичні властивості металевих систем на основі перехідних металів визначаються, в першу чергу, найближчим оточенням і електронна структура на зазнає суттєвих змін. У зв'язку з цією обставиною під час опромінення високоенергетичними пучками йонів інертних газів систем тонка плівка перехідного металу - піроелектрик зміни їх оптичних властивостей зумовлені, значною мірою, змінами стану самої поверхні, ніж аморфізацією приповерхневих шарів. Запропоновано схему практичного застосування виявленого ефекту різкого збільшення коефіцієнта поглинання та його стабільності в широкій інфрачервоній області спектра в чутливих елементах піроелектричних приймачів випромінювання, які, у порівнянні з існуючими, характеризуються покращеними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4,022 + В378.71,022
Шифр НБУВ: РА313540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Єфремов В.П. 
Розробка оптимальних систем передавання середовищами з ненормованими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.П. Єфремов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методику синтезу сигналів-переносників і опорних сигналів багатоканального кореляційного приймача за критерієм мінімуму дисперсії сумарної перешкоди, породженої на виходах кореляторів приймача адитивними, мультиплікативними перешкодами і лінійними частотними спотвореннями сигналів. Охарактеризовано методи оптимального синтезу сигналів-переносників багатоканальних систем передавання цифрової інформації (СПЦІ) з заданими моментами перетинання нульового рівня, які мають мінімальну ширину спектра, а також синтезу сигналів з заданою автокореляційною функцією. Досліджено задачу оптимальної лінійної обробки багатомірних сигналів. Показано, що мінімум дисперсії шуму на виході оптимального лінійного фільтра не залежить від виду багатомірного ортогонального перетворення. Доведено ефективність застосування в системах передавання ортогональних гармонійних сигналів формування спектра групового сигналу за критерієм максимізації швидкості передачі каналами зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.14-01
Шифр НБУВ: РА315178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Трубіцин Ю.В. 
Надчисті структурно досконалі монокристали кремнію для детекторів і приймачів випромінювання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / Ю.В. Трубіцин ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 36 с. — укp.

Вивчено питання розробки технології отримання та дослідження електрофізичних параметрів надчистих і структурно досконалих монокристалів Si для детекторів та приймачів випромінювань. Побудовано й експериментально обгрунтовано завершений комплект фізичних і математичних моделей процесів для розрахунку технологічних режимів безтигельного зонного очищення та вирощування надчистих монокристалів Si з заданими електрофізичними та структурними параметрами, визначення придатності полікристалічного Si для отримання надчистих монокристалів Si. Викладено результати комплексного дослідження різноманітних джерел технологічних забруднень. Реалізовано нові додаткові процеси низькотемпературної та радіаційно-термічної реабілітації електрофізичних параметрів надчистих бездислокаційних монокристалів Si та підвищення їх пружності під час механічних операцій. Розглянуто наукові та практичні засади промислових методів високоточного та однорідного легування монокристалів Si різноманітними домішками, нейтронно-трансмутаційного та гамма-трансмутаційного легування Si.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312-06
Шифр НБУВ: РА313098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Гончаров К.В. 
Підвищення безпеки руху поїздів шляхом удосконалення пристроїв підрахунку вісей рухомого складу: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.22.20 / К.В. Гончаров ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.А.Лазаряна. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено методи підвищення достовірності підрахунку вісей, конструкцію точкового колійного датчика, структурну схему пристрою підрахунку вісей. Розроблено математичну модель трансформаторного диференційного колійного датчика, з використанням якої досліджено вплив конструкційних та електричних параметрів датчика на його вихідний сигнал. Надано рекомендації щодо вибору цих параметрів. Синтезовано оптимальний та запропоновано квазіоптимальний приймач для виявлення вихідного сигналу колійного датчика на фоні завад. Розроблено адаптивний алгоритм та метод самотестування працездатності пристроїв підрахунку вісей. Проаналізовано вплив різних видів структурного резервування на достовірність підрахунку вісей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275-04
Шифр НБУВ: РА321253

Рубрики:

      
13.

Приймаченко Д.В. 
Докази у провадженні в справах про порушення митних правил: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Приймаченко ; Академія держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу доказування та доказів у провадженні в справах про порушення митних правил. Проаналізовано зміст і структуру доказування, визначено предмет і межі останнього у досліджуваному провадженні. Визначено поняття доказів, що використовуються у митних розслідуваннях. Обгрунтовано запропоновану класифікацію доказів. Розглянуто окремі види доказів у провадженні в справах про порушення митних правил. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства й адміністративно-юрисдикційної діяльності митних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038
Шифр НБУВ: РА317114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
14.

Литвиненко О.О. 
Формування та дослідження двовимірних фотонних структур на основі макропористого кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.О. Литвиненко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено питання процесу формування двовимірних фотонних структур макропористого кремнію за електрохімічним методом для трансформації спектра електромагнітного випромінювання та розробки випромінювальних структур та теплових приймачів. Виготовлено структури макропористого кремнію з діаметром макропор 1 - 15 мкм і глибиною до 250 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312
Шифр НБУВ: РА320598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Іванов В.А. 
Підвищення завадостійкості прийому сигналів в цифрових транкінгових системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.А. Іванов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено підвищення завадостійкості прийому сигналів у цифрових транкінгових системах за допомогою визначення необхідних параметрів і характеристик приймачів базових станцій. Одержані у процесі удосконалення зазначених систем значення параметрів і характеристик механізмів сигнальної обробки на прийомі визначають необхідні умови для контролю показників завадостійкості під час експлуатації за несприятливих умов, можуть використовуватися у процесі проектування нових зразків техніки рухомого зв'язку. Запропоновано загальну методику підвищення точності лінійної апроксимації скінченної імпульсної характеристики канальних моделей цифрових транкінгових систем. За даними критеріями якості обслуговування одержано розрахункові дані характеристик канальних оцінювачів підвищеної точності та еквалайзерів підвищеної завадостійкості, які можуть використовуватися у процесі проектування приймачів базових станцій. Визначено ефективну довжину тренувальних послідовностей, що застосовуються у цифрових транкінгових системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА324259

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Фан Ван Ван 
Удосконалення системи керування рухом маломірного судна при стабілізації на траєкторії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Фан Ван Ван ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 25 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено систему керування рухом маломірного судна за умов стабілізації на траєкторії шляхом розробки інтегрованої системи орієнтації та навігації з застосуванням малогабаритних датчиків інформації низької вартості. Розроблено структуру, моделі та алгоритм роботи інтегрованої системи орієнтації та навігації (ІСОН), що складається з безплатформної інерційної навігаційної системи (БІНС), приймача супутникової навігаційної системи (СНС) і лага. Алгоритм роботи ІСОН реалізовано у вигляді оптимального фільтра Калмана та дає змогу оцінювати похибки БІНС, тим самим підвищує точність визначення навігаційних і динамічних параметрів - інформаційної складової системи керування рухом маломірного судна на траєкторії. Розроблено нечіткий регулятор автостернового для стабілізації маломірного судна на траєкторії за умов морського хвилювання. На підставі результатів дослідження автостернових МС на моделюючому комплексі показано переваги нечіткого регулятора перед ПІД-регулятором у точності утримання судна на траєкторії, у зменшенні числа перекладок стерна та в ефективності керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О428-082.022.9 +
Шифр НБУВ: РА326157

Рубрики:

      
17.

Лазарович І.М. 
Методи та цифрові процесори обробки даних на основі процедури рандомізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.М. Лазарович ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено математичну формалізацію процедури рандомізації та досліджено властивості рандомізованих цифрових послідовностей, що дало змогу визначити системні характеристики функціональної рандомізації в різних базисах та перспективні галузі застосування методів для цифрової обробки даних (ЦОД). Запропоновано нові методи ЦОД на базі процедур рандомізації та створено відповідні спецпроцеси обробки даних, а саме: метод підвищення завадостійкості приймання вузькосмугових сигналів, який дозволяє покращити відношення сигнал/шум на виході цифрових приймачів; метод спектральної обробки цифрових даних з метою спрощення алгоритма обчислення та підвищення швидкодії спецпроцесорів; метод стиснення цифрових даних, застосування якого покращує коефіцієнт стиснення у порівнянні з відомими методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-015 +
Шифр НБУВ: РА332541

Рубрики:

      
18.

Корольов О.М. 
Шуми в підсилювачах з MESFET- та HEMT-структурами і методи їх зниження: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.М. Корольов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено шумові харктеристики сучасних надвисокочастотних польових транзисторів (MESFET, HEMT, PHEMT) та з'ясовано шляхи їх оптимального використання у підсилювальних пристроях дециметрового діапазону довжин електромагнітних хвиль. Під час моделювання транзисторів як шумовий параметр введено оптимальний декремент джерела сигналу. Знайдено новий механізм зростання шумової температури - укрите розузгодження. З застосуванням ефекту "електронного охолодження" розроблено дієвий метод забезпечення стійкості. Експериментально підтверджено прогноз про можливість зниження шумової температури підсилювачів до рівня 10 K і менше, що раніше досягалося лише у приладах з кріогенним охолодженням. Розроблено ряд підсилювачів на MESFET і псевдоморфних HEMT, які введено до складу високочутливих радіоастрономічних приймальних систем, що значною мірою забезпечило рекордність характеристик мікрохвильових приймачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017.12 +
Шифр НБУВ: РА334732

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Третяк К.Р. 
Оптимізація кінематичних геодезичних мереж: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / К.Р. Третяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретичні засади оптимізації проектування, вимірювань та опрацювання кінематичних геодезичних мереж, зокрема створюваних за супутниковими радіогравітаційними технологіями. З використанням розроблених алгоритмів зазначеного опрацювання, які протягом тривалого часу перманентно оновлюються та експлуатуються, визначено параметри трьох узагальнених джерел похибок результатів опрацювання державних висотних мереж. Розроблено засади та алгоритми оптимального проектування вимірів у зазначених мережах. Запропоновано теорію та методи опрацювання й оцінки точності кінематичних геодезичних мереж і фільтрації випадкових чинників на кінцеві результати їх опрацювання. Розроблено методи та алгоритми оптимального проектування GPS-мереж. Експериментально встановлено залежності точності вимірювання складових векторів GPS-приймачами від тривалості вимірів і довжини векторів. З метою підвищення точності побудови GPS-мереж створено методику врахування ексцентриситетів фазових центрів антен GPS-приймачів у разі обробки мереж. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено ефективність апостеріорної оптимізації вимірів у даних мережах, що дає змогу підвищити достовірність і точність кінцевих результатів опрацювання геодезичних мереж. Розроблено теоретичні засади та методику оптимального проектування просторових кінематичних мереж і визначення деформацій напірних трубопроводів ГЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115 +
Шифр НБУВ: РА328675

Рубрики:

      
20.

Котовський В.Й. 
Шляхи поліпшення характеристик сучасних піровідиконів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / В.Й. Котовський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено характеристики тепловізорів (ТВ) та приймачів випромінювання, які в них використовуються. Доведено, що для підвищення просторової та температурної роздільної здатності ТВ необхідно використовувати приймачі випромінювання, що мають високу питому здатність виявлення, малі розміри чутливого елемента та невелику постійну часу. Розроблено математичну модель формування сигналу в піровідиконі (ПВ), на основі якої одержано аналітичні вирази для просторово-часового імпульсного відгуку та потенціалу мішені. Проведено узгодження основних конструктивних параметрів та режимів роботи ПВ з метою одержання максимального вихідного сигналу. Запропоновано систему параметрів та характеристик для атестації ПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.132.1 + З996-5
Шифр НБУВ: РА330965

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського