Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (78)Реферативна база даних (848)Книжкові видання та компакт-диски (583)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=СОБАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
2.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

Рубрики:

      
3.

Медведєв К.С. 
Атопічний дерматит у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / К.С. Медведєв ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.8,022
Шифр НБУВ: РА310266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
5.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
6.

Стаєнний О. В. 
Ветеринарна превенція і постійно діюча профілактика у племінному розпліднику службових собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Стаєнний ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнолій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено паспортизацію підприємства та дано оцінку технології та стану ЗВП. Проведено диспансеризацію поголів'я й аналіз її результатів. Проаналізовано стан захворюваності поголів'я, профілактичних заходів, які проводяться у племінному розпліднику. Визначено потенціал розвитку новонароджених цуценят одержаних від племінних сук, шляхом вивчення щотижневого приросту їх живої маси до чотирьохмісячного віку. Вивчено особливості формування темпераменту у дослідних цуценят шляхом їх тестування у двохмісячному віці. Проаналізовано умови утримання та параметри мікроклімату в будівлях для цуценят. Вивчено потребу тестування молодняку на службову придатність для використання за формування особливостей поведінки. Розраховано ефективність превентивного та профілактичного підходу щодо технології утримання, розведення, вирощування у племінному розпліднику службових собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-614 + П871.53-8
Шифр НБУВ: РА371369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Хімич М.С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.С. Хімич ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 +
Шифр НБУВ: РА359994

Рубрики:

      
8.

Шепетько Є.М. 
Вибір раціональних пілорусзберігаючих і пілорускоригуючих способів органозберігаючих операцій в невідкладній хірургії ускладнених дуоденальних виразок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Є.М. Шепетько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці пілорусзберігаючого напрямку в невідкладній хірургії ускладнених дуоденальних виразок. У експерименті на безпородних собаках доведено більш глибоке пригнічення шлункової секреції, стимульованої пентагастрином, після пілорусзберігаючої дуоденопластики з селективною проксимальною ваготомією (СПВ) в порівнянні з іншими видами ваготомій. Запропоновані класифікації пілорусзберігаючих і пілорускоригуючих операцій. Розроблені нові способи пілорусзберігаючих операцій: розширююча комбінована дуоденопластика при стенозуючих кровоточивих та перфоративних виразках, клапанна дуоденопластика. Розроблені нові способи ваготомій (субтотальна СПВ, "Експрес"-спосіб інструментальної СПВ), а також чотири нових способи операцій при ускладнених навколососочкових виразках. Розроблені алгоритми тактики і застосування функціонально вигідних способів органозберігаючих операцій при гострокровоточивих і прободних виразках дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

      
9.

Ляховський В.І. 
Вікові і статеві особливості хірургічної анатомії легеневої зв'язки людини та потенційні резерви їхніх артерій в експерименті: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.І. Ляховський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено достовірну різницю між кількісними показниками величин лівої та правої легеневої зв'язок та корелятивні зв'язки між розмірами лівих і правих легеневих зв'язок і між ними та величинами легень, їх воріт і нижніх частин. Виявлено періоди активного та сповільненого росту легеневих зв'язок. Вивчено кровопостачання легеневих зв'язок, надано назви усім п'яти їх артеріям. Досліджено кровозабезпечення легеневих зв'язок у нормі та показано компенсаторні зміни артерій легеневих зв'язок і суміжних органів на 70-ти собаках у трьох серіях експерименту, пов'язаних із припиненням припливу крові за гілками легеневої артерії. Виявлено збільшення їх просвіту, звивистість, розкриття перекапілярних анастомозів з гілками легеневої артерії суміжних з легеневою зв'язкою ділянок легень. Доведено, що легеневі зв'язки мають великі потенційні резерви, які проявляються повністю за умови знекровлення прилеглих до них ділянок легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 +
Шифр НБУВ: РА325860

Рубрики:

      
10.

Сливка Г.В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Сливка ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше на дослідах на собаках і котах доведено, що ізамбен має суттєві переваги у порівнянні з традиційними імуномодуляторами. Доведено, що даний препарат має протизапальну, жарознижувальну, болезаспокійливу, інтерфероногенну дію за умов in vivo та in vitro, прискорює диференціацію попередників макрофагів, посилює клітинний імунітет. Установлено, що ізамбен підвищує ефективність вакцинації собак проти чуми м'ясоїдних, вірусного гепатиту, паровірусного ентериту, аденовірозу та ефективніть лікування собак у разі бабезіозу, кон'юктивіту, соркоптозу, а також котів за аденовірозу, кон'юктивіту, саркоптозу. Показано, що за умов антропогенного навантаження за існуючих технологій утримання дрібних домашніх тварин імунний статус їх організму потребує постійної корекції та реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7 +
Шифр НБУВ: РА338684

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дунаєвська О.Ф. 
Вплив імуностимуляторів на імунні органи собак в умовах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / О.Ф. Дунаєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено гістологічні, гістохімічні, морфометричні, радіологічні дослідження тимуса, лімфатичних вузлів (нижньощелепних, поверхневих шийних), селезінки собак двох вікових груп (2-х місячних та 2-х річних). Виявлено певні зміни в імунних органах та периферичній крові собак, в зоні гарантованого добровільного відселення), зокрема, зменшення площі лімфоїдної тканини, зниження рівня імуноглобулінів, відхилення у величинах абсолютних та відносних морфометричних показників, які призводять до розвитку вторинного імунодефіцитного стану. Відзначено, що гістоструктура імунокомпетентних органів після застосування імуностимуляторів не змінювалась, збільшується відносна площа кіркової речовини у тимусі, лімфоїдної тканини лімфатичних вузлів. Визначено тенденцію до зростання кількості імуноглобулінів та фагоцитарної активності в сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*743.1-638.2 +
Шифр НБУВ: РА350947

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Лук'яненко І.А. 
Вплив інсуліну і глюкагону на секреторну функцію печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Лук'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено механізми гормональної регуляції жовчоутворення. Проаналізовано впливи інсуліну та глюкагону на рівень холерезу та хімічний склад жовчі на безпородних собаках з хронічними комбінованими холецистодуоденальними фістулами. Доведено, що інсулін в дозі 1 од/кг стимулює холерез більш істотно, ніж у дозі 0,5 од/кг. За допомогою гормону підвищено рівень жовчоутворення та вміст жовчних кислот, білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак. Внутрішньовенне введення глюкози зменшувало гіперхолеретичний вплив інсуліну. На підставі отриманих результатів доведено, що інсулін впливає на холерез опосередковано через викликану ним гіпоглікемію та підвищення активності ядер блукаючих нервів. Глюкагон підвищував продукцію жовчі та вміст жовчних кислот, білірубіну, загального білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.381.32*Е623.362.446.2Can*734.261
Шифр НБУВ: РА313913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Фалалєєва Т.М. 
Вплив коротколанцюгових жирних кислот на шлункову секрецію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.М. Фалалєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено феноменологію та механізм дії коротколанцюгових жирних кислот (КЛЖК) на шлункову секрецію. Вперше встановлено участь КЛЖК, утворених у товстій кишці, у процесі регуляції секреторної функції шлунка. Виявлено, що у щурів лактулоза справляє пригнічуючий вплив на базальну та стимульовану інсуліном, пентагастрином, гістаміном шлункову секрецію та не впливає на карбахолінову секрецію соляної кислоти. Встановлено механізм гальмівного впливу лактулози на шлункову секрецію, який полягає в тому, що метаболіти лактулози, молочна та пропіонова кислоти після всмоктування з товстої кишки беруть участь в утворенні глюкози у печінці, що сприяє підвищенню концентрації глюкози у крові, а сама гіперглікемія справляє пригнічуючий вплив на шлункову секрецію за рахунок зменшення тонічної активності блукаючих нервів. З'ясовано, що лактулоза гальмує також шлункову секрецію у собак, зроблено висновок про відсутність видоспецифічності у її дії. Вперше показано, що продукти гідролізу як лактулози, так і харчових волокон, пропіонова, молочна, оцтова, масляна кислоти пригнічують секрецію кислоти у шлунку щурів, стимульовану пентагастрином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА331758

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Водоп'янова 
Вплив кріопротекторів та заморожування-відігріву на клітини кісткового мозку собак: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.19 / Лариса Анатоліївна Водоп'янова ; НАН України, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.31-636-601.2 с8 + П673-273.92 с8
Шифр НБУВ: РА358986

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Цирюк О.І. 
Вплив макролідів на секреторну функцію шлунка: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.І. Цирюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив антибіотиків макролідів, агоністів мотилінових рецепторів, на секреторну функцію шлунка. Вперше встановлено, що макроліди (еритроміцин та рокситроміцин) пригнічують шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, пентагастрином, гістаміном, та не впливають на інсулінову шлункову секрецію у собак з інтактною нервовою системою. З'ясовано, що парасимпатична денервація шлунка не впливає на гальмівну дію макролідів на шлункову секрецію. Доведено, що мотилінові рецептори центральної нервової системи не беруть участі у регуляції секреторної функції шлунка, а гальмівний ефект макролідів на шлункову секрецію не є результатом їх прямої дії на секреторні клітини. Встановлено специфічну гальмівну дію макролідів на шлункову секрецію: рокситроміцин зменшує шлункову секрецію кислоти, стимульовану карбахоліном у собак та щурів. Виявлено, що блокатор вазоактивного інтестинального пептиду (ВІП) усуває гальмівну дію рокситроміцину на шлункову секрецію кислоти, стимульовану карбахоліном, у щурів. виділяється NO та ВІП, які відповідно пригнічують гістамінову та карбахолінову секрецію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА331752

Рубрики:

      
16.

Хоменко З. В. 
Вплив малоінтенсивного іонізуючого випромінювання на паренхіматозні органи собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / З. В. Хоменко ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено структурну організацію паренхіматозних органів (серце, легені, печінка, нирки) у клінічно здорових собак, вирощених на умовно чистій та забрудненій радіонуклідами територіях. Виявлено структурні зміни на субклітинному, клітинному, тканинному та органному рівнях, ступінь виразності яких залежить від терміну перебування тварин на забрудненій радіонуклідами території. Вперше встановлено абсолютні та відносні морфометричні показники паренхіматозних органів собак, що відображають дію малоінтенсивного іонізуючого випромінювання на організм тварин у 3-й зоні радіоактивного забруднення. Досліджено розвиток компенсаторно-пристосувальних реакцій в організмі тварин на кумулятивну дію радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П866.1 + П872-953-1
Шифр НБУВ: РА380354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Савицький Я.М. 
Вплив меланіну на секреторну функцію шлунка, процеси цитопротекції та моторику проксимального відділу травної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Я.М. Савицький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив меланіну, одержаного з чорних дріжджів Nadsoniella nigra var. hesuelica, на моторно-евакуаторну функцію шлунка та дванадцятипалої кишки в собак, шлункову секрецію в собак і щурів та цитопротекторні процеси в слизовій оболонці шлунка в щурів. Установлено, що меланін посилює харчову моторику шлунку та дванадцятипалої кишки, стимулює їх моторну активність, прискорює евакуацію з шлунку їжі вуглеводного складу та швидкість пропульсії за тонкою кишкою, пригнічує стимульовану шлункову секрецію в собак та щурів, не впливає на базальну секрецію соляної кислоти в щурів. При цьому зменшується об'єм шлункового соку, дебіт соляної кислоти та не змінюється дебіт пепсину. Виявлено виражену цитопротективну дію меланіну на слизову оболонку шлунка щурів, що супроводжується зменшенням її ураженості та ступеня структурно-геморагічних пошкоджень, викликаних методами іммобілізаційного стресу, введенням серотоніну та етанолу. Встановлено, що меланін зменшує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та збільшує активність ферментів антиоксидантної системи, що зумовлює його цитопротективний вплив, а його гастропротективна дія може бути співставленою з результатами застосування ранітидину, гастроцепіну та омепразолу. Доведено, що застосований меланін виявляє більш виражену цитопротективну дію, ніж препарат "Бефунгін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23-648
Шифр НБУВ: РА320260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Київська Г.В. 
Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Г.В. Київська ; Нац. аграр.ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси у разі переломів кісток і собак. Розроблено метод лазеротерапії для даної патології, установлено його ефективність. На підставі результатів проведених досліджень доведено, що за умов використання лазеротерапії для післяопераційного лікування свіжих і застарілих переломів кісток у собак найбільш віддалені терміни клінічного загоєння переломів значно скорочуються (на 15 діб у порівнянні з лікуванням, яке передбачає застосування тільки антибіотиків). Використання розробленої методики запобігає виникненню ускладнень, а саме: уповільненого зрощення, утворення несправжніх суглобів і остеомієліту. Установлено, що опромінення місця зламу низькоінтенсивним інфрачервоним лазером у післяопераційному періоді не змінює порядок проходження стадій репаративної регенерації, але значно прискорює їх зміну й інтенсифікує перебіг регенеративних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА352082

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Прибитько І. Ю. 
Вплив перерізки пілоричної гілки переднього стовбура блукаючих нервів на евакуаторну функцію шлунка у собак: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / І. Ю. Прибитько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*01
Шифр НБУВ: РА377183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Симчич А.В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Симчич ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів та безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського