Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1582)Книжкові видання та компакт-диски (78)
Пошуковий запит: (<.>K=СИНУС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Борис А. 
Аналіз і синтез нелінійних пристроїв і засобів телекомунікації з використанням неперервного і дискретного рядів Вольтерри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А. Борис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Базуючись на неперервному та дискретному рядах Вольтерри розроблено методи аналізу та мінімізації нелінійних спотворень у телекомунікаційних системах, а також розвинуто теоретичні засади та створено нові структури компенсаторів нелінійних ефектів. З використанням модифікованої матриці адмітанції та неперервного ряду Вольтерри опрацьовано єдиний опис систем з малими нелінійностями. Розроблено моделі базових нелінійних елементів, з яких можуть складатися нелінійні аналогові системи, а також модель нелінійного операційного підсилювача. Наведено методи й алгоритми обчислення міри гармонічних та інтермодуляційних спотворень, а також методи обчислення відгуку нелінійних систем на збудження періодичними сигналами. Створено програмне забезпечення, яке дає змогу розраховувати спотворення в широкосмугових телекомунікаційних підсилювачах, а також в активних аналогових фільтрах проведено його верифікацію на підставі співставлення результатів обчислень з даними вимірювання. Розроблено теорію стабільності частоти й амплітуди осциляцій у телекомунікаційних генераторах синусоїдальних коливань з використанням рівнянь стану, основою яких є ряди Вольтерри. Розроблено методи аналізу й обчислень нелінійних спотворень у генераторах синусоїдальних коливань, які можна описати за допомогою рівнянь стану. Одержано спеціальну форму дискретних рядів Вольтерри зі скінченною кількістю членів для бінарних вхідних сигналів, базуючись на якій з використанням граткових операторів, сигмоїдальних і радіальних функцій створено нові структури для нелінійних компенсаторів еха. Розроблено методи аналізу та проектування компенсаторів еха в основній смузі частот, а також компенсаторів еха для телетрансмісійних систем, що працюють з несучими сигналами. Проаналізовано питання, що стосуються різної частоти дискретизації вхідних і вихідних сигналів у компенсаторах еха, розроблено компенсатори у формі переплетених структур, які цей факт враховують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.7-01 +
Шифр НБУВ: РА337816

Рубрики:

      
2.

Кравченко О.П. 
Аналіз нелінійних електричних кіл з фотоелектричними та електрохімічними джерелами живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.П. Кравченко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Подається аналіз електричних кіл з нелінійними навантаженнями, залежними від електричних параметрів та температури. Розглядаються варіанти живлення електричних кіл від синусоїдального джерела живлення, фотобатареї та електрохімічних накопичувачів різних термінів використання. Проаналізовано процеси у колах заряду електрохімічного накопичувача від фотобатареї. Одержано оригінальні апроксимаційні залежності для внутрішнього опору фотобатареї від параметрів кола, напруги на накопичувачі від заряду (розряду), які дозволяють розглядати фотобатарею та електрохімічний накопичувач як джерела живлення з нелінійними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.613

Рубрики:

      
3.

Васильєва Л.В. 
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Васильєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості будови серцевих камер, магістральних судин основи серця у нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей на етапах постанатального онтогенезу з урахуванням анатомії вінцевих артерій і венозного русла органа. Описано особливості вікових пертворень геометрії порожнин передсердь і шлуночків, порушення взаємовідносин між камерами з затримкою росту анатомічних структур. Виявлено характер змін трабекулярного відділу шлуночків. Проведено анатомо-ехокардіографічне зіставлення для ідентифікації анатомічних структур на сканограмах серця дітей. Визначено форми кровопостачання серця в нормі та з пороком, типи розгалуження вінцевих артерій, особливості зон дренування серцевих вен з характером зміни вінцевого синуса. Одержано нові відомості про будову стінок серцевих камер з урахуванням їх кровопостачання у разі поєднання відкритого передсердно-шлуночкового каналу з пороками конотрункусу (атрезією та стенозом устя легенового стовбура, загальним артеріальним стовбуром, транспозицією магістральних судин, відходженням аорти та легеневого стовбура від правого шлуночка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90
Шифр НБУВ: РА313635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чередниченко М.З. 
Антитромботична терапія низькомолекулярними гепаринами при відновленні ритму у хворих з фібриляцією передсердь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.З. Чередниченко ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу обгрунтування вибору антикоагулянтної терапії з застосуванням низькомолекулярних гепаринів для відновлення ритму у хворих з персистуючою формою фібриляції передсердь. Доведено ефективність і доцільність застосування еноксапарину у пацієнтів цієї категорії та встановлено можливість скорочення тривалості терапії. Виявлено, що 5,75 % пацієнтів з фібриляцією передсердь мають тромбоемболічні ускладнення в анамнезі та становлено недостатнє використання ними антикоагулянтів. Доведено можливість проведення ранньої кардіоверсії на фоні застосування еноксапарину після виключення тромбозу та предикаторів тромбоутворення у вушку лівого передсердя за допомогою черезстравохідної ехокардіографії та мультиспіральної комп'ютерної томографії серця. У разі досягнення швидкості трансмітрального кровотоку значення 50 см/с і більше у хворих з відновленним синусовим ритмом установлено можливість дострокової відміни антикоагулянтної терапії. Під контролем системи згортання крові доведено безпечність короткочасної терапії еноксапарином протягом 3 - 7-ми днів до та після кардоверсії з урахуванняи групи ризику виникнення тромбоемболій. Як найбільш інформативні показники тромбоутворення виявлено розчинний фібрин-мономер і D-димер. Підтверджено більш прогнозований і стабільний антикоагуляційний ефект еноксапарину у порівнянні з варфарином, його більшу ефективність у профілактиці тромбоемболічних ускладнень (0 % у разі застосування еноксипарину та 4,8 % - варфарину) та безпеку (геморагічних ускладнень 1,3 % проти 14,5 % відповідно).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52 +
Шифр НБУВ: РА362380

Рубрики:

      
5.

Поліщук П.І. 
Асинхронний електропривод з покращеними показниками електромагнітної сумісності у контурах перетворення електричної енергії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / П.І. Поліщук ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2008. — 21 с. — укp.

Формалізовано підхід, що узагальнює та доповнює теорію створення архітектур сучасних електроприводів (ЕП) і синтезу фільтрокомпенсувальних пристроїв - складових електротехнічних комплексів, для покращання електромагнітної сумісності контуру перетворення електричної енергії з живильною мережею та навантаженням. Проведено градацію рівнів вимог та їх відповідність умовам електромагнітної сумісності ЕП, симетрованих з живильною мережею та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси та підтверджено можливість досягнення необхідного рівня електомагнітної сумісності у разі ШІМ напруги живлення електричного двигуна шляхом застосування електричних фільтрів. На базі методу чотириполюсника розроблено методику формування структур електричних фільтрів, що дозволяє синтезувати їх нові варіанти як комбінації функціональних ланок - суб'єктів фільтрації загальнофільтрувального комплексу. Доведено залежність між якістю перетворення електричної енергії в ЕП змінного струму з контуром імпульсного перетворення напруги живлення асинхронного двигуна (АД) та режимами їх функціонування, що дозволило розробити рекомендації щодо рівня припустимих і можливих відхилень форм кривих струму та напруги від синусоїдних. Запропоновано та досліджено алгоритм компенсації впливу параметрів вихідного фільтра на характеристики ЕП. Досліджено новий ефект, врахування якого дозволяє визначити рівень виконання захисних функцій відповідними пристроями перетворювального контуру. Доведено необхідність та модернізовано імпульсний перетворювач ШІМ-напруги комплектного ЕП елементами захисту від "довгих" імпульсів наднапруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01 +
Шифр НБУВ: РА357299

Рубрики:

      
6.

Мазуренко Л.І. 
Асинхронні генератори з вентильним та вентильно-ємнісним збудженням для автономних енергоустановок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / Л.І. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, методики, алгоритми та комп'ютерні програми методу аналізу електромагнітних процесів і розрахунку робочих характеристик. Досліджено квазістаціонарні та динамічні режими. Наведено схемні розв'язання та рекомендації щодо проектування асинхронних генераторів з вентильним і вентильно-ємнісним збудженням (АГ з ВЗ та ВЄЗ). За допомогою розробленого методу, фізичного моделювання АГ з ВЗ та ВЄЗ (перетворювач АГ виконано за схемою автономного інвертора напруги) проведено дослідження їх режимів. З'ясовано особливості процесів електромеханічного перетворення енергії в АГ. Обгрунтовано можливість одержання в АГ з ВЗ синусоїдної напруги, доцільність використання АГ з широтно-імпульсною модуляцією напруги та АГ зі з'єднанням статорної обмотки у трикутник і несиметричним ВЄЗ. Визначено доцільні фіксовані від'ємні ковзання для проведення збудження АГ з ВЗ. Сформульовано необхідні та достатні умови самозбудження АГ з ВЗ від залишкової ЕРС. Описано умови одержання синусоїдної напруги в АГ з ВЄЗ. Вміщено теоретичні результати дослідження АГ з ВЄЗ на базі компенсаційного випрямляча. Висвітлено базові схемотехнічні рішення АГ з ВЗ і ВЄЗ та джерел живлення, зварювальної дуги на базі АГ. Розвинуто системний підхід до проектування АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631с116
Шифр НБУВ: РА315035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Попов В.А. 
Безреактивне згладжування пульсацій у мережевих перетворювачах електричної енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.А. Попов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено способи безреактивного згладжування пульсацій шляхом формування квазіпостійної вихідної напруги і створено на даній основі схеми мережевих перетворювачів з покращеними масогабаритними показниками. Запропоновано спосіб безреактивного згладжування пульсацій на базі алгоритмів формування квазіпостійної напруги кусково-синусоїдальної форми, який дозволив досягти зменшення кількості реактивних елементів у 2 - 10 разів. Теоретично визначено якісні характеристики вихідної напруги та мережевого струму, запропоновано шляхи їх поліпшення. Отримано аналітичні співвідношення для розрахунку основних електричних параметрів перетворювачів, надано рекомендації стосовно їх проектування. Встановлено особливості режиму роботи елементів і вузлів цих пристроїв та розроблено засоби підвищення ефективності їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.5-01
Шифр НБУВ: РА313240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дубович Т.О. 
Будова атеосклеротично зміненої аорти при аневризмі її черевної частини та синдромі Леріша: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Т.О. Дубович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз будови стінки аорти та vasa vasorum аорти у випадку неускладненого атеросклерозу, аневризму черевної частини аорти (АЧЧА) та синдрому Леріша (СЛ). Вперше доведено, що у разі АЧЧА та СЛ відбуваються виражені типові дистрофічні зміни в усіх відділах стінки аорти, незалежно від наявності атеросклеротичних бляшок. Встановлено, що у випадку АЧЧА неоангіогенез супроводжується глибоким проникненням капілярів у середню оболонку стінки аорти, утворенням характерних щілинних і синусоїдних мікросудин; спостерігається утворення кіст у результаті деградації гладком'язових клітин та еластичних волокон. Досліджено, що у випадку переважають атрофічні зміни у середній оболонці, а у разі СЛ - потовщення внутрішньої оболонки стінки аорти у результаті розвитку м'язово-еластичної гіперплазії. Вперше з'ясовано, що в основі морфогенезу АЧЧА та СЛ лежать обумовлені хронічною гіпоксією відмінні від атеросклерозу різні за своїми проявами та локалізацією дистрофічні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-4 + Р410.212.041-4 +
Шифр НБУВ: РА322498

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кудій Л.І. 
Варіабельність серцевого ритму в осіб з різною частотою дихання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.І. Кудій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості варіабельності серцевого ритму у здорових молодих чоловіків з різною частотою дихання. Встановлено, що варіабельність ритму серця та частота дихання є достатньо стійкими індивідуальними характеристиками організму людини, оскільки значення їх параметрів здатні відтворюватися через тривалі проміжки часу. Виявлено більшу варіабельність серцевого ритму у стані спокою у чоловіків крайніх груп, ніж в обстежених з середньою частотою дихання. Відзначено, що в осіб з низькою частотою дихання більша варіабельність серцевого ритму, яка обумовлена парасимпатичними впливами на синусовий вузол, супроводжується високим рівнем серцево-дихального синхронізму. Встановлено, що у чоловіків з високою частотою дихання даний прояв варіабельності серцевого ритму досягається переважно за рахунок симпатичної регуляції та характеризується вираженою нерівномірністю амплітуди дихальних хвиль серцевого ритму та відносною десинхронізацією у діяльності дихального та судинорухового центрів. Показано, що під впливом дозових навантажень (ортопроби, дихання 6 цикл/хв, розумового та фізичного) відмінності у варіабельності серцевого ритму, а також за рівнем дихальної синусової артимії та серцево-дихального синхронізму між групами чоловіків з різною частотою дихання в основному нівелюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 +
Шифр НБУВ: РА345381

Рубрики:

      
10.

Мартим'янова Л.О. 
Варіабельність серцевого ритму у пацієнтів з персистуючою та постійною фібриляцією передсердь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.О. Мартим'янова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Показано можливість використання та розроблено протокол аналізу, визначено стійкість, виділено класи та класифіковано за ними стійкість просторово-часових і спектральних показників варіабельності серцевого ритму (ВСР) за умов фібриляції передсердь (ФП) та синусового ритму. Визначено особливості показників ВСР за умов ФП за базальних умов та функціональної проби з активним ортостазом без та за умов гострої фармакологічної проби з пропранололом, а також їх зв'язок з чинниками віку пацієнтів, форм ФП, ступеня тяжкості серцевої недостатності та насосної функції лівого шлуночка. Встановлено діагностичні та прогностичні критерії ефективності терапії персистуючої та постійної ФП за сукупністю клінічних ознак і параметрів ВСР, та побудовано дискримінантні функції, які дають змогу прогнозувати ефективність терапії ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 +
Шифр НБУВ: РА324533

Рубрики:

      
11.

Уриваєва М. К. 
Вегетативна регуляція серцево-судинної системи у дітей з екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М. К. Уриваєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено найпоширеніші клінічні варіанти екстрасистолії у дітей. Встановлено, що найпоширенішими є лабіальні екстрасистоли, залежні від стану вегетативної нервової системи. Визначено діагностичну цінність черезстравохідного електрофізіологічного обстеження дітей, яким встановлено механізм, топіку екстрасистолії, стан провідної системи серця та перебіг захворювання в життєво небезпечній тахіаритмії. Доведено роль вегетативної нервової системи в виникненні екстрасистолії у дітей, визначено типи вегетативної регуляції серцево-судинної системи. З'ясовано, що у разі симпатичної спрямованості вихідного вегетативного тонусу та підвищенні атріовентикулярної провідності у дітей, хворих на екстрасистолію існує можливість трансформації її в пароксизмальну тахіокардію. Доведено, що між індексом напруження, парасимпатичною активністю вегетативної нервової системи та корегованим часом відновлення функцій синусового вузла існує пряма кореляційна залежність, що спостерігається у дітей зі стабільним перебігом захворювання, яка зумовлює пригнічення функцій синусового вузла. Запропоновано алгоритм діагностики екстрасистол, диференційованої діагностики лабільних і стабільних екстрасистол, а також розборку терапевтичних комплексів для лікування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3
Шифр НБУВ: РА318894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коновалов 
Вивчення стану фагоцитозу, прооксидантно-антиоксидантних процесів та продукції цитокінів in vitro нейтрофілатами та моноцитами хворих на хронічні синусити, отити і тонзиліти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Антон Юрійович Коновалов ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461-2 + Р683.601.1-2 + Р682.540.116-2
Шифр НБУВ: РА351313

Рубрики:

      
13.

Максимова М.О. 
Визначення профілю циліндричного рефлектора, що дозволяє розподіляти відбиті промені за заданим законом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.О. Максимова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення форми профілю циліндричного відбивача, який дає змогу розподіляти відбиті від нього промені за наперед заданим законом. Одержано математичний опис профілю рефлектора залежно від заданих умов опромінення. Запропоновано метод визначення раціональної форми та розміщення синусоїдальних рефлекторів у теплотехнічній системі. Описано керуючу розподілом відбитих променів функцію, а також в аналітичному вигляді - профіль циліндричного рефлектора. Зроблено розрахунок і комп'ютерну реалізацію раціонального розміщення синусоїдальних відбивачів спільно з аналізом "рівномірності" розподілу енергії по поверхні теплоприймача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 +
Шифр НБУВ: РА332163

Рубрики:

      
14.

Коржан В.А. 
Вікові особливості будови серпа великого мозку людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.А. Коржан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено вікові особливості будови серпа великого мозку людини з використанням морфометричних, краніометричних, гістологічних, ін'єкційних методик дослідження з проведенням анатомо-експериментальних операцій на синусах твердої мозкової оболонки, які оточують серп великого мозку. Встановлено, що розміри та форма серпа великого мозку залежать від віку, статі та форми черепа людини. Виділено крайні форми будови серпа великого мозку: серповидно-вузька - у доліхоцефалів, серповидно-широка - у брахіцефалів. Значна перевага поздовжніх розмірів характерна для доліхоцефалів, поперечних - для брахіцефалів. Анатомо-експериментально розроблено методи розшарування серпа великого мозку з метою використання аутотрансплантатів для пластики навколишніх синусів твердої мозкової оболонки: верхнього сагітального синуса та прямого синуса. Зазначено, що оперативні втручання на серпі великого мозку та синусах необхідно виконувати з урахуванням індивідуальної мінливості розмірів відростка та його навколишніх синусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177
Шифр НБУВ: РА320197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кітура О.Є. 
Вікові особливості переносності та ефективності бета-адреноблокаторів у хворих із застійною серцевою недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Є. Кітура ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено, що покращання асоційованої зі станом здоров'я якості життя та дистанції 6-хвилинної ходьби відбувається повільніше у хворих похилого віку. Наявність фібриляції передсердь не перешкоджає досягненню цільових доз метопрололу, а динаміка клініко-функціональних показників у пацієнтів з фібриляцією передсердь достовірно не відрізнялася від такої у пацієнтів зі збереженим синусовим ритмом. Ефективність метопрололу і бісопрололу не залежить від етіології хронічної серцевої недостатності (ішемічної та неішемічної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА335395

Рубрики:

      
16.

Асанов Е.О. 
Вікові особливості реакції організму на гіпоксичний стрес: механізми та шляхи підвищення стійкості до гіпоксії: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Е.О. Асанов ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Розглянуто механізми зниження та розроблено методи підвищення стійкості до дії гіпоксії в людей похилого віку. Вперше комплексно досліджено вентиляторну та гемодинамічну відповіді на гіпоксію, реакцію на гіпоксичний стрес дифузійної спроможності та рівномірності вентиляції легень, кисневотранспортної функції крові, мікроциркуляції, обміну кисню в тканинах, симпатоадреналової та про-антиоксидантної систем, вегетативної активності в людей похилого віку. Вперше виявлено, що зниження стійкості організму до гіпоксичного стресу під час старіння проявляється зменшенням порога переносимості гіпоксичного навантаження, що супроводжується розвитком більш вираженої артеріальної гіпоксемії, тканинної гіпоксії та нагромадженням лактату. З'ясовано, що основними чинниками, які визначають зниження стійкості до гіпоксії в процесі старіння є зниження ефективності легеневого газообміну внаслідок зменшення дифузійної спроможності та рівномірності вентиляції легень; недостатня вентиляторна та гемодинамічна відповіді на гіпоксію, обумовлені зниженням ефективності хеморефлексу та чутливості синусового вузла серця до вегетативних впливів; недостатня реакція на гіпоксію кисневотранспортної функції крові; зниження ефективності обміну кисню в тканинах внаслідок вікових порушень мікроциркуляції та розвитку дисфункції ендотелію. Вперше встановлено, що у відповідь на гіпоксію у людей похилого віку розвивається надмірна реакція симпатоадреналової системи та порушується про-антиоксидантний баланс організму. Вперше обгрунтовано доцільність застосування інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань і триметилгідразінію пропіонату з метою підвищення стійкості до гіпоксії людей похилого віку. Встановлено позитивний вплив даних засобів на підвищення стійкості до гіпоксичного стресу та фізичний стан даної категорії хворих. Виявлено більш виражений вплив на організм людей похилого віку інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА356040

Рубрики:

      
17.

Бакало Г. Ш. 
Внутрішні перенапруги в електричних мережах з ізольованою нейтраллю, їх обмеження та основи моделювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / Г. Ш. Бакало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено математичну модель аналізу електромагнітних процесів в електричних мережах методом контурних координат у частині моделювання несиметричних режимів, що дозволило моделювати різні види поперечної несиметрії в електричних мережах. Запропоновано оптимізаційну процедуру визначення місця встановлення комбінованої схеми обмеження перенапруг в електричних мережах з ізольованою нейтраллю на відміну від існуючих схем в мережах, що дозволило забезпечити захист обладнання від внутрішніх перенапруг. Запропоновано за особливостями процесу дугових замикань визначити величину опору, який вмикається в трикутник трансформатора напруги, що дозволило здійснити ефективне приглушення ферорезонансного режиму в електричних мережах під час дугових замикань на землю. Розроблено математичну модель динамічного енергообігу між електромагнітним осцилятором з активним опором і джерелом синусоїдної форми та кореляцію її зі спектром коливань, що дозволило вперше змоделювати в них вплив когерентних процесів. Одержано вираз для дисипативної функції Релея, який в першому наближенні враховує процеси внутрішніх перенапруг в електричних мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З247.5 + З27-017
Шифр НБУВ: РА384778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Савелко Н.В. 
Вплив грязелікування та синусоїдальних модульованих струмів на структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит в процесі санаторно-курортного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Савелко ; Крим. Республ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації хворих на ювельнільний ревматоїдний артрит (ЮРА) на підставі вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини та корекції виявлених порушень. Виявлено зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини у вигляді остеопенії у 49,1 % хворих на ЮРА, у вигляді остеопороза - у 36,3 % хворих, які були результатом уповільнення процесів формування та посилення резорбції кісткової тканини внаслідок порушеної гормональної регуляції мінерального обміну. Виявлено, що застосування грязьових аплікацій великої площі у хворих на ЮРА призводить до прогресування порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини внаслідок посилення кісткової резорбції. Показано, що комплексне санаторно-курортне лікування з застосуванням грязьових аплікацій на область уражених суглобів і рефлекторно-сегментарну зону у комбінації з синусоїдальними модульованими струмами сприяє покращанню структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих на ЮРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-54 +
Шифр НБУВ: РА364704

Рубрики:

      
19.

Сапожниченко Л.В. 
Вплив постійної форми фібриляції передсердь на перебіг хронічної серцевої недостатності ішемічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Сапожниченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості структурно-функціональної перебудови міокарда лівих відділів серця, визначено роль рівнів N-скінченного промозкового натрійуретичного пептиду, С-реактивного білку (СРБ) у плазмі крові у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) з постійною формою фібриляції передсердь (ФП) ішемічного генезу. Проведено комплексну оцінку структурно-функціональної перебудови лівого шлуночка (ЛШ) та лівого передсердя серця у хворих на ХСН з синусовим ритмом і постійною формою ФП залежно від частоти шлуночкових скорочень, фракції викиду ЛШ і функціонального класу CH за NYHA. Встановлено підвищений рівень СРБ за постійної форми ФП, виявлено його зростання у разі збільшення функціонального класу ХСН. Показано, що N-скінченний промозковий натрійуретичний пептид (N-проМНП) є лабораторним маркером СН, який відображає прогресування тиску наповнення лівого шлуночка, його дилатацію та зниження серцевого викиду. Доведено можливість використання рівня N-проМНП у плазмі крові, як додаткового критерію діагностики порушення діастолічної функції ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА356307

Рубрики:

      
20.

Мисюра М.І. 
Геометричне моделювання усамітнених хвиль методом псевдосфер: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.І. Мисюра ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу геометричного моделювання й унаочнено геометричну форму псевдосферичних поверхонь з використанням комп'ютерної графіки, які відповідають різновидам зв'язків диференціальних рівнянь синус-Гордона та Кортевега-де-Вріза. Розроблено спосіб опису й унаочнення псевдосферичних поверхонь параболічного, гіперболічного й еліптичного типів. Здійснено в автоматичному режимі чебишовську параметризацію різновидів псевдосфер за умови, що координатами будуть асимптотичні лінії поверхонь. Реалізовано спосіб визначення послідовності псевдосферичних поверхонь за допомогою перетворення Беклунда. Визначено аналітичні описи псевдосферичних поверхонь для деяких конкретних усамітнених хвиль (одно- та двохсолітонів). Складено програму побудови (залежно від зміни парамерів усамітненої хвилі) анімаційних кадрів псевдосферичної поверхні, що дозволило в динамічному режимі аналізувати результати взаємодії усамітнених хвиль. З використанням результатів дослідження розраховано систему подачі палива дизеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.31,0 +
Шифр НБУВ: РА360972

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського