Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (223)
Пошуковий запит: (<.>K=СПІЛКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Довгополик А. А. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. А. Довгополик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення понять "кредитна спілка" як складова об'єкту адміністративно-правового регулювання, "державна реєстрація кредитної спілки", "ліцензування діяльності кредитної спілки", "державний контроль за діяльністю кредитних спілок", "припинення кредитної спілки". Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у вітчизняному законодавстві, виділено етапи його розвитку. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійні та контрольні процедури за участю кредитних спілок в Україні як різновиди адміністративних процедур з формулюванням пропозицій щодо вдосконалення їх нормативних засад. Вдосконалено обгрунтування доцільності розгляду порядку створення та діяльності кредитних спілок як об'єкту дослідження адміністративно-правової науки. Визначено систематизацію й узагальнення зарубіжного досвіду адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок, окреслено пріоритети його запозичення в Україні. Висвітлено загальнотеоретичні засади та класифікаційний розподіл адміністративних процедур та особливості порядку створення та діяльності кредитних спілок як різновиду адміністративних процедур. Обгрунтовано необхідність реформування взаємовідносин між публічною адміністрацією та кредитними спілками. Визначено основні тенденції подальшого розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та функціонування кредитних спілок в Україні, пропозиції щодо вдосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА381854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федорець М.С. 
Бухгалтерський облік у кредитних спілках: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.С. Федорець ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення організації облікового процесу діяльності кредитних спілок і розроблено методичні рекомендації щодо їх удосконалення. Розкрито економічну суть даних спілок як окремої групи спеціалізованих фінансових посередників як об'єкта організації обліку з урахуванням історії їх становлення та характерних особливостей діяльності. Систематизовано концептуальні положення організації бухгалтерського обліку у кредитних спілках з урахуванням емерджентних властивостей системи обліку та специфічності їх діяльності. Розроблено внутрішні загальні та за топологічними ділянками організаційні регламенти для забезпечення упорядкування облікового процесу у кредитних спілках. Удосконалено методику обліку основних фінансових операцій даних спілок у частині пасивних операцій щодо формування капіталу, депозитних операцій, активних операцій з кредитування членів. Запропоновано уточнення назви та призначення певних бухгалтерських рахунків (субрахунків), а також статей форм звітності N 1 "Баланс" та N 2 "Звіт про фінансові результати".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.188.52 +
Шифр НБУВ: РА365601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Козирев О.С. 
В.Г.Мальований у суспільно-політичному русі України 70 - 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Козирев ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи, особливості, форми та засоби діяльності В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України у контексті проблеми типологічної спорідненості й самобутності українського народолюбства та російського народницва в ідеології та соціальній практиці. Розкрито роль діяча стосовно зміцнення радикально-демократичної течії в українському національному русі, подоланні його організаційної аморфності та програмної неоформленості. Висвітлено зміст та особливості співпраці В.Г.Мальованого з російським народництвом та українською національно-демократичною еміграцією. Розглянуто питання щодо його участі у спробі створення українського політичного товариства "Вільна Спілка". Визначено місце В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-8 Мальований +
Шифр НБУВ: РА336024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Славова Н. О. 
Господарсько-правовий статус кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Н. О. Славова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено легальне поняття "кредитна спілка". Виявлено особливості діяльності кредитних спілок як фінансових установ. Здійснено класифікацію кредитних спілок та уточнено порядок їх створення та реєстрації. Доведено необхідність створення кредитно-кооперативної системи, яка є складовою економічної системи, що формується під впливом комплексу факторів. Запропоновано розширити майнові права й обов'язки для забезпечення фінансової стійкості кредитних спілок. Розроблено правові підходи до реорганізації та ліквідації кредитних спілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА373364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Братель С.Г. 
Громадський контроль за діяльністю міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Г. Братель ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження громадського контролю за діяльністю міліції в Україні, розглянуто порядок його здійснення в історико-правовому аспекті й охарактеризовано сучасний стан. Розглянуто особливості правової детермінації термінів "контроль" та "нагляд". Особливу увагу приділено вивченню процесу здійснення громадського контролю за діяльністю міліції громадськими організаціями, політичними партіями, професійними спілками та засобами масової інформації. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України, що регулює громадський контроль за діяльністю міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА350212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Даниш Л. В. 
Громадсько-політична, державна та культурницька діяльність П.Г. Тичини (1891 - 1967 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Даниш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

За результатами комплексного аналізу літератури й архівних джерел, опублікованих документів, матеріалів преси, мемуарів і творчого доробку П. Тичини реконструйовано життєвий шлях, громадсько-політичну, державну та культурницьку діяльність письменника. Доведено вплив П. Тичини на розвиток національно-визвольного руху в Україні на початку XX ст. Досліджено його роботу в державних установах та творчих спілках. Розкрито участь П. Тичини у законодавчих, державних органах влади УРСР і СРСР. Проаналізовано творчу та публіцистичну спадщину письменника. З'ясовано місце та роль П.Тичини у розвитку творчих, наукових міжреспубліканських і зарубіжних зв'язків. Здійснено об'єктивне переосмислення внеску письменника в історичний розвиток Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 + Ч11г(4УКР)д + Ш5(4УКР)6-4
Шифр НБУВ: РА371182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Носов О. Ю. 
Державне регулювання грошової системи в трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. Ю. Носов ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний та методологічний аналіз державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці з використанням досягнень західної та вітчизняної монетарної й інших теорій. На основі статистичного аналізу досліджено тенденції розвитку монетарної сфери та з'ясовано найсуттєвіші зв'язки, що дозволяє виокремити певні моделі грошових систем і запропоновано методи й інструменти їх регулювання. Окреслено принципи класифікації грошових систем, а також досліджено основні напрями їх еволюції в транзитивних економіках. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці, здійснено комплексний аналіз монетарних процесів і пошук ефективної моделі грошової системи. Встановлено, що перехід до прямого таргетування інфляції передбачає вихід за межі концептуальної одномірності та використання всього арсеналу грошово-кредитного регулювання. Досліджено трансмісійні механізми державного регулювання й їх вплив на монетарну сферу та національну економіку. Проаналізовано наслідки глобальної фінансово-економічної кризи в економіці України й її грошовій системі, а також запропоновано основні напрямки їх подолання. Розроблено методологію та критерії оцінки ефективності державного регулювання грошових систем в економіці України та механізми її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА383909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Негребецька Л.А. 
Економіко-математичне моделювання діяльності кредитних спілок: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.А. Негребецька ; Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформ. технологій та систем НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан та виявлено основні тенденції та напрямки розвитку системи кредитних спілок України в перехідний період, визначено основні риси та відмінності кредитних спілок від інших фінансових установ. Досліджено економічні процеси та явища в кредитних спілках; визначено, зібрано та проаналіїзовано показники, що характеризують їх діяльність. Розроблено теоретико-методологічні засади побудови економіко-математичних моделей в кредитних спілках. Наведено комплекс економіко-математичних моделей, що можуть бути застосовані в діяльності кредитних спілок для аналізу, розробки тактичного та стратегічного планування, для створення економіко-статистичної моделі зростання кількості членів у кредитній спілці, а також розроблення методології визначення відсоткових ставок за користування позичками та розробки моделі фінансового розвитку кредитної спілки як системи динамічної моделі загальної суми активів та структурної моделі балансу. Створено модель господарських операцій кредитної спілки - економіко-статистичної моделі кількості наданих позичок та модель погашення позичок в кредитних спілках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.182в611
Шифр НБУВ: РА319228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стяжкіна О.В. 
Жінки в історії української культури другої половини XX століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Стяжкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування гендерного підходу в історико-культурних дослідженнях. Проаналізовано механізми входження та існування жінок у культурному просторі України другої половини XX ст. Доведено, що репрезентація жінок в офіційній культурі була залежною від усталених патріархальних традицій суспільства та відзначалась гендерною асиметрією. Зазначено, що представництво жінок у творчих спілках було меншим у порівнянні з чоловіками, що в цілому не відповідало потенційним можливостям і реальному внеску жіноцтва у формування художніх цінностей. Розглянуто спосіб, у який здійснювалась, а також змінювалась соціалізація жінок як творчих особистостей. Зроблено висновок, що спосіб жіночої репрезентації засобами літератури, мистецтва, періодичної преси, традиційного фольклору, сміхової культури сприяв формуванню стереотипів, які сприймалися сучасниками та успадковувалися нащадками як взірці до наслідування. Зроблено висновки про вирішальну роль і домінантне місце жінки в культурі повсякденного буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-297 +
Шифр НБУВ: РА323692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іжевський В. В. 
Інноваційний розвиток роздрібної торгівлі та ресторанного господарства у ринковому середовищі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Іжевський ; Центр. спілка спожив. т-в України ; Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність впровадження інновацій, уточнено категорійно-понятійний апарат інновацій, проаналізовано й оцінено стан розвитку сфери роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Досліджено чинники, що впливають на формування інноваційної політики підприємств галузі, сформовано основні пріоритетні напрями щодо інноваційного розвитку підприємств досліджуваної сфери. Доведено необхідність впровадження інновацій у діяльність підприємств галузі роздрібної торгівлі та ресторанного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-55 + У9(4УКР)424.14-55
Шифр НБУВ: РА382791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кісь Г. Р. 
Механізм забезпечення ефективного відтворення економічного потенціалу торговельного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. Р. Кісь ; Центр. спілка спожив. товариств України ; Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено систему, показники, моделі оцінки та методичний інструментарій управління економічним потенціалом за потреби зростання конкурентоспроможності й інвестиційної привабливості підприємств торгівлі. Обгрунтовано послідовність ефективного відтворення економічного потенціалу, зокрема шляхом фінансування у найбільш інвестиційно привабливі елементи ресурсів торговельного підприємства. Відображено систему оцінки ефективності механізму відтворення ресурсів у торгівлі, зокрема шляхом приведення окремих показників до інтегрованого рівня. Визначено засоби моніторингу використання і відтворення економічного потенціалу торговельного підприємства. Обгрунтовано засоби стратегічного та тактичного планування, оперативного управління процесом формування, використання та відтворення економічного потенціалу, що включають бізнес-планування інвестиційних проектів розвитку економічного потенціалу торговельного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21
Шифр НБУВ: РА382688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Савицька Л.Л. 
Мистецтво України в контексті художнього життя межі століть. 1890 - 1910-ті роки: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / Л.Л. Савицька ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 36 с. — укp.

З використанням матеріалу художнього життя Києва, Харкова, Одеси досліджено процес трансформації українського образотоворчого мистецтва наприкінці XIX - на початку XX ст. Простежено появу нових творчих орієнтирів та їх взаємодію з сакралізованою традицією фольклору. Показано, що за всіх змін у культурі, множинності стилістичних пошуків діалог з народним мистецтвом залишився провідним чинником розвитку українського мистецтва, який впливав на характер прийняття й інтерпретації ідей символізму та модерну. З'ясовано, що професіональне мистецтво, сформоване у контексті властивого фольклору життєствердження, виявилося несприйнятливим до естетики потворного. Тому образна деформація реальності в мистецтві України помітного поширення не набула. Показано, що експресія зображувально-виражальних засобів укладається у межі колірних переваг і пластики, не порушуючи естетики народного мистецтва. З'ясовано роль і функції ідилічного пейзажу у перспективі розвитку українського мистецтва. Стверджено, що поетизація минулого та створення картини значень, звернених до національної історії, становлять основу українського варіанта символізму. Висвітлено зміни у мистецтві України на початку XX ст. і регіональні особливості художнього процесу. Наведено фактичний матеріал стосовно аналізу творчості авангардних об'єднань Харкова "Блакитна лілія" та "Спілка сімох". Введено до наукового обігу низку маловивчених подій художнього життя України й імена забутих майстрів мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)53 + Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА345768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Іваненко О. І. 
Облік та аналіз активних операцій кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. І. Іваненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання розвитку систем обліку й аналізу активних операцій кредитних спілок. Обгрунтовано соціально-економічну сутність активних операцій кредитних спілок, запропоновано їх визначення. Уточнено склад і запропоновано класифікацію активних операцій кредитних спілок з метою систематизації аналітичного обліку та формування інформаційної бази їх аналітичної роботи. Охарактеризовано необхідність введення окремих рахунків і субрахунків для активних операцій за видами наданих кредитів. Здійснено комплексне дослідження методики бухгалтерського обліку та формування спеціальної звітності активних операцій кредитних спілок. Розроблено "Методичні рекомендації з організації бухгалтерського обліку в кредитних спілках". Запропоновано шляхи уніфікації спеціалізованої фінансової звітності, структури та змісту форм звітних даних кредитних спілок. Запропоновано методичне забезпечення оцінювання ефективності активних операцій кредитних спілок з використанням статистичних та економіко-математичних методів і моделей, що описують зв'язки між бальною оцінкою кредитної спілки та факторними економічними характеристиками. Встановлено доцільність коригування кредитного портфеля за напрямами кредитування на підставі врахування термінів дії кредиту, визначення найбільш перспективних напрямів і строків кредитування та запропоновано модель оптимізації кредитного портфеля кредитних спілок з метою стабілізації доходності та мінімізації ризиків неповернення кредитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.21-14 + У053.9(4УКР)262.1
Шифр НБУВ: РА383657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Демко І. І. 
Організація і методика аналізу ефективності використання трудового потенціалу підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / І. І. Демко ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну сутність трудового потенціалу на підставі порівняльних характеристик. Виокремлено за ситемним підходом структурні компоненти трудового потенціалу та виділено вагові показники його кількісної й якісної оцінки. Вперше запропоновано для поточного аналізу ефективності використання трудового потенціалу систему показників за трьома підходами (ресурсний, витратний, результатний) та розроблено інтегрований показник для визначення ефективності використання трудового потенціалу на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до порівняльного конкурентного аналізу трудового потенціалу торговельного підприємства. Розроблено моделі функціональних пріоритетів етапів організації стратегічного аналізу трудового потенціалу й обгрунтовано організаційні засади стратегічного аналізу ефективності використання трудового потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)421.0-640
Шифр НБУВ: РА385971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Короленко В. М. 
Правове регулювання здійснення представницької функції профспілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. М. Короленко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття представницької функції професійних спілок, досліджено її правове закріплення, правові форми її проведення. До уваги беруться положення доктрини трудового права щодо представництва професійними спілками прав та інтересів працівників. На підставі проведеного дослідження запропоновано зміни до низки нормативно-правових актів, а також напрацьовано нові наукові положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)011 + Ф72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Короленко В. М. 
Правове регулювання здійснення представницької функції профспілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. М. Короленко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття представницької функції професійних спілок, досліджено її правове закріплення, правові форми її проведення. До уваги беруться положення доктрини трудового права щодо представництва професійними спілками прав та інтересів працівників. На підставі проведеного дослідження запропоновано зміни до низки нормативно-правових актів, а також напрацьовано нові наукові положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)011 + Ф72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гавриленко О.Ю. 
Розвиток послуг кредитної споживчої кооперації України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Ю. Гавриленко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган- Барановського. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади надання послуг кредитної споживчої кооперації в Україні на підставі дослідження процесу її становлення та розвитку як учасника ринку кредитних послуг й узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері. Визначено організаційні засади функціонування кредитної спілки як інституту надання послуг кредитної споживчої кооперації. Обгрунтовано напрямки удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування кредитної спілки. Розроблено методичний підхід щодо організації моніторингу діяльності підприємства кредитної споживчої кооперації на ринку кредитних послуг. Наведено рекомендації щодо формування системи економічного управління процесом надання послуг підприємствами кредитної споживчої кооперації та кредитними спілками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.8 +
Шифр НБУВ: РА354912

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шарчук Т. В. 
Сервіс електронного торговельного обладнання на логістичних засадах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. В. Шарчук ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 25 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення й обгрунтовано практичні рекомендації щодо вдосконалення функціонування системи сервісу електронного торговельного обладнання на засадах логістики. Досліджено об'єктно-суб'єктну структуру системи сервісного обслуговування товарів промислового призначення, проведено її факторне структурування й обгрунтовано мультиплікативну характеристику в системах дистрибуції товарів. Виявлено тенденції та перспективи розвитку ринку електронного обладнання для потреб дистрибуції споживчих товарів, ідентифіковано актуальні чинники попиту та пропозиції в системі сервісу цього обладнання у передтрансакційний період. Розкрито напрями формалізації відносин у цей період. Обгрунтовано положення щодо стандартизації індивідуальних систем обслуговування інституціональних клієнтів, розроблено систему сервіс-менеджменту для сфери сервісного обслуговування електронного торговельного обладнання, наведено рекомендації щодо впровадження концепції аутсорсингу в систему сервісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421 ф121
Шифр НБУВ: РА385838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ботушанський О.В. 
Сільська кооперація на Буковині (80-ті роки XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Ботушанський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Відзначено, що форми сільськлї кооперації запозичені, в основному, з західних провінцій Австро-Угорщини і пристосовані до місцевих умов з метою економічного самозахисту селян. Показано в динаміці кількісне зростання спілок і членів у них, висвітлено їх статутні засади. Охарактеризовано мету, масштаби та характер діяльності ощадно-кредитної, постачальної, збутової та виробничої кооперації. Описано позитивні для селян економічні наслідки зазначеної діяльності: зниження процентних ставок за кредит, прикупляння селянами землі, поліпшення агротехніки, рятування їх від розорення. Проаналізовано суспільне та морально-етичне значення участі селян у спілках: утвердження засад демократичного самоврядування, зміцнення між селянами дружніх, товариських стосунків, усвідомлення необхідності взаємодопомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-2
Шифр НБУВ: РА314955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Дудка Л.О. 
Спілка войовничих безвірників в антирелігійній пропаганді в Україні (20-ті - 40-ві роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Дудка ; Нац. ун-т "Києв.-Могилян. акад.". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний історичний і політико-правовий аналіз ролі та місця Спілки войовничих безвірників (СВБ) в антирелігійній політиці державно-партійних органів в Україні періоду 1920 - 1940 рр. З використанням архівних джерел і опублікованої фахової наукової літератури проаналізовано теоретичні принципи партії більшовиків щодо релігії та церкви. Досліджено процес становлення, організаційного оформлення та функціонування Спілки безвірників в Україні. Висвітлено аспект її хронології, періодизації, статусу, матеріального становища, кадрового забезпечення. Виявлено особливості та специфіку функціонування СВБ в Україні, її залежність від центральних органів влади та ЦР СВБ СРСР. Проаналізовано зміст і форми діяльності безвірницького товариства. Розглянуто взаємозв'язок процесів становлення радянської тоталітарної системи з організаційно-структурними та функціональними змінами, яких зазнавала Спілка безвірників упродовж свого існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э164(2Укр) л52 + Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА340286

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського