Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (104)Реферативна база даних (3064)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЦІАЛІСТИЧНЕ$<.>+<.>K=МАЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 621
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єригіна Г.П. 
Правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.П. Єригіна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ на прикладі таких установ, що перебувають у відомстві Національної академії наук України, зокрема, правове забезпечення інноваційної діяльності, вирішення загальнодержавого завдання формування інноваційної моделі розвитку. Показано необхідність удосконалення правового режиму даних надходжень і більш ефективного його використання. Обгрунтовано, що відносини, які виникають з приводу формування та витрат власних надходжень бюджетних установ, немає підстав визначати як регульовані бюджетним (або фінансовим) законодавством. Вони мають розглядатися як регульовані господарським законодавством, нормами, що визначають правовий режим майна суб'єктів господарювання, наділених правами юридичної особи. Запропоновано основні напрямки вдосконалення певних положень підзаконних регуляторних актів Державного казначейства України, їх узгодження з нормами господарського, податкового та трудового законодавства. Обгрунтовано висновки щодо недоцільності включень власних надходжень до доходу державного бюджету, акумулювання їх на єдиному казначейському рахунку, що призводить до юридичних колізій і негативно впливає на формування інноваційної моделі розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА351680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єрмоленко В.М. 
Аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Єрмоленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретико-прикладних проблем системи аграрних майнових правовідносин приватних сільськогосподарських підприємств. Досліджено правову природу даних відносин, а також розкрито суть аграрних майнових правовідносин як системного явища. Запропоновано виділення аграрної майнової правосуб'єктності. Визначено систему родових об'єктів аграрних майнових правовідносин. За цього визначено кваліфікаційні ознаки зазначених об'єктів. Розглянуто правове становище приватних сільськогосподарських підприємств як суб'єктів даних правовідносин диференційовано за кожною організаційно-правовою формою таких підприємств. Досліджено правовий режим майна кожного з видів приватно-орендних підприємств як бази їх аграрних майнових правовідносин. Розроблено напрями вдосконалення аграрного законодавства, що врегульовує аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА335245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ієвіня О.В. 
Цивільно-правова охорона та захист прав виробників фонограм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Ієвіня ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено цивільно-правові аспекти охорони та захисту прав виробників фонограм. Розглянуто процес формування та розвитку національного і міжнародного законодавства з охорони та захисту прав виробників фонограм. Наведено характеристику фонограми як об'єкта та виробника фонограми як суб'єкта суміжних прав. Проаналізовано систему прав виробників фонограм, а також систему цивільно-правових договорів виникнення та передачі майнових прав виробників фонограм. Описано способи цивільно-правового захисту прав виробників фонограм, представлено характеристику видів порушення прав виробників фонограм за законодавством України, визначено юридичні, економічні, соціально-психологічні та технологічні фактори порушень. Досліджено систему обмеження майнових прав виробників фонограм як засіб забезпечення балансу інтересів авторів, виконавців, виробників фонограм, організацій мовлення та користувачів. Проаналізовано ситуацію, що склалась у виробників фонограм у зв'язку з розвитком новітніх технологій. Розглянуто питання історії розвитку фонографічної промисловості. Висвітлено сучасні проблеми правової охорони та захисту прав виробників фонограм в процесі розвитку мережі Internet.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.1/7 +
Шифр НБУВ: РА336753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ібатулліна А.В. 
Розвиток місцевого оподаткування в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / А.В. Ібатулліна ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Виділено додаткові принципи оподаткування місцевими податками та зборами. Запропоновано під час класифікації місцевих податків виділити групи залежно від напрямів політики місцевих органів влади та місцевості їх запровадження. Розглянуто справляння даних платежів на різних рівнях бюджетів. Проаналізовано їх ефективність та запропоновано використання показників автономності. Розглянуто результати адміністрування місцевих податків і зборів. Проведено аналіз факторів впливу соціально-економічних показників на місцеве оподаткування. Запропоновано переведення деяких податків і зборів з переліку загальнодержавних під юрисдикцію місцевих органів влади. Обгрунтовано впровадження податку на нерухоме майно. Розроблено економіко-математичну модель прогнозування обсягів надходжень місцевих податків і зборів та на її базі зроблено помісячний прогноз обсягів стягнень даних платежів на три роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА367751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванисько С.І. 
Софія Кіївська в духовному, культурному та науковому житті України (1917 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Іванисько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На основі широкого кола джерел і літератури розглянуто історичний аспект стосовно споруд у садибі Софії Київської та церковного майна у контексті більшовицької релігійної політики. Проаналізовано етапи становлення Старокиївської парафії Української Автокефальної Православної Церкви у соборі, її стосунки з представниками Російської Православної Церкви та влади. Висвітлено діяльність спеціальної наукової установи, створеної для збереження та дослідження пам'ятки - софійської комісії, стан собору та його монументального живопису. Висвітлено історію перетворення Софійського собору з діючого храму на Софійський музей і розкрито основі напрямки його діяльності. Розглянуто вплив радянської тоталітарної системи на наукові пошуки та збереження пам'яток. Визначено місце Софійського собору у духовному, культурному та науковому житті України в 1917 - 1941 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2к)-9 + Т3(4УКР-2к)-9 + Т3(4УКР-2к)-9
Шифр НБУВ: РА361555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іваницький А. М. 
Захист права власності юридичних осіб в практиці Європейського суду з прав людини / А. М. Іваницький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням цивільно-правового регулювання захисту права власності юридичних осіб через призму практики Європейського суду з прав людини, під час якого виокремлено та встановлено характеризуючі особливості такого захисту, а також розроблено та сформулювано пропозицій щодо удосконалення національного цивільного законодавства України з метою підвищення ефективності захисту права власності юридичних осіб на національному рівні. За результатами дисертаційного дослідження виокремлено конкретні ознаки неурядової організації, яким має відповідати юридична особа, яка звертається за захистом своїх цивільних прав до Європейського суду з прав людини, а саме: цілі та мета створення не мають бути пов'язані з державним, публічним управлінням, вказаною юридичною особою не здійснюються функції державної влади, державного управління, публічного управління або їхню частину, залежно від порядку створення це має бути юридична особа приватного права.Удосконалено наукову ідею щодо необхідності приведення у відповідність та автентичності перекладу статті першої Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на українську мову та уточнення заголовку статті першої Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод як «Захист права власності» в офіційному перекладі на українську мову.Запропоновано авторську додаткову ознаку концепції «майна», а саме, ефективність користування такого майна, проте яка виникає лише щодо майна юридичної особи. Така ознака пояснюється тим, що саме вказані суб'єкти використовують майно з необхідним рівнем забезпечення для досягнення певного необхідного та бажаного результату, прогнозованого ефекту, результативного процесу, проєкту та, відповідно, за умови відсутності вказаного явища зазнають певних негативних наслідків на у вигляді зменшення обсягу діяльності або навіть припинення своєї діяльності.Запропоновано авторську класифікацію форм захисту права власності юридичних осіб залежно від ієрархії юрисдикцій, а саме: виділено національну та міжнародну форму захисту, до останньої якої було віднесено захист, який здійснюються міжнародними установами, організаціями, членом яких є України, або безпосередньо, або через відповідні судові установи, в тому числі, Європейським судом з прав людини та окремо виділено щодо останнього специфічні ознаки як форми захисту права власності юридичних осіб: наднаціональність, найвища та остаточна юридична сила рішення, субсидіарність.^UThe dissertation is a complex scientific research of civil law regulation of property rights of legal entities through the prism of the case law of the European Court of Human Rights, during which the characteristic features of such protection are identified and established, protection of property rights of legal entities at the national level.According to the results of the thesis research, specific features of a non-governmental organization to be met by a legal entity applying for protection of its civil rights to the European Court of Human Rights, namely: the goals and objectives of creation should not be related to public administration, this specified legal entity does not perform the functions of state power, public administration, public administration or part thereof, depending on the order of creation, it must be a legal entity of private law.Improved the scientific idea of the need to harmonize and authenticate the translation of Article 1 of the Protocol to the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms into Ukrainian and clarify the title of Article 1 of the Protocol to the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms as «Protection of property rights» in Ukrainian.The author's additional feature of the concept of «property» is proposed, namely, the efficiency of use of such property, but which arises only in relation to the property of a legal entity. This feature is explained by the fact that these entities use property with the required level of security to achieve a certain necessary and desired result, projected effect, effective process, project and, accordingly, in the absence of this phenomenon suffer certain negative consequences in the form of reduction activities or even termination of its activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Іванишин В.В. 
Лізинг в сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Іванишин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення лізингу як економічної категорії, що відображає об'єктивну необхідність надання допомоги економічно слабким господарствам шляхом передачі їм у користування майна виробничого призначення, яке належить іншим власникам, на засадах терміновості, платності та з метою стабілізації відтворювального процесу. Удосконалено методику визначення розміру винагороди лізингодавцю за організацію та здійснення лізингової угоди. Запропоновано змінити базу розрахунку суми винагороди - замість вартості майна використовувати на підставі нормативних витрат лізингодавця нормативний коефіцієнт прибутковості від використання лізингового майна лізингоодержувачем. Розроблено методологічні засади та методичні підходи щодо ціноутворення на промислові засоби виробництва для села, що грунтуються на усереднених суспільно визнаних витратах виробництва та загальному 20 % ПДВ у кінцевому виробі. Зазначено, що за існуючою методикою справляння ПДВ суміжників, які поставляють комплектуючі вузли та агрегати для складних машин, нагромаджувальне ПДВ за умов 6 - 10-ти суміжників здорожчує продукцію у 3 - 5 рази. Обгрунтовано ефективніші форми та способи державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Доведено, що серед різних форм підтримки (дотації, кредити, податкові пільги тощо) найефективнішим виявився фінансовий лізинг, який одночасно вирішує проблему інвестиційних і поточних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-562.31 +
Шифр НБУВ: РА323565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Івашко Р. В. 
Львівська латинська архідієцезія в унійних процесах зі східним християнством у 1410-х – 1460-х роках / Р. В. Івашко. — Б.м., 2022 — укp.

Місце духовенства та вірних Львівської архідієцезії та підлеглих львівським архієпископам-митрополитам дієцезій з катедрами у Луцьку, Холмі, Перемишлі, Баї, Кам'янці та Києві у стосунку до східних християн полягало в принципі у захисті та поширенні латинських доктрин віри та обряду в умовах зустрічі культур на руських землях. В цьому ключі латинські прелати організовували ювілейні святкування, антигуситські та антиосманські хрестові походи, здійснювали дипломатичну, інквізиційну та фіскальну служби, проповідували правди віри східним християнам, вочевидь, здійснюючи спроби конверсій, та дбали про костели. Вони мали державну підтримку у Короні Польській та Великому князівстві Литовському у цьому. Загалом, в історії міжконфесійних відносин у Львівській архідієцезії присутні приклади конверсій, толеранції, протистоянь, втрати та збереження церковного майна, міжконфесійного об'єднання шляхти для захисту власних прав, залучення християн до антиосманських хрестових походів для порятунку Константинополя. Імплементація ж церковних уній на найвищому ієрархічному рівні відкривала перспективу встановлення aurea mediocritas – “золотої середини”, – між прозелітизмом, якого дотримувались латинське духовенство архідієцезії, та толеранцією. Важливим досягненням у цьому напрямку став королівський дозвіл Владислава ІІІ на функціонування східних парафій у володіннях Ягеллонів поряд з церковними структурами Латинської Церкви в рамках міжконфесійного порозуміння у Флоренції. При цьому, у стосунку до східних християн, відбувався відхід від назви “схизматики” та звернення до м'якшого означення – християни східного, грецького обряду. Більше того, з огляду на зростання загроз зі сторони осман та Москви, Апостольський Престол здійснив спроби збереження значення катедр східного обряду у Галичі та Києві.^UIn essence, place of the clergy and faithful of the Lviv Latin Archdiocese and subordinated to the Archbishops-Metropolitans of Lviv dioceses with cathedras in Lutsk, Kholm, Przemyśl, Baia, Kamianets and Kyiv in relation to Eastern Christians was to protect and spread the Latin doctrines of faith and culture. In this way, the Latin prelates organized jubilee celebrations, anti-Hussite and anti-Ottoman crusades, conducted diplomatic, inquisitorial and fiscal services, preached the truths of the faith to Eastern Christians, apparently, by attempting conversions, and cared for temples. They had governmental support in the Crown of Poland and the Grand Duchy of Lithuania in this. In general, the history of interfaith relations in the Lviv Latin Archdiocese includes examples of conversions, tolerance, confrontation, loss and preservation of church property, interfaith alliance of the nobility to protect their rights, involvement of Christians in anti-Ottoman crusades to rescue Constantinople. The implementation of the Church Unions at the highest hierarchical level opened the prospect of establishing aurea mediocritas – “golden mean” – between proselytism, which was followed by Latin clergy of the Archdiocese, and tolerance. An important achievement in this direction was the royal permission of King Władysław III for functioning of parishes of the Eastern rite in the possession of the Jagiellonians, alongside with the ecclesiastical structures of the Latin Church according to the interfaith understanding in Florence. At the same time, in relation to Eastern Christians, there was a departure from the name “schismatics” and a reference to a softer definition – Christians of the Eastern, Greek rite. Moreover, given the growing threats from the Ottomans and Moscow, the Holy See tried to preserve the importance of cathedras of the Eastern Rite in Halych and Kyiv.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Івченко Т.В. 
Цивільно-правове регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Івченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Висвітлено поняття "інформація", "інформація конфіденційного характеру", "комерційна таємниця", "ноу-хау" та здійснено їх порівняльний правовий аналіз. Уточнено визначення комерційної таємниці, запропоновано авторське визначення ноу-хау. Розкрито положення щодо самостійності правового інституту комерційної таємниці. Досліджено юридичну природу прав на комерційну таємницю в цивільних відносинах. Здійснено періодизацію історії формування законодавчої бази про комерційну таємницю. Визначено механізм цивільно-правової охорони комерційної таємниці. Виявлено особливості розпорядження майновими правами на комерційну таємницю та запропоновано авторський підхід до визначення основних умов договору про охорону конфіденційності інформації, яка її складає. Проаналізовано судову практику щодо захисту прав на комерційну таємницю. Обгрунтовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення цивільно-правового регулювання комерційної таємниці як об'єкта права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х849(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА366254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ігнатенко В. В. 
Розшук та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Ігнатенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розшуку та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами. Охарактеризовано правову допомогу у кримінальних справах як один із напрямів співробітництва держав у боротьбі зі злочинами й її основні види. Визначено принципи розшуку та забезпечення конфіскації майна на території іншої держави. Дослідлжено окремі процесуальні та процедурні питання запиту та надання органами досудового слідства України правової допомоги у вигляді розшуку та забезпечення конфіскації майна. Наведено пропозиції щодо внесення змін до ст. 126 КПК України, статей 637 і 641 КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х881.022.3
Шифр НБУВ: РА373917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ільків О. В. 
Проблеми регулювання речових прав в цивільному законодавстві України / О. В. Ільків. — Б.м., 2021 — укp.

За результатами дисертаційного дослідження сформульовано концепцію регулювання речових відносин в умовах оновлення (рекодифікації) Цивільного кодексу України.На підставі аналізу норм українського законодавства, теоретичних напрацювань учених-цивілістів обґрунтовано диференціацію речових прав за різноманітними критеріями, визначено природу і правовий режим окремих речових прав, обґрунтовано розширення їх переліку.Нормативна база регулювання відносин власності та речових прав є сукупністю норм, які визначають правовий режим окремих речей та пов'язаних з ними правомочностей володільців речових прав. Сучасний етап розвитку приватних відносин характеризується зближенням концепцій речового і зобов'язального права. Це пояснюється тим, що реалізація правомочностей, що складають зміст права власності знаходиться в тісному взаємозв'язку з динамікою цивільних правовідносин. В рамках зобов'язального правовідношення здійснюється перехід повноважень, які складають зміст суб'єктивного речового права до іншого суб'єкта.Використання матеріальних об'єктів та пов'язаних з ними речових прав, зумовило виникнення права довірчої власності. Довірчий власник здійснює повноваження володіння, користування, розпорядження в інтересах власника в межах, визначених змістом договору та положень закону. Порушення суб'єктивних прав, які складають зміст речових відносин наслідком має застосування зобов'язальних або речових способів захисту. Критерієм розмежування речових та зобов'язальних способів захисту майнових прав є правова природа цих відносин в контексті здійснення повноважень володіння, користування та розпорядження з врахуванням правових форм їх передання іншим особам. Застосування речових чи зобов'язальних способів захисту (або їх поєднання) узалежнено від характеру та виду правопорушення та його негативних майнових наслідків.^UAccording to the results of the dissertation research, the concept of property relations regulation in the context of renewal (recodification) of the Civil Code of Ukraine is formulated.Based on the analysis of the Ukrainian legislation norms, theoretical developments of scientists-civilians, the differentiation of proprietary rights according to various criteria are justified, the nature and legal regime of particular proprietary rights are determined, and the expansion of their list is substantiated.The regulatory framework for regulating property relations and proprietary rights is a set of norms that determine the legal regime of particular things and the related rights of the owners of proprietary rights. The modern stage of private relations development is characterized by the convergence of the concepts of proprietary law and law of obligations. This is due to the fact that the implementation of the rights that make up the content of the proprietary right is closely related to the dynamics of civil relations. Within the framework of an obligations legal relationship, the transfer of powers, which constitute the content of the subjective proprietary right to another subject, is carried out.The use of material objects and the proprietary rights associated with them led to the emergence of the right of trust property. The trustee exercises the rights of ownership, use, disposal in the interests of the owner within the limits determined by the content of the contract and the provisions of the law. Violation of the subjective rights that make up the content of property relations results in the use of obligatory or material means of defense. The criterion for distinguishing between proprietary and obligatory methods of defending proprietary rights is the legal nature of these relations in the context of exercising the powers of possession, use and disposal, according the legal forms of their transfer to other persons. The use of proprietary or obligatory methods of defense (or their combination) depends on the nature and type of the offense and its negative property consequences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Іонін Є.Є. 
Оцінка майнового стану підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Є.Є. Іонін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічні, методичні та практичні основи оцінки майнового стану підприємств, що розглядається як підсистема фінансового менеджменту. На основі розвитку дефініції "майновий стан підприємcтва" у контексті норм системи права і фінансового менеджменту доведено, що за принципом здатності майна генерувати грошові потоки, його приналежність до об'єктів фінансового менеджменту, які визначають перспективи життєздатності підприємств, забезпечують безперервність його діяльності та сприятимуть зростанню ринкової вартості. Викладено концептуальні підходи до формування системи критеріїв та показників оцінки майнового стану підприємств. Розглянуто питання розробки методичного та інформаційного забезпечення процесу оцінки майнового стану підприємств, визначено напрямки адаптації фінансових показників до вимог міжнародних стандартів розкриття фінансової інформації. Запропоновано методичні підходи до оцінки стратегічного потенціалу майна, що забезпечує стале економічне зростання підприємств, описано систему показників для обгрунтування управлінських рішень з підтримання платоспроможності та ліквідності. Висвітлено підходи до вдосконалення системи моніторингу майнового стану підприємств на основі діагностики процесу формування та розподілу фінансових результатів. Визначено напрямки застосування комплексу показників оцінки майнового стану підприємств у механізмі управління фінансовою безпекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-571-86 +
Шифр НБУВ: РА353244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Аберніхіна І.Г. 
Управління майновими ризиками підприємства як спосіб забезпечення його економічної безпеки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Аберніхіна ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 22 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування та розроблено практичні рекомендації щодо вибору металургійними підприємствами дієвого механізму управління майновими ризиками. Розвинуто майновий захист як складову систем економічної безпеки підприємства. Досліджено існуючі теоретичні підходи, концепції та методики класифікації ризиків суб'єктів господарювання у аспекті їх впливу на ефективність управління ними. Досліджено теоретичні основи формування організаційно-економічного механізму управління майновими ризиками підприємства. Узагальнено етапи застосування зазначеного механізму. Визначено й обгрунтовано критерії та прийоми встановлення варіантів відшкодування майнових ризиків підприємства. Удосконалено методичні основи визначення витрат за умов формування механізму управління його майновими ризиками. Запропоновано моделі зниження витрат, пов'язаних з майновими ризиками суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-571-99-21 +
Шифр НБУВ: РА361422

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Аветисян М. Р. 
Організаційно-правова форма господарювання / М. Р. Аветисян. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню організаційно-правової формигосподарювання, розробці і обґрунтуванню нових теоретичних положень, якіспрямовані на удосконалення положень щодо організаційно-правової формигосподарювання, та формулюванню пропозицій з удосконаленнявідповідного законодавства.В роботі уточнено поняття організаційно-правової формигосподарювання, досліджено та конкретизовано види організаційно-правовоїформи господарювання, проаналізовано законодавчу основу організаційно-правової форми господарювання та обґрунтовано напрями її удосконалення,розглянуто вимоги до обрання організаційно-правової форми господарюванняРозкрито зміст організаційно-правової форми господарювання,зокрема, організаційні та майнові елементи змісту, а також уточнено правовінаслідки недотримання вимог до змісту організаційно-правової формигосподарювання та правові наслідки її недотримання.Теоретичні положення та висновки дисертаційного дослідженняможуть бути використані у подальших наукових дослідженнях, навчальномупроцесі та правозастосовній діяльності^UThe thesis is dedicated to the study of the organizational and legal form ofeconomic activity, development and reasoning of new theoretical foundationsaimed at improving the foundations on the organizational and legal form of economic activity, and formulation of proposals for the improvement of theappropriate legislation.The work deals with the definition of organizational and legal form ofeconomic activity, the types of organizational and legal form of economic activityare studied and specified, the legislative basis of organizational and legal form ofeconomic activity is analyzed and the directions of its improvement are justified,the requirements for the selection of organizational and legal form of economicactivity are considered.Particular attention was paid to the content of the organizational and legalform of economic activity, in particular, the organizational and property elementsof the content were revealed, as well as the issue of ensuring compliance with therequirements for the content of the legal form of economic activity and the legaleffects of its non-compliance.Theoretical foundations and conclusions of the thesis can be used in furtherscientific research, educational process and law enforcement activities


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Адамкович М.М. 
Організаційно-економічні основи процесів корпоратизації та реструктуризації операторів телекомунікацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Адамкович ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми методологічного забезпечення процесів корпоратизації та реструктуризації акціонерних товариств, обумовлені особливостями функціонування операторів телекомунікацій. Обгрунтовано теоретичні засади взаємопоєднання концепцій монополій господарювання та привласнення результатів діяльності фізичних та юридичних осіб у системі корпоративного управління. Визначено організаційно-економічні передумови досягнення рівноваги між зовнішніми та внутрішніми збуреннями ділового середовща на телекомунікаційному ринку на основі теорії систем і принципів самоорганізації. На прикладі національного оператора ВАТ "Укртелеком" і дочірньої компанії "Утел" за результатами аналізу чинників стабілізації фінансово-майнового стану й інвестиційної привабливості товариства визначено особливості процедур реструктуризації з урахуванням моделей корпоративного управління й існуючої законодавчої бази. Розроблено методичні засади встановлення організаційно-економічної регламентації структурно-функціональних змін в управлінні операторів телекомунікацій з урахуванням європейських тенденцій у корпоративному праві. Наведено рекомендації щодо впровадження контрактних форм організації бізнес-процесів і відповідних їм договірних стосунків. Обгрунтовано шляхи здійснення подальшої реструктуризації операторів телекомунікацій на основі сучасних інформаційних та управлінських технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-961-31 +
Шифр НБУВ: РА368143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі 
Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність ії від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний аспект розвитку кримінального права Йорданії, загальну характеристику злочинів проти власності, поняття та елементи крадіжки, відмінність її від суміжних злочинів. Запропоновано нове визначення поняття "крадіжки" та методи відмежування від неї усіх протиправних відкритих або здійснених з застосуванням насильства дій вилучення майна. Проаналізовано кваліфіковані види крадіжок, та визначено недоліки застарілого законодавства, яке не відповідає потребам часу та розвитку суспільства. Розглянуто відмінність крадіжки від суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(5Йор)1
Шифр НБУВ: РА317075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Акулов Ю. В. 
Обмеження майнових авторських прав на твори: проблеми теорії та практики: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Ю. В. Акулов. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено ґрунтовному та комплексному дослідженню правових засад обмеження майнових прав на твори та практичних аспектів захисту прав та інтересів творців та користувачів об’єктів авторського права.У першому розділі дисертаційного дослідження розкрито сутність обмеження майнових авторських прав.Встановлено, що в ретроспективі становлення авторського права, дефакто, на відміну від суб’єктивного особистого авторського права, яке зароджувалось та розвивалось від меншого до більшого (починаючи від обов’язку приписувати ім’я автора об’єкту його творчого чи інтелектуального надбання та встановлення оплати, до всього спектру складових ознак притаманних авторському праву наразі), інститут вільного використання об’єктів авторського права навпаки змінювався відбезконтрольного (коли кожна особа, за деякими винятками, могла використовувати інтелектуальні надбання іншої без жодних обмежень), до контрольованого (коли надавались привілеї та вибіркові права на авторство) та до обмеженого на національному та міжнародному рівні (коли за загальним правилом діє триступеневий тест).^UThe dissertation is dedicated to a thorough and comprehensive study of the legal basis of limiting property rights to works and practical aspects of protecting the rights and interests of creators and users of copyright objects.The first chapter of the research reveals the essence of the limitation of property copyrights.It has been established that in retrospect the formation of copyright, de facto, in contrast to subjective personal copyright, which was formed and developed from smaller to larger (starting from the obligation to attribute the author's name to the object of his creative or intellectual property and establishing payment, to the entire spectrum of constituent features inherent in copyright at the moment), theinstitution of free use of copyright objects, on the contrary, changed from uncontrolled (when each person, with some exceptions, could use the intellectual property of another without any restrictions), to controlled (when privileges and selective authorship rights were granted) and to limited at national and international levels (when a three-step test is applied as a general rule).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Алієв Р. А. 
Формування та реалізація потенціалу туристичного підприємництва: автореферат дис. ... д.філософ : 076 / Р. А. Алієв. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню важливого наукового завдання поглиблення теоретичних та науково-практичних положень, розробки методичних основ і практичних рекомендацій щодо забезпечення формування та реалізації потенціалу туристичного підприємництва.Автором опрацьовано українську та зарубіжну наукову літературу та запропоновано трактування поняття «потенціал туристичного підприємництва» як спроможність суб’єктів туристичної підприємницької діяльності забезпечитимаксимізацію прибутку туристичної галузі у межах певного регіону, яка залежить від наявних виробничих, соціальних, інвестиційних, інформаційноінноваційних, податкових та природно-ресурсних умов та їх ефективного використання.За результатами регресійного аналізу розроблено модель реалізації потенціалу туристичного підприємництва, яка грунтується на основі управління формуванням таких індикаторів: питома вага основних виробничих засобів у загальній вартості майна туристичної галузі регіону; питома вага основних виробничих засобів у загальній вартості майна сфери мистецтва, спорту, розваг і відпочинку регіону; індекс поповнення сфери мистецтва, спорту, розваг і відпочинку регіону фахівцями; індекс поповнення сільського господарства регіону фахівцями; індекс поповнення будівництва регіону фахівцями; питома вага прямих іноземних інвестицій у ВРП; частка обсягу реалізованої інноваційної продукції у загальному обсязі реалізованої продукціїпромисловості регіону; індекс інформатизації туристичної галузі регіону; індекс збалансованості державного бюджету щодо туристичної галузі регіону; питома вага природних зон у загальній площі регіону; об'єм викидів шкідливих речовихв атмосферне повітря регіону. Встановлено, що ця модель дозволяє керувати туристичними потоками до регіону.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific problem of deepening theoretical and scientific-practical provisions, developing methodological foundations and practical recommendations for ensuring the formation and realization of the potential of tourist entrepreneurship.The author has worked out Ukrainian and foreign scientific literature and proposed the interpretation of the concept of "potential of tourist entrepreneurship" as the ability of subjects of tourist business to ensure the maximization of the profit of thetourism industry within a certain region, which depends on the existing production, social, investment, information-innovative, tax and natural resource conditions and their effective use.Based on the results of regression analysis, a model of realization of the potential of tourist entrepreneurship has been developed, which is based on the management of the formation of the following indicators: the specific weight of basic production meansin the total value of property of the tourism industry in the region; the share of basic production facilities in the total value of property in the field of art, sports, entertainment and recreation of the region; index of replenishment of the sphere of art, sports, entertainment and recreation of the region by specialists; index of replenishment of agriculture in the region by specialists; index of replenishment of construction of the region by specialists; share of foreign direct investment in GRP; share of the volume of sold innovative products in the total volume of sold products of industry in the region; index of informatization of the tourism industry of the region; the state budget balance index for the region's tourism industry; specific gravity of natural zones in the total area of the region; volume of emissions of harmful things into the atmospheric air of the region. It is established that this model allows you to manage tourist flows to the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського