Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (137)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗДЕРЖАВЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скальський В.В. 
Реформування агропромислових підприємств в період роздержавлення і приватизації (на прикладі Хмельницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Скальський ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджено процес реформування колективних сільськогосподарських підприємств в нові агроформування, створені на базі майнових і земельних паїв. Соціологічно обгрунтовано перспективи розвитку агроформувань регіону. Проведено моделювання цих процесів. Запропоновано удосконалення методики визначення оптимальних показників ефективної фінансово-господарської діяльності агроформувань та методики розрахунку державної підтримки сільськогосподарського товаровиробника в регіоні. Окреслені окремі пропозиції щодо удосконалення організаційної структури управління сільським господарством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Герасимова С.В. 
Екологізація відтворювальних процесів в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Герасимова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми екологізації відтворювальних процесів в економіці України з урахуванням особливостей перехідного періоду. Здійснено дослідження суті екологізації господарських та позагосподарських процесів, висвітлено специфічні риси, пов'язані з становленням відкритості економіки, приватизації та роздержавлення, інфляції та банкрутства підприємств, розвитку підприємництва. Визначено та згруповано основні проблеми існуючого механізму екологізації господарювання на макро- та мікроекономічному рівні, показано можливості вдосконалення організаційної складової та нормативної бази. Запропоновано рекомендації щодо фінансового забезпечення та посилення стимулювання засобами платежів природоохоронного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА307260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Савош Л.В. 
Економічні засади формування нових підприємницьких структур в АПК (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Савош ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі реалізації аграрної політики і здійснення економічних реформ стосовно специфічних історичних, економічних і природних умов розвитку сільськогосподарського виробництва Волинської області. Розглядається АПК Волині як об'єкт економічного реформування. В дисертації дана комплексна оцінка його функціонально-компонентній і територіальній структурі, обгрунтовані шляхи їх подальшого вдосконалення, збалансованості його галузей, роздержавлення землі і майна, розвитку багатоукладної економіки, нових підприємницьких і господарських структур, максимального використання цінової, податкової, рентної і страхової політики для економічного піднесення сільського господарства і підвищення його економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чернєй В.В. 
Подолання правового нігілізму - важлива умова розбудови правової держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Чернєй ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних із науковим аналізом правового нігілізму як категорії філософії права і суспільного феномена, його якісних характеристик, причин та форм існування, джерел, що відтворюють його в умовах масштабної кризи в суспільстві. Проаналізовано вплив правового нігілізму на вирішення завдань розбудови правової держави, здійснення державно-правової реформи в Україні, а також основні напрямки боротьби з правовим нігілізмом в процесі переходу нашої держави від тоталітарної до правової. У соціально-економічній сфері обгрунтовані конкретні заходи подолання правового нігілізму, що полягають в юридичному забезпеченні відносин власності, роздержавлення та приватизації, вдосконалення податкової та фінансової політики, в спрямуванні на подолання організованої злочинності, корупції, хабарництва, тобто на фактори, які виступають важливими чинниками, що гальмують процес розбудови правової держави, породжують правовий нігілізм. Досліджені конкретні заходи юридичного забезпечення в сфері соціально-політичній, які націлені на формування правової та політичної культури громадян, створення національної правової системи, вдосконалення чинного законодавства, реформування юридичної освіти. Проаналізовані основні напрямки підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, вдосконалення форм і методів їхньої роботи і перетворення в дієвий інститут реформування суспільства. Робиться висновок, що ефективність діяльності правоохоронних органів, підвищення їх авторитету серед населення, спроможність впливати на державотворчі процеси значною мірою залежать від подолання глибокої кризи в суспільстві, вдосконалення нормативно-правової бази та матеріального забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Чуприна Л.В. 
Організаційно-економічні передумови розвитку процесів роздержавлення та приватизації промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Чуприна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми роздержавлення та приватизації. Надано методичні рекомендації щодо формування механізму приватизації промислових підприємств України. Уточнено поняття "приватизація", яке характеризує процес переходу від державної власності до приватної за вітчизняних умов на основі виявлення рушійних сил процесу, а також визначено необхідні умови для його протікання. Розглянуто необхідність радикальних заходів щодо зміни форм, методів та стилю управління підприємством у післяприватизаційний період. Проаналізовано розвиток оренди державних підприємств та акціонерної форми господарювання. Розглянуто позитивні та негативні риси вказаних форм підприємництва, визначено фактори, які сприяють їх розвитку в економіці України. Обгрунтовано необхідність післяприватизаційної підтримки підприємств через відповідні ринкові структури з залученням банків, страхових і консалтингових фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-4
Шифр НБУВ: РА310171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ларіна Я. С. 
Трансформація відносин власності у перехідній економіці України (на прикладі промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. С. Ларіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання трансформації відносин власності в Україні за умов перехідної економіки. Розкрито основні методологічні аспекти сутності відносин економічної власності, з'ясовано місце власності у трансформаційних процесах, досліджено економічний зміст і механізми роздержавлення та приватизації в Україні. Особливу увагу приділено ефективності функціонування підприємств у постприватизаційний період. Розглянуто вплив трансформації відносин власності в Україні на рівень розвитку продуктивних сил, зокрема, на основну продуктивну силу - людину, а також взаємодію відносин власності та інвестиційної діяльності. На підставі аналізу практики роздержавлення у постсоціалістичних країнах запропоновано важелі та механізми удосконалення процесів трансформації відносин власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183 + У9(4УКР)300-183
Шифр НБУВ: РА312767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чеботар С.І. 
Економічні реформи у Польщі: українсько-польські порівняльні дослідження: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.І. Чеботар ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання трансформації економічної системи Польщі за умов перехідної економіки. Розкрито методологічні аспекти сутності економічної політики. Проаналізовано особливості формування державної стратегії регулювання економічних процесів. Висвітлено економічний зміст та механізми роздержавлення та приватизації у Польщі. Особливу увагу приділено державній підтримці сільськогосподарських підприємств та малому бізнесу. Розглянуто основні напрями та механізми грошово-кредитної, податкової, зовнішньоекономічної політики у Польщі та можливості адаптування окремих позитивних сторін для України. За результатами аналізу практики трансформації економічної системи Польщі визначено важелі та механізми удосконалення окремих елементів економічної політики, придатні для застосування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)0-183 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА315542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Медведчук С.В. 
Фінансово-господарські відносини держава - підприємництво (етапи становлення і перспективи розвитку): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / С.В. Медведчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано нову концепцію формування фінансово-господарських відносин між державою та підприємницькими структурами, яка базується на положенні сучасних економічних теорій раціонального вибору, суспільного розвитку, моделей суспільного розвитку. Теоретично визначено критерії раціональності у формуванні фінансово-господарських відносин між державою та підприємницькими структурами як партнерами, між підприємцями-власниками і найманими працівниками. За критеріями раціональності зроблено оцінку результатів функціонування підприємницьких структур. Досліджено етапи становлення підприємницького сектора України за період 1991 - 2000 рр. на основі роздержавлення та приватизації державної власності, створення нових приватних підприємств. Висвітлено перспективні напрями удосконалення фінансово-господарських відносин "держава - підприємництво". Основну увагу приділено реалізації механізмів реструктуризації приватизованих об'єктів, зниженню податкового тиску на офіційно функціонуючі підприємницькі структури, вдосконаленню правової основи, що регламентує фінансово-господарські відносини "держава - підприємництво".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)261.9
Шифр НБУВ: РА313182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бірюков О.А. 
Роль держави в трансформації економічних відносин в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.А. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано нову парадигму держави в трансформаційних процесах, що передбачає багатоваріантний характер системних перетворень. Висвітлено роль держави як суб'єкта ринкової економіки. Розглянуто перехідну економіку як особливий, історично-специфічний стан еволюції економіки, що відрізняється від сталої планової та розвинутої ринкової економіки. Охарактеризовано фактори економічної трансформації, форми та способи поєднання індивідуальних і корпоративних інтересів громадян. Доведено, що спотворення практики роздержавлення та приватизації в Україні в основному зумовлено відсутністю адекватного механізму даного процесу, його заідеологізованістю. Обгрунтовано необхідність заміни діючої моделі соціального захисту населення на нову, що має базуватися на принципово іншій економічній політиці, об'єктом якої є людина праці та її загальні інтереси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА316559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чилікін О.І. 
Ефективність управління підприємствами вугільної промисловості України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / О.І. Чилікін ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 31 с. — укp.

Наведено теоретичні засади удосконалення виробничо-економічної діяльності підприємств вугільної промисловості. Розглянуто питання приватизації в Україні та проблеми роздержавлення підприємств даної промисловості, цінову та дотаційну політику в галузі. Проаналізовано динаміку стану та умов функціонування вугільної промисловості протягом 1990 - 2000 рр., особливості ефективності державного регулювання економіки. Обгрунтовано потребу національної економіки у твердому паливі та необхідність реорганізації управління вугільною промисловістю, яка має бути адекватною до умов ринку, визначено інвестиційні можливості регіонів і перспективи їх розвитку. Розроблено методологію вибору оптимальної структури управління вугільною промисловістю, оцінено інвестиційну привабливість підприємств, оптимізації складу вугільних компаній, структури середньої та вищої ланки управління. Апробовано методи оптимізації програм розвитку зазначеної промисловості, економіко-математичну модель оптимального варіанта приватизації вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651-21-07
Шифр НБУВ: РА319701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лепіхов О.В. 
Відносини державної власності на засоби виробництва у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Лепіхов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Створено концепцію, яка узагальнює теоретичні обгрунтування раціональних масштабів державної власності на засоби виробництва у багатоукладній економіці. Проведено порівняльні розрахунки ефективності діяльності приватно-колективних та державних підприємств і показано, що неефективність державного сектору носить системний, глобальний характер. Зроблено висновок, що методи трансформації державної власності в Україні неадекватні її раціональному використанню. Розроблено положення про особливі функції державного сектору, який є матеріальною основою створення приватного сектору й одночасно носієм загально-національних інтересів і засобом активізації суспільного виробництва в цілому. Зазначено, що в перехідній економіці України виявляється суперечність між державними інтересами та інтересами службовців органів державного управління. Зроблено висновок, що державний апарат, з одного боку, змушений проводити роздержавлення власності, а з другого - представники державного апарату гальмують трансформаційні процеси та намагаються повернути їх з метою задоволення особистих інтересів. Розроблено теоретичну модель поступового підвищення ефективності підприємств державного сектора та наближення інтересів суб'єктів державного управління до загальнодержавних інтересів у процесі формування громадянського суспільства та, відповідно, нового управлінця державного сектору: творчого, ініціативного, доброчесного, некорупованого працівника та захисника державних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4Укр)0-571
Шифр НБУВ: РА319186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Руденко Ю.М. 
Трансформація державної власності в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.М. Руденко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади змісту власності, її місце та роль в сучасних економічних системах. Проведено комплексний аналіз процесу демократизації власності, розкрито її значення у формуванні ринкового господарства та як найважливішого чинника соціалізації, динамізму й ефективності економіки. Проаналізовано роль державної власності в змішаній економіці розвинутих країн, узагальнено шляхи та способи трансформації дрежавної власності за сучасних умов. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів реформування державної власності в перехідній економіці України та створення умов для формування ефективного власника. На підставі аналітичного прогнозу соціально-економічних наслідків впровадження моделей трансформації власності запропоновано науково-практичні рекомендації щодо підвищення ефективності роздержавлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4Укр)0-571
Шифр НБУВ: РА319180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Галабурда М.К. 
Фінансове забезпечення економічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Галабурда ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та проаналізовано етапи еволюції основних теорій економічної політики, виокремлено та розкрито специфічні особливості економічної теорії політики. Систематизовано принципові наслідки економічної діяльності влади та її впливу на соціальні об'єкти. Розкрито суть, суспільні джерела, складові елементи економічної політики, запропоновано методологічні підходи до її аналізу. Теоретично обгрунтовано суть і механізми дії фінансового забезпечення економічної політики у реалізації цільових пріоритетів розвитку суспільства. Визначено нормативні принципи побудови системи фінансового забезпечення за умов демократії. Досліджено необхідні умови оптимального розміщення інструментів фінансового забезпечення за наявних обмежень на його структурні елементи. Визначено умови, чинники та протиріччя трансформаційної моделі фінансового забезпечення економічної політики в Україні. Обгрунтовано проблеми взаємодії політики та економіки під час розв'язання проблем соціально-економічного розвитку, процесів роздержавлення та приватизації, розподілу доходів і багатства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18-93 +
Шифр НБУВ: РА324357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Андрєєва В.А. 
Трансформація еколого-економічних основ використання і відтворення лісових ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.А. Андрєєва ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено еколого-економічну сутність трансформації відносин власності у системі управління власністю, розкрито зміст роздержавлення та приватизації у сфері використання та відтворення лісових ресурсів. Визначено специфіку лісогосподарського підприємства, запропоновано механізм комерційного лісорозведення. Удосконалено існуючі методичні положення нормативної грошової оцінки земель лісового фонду. Обгрунтовано методичні підходи щодо урахування у складі плати за показником пені фактора конкурентності, побічного лісокористування та екологічної складової, а також встановлення орендної плати. Розроблено структурно-функціональну схему формування та регулювання організаційно-економічного механізму екологічно орієнтованої трансформації форм власності на ліси та лісогосподарювання. Визначено напрямки удосконалення кадрового та консультаційного забезпечення процесу реформування лісоземельних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.55-28 +
Шифр НБУВ: РА323932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Костирєв А.Г. 
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Г. Костирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розкрито основні підходи щодо розуміння взаємозв'язку ЗМІ та політики. Використано комплекс методів під час дослідження функції ЗМІ у загальній соціальній системі та визначення механізмів їх впливу на розвиток політичної системи. Розкрито особливості функціонування ЗМІ за умов демократії. Охарактеризовано моделі взаємодії політичної та медіа-системи, а також сучасні тенденції розвитку ЗМІ, показано шляхи створення даної моделі, яка забезпечує функціонування ЗМІ як каналу масової комунікації, що сприяє розвитку демократії. Проаналізовано тенденції розвитку ЗМІ в Україні та визначено тип моделі взаємодії українських ЗМІ з політичною системою. Доведено необхідність формування соціально-відповідальної моделі взаємодії політичної та медіа-систем. Наведено практичні рекомендації стосовно створення у нашій державі системи засобів масової комунікації, яка сприятиме демократизації та консолідації суспільства, які включають: запровадження у життя демократичних механізмів регуляції та саморегуляції ЗМІ; здійснення демонополізації ЗМІ, засобів технічного забезпечення їх виробництва, доставки преси, трансляції телерадіопрограм; завершення роздержавлення ЗМІ за допомогою створення суспільного телебачення та радіомовлення; забезпечення суспільної підтримки вільної незалежної преси; сприяння прискореному розвитку національної складової мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА326048

Рубрики:

      
16.

Ступень М.Г. 
Теоретичні основи організації використання і охорони земель населених пунктів в умовах реформування земельних відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / М.Г. Ступень ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розкрито зміст категорії землекористування населених пунктів, запропоновано класифікацію земель населених пунктів залежно від розселення і соціо-природних особливостей території, обгрунтовано суть, принципи та підходи до раціонального землекористування населених пунктів. Розглянуто соціо-економічні проблеми реформування земельних відносин, зокрема роздержавлення і приватизації земель міст, розмежування земель державної і комунальної власності, земельного кадастру населених пунктів, управління земельними ресурсами тощо. Розроблено нові підходи щодо удосконалення системи обліку земель населених пунктів, запропоновано нову модель земельного кадастру єдиної системи земельно-майнової інформації, обгрунтовано методичні підходи щодо вдосконалення оцінки земель населених пунктів, зонування земель, складання планів земельно-господарського устрою міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-511.2-28 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА328456

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Славов М.А. 
Методологія та реалізація переходу річкового транспорту України на ринкові умови господарювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.04 / М.А. Славов ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2003. — 35 с. — укp.

Вперше в Україні на підставі результатів вивчення та узагальнення досвіду реструктуризації, корпоратизації, а також роздержавлення та приватизації державної власності в країнах з розвиненою економікою та постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи розроблено цілісну методологію переходу підгалузі народного господарства на ринкові умови господарювання. Зазначено, що базу методології переходу річкового транспорту України на ринкові умови господарювання складає Генеральна концепція, яка розрахована на середньострокову перспективу та сукупність управлінських рішень різного рівня та призначення для здійснення соціальної, дивідентної та інноваційно-інвестиційної політики, що сприяє економічному зростанню та розвитку АСК "Укррічфлот". Розроблено та систематизовано варіанти реструктуризації річкового транспорту та корпоратизації відповідної системи управління діяльністю підгалузі. Запропоновано новий методологічний підхід щодо обгрунтування схем виявлення та розвитку ринкових можливостей суб'єктів господарської діяльності, який передбачає використання формальних процедур корпоративного управління спільною формою власності. Удосконалено методологічний підхід та наведено економічні моделі структури довгострокових інвестиційних ресурсів, необхідних для реалізації інноваційного розвитку та оновлення флоту великої акціонерної судноплавної компанії під власну майнову відповідальність без державних гарантій у разі багатоканального режуму надходження інвестицій. Розроблено методологію повного трансформаційного циклу державного майна великих багатогалузевих виробничих об'єднань, які здатні здійснювати інтенсивну та ефективну соціально-економічну, інноваційно-інвестиційну, фінансово-комерційну та виробничо-господарську довгострокову діяльність за ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.5 +
Шифр НБУВ: РА323345

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Язвінюк Б.М. 
Особливості впливу комунальної власності на економічний розвиток регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Б.М. Язвінюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено ринкові перетворення в економіці та передумови реформування відносин власносі на регіональному рівні. Проаналізовано концепцію роздержавлення та приватизації як напрямок трансформації форм власності та господарювання. Розглянуто особливості формування ринкових відносин у комунальному секторі економіки регіону, предумови та умови реформування комунальної власності, суть і організаційні структури керування комунальною власністю як економічної категорії, їх адаптацію до ринкових умов. Обгрунтовано організаційний механізм керування комунальною власністю місцевого самоврядування. Запропоновано економічні механізми регулювання впливу зазначеної форми власності на економіку регіону (відчуження комунальної власності, міни, приватизації, рішення суду, застави, оцінки комунального майна, оренди, лізингу, концесії); систему програмно-цільового підходу до керування даною власністю, а також методику розрахунку, розмір та порядок використання плати за її оренду; економічний механізм процедури оцінки та компенсації орендарю здійснюваних поліпшень; економічні механізми створення сприятливих умов для розвитку та підтримки підприємництва на регіональному рівні; конкретні шляхи удосконалення вітчизняної законодавчої та нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-4 +
Шифр НБУВ: РА325769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мартіянова М.П. 
Оцінка ефективності створення і функціонування холдингової компанії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.П. Мартіянова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Розглянуто методи вимірювання та оцінки, ефективності діяльності підприємства, виділено напрямки її підвищення за умов ринкового реформування економіки України. Проаналізовано ефективність господарської діяльності підприємств хімічної промисловості України, оцінено результати зміни організаційно-правових форм власності у процесі роздержавлення підприємств галузі. Досліджено системи показників оцінки ефективності їх роботи, визначено позитивні та негативні аспекти використання цих систем. Запропоновано шляхи удосконалення послідовності перетворення державного підприємства на холдингову компанію, розроблено методичні рекомендації щодо формування системи оцінки ефективності діяльності її дочірніх підприємств. Розроблено методичні підходи до обгрунтування критеріїв оцінки діяльності керівників зазначеної компанії та способів їх матеріального стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31-07 +
Шифр НБУВ: РА327682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Діденко Я.О. 
Вплив інвестування на зайнятість у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.О. Діденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Висвітлено економічну суть, функціональну роль інвестиційного процесу в економіці як чинника забезпечення ефективної зайнятості, сталого економічного зростання. Розглянуто основні ознаки ринкової моделі зайнятості, специфіку її формування у трансформаційній системі. Установлено особливості функціонування ринку праці у перехідній економіці та роль інвестиційних ресурсів малого підприємництва у цьому середовищі. Визначено основні напрямки становлення ефективного механізму кредитування малого підприємництва як чинника зайнятості. Проаналізовано інвестиційний потенціал фондового ринку, процеси роздержавлення й приватизації в Україні. Показано роль прямого іноземного інвестування, інститутів спільного інвестування у формуванні ефективної зайнятості. Запропоновано заходи, які дають змогу підвищити роль інвестиційного процесу у забезпеченні зазначеного формування за умов ринкової трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У010.86 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА333035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського