Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (210)Реферативна база даних (1576)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВЕР$<.>+<.>K=ДОДАТКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вязовікіна Н.В. 
Анодне розчинення і пасивація d-перехідних металів та їх сплавів у водних розчинах електролітів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / Н.В. Вязовікіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розвинуто перспективний науковий напрямок: електрохімія міжфазної взаємодії багатокомпонентних металевих систем із водними розчинами електролітів. Визначено кінетику процесів анодного розчинення і пасивації скандію, хрому та молібдену у розчинах електролітів, а також розроблено їх механізми. Нестаціонарними електрохімічними методами встановлено селективне розчинення твердих розчинів системи хром-залізо за умов їх взаємодії з кислими розчинами в активному стані у початковий період та наведено його механізм. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено на модельних сплавах системи хром-залізо принципову можливість підвищення пасивування сплавів d-перехідних металів шляхом їх легування електрохімічно негативними металами. На основі теорії селективного розчинення запропоновано механізми підвищення пасивування сплавів негативними металами. Доведено, що позитивний вплив анодних додатків на корозійно-електрохімічні властивості сплавів на основі, яка має пасивуватися, підтверджено на модельних та виплавлених за промислових умов сплавах системи хром-залізо-алюміній, що містять 15 - 60 мас.% Cr, 2 - 5% Al і високоміцнісні сплави алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.75
Шифр НБУВ: РА308666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бойко С.М. 
Біологічні особливості штамів IIrpex lacteus/I Fr. - продуцентів протеїназ молокозсідальної дії: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.М. Бойко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*725.3
Шифр НБУВ: РА318818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
4.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
5.

Бурачок Р.А. 
Вплив первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Бурачок ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено мультисервісні телекомунікаційні мережі. Розглянуто методи визначення та підвищення показника якості надання послуг абонентам мережі. Проаналізовано існуючі та запропоновано новий метод впливу первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг. Як первинні параметри запропоновано використовувати структурну надійність, семантичну та часову прозорість мережі. Запропоновано модель, яка дозволяє визначити об'єктивне значення показника якості надання послуг за окремими параметрами й інтегроване за всіма видами додатків. З використанням даної моделі одержано залежності об'єктивного значення оцінки якості послуг від структурної надійності, імовірності виникнення помилок, якості синхронізації, часу затримки, джиттера, навантаження й ефективності використання ресурсів мережі. Досліджено показник якості послуг залежно від характеру зміни у часі первинних параметрів мережі, величини та виду вхідного навантаження, методу маршрутизації та алгоритму облуговування черг. Проаналізовано показник якості послуг з використанням імітаційної моделі та підставі збору й обробки статистичних даних роботи мережі та її компонентів. Згідно з запропонованим методом похибка визначення показника якості послуг становить 7 % і значною мірою залежить від структурної надійності та часових характеристик за 80 %-го навантаження мережі. Розроблений метод дозволяє одержати об'єктивне значення показника якості послуг на діючих мультисервісних телекомунікаційних мережах стосовно додатків, що надаються абонентам, введення нових видів сервісу нетипового формату та структури передавання, а також у разі зміни значень первинних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882 +
Шифр НБУВ: РА358580

Рубрики:

      
6.

Качан Ю.Б. 
Двовимірна задача теорії пружності для кусково-однорідних тіл з отворами та тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.Б. Качан ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методики розв'язання крайових задач теорії пружності та її додатків до проблеми вивчення напружно-деформованого стану (НДС) кусково-однорідного анізотропного або ізотропного тіла та напівпростору з концентраторами напружень типу отворів і включень, у тому числі плоских (лінійних) тріщин, жорстких та пружних включень. Показано, що дані методики побудовані на розв'язанні задач лінійного спряження для розрізів у багатозв'язній області або на використанні класичних комплексних потенціалів з вилученими особливостями у вершинах плоских концентраторів напружень і методу найменших квадратів. Зазначено, що у випадку напівпростору (напівплощини) до умов на плоскій границі застосовано метод інтегралів типу Коші. Наведено комбінований метод, якиий дозволяє розв'язувати задачі для будь-якої кількості, сполучення та розташування отворів, тріщин і включень. Встановлено, що даний метод включає у себе використання комплексних потенціалів з вилученими сінгулярностями у вершинах плоских концентраторів напружень, використання методики чисельного знаходження коефіцієнтів інтенсивності напружень і дискретного методу найменших квадратів для визначення невідомих постійних, що входять до комплексних потенціалів. Розв'язано ряд нових практично важливих задач для анізотропного тіла та напівпростору, для кусково-однорідної ізотропної пластинки. Виявлено нові закономірності впливу на НДС геометричних форм і розмірів концентраторів напружень, їх кількості, взаємного розташування та сполучення, пружних властивостей матеріалів даних тіл-матриць і включень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022 + В251.101.8,022 +
Шифр НБУВ: РА324125

Рубрики:

      
7.

Знак В.М. 
Дистанційна теплометрія та лазерна поляриметрія в оцінці функціонального стану маткових труб при серозних запальних процесах додатків матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Знак ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено результати застосування дистанційної радіаційної динамічної теплометрії та комплексу "Термодин" для діагностики хронічних запальних захворювань додатків матки. Проведено аналіз теплових перехідних процесів у разі серозних запальних захворювань матки та визначено критерії ефективності консервативної терапії. Вперше для вивчення запальних патологічних процесів жіночої репродуктивної сфери застосовано лазерну поляриметрію та розроблено оптичну модель будови стінки маткової труби в нормі та у випадку хронічного запалення. Удосконалено об'єктивні критерії для проведення органозберігаючих та радикальних операцій на маткових трубах. Проведено порівняльний аналіз ефективності ДРДТ з іншими відомими критеріями переходу до оперативного лікування у разі серозних запальних захворювань додатків матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.011 +
Шифр НБУВ: РА324069

Рубрики:

      
8.

Полєтаєва Г.Н. 
Дослідження та розробка методів і алгоритмів електронного бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.Н. Полєтаєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено повнофункціональну Торгову Інтернет Систему (ТІС) у галузі електронного бізнесу, зокрема її організацію, яка має чотирирівневу архітектуру. Система автоматизує взаємні розрахунки між учасниками електронного бізнесу. Відзначено зростання інтересу до торгових процесів на сучасному ринку у підприємств та відповідно - бази даних обліку товару і клієнтів. Для представлення своєчасної інформації застосовується багатовимірне керування базами даних, яке передбачає створення N-вимірного куба та реалізацію операцій за допомогою алгебри угруповань. Застосування багатовимірного аналізу базується на агрегації інформації та покращує якість обробки інформації для створення інформаційної системи підприємства. Створення ТІС з використанням архітектури Інтернет/Інтранет дозволяє зменшити навантаження на сервер, витрати часу на пошук інформації для подальшого планування виробництва та реалізації товару за допомогою електронного бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542,1 ф121 + У9(4Укр)421 ф121 +
Шифр НБУВ: РА351777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Міщенко М.І. 
Електромагнітне розсіяння у випадкових дисперсних середовищах: фундаментальна теорія і застосування: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 05.07.12 / М.І. Міщенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Удосконалено й апробовано мікрофізичний підхід щодо моделювання розсіяння електромагнітного випромінювання окремими частинками та випадковими дисперсними середовищами. Кардинально поліпшено T-матричний метод строгого розв'язання рівнянь Максвела. Розроблено та розміщено на загальнодоступному електронному сервері пакет ефективних T-матричних програм. Виконано детальний аналіз оптичних властивостей несферичних частинок та ефектів багаторазового розсіяння у випадкових дисперсних середовищах. У межах рівнянь Фолді - Лакса досліджено граничний випадок дуже великої кількості та дуже малої об'ємної упаковки частинок та одержано загальне рівняння переносу та загальне формулювання теорії слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Узагальнено класичну теорію переносу для випадку довільного анізотропного плоскопаралельного розрідженого дисперсного середовища. Визначено точність скалярної форми рівняння переносу та виявлено, що похибки скалярного наближення стають несуттєвими для розмірних параметрів частинок, більших за 3. Теоретично вивчено залежність характеристик слабкої локалізації від оптичної товщини дисперсного шару та фізичних параметрів розсіюючих частинок і передбачено поляризаційний опозиційний ефект. Факт одночасного існування опозиційних ефектів у яскравості й поляризації для ряду високоальбедних безатмосферних тіл Сонячної системи пояснено у межах слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Встановлено кількісні вимоги щодо кліматичної програми супутникового дистанційного зондування аерозольних частинок у земній атмосфері. Виявлено істотне падіння глобальної оптичної товщини тропосферних аерозолів за останні 20 років, яке супроводжується суттєвими регіональними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224в641.0,022 + В313.224в641.0,022
Шифр НБУВ: РА356727

      
10.

Михаленков К.В. 
Закономірності формування дрібнозернистої структури алюмінієвих сплавів, що містять дисперсні частки тугоплавких сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / К.В. Михаленков ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 42 с. — укp.

Установлено закономірності та механізми формування зеренної структури алюмінію та його сплавів, що відбуваються під час затвердіння за присутності дисперсних часток тугоплавких сполук, що дає змогу визначити оптимальний тип і кількість уживаних домішок для формування рівновісної дрібнозернистої структури металу та способів їх введення у розплав. З використанням сучасних оптичних і елекронних мікроскопів й аналізаторів з високою роздільною здатністю визначено розміри литого зерна алюмінію та його сплавів залежно від типу та кількості введеної лігатури, умов плавки та заливання, а також хімічний склад і морфологію зародкотвірних часток та прилеглих ділянок мариці. З'ясовано, що найкращу зерноподрібнювальну дію в алюмінії та низьколегованих сплавах виявляють частки дібориду титану, що вводяться у розплав у складі лігатури AlT5B1. Відзначено, що у високолегованих сплавах, призначених для деформування, найкращий ефект спостерігається після введення лігатури AlTi2,2B1, а у випадку ливарних сплавів - після додавання AlB4. Експериментально показано існування проміжного шару товщиною 20 нм між частками дібориду титану та алюмінієвою матрицею, на якому відбувається формування зародків твердої фази. З'ясовано переваги та недоліки застосування інших лігатур і додатків. Обгрунтовано кількісний критерій зерноподрібнювальної дії тугоплавких часток залежно від вмісту та типу легуючого елемента. На підставі одержаних результатів розроблено науковий підхід до використання лігатур для зменшення розмірів литого зерна алюмінієвих сплавів, який універсальний для сплавів ливарних та тих, що призначені для подальшого деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.103.3 + К233.108 +
Шифр НБУВ: РА337344

Рубрики:

      
11.

Коноваленко Л.М. 
Застосування імунометричних методів для виявлення пухлин репродуктивної системи у жінок, які працюють на водному транспорті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / Л.М. Коноваленко ; Укр. наук.-практ. об-ня "Медицина трансп.". — О., 1998. — 16 с. — укp.

В результаті обстеження 2152 жінок, які працюють на водному транспорті, і 404 практично здорових жінок (донорів) із застосуванням клінічних, інструментальних, біохімічних, ендокринологічних, гістологічних методів дослідження перед визначенням в сироватці крові онкоантигенів СА-125, СА-19-9, СЕА, ХГ, МСА встановлені регіональні дискримінаційні константи онкомаркерів, їх середньостатистичні показники при доброякісних та злоякісних захворюваннях матки та додатків, чутливість, специфічність та інформативність. Отримані дані дозволяють проводити діагностику, диференціальну діагностику гінекологічної патології при масових диспансерних обстеженнях цього контингенту жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-433.8

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Кудінов В.В. 
Інформаційна система оперативного управління організаційно-технічними об'єктами гірничорудних кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кудінов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки моделей, методів і алгоритмів інформаційної підтримки прийняття рішень під час оперативного гомеостазісного управління організаційно-технічними об'єктами (ОТО). Проаналізовано сучасні інформаційні технології та рівень їх використання в процесі розробки систем керування організаційно-технічними об'єктами, а також використання клієнт-серверних, Web-технологій і розподіленої обробки даних на підприємствах. Висвітлено проблеми оперативного управління ОТО на гірничорудних підприємствах, роль та функції оператора автоматичної системи управління ОТО, методи, які використовуються для визначення ваг критеріїв і шкал оцінювання дій оператора ОТО. Описано інтерфейсну модель взаємодії диспетчера і організаційно-технічного об'єкта гірничорудного кар'єру, яка реалізує функції адаптації когнітивних особливостей диспетчера та інтелектуального інтерфейсу. Представлено архітектуру системи підтримки прийняття рішень (СППР), що забезпечує вимірювання характеристик диспетчера, побудову його когнітивного профілю та визначення когнітивного типу. Розкрито структуру СППР на основі бази даних та знань, а також результатів практичної реалізації запропонованих моделей прийняття рішень. Розроблено програмне забезпечення інтелектуальної системи навчання СППР, що забезпечує взаємодію диспетчера з системою, контроль його знань і навчання на основі діалогової моделі. Висвітлено ефективність математичних моделей, алгоритмів і методів прийняття оперативних управлінських рішень на підприємствах Кривого Рогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И33-61-5-05 +
Шифр НБУВ: РА341697

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Григор'єв П. Є. 
Інформаційна технологія моніторингу стану людини для визначення його залежності від космофізичних факторів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.11 / П. Є. Григор'єв ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Надано нове вирішення проблеми створення інформаційної технології для визначення залежності стану людини від космофізичних факторів. Сформовано інформаційну модель комплексного об'єкту дослідження, який об'єднує внутрішньоклітинний, індивідуальний, груповий та популяційний рівні та визначено закономірності впливу космофізичних факторів на стан людини. Створено інформаційну технологію моніторингу, яка включає етапи одержання даних про динаміку психічної та фізіологічної складових стану випробуваного та факторів зовнішнього середовища, аналіз одержаної інформації та надання результатів. Встановлено, що базовим засобом реалізації інформаційної технології є розроблена інформаційна система діагностики стану людини, яка забезпечує тестування користувача з передачею діагностичної інформації на сервер, проведення аналізу з подальшим наданням результатів і висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*114-659 + Е70*801.1-659
Шифр НБУВ: РА377519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Нестеренко С.А. 
Інформаційна технологія та інструментальні засоби побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ в динаміці життєвого циклу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.А. Нестеренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ, яка враховує всі етапи та динаміку їх життєвого циклу та забезпечує прийняття на кожному з етапів оптимальних за критерієм "продуктивність/вартість" проектних рішень. Для розв'язання даної задачі розроблено математичні моделі, що відображають функціонування мереж, які працюють за схемою "клієнт - сервер", методи послідовного синтезу мереж різного рівня ієрархії ККМ і методи вибору оптимального плану їх впровадження. Розроблено методику використання інформаційної технології, інструментальних засобів синтезу та аналізу в задачах побудови мереж АСУ на всіх етапах життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-02 + З965,5-02
Шифр НБУВ: РА327014

Рубрики:

      
15.

Вахула О.М. 
Керамічні кордієритвмісні покриття для захисту вогнетривких матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / О.М. Вахула ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено вибір компонентів захисних покриттів та їх шихтові склади. Обгрунтовано вибір оксидних додатків і розраховано їх оптимальний вміст у захисних покриттях. Визначено вплив оксидних додатків на регулювання фазового складу, мікроструктури та на комплекс експлуатаційних властивостей захисних покриттів. Проведено оцінку захисного ефекту керамічних покриттів, визначено адгезійну міцність зчеплення з матеріалом підкладу та їх термічну стійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.67
Шифр НБУВ: РА371509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Скрипка В.М. 
Кластеризація обчислювального процесу в системах та мережах розгалуженого доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.М. Скрипка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод та програмне забезпечення балансування навантаження на сервери баз даних та маршрутизатори за програмно керованим критерієм з використанням кластерного програмного забезпечення OpenMOSIX на базі операційної системи Linux. Створено методику проектування програмних засобів на базі методу примусового балансування та симбіозу різних мов програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.25-01 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351576

Рубрики:

      
17.

Альхассан І.К. 
Клініко-імунологічні та мікробіологічні особливості запальних захворювань додатків матки в аспекті сучасних методів лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.К. Альхассан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дослідження присвячено пошуку й удосконаленню методів діагностики, лікування та профілактики запальних захворювань додатків матки та їх ускладнень. Наведено характеристику особливостей етіологічного чинника, клінічного перебігу, роль і ступінь імунних порушень у розвитку запальних захворювань придатків матки, ефективності застосування системної ензимотерапії та комбінованої лазерної терапії у лікуванні даної патології. Встановлено, що за наявності всіх клінічних форм запальних захворювань придатків матки відбуваються імунні порушення у вигляді змін клітинного та гуморального імунітету. Етіологічну структуру в процесі бактеріологічного дослідження вмісту цервікального каналу та гнійно-запальних утворень придатків матки відзначено певними відмінностями у частоті ідентифікації окремих видів мікроорганізмів та їх асоціацій. Гнійні запальні захворювання придатків матки у жінок старшого репродуктивного та передменопаузального віку та на фоні внутрішньоматкової контрацепції відрізняються важким клінічним перебігом, високим рівнем ендогенної інтоксикації, вираженим зниженням імунологічної реактивності організму, частим поєднанням з доброякісними новоутвореннями геніталій. Запропоновано комплексний консервативний метод лікування жінок з гострим запаленням придатків матки з використанням системної ензимотерапії (вобензім) і застосування комбінованої місцевої та внутрішньопорожнинної лазерної терапії у комплексному веденні післяопераційного періоду в жінок з гнійними запальними захворюваннями придатків матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА312144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Стельмах О.Є. 
Клініко-патогенетичні аспекти застосування ентеросорбції та імунокорекції у комплексному лікуванні гнійно-запальних захворювань додатків матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Є. Стельмах ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 16 с. — укp.

Встановлено, що гнійно-запальні захворювання додатків матки супроводжуються Т-лімфоцитарним імунодефіцитом, підвищенням показників гуморального імунітету, порушенням рівноваги процесів перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту, підвищенням рівня ендогенної інтоксикації. Пропонується комплексний метод лікування із застосуванням ентеросорбції та імунокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.5-52

Рубрики:

      
19.

Кулініч Т.І. 
Клініко-патогенетичні аспекти комплексного лікування фонових процесів шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.І. Кулініч ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Здійснено обстеження 144-х пацієнток репродуктивного віку з фоновими патологічними процесами шийки матки та хронічними запальними процесами додатків матки. Вивчено взаємозв'язок між етіологією, даними ендоскопічного, морфологічного та ультраструктурного досліджень, а також змінами імунного статусу. Установлено пригнічення місцевого та загального імунітету, а також порушення функціонального стану ектоцервіксу. Установлено, що традиційна терапія не призводить до нормалізації знайдених відхилень. Доведено, що застосування флуронізиду, що має антихламідійну дію та виражений імуномодулювальний ефект, сприяє нормалізації гомеостазу зазначених хворих, зменшенню кількості рецидивів та ускладнень захворювання, а також має нормалізувальний вплив на ультраструктуру клітин у місці захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3 +
Шифр НБУВ: РА335176

Рубрики:

      
Категорія:    
20.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського