Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СПС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Цимбал О. Ю. 
Психолого-педагогічні умови формування суб'єктної позиції студента в процесі вивчення дисциплін педагогічного циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / О. Ю. Цимбал ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему організації процесу формування суб'єктної позиції студента (СПС) в процесі викладання педагогічних дисциплін у ВНЗ. Виділено й досліджено психолого-педагогічні умови (ППУ) ефективного формування даного феномена. Обгрунтовано критерії, показники та рівні сформованості СПС. Створено науково-педагогічну систему формування СПС у вигляді структурно-функціональної моделі її реалізації. Встановлено, що експериментальне впровадження даної системи в навчальний процес підтверджує припущення про те, що його організація на основі виділених ППУ суттєво впливає на формування СПС. Доведено взаємовплив рівня розвитку СПС та ефективності навчального процесу. Розкрито особливості та методику організації роботи в спецкурсі "Вища школа України і Болонський процес" у контексті розвитку складників суб'єктності студента в навчальному процесі на основі додержання визначених ППУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.223.7 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА382050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пасічніченко А.В. 
Становлення статусу дітей у групі на етапі переходу від старшого дошкільного до молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.В. Пасічніченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Одержано дані, що характеризують вплив провідного типу діяльності, соціальної ситуації розвитку за умов дитячого садка та перших класів школи на зміст та динаміку критеріїв детермінації статусу дитини. Уточнено та конкретизовано уявлення про взаємозв'язок соціально-психологічного статусу (СПС) дитини та її особистісних якостей, навичок соціальної поведінки, соціальної компетентності педагогів і членів дитячої групи. Виявлено поступовість змін у характеристиках СПС дитини у групі ровесників на етапі переходу від старшого дошкільного до молодшого шкільного віку. Показано, що комплексна система психокорекційної виховної роботи через гармонізацію міжособистісних взаємин сприяє підвищенню СПС дитини у групі ровесників та покращує її підготовку до спілкування та взаємодії з учителем і ровесниками у школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1-734 + Ю954.2-734 + Ч411.389 +
Шифр НБУВ: РА323841

Рубрики:

      
4.

Реутський В.В. 
Створення селективних каталітичних систем для процесів рідиннофазного окиснення вуглеводнів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.04 / В.В. Реутський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 37 с. — укp.

Визначено вплив солей перфторованих оксисульфокислот (СПСК) та бінарних каталітичних систем на основі нафтенату кобальту та СПСК на кінетику накопичення та склад продуктів окиснення циклогексану. Показано, що їх застосування спричиняє зростання швидкості окиснення та зміну співвідношень між продуктами реакцій. Установлено закономірності каталітичної дії перфторсполук залежно від умов проведення процесу, концентрації та молекулярної маси самих перфторсполук. Створено бінарну каталітичну систему: нафтенат кобальту - хромоксан, яка дає змогу інтенсифікувати процес окиснення циклогексану та збільшити селективність утворення цільових продуктів. З'ясовано закономірності її каталітичної дії та оптимальні умови проведення процесу за присутності цієї системи. Визначено вплив краун-ефірів (КЕ) та полігліколів на кінетичні закономірності, склад продуктів гомогенно-каталітичного рідиннофазного окиснення циклогексану молекулярним киснем, а також залежність ефективності дії цих сполук від їх будови, природи солі металу змінної валентності та співвідношення концентрацій нафтенату кобальту і краун-ефіру (полігліколю). Установлено вплив складних каталітичних систем на основі солей металів змінної валентності і КЕ або СПСК на склад продуктів і швидкість рідиннофазного окиснення метилбензолів, а також закономірності перебігу процесу окиснення толуолу та n-ксилолу залежно від складу та співвідношення компонентів каталітичної системи. Виявлено роль каталітичних систем [стеарат кобальту - КЕ], [нафтенат кобальту - хромосан] на розклад гідропероксиду циклогексилу (ГПЦГ). Розраховано псевдомономолекулярну константу розкладу ГПЦГ, а також константу рівноваги комплексу [каталізатор - ГПЦГ] і константу швидкості його розкладу. Показано, що вплив досліджених домішок на розклад ГПЦГ та його взаємозв'язок з впливом на окиснення ЦГ залежать від природи домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.51 +
Шифр НБУВ: РА336262

Рубрики:

      
5.

Кушнір А.М. 
Фармакологічна корекція розладів поведінки та пам'яті в умовах формування експериментального психозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.М. Кушнір ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено послідовність появи розладів поведінки у тварин під час моделювання стійкого патологічного стану (СПС) мозку, спричиненого введеням сиднокарбу. Виявлено відмінність характеру змін процесів пам'яті у щурів у різні терміни створення експериментального психозу (ЕП). Повторні введення "типових" нейролептиків (амінозину та галоперидолу) з ранніх етапів формування психотичних розладів призводять до блокування поведінкових реакцій з втратою їх здатності поліпшувати показники пам'яті, що виявляються за одноразового застосування за умов сформованого СПС мозку. Установлено, що використання за аналогічних умов сульпіриду спричинює у щурів оптимізацію умовно-рефлекторної пам'яті. Починаючи з першої доби введення сиднокарбу, антидепресанти покращують поведінку та мнестичні реакції тварин. Налоксон, що блокує опіоїдні рецептори, починаючи з сьомої доби моделювання психотичних розладів, суттєво поліпшує показники поведінки щурів. Виявлено оптимізацію мнестичних реакцій на фоні його дії протягом усіх спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-52 +
Шифр НБУВ: РА359676

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського