Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СУБСИДІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Галазюк Н.М. 
Державне регулювання результатів фінансово-економічної діяльності природних монополій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.М. Галазюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено комплексну систему заходів державного регулювання результатів фінансово-економічної діяльності територіальних природних монополістів, що діють у середовищі ринкової економіки та надають комунальні послуги територіальним громадам. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму розрахунку тарифів на комунальні послуги та стимулювання скорочення питомих витрат матеріальних і енергетичних ресурсів. Досліджено економічні умови, фінансовий стан і фінансові потоки підприємств, бюджетні субсидії та оподаткування всіх видів грошових надходжень. Проаналізовано обліково-аналітичну базу формування тарифів на комунальні послуги за витратним принципом, методи визначення результатів та їх відповідність реаліям практики функціонування монопольних утворень у вітчизняній економіці. Запропоновано рекомендації щодо зіставлення доходів і витрат для визначення результатів діяльності природних монополій. Розроблено методику державного регулювання результатів їх діяльності через фінансовий і податковий механізми. Обгрунтовано процедуру формування аналітичного базису для поєднання економічної ефективності та суспільної доступності комунальних послуг. Наведено рекомендації щодо забезпечення стабільного розвитку природних монополій за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-93-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356677

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рудько Р.М. 
Ефективне функціонування сільськогосподарських підприємств та їх ресурсне забезпечення: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.М. Рудько ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні основи ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств (СП), шляхи підвищення економічної ефективності їх діяльності, запропоновано заходи щодо вдосконалення економічного механізму функціонування СП, які забезпечують зростання виробництва. Описано виробничу структуру СП за існуючого рівня забезпечення ресурсами та раціонального поєднання галузей рослинництва і тваринництва для досягнення максимального прибутку на основі математичної моделі. Розраховано прибутковість СП за умови забезпечення фінансовими ресурсами (ФР) на 90, 70 та 50 %, розглянуто варіанти з покриттям недостатніх ФР за допомогою кредитів. Запропоновано варіант виробничої структури СП для Лісостепу, яка забезпечує прибутковість діяльності підприємств (враховано прибутковість культур та грунтово-кліматичні умови даної зони). Визначено орієнтовну потребу в ФР для покриття витрат на оборотні активи для Київщини. Описано систему заходів зовнішніх та внутрішніх чинників, спрямованих на підвищення ефективності функціонування СП як основних складових економічного механізму на основі фінансової підтримки (дотації та субсидії), кредитної політики, страхування, оподаткування та ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571
Шифр НБУВ: РА371141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Божидарнік Н.В. 
Регіональна асиметрія в Європейському Союзі та механізми її регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.В. Божидарнік ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи глобального регіонального аналізу (конкуренції європейських міст, нового регіоналізму, циклічної сенситивності регіонів). Визначено, що головними причинами посилення регіональних асиметрій в світі є нерівномірність руху факторів виробництва, загострення конкуренції місцевих фірм та ТНК і реалізація поліструктурної компліментарної політики вирівнювання. Обгрунтовано необхідність модернізації інструментів дослідження регіональних пропорцій за рахунок введення нових синтетичних показників, зокрема коефіцієнту швидкісної асиметрії та демоекономічного кластера. Встановлено, що основу компліментарної моделі долання регіональних асиметрій в ЄС складає їх прозора ідентифікація, успішне функціонування структурних фондів ЄС і Фонду Згуртування та численних інструментів регіональної політики (інвестиційний грант, податкова знижка на амортизацію, субсидії, що пов'язані з використанням робочої сили). Проаналізовано причини та наслідки маргіналізації регіонів рівня NUTS-2. Визначено особливості регіональної динаміки в Україні, проведено етапізацію розвитку регіонів та встановлено конкретні рівні асиметрії. Запропоновано адаптовані до умов України європейські механізми та інструменти регулювання регіональних асиметрій виходячи з очікуваної участі країни в спільному європейському економічному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 +
Шифр НБУВ: РА343265

Рубрики:

      
4.

Орел В. М. 
Теоретичні та методичні аспекти впливу фінансової системи на конкурентоспроможність аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. М. Орел ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм державного фінансового регулювання діяльності аграрних підприємств, який органічно поєднує: систему стимулів мобілізації ресурсів, податкові та процентні пільги, особливі кредитні умови та фінансові субсидії, що позитивно впливають на конкурентоспроможність і розвиток аграрних підприємств. Запропоновано модель впливу державної фінансової політики на конкурентоспроможність аграрних підприємств, яка визначає закономірності, етапи та результати переходу від наявного стану до стабілізації і якісного підйому аграрних підприємств, і комплексно розглядає фінансовий стан, наявні фінансові ресурси, очікуваний обсяг використання фінансів за напрямами та результати регулювального впливу. Визначено систему критеріїв впливу фінансування на розвиток аграрних підприємств, яка включає показники впливу на результативність інвестиційно-інноваційної складової та потенціалу аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93
Шифр НБУВ: РА380543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Болдуєв М.В. 
Формування організаційно-економічного механізму державного регулювання розвитку АПК регіону: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.В. Болдуєв ; Класич. приватн. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 40 c. — укp.

Визначено зміст поняття "регіон" як об'єкта державного управління, ієрархічні рівні та принципи формування регіональної соціально-економічної політики. Запропоновано концептуальні підходи оновлення системи управління агропромисловим розвитком регіону, що має враховувати багатоукладність ринкової економіки та нову роль держави як суб'єкта управління. Досліджено співвідношення функцій і структури Головного управління агропромислового розвитку державної адміністрації Запоріжжя та розроблено пропозиції щодо вдосконалення його організаційної структури. Обгрунтовано напрями розвитку організаційно-економічного механізму щодо забезпечення продовольчої безпеки регіону. Доведено доцільність залучення професійно-громадських організацій до функцій державного управління на основі створення квазідержавних органів управління. Визначено пріориотетні напрями регулювання розвитку АПК Запоріжжя. Доведено необхідність розширення участі регіональних органів влади в регулюванні відносин сільськогосподарських товаровиробників з фінансовими установами сфери страхування й аграрного лізингу. Обгрунтовано принципи та порядок застосування таких важелів впливу на поведінку суб'єктів ринку, як субсидії, дотації, цінове регулювання, запропоновано методику аналізу ефективності використання субсидій сільськогосподарськими товаровиробниками регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-43ап)320-434.4-21,01 +
Шифр НБУВ: РА369475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Волошин І. П. 
Соціальний захист малозабезпечених осіб в Україні / І. П. Волошин. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена дослідженню теоретико-прикладних правових питань соціального захисту малозабезпечених осіб в Україні.З'ясовано сутність малозабезпеченості як підстави соціального захисту особи, сформульовано поняття та досліджено юридичні гарантії соціального захисту малозабезпечених осіб в Україні; проаналізовано соціальні допомоги та субсидії як вид соціальних допомог малозабезпеченим особам; проаналізовано соціальні послуги інформування та консультування, особливості соціального житла та соціального обслуговування як видів соціального захисту малозабезпечених осіб в Україні.Обґрунтовано необхідність доповнення юридичних ознак малозабезпеченості з урахуванням монетарних та немонетарних критеріїв бідності відповідно до міжнародних соціальних стандартів. Набуло подальшого розвитку визначення соціального захисту малозабезпечених осіб як системи державних, муніципальних та недержавних заходів обов'язкового й добровільного характеру, які вживаються з метою реалізації державної соціальної політики подолання бідності, а також спрямовані на компенсацію особі наслідків соціального ризику малозабезпеченості й створення умов для забезпечення їй (особі) рівня життя відповідно до державних соціальних стандартів. Окреслено етапи формування системи соціального захисту малозабезпечених осіб в Україні. Наголошується на необхідності прийняття Закону України “Про соціальний захист малозабезпечених осіб”.Удосконалено науково-практичні пропозиції щодо стандартів соціального захисту малозабезпечених осіб, який надається в межах різних організаційно-правових форм. Наведено аргументи, що передбачені Законом України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” стандарти є законодавчою гарантією забезпечення достатнього життєвого рівня особи в межах загальнодержавної організаційно-правової форми соціального захисту. Аргументовано законодавчі пропозиції щодо удосконалення процедури призначення та надання різних видів соціального захисту малозабезпечених осіб. Пропонується створити Єдиний реєстр малозабезпечених осіб та видів соціального захисту, що їм надаються.Проаналізовано проблеми реалізації норм Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”. В дисертації набули подальшого розвитку ідеї щодо вдосконалення практичного застосування концепції економічної самостійності малозабезпечених осіб та стимулювання державних і недержавних суб'єктів до участі у заходах соціального захисту, що забезпечують впровадження цієї концепції. Наголошено на необхідності систематизації законодавства про субсидії на житлово-комунальні послуги та приведення його у відповідність до конституційних засад в Україні. Забезпечення ефективності програм житлових субсидій в Україні розглядається у напрямі збільшення їх видового різноманіття. Аргументується доцільність запровадження нового виду соціальної субсидії – на оренду житла.Відзначається, що чинне законодавство не містить норм про зміст, зобов'язаних суб'єктів, показники якості, механізм надання та процедуру моніторингу соціальної послуги інформування. Обґрунтовано необхідність затвердження Державного стандарту соціальної послуги інформування та визначення основних параметрів її надання.Проаналізовано правові умови забезпечення громадян соціальним житлом. Відзначається відсутність у Законі України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” важливих для соціального захисту малозабезпечених осіб державних соціальних стандартів: нормативу визнання особи такою, що потребує соціального захисту у сфері житлових відносин та нормативу забезпечення особи соціальним житлом. Вперше обґрунтовано необхідність їх законодавчого визначення. Для забезпечення рівних можливостей малозабезпечених осіб, що потребують соціального захисту у сфері житлових відносин вперше запропоновано створити уніфікований соціальний квартирний облік таких осіб в межах населеного пункту з диференціацією видів соціального житла залежно від суб'єкта права на нього, правових умов, стандартів та механізму участі особи в отриманні відповідного соціального житла.Набули подальшого розвитку наукові пропозиції щодо забезпечення максимальної ефективності та індивідуального підходу надання соціального обслуговування особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих ситуаціях.^UThe paper deals with the theoretical and applied legal issues of social security of low-income people in Ukraine. The author clarifies the essence of low-income as a basis of a person's social security; defines the term and researches judicial guaranties of social security of low-income people in Ukraine; analyzes social assistance and subsidies as a type of social assistance of low-income people; analyzes information service and providing consultations, peculiarities of social housing and social service as types of social security of low-income people in Ukraine. The author proves the necessity to amend judicial features of the low-income and poverty with due allowance for the monetary and non-monetary criteria of poverty under international social standards. The definition of social security of low-income families has been further developed. The author defines social security of low-income families as s system of state, municipal and non-governmental measures of obligatory and voluntary character which are taken to implement state social policy of poverty reduction and are aimed at compensation for people consequences of social risk of low-income and creating conditions to ensure the person standard of living in accordance with state social standards. The researcher outlines stages of formation of the social protection system of low-income people in Ukraine. The researcher emphasizes the necessity to adopt the Law of Ukraine “On social security of low-income people”. The author improves theoretical and practical proposals for standards of social security of low-income people which is provided within various organizational and legal forms. The researcher makes arguments that standards, which are determined by the Law of Ukraine “On state social standards and state social guaranties”, are legal guaranty of ensuring a sufficient standard of living within the national organizational and legal form of social protection. Legislative proposals on improving the procedure for appointing and providing various types of social protection for low-income people are argued. The researcher proposes to create Unified register of low-income people and types of social security that are provided to them. The researcher analyzes problems of implementation of norms of Law of Ukraine “On state social assistance to the low-income families”. The ideas of improving practical application of the concept of economic independence of low-income people and encouraging of governmental and non-governmental subjects to participate in social protection measures that ensure the implementation of this concept are developed in the research paper. The author stresses the necessity to systemize legislation on subsidies for housing and communal services and bring it in the line with the constitutional principles in Ukraine. Ensuring the effectiveness of subsidies for housing programs in Ukraine are considered in the direction of increasing their species diversity. The author argues the expediency of introducing a new type of social subsidy - a rent.The specific reference is made to the legislative lack of norms related to essence, obliged subjects, quality indicators, mechanism of provision and monitoring procedure of social information service.The researcher outlines legal conditions of providing people with social housing. The author emphasizes the lack of state social standards that are important for social security of low-income people in the Law of Ukraine “On state social standards and state social guaranties”. As these social standards are defines the following ones: the normative of recognizing a person as needed of social protection in the field of housing relations and the normative of providing a person with social housing. For the first time, the necessity of their legislative definition is substantiated.The researcher proposes to establish a unified social housing register of low-income people, who are in need for social security, within build-up area with differentiation of types of social housing in regards to entitled subject, legal conditions, standards and mechanism of person's participation in obtaining a proper housing. The author proposes such to ensure equal opportunity for such people in the field of social housing. The author develops scientific proposals on ensuring of maximum efficiency and individual approach to the provision of social service to person who belong to vulnerable groups and/or are in difficult life situations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Черніков Д. О. 
Механізми державної допомоги суб'єктам господарювання в умовах міжнародної економічної інтеграції України / Д. О. Черніков. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю створення механізмів державної допомоги суб'єктам господарювання в Україні, які би сприяли вирішенню завдань економічної політики та відповідали міжнародним зобов'язанням держави.Обґрунтовано, що оцінка взаємного впливу процесів міжнародної економічної інтеграції та державного втручання з метою підтримки економічної діяльності повинна додатково включати такі аспекти: оцінка впливу на міжнародну інтеграцію, торгівлю, інвестиції; оцінка відповідності нормам міжнародного права, міжнародним зобов'язанням держави, які покликані забезпечувати процеси інтеграції; позиція національного бізнесу та іноземних інвесторів.Здійснено аналіз термінів “державна підтримка”, “державна допомога”, “субсидія” за критеріями виконання державою певних функцій, впливу на поведінку одержувача, вибірковості або впливу на конкуренцію. Доведено, що правила державної допомоги ЄС виконують особливу роль як ключовий спільний елемент у наднаціональному механізмі підтримки економічної діяльності за рахунок бюджету ЄС та національних механізмів державної допомоги суб'єктам господарювання у державах-членах ЄС. На основі досвіду ЄС та його країн-членів встановлено, що завдяки застосуванню правил державної допомоги ЄС на національному рівні відбувається модифікація схем і заходів підтримки, їх удосконалення для забезпечення ефективності та результативності.З'ясовано, що в країнах-членах Світової організації торгівлі та не належать до інтеграційних об'єднань високого рівня, активно застосовуються різні заходи державної підтримки: спеціальні економічні зони та їх різновиди(експортні зони, промислові зони тощо), податкові пільги, гранти тощо. При цьому надання підтримки характеризується високими вимогами до ефективності та результативності.Проаналізовано міжнародні зобов'язання України щодо впровадження правил державної допомоги ЄС. Установлено, що через вибіркову імплементацію норм права ЄС та невідповідність базового Закону України “Про державну допомогу суб'єктам господарювання” Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, не відбулося очікуваного трансформаційного впливу на механізми державної допомоги.Обґрунтовано теоретико-прикладні засади формування комплексної структури механізмів державної допомоги, які передбачають залучення розробок у сферах індустріальної політики, інвестиційної політики, міжнародних стандартів і практик.Запропоновано цілісний підхід до вдосконалення таких механізмів державної допомоги суб'єктам господарювання: організаційний, правовий, механізм надання, оцінки та коригування, а також механізм контролю щодо впливу на конкуренцію та торгівлю. У рамках удосконалення організаційного механізму запропоновано: зміна структури консультативно-дорадчих органів при Кабінеті Міністрів України, уточнення функцій профільного віце-прем'єр-міністра та міністерства або утворення окремого урядового органу; запровадження аналізу впливу запланованого державного втручання на торгівлю з ЄС та конкуренцію; комплексне використання теоретичних засад державного втручання, внутрішніх та міжнародно визнаних пріоритетів державної допомоги, позицій зацікавлених сторін для визначення пріоритетів допомоги або підтримки.Для вдосконалення правового механізму обґрунтовано необхідність використання повною мірою положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також внесення низки змін до Закону України “Про державну допомогу суб'єктам господарювання” для проведення належної оцінки впливу допомоги на торгівлю з ЄС, усунення перешкод для використання правил ЄС. Реалізація цих пропозицій, відповідно, уможливить повноцінне функціонування механізму контролю щодо впливу на конкуренцію та торгівлю. З метою вдосконалення механізму надання, оцінки та коригування державної допомоги доведено необхідність інтеграції цілей і завдань політики державної допомоги із секторальними політиками, а також запропоновано повною мірою використовувати інструменти допомоги, які допускаються в рамках міжнародних підходів та норм. Також запропоновано використовувати індикатори результативності, ефективності, якості для оцінки схем і заходів державної допомоги.Ключові слова: державна допомога суб'єктам господарювання, правовий та організаційний механізми державної допомоги, модернізація механізмів державної допомоги, міжнародна економічна інтеграція, державне втручання в економічну діяльність, державна підтримка, субсидії суб'єктам господарювання, правила Європейського Союзу у сфері державної допомоги суб'єктам господарювання, стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва, індустріальна політика.^UThe relevance of the research topic is based on a need to establish mechanisms of state aid to undertakings, which should promote achieving objectives of economic policy and be in line with international obligations of the state.It was justified, that assessment of the mutual impact of processes of international economic integration and public intervention to support economic activity should include the following aspects: evaluation of the impact on international integration, trade, and investment; assessment of compatibility with international law norms, international obligations of the state, which should secure the integration processes; positions of national business and foreign investors.The terms “public support”, “state aid”, “subsidy” were analyzed by criteria of executing particular functions by the state, of impact on the beneficiary's behavior, of selectivity, or impact on competition.It was demonstrated, that the EU state aid rules fulfill the special role as a key common element in the supranational mechanism of support to economic activity from the EU budget and the national mechanisms of state aid to undertakings in the EU member states.Based on the experience of the EU and its member states, it is established that the application of EU state aid rules at the national level modifies support schemes and measures, by improving them to ensure efficiency and effectiveness.It was found that in countries that are members of the World Trade Organization and do not belong to high-level integration associations, various measures of state support are actively applied in the form of special economic zones and their varieties (export zones, industrial zones, etc.), tax benefits, grants, etc. At the same time, the provision of support is characterized by high requirements for efficiency and effectiveness.The content of Ukraine's international obligations to implement EU state aid rules was analysed. It is established that, due to the selective implementation of EU law and the inconsistency of the base Law of Ukraine “On State Aid to Undertakings” with the Association Agreement between Ukraine and the EU, no expected transformational impact on state aid mechanisms took place.Theoretical and applied bases of formation of the complex structure of state aid mechanisms are substantiated, which envisage the application of developments in industrial policy, investment policy, and international standards and practices.A holistic approach to improving the following mechanisms of state aid to undertakings is proposed: an organizational, legal, mechanism for providing, evaluation, and adjustment, as well as a mechanism for monitoring the impact on competition and trade. As part of the improvement of the organizational mechanism, it is proposed to: change the structure of advisory bodies under the Cabinet of Ministers of Ukraine; clarify the functions of the relevant Deputy Prime Minister and the Ministry of Strategic Sectors or establish a separate government body; introduce an analysis of the impact of the planned state intervention on trade with the EU and competition; use theoretical principles of state intervention, domestic and internationally recognized priorities of state aid, positions of stakeholders to determine priorities of aid or support.To improve the legal mechanism, a necessity of using the provisions of the EU-Ukraine Association Agreement in full is justified, as well as of introducing a number of amendments to the Law of Ukraine “On State Aid to Undertakings” to assess properly the impact of state aid on trade with the EU and removing obstacles to applying the EU rules. Implementation of these proposals, accordingly, will enable the full functioning of the control mechanism on the impact on competition and trade.In order to improve the mechanism for providing, evaluating, and adjusting state aid, the need to integrate the goals and objectives of state aid policy with sectoral policies has been demonstrated, and it is proposed to make full use of aid instruments allowed under international approaches and norms. In addition, it is proposed to use indicators of effectiveness, efficiency, and quality to evaluate state aid schemes and measures.Keywords: state aid to undertakings, legal and organizational mechanisms of state aid, modernization of state aid mechanisms, international economic integration, public intervention in economic activity, public support, subsidies to undertakings, rules of the European Union in the field of state aid to undertakings, promotion of the development of small and medium enterprises, industrial policy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського