Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (145)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=САВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Савич В.І. 
Іпотечне кредитування в умовах трансформації економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / В.І. Савич ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 40 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади комплексного становлення та розвитку соціально-економічного середовища ринку іпотечного кредитування в Україні та практичні аспекти цього процесу у житловій і аграрній сферах за умов ринкової трансформації та інтеграції у світову фінансову систему. Досліджено фундаментальні засади формування та фукціонування ринку іпотечного кредитування, їх роль у соціально-економічних перетвореннях у суспільстві. Здійснено ретроспективний аналіз процесу становлення іпотеки у світі. Розглянуто моделі іпотечного ринку. Проведено їх порівняльний аналіз у аспекті внутрішніх механізмів і завдань, які має розв'язати інститут іпотеки. Розкрито особливості диверсифікації іпотечних цінних паперів. Систематизовано ризики іпотечного кредитування та з'ясовано механізми їх мінімізації залежно від моделі іпотечного ринку та стосовно учасників ринку. Проаналізовано систему правового забезпечення системи іпотечних відносин. Висвітлено основні напрямки подальшого розвитку й удосконалення іпотечного законодавства. Досліджено економічні передумови та тенденції розвитку системи житлового іпотечного кредитування, поточний стан житлової іпотеки. З'ясовано її перспективи, а також передумови запровадження іпотеки сільськогосподарських земель. Визначено параметри участі земельних іпотечних банків у системі іпотечного кредитування аграрного сектору. Досліджено проблеми запровадження земельної іпотеки в аграрній сфері у контексті законодавчого оформлення ринку сільськогосподарських земель. З урахованням важливості процесів інтеграції фінансової системи України в міжнародну фінансову систему, розкрито особливості розвитку фінансового ринку в Україні та роль іпотеки у формуванні його інституціональної структури, диверсифікації інструментів фінансового ринку, певні аспекти трансформації фінасового ринку та ринку іпотечного кредитування у контексті посилення глобалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245 +
Шифр НБУВ: РА356870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Савичук Н.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного лікування хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.00.21 / Н.О. Савичук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 46 с. — укp.

Вивчено головні патогенетичні механізми, які визначають характер перебігу хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей, розроблено програму комплексної терапії. На підставі багатофакторного порівняльного аналізу впливу спадкових і середовищних факторів на формування захворювання, вивчення особливостей клінічних проявів, стану антиінфекційної резистентності та імуно-ендокринної регуляції створено алгоритм патогенезу хронічної кандидо-герпетичної інфекції у дітей. На підставі експериментальних досліджень визначено динаміку гістоморфологічних проявів та імунопатогенезу рецидиву кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у порівнянні з моноформами інфекційного ураження порожнини рота. З'ясовано сумісність, елімінаційну та імуномодулювальну ефективність композицій антифунгальних і противірусних препаратів у разі рецидиву експериментальної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота. За результатами аналізу сучасних концепцій терапії дітей з хронічним кандидозом, рецидивуючим герпесом та реабілітації пацієнтів з хронічними інфекційними ураженнями, даних клініко-лабораторних і експериментальних досліджень розроблено програму комплексного поетапного лікування хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей, яка дозволяє запобігти виникненню рецидивів захворювання у 72 - 76 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА317260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Савич О.А. 
Комплексна радіонуклідна діагностика функціонального стану печінки та жовчного міхура у хворих на цукровий діабет: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.А. Савич ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено ефективність застосування сучасних засобів комплексної радіонуклідної діагностики функціонального стану печінки та жовчного міхура у хворих на цукровий діабет (ЦД). Проаналізовано результати радіонуклідного обстеження 119-ти осіб (42 хворих на ЦД I типу, 30 - на ЦД II типу, 35 пацієнтів з хронічним гепатитом та 12 практично здорових осіб, які складають контрольну групу). Досліджено можливості застосування комплексного радіонуклідного обстеження функціонального стану печінки та жовчного міхура з метою діагностики діабетичних гепатопатій та холецистопатій у хворих на ЦД без клінічних проявів ураження печінки та жовчного міхура. Встановлено наявність порушень видільної функції паренхіматозних клітин печінки, концентраційної та моторної функцій жовчного міхура, гіпотонію сфінктера Одді та гіпо- і гіпермоторні дискінезії у хворих на ЦД I та II типу. Виявлено значну вираженість патологічних змін моторних функцій жовчного міхура та сфінктера Одді у хворих на ЦД у стані декомпенсації. Встановлено залежність стану моторної функції жовчного міхура та функції сфінктера Одді від наявності ускладнень ЦД. У хворих на ЦД I та II типу виявлено порушення функції макрофагальної системи. Найбільш виражені зміни функції макрофагальної системи встановлено у хворих на ЦД I типу з тривалим строком захворювання, у осіб молодого віку та пацієнтів з наявною полінейропатією. Виражені порушення кардіопортального та позапечінкового кровотоку виявлено у хворих на ЦД I та II типу. Доведено, що локальний печінковий кровотік зазнає змін у разі наявності полінейропатії та кетоацидозу. Наведено оцінку ефективності використання препаратів альфа-ліпоєвої кислоти для лікування діабетичних гепато- та холецистопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.5-4 +
Шифр НБУВ: РА353576

Рубрики:

      
4.

Савич О.С. 
Міжнародно-правові зобов'язання держав щодо становлення альтернативних форм соціального страхування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.С. Савич ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено підгрунтя для формування міжнародно-правових зобов'язань щодо втілення в національне законодавство та створення механізму реалізації міжнародних соціальних стандартів шляхом впровадження альтернативного соціального страхування. Увагу приділено формуванню концепції альтернативного соціального страхування, обгрунтуванню її необхідності. Проаналізовано міжнародну діяльність держав щодо регулювання у зазначеній сфері, а саме, діяльності з регламентації, форм співпраці, механізму реалізації альтернативного соціального страхування. Досліджено питання гармонізації законодавства України з міжнародними соціальними стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.71 + У9(4УКР)271 +
Шифр НБУВ: РА359848

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Савич О. В. 
Моделі оцінки прибутковості інвестиційного портфелю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Савич ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання науково-прикладної задачі моделювання прибутковості портфелю цінних паперів. Проаналізовано основні підходи щодо оцінювання та формування портфелю цінних паперів. Розроблено економіко-математичну модель оцінювання прибутковості портфелю даних паперів з урахуванням несистематичного ризику, а також розроблено модель оптимізації структури інвестиційних вкладень у фінансові активи. Запропоновано конструкцію оператора норми прибутку портфелю акцій. Розглянуто використання некласичних методів горизонтальної диверсифікації портфелю цінних паперів, а також наведено підхід щодо аналізу ринку цінних паперів за допомогою використання інструментів теорії хаосу - фрактальної розмірності та методу її оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 в611 + У9(4УКР)262.29 в611
Шифр НБУВ: РА374801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Василишин М.Б. 
Неореалістична проза в сербській літературі 60-70-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / М.Б. Василишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Виявлено та розкрито особливості феномену неореалізму у сербській літературі 1960 - 1970-х рр. на підставі аналізу художніх пошуків та світоглядної позиції його визначних представників - В.Стевановича, Ж.Павловича, М.Йосича Вишнича, Д.Михаїловича, М.Савича. Висвітлено діалектику розвитку сербської літератури, зміни, які в ній відбувалися протягом останніх десятиріч минулого століття. Проведено паралелі між сербським та італійським неореалізмом, творчість сербських неореалістів включено в контекст тогочасної югославської прози, що уможливило комплексний розгляд даного літературного феномену. Наведено теоретичні та літературно-історичні висновки щодо становлення та розвитку неореалізму як явища світової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)41-334
Шифр НБУВ: РА330554

Рубрики:

      
7.

Савиченко О.М. 
Ціннісно-мотиваційна регуляція розвитку спортивних здібностей у юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Савиченко ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель ціннісно-мотиваційної регуляції розвитку спортивних здібностей. Виділено рівні соціальної, процесуальної та суб'єктної регуляції. Основними віковими особливостями ціннісно-мотиваційної регуляції в юнацькому віці є усвідомлення значної кількості власних особистісних якостей у їх зв'язку з ростом спортивних результатів і способами їх досягнення. Ціннісно-мотиваційна регуляція розвитку спортивних здібностей висококваліфікованих спортсменів має такі психологічні характеристики: використання широкого діапазону регуляційних схем; послідовна актуалізація механізмів соціальної, процесуальної та особистісно-ціннісної регуляції; прояв суб'єктної активності за екстремальних умов, пренесення цінностей, засвоєних у спорті, на інші види діяльності; орієнтація на суб'єктивні критерії оцінки результатів діяльності. Розроблена програму ціннісної підтримки, спрямована на підтримку соціальних стосунків, спортивних умінь та особистісного росту, є ефективним засобом розвитку спортивних здібностей у юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 +
Шифр НБУВ: РА368677

Рубрики:

      
8.

Бабенко О. С. 
Хорова творчість Валентина Бібіка: жанрова парадигма та риси індивідуального стилю / О. С. Бабенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню хорової творчості одного з найяскравіших представників української музики другої половини ХХ століття, видатного харківського композитора Валентина Савича Бібіка (1940–2003). Хорові твори, що охоплюють майже весь зрілий період, мають фундаментальне значення для формування індивідуального стилю композитора. Актуальність дослідження хорової спадщини В. Бібіка обумовлена суспільним запитом її повернення на концертну естраду. У дисертації проаналізовані всі хорові твори В. Бібіка, які повно представляють жанрову систему хорової творчості митця і демонструють його стильову еволюцію. Дослідження хорової творчості В. Бібіка дозволило поглибити та розширити уявлення про авторський стиль композитора, виявити основні тенденції жанрово-стильової еволюції цієї сфери, акцентувати її роль у розвитку хорового мистецтва України у другій половині ХХ ст. У дисертації вперше системно вивчений весь корпус хорових творів українського композитора; запропонована періодизація хорової творчості, що відтворює етапи творчого становлення В. Бібіка в хоровому жанрі; охарактеризована специфіка індивідуального трактування композитором усталених хорових жанрів; визначена роль хорової мініатюри як однієї з провідних жанрових форм; розглянуті особливості роботи з вербальними текстами, що обумовлюють жанрову специфіку, композицію і драматургію творів; виявлені особливості хорового письма В. Бібіка, якому притаманні симфонічність і поліфонічність мислення, що визначають стильову індивідуальність композитора загалом.^UThe dissertation is devoted to the study of the choral work of one of the brightest representatives of Ukrainian music of the second half of the twentieth century, the18 outstanding Kharkiv composer Valentyn Savych Bibik (1940–2003). Choral works, covering almost the entire mature period, are fundamental to the formation of the individual style of the composer. The urgency of the study of V. Bibik's choral heritage is due to the public demand for its return to the concert stage. The dissertation analyzes all the choral works of V. Bibik, which fully represent the genre system of the artist's choral work and demonstrate his stylistic evolution. The study of V. Bibik's choral work allowed to deepen and expand the idea of the author's style of the composer, to reveal the main tendencies of genre-style evolution of this sphere, to emphasize its role in the development of Ukrainian choral art in the second half of the XX century. In the dissertation for the first time the whole corpus of choral works of the Ukrainian composer is systematically studied; the periodization of the artist's choral work is proposed, which reproduces the stages of V. Bibik's creative formation in the choral genre; the specifics of individual use of established choral genres by the composer are characterized; the role of choral miniature as one of the leading genre forms of the composer is determined; features of work with verbal texts that determine the genre specificity, composition and drama of works are considered; features of V. Bibik's choral writing, which is characterized by symphonic and polyphonic thinking, which determine the stylistic individuality of the composer in general, are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Савич О. В. 
Реактуалізація історії в романістиці Паскаля Кіньяра: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / О. В. Савич. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота є першою в літературознавстві спробою комплексного дослідження реактуалізації історії у вибраній романній прозі та есеїстиці П. Кіньяра. Мета дослідження полягала у виявленні та характеристиці стратегій реактуалізації історії у романах П. Кіньяра 1980-2000-х років, дія в яких відбувається в минулих історичних епохах. Для реалізації поставленої мети у роботі було окреслено своєрідність осмислення історії у філософському дискурсі Франції другої половини XX ст. і виокремлено специфічні характеристики репрезентації та інтерпретації історії у французькому романі 1980-2000-х років, сформульовані в ключових літературознавчих працях із цієї проблематики. За допомогою представленої філософської та літературознавчої теорії було визначено характерні риси моделі реактуалізації історії, реалізованої у романістиці П. Кіньяра. Такими рисами є, зокрема, метатекстуальність, фрагментарність, жанровий еклектизм, ненадійність та нелінійність оповіді як виразники постмодерністської поетики. При цьому ключовим жанром, у межах якого П. Кіньяр перепрочитує історію, є біофікційний роман. Атрибутивною характеристикою біофікційних романів П. Кіньяра (“Записки на табличках Апроненії Авіції”, “Альбуцій”, “Всі ранки світу”, “Тераса в Римі”) є авторський інтерес до персонажів, забутих великою історією або малозначимих у її контексті. Письменник фокусується на героях, витіснених на периферію історії: у такий спосіб автор артикулює недовіру до традиційної моделі історіографії, центрованої навколо визначних історичних діячів. Конструюючи вигадану історію життя персонажа, автор синтезує її із автофікцією, внаслідок чого протагоністи його творів функціонують як авторські маски. Було доведено, що для дослідження стратегій оперування історією важливе значення має концепція темпоральності П. Кіньяра, висвітлена автором у його есеїстиці – головно у творі «Про давній час». Концепція «давнього часу» ґрунтується на ідеї існування містичного часового проміжку, який пов’язаний із витоками світу і, відтак, передує з’яві людини. На думку автора, відчуття цього часу для митця постає ресурсом для «істинної» творчості. Аналіз інтермедіального модусу романістики П. Кіньяра засвідчив, що як музика, так і піктуральне мистецтво в його романах відіграють функцію медіатора авторської метамови в літературі. Так, через музичні і графічні образи П. Кіньяр ретранслює згадану концепцію «давнього часу», представляючи персональну візію темпоральності ключовою темою мистецьких творів протагоністів романів «Всі ранки світу» та «Тераса в Римі». Дослідження роману «Американська окупація» засвідчило широту спектру історії, до якого звертається П. Кіньяр. У романі представлено як відносно близьку часову перспективу, так і передісторію. Автор зображує період присутності американських баз НАТО на території повоєнної Франції, послідовно критикуючи культуру та світогляд представників «нового світу» з позицій елітистського антиамериканізму, притаманного інтелектуальному дискурсу Франції. У творі прослідковується процес модифікації національної і культурної ідентичності головного персонажа, зумовлений впливом американської культури. Історія повоєнної Франції у романі виявляє себе пронизаною передісторією, яка в авторській оптиці конституює фундаментальний пласт кожної епохи. Рекурентність міфологічного давнього часу в Кіньяровій художній парадигмі є – суголосно з теорією вічного повернення, запропонованою Ж. Дельозом – трансісторичним процесом, рефреном вічності у сьогочассі. Також було доведено, що реактуалізація історії у романістиці П. Кіньяра відбувається, головно, через авторське наділення історії власним смислом. Кіньярова візія кожної окремої епохи постає суб’єктивізованою, інтимізованою та, відповідно, не узгодженою із традиційною історіографією.^UThe dissertation is the first attempt in literary studies to comprehensively research the reactualization of history in selected novels by P. Quignard. The purpose of the research was to identify and characterize the strategies of reactualization of history in P. Quignard's novels of the 1980s-2000s, in which the action takes place in past historical epochs. In order to realize the set goal, the work outlined the peculiarity of the understanding of history in the philosophical discourse of France in the second half of the 20th century, and the specific characteristics of the representation and interpretation of history in the French novel of the 1980s-2000s, formulated in key literary works on this issue. With the help of the presented philosophical and literary theory, the characteristic features of the model of reactualization of history implemented in P. Quignard's novels were determined. Such features are, in particular, metatextuality, fragmentation, genre eclecticism, unreliability and non-linearity of the narrative as expressions of postmodern poetics. At the same time, the key genre within which P. Quignard rereads history is the biofictional novel. An attributive characteristic of P. Quignard's biofictional novels ("On Wooden Tablets: Apronenia Avitia", "Albucius", "All the World’s Mornings", "A Terrace in Rome") is the author's interest in characters forgotten by the great history or insignificant in its context. The writer focuses on heroes pushed to the periphery of history: in this way, he articulates distrust towards the traditional model of historiography, centered around prominent historical figures. Constructing a fictional character's life story, the author synthesizes it with autofiction, as a result of which the protagonists of his works function as authorial masks. It was proved that the concept of temporality of P. Quignard, highlighted by the author in his essays (mainly in the work "Sur le jadis") is of great importance for the study of the strategies of operating of history. The concept of "ancient time" is based on the idea of the existence of a mystical time interval, which is connected with the origins of the world and, therefore, precedes the appearance of man. According to the author, the feeling of this time for the artist becomes a resource for "genuine" creativity. The analysis of the intermedial mode of P. Quignard's novels testified that both music and pictorial art in his novels play the role of a mediator of the author's metalanguage in literature. Thus, through musical and graphic images, P. Quignard relays the mentioned concept of "ancient times", presenting a personal vision of temporality as the key theme of the artistic works of the protagonists of the novels "All the World’s Mornings" and "A Terrace in Rome". The study of the novel "The American Occupation" testified the breadth of the spectrum of history to which P. Quignard addresses. The novel presents both a relatively close time perspective and a background story. The author depicts the period of the presence of American NATO bases on the territory of post-war France, consistently criticizing the culture and worldview of representatives of the "new world" from the standpoint of elitist anti-Americanism inherent in the intellectual discourse of France. The work traces the process of modification of the national and cultural identity of the main character due to the influence of American culture. The history of post-war France in the novel reveals itself as linked to the prehistory, which, in the author's view, constitutes the fundamental layer of each era. The recurrence of mythological ancient times in Quignard's artistic paradigm is – according to the theory of eternal return proposed by G. Deleuze – a transhistorical process, a refrain of eternity in the present. It was also proved that the reactualization of history in P. Quignard's novels takes place mainly through the author's endowment of history with its own meaning. Quignard's vision of each individual era appears to be subjectivized, intimated and, accordingly, inconsistent with traditional historiography.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського