Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЯБК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Рябкін Ю.В. 
Інформаційно-вимірювальна система ідентифікації джерел радіовипромінювання для пасивної локації об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Ю.В. Рябкін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення вірогідності оцінки параметрів об'єктів пасивної локації шляхом комплексного аналізу частотних і тимчасових характеристик високочастотних сигналів, що реєструються. Запропоновано концепцію та структурно-алгоритмічну організацію спеціалізованої інформаційно-вимірювальної системи (ІВС) у складі станції радіотехнічного контролю. Обгрунтовано доцільність використання комплексного параметра для прийняття рішень щодо ідентифікації об'єкта. Здійснено синтез оптимального алгоритму прийняття рішень за критерієм середнього ризику. Обгрунтовано доцільність проведення паралельного частотного аналізу радіосигналів на базі використання акустооптичного аналізатора, показано необхідність дослідження його частотно-тимчасових і метрологічних характеристик у складі ІВС. Наведено математичний опис оптичних сигналів у вигляді аналітичних виражень для середнього та дисперсії випадкового потоку фотонів, що дозволило синтезувати оптимальні алгоритми просторової та просторово-тимчасової обробки оптичних сигналів малої тривалості. Розроблено метод розпізнавання за паралельної обробки сигналів великої енергії у широкій смузі частот у реальному масштабі часу. Розроблено системи візуальної ідентифікації, структуру бази даних, склад програмного інтерфейсу прототипу системи, а також алгоритм розрахунку візуального порівняння графічних образів типових сигналів і поточниого сигналу, що істотно полегшують операторові розпізнавання об'єктів радіовипромінювання (ОР) й ідентифікацію та дозволяють досягти імовірності визначення типу радіотехнічного засобу понад 0,9.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З955 +
Шифр НБУВ: РА352972

Рубрики:

      
2.

Рябко І.В. 
Механізми взаємодії держави та церкви в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Рябко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття державно-церковних відносин. Удосконалено теоретичний підхід до законодавчого забезпечення діяльності релігійних організацій як правового механізму взаємодії держави та церкви. Запропоновано зміни до чинного законодавства щодо визначення контрольних повноважень Державного комітету України у справах національностей і релігій стосовно діяльності релігійних організацій як організаційного механізму взаємодії держави та церкви. Обгрунтовано подальше формування та розвиток механізмів взаємодії держави та церкви в Україні. Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо формування інституціонального забезпечення системи державного управління діяльністю релігійних організацій як організаційного механізму взаємодії держави та церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)13 +
Шифр НБУВ: РА369636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рябков С.В. 
Обгрунтування технології мікрозрошення розсадника та саду мінералізованими водами в умовах півдня Одеської області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Рябков ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості водного режиму грунту за краплинного зрошення розсадника та молодого саду. Установлено закономірності засолення й осолонцювання грунту у разі зазначеного способу їх зрошення водою різної мінералізації й обгрунтовано параметри технології регулювання водно-сольового режиму грунту завдяки проведенню його промивання та гіпсування. Уперше досліджено вплив краплинного зрошення на безхребетних, що мешкають у грунті та на його поверхні. Запропоновано конструкцію поливного модуля, застосування якої дасть змогу зменшити навантаження мінералізованої води на грунт і поліпшити його родючість для вирощування активно адаптованих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА339943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рябко Л.Г. 
Правове регулювання кредитних відносин по законодавству України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.Г. Рябко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено комплексний теоретико-прикладний аналіз правових засобів упорядкування сучасних кредитних відносин у майновому обороті України, сформульовано рекомендації щодо удосконалення чинного цивільного законодавства. На підставі цивільного права й економічної теорії розглянуто сутність і структуру правового впливу на кредитні відносини ефективного розвитку економічних відносин, захисту прав суб'єктів майнових відносин. Розкрито економічний зміст, правову форму грошового та товарного кредиту, розглянуто цілі та задачі організації кредитування, визначено об'єкт, суб'єкт, зміст кредитних правовідносин, підстави їх виникнення. Обгрунтовано цивільно-правову природу правових норм, що упорядковують сучасні кредитні відносини. Розглянуто економіко-правову структуру форм і видів кредитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.3
Шифр НБУВ: РА317866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Печериця Т.В. 
Українознавчі аспекти творчості Павла Рябкова (1848 - 1926): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Т.В. Печериця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено погляди П.Рябкова на актуальні проблеми історії України, його наукові досягнення у галузі археології та українознавчу діяльність. Встановлено внесок вченого у справу збирання та збереження фольклорно-етнографічних пом'яток української ультури. Простежено ідейне становлення П.Рябкова, як суспільно-політичного та громадського діяча. Визначено роль і місце його наукової діяльності у загальнонаціональній науково-культурній спадщині України. Особливу увагу приділено етнографічній діяльності вченого, яка займає центральне місце у його українознавчих пошукуваннях. Зазначено, що вся діяльність і творчість П.Рябкова були спрямовані на підвищення самосвідомості українського народу та рівня його добробуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Рябков + Т5г(23=УКР)д Рябков +
Шифр НБУВ: РА323669

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Рябков С. В. 
Наукове обґрунтування ґрунтових режимів за краплинного зрошення багаторічних насаджень / С. В. Рябков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.02 – сільськогосподарські меліорації – Інститут водних проблем і меліорації НААН, Київ, 2021.У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та результати експериментальних досліджень, які розв'язують важливу науково-прикладну проблему щодо збереження та відтворення родючості ґрунтів за краплинного зрошення водою різної якості та використання різних систем удобрення багаторічних насаджень.Експериментальну частину досліджень проведено протягом 2009-2015 рр. у Херсонській (ПАТ «Кам'янський», Агрофірма-радгосп «Білозерський», ДП «ДАФ ім. Солодухіна»), Миколаївській областях (ПАТ «Радсад») та АР Крим (2009-2013 рр., ДП радгосп-завод «Плодове»).Закономірності розвитку ґрунтових процесів та режимів, зміни фізичних, агрохімічних та фізико-хімічних властивостей ґрунтів, а також продуктивність плодових культур за краплинного зрошення встановлено залежно від якості поливної води та різних систем удобрення.Встановлено, що за краплинного зрошення водою різної якості змін зазнали фізичні показники ґрунтів – щільність будови, структурно-агрегатний склад. Найбільш істотні зміни вертикального розподілу параметрів щільності будови ґрунтів, що підлягають впливу краплинного зрошення, відбувалися у піщаних та середньосуглинкових породах у шарі 0-40 см, а у важкосуглинкових – у шарі 0-50 см. Відмічено позитивний вплив локального зволоження на формування кількісних і якісних показників структурно-агрегатного стану ґрунтів.Встановлено закономірності змін в іонно-сольовому складі водної витяжки, які полягали у збільшенні кількості солей та перерозподілі їх у ґрунтовому профілі. Зокрема, краплинне зрошення сприяло вимиванню водорозчинних солей із ґрунтів зони зволоження вниз, однак за поливів водою з мінералізацією 1,0-2,26 г/дм3 солі накопичувалися в межах 20-120 см.Найвищу продуктивність насаджень персика визначено за мінерального живлення (+50,0 % порівняно з контролем), а насаджень яблуні – за органо-мінеральної системи удобрення (+23,7 % до контролю).Розроблено прогнозні моделі змін іригаційного осолонцювання і засолення ґрунтів, які включають ємнісні характеристики ґрунтів (суму поглинених катіонів, вміст поглиненого кальцію, фізичної глини і гумусу), залучення яких забезпечує підвищення точності моделей (R2=0,67-0,86), що є допустимим для прогнозування змін у ґрунтах в зонах зволоження в сезонному і річному циклах та дозволяє визначати ступінь їх можливого негативного прояву у вегетаційний період.З метою контролювання та управління ґрунтовими процесами створено «Аналітично-інформаційну систему управління ґрунтовими режимами за краплинного зрошення» (АІС) та підготовлено «Методичні рекомендації з удобрення багаторічних насаджень за краплинного зрошення».Розроблено методологію управління еколого-меліоративним станом ґрунтів в умовах краплинного зрошення, в основу якої закладено нові підходи і вимоги до організації і проведення системи режимних спостережень за параметрами еколого-меліоративного стану ґрунтів для умов локального зволоження.Науково обґрунтовано заходи із зниження рівня вторинного засолення та осолонцювання, забезпечення умов для утворення водостійкої структури використанням заходів хімічної меліорації ґрунту і зрошувальної води, фітобіологічної та біологічної меліорації ґрунтів.Розрахунками обґрунтовано економічну ефективність впровадження технологій краплинного зрошення плодових культур в умовах Степу України із застосуванням різних систем удобрення насаджень.Ключові слова: ґрунтові процеси і режими, родючість ґрунтів, краплинне зрошення, системи удобрення, плодові культури, урожайність, якість плодів.^UThesis of the Doctor of agricultural science academic degree by specialty 06.01.02 – agricultural melioration (agricultural sciences) – Institute of Water Problems and Land Reclamation of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation work provides a theoretical generalization and the results of experimental studies that solve an important scientific and applied problem on the preservation and reproduction of soil fertility with drip irrigation with water of different quality and the use of various fertilization systems for perennial plantations.The experimental part of the research was carried out during 2009-2015. In Kherson («Kamyanskyi» LLC, «Bilozerskyi» Agrofirm-state farm, «Solodukhin» DAF State Enterprise, «Brylivske» State Enterprise», IWPLR NAAS), Mykolaiv region («Radsad» PJSC) and the Autonomous Republic of Crimea (2009-2013, State enterprise state farm-plant «Plodove»).The regularities of the development of soil processes and regimes, changes in the physical, agrophysical and physicochemical properties of soils, as well as the productivity of fruit crops under drip irrigation were established depending on the quality of irrigation water and various fertilization systems.It was found that under drip irrigation with water of different quality, the physical indicators of soils underwent the greatest changes – the density of the structure, the structural and aggregate composition. The most significant changes in the vertical distribution of the parameters of the density of the structure of soils subject to drip irrigation occurred in sandy and medium loamy rocks in the 0-40 cm layer, and in heavy loamy rocks in the 0-50 cm layer. The positive effect of local moisture on the formation of quantitative and qualitative indicators structural and aggregate state of soils.The regularities of changes in the ion-salt composition of the water extract were established, which consisted in an increase in the amount of salts and their redistribution in the soil profile. In particular, drip irrigation contributed to the washing out of water-soluble salts from the soils of the moistened zone downward, however, when irrigated with water with a salinity of 1,0-2,26 g/dm3, salts accumulated within 20-120 cm.The highest productivity of peach plantations was obtained with the introduction of mineral nutrition (+50,0 % compared to the control), and apple plantations – with the organic-mineral nutrition system (+23,7 % to the control).Predictive models of changes in irrigation alkalization and soil salinity have been developed, which include the capacitive characteristics of soils (the sum of absorbed cations, the content of absorbed calcium, physical clay and humus), the attraction of which ensures an increase in the accuracy of the models (R2 = 0,67-0,86), which is permissible for predicting changes in soils in moisture zones in the seasonal and annual cycles and allows you to determine the degree of their possible negative manifestation during the growing season.In order to control and manage soil processes, an «Analytical and Information System for Managing Soil Modes with Drip Irrigation» (AIS) was created, and «Methodological Recommendations for the Fertilization of Perennial Plantations with Drip Irrigation» were prepared.A methodology for managing the ecological-reclamation state of soils under drip irrigation has been developed, which is based on new approaches and requirements for organizing and conducting a system of routine observations of the parameters of the ecological-reclamation state of soils for conditions of local moisture.Measures have been scientifically substantiated to reduce the level of secondary salinization and alkalinization, to provide conditions for the formation of a water-resistant structure using measures of chemical reclamation of soil and irrigation water, phytobiological and biological soil reclamation.Based on some calculations it was substantiated economic efficiency of the implementation of intensive drip irrigation technology for fruit crops under the conditions of the Steppe of Ukraine.Key words: soil processes and regimes, soil fertility, drip irrigation, fertilization systems, fruit crops, productivity, fruit quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського